Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Ordinas majorui Lupaszkai – apgalvotas akibrokštas Lietuvai ar dvynių Kaczynskių kvailystė?

Ordinas majorui Lupaszkai – apgalvotas akibrokštas Lietuvai ar dvynių Kaczynskių kvailystė?

Vasarį brolių Kaczynskių partijos „Teisė ir teisingumas“ frakcijos iniciatyva Lenkijos Seimas priėmė specialų nutarimą dėl Lupaszkos, kuriame sakoma: „Prieš 56 metus, 1951 m. vasario 8-ąją komunistiniame kalėjime buvo nužudytas majoras Zygmuntas Szendzielorzas-Lupaszka. Karys iki paskutinės akimirkos ištikimas Nepriklausomai Lenkijai, už savo tarnybą apdovanotas dviem ordinais Virtuti Militari“. Kaip aiškino „Teisė ir teisingumas“ partijos nariai, jie norėjo pagerbti „vieną geriausių vokiečių okupacijos ir pokario antikomunistinio pogrindžio vadą“.

Ačiū! Apie klaidą pranešta redakcijai.
Deja, išsiųsti nepavyko. Prašome pamėginti vėliau.
Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Komentarai
2015-03-06 07:38

Kaip kariautų prokurorai be pistoletų?

3

Kadenciją baigiančio generalinio prokuroro D.Valio kritikai vis gauna progų pasišaipyti iš prezidentės statytinio. Šįkart užkliuvo jo nesusigaudymas geopolitinių procesų vandenyse.


2015-03-06 06:59

Po skandalingų vaišių teisėjams – įtartina Prezidentūros tyla

13| 

Pagarsėjęs Kaišiadorių verslininkas A.Radvila, ko gero, nė baisiame sapne negalėjo susapnuoti, kad nesumokėjęs teisėjus linksminusiems muzikantams iškrės tokią kiaulystę Temidės tarnams.


2015-03-05 17:51

Kaip militarizuoti žmonių protus?

97| 

Karo beprasmybę „Pink Floyd“ žvaigždė Rogeris Watersas apibūdino maždaug tokiais dainos žodžiais: „...ir vokiečiai žudė žydus, žydai žudė arabus, o arabai žudė įkaitus – štai tokios naujienos...“. Pakeiskite čia tautų pavadinimus – esmė vis tiek išliks tokia pati.


2015-03-05 13:40

Kainų karas vyks tada, kai už pieną mokėsime kaip už vandenį

16

Kai pienas Lietuvos prekybos centruose taps pigesnis už vandenį ar bent nusileis iki kainų Didžiojoje Britanijoje, tik tuomet patikėsiu, kad mūsų šalyje prasidėjo kainų karas. Britų pirkėjai jau lygiai metus stebi prekybininkų pjautynes. Kainų karas šalyje pasiekė tokį lygį, kad pienas parduotuvėse tapo pigesnis nei vanduo. Todėl į Lietuvą atostogų sugrįžę emigrantai stebisi pieno kainomis tėvynėje. Ten, kur jie dabar gyvena, už tai tenka mokėti mažiau.


2015-03-05 12:44

Šiauliečiams rinkėjams lazdą į rankas įbruko patys politikai

26

Šiauliuose įvyko tai, ko dar nebuvo – savivaldos rinkimuose politikos naujokai be gailesčio sutriuškino senbuvius. Iš miesto tarybos rinkėjai iššlavė net 16 politikų ir privertė Šiaulių valdžios vyrus aimanuoti dėl patirto kracho.


2015-03-05 09:51

Imti kyšį – nuodėmė, talentas ar privilegija?

14

Užsieniečiams išduodami leidimai gyventi Lietuvoje – pelninga prekė. Ir, regis, verta rizikos, nes kaip kitaip galima paaiškinti Migracijos departamento sprendimą susigrąžinti į darbą tuos žmones, kurie stojo prieš teismą už kyšius. Tokių žmonių patirtis, matyt, neįkainojama.


2015-03-05 06:44

Netiesioginė karo Ukrainoje žala Lietuvai

10

Naujausia statistika ir ekonomikos ekspertų prognozės tarsi turėtų skatinti viltis, kad ir Lietuvos, ir visos ES ekonomika šiemet toliau saikingai augs.


2015-03-05 06:41

Prezidentės sapnuose – vaivorykštė

28

Ar virš Vilniaus besižiebianti vaivorykštė nepranašauja ir naujos spalvų gamos po kitų metų Seimo rinkimų?


2015-03-04 12:13

TV operatoriai – tik vaizdų fiksuotojai ar ir kūrėjai?

25

Niekad nedirbau televizijoje. Jokioje. Taigi, jei pasitaikys netikslumų ar kokių klaidelių – nekreipkite dėmesio ir nesijaudinkite. Nors, manau, jaudinsitės. Tačiau gal perskaitysite ir reaguosite. Pyksite. Rašau, turėdamas galvoje visų pirma televizijos darbuotojus.


2015-03-04 12:12

Sniego valymo mašina lyjant lietui

84

Sniego valymo mašina, išvažiavusi ant Didžiojo akmeninio tilto Maskvoje, užstojo čia įtaisytas stebėjimo kameras ir sutrukdė nufilmuoti B.Nemcovo žudynių seką, paslėpė didelę dalį tyrimui svarbių nusikaltimo aplinkybių. Akcija buvo suplanuota juvelyriškai tiksliai, sekundės ar net mikrosekundžių tikslumu, paleidžiant šūvius į nugarą, užgriozdinant aukšta mašina vaizdą, sprunkant iš nusikaltimo vietos.


Populiariausi per 24 val.