Ordinas majorui Lupaszkai – apgalvotas akibrokštas Lietuvai ar dvynių Kaczynskių kvailystė?

Ordinas majorui Lupaszkai – apgalvotas akibrokštas Lietuvai ar dvynių Kaczynskių kvailystė?

Vasarį brolių Kaczynskių partijos „Teisė ir teisingumas“ frakcijos iniciatyva Lenkijos Seimas priėmė specialų nutarimą dėl Lupaszkos, kuriame sakoma: „Prieš 56 metus, 1951 m. vasario 8-ąją komunistiniame kalėjime buvo nužudytas majoras Zygmuntas Szendzielorzas-Lupaszka. Karys iki paskutinės akimirkos ištikimas Nepriklausomai Lenkijai, už savo tarnybą apdovanotas dviem ordinais Virtuti Militari“. Kaip aiškino „Teisė ir teisingumas“ partijos nariai, jie norėjo pagerbti „vieną geriausių vokiečių okupacijos ir pokario antikomunistinio pogrindžio vadą“.

Ačiū! Apie klaidą pranešta redakcijai.
Deja, išsiųsti nepavyko. Prašome pamėginti vėliau.
Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Komentarai
2015-09-01 13:03

Interneto ateitis sutampa su Europos saugumo krize

Mūsų priklausomybė nuo interneto didėja sparčiau negu mūsų gebėjimas išlikti saugiems. Turime iš naujo ir radikaliai apgalvoti savo požiūrį į kompiuterius bei kompiuterinius tinklus. Bet netgi ir tokiu atveju ateityje išliktų problemų. Tokia yra mano naujosios knygos „Kiberfobija“ (Cyberphobia) pagrindinė žinia.


2015-09-01 07:15

Propagandos fronte – nieko naujo

42

Pastaraisiais metais plaukų daug nusirauta dėl Maskvos plaunamų protų ir galima tęsti šį procesą – priežasčių į valias. Kad tik iš nesibaigiančio purslojimo ir vienas kitų agitavimo būtų kokios nors naudos.


2015-09-01 07:07

Europą pražudys jos turtai?

27

Europa nustėrusi: Austrijoje migrantus vežusio sunkvežimio šaldytuve aptiktas 71 lavonas. Labiau pasisekė Lietuvos ir Lenkijos sieną kirtusio automobilio kaip sauna įkaitusioje cisternoje pasislėpusiems 8 vietnamiečiams – jie tik buvo sulaikyti ir apgyvendinti Pabradėje. Kai kančių ir mirčių tiek daug, kraupūs skaičiai tampa tik statistika. Atbunka jausmai ir silpsta užuojauta. Reikia pripažinti, kad Lietuvoje nelabai jos buvo – daug daugiau baimės, kad mūsų šalį užplūs alkani afrikiečiai ir agresyvūs arabai musulmonai.


2015-09-01 07:05

Universitetais brenda ruduo

9

Prieš beveik du mėnesius senatorius Marco Rubio, vienas iš tų, kurie viliasi tapti Respublikonų kandidatu kitų metų prezidentinėse Amerikos lenktynėse, rėžė kalbą nedidelei miniai ir pristatė savo švietimo reformos viziją. Vienu iš jos elementu norėčiau pasidalinti. Šalia tradicinių studijų paskolų jis pasiūlė sudaryti galimybes būsimam studentui susirasti investuotoją.


2015-08-31 12:29

Su pabėgėlių srautais daugėja ir Afrikos saulės

23

Jeigu andai, kaip atrodo, ne taip jau seniai orai subjurdavo rugpjūčio pabaigoje, primindami apie greitai stosiantį rudenį, tai dabar, nežiūrint kalendoriaus atžymų, vasara įbrenda į rudenį kaip koks Palangos tiltas į truputėlį pasišiaušusią jūrą.


2015-08-31 09:55

Kodėl D. Grybauskaitė vis kaišo pagalius į valstybės ratus?

77

Šalies vadovės išsišokimų, kuriuos greičiausiai padiktavo ne tik noras patikti kuo daugiau paprastų mirtingųjų, bet ir politinė konkurencija, šią savaitę buvo ne vienas.


2015-08-31 09:51

Protingųjų kurmių valanda

13

Šventės be šventumo ir džiaugsmo. Bažnyčios be Dievo. Tušti pliurpalai be tikėjimo ir vilties. Užgesę akys. Kada reikia, gaiviais rytais prieš kaitrą kiemsargiai iškabina vėliavas.


2015-08-31 07:48

Lietuvos didvyriai ir moralinis reliatyvizmas

55

Kaskart minint Lietuvos piliečių trėmimus į Rusijos glūdumas, arba paliečiant pokarinės ginkluotos rezistencijos įvykius bei jų veikėjus, „žydų klausimas“ iškyla į Lietuvos viešąją erdvę. Ir kada gi ši tema nustos būti kurstoma?


2015-08-30 12:00

Kaip Arūnas Valinskas keičia televizijos žaidimo taisykles

39

Praėjus ketvirčiui amžiaus nepriklausomoje Lietuvoje galingiausias jos televizijos kanalų žmogus yra tas, kuris beveik tiek pat laiko juose rodosi. Jo vardas – Arūnas Valinskas. Ir jam dėl to visai nereikia būti TV kanalo direktoriumi.


2015-08-30 11:50

Prabilusi apie mirtiną šūvį pasienyje prezidentė prašovė

158

Vasara baigiasi, bet politikoje vis labiau justi artėjančio rudens politinio sezono kaitra. Šią savaitę bene smarkiausiai ją kurstė prezidentė D.Grybauskaitė.


Populiariausi per 24 val.