Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Depresiją galima sumažinti be vaistų

Depresiją galima sumažinti be vaistų

2006-11-16 17:47

Energingas pabėgiojimas, draugiška šachmatų partija ar raminamasis masažas gali tapti puikiu vaistu nuo depresijos, sako Amerikos gydytojai.

Ačiū! Apie klaidą pranešta redakcijai.
Deja, išsiųsti nepavyko. Prašome pamėginti vėliau.
Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Medicinos žinios
2015-03-30 11:00

Autistus vaikus turinčios šeimos emigruoja iš Lietuvos

Balandžio 2-ąją pasaulyje minima Autizmo diena. Lietuvos sveikatos specialistų skaičiavimu mūsų šalyje per metus gimsta iki 3 tūkstančių autistų vaikų, tačiau, pasirodo, valstybei iki šiol jie mažiausiai rūpi. Ministerijos stumdo atsakomybę viena nuo kitos, specialistai darbui su tokiais vaikais nerengiami, kaip sovietmečiu jie neretai vis dar gydomi vaistais, o ne terapija. Bet dar blogiau tai, kad tėvai, auginantys tokį vaiką paliekami vieni.


2015-03-30 10:19

Šiais metais Lietuvoje registruoti 3 tymų atvejai

2

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) duomenimis, š.m. kovo mėnesį užregistruoti 3 tymų atvejai. Vienas įvežtinis kiti du – epidemiologiškai susiję. Visi susirgę asmenys virš 30 metų, neskiepyti arba skiepyti tik vieną vakcinos dozę.


2015-03-30 09:52

Ukmergės ligoninė donoryste lenkia ir didžiuosius centrus

Ukmergės ligoninė – viena iš mažų ligoninių, kurios gydytojai reanimatologai aktyviai įsitraukia į organų donorystės procesą. Mūsų šalyje yra 36 ligoninės, kurios pagal gydomų pacientų skaičių, gydomas ligas, turimą medicininę aparatūrą galėtų ruošti donorus.


2015-03-29 14:03

Medikai apstulbę: ponia geradarė pasisavino jų nuopelnus

47|2| 

Daug ką sujaudino istorija, kaip geradarės emigrantės dėka mažylei iš Pakruojo rajono, Vismantų buvo suteikta galimybė gauti kvalifikuotą medicininę pagalbą Vokietijoje. 1 m. 3 mėn. Orinta kartu su mama Alina Kirjanoviene praėjusią savaitę išskrido į Hamburgą persodinti mergytei dalies mamos kepenų.


2015-03-27 18:57

Lūžis medicinoje: pirmąkart Europoj persodinta neplakanti širdis

1

Jungtinės Karalystės chirurgai atliko unikalią transplantaciją – pacientui persodino neplakančią donoro širdį. Paprastai būna persodinamos širdys tų žmonių, kurių smegenys jau mirusios, bet širdis dar tebeplaka. Šiuo atveju organas paimtas iš donoro po to, kai jo širdis ir plaučiai jau buvo nustoję funkcionuoti.


2015-03-27 12:58

Mažuosius ligonius su pavasariu sveikino įspūdingu ugnies šou

6

Ketvirtadienio vakare Santariškių vaikų ligoninės kieme dangų raižė liepsnos ir ugnies triukai. Netikėta atrakcija mažiesiems ligoniukams surengta pirmą kartą ligoninės istorijoje. Ugnies šou ligoninei dovanojo projektas „Gėrio menas“, kurio iniciatoriai teigia, simboliška atrakcija norėję suteikti įkvėpimo ligoninėje gulintiems vaikams, jų tėvams ir medikams.


2015-03-27 10:14

Elektroninis būdas per metus smarkiai praplėtė donorų gretas

Galimybė elektroniniu būdu pareikšti savo valią po mirties aukoti organus ir (ar) audinius donorystei mūsų šalyje buvo įteisinta lygiai prieš metus – 2014-ųjų kovo 27-ąją – pasirašytu sveikatos apsaugos ministro įsakymu. Per metus vien elektroniniu būdu sutikimą organų donorystei pasirašė 2128 žmonės.


2015-03-27 09:59

Kodėl lietuviams būna sunku susikalbėti su anglų gydytojais?

27|2

Kaip elgiasi dažnas lietuvis, kai suserga? Pirmiausia jis peržiūri savo turimas vaistų atsargas. Vaistų dažniausiai ten būna įvairių, nuo daugybės ligų, neretai – pasibaigusio galiojimo laiko. Taigi, žmogus bando gydytis pats. Jei gydymas neveiksmingas, naršo internete, klausia aplinkinių patarimų. Tik tuomet, kai išbando viską, bet niekas nepadeda, galiausiai kreipiasi į gydytojus.


2015-03-26 15:53

Kraujotakos sistemos ligos: ar situacija keičiasi?

1|2

Kovo 25 dieną Kaune įvyko mokslinė–praktinė konferencija „Ūminiai išeminiai sindromai 2015“. Jos metu integruotos sveikatos priežiūros sistemos lyderiai, kraštų vyriausieji kardiologai, insulto centrų vadovai ir skubios pagalbos specialistai domėjosi, kaip įgyvendinama integruotos sveikatos priežiūros strategija ir kokių rezultatų pasiekta per 2014 metus.


2015-03-25 15:20

Tuberkuliozė kartu su ŽIV – dviguba grėsmė

Dviguba infekcija, kai žmogus užsikrėtęs ir ŽIV ir tuberkulioze yra svarbi visuomenės sveikatos problema. ŽIV infekcija yra didžiausias rizikos veiksnys susirgti tuberkulioze (TB). Žmonės, užsikrėtę ŽIV infekcija, turi 20–37 kartus didesnę riziką susirgti tuberkulioze, palyginti su tais, kurie neužsikrėtę ŽIV.


Populiariausi per 24 val.