Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Ordinas majorui Lupaszkai – apgalvotas akibrokštas Lietuvai ar dvynių Kaczynskių kvailystė?

Ordinas majorui Lupaszkai – apgalvotas akibrokštas Lietuvai ar dvynių Kaczynskių kvailystė?

Vasarį brolių Kaczynskių partijos „Teisė ir teisingumas“ frakcijos iniciatyva Lenkijos Seimas priėmė specialų nutarimą dėl Lupaszkos, kuriame sakoma: „Prieš 56 metus, 1951 m. vasario 8-ąją komunistiniame kalėjime buvo nužudytas majoras Zygmuntas Szendzielorzas-Lupaszka. Karys iki paskutinės akimirkos ištikimas Nepriklausomai Lenkijai, už savo tarnybą apdovanotas dviem ordinais Virtuti Militari“. Kaip aiškino „Teisė ir teisingumas“ partijos nariai, jie norėjo pagerbti „vieną geriausių vokiečių okupacijos ir pokario antikomunistinio pogrindžio vadą“.

Ačiū! Apie klaidą pranešta redakcijai.
Deja, išsiųsti nepavyko. Prašome pamėginti vėliau.
Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai (0)
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Komentarai
2014-11-23 07:10

Kodėl dvasingi lietuviai vis labiau palaiko Rusiją?

1

Kokia prasmė remti Ukrainą oficialiu lygiu, jei neoficialiu lygiu palaikome Rusiją? Toks klausimas kilo apsilankius budisto mokytojo paskaitoje. Jau buvau girdėjusi, jog Gešė Džampa Tinlėjus kritikuoja Europos sankcijas Rusijai. Tačiau nė nesiruošiau tuo patikėti, kol neišgirdau savo ausimis.


2014-11-22 12:57

Ar mūsų prezidentė nusikalbėjo?

123

Prezidentė Dalia Grybauskaitė įvardijo Rusiją teroristine valstybe. O V.Putino režimą – bailiu. Rusijos Dūmoje komunistų frakcija pareikalavo nutraukti diplomatinius santykius su Lietuva. Tuoj pat.


2014-11-22 08:40

Ir baigiasi kelias, kur trys mergelės

5

Pagaliau kauniečiai turės tiltą, kurį patys neoficialiai jau seniai buvo pakrikštiję, o dabar ir valdiškas antspaudas uždėtas. Pėsčiųjų tiltas per Nemuną nuo šiol vadinsis „Trijų Mergelių“ tiltu. Valio! Ne Gedimino, Mindaugo, Tautos Kančios, Laisvės Kelio ar kitais iškilmingai skambančiais pavadinimais, senovės valdovų vardais, o artimu, žmogiškai ir šiltai moteriškai skambančiais žodžiais. Didžiojo kunigaikščio Vytauto vardu buvo pavadintas Aleksoto tiltas, tai buvo penktas ar šeštas objektas Kaune, gavęs šį garbingą, bet pernelyg jau dažniai apyvartoje besisukantį vardą.


2014-11-22 07:30

Kaip kitąmet elgsis Maskva - numatyti nesunku

43

Galimas mažiausiai dvejopas požiūris į G20 susitikimo Australijoje rezultatus.


2014-11-22 07:00

Policininkai gali tik niurnėti, skųstis - griežtai draudžiama

3

Draudžiama fotografuoti ir filmuoti patalpas, apsaugos perimetrą, kuriame įrengtos inžinerinės techninės priemonės. Patekti į vidų smalsuoliui - jokių galimybių.


2014-11-21 15:43

Žiaurumo grandinės

84

Prieš kelias dienas Lietuvą sukrėtė šiurpus įvykis – jaunos studentės nužudymas. Iki šiol portalai melžia paskutinius syvus iš šios istorijos, viešindami vis naujas detales apie kaltinamąjį, įvykio įrankius ir aplinkybes.


2014-11-21 13:13

Maidano pamokos - ne tik Ukrainai, bet ir Lietuvai

61

Vieneri metai nuo įvykių Maidane pradžios. Tai – svarbi data ne tik Ukrainai, bet ir Lietuvai. Jie pakeitė viso regiono veidą, o jeigu kalbėtume apie reakciją į Maidano įvykius Vakaruose ir Rytuose, turėtume pasakyti, kad jie pakeitė ir šių dienų pasaulio veidą. Kartu šie įvykiai yra didelė pamoka Ukrainai, Lietuvai ir pasauliui.


2014-11-21 09:23

Šventė geriausiems priešo žudikams

17| 

Lietuvos kariai – geriausi šį rudenį priešo žudikai. Tai tapo aišku praėjusią savaitę Lietuvoje pasibaigus didžiausioms mūsų šalies istorijoje daugiašalėms pratyboms „Geležinis kardas 2014“. Tai teigiu visiškai be ironijos, nors vartoju ne visiškai politiškai korektišką terminą „žudyti“, užuot rašęs „nukauti“. Tas „žudyti“ atsirado iš pratybų slengo (pvz., instruktoriaus viršilos frazės „ar girdit, ten, pamiškėj už 500 metrų kažkas kažką žudo“).


2014-11-21 06:34

Pareigūnus pašalino, bet kas pasikeitė?

8

Šalies vadovės D.Grybauskaitės laiminamas pareigūnų rotacijos principas, jos lūpose virtęs savotišku burtažodžiu, turinčiu išspręsti daugelį valstybės tarnybos problemų, jau tampa visuotine Lietuvos mada. Tačiau ar tai pasiteisina ir iš tiesų duoda naudos?


2014-11-21 06:27

Atleiskite savo kaltininkams. Amen

11

Paskutiniai Europoje krikštą kadaise priėmę lietuviai iki šių laikų išsaugojo, ko gero, daugiausia tikrų krikščioniškųjų vertybių. Nors XXI amžiuje materializmas ir besaikis žemiškų gėrybių vaikymasis baigia išstumti dvasingumą, mes dar prisimename, kad gavęs per vieną skruostą turi atsukti kitą. Ir, žinoma, mokame atleisti savo kaltininkams.


Populiariausi per 24 val.