Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Didesnis žuvų derlius - didesni nuostoliai

Didesnis žuvų derlius - didesni nuostoliai

Mūsų šalies žuvininkystės ūkiai paprastai kasmet užaugina apie 2 tūkst. t žuvų, karpiai sudaro 94 proc. Tačiau prekybininkai superka tik trečdalį. „Netiesa, kad karpių paklausa mažėja. Šios žuvys žmonėms neatsibodusios, jas mielai perka. Prekybos tinklams nuvežame ir šiek tiek lydekų. Bet plėšrūnėms reikia daug karosų. Mūsų tvenkiniai labiau pritaikyti karpiams, todėl juose neužauginsi nei upėtakių, nei eršketų – per šiltas vanduo. Galima būtų auginti šamus, bet Lietuvoje mažai kas juos veisia. Jų jauniklių reikėtų atsivežti iš Lenkijos. Tačiau baugu, nes ten siaučia šių žuvų ligos.

Ačiū! Apie klaidą pranešta redakcijai.
Deja, išsiųsti nepavyko. Prašome pamėginti vėliau.
Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai (0)
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Kaimas
2014-08-20 16:50

Žmogui priimtiniausia tai, ką užaugina sava žemė

2

„Ar šie obuoliai lietuviški?“, - toks klausimas nejučia kyla iškart, stabtelėjus prie obuoliais nuguldytų lentynų. Žvilgsnis netrunka susmigti į etiketę, kurioje nurodyta šių vaisių kilmės šalis. Tai, kas labiausiai mus tinka, nuolat yra greta. Ir tai ne tik lietuviški maisto produktai. Tai mitybos įpročiai, tradicijos, ir, žinoma, gamta, užauginanti tai, ką lengviausiai suvirškina skrandis. Per šimtmečius išugdytos ir puoselėtos žemdirbystės, maisto ruošimo tradicijos grįžta į šiuolaikinį gyvenimą ir tampa svarbia sąmoningos visuomenės poreikių dalimi.


2014-08-20 16:34

Derlius pranoko lūkesčius

Po Žolinės šventės, kai javapjūtės darbai jau nudirbti, pats laikas įvertinti, kas ir kaip mūsų laukuose augo ir derėjo. Žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė pažymi, kad šiemet užaugo didesnis grūdinių augalų derlius negu pernai.


2014-08-12 12:54

Per rugiapjūtę ūkininkai nuo telefonų nesitraukia nė per žingsnį

9|2

Javapjūtės sezonas įsibėgėjo. Ūkininkai dirba išsijuosę, kad tik spėtų nukulti javus kol nesubjuro orai. Vieniems ūkininkams šiuo įtemptu laikotarpiu rūpi, kad negestų kombainai ir kita technika, o kiti – išbando naujausias technologijas ir į kombainą be išmaniojo telefono nė nelipa.


2014-08-09 20:56

Derlius-2014

3|33

Ką šiemet užauginome savo soduose ir daržuose.


2014-08-06 22:42

Kaimas

2|20

Paskutinis vasaros mėnuo,kaimo grožis.


2014-08-04 19:19

Biodinaminis ūkis - be kliedesių apie chemiją ir burtus

7|3

Žemės neteršk herbicidais, insekticidais, fungicidais ir kitais pesticidais, o ūkyje pagaminto maisto – saldikliais, stiprikliais ir kitomis cheminėmis medžiagomis. Tai - vienas svarbiausių biodinaminio ūkininkavimo principų. O jo laikytis nėra paprasta, nes tai, ką duoda gamta, dar tenka ne kartą paliesti ir žmonių rankoms. Biodinaminiuose ūkiuose ne šiaip sau naudojamos tik natūralios, biologinės kilmės medžiagos. Svarbu, kad produktuose nebūtų jokios, net mažiausios taršos


2014-07-29 20:50

Elektrinis piemuo ir saugo, ir žudo

1|4| 

„Tai – naujiena“, - gūžčioja pečiais gyvulių augintojai. Reikia „Lesto“ leidimo statant elektrinį aptvarą? „Pirmąkart girdžiu“, - vienas su kitu kalbasi ūkininkai. Ir iš atminties imta traukti įvykius, kai, susipainiojęs „piemens“ laiduose, kažkada žuvo žmogus, gyvulys ar koks iš miško atklydęs gyvūnas. Elektrinis „piemuo“ – tai ne koks nors elektros botagas, kuriuo kerdžius išgena į aptvarus ar iš jų pargena gyvulius. Tai – vielinis ganyklos aptvaras, kuriuo sklinda generatoriaus skleidžiamas elektros impulsas.


2014-07-26 19:48

Kanapių laukai – mielesni už miesto gatves

2

Buvęs Oskaro Koršunovo teatro direktoriaus pavaduotojas Vygaudas Juknelis keletą metų su šeima brandino sumanymą persikelti iš sostinės į vienkiemį, bet ir susiradęs vietą naujam gyvenimui ilgai suko galvą, kokia veikla reikėtų užsiimti. Iš teatro – į kanapių laukus. Toks V.Juknelio ir jo šeimos gyvenimo posūkis nustebino daugelį vadybininko kolegų, rašo „Lietuvos ryto“ priedas „Sostinė“. Vieni kraipė galvą, kiti ir pirštu prie smilkinio pasukiodavo. Ir visi tada šnibždėjosi, kad O.Koršunovo teatre vadyba rūpinęsis, noveles rašantis Vygaudas vienkiemyje augindamas pluoštines kanapes ilgai netvers – parbėgs į Vilnių.


2014-07-25 20:59

Vienkiemio fragmentai

37

Vienkiemio nedideli fragmentai visumos nesukuria,bet praeitimi labai dvelkia.


2014-07-25 14:54

Alytaus rajone javapjūtė pradėta švente

Alytaus rajono ūkininkų Valūnų laukuose pradėta javapjūtė, į kurią susirinkusius Alytaus, Lazdijų, Varėnos rajonų, Marijampolės, Kalvarijos savivaldybių ūkininkus pasveikino Alytaus rajono meras Algirdas Vrubliauskas. Pats ūkininkaujantis savivaldybės vadovas palinkėjo visiems ir gero derliaus, ir sveikatos, ir gero oro, nuo kurio dažnai priklauso ir aruodų gausa.


Populiariausi per 24 val.