Didesnis žuvų derlius - didesni nuostoliai

Didesnis žuvų derlius - didesni nuostoliai

Mūsų šalies žuvininkystės ūkiai paprastai kasmet užaugina apie 2 tūkst. t žuvų, karpiai sudaro 94 proc. Tačiau prekybininkai superka tik trečdalį. „Netiesa, kad karpių paklausa mažėja. Šios žuvys žmonėms neatsibodusios, jas mielai perka. Prekybos tinklams nuvežame ir šiek tiek lydekų. Bet plėšrūnėms reikia daug karosų. Mūsų tvenkiniai labiau pritaikyti karpiams, todėl juose neužauginsi nei upėtakių, nei eršketų – per šiltas vanduo. Galima būtų auginti šamus, bet Lietuvoje mažai kas juos veisia. Jų jauniklių reikėtų atsivežti iš Lenkijos. Tačiau baugu, nes ten siaučia šių žuvų ligos.

Ačiū! Apie klaidą pranešta redakcijai.
Deja, išsiųsti nepavyko. Prašome pamėginti vėliau.
Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Aktualijos
2015-05-29 11:06

Laisvės alėja išliks pėsčiųjų bulvaru

Laisvės alėja po rekonstrukcijos išliks pėsčiųjų zona su dviračių taku. Automobilių eismas, išskyrus specialiųjų tarnybų bei aptarnaujantį transportą bus draudžiamas. Tokį sprendimą penktadienį pristatė Laisvės alėjoje improvizuotą spaudos konferenciją surengę Kauno vadovai.


2015-05-29 10:07

Slapta, bet melaginga pažyma – lyg nuodai

74|3

Slaptos specialiųjų tarnybų pažymos dažniausiai žmones negailestingai paskandina, bet kitiems gali padėti išplaukti. Būtent pastarojo varianto dar tikisi buvęs Vilniaus vicemeras Romas Adomavičius. Šiuo metu vykstančio teismo proceso metu netikėtai paaiškėjo, kad nusikalstamos veiklos imitavimo modelis ir ikiteisminis tyrimas R.Adomavičiaus atžvilgiu buvo pradėtas remiantis suklastota Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) pažyma.


2015-05-29 10:06

Steigvilių vėjo malūnas

19

Pakruojo rajone unikalus Steigvilių malūnas dar mažiausiai metus nebus tvarkomas. Mat paveldosaugininkai ir Pakruojo rajono savivaldybė ir vėl praleido progą pasinaudoti Norvegijos fondo parama.“Galbūt kitais metais pavyktų, galbūt struktūrinių fondų paramą išeitų gauti“, -- nieko konkretaus negalėjo pasakyti Kultūros paveldo departamento Šiaulių skyriaus vedėjas Rytis Budrys.Valstybės saugomą Steigvilių malūną nesėkmingai mėginama prikelti jau keletą metų, tačiau Norvegijos fondo lėšų vis nesulaukiama. Kartais savivaldybė neskiria savo dalies pinigų, kartais nesugebama pateikti paraiškos.Per tuos metus tik malūno sienose žiojinčios skylės buvo apkaltos lentomis.Nors Steigvilių malūno sienos ir kepurė kiaura, bet viduje dar likę daug dalių.Prieš keletą metų vagys kelias girnapuses išsinešė, dvi dar liko.Išlikę ir piltuvai, ašys, pakėlimo mechanizmai.Malūno didžiuliai krumpliaračių guoliai pagaminti garsios švedų kompanijos SKF. Įmonė ir šiuo metu yra viena didžiausių pasaulyje guolių gamintojų.Steigvilių malūną 1891 metais pastatė kaimo šviesuolis Jonas Beinoravičius. Jis garsėjo lietuviškos spaudos platinimu bei lietuvybės skleidimu.Tarpukariu vien Pakruojo krašte buvo per 300 malūnų. Dabar valstybė Pakruojo rajone saugo vos 18 malūnų. Kai kurie jų buvo išbraukti iš registro, kai kurie sugriuvo.Sutvarkytas Pakruojo rajone tik Stačiūnų malūnas. Jį suremontavo ir savo reikmėms pritaikė vietos bendruomenė.


2015-05-29 10:03

Policija paskelbė karą rūkantiems nepilnamečiams

1

Kiekvienais metais gegužės mėnuo yra skelbiamas nerūkymo mėnesiu, o gegužės 31 diena – „Pasaulinė diena be tabako“. Atsižvelgiant į tai, sekmadienį policija visoje šalyje organizuoja prevencinę akciją, nukreiptą prieš rūkančius nepilnamečius. Jos metu rūkantiems nepilnamečiams nebus taikoma jokia tolerancija, už savo veiksmus jie turės atsakyti, pranešė Policijos departamentas.


2015-05-29 09:02

Kybartų pataisos namuose pradėjo veikti ryšio blokavimo technika

Kybartų pataisos namuose pradėjo veikti ryšio blokavimo technika


2015-05-29 07:41

V. Baltraitienė traukiasi, bet rinkimų intriga lieka

11|2

Vos prieš mėnesį „darbiečių“ gretas papildęs ir jų lyderio posto siekiantis Valentinas Mazuronis vienu varžovu turės mažiau – iš kovos pasitraukė Virginija Baltraitienė. Ar tai padės partijos naujokui? Žemės ūkio ministrė V.Baltraitienė apie sprendimą nesiekti partijos pirmininko posto bendražygiams pranešė nelaukdama šį šeštadienį vyksiančio suvažiavimo.


2015-05-29 07:20

Kodėl R. Zamolskiui atsisakyti pilietybės būtų neprotinga?

37| 

Po to, kai didžiausių šalies leidinių redakcijos sulaukė laiško, kurį neva parašė Rusijoje kalintis ir šiuo metu teismo laukiantis Romas Zamolskis ir kuriame jis teigia atsisakantis Lietuvos pilietybės, kyla rimtu abejonių, kad laišką parašė jis pats. Tad imta svarstyti, kokios tikrosios tokių laiškų siuntimo intencijos?


2015-05-29 07:20

V. Putinas: „Esame pasirengę bendradarbiauti su Lietuva“

354

Rusijos bendradarbiavimo su Lietuva potencialas nėra iki galo išnaudojamas, sako Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas. Jo teigimu, Rusija pasirengusi bendradarbiauti su Lietuva ir tikisi tokios pat reakcijos.


2015-05-29 07:17

Už aukštų kalėjimo tvorų – daržai, gėlynai ir japoniškas sodas

10|18

Marijampolės pataisos namų (PN) teritorija, kurioje gali vaikščioti nuteistieji, – betonas, asfaltas ir metalo virbai, žemės lopinėlių yra labai mažai. Tačiau menkos galimybės nebuvo kliūtis nuteistiesiems užsiimti vadinamąja augalų terapija.


2015-05-28 21:21

V. Gedvilas: „Geriau jau trenktų beisbolo lazda per galvą“

121

Švietimo ir mokslo ministerijos slenksčio neįveikusiam buvusiam Seimo pirmininkui Vydui Gedvilui tenka iš naujo įrodinėti, kad prieš šešiolika metų jis pelnytai gavo mokslinį daktaro laipsnį. Politikas portalui tvirtino, kad kilus abejonių dėl esą jo neskaidriai apsigintos disertacijos jis kreipėsi į Akademinės etikos ir procedūrų kontrolieriaus tarnybą. Pastarosios atstovai ketvirtadienį aiškino, kad sprendimą, ar bus atliekamas tyrimas dėl V.Gedvilo disertacijos, priims artimiausiu metu.


Populiariausi per 24 val.