Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Ordinas majorui Lupaszkai – apgalvotas akibrokštas Lietuvai ar dvynių Kaczynskių kvailystė?

Ordinas majorui Lupaszkai – apgalvotas akibrokštas Lietuvai ar dvynių Kaczynskių kvailystė?

Vasarį brolių Kaczynskių partijos „Teisė ir teisingumas“ frakcijos iniciatyva Lenkijos Seimas priėmė specialų nutarimą dėl Lupaszkos, kuriame sakoma: „Prieš 56 metus, 1951 m. vasario 8-ąją komunistiniame kalėjime buvo nužudytas majoras Zygmuntas Szendzielorzas-Lupaszka. Karys iki paskutinės akimirkos ištikimas Nepriklausomai Lenkijai, už savo tarnybą apdovanotas dviem ordinais Virtuti Militari“. Kaip aiškino „Teisė ir teisingumas“ partijos nariai, jie norėjo pagerbti „vieną geriausių vokiečių okupacijos ir pokario antikomunistinio pogrindžio vadą“.

Ačiū! Apie klaidą pranešta redakcijai.
Deja, išsiųsti nepavyko. Prašome pamėginti vėliau.
Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai (0)
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Komentarai
2014-07-29 13:15

Ar prezidentė linki gero Lietuvos žmonėms?

3

Lygiai prieš penkerius metus 2009 metų vidurvasarį Dalia Grybauskaitė pradėjo savo pirmąją prezidentavimo kadenciją. Tuomet ji prisiekė tarnauti šalies žmonių gerovei, taip pat paragino piliečius ją kritikuoti, bet iš karto pabrėžė, kad nepamatuota kritika gali sugriauti valstybę. Ar kritika pamatuota, sprendė ji pati.


2014-07-29 13:05

Nepadoriai geras pasiūlymas dėl „Mistral“ pardavimų

2

Kaip neseniai pastebėjo vienas aukštas Lietuvos pareigūnas, Prancūzijoje pagamintų „Mistral“ tipo karinių laivų pardavimo Rusijai istorija įgyja liūdno simbolio šlovę, na, iš tiesų, tampa jau netelpančio ekonominiuose paaiškinimuose, taigi labiau komplikuotumo siužeto simboline inscenizacija.


2014-07-29 07:14

Įteisinkime kyšius gydytojams

75

Čia ne provokacija. Čia ne gluminimas. Aš tik noriu, kad visiems būtų geriau. Ir todėl aš radau sprendimą ten, kur jūs sprendimo net neįsivaizdavote.


2014-07-29 07:01

Pranašu būti visai lengva

2

Dabar jau nesvarbu, kada ir koks politologas ar apžvalgininkas į apyvartą paleido mitą, esą Lietuva yra nenuspėjama šalis. Tiek valdžia, jos politikai, tiek pati tauta. Esą nežinai, ko iš lietuvių gali tikėtis. Toks įsitikinimas neteisingas. Viskas pas mus nuspėjama ir aišku iki nuobodybės (išskyrus galbūt orus). Reikia tik mokėti skaityti pranašingus ženklus.


2014-07-28 09:29

Biopolitika: mirtininkai sumokės už jūsų išdykavimus

25

Kas Lietuvoje sieja lytinio švietimo pamokas ir nutraukiamą finansavimą diabetu sergančiųjų vaistams? Net labai daug. Visus juos logine grandine susiejo pirmoje 2014 metų pusėje socialdemokratų Seime teikti projektai ir jų deleguoto Sveikatos apsaugos ministro Vytenio Andriukaičio sprendimai.


2014-07-28 07:22

Su negyva žuvėdra, prilipusia prie sėdmenų

41

Balta ir šalta, kaip girta žuvėdra į visas puses besiblaškanti dušo užuolaida pagaliau prilimpa prie nuogo užpakalio ir kartu su užuolaidos šalčiu persmelkia nemaloni mintis – dabar aš čia visiškai vienas.


2014-07-27 12:00

Euro įvedimas - svarbus egzaminas valdžiai

15

Valio! Šią savaitę ir valdantieji, ir dešinioji opozicija giedojo šlovės giesmes eurui ir sau patiems, kurių dėka ši valiuta bus įvesta Lietuvoje.


2014-07-27 07:00

Pokyčių baimė – kauniečius graužianti liga

11

Mažiausiai du dešimtmečius Kauno klinikų prieigose gyvenantys kauniečiai skundėsi, kad jų gyvenimas tiesiog virto pragaru – ieškodami laisvos nišos greta didžiausios šalies gydymo įstaigos vairuotojai automobiliais užstato visas įvažas, praėjimus ir net pėsčiųjų takus. Galėtų – turbūt net į daugiaaukščio laiptinę mašiną įgrūstų.


2014-07-26 11:00

Rusijos TV nebežiūriu – ten romantiką pakeitė agresyvus tonas

168

Nebegaliu žiūrėti Rusijos televizijos programų, kurios, regis, dar visai neseniai buvo įdomios. Mūsų karta augo su jų laidomis, kino filmais ir serialais, tačiau po Ukrainos konflikto Rusijos televizijų nebežiūriu. Nors nesu labai aktyvus nei politiškai, nei pilietiškai, jų TV programos mane atgraso.


2014-07-26 08:01

Jei V.Putinas – ne Rusija, tai kokia ta Rusija?

60

Kremliaus politikos vis labiau pakertamą Rusijos įvaizdį mėgstama gelbėti fraze, kad „V.Putinas – tai dar ne visa Rusija“. Su šia ištarme ginčytis sunku, bet dar sunkiau ginčytis su faktu, kad bent jau du trečdaliai rusų pritaria tai politikai, kurią reprezentuoja V.Putino valdymas.