Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Lietuvos malūnai

Lietuvos malūnai

2006-05-26 19:08

Vieną pavasario dieną, kuri tikriausiai buvo labai panaši į šią, gražuolė Jurga kaimo bažnyčios šventoriuje sutiko šaunųjį Girdvainį. Ir tarp jų žybtelėjo meilė, kuri tikriausiai būtų išsirutuliojusi į ilgą istoriją su gražiomis vestuvėmis, vaikais, anūkais ir proanūkiais.

Ačiū! Apie klaidą pranešta redakcijai.
Deja, išsiųsti nepavyko. Prašome pamėginti vėliau.
Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai (0)
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Kelionės ir poilsis
2014-09-01 09:57

Ko A. Užkalnis ieškojo garsaus JAV kelio negarsioje stotelėje?

34|9

Tikėtina, kad apie Barstou miestą (gyventojų tiek, kiek Šilutėje) dabar išgirsite pirmą kartą. Pietų Kalifornijos dykumoje esantis dulkėtas miestas žinomas tiems, kuriems rūpi garsiausias Amerikos 66-asis kelias, besidriekiantis nuo Čikagos iki Ramiojo vandenyno. Kaip rašo "Lietuvos ryto" žurnalas "Gyvenimo būdas", Barstou – beveik paskutinė stotelė, už 210 kilometrų – Santa Monika prie jūros. Čia dar dykuma, erdvės, nebrangūs moteliai ir visa įsivaizduojama Amerikos aukso amžiaus egzotika. Į šį kelionių lapą aš nesudėsiu nė šimtadalio to, ką ten galima pamatyti.


2014-08-30 16:32

Į tolimą Mongoliją – savo rankomis sulopytu žiguliu

9|29

16 tūkstančių kilometrų – tiek teko nuriedėti žiguliu nuo Trakų iki Mongolijos sostinės Ulan Batoro ir atgal bekelės specialistams Vaidotui Marozui ir Šarūnui Paliokui. Kartu su operatoriumi Juliumi Zeinalovu šiemet liepos 19-ąją į tokį žygį išsiruošę autoklubo „N40“ ambasadoriai liko patenkinti. 24 dienas trukusi kelionė įamžinta ne tik nuotraukose, bet ir nufilmuota. „Egzotikos Mongolijoje yra ne mažiau nei Afrikoje, bet vykstant įšią šalį nereikia skiepytis nuo geltonojo drugio ir kitų infekcinių ligų. Nėra įkyrių prekeivių, kurie stengiasi žūtbūt ką nors parduoti. Vietiniai gyventojai paperka savo draugiškumu ir geranoriškumu, miestuose jaunimas mokosi anglų kalbos, todėl nesunku susikalbėti“, - kalbėjo susitikime su žurnalistais V.Marozas.


2014-08-29 18:16

Princų salos Turkijoje griuvėsiuose naktį išlenda vaiduokliai

8|14

Gali būti, kad būtent iš čia parsivešite gražiausius Stambulo prisiminimus. Nors Princų salos – tai ne istoriniai Topkapio sultonų rūmai ar visų turistų traukos taškas Mėlynoji mečetė, viešint Stambule salas būtina aplankyti. Ne tik todėl, kad pamatytumėte dar vieną, visai kitokį Stambulo veidą.


2014-08-27 11:45

Verslininkei mirusiųjų mieste saugumo teikė plačios kelnės

45|14

„Prieš kelionę į Indiją prisiklausiau perspėjimų, kad ten nesaugu, nešvaru, kad gresia daugybė europiečiui nepakeliamų nepatogumų. Kitą žmogų išankstinė baimė būtų suparalyžiavusi ir jis verčiau būtų pasirinkęs poilsį Lietuvos pajūryje. Tačiau nutariau nerti į avantiūrą ir kaip naivus kūdikis išvykau pasidairyti pro nepažįstamo pasaulio langą“, – pasakojo vilnietė verslininkė Ilona Klimaitienė, kuri į kelionę vyko viena, nemokėdama anglų kalbos ir nepasiskiepijusi. Atsidavusi nežinomybei šviesiaplaukė Ilona Indijoje patyrė nemažai nuotykių. Labiausiai lietuvei įstrigo viešnagė senajame mirties mieste Varanasyje.


2014-08-27 09:34

Lietuviškos viršukalnės Tadžikijoje III. Stovyklos kasdienybė.

16

Šiais metais sukanka 50 metų, kai lietuvių alpinistai Pamyro kalnuose (Tadžikija) įkopė į 3 niekieno dar neįveiktas viršukalnes. Joms buvo suteikti M.K.Čiurlionio, K.Donelaičio ir Lietuvos vardai. Naujienų portalas Lrytas.lt savo skaitytojams siūlo išskirtines nuotraukų galerijas iš jubiliejinės alpinistų ekspedicijos Pamyro kalnuose. Trečioji dalis - kasdieniai vaizdai iš bazinės alpinistų stovyklos įsikūrusios 4500 metrų aukštyje.


2014-08-25 15:46

Noting Hilo karnavalas į Londono gatves atnešė regio ritmus

4|8| 

Didžiausios Europoje gatvių linksmybės – Noting Hilo karnavalas Londone – praėjusį sekmadienį regio ritmais, plieninių būgnų orkestrais ir šokiais buvo priviliojęs didžiules minias. Per šį kasmet rengiamą festivalį 5 km ilgio maršrutas Vakarų Londone būna uždarytas eismui ir atiduotas muzikantams bei šokėjams egzotiškais apdarais. Šiemet dvi dienas truksiančiame karnavale laukiama daugiau kaip milijono žmonių.


2014-08-24 18:05

Delis: vargo šalies sostinė su grožio blyksniais

37|6

Indijos sostinė Delis visada buvo pilkesnis ir mažiau turistų lankomas miestas nei Mumbajus arba Kalkuta. Daugiau biurokratų, daugiau verslininkų, tačiau už ministerijų tvorų ir fasadų – ta pati užgrūsta, purvina, karšta Indija. Delis nebegali pasigirti blogiausiu pasaulio oro uostu (Indiros Gandhi tarptautinis oro uostas daugelį metų buvo įvardijamas kaip baisiausias) – prieš kelerius metus jį smarkiai atnaujino, ir dabar jis tik vidutiniškai chaotiškas. Užtat netvarka mieste kaip visada. Elektros tiekimas nutrūksta net ir prabangiausiuose viešbučiuose. Žmonės, pirmą sykį atvykę į Delį, sužino, kas yra skurdas. Baisiau yra tik Bangladeše.


2014-08-24 17:07

Šeimos atostogas nacionalistas M. Gervaldas derino su politika

66|4

Garsiojo nacionalisto Mindaugo Gervaldo (40 m.), iki 2012 metų geriau žinomo kaip Mindaugas Murza, sūnų Tautvilą (2 m.) nuo mažens traukia technika – berniukas mėgsta važinėti ne tik antrojo gimtadienio proga jam padovanotu žaisliniu elektromobiliu, bet ir triračiu bei vaikišku šarvuočiu. Žvelgdamas į Šiaulių centriniame parke iš elektromobilio išlipti nė neketinantį Tautvilą tėvas "Gyvenimo būdui" sakė, kad dėmesys technikai ir noras keliauti sūnui perduota dar esant įsčiose.


2014-08-22 15:32

Lietuviškos viršukalnės Tadžikijoje II. Kopimas.

18

Šiais metais sukanka 50 metų, kai lietuvių alpinistai Pamyro kalnuose (Tadžikija) įkopė į 3 niekieno dar neįveiktas viršukalnes. Joms buvo suteikti M.K.Čiurlionio, K.Donelaičio ir Lietuvos vardai. Naujienų portalas Lrytas.lt savo skaitytojams siūlo išskirtines nuotraukų galerijas iš jubiliejinės alpinistų ekspedicijos Pamyro kalnuose. Antroji dalis - vaizdai iš alpinistų kelio snieguotų viršukalnių esančių daugiau kaip 5 km aukštyje link.


2014-08-22 09:46

Ar žudikas R.Zamolskis pabėgtų iš saugiausio pasaulyje kalėjimo?

20|55

Galime lažintis, kad dauguma turistų į San Franciską traukia ne dėl to, kad nori apžiūrėti Amerikos gėjų sostine vadinamo miesto dangoraižius ar pastovėti ant garsiojo Auksinių Vartų tilto. Bene didžiausias Vakarų pakrantėje įsikūrusio miesto masalas turistams - Alkatrazo kalėjimas. Paskaitykite ir pažiūrėkite daugybę „Lietuvos ryto" fotokorespondento darytų nuotraukų - kažin ar iš tokio kalėjimo sugebėtų pabėgti šią savaitę Rusijoje, Jekaterinburge, po 10 metų tarptautinių paieškų sulaikytas samdomas žudikas ir pavojingiausias bėglys iš Lietuvos 44 metų Romas Zamolskis?


Populiariausi per 24 val.