Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Ordinas majorui Lupaszkai – apgalvotas akibrokštas Lietuvai ar dvynių Kaczynskių kvailystė?

Ordinas majorui Lupaszkai – apgalvotas akibrokštas Lietuvai ar dvynių Kaczynskių kvailystė?

Vasarį brolių Kaczynskių partijos „Teisė ir teisingumas“ frakcijos iniciatyva Lenkijos Seimas priėmė specialų nutarimą dėl Lupaszkos, kuriame sakoma: „Prieš 56 metus, 1951 m. vasario 8-ąją komunistiniame kalėjime buvo nužudytas majoras Zygmuntas Szendzielorzas-Lupaszka. Karys iki paskutinės akimirkos ištikimas Nepriklausomai Lenkijai, už savo tarnybą apdovanotas dviem ordinais Virtuti Militari“. Kaip aiškino „Teisė ir teisingumas“ partijos nariai, jie norėjo pagerbti „vieną geriausių vokiečių okupacijos ir pokario antikomunistinio pogrindžio vadą“.

Ačiū! Apie klaidą pranešta redakcijai.
Deja, išsiųsti nepavyko. Prašome pamėginti vėliau.
Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai (0)
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Komentarai
2014-10-26 11:00

Metate akmenį? Perriškite kaspinu

Laikausi tokio ritualo – atsikeliu penktą valandą ryto ir darydama mankštą įsijungiu televizorių. Žiūriu BBC arba CNN. Šiuose kanaluose turiu mėgstamus žurnalistus. Labiausiai žaviuosi Christiane Amanpour iš CNN.


2014-10-26 07:00

Naujas siaubo filmas bus kuriamas Kaune

8

Po pirmojo lietuviško psichologinio siaubo filmo „Rūsys“ pristatymo Kaune tikras kaunietis viename socialiniame tinkle paskelbė: „Siaubo filmas Lietuvoje tik prasideda. Jis vadinasi „Sąskaitos už šildymą“.“ Su kinu visai nesusijęs pastebėjimas jo autoriui, matyt, kilo neatsitiktinai – šildymo sezono pradžia dažnam kauniečiui jau porą dešimtmečių visas kitas mintis, taip pat ir apie kultūros reiškinius, gena į antrą planą, o gal net toliau.


2014-10-25 12:36

Kodėl klientus prie staliukų aptarnauja vien jaunimas?

17

Nesu nei snobė, nei protokolo maniakė, kuriai nustatytos normos būtų svarbesnės už situacijos spontaniškumą ar kūrybą. Tačiau pastarosiomis savaitėmis į mano pokalbius su draugais vis įsivelia viena tema, kuria net neįsivaizdavau kada nors rašysianti.


2014-10-25 07:15

Laikas į Rusiją žvelgti moksliškai. Propaganda čia nepadės

57

Lietuvai reikia tobulinti savo požiūrį į Rusiją. Dabar dominuoja moraliniai Rusijos valdžios sprendimų vertinimai. Maskvai agresyviai elgiantis Ukrainoje, kurią Lietuva karštai palaiko, koks nors kitoks požiūris vargu ar visuomenėje būtų suprantamas.


2014-10-25 07:00

Vienas duris korupcijai užtrenkė, kitas - plačiai atvėrė

2

Kelias į pragarą gerais norais grįstas. Šis priežodis tinka savivaldybės tarybos sprendimui, pakeičiančiam mokesčio už vaiko išlaikymą tvarką.


2014-10-24 15:06

Ko galime laukti iš parlamento rinkimų Ukrainoje?

37

Šį savaitgalį Ukrainoje įvyks neeiliniai parlamento (Verhovnaja Rada) rinkimai. Šį kartą jie pritraukia ne tik Ukrainos, bet ir viso pasaulio dėmesį.


2014-10-24 11:30

Eutanazija – žmogiškumui numarinti

50| 

„Geriau blogai gyventi, nei ištaigingai mirt“. Tai frazė iš Euripido tragedijomis paremto spektaklio „Mano tėvas – Agamemnonas“. Tegul tie žodžiai būna epigrafu. Bet tai – tik tarp kitko. Tik dėl grožio. Tuo metu, kai vieni kovoja už savo ar svetimą gyvybę, tarp kitų bunda eutanazijos klausimas.


2014-10-24 07:44

Ligos pašalpų dydžio atkūrimą stabdo ir simuliuojantys ligoniai

14

Dabartinė šalies valdžia mėgina vykdyti rinkimų pažadus, pamažu atkurdama A.Kubiliaus Vyriausybės per krizę apkarpytas socialines išmokas – rengiamasi padvigubinti nuo trečios iki septintos ligos dienos „Sodros“ mokamas pašalpas.


2014-10-24 06:52

Pamario namai varo siaubą Seimui

10

Juodkrantėje, ant marių kranto, stovi keli neteisėtai pastatyti namai. Jie jau seniai pasmerkti nugriauti, tačiau gyventojai taip išgąsdino politikus, kad pastatai greitai taps teisėtais. Seimūnai išsigando, kad valstybei pernelyg brangiai kainuos bylinėtis su ten gyvenančiais žmonėmis. Ir jau kainuoja.


2014-10-23 15:20

STT siautėja. Derėtų suklusti ir konservatoriams

46

Jeigu gerai pagalvojus, tai D.A.Barakauskas turėtų trauktis ne tik iš vidaus reikalų ministro pareigų, bet ir iš tvarką bei teisingumą esą įkūnijančios partijos. Iš pastarosios vien jau dėl itin didelio kontrasto tarp pavadinimo ir realios kai kurių jam artimų partijos veikėjų veiklos.


Populiariausi per 24 val.