Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Ordinas majorui Lupaszkai – apgalvotas akibrokštas Lietuvai ar dvynių Kaczynskių kvailystė?

Ordinas majorui Lupaszkai – apgalvotas akibrokštas Lietuvai ar dvynių Kaczynskių kvailystė?

Vasarį brolių Kaczynskių partijos „Teisė ir teisingumas“ frakcijos iniciatyva Lenkijos Seimas priėmė specialų nutarimą dėl Lupaszkos, kuriame sakoma: „Prieš 56 metus, 1951 m. vasario 8-ąją komunistiniame kalėjime buvo nužudytas majoras Zygmuntas Szendzielorzas-Lupaszka. Karys iki paskutinės akimirkos ištikimas Nepriklausomai Lenkijai, už savo tarnybą apdovanotas dviem ordinais Virtuti Militari“. Kaip aiškino „Teisė ir teisingumas“ partijos nariai, jie norėjo pagerbti „vieną geriausių vokiečių okupacijos ir pokario antikomunistinio pogrindžio vadą“.

Ačiū! Apie klaidą pranešta redakcijai.
Deja, išsiųsti nepavyko. Prašome pamėginti vėliau.
Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai (0)
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Komentarai
2015-01-26 06:54

Nenori migrantų juodadarbių? Esi rasistas!

26

Pastebiu keistą dalyką – dažnai žmonės neskaito, o perskaitę vis tiek nesupranta teksto, nepaisant to, kad jis būna parašytas gimtąja kalba. Nėra ir ko tikėtis, kad tie patys komentuotojai perskaitys iki galo ir pagaus pagrindinę idėją bei gebės į ją telkti dėmesį – vis tiek klausimą išvartys savaip.


2015-01-25 16:13

Ukraina išsigelbės tik kardu

96

Viskas ir vėl priklauso pirmiausia nuo pačių ukrainiečių – nuo jų ryžto, drąsos ir valios. Arba jie susiims, duos rusams dar smarkesnį atkirtį, nei smūgiai, kuriuos dabar gauna ir patys pereis į puolimą, arba rusai juos puls toliau ir vis aršiau, tikėdamiesi, kad Ukraina pakriks ir subyrės – jei ne rytoj, tai poryt ar po mėnesio.


2015-01-25 12:05

20 kartų matytas filmas – lyg naujas

29

Jeigu galėčiau, visą laisvalaikį skirčiau vaidybiniams filmams. Žiūrėti juos nuo vaikystės yra pats mėgstamiausias mano užsiėmimas.


2015-01-25 07:00

Kauno tilto žvaigždes priglaus metalo vagys

22| 

Kultūros paveldo departamento ekspertai, pernai gruodį nusprendę, kad ant Vytauto Didžiojo (Aleksoto) tilto Kaune esanti sovietinė simbolika nėra vertybė, vargu ar numanė, kokį galvos skausmą jų sprendimas sukels miesto valdžiai. To net nesapnavo ir džiaugtis dėl pasikeitusios paveldosaugininkų pozicijos netrukus suskubę ir patys valdžios atstovai.


2015-01-24 19:00

Yra įstatymai paprastiems piliečiams ir įstatymai Prezidentūrai

57

Elementarūs etikos principai ar įstatymai – nė motais. Tokius standartus dažnai įžūliai demonstruoja ne vienas aukštas politikas, bet ypač akis rėžia prezidentės D.Grybauskaitės elgesys.


2015-01-24 07:15

Savitvardos ir šalto proto reikia mokytis iš M.Chodorkovskio

102

Vadinamasis Sniego susitikimas, Rusijos ekspertų forumas Vilniuje, atitiko savo pavadinimą – užliejo šalto dušo srovę ne vien Lietuvos politologams ant galvos. O M.Chodorkovskio kalba prilygo kibirui ledinio vandens, kuriuo ne taip seniai pylėsi net pasaulio įžymybės.


2015-01-24 07:00

Vilniuje prasidėjo pranašų sąskrydis

8

Vilnių užplūdo pranašai. Iš kiekvienos pakampės trimituojama, kas laukia Lietuvos sostinės ateityje. Pranašų prieš artėjančius rinkimus tiek daug, kad jie grasina išstumti žemai skraidančius angelus, kurie mieste įsikūrė anksčiau.


2015-01-23 11:51

Ką darysime, jei Lietuvos lesbietės apsijuos Trispalve?

104| 

Ar leisime Lietuvos ir net kitų šalių gėjams, kurie lito dešimtinę vienas kitam dovanoja kaip meilės simbolį, štai tokiu būdu pagerbti mūsų didvyrius S.Darių ir S.Girėną? Jei ne, tai kaip uždrausti? Išleisti įstatymą, kuriuo gėjams būtų draudžiama nešiotis tą dešimtinę?


2015-01-23 07:39

Išeiviai dar labiau atstumiami nuo tėvynės

79

Daugiau kaip pusė Lietuvos gyventojų pritartų dvigubos pilietybės įteisinimui ir tik trečdalis yra priešingos nuomonės. Tai rodo naujausios visuomenės nuomonės apklausos.


2015-01-23 07:20

Prieš ugnį kovok ugnimi, ne šlapimu

11

„Fight fire with fire“ (liet. „prieš ugnį kovok ugnimi“) – jaunystėje plyšavo J.Hetfieldas iš grupės „Metallica“. Šį kietą gabalą atsiminiau žiūrėdamas naują britų filmų statytojo R.Mullano juostą „Mes dainuosim“, kuria bandyta pastatyti kino paminklą 1991-ųjų Sausio įvykiams.


Populiariausi per 24 val.