Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Ordinas majorui Lupaszkai – apgalvotas akibrokštas Lietuvai ar dvynių Kaczynskių kvailystė?

Ordinas majorui Lupaszkai – apgalvotas akibrokštas Lietuvai ar dvynių Kaczynskių kvailystė?

Vasarį brolių Kaczynskių partijos „Teisė ir teisingumas“ frakcijos iniciatyva Lenkijos Seimas priėmė specialų nutarimą dėl Lupaszkos, kuriame sakoma: „Prieš 56 metus, 1951 m. vasario 8-ąją komunistiniame kalėjime buvo nužudytas majoras Zygmuntas Szendzielorzas-Lupaszka. Karys iki paskutinės akimirkos ištikimas Nepriklausomai Lenkijai, už savo tarnybą apdovanotas dviem ordinais Virtuti Militari“. Kaip aiškino „Teisė ir teisingumas“ partijos nariai, jie norėjo pagerbti „vieną geriausių vokiečių okupacijos ir pokario antikomunistinio pogrindžio vadą“.

Ačiū! Apie klaidą pranešta redakcijai.
Deja, išsiųsti nepavyko. Prašome pamėginti vėliau.
Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai (0)
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Komentarai
2014-12-22 12:32

Jei žemė - tik gabalas, Lietuvos vardas nieko nereiškia

9

Dievas susimylėjo, kad Lietuvoje yra toks žmogus kaip Arkadijus Vinokuras – sovietinių laikų disidentas, buvęs artistas, scenos magas, dabar labiau atpažįstamas kaip polemistas, politikos apžvalgininkas, žurnalistas.


2014-12-22 09:28

Idėja: Lukiškių aikštėje – Muzikos akademija

6

Daugiau kaip prieš keturiolika metų Seimas pabandė priimti „Lukiškių aikštės Vilniuje“ įstatymą. Prezidentas Valdas Adamkus jį vetavo, nes jo nuomone, vienos iš Vilniaus aikščių tvarkymu turi rūpintis ne Seimas, o miesto valdžia. Vis dėlto Seimas ir Vyriausybė nenurimo ir vis tiek vėliau bandė diriguoti svarbiausios sostinės aikštės sutvarkymo procesui. O jis gerokai užsitęsė ir nesibaigė ligi šiol.


2014-12-21 11:59

Prie ekrano pasodina ir dukra

30

Televizija yra svarbus langas į pasaulį. Kadangi negaliu nė akimirkos atsilikti nuo įvykių mūsų šalyje ir pasaulyje, televizorių įsijungiu siekdamas gauti naudingos informacijos. Norėdamas prasiblaškyti po dienos darbų televizijoje randu ir pramoginių laidų, filmų. Išrinkau savo žiūrimiausių laidų penketuką.


2014-12-21 10:27

Dėl Kremliaus – jokių garantijų

10

Rusijos režimas nežino, ką daryti su žemyn sparčiai besiritančiu rubliu, o įkandin jo – ir visa šalies ekonomika. Regis, nebuvo numatyta, kad Vakarų sankcijų poveikis, dar sustiprintas naftos kainų kritimo, bus toks skaudus.


2014-12-21 07:05

Kaip atpažinti savo miesto nemylintį kaunietį?

19

Neįmanoma suprasti: myli kauniečiai savo miestą ar ne. Kai skaitai skaitytojų komentarus prie straipsnių apie Kauną, dažnai atrodo, kad laikinąja sostine vadinamame mieste gyvena vien jo nekenčiantys žmonės ir čia visai nieko gero nėra. Nei puikių renginių, nei visą šalį garsinančių meno, sporto kolektyvų, mokslininkų – tik vagys, išsipustę kaimiečiai ir vaikus prievartaujantys violetiniai pedofilai.


2014-12-20 08:15

Ar teisinga Lietuvos užsienio politika, yra tikėjimo klausimas

77

Žurnalistė R.Janutienė „Lietuvos ryto“ televizijos laidoje „Nuoga tiesa“ mėgino surengti diskusiją apie užsienio politiką. Tačiau pakviestieji, kurie neatstovavo nei valdžiai, nei opozicijai, vengė tiesioginių vertinimų ir kalbėjo apie sau rūpimus dalykus.


2014-12-20 07:00

Esi neišmanus ir gyveni Vilniuje? Smarkiai rizikuoji

13

Vilnius - tarp naujos kartos išmaniųjų pasaulio miestų. Remiantis tokiais kriterijais kaip tvari energetika ir plėtra, duomenų ir valdžios atvirumas bei informacijos, komunikacijų ir technologijų integravimas sudaromas tokių miestų dešimtukas.


2014-12-19 16:58

Aš graži, o tu - turtingas

73

Pastaruoju metu man labai daug teko kalbėti ir rašyti apie moteris. Apie tai, ko iš jų reikalaujama, apie stereotipus, tobulų kūnų rėmus, į kuriuos mus stumia visuomenė. Kai kalbėjau apie moteris – pyko ir niršo vyrai. Kai jie pyko ir niršo, dar labiau pykau ir niršau aš. Kažkas man prilipdė „feministės“ etiketę, kažkas tada ją nuneigė, bet aš pati niekada apie tai nepasisakiau, nes dar, turbūt, anksti save kažkam priskirti.


2014-12-19 14:02

Kada teisingasis teismas uždraus Kalėdas?

21

Klausimas skamba įžūliai, netgi šventvagiškai ar absurdiškai, tiesa? Tiesa. Bet garantuoju, kad atsirastų tokių, kurie nedvejodami patikėtų teiginiu, jog "teismas uždraudė Kalėdas".


2014-12-19 09:46

V. Putino kalbos - tarsi negrabus danties užkalbėjimas

73

Maigydamas TV pultelį atsitiktine tvarka užtikau rusiškų televizijų pranešimus, kad netrukus prasidės Rusijos prezidento Vladimiro Putino spaudos konferencija. Tiesa sakant, tas „netrukus“ dar pakankamai ilgai užtruko, kaip visada prieš svarbius įvykius kažkas čia kažką beviltiškai uždelsė, taigi iki spektaklio pradžios turėjau laiko subėgioti į artimiausią parduotuvę, persimesti keliais žodžiais su kaimynu kieme, bet vis tiek suspėjau, pats to nelabai trokšdamas, į transliacijos pradžią.


Populiariausi per 24 val.