Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Onkologinė liga žmogaus organizme slapčia gali tūnoti ir dešimtmečius

Onkologinė liga žmogaus organizme slapčia gali tūnoti ir dešimtmečius

2008-03-05 09:48

Vėžys gyventojus labiausiai įbaugina, kai ši liga nustatoma artimiesiems arba žinomiems žmonėms. Tačiau medikai įspėja – profilaktiškai atlikti tyrimus reikėtų visiems. Mat onkologinės ligos gali vystytis ir nesiųsdamos jokių pavojaus signalų.

Ačiū! Apie klaidą pranešta redakcijai.
Deja, išsiųsti nepavyko. Prašome pamėginti vėliau.
Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai (0)
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Sveikata
2015-01-29 17:30

Maitinamės sveikai: ką pasirinkti

8|3

Kaip greitai numesti svorio ir jo nesusigrąžinti? Ar įmanoma sportuoti ir gauti energijos vien tik iš daržovių? Šie ir dar daugiau klausimų kyla pradėjusiems sportuoti ar laikytis sveikos gyvensenos. Tad, kaip nesuklysti ir iš tikrųjų pradėti sveikai maitintis, norint numesti svorio, pataria asmeninis treneris ir kultūristas, knygos „Tobulas kūnas“ autorius ir Kilo.lt vadovas Andrius Pauliukevičius.


2015-01-29 16:39

Norite išvengti širdies ligų – analizuokite mitybos įpročius

Statistikos departamento duomenimis, Lietuvoje kasmet diagnozuojama 8 tūkst. miokardo infarkto atvejų, o kas antras žmogus nuo kraujotakos sistemos ligų miršta. Nors susirgimo riziką ypač padidina rūkymas ir neaktyvus gyvenimo būdas, vis dėlto didžiausia grėsmė kyla dėl nesveikos ir per riebios mitybos. Gydytojos dietologės Rūtos Petereit teigimu, lietuviai vartoja per daug sočiųjų riebalų ir per mažai daržovių, vaisių, kuriuose yra vitaminų.


2015-01-29 16:07

Alzheimerio liga neturi įkalinti žmonių tarp keturių sienų

10

Nė vienas meno projektas negali sustabdyti silpnaprotystės, nes tai neišgydoma liga. Tačiau išvyka į muziejų gali praturtinti vis labiau atmintį prarandančių žmonių kasdienybę. Programa „Susitikime muziejuje“ pakvietė įvairiomis demencijos formomis sergančius žmones, gyvenančius globos namuose „Senevita“, „Tremtinių namai“ ir Gerontologijos ir reabilitacijos centre, ir užmiršti tai, kad jie yra ligoniai.


2015-01-29 13:19

Likimas atėmė kūdikį, bet paliko viltį susilaukti vaikų

49|2

Neseniai Kauno klinikose į gyvenimą sugrąžintą finansininkę Agnę Martinkėnaitę (34 m.) kankina dvejopi jausmai. Moteris dėkoja jos gyvybę išgelbėjusiems medikams, tačiau gedi įsčiose žuvusio ir šio pasaulio taip ir neišvydusio savo kūdikio. Kaunietei A.Martinkėnaitei likimas pasiuntė sunkų išbandymą. Atvykusi gimdyti antrojo vaiko moteris sužinojo, kad jis nebegyvas, o netrukus ir jos pačios gyvybė pakibo ant plauko. Rašo „Lietuvos ryto“ priedas „Gyvenimo būdas“.


2015-01-29 11:07

Ar Lietuvos vaistininkai pajėgūs diagnozuoti ligas?

2

Tarptautiniai ekspertai tvirtina, kad Lietuvos vaistininkai jau yra pasirengę diegti farmacinės rūpybos standartus ir praplėsti paslaugų spektrą bei didinti savo kompetenciją. „Camelia“ vaistinių tinklo kvietimu Lietuvoje lankėsi farmacinės rūpybos ekspertė Arijana Meštrovič, kuri skaitė pranešimą vaistinių vedėjų konferencijoje.


2015-01-29 09:43

Gripo atmintinė: kaip atpažinti ir apsisaugoti

Gripas – viena dažniausiai epidemijomis pasireiškiančių ūmių ligų, nepaprastai pavojinga dėl sukeliamų komplikacijų. Kasmet gripu suserga 5-10 proc. gyventojų. Šios infekcijos epidemijos Lietuvoje paprastai kyla gruodžio – vasario mėnesiais, todėl artėjant pavojingiausiam sezonui, kuomet tikėtina didžiausia tikimybė susirgti, būtina pasisaugoti patiems ir pasirūpinti savo artimųjų sveikata.


2015-01-28 21:59

7 pavojingiausi naktiniai košmarai

13

Kai kuriems iš mūsų miegas, užuot buvęs maloniu poilsiu, tampa poilsio priešingybe. Baimė, regis, tik ir tyko po pagalve, košmarai per naktį išvargina tiek, jog ryte jaučiamės dar labiau pavargę. Kokie yra patys pavojingiausi miego sutrikimai?


2015-01-28 17:08

Geriausiai netaisyklingą moksleivių laikyseną gydo plaukimas

Nepatogūs suolai, sunkios kuprinės, nuolat į kompiuterių ekranus įbestas žvilgsnis ir nepakankamas judėjimas. Tokia Lietuvos moksleivių kasdienybė. Specialistų teigimu daugelis moksleivių ir jų tėvų per mažai dėmesio skiria aktyviai vaikų veiklai ir taisyklingai laikysenai.


2015-01-28 15:56

10 patarimų, kaip apsisaugoti nuo peršalimo ligų ir gripo

8|2

Alytaus apskrityje vis labiau įsisiautėjant gripui ir ūmioms viršutinių kvėpavimo takų infekcijoms, visuomenės sveikatos specialistai primena, kaip apsisaugoti nuo šių ligų ir įspėja, kad, susirgus, lengva supainioti gripo ir peršalimo simptomus, mat jie yra labai panašūs. Pagrindiniai tiek peršalimo ligų, tiek gripo simptomai yra panašūs: karščiavimas, sausas kosulys, gerklės skausmas, sloga (arba užgulta nosis), bendras organizmo negalavimas, galvos skausmas, raumenų skausmas, šaltkrėtis, nuovargis.


2015-01-27 13:42

Specialistai: dalis sportuojančių žiemą tai daro neteisingai

12

Prieš pradedant sportuoti labai svarbu tinkamai paruošti savo organizmą, nes priešingu atveju ne tik nepasieksite trokštamų rezultatų, bet ir užsidirbsite rimtų nemalonumų – išsekimą, raumenų mėšlungį ir traumas, sako vaistininkai ir gydytojai. Specialistų teigimu, nors sportu užsiimančių žmonių Lietuvoje daugėja, tik dalis tai daro tinkamai ir reguliariai, ypač žiemą.


Populiariausi per 24 val.