Ordinas majorui Lupaszkai – apgalvotas akibrokštas Lietuvai ar dvynių Kaczynskių kvailystė?

Ordinas majorui Lupaszkai – apgalvotas akibrokštas Lietuvai ar dvynių Kaczynskių kvailystė?

Vasarį brolių Kaczynskių partijos „Teisė ir teisingumas“ frakcijos iniciatyva Lenkijos Seimas priėmė specialų nutarimą dėl Lupaszkos, kuriame sakoma: „Prieš 56 metus, 1951 m. vasario 8-ąją komunistiniame kalėjime buvo nužudytas majoras Zygmuntas Szendzielorzas-Lupaszka. Karys iki paskutinės akimirkos ištikimas Nepriklausomai Lenkijai, už savo tarnybą apdovanotas dviem ordinais Virtuti Militari“. Kaip aiškino „Teisė ir teisingumas“ partijos nariai, jie norėjo pagerbti „vieną geriausių vokiečių okupacijos ir pokario antikomunistinio pogrindžio vadą“.

Ačiū! Apie klaidą pranešta redakcijai.
Deja, išsiųsti nepavyko. Prašome pamėginti vėliau.
Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Komentarai
2015-08-03 08:15

Vietoj sprendimų – parodomosios politinės rietenos

Būtų buvę keista, jeigu prezidentė D.Grybauskaitė nebūtų pasinaudojusi dar viena proga įkrėsti jos nemėgstamai Vyriausybei – už „Lietuvos jūrų laivininkystės“ (LJL) griūtį, kurią valdantieji esą pramiegojo.


2015-08-02 07:00

Galvų kapoti nereikėjo – jos pačios nusirito

17

Vos išrinktas Kauno meru V.Matijošaitis atvirai prisipažino, kad pakvietęs pasikalbėti savivaldybei pavaldžių įmonių vadovus „praplovė jiems smegenis“ ir paaiškino, kaip tai atrodė.


2015-08-01 10:32

Anksčiau buvo kaltas V. Landsbergis, dabar – A. Užkalnis

104| 

Prieš keletą dešimtmečių girdėjau pasakojimą, kad dėl užstojusios tą vasarą sausros visų kalčiausias yra Vytautas Landsbergis. Tiesa, iškart kyla abejonės dėl pasakotojo objektyvumo, mat sovietiniais laikais anas buvo vyriausias kolūkio aruodų raktininkas ir vogė bendrai suneštą gerą taip nuoširdžiai, kad tapo pirmuoju milijonieriumi tuose kraštuose.


2015-08-01 07:15

Istorinis liberalų šuolis ir katalikiška visuomenė – nedera

63

Kokia galimybė Liberalų sąjūdžiui laimėti kitų metų rudenį vyksiančius rinkimus į Seimą? Didesnė nei Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD). Pastarieji per vėlai susigriebė, opozicijoje beveik nieko neveikė ir dar pakeitė arklius perkėloje.


2015-08-01 07:00

Vilniaus gyventojai įpratę kentėti

6

Upės gatvėje šią savaitę nutikęs įvykis pasimes nusikaltimų suvestinėse, nors jis turėtų sukelti nerimą.


2015-07-31 15:24

Lietuvio korta (pasas) vienytų tautą

70

Susitikime su naująja Pasaulio lietuvių bendruomenės valdybos pirmininke Dalia Henke gimė puiki idėja. Nudžiugino PLB pirmininkės ir jos komandos noras aktyviai veikti, kad būtų sprendžiamos aktualiausios Lietuvos problemos. Karštai diskutavome apie naujų emigrantų ir jų vaikų pilietybės išsaugojimą.


2015-07-31 09:20

Išgydoma ar paveldima?

18| 

Yra daugybė istorijų, kuriose pasakojama, apie daužomus stebuklingus veidrodžius, kurie kažkaip ne taip papasakojo šeimininkų trokštamos istorijos variantus.


2015-07-31 08:50

Ar verta seniūnus rinkti kartu su merais?

9

Artėjantys Seimo rinkimai net vasarą kaitina politikų norą įsiteikti rinkėjams, todėl vėl svarstoma leisti jiems patiems spręsti, kas vadovaus seniūnijoms.


2015-07-31 08:46

Klastingoji W pervėrė patriotų širdį

37

Jeigu Seimas daugybę metų neįstengia išspręsti kokio nors klausimo ir jį be galo gromuluoja skęsdamas tuščiuose ginčuose, gal tą mazgą gali atrišti teismas? Pasirodo, gali.


2015-07-30 17:15

Lietuviams „paketai“ vis dar patrauklesni už tikras atostogas

34

Visi norime patirti ką nors naujo, egzotiško, tikro, autentiško, natūralaus. Nors tai yra vienas iš pagrindinių bet kokių atostogų reikalavimų, jis dažniausiai yra nutylimas. Mūsų atostogos bus unikalios ir įdomios vien dėl to, kad jų neleisime namuose. O kaip jaučiamės sugrįžę? Ar tikrai atostogavome?


Populiariausi per 24 val.