Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Ordinas majorui Lupaszkai – apgalvotas akibrokštas Lietuvai ar dvynių Kaczynskių kvailystė?

Ordinas majorui Lupaszkai – apgalvotas akibrokštas Lietuvai ar dvynių Kaczynskių kvailystė?

Vasarį brolių Kaczynskių partijos „Teisė ir teisingumas“ frakcijos iniciatyva Lenkijos Seimas priėmė specialų nutarimą dėl Lupaszkos, kuriame sakoma: „Prieš 56 metus, 1951 m. vasario 8-ąją komunistiniame kalėjime buvo nužudytas majoras Zygmuntas Szendzielorzas-Lupaszka. Karys iki paskutinės akimirkos ištikimas Nepriklausomai Lenkijai, už savo tarnybą apdovanotas dviem ordinais Virtuti Militari“. Kaip aiškino „Teisė ir teisingumas“ partijos nariai, jie norėjo pagerbti „vieną geriausių vokiečių okupacijos ir pokario antikomunistinio pogrindžio vadą“.

Ačiū! Apie klaidą pranešta redakcijai.
Deja, išsiųsti nepavyko. Prašome pamėginti vėliau.
Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai (0)
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Komentarai
2014-07-22 14:44

Ar gali žmogus išlavinti uodegą, jeigu jos neturi?

5

Kultūros ministras Šarūnas Birutis pokalbyje su Jolanta Kryževičiene sakė, kad už menininkų norą įsiamžinti turi mokėti ne valstybė: „Dailininkai nori įsiamžinti už mokesčių mokėtojų pinigus. Jie nori leisti savo albumus ir pageidauja, kad valstybė už juos mokėtų, nors poreikio nėra. Niekas tų albumų neperka. Ir tų albumų nėra kur dėti.“


2014-07-22 08:16

Kremliaus banditų mirties nuosprendis patiems sau

111

Taip jau išėjo: Malaizijos lėktuvas tikriausiai sunaikintas netyčia. Na, lėktuvą pašauti norėjo, bet ne šį. Iš kur žinau, kad norėjo?


2014-07-22 06:46

Amžini kariai eina užmarštin

6

Vakar palaidotas amžinasis kovotojas su sovietiniu, vėliau ir rusiškuoju imperializmu monsinjoras A.Svarinskas išėjo būtent tada, kai Lietuva ir visas pasaulis žvilgsnį nukreipė į Rytų Ukrainą, kur, matyt, rusų separatistai ar net pati Rusija numušė Malaizijos keleivinį lėktuvą.


2014-07-21 17:27

Rusijos valdžios olimpe - vis daugiau panikos ženklų

18

Įkalčių dėl Rusijos vaidmens Malaizijos lėktuvo katastrofoje sparčiai daugėja. Pasirodo, ne tik raketinė sistema „Buk“, kuria buvo numuštas MH17 reisu skridęs lėktuvas, buvo atgabenta iš Rusijos, bet ir šios raketos paleidimas buvo prižiūrimas, užsakytas arba net įvykdytas Rusijos specialistų.


2014-07-21 16:48

Ačiū Dievui, kad rusakalbiai negali perskaityti šitų straipsnių

112

Atidžiai skaitau Lietuvos žiniasklaidą, tad puikiai suprantu, kas dedasi mano šalyje. Išeidamas iš namų užsimaunu kastetą, bandau gauti leidimą šaunamajam ginklui, nevaikštau tamsiais skerstgatviais.


2014-07-21 16:33

Savi lavonai, svetimi lavonai. Koks skirtumas?

38

Panašu, kad Vakarų pasaulis, ta minkštoji civilizacijos papilvė, tik dabar pradeda suprasti, kas per padarai gyvena Rusijoje ir kaip jie masto. Žadintuvas MH17 pagaliau išplėšė iš letargo net ir tuos, kurie buvo linkę koketuoti su „laisve, lygybe, brolybe“, raudonais kaklaraiščiais ir skerdiko Che Guevaros atvaizdais.


2014-07-21 13:23

Baikeris, žinantis Ukrainos nelaimės paslaptį

32

Šiomis dienomis, kai pasaulis yra šokiruotas dėl civilinio lėktuvo ir jo ekipažo bei keleivių žūties virš Rytų Ukrainos, o didžioji dalis pasaulio valstybių dėl to kaltina vadinamos Donecko respublikos separatistus bei juos remiančią Rusijos valdžią, į Donbasą prisijungti prie iš Slovjansko pasitraukusių kovotojų pulko išvyko ir Maskvos motociklininkų (baikerių) klubo ,,Naktiniai vilkai“ lyderis Aleksandras Zaldostanovas.


2014-07-21 09:20

V. Putino Rusijos galiojimo laikas baigėsi

59

„Rusija iš esmės yra valstybė, kurios galiojimo laikas jau pasibaigęs“ -, rašo savo „Facebook“ paskyroje Liudas Dapkus, portalo lrytas.lt vyr. redaktorius. Šios apžvalgos pavadinime, tačiau, akcentą sudėjau kitokia prasme.


2014-07-21 07:21

Vaikų auklėjimas – niekas nesakė, kad bus lengva

29

Sulaukiau vienos mamos laiško, prašančio mano pagalbos ir patarimo. Jos trejų metų sūnus noriai lanko darželį. Tačiau moteris buvo nustebusi, kai sūnus namuose vieną dieną uždainavo „Gėda pelėda“. Mama sūnaus paklausė, kur jis išmoko tokios dainelės. Vaikas atsakė, kad darželyje. Taip, pasak jo, grupėje jie gėdinantys į lovą besišlapinantį vaiką. 


2014-07-20 12:12

Esi tai, ką žiūri per televizorių

71

Holivude sakoma: „Televizorius reikalingas tam, kad per jį pasirodytum, o ne tam, kad į jį žiūrėtum.“ Ir išties Amerikoje vien nacionalinių kanalų yra tiek, kad kiekvienas amerikietis per savo statistinį gyvenimą turi galimybę mažiausiai penkiolika kartų būti parodytas per televizorių. Kad kiti tai pamatytų, žavėtųsi ir pavydėtų.