Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Lietuvoje - naujas aukščiausias kalnas

Lietuvoje - naujas aukščiausias kalnas

2006-05-22 08:54

Nukarūnuotas iki šiol aukščiausiu laikytas Juozapinės (292,7 metro) kalnas. Šis titulas atiteko apie puskilometrį į pietus nuo Juozapinės nutolusiam ir metru jį „praaugusiam“ Aukštajam kalnui.

Ačiū! Apie klaidą pranešta redakcijai.
Deja, išsiųsti nepavyko. Prašome pamėginti vėliau.
Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Visata
2015-03-27 19:23

Įspūdingi vaizdai: kaip Mėnulio šešėlis dieną pavertė naktimi

 

Internete sparčiai populiarėja vaizdo įrašas, kuriame pagreitintai (30 ir 85 kartus greičiau) demonstruojama, kaip prieš keletą dienų virš Atlanto vandenyno maždaug 800 km/val. greičiu skridusį lėktuvą paveja milžiniškas Mėnulio šešėlis.


2015-03-27 19:23

Naktį Lietuvoje bus matoma pašvaistė? Nesąmonė!

7

Kai kurie naujienų portalai skelbė, esą šiąnakt mūsų šalyje gali būti matoma šiaurės pašvaistė. Astronomas Algirdas Kazlauskas teigia, kad tokie teiginiai laužti iš piršto – nors artimiausią naktį prognozuojama geomagnetinė audra, ji bus silpna ir pašvaistės Lietuvos nepasieks. Taigi verčiau skirkite daugiau laiko miegui – juk sekmadienį dėl laiko persukimo prarasime visą valandą.


2015-03-26 17:26

Koks gyvenimas būtų... Urano sistemoje?

1|3

Tęsiame Saulės sistemos planetų kolonizavimui skirtą ciklą apie tai, koks gyvenimas būtų įvairiausiuose Saulės sistemos kampeliuose. Prieš savaitę susipažinome su žieduotojo Saturno palydovais. Metas į atokiausias planetas. Pirmiausiai – į Uraną. Nuostabi Saulės sistemos planeta, kurioje gyventi, kaip ir kitose milžinėse, būtų neįmanoma. O štai Urano mėnuliai – visai kas kita. Taigi koks gyvenimas būtų Urano sistemoje?


2015-03-26 16:50

Artinasi asteroidas, galintis nušluoti šalį nuo Žemės paviršiaus

53

Žemės link artinasi asteroidas, kurio skersmuo siekia apie 520 metrų. Arčiausiai mūsų planetos jis bus penktadienį, tačiau astronomai ramina, kad kosminis kūnas prašvilps saugiu atstumu – apie 4,4 mln. km (apie 11,7 karto toliau nei skrieja Mėnulis).


2015-03-26 13:37

Legendinis astronautas ragina žmoniją nešti užpakalius į Marsą

12|4

Dar svajojate nuskristi į Mėnulį? Ten lankęsis astronautas Buzzas Aldrinas jau kelerius metus keliauja po pasaulį įtikinėdamas, kad tai jau nebeaktualu. Anot amerikiečio, dabar visiems reikia ruoštis į Marsą.


2015-03-25 22:17

Visatos pabaiga – neišvengiama ir įvyks greičiau nei tikėtasi

83

Mokslininkai pareiškė, kad Visatos kolapsas (susitraukimas, susmukimas) vis dėlto yra neišvengiamas ir jis įvyks greičiau nei buvo tikimasi. Naujausio tyrimo rezultatai byloja, kad galaktikos suplėšys vienos kitas į skutus, Visatos laiko masteliu skaičiuojant, jau visai netrukus.


2015-03-25 12:36

„Curiosity“ komanda giriasi nauju atradimu Marse

1

JAV kosmoso agentūros NASA komanda, dirbanti su marsaeigiu „Curiosity“, paskelbė apie naują atradimą: kaimyninėje planetoje dirbantis robotas, tirdamas gruntą ir akmenis, aptiko azoto oksido. Tai – dar vienas ženklas, kad Marse buvo palankios sąlygos gyvybei.


2015-03-24 14:40

Saulės sistemos keistenybė: kur mūsų superžemės?

2

Atradus šimtus planetinių sistemų, vis labiau aiškėja, kad Saulės sistema yra, švelniai tariant, keista. Joje trūksta kitoms planetų sistemoms gana įprasto dalyko – superžemių. Daugelyje kitų planetinių sistemų jos skrieja arti gimtosios žvaigždės (arčiau negu Merkurijus Saulės sistemoje), tačiau pas mus nieko panašaus nėra. Visai nieko. Kur dingo Saulės sistemos superžemės?


2015-03-23 17:25

Kaip atrodė saulės užtemimas Svalbardo salyne ir Fareruose?

5|

Penktadienį daugelis Lietuvos gyventojų turėjo puikiausias galimybes pasigrožėti daliniu saulės užtemimu – per jo piką, apie vidurdienį, nors dangus buvo giedras, Lietuvą apgaubė sutemos. Tačiau mačiusieji visišką saulės užtemimą sako, kad tokio reginio įspūdžius lyginti su dalinio užtemimo įspūdžiais beprasmiška.


2015-03-21 15:38

Astronomijos mėgėjams kovas ypatingas ne tik dėl Saulės užtemimo

2|

Buvusios ryškiausios žiemos žvaigždės iš dangaus skliauto traukiasi. Kovo vakarais aukštai virš pietų horizonto danguje rikiuojasi: Didysis Šuo su gerai matomu Sirijumi, Šienpjoviai su Rygeliu ir Betelgeize, Tauras su Aldebaranu ir Sietynu.


Populiariausi per 24 val.