Ordinas majorui Lupaszkai – apgalvotas akibrokštas Lietuvai ar dvynių Kaczynskių kvailystė?

Ordinas majorui Lupaszkai – apgalvotas akibrokštas Lietuvai ar dvynių Kaczynskių kvailystė?

Vasarį brolių Kaczynskių partijos „Teisė ir teisingumas“ frakcijos iniciatyva Lenkijos Seimas priėmė specialų nutarimą dėl Lupaszkos, kuriame sakoma: „Prieš 56 metus, 1951 m. vasario 8-ąją komunistiniame kalėjime buvo nužudytas majoras Zygmuntas Szendzielorzas-Lupaszka. Karys iki paskutinės akimirkos ištikimas Nepriklausomai Lenkijai, už savo tarnybą apdovanotas dviem ordinais Virtuti Militari“. Kaip aiškino „Teisė ir teisingumas“ partijos nariai, jie norėjo pagerbti „vieną geriausių vokiečių okupacijos ir pokario antikomunistinio pogrindžio vadą“.

Ačiū! Apie klaidą pranešta redakcijai.
Deja, išsiųsti nepavyko. Prašome pamėginti vėliau.
Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Komentarai
2015-07-06 07:17

Į miestą atvykusio kaimo Jurgio psichologija

7

Vos tik kas – tuoj iš visų kampų ir ekranų. Visada viską žino. Šviesuoliams tešliams juk viskas aišku. Dėl visko visada kalti esam. Valdžia ir Grybauskaitė. Verslas, varguoliai ir visa Lietuva. Ta, kuri ne Vilniuj. Nes esam atsilikę. Kitokie, nei reikia.


2015-07-06 07:00

Prasideda oro drebinimo ir kinkų drebėjimo sezonas

4

Kaip mes sukrūpčiojome išgirdę nusišnekėjimą ne priešiška rusų, o broliška anglų kalba! Angliškai nusišnekėjo jau dešimtmetį Vilniuje gyvenantis britas M.A.Haroldas, garsėjantis parama seksualinėms mažumoms ir dėl esą nepakankamo dėmesio joms kritikuojantis Lietuvą. Taip net karjerą padarė – tapo sostinės valdančio Liberalų sąjūdžio frakcijos nariu.


2015-07-05 12:00

Moterys meluoja geriau, rusai juokauja šmaikščiau

45

Turėdama laisvą vakarą visuomet stengiuosi pažiūrėti serialą „Moterys meluoja“ geriau (TV3), kuriame pati vaidinu. Žiūriu tam, kad pamatyčiau savo klaidas ir iš jų pasimokyčiau.


2015-07-05 07:01

Laukiu lietaus – kad nuplautų dulkes nuo mąstymo

10

Už lango žydi didžiulės liepos, tačiau Emilija nedrįsta atidaryti lango. „Uždusiu“, – sako. Tik nepagalvokite, kad Laisvės alėjos senbuvė bijo liepžiedžių kvapo. Atvirkščiai – inteligentiška senolė baiminasi, kad jį užgoš automobilių išmetamųjų dujų ir dulkių kokteilis.


2015-07-04 13:33

Kokio dydžio yra lietuvių baimės akys?

64| 

Šokome ginti tėvynės visu smarkumu, bet pasirodė, kad pavojus buvo ne toks jau ir didelis, nors net dvigubas – iš Rytų ir Vakarų. Tokie savaitės akcentai, regis, ženklina ne tik politinį sezoną, bet ir leidžia spėti, kad panašiai bus ir ateityje.


2015-07-04 12:26

Kaip galite pykti ant Graikijos, kuriai taip negerai?

137

Ne pirmus metus gyvendama Graikijoje, šiandien jaučiuosi tarsi būčiau didelio, karšto, kraujuojančio žvėries viduje. O jis nėra visiškai toks, koks atrodo iš šalies.


2015-07-04 07:15

Griūties akivaizdoje bejėgės tampa net protingiausios galvos

52

Vienas aktualiausių šių dienų klausimų: ko vertos visuomeninių procesų prognozės? Žiniasklaida užtvindyta samprotavimais, kas pasaulyje vyksta ir ko galima tikėtis, bet konkretus netikėtas valstybės politikų sprendimas visas prognozes sudaužo į šipulius.


2015-07-04 07:00

Internete – tyli merų dvikova

3

Rimtumą – į šalį! Kai spigina saulė, negi džiūsi prie kompiuterio dalydamasis ateities vizijomis, aptardamas projektus.


2015-07-03 15:08

Partnerystės mįslė: kam pritarė Vyriausybė?

22|

Trečiadienį Vyriausybė pritarė Teisingumo ministerijos parengtiems Civilinio kodekso pataisų ir lydinčių įstatymų projektams, kuriais įgyvendinama partnerystės registracija. Tokias pataisas Seimas buvo įsipareigojęs priimti iki 2002 metų sausio 1 d. Taigi, jau vėluojame daugiau kaip 13 metų, o kai kam atrodo, kad labai skubame. Kažkas sugalvojo, jog tai apskritai nėra reikalinga.


2015-07-03 12:28

Kas tie puskvaišiai, kurie užvirė košę Neringoje?

61| 

Mano kaimynė darželyje šalia namo pasodino nasturtas ir išvažiavo savaitgaliui pas seserį. Kaip tik tada atvažiavo jos dukra ir tame pat darželyje pasodino moliūgus. Tokį nesusikalbėjimą vaizdžiai galima pavadinti „kairė nežino ką daro dešinė“.


Populiariausi per 24 val.