Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Ordinas majorui Lupaszkai – apgalvotas akibrokštas Lietuvai ar dvynių Kaczynskių kvailystė?

Ordinas majorui Lupaszkai – apgalvotas akibrokštas Lietuvai ar dvynių Kaczynskių kvailystė?

Vasarį brolių Kaczynskių partijos „Teisė ir teisingumas“ frakcijos iniciatyva Lenkijos Seimas priėmė specialų nutarimą dėl Lupaszkos, kuriame sakoma: „Prieš 56 metus, 1951 m. vasario 8-ąją komunistiniame kalėjime buvo nužudytas majoras Zygmuntas Szendzielorzas-Lupaszka. Karys iki paskutinės akimirkos ištikimas Nepriklausomai Lenkijai, už savo tarnybą apdovanotas dviem ordinais Virtuti Militari“. Kaip aiškino „Teisė ir teisingumas“ partijos nariai, jie norėjo pagerbti „vieną geriausių vokiečių okupacijos ir pokario antikomunistinio pogrindžio vadą“.

Ačiū! Apie klaidą pranešta redakcijai.
Deja, išsiųsti nepavyko. Prašome pamėginti vėliau.
Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai (0)
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Komentarai
2014-09-30 12:31

Stribo sindromas - užkrečiamas ir nesunaikinamas

20

Socialinių ligų aprašas. Stribo sindromas. Serga įtūžusieji ant viso pasaulio ir savęs nevykėliai. Tačiau gali būti užkrečiama taip pat vienišiems, įsiskaudinusiems ir neišmanantiems istorijos. Plinta oru lašeliniu būdu per tulžį, ištaškomą viešai.


2014-09-30 07:05

Su Vilniaus meru jau aišku

83

Praeis vos keli mėnesiai, sostinėje bus mero rinkimai, ir man lengva apie juos rašyti, nes nė vieno kandidato neremiu, savivaldybėje darbo neieškau ir su jų kampanijomis susijęs nesu (nebūtinai kas nors ir norėtų, kad būčiau susijęs). Maža to, žinau, kaip vėl viskas baigsis mano mieste, kuris yra svarbesnis, nei visa likusi šalies ekonomika kartu paėmus.


2014-09-30 06:40

Iš Kauno – signalai sostinei

21

Kaunas miršta. Jo simbolinė širdis Laisvės alėja stoja tiesiog akyse. Tarpukario laikais Mažuoju Paryžiumi vadintoje gatvėje beveik kasdien tyliai išnyksta parduotuvė, kavinė, daugėja užrašų „Išnuomojama“.


2014-09-29 16:58

Diržu auklėtai kartai reikėtų patylėti

72

Vaiką reikia paauklėti diržiuku. Tokį pedagoginį pasiūlymą išgirsite ne tik iš paprastos turgaus tetulės, bet ir iš turgaus tetulės rinkėjų malonės dėka atsidūrusios Seime.


2014-09-29 11:00

Ar V.Putinas šoks ant NATO ir Baltijos valstybių lavonų?

98

Rusija, sukėlusi karą Ukrainoje, atsiplėšusi gabalą Ukrainos teritorijos Donbase ir aneksavusi Krymą, gaus pasileidusios Europos ir JAV dovaną: po Minsko „susitarimo“ Rusijai, jeigu laikysis paliaubų, bus dalinai arba visiškai panaikintos visos sankcijos.


2014-09-29 06:41

Projekto „Pats sau buhalteris!“ iššūkiai

14

Bijote Rusijos ar Amerikos šnipų? Jums neramu, kad „Facebook“ ir taip jau seniai sugromuliavo visus duomenis apie jūsų finansinį, seksualinį bei dvasinį gyvenimą ir juos pardavė galingoms jėgoms?


2014-09-28 15:35

Dėdės, grįžkite pas tetas

159

Vaikystėje labai mėgau žaisti tokį žaidimą – būseną. Sėdėti, stovėti sustingus ir judinti tik akis, įsivaizduojant, kad kūnas yra tik kažkokia dėžė arba spinta, kurioje aš tupiu. Tai labai smagus žaidimas. Kartais žaidžiu jį ir dabar. Tada pasijuntu taip saugiai savo pačios viduje, it užuovėjoje. O kartais būna smagu slėptis toje spintoje, kuri mane apsaugo nuo išorinio pasaulio, kuri neišduoda mano juoko, nors viduje viskas tiesiog griaudėja nuo prunkštimo.


2014-09-28 12:29

Kodėl L. Graužinienė staiga tapo D. Grybauskaitės talkininkė?

35

Lietuvos politika išties sparčiai žengia į priekį. Tiesa, ne vakariniu, o veikiau rytiniu keliu.Ministrai jau skiriami slapta ne tik nuo visuomenės, bet ir nuo juos į postus oficialiai deleguojančių partijų, pastarųjų elitą triušiu iš skrybėlės nustebinant ne mažiau negu paprastus mirtinguosius.


2014-09-28 12:20

Penkerius metus karo su Rusija dar nebus

99

Kad ir kokios baugios atrodytų Rusijos ir Vakarų konflikto prognozės, realiam kariniam susidūrimui su kuria nors NATO valstybe, bent jau penkerius artimiausius metus, Maskva nesiryš.


2014-09-28 12:17

Siaubo filmai ramina nervus

2|2

Rudenį ilgėjant vakarams nemažai žmonių užklumpa depresija. Liūdesys dažnai apima vienišius, todėl geriausiu jų draugu tampa televizorius. Ar gali televizija praskaidrinti slogią nuotaiką? Taip. Manau, kad laidas, kuriose pasakojama apie nelaimes, smurtą prieš moteris, finansinį bankrotą, reikėtų rodyti ankstyvesniu laiku.


Populiariausi per 24 val.