Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Ordinas majorui Lupaszkai – apgalvotas akibrokštas Lietuvai ar dvynių Kaczynskių kvailystė?

Ordinas majorui Lupaszkai – apgalvotas akibrokštas Lietuvai ar dvynių Kaczynskių kvailystė?

Vasarį brolių Kaczynskių partijos „Teisė ir teisingumas“ frakcijos iniciatyva Lenkijos Seimas priėmė specialų nutarimą dėl Lupaszkos, kuriame sakoma: „Prieš 56 metus, 1951 m. vasario 8-ąją komunistiniame kalėjime buvo nužudytas majoras Zygmuntas Szendzielorzas-Lupaszka. Karys iki paskutinės akimirkos ištikimas Nepriklausomai Lenkijai, už savo tarnybą apdovanotas dviem ordinais Virtuti Militari“. Kaip aiškino „Teisė ir teisingumas“ partijos nariai, jie norėjo pagerbti „vieną geriausių vokiečių okupacijos ir pokario antikomunistinio pogrindžio vadą“.

Ačiū! Apie klaidą pranešta redakcijai.
Deja, išsiųsti nepavyko. Prašome pamėginti vėliau.
Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai (0)
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Komentarai
2014-09-20 13:56

Erškėčių paukščiai

12

Tiksliai nepasakysiu, bet maždaug tai Lietuvoj jų veisiasi apie penkiasdešimt. Stiklinio pramogų pasaulio įžymybių, garsenybių, vidutinybių ir kitokių ibių.


2014-09-20 07:27

Rusija – dar neregėtos sisteminės krizės akivaizdoje

35| 

Ukrainos reguliarioji kariuomenė nesugebėjo įveikti jos teritorijoje Rusijos palaikomų teroristinių grupuočių, todėl Kijevas buvo priverstas priimti Maskvos primestą „taikos planą“ – maždaug tokią įsivaizduoju ateities istoriko išvadą.


2014-09-20 06:40

Geriau vieną duobę užlyginti negu dešimt nufotografuoti

14

Visas pasaulis vėl išgirdo apie Kauną! Šįkart miestui dėmesio nepašykštėjo garsus britų transliuotojas BBC, skyręs jam rašinį savo interneto svetainėje.


2014-09-19 14:04

Rusija, mokykis iš Didžiosios Britanijos!

91

Prezidente Vladmirai Putinai, kaip matai, anglai, besipriešinantys Škotijos nepriklausomybei, nepradėjo pasauliui (ir škotams) aiškinti esą jie „rimtai susirūpinę angliškai kalbančiųjų padėtimi Škotijoje”.


2014-09-19 10:41

Atominis baubas nenori pasiduoti

24| 

Lietuvos visuomenė gal jau ir pamiršo, kad prieš dvejus metus 2012 metų spalio 14 įvykusiame referendume, ji, kaip sakoma, savo rankomis pasirašė sprendimą nestatyti atominės elektrinės. Ar pritaria naujos atominės elektrinės statybai Lietuvos Respublikoje, tuomet „taip” atsakė tik 34,09 procento referendume dalyvavusių piliečių. Atrodytų, kad jau spalio 18 d., paskelbus referendumo rezultatus, dar veikusi senoji Vyriausybė ir Seimas, taip pat ir prezidentė turėjo aiškiai pasakyti: Visagino atominės elektrinės nestatysime.


2014-09-19 08:45

Mirusi ji ir gyva aš

59

Dažnai skelbiu naujus įrašus savo socialiniame tinkle. Man tai labai patinka. Galiu laisvai, neįpareigojančiai išreikšti ką tik į galvą toptelėjusią mintį, o kadangi žmonių yra daug ir įvairių, tai visada atsiranda bent keli, kuriems tai artima. Anksčiau galvodavau, kad per daug ir netgi kvailai atsiveriu prieš tūkstančius žmonių, išduodu jiems slapčiausias savo vidines būsenas, bet vėliau supratau, kad tai yra abipusis ryšys.


2014-09-19 08:30

Bažnyčios moterie, ar žinai, kaip nesuvilioti kunigo?

110

Mane labai nuliūdino žinia, kad kunigas Robertas Šalaševičius palieka kunigystę. Kartais lankydavausi jo aukojamose mišiose Vilniaus arkikatedroje, persimesdavome keliais žodžiais, pajuokaudavome apie žiniasklaidos ir Bažnyčios santykius. Krimtausi dėl kunigo pasitraukimo. Daug galvojau apie padėtį, į kurią pateko jis ir moteris, su kuria jis galimai gyvena. Jausmas buvo panašus, kai keturiolika metų išgyvenusi draugų pora išsiskiria ir aš, rodos, nieko negaliu dėl to padaryti.


2014-09-19 07:47

Lietuvių įvaikinimo tradicijos - apsuptos stereotipų

4

Valstybė skelbia siekianti, kad kuo mažiau vaikų liktų globos namuose. Vienas kelių, vedančių šio tikslo link, – skatinti žmones įvaikinti kuo daugiau nelaimėlių vaikų. Bet pasirodo, kad realiai iki šiol tam nesudaryta tinkamų sąlygų.


2014-09-19 06:28

Didžiavyriams skamba pavojaus varpai

11

Nėra strategijos, nėra tęstinumo, o visi vadovai – trumparegiai. Tokias kalbas varinėjantys politologai vis padūsauja, kad Lietuvoje viskas vyksta pagal principą „timpt už vadžių – vėl iš pradžių“.


2014-09-18 15:13

Kada Lietuvoje kabinsime lenteles rusų kalba?

52| 

Iki šiol Lietuvoje susidūrėme tik su Lietuvos lenkų rinkimų akcijos ( LLRA) spaudimu dėl vietovardžių, viešojo administravimo subjektų pavadinimų, topografinių ženklų rašymo tautinių mažumų kalba. Valdžia vis svarstė, kaip pakeisti Konstituciją, kad įgyvendinti koalicijos partnerių pageidavimus. Bet po ką tik nuaidėjusio pareiškimo iš Kremliaus, tiesa, adresuoto ne Lietuvai, o Latvijai ir Estijai turėtume suprasti: pajudinę vieną kartą Konstituciją, galime būti spaudžiami tai daryti ir dar kartą.


Populiariausi per 24 val.