Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Ordinas majorui Lupaszkai – apgalvotas akibrokštas Lietuvai ar dvynių Kaczynskių kvailystė?

Ordinas majorui Lupaszkai – apgalvotas akibrokštas Lietuvai ar dvynių Kaczynskių kvailystė?

Vasarį brolių Kaczynskių partijos „Teisė ir teisingumas“ frakcijos iniciatyva Lenkijos Seimas priėmė specialų nutarimą dėl Lupaszkos, kuriame sakoma: „Prieš 56 metus, 1951 m. vasario 8-ąją komunistiniame kalėjime buvo nužudytas majoras Zygmuntas Szendzielorzas-Lupaszka. Karys iki paskutinės akimirkos ištikimas Nepriklausomai Lenkijai, už savo tarnybą apdovanotas dviem ordinais Virtuti Militari“. Kaip aiškino „Teisė ir teisingumas“ partijos nariai, jie norėjo pagerbti „vieną geriausių vokiečių okupacijos ir pokario antikomunistinio pogrindžio vadą“.

Ačiū! Apie klaidą pranešta redakcijai.
Deja, išsiųsti nepavyko. Prašome pamėginti vėliau.
Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai (0)
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Komentarai
2014-11-27 15:21

Žemiausia egzistencijos forma – šūdmaišiai ir pupytės

10

Lietuvos popmuzikos užkaborius sukrėtė skandalas, kai paaiškėjo, kad niekieno nemylėtos, bet visų apkalbėtos pupytės savo įstabiu grožiu ir abejingų nepaliekančiais protiniais gebėjimais dalinasi su nusikalstamo pasaulio atstovais. Tai galbūt ir pasirodė skandalas žmogui, visiškai nesekančiam tariamo lietuviško pramogų pasaulio elito tendencijų ar neišmanančiam visuomenės sanklodos, bet tik ne man. Abu šie segmentai, atstovaujantis greitos šlovės, greito praturtėjimo, populiarumo ir galios įvaizdžius jau senokai traukia vienas kitą.


2014-11-27 11:03

Žaidžiam didžiąją valstybę?

63| 

Praėjusį penktadienį, kai Lietuvoje viešėjo naujasis NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas, Lietuvos piliečiai turėjo pasijusti labai nesaugiai, išgirdę mūsų prezidentės Dalios Grybauskaitės žodžius, kad Rusija – teroristinė valstybė.


2014-11-27 09:26

Paranoja ne mažiau pavojinga nei agresija

59

Jei ne mano kolegė Ginta Gaivenytė, kuri gerokai pasikarščiavo ir demonstratyviai išėjo iš Gešės Džampa Tinlėjaus paskaitos – esu šio įvykio liudininkė, – o paskui parašė komentarą, matyt, ir nebūtų į paviršių išsiveržusios nuogos mūsų visuomenės silpnybės. Ginta nepritarė taiką spinduliuojančioms tibetiečio mintims apie karą ir paranoją Ukrainoje.


2014-11-27 07:18

Dvi Lietuvos per kalnelį nesueina

12

Kiek buvo laisva Lietuva, tiek ir dvi sesutės per kalnelį niekaip nesueidavo. Didieji miestai ir provincija, runkeliai ir elitas.


2014-11-27 07:16

Kodėl iš kalėjimų išėję asmenys vėl į juos sugrįžta?

17

Daugelis Lietuvos žmonių, sukrėstų kraupaus studentės J.Šikšniūtės nužudymo, vėl ėmė garsiai kalbėti, kad reikia grąžinti mirties bausmę arba bent kuo griežčiau bausti nusikaltėlius.


2014-11-26 17:06

„Roxette“ pamoka: domėkitės, kur einate

23| 

Dueto „Roxette“ dainininkė Marie Fredriksson koncerte Kaune nugriuvo scenoje. Netikėta? Ne, jei nors truputį domitės šios žymios švedų grupės istorija ir dabartine padėtimi.


2014-11-26 14:46

Kur plaukia mūsų pensijų laivas?

38

Neseniai ištartas Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininkės Kristinos Miškinienės pagarbinimo žodis 2015 metų „Sodros“ biudžetui: „Jis žada gerų permainų“ vėl sukėlė minčių apie gražius norus ir ne tokią gražią realybę.


2014-11-26 14:25

Aukšti vidaus reikalų ministro reitingai – gera žinia

18

Praėjusią savaitę iš Lietuvos sociologų atėjo netikėta žinia: ką tik paskirtas naujuoju vidaus reikalų ministru, buvęs Policijos generalinis komisaras Saulius Skvernelis tapo vienu populiariausiu Lietuvos valdžioje.


2014-11-26 06:30

Sušuko „A!“, tačiau įstrigo ties B

49|

Ir tai viskas?! Na, išsikvietė Rusijos ambasadorių dėl trukdžių muitinėse. Nuobodus formalumas.


2014-11-26 06:15

Viešųjų pirkimų labirintuose - nei kokybės, nei moralės

7

Mėginote nusipirkti naują „Mercedes“ už dviračio kainą? Ar tris obuolius už tiek, kiek vertas vienas?


Populiariausi per 24 val.