Didesnis žuvų derlius - didesni nuostoliai

Didesnis žuvų derlius - didesni nuostoliai

Mūsų šalies žuvininkystės ūkiai paprastai kasmet užaugina apie 2 tūkst. t žuvų, karpiai sudaro 94 proc. Tačiau prekybininkai superka tik trečdalį. „Netiesa, kad karpių paklausa mažėja. Šios žuvys žmonėms neatsibodusios, jas mielai perka. Prekybos tinklams nuvežame ir šiek tiek lydekų. Bet plėšrūnėms reikia daug karosų. Mūsų tvenkiniai labiau pritaikyti karpiams, todėl juose neužauginsi nei upėtakių, nei eršketų – per šiltas vanduo. Galima būtų auginti šamus, bet Lietuvoje mažai kas juos veisia. Jų jauniklių reikėtų atsivežti iš Lenkijos. Tačiau baugu, nes ten siaučia šių žuvų ligos.

Ačiū! Apie klaidą pranešta redakcijai.
Deja, išsiųsti nepavyko. Prašome pamėginti vėliau.
Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Aktualijos
2015-07-03 13:00

Apsilankymas „Barnevernet“: prakalbo Norvegijos globoti vaikai

257|

Beširdžiai, bet kokiems tėvų argumentams kurti „Barnevernet“ darbuotojai iš pasalų užpuola pavyzdingos imigrantų šeimos namus, atima jų vaikus ir iš karto atiduoda juos globėjams, o paskui vyksta ilgi teismų procesai, kurių pabaiga biologiniams tėvams dažniausiai nieko gera nežada – taip bene dažniausiai piešiamas vaiko teisių apsauga Norvegijoje besirūpinančios tarnybos įvaizdis.


2015-07-03 12:55

Po nelaimės „Sūpynėse“ festivalių laukia permainos

2|

Po nelaimės muzikos festivalyje „Sūpynės“, kai narkotinėmis medžiagos apsinuodijusi mirė festivalio dalyvė, Vidaus reikalų ministerija (VRM) siūlo pradėti diskusiją dėl privačių renginių organizavimo tvarkos. „Reikėtų pradėti diskusiją dėl įstatymo, reglamentuojančio viešųjų ir privačių juridinių asmenų komercinių ar viešųjų renginių organizavimo viešose vietose, jų valdomose bei naudojamose teritorijose ar patalpose, įtvirtinimo“, – rašoma penktadienį išplatintame VRM pranešime.


2015-07-03 12:38

Po dviratininko žūties – mero iškyla mirtinai pavojingais takais

12|13|

Skambus įvykis, toks kaip tragiška mirtis, puiki proga priminti, kad yra valdžia, kuri rūpinsi žmonėmis. Todėl prieš ilgąjį savaitgalį sostinės meras Remigijus Šimašius nusprendė apžvelgti Vilniaus dviračių takų projektavimo klaidas. Jis su žurnalistais ir keliais smalsuoliais leidosi savo pirmtako sugalvotais ir kol kas nepanaikintais oranžiniais dviračiais po Vilniaus centrą. Ieškoti problemiškų vietų, kaip pats sakė.


2015-07-03 12:38

Lietuva skyrė pagalbą nuo potvynių nukentėjusiai Gruzijai

1|

Užsienio reikalų ministerija skyrė 12 tūkst. eurų humanitarinę pagalbą nuo potvynių nukentėjusiai Gruzijai. Parama skirta padėti labiausiai nukentėjusioms šeimoms ir potvynio padariniams likviduoti. Lėšos bus pervedamos Gruzijos finansų ministerijai.


2015-07-03 11:59

Mokyklos virto politikų mūšio lauku

5|2

Mokinius apdovanoti gali ne kiekvienas. Taip buvo atsakyta Seimo nariui socialdemokratui Arvydui Mockui, kuris per brandos atestatų teikimo šventę norėjo pasveikinti geriausius Šiaulių abiturientus. Pasirodo, atstūmę A.Mockų mokyklų direktoriai nenorėjo pyktis su kitais šiauliečiais parlamentarais – socialdemokratu Edvardu Žakariu ir jo buvusiu partijos kolega Valerijumi Simuliku.


2015-07-03 11:48

Valstybės dienos gidas: kur eiti ir ką nuveikti?

1

Lietuvoje bus minima Valstybės diena – pirmojo suvienytos Lietuvos valstybės valdovo, kunigaikščio Mindaugo vainikavimo karaliumi šventė. Su Mindaugo vardu siejamas Lietuvos valstybės susidarymas XIII amžiuje. Šis valdovas nutiesė Lietuvai politinius, ekonominius ir kultūrinius ryšius į modernią Europą. Istorikų teigimu, pirmasis ir vienintelis Lietuvos karalius buvo asmenybė, pranokusi savo epochą politine strategija, mentalitetu ir dvasine jėga. Šaltiniuose jis vadinamas Mindaugu Išmintinguoju, mat sugebėjo vykdyti tokią politiką, kuri niekais pavertė Kryžiuočių ordino planus.


2015-07-03 11:11

Buvusi visos Lietuvos pažiba virto pūvančia kloaka

86|54

Neregėta Palanga. Tai – ne žurnalų viršeliams tinkanti vasaros sostinė. Ji tokia, kokią mato vietos gyventojai. Portalas lrytas.lt pasižvalgė ten, kur neužsuka poilsiautojai. Baseinas „Linas“ stūkso Vanagupės rajone. Nuskuręs pastatas sunkiai dera prie ištaigingų jį supančių vilų. Nesidžiaugia ir prabangaus viešbučio svečiai: nusipirkę kambarį su vaizdu į jūrą, turi džiaugtis ir sovietiniu gremėzdu, šypsančiu išdaužytais langais. Portalas lrytas.lt pasižvalgė ten, kur retai sutiksi žioplinėjantį turistą. Nereikia dairytis toli už Palangos. Apleistų pastatų pilna ir prestižiniuose Palangos rajonuose. Baseinas „Linas“ stūkso Vanagupės rajone. Nuskuręs pastatas sunkiai dera su ištaigingomis vilomis aplink. Rūgštu ir prabangaus viešbučio svečiams, kurie nusipirkę numerį su vaizdu į jūrą, turi džiaugtis ir sovietiniu gremėzdu šypsančiu išdaužytais langais.


2015-07-03 10:39

Rinkimai Šilutėje: gauti 37 pranešimai apie pažeidimus

1

Jau beveik dvi savaitės, kai Šilutės miesto ir rajono gyventojai gyvena rinkimų nuotaikomis. Darbo turi ir pareigūnai, kurie nuolat stebi, ar balsuojantiems asmenims netrukdoma pasinaudoti rinkimų teise. Jiems talkina visuomeninė organizacija „Baltosios pirštinės“.


2015-07-03 10:35

„Romuvos“ jūrininkai sukilo prieš darbdavį – Lietuvos valstybę

21|8

Lietuvos jūrų laivininkystės (LJL) motorlaivio „Romuva“ įgula tesėjo savo pažadą – dėl nesumokėtų atlyginimų kreipėsi į Tarptautinę transporto federaciją (ITF). Jos sprendimu valstybinės įmonės laivas, kuriame darbuojasi 17 lietuvių, neseniai buvo sulaikytas Italijos uoste Tarante. LJL nesuranda lėšų atsiskaityti su darbuotojais, nes iki ausų įklimpusi į skolas.


2015-07-03 10:33

Vetavo įstatymą, atveriantį kelią partijoms valdyti žiniasklaidą

18

Prezidentė Dalia Grybauskaitė penktadienį grąžino Seimui pakartotinai svarstyti Visuomenės informavimo įstatymo pataisas, kurios, anot jos, atveria kelią politinėms partijoms valdyti žiniasklaidą. „Šios įstatymo pataisos turėjo užkirsti kelią savivaldybių piktnaudžiavimui laikraščių leidyba prisidengiant savo įsteigtomis švietimo įstaigomis. Tačiau naikindamas šią įstatymo spragą, Seimas sukūrė dar palankesnes sąlygas politizuoti žiniasklaidą“, – teigiama Prezidentūros pranešime spaudai.


Populiariausi per 24 val.