Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Ordinas majorui Lupaszkai – apgalvotas akibrokštas Lietuvai ar dvynių Kaczynskių kvailystė?

Ordinas majorui Lupaszkai – apgalvotas akibrokštas Lietuvai ar dvynių Kaczynskių kvailystė?

Vasarį brolių Kaczynskių partijos „Teisė ir teisingumas“ frakcijos iniciatyva Lenkijos Seimas priėmė specialų nutarimą dėl Lupaszkos, kuriame sakoma: „Prieš 56 metus, 1951 m. vasario 8-ąją komunistiniame kalėjime buvo nužudytas majoras Zygmuntas Szendzielorzas-Lupaszka. Karys iki paskutinės akimirkos ištikimas Nepriklausomai Lenkijai, už savo tarnybą apdovanotas dviem ordinais Virtuti Militari“. Kaip aiškino „Teisė ir teisingumas“ partijos nariai, jie norėjo pagerbti „vieną geriausių vokiečių okupacijos ir pokario antikomunistinio pogrindžio vadą“.

Ačiū! Apie klaidą pranešta redakcijai.
Deja, išsiųsti nepavyko. Prašome pamėginti vėliau.
Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai (0)
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Komentarai
2014-10-21 07:37

Pats metas uždrausti Raudonąją knygą

5|

Karo čia nebus dar penkerius metus, sako ekspertai. Išties – karas, kaip jį kai kas įsivaizduoja pagal filmą apie eilinį Rajeną, gali ir iš viso neprasidėti. Tačiau Lietuva jau dabar skaičiuoja nuostolius.


2014-10-21 07:05

Raudokim: vėl verslas trypia paprastą žmogų

34

Melskimės. Pasimeldę, imkime sidabro indus ašaroms rinkti, nes jūsų laukia baisi istorija. Kur buvę, kur nebuvę ciniški verslo kraugeriai ir jiems patarnaujanti kišeninė valdžiukė žudo dar vieną gėrio gėlelę. Vilniaus turtuolių, snobų ir kelių tikrų menininkų rajone, Užupyje, uždaroma 150 metų veikusi vaistinė.


2014-10-20 16:33

Gyventi kaip prancūzui – būti laimingam

60

Ko trūksta Lietuvai, kad pas mus viešpatautų paryžietiškos laisvės ir tolerancijos atmosfera? Kas trukdo mums gyventi žaismingai, matyti daugiau gėrio nei blogio, džiaugtis savo šalies privalumais?


2014-10-20 08:31

Rusija rodo raumenis. Kada parodys protą?

46|

Ką reiškia, be visa ko kito, tas faktas, kad padažnėjo Rusijos kovinių laivų nesankcionuoti pasirodymai kaimyninių šalių teritoriniuose vandenyse, o taip pat rusų karo aviacijos skrydžiai, pažeidžiant nepriklausomų šalių oro erdvę arba pavojingai manevruojant pasienyje? Kita vertus, stabteliu klausdamas - ar gali būti koks nors bent iš dalies racionalus tokio reiškinio paaiškinimas, jeigu visko iškart nesiryžtame priskirti vien tik prasidėjusios karo isterijos paūmėjimo simptomų aprašui?


2014-10-20 08:18

Ekrano žymūnai gėdijasi kurti laidas vaikams

6

Į didžiuosius ekranus su filmu „Gustavo nuotykiai“ įsiveržęs Audrius Rakauskas-Gustavas yra bene paskutinis mohikanas, galintis prie televizijos ekranų sėkmingai prikaustyti vaikus.


2014-10-19 11:00

Užsienyje – lyg per sviestą, viduje – lyg dalgis į akmenį

15

Susikalbėti su svetimšaliais lengviau nei su saviškiais. Tai galima įžvelgti palyginus vidaus ir užsienio politikos dirvonus, kuriuos vagoja mūsų išrinktieji. Po užsienį pastaruoju metu aktyviai skrajojantys valstybės vadovai skaičiuoja ten nuskintus laurus ir geras naujienas, parvežtas namo. Antai premjeras A.Butkevičius šią savaitę pasidžiaugė išskirtiniu priėmimu Baltuosiuose rūmuose Vašingtone, taip pat JAV pažadais atverti rinką lietuviškiems mėsos gaminiams.


2014-10-19 11:00

Talentų kalves ištiko krizė

32

Greito išpopuliarėjimo svajos sklaidosi kaip dūmai, o kartu vis beprasmiškiau atrodo „ateik, laimėk ir išgarsėk“ stiliaus TV projektai, prieš porą metų atrodę kaip neabejotinas lietuviškų kanalų hitas. „Lietuvos talentai“ (TV3) ir „Lietuvos balsas“ (LNK) šį rudenį TV eteryje tebeskamba ir niekas neatsakys, ar programų direktorių kompiuteriuose nėra suplanuoti dar 5 metus į priekį. Bet dėl visų mūsų gerovės gal geriau to nebūtų, kad ir koks geras šiuo metu laidų reitingas.


2014-10-19 07:00

Staigmena: rudenį Kaune krenta medžių lapai

13

Pamenate klasika tapusį Kauno kelininkų pasiteisinimą dėl slidžios gatvių dangos? Žiema atėjo netikėtai – tokį paaiškinimą išgirsdavo įsiutę vairuotojai ir pėstieji.


2014-10-18 07:15

Ką darys Lietuva, jei JAV laikysena Rusijos atžvilgiu sušvelnės?

104

Kas dar prieš mėnesį buvo kalbama užuominomis, dabar jau atvirai: Rusija ir JAV pagaliau rado bendrą seną naują priešą - terorizmą. Šį kartą - vis grėsmingesnę „Islamo valstybę“.


2014-10-18 07:00

Vilnius bankrutuoja. Kodėl tik dabar visi nustebo?

29

Vilniuje klaidžiojanti bankroto šmėkla paprastus gyventojus gąsdina kur kas mažiau nei karo grėsmė ar Ebolos virusas. Ką jau čia nugąsdinsi, jei sostinės vadovai apie tai kalba aštuonerius metus, o Lietuvos valdžia sudėjusi rankas ilgai žiūrėjo, kaip miestas grimzta į liūną.


Populiariausi per 24 val.