Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Onkologinė liga žmogaus organizme slapčia gali tūnoti ir dešimtmečius

Onkologinė liga žmogaus organizme slapčia gali tūnoti ir dešimtmečius

2008-03-05 09:48

Vėžys gyventojus labiausiai įbaugina, kai ši liga nustatoma artimiesiems arba žinomiems žmonėms. Tačiau medikai įspėja – profilaktiškai atlikti tyrimus reikėtų visiems. Mat onkologinės ligos gali vystytis ir nesiųsdamos jokių pavojaus signalų.

Ačiū! Apie klaidą pranešta redakcijai.
Deja, išsiųsti nepavyko. Prašome pamėginti vėliau.
Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai (0)
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Sveikata
2014-08-01 15:21

Penkios sėklos, dovanojančios sveikatą ir žvalumą

2|6

Įvairiomis sėklomis pagardinti patiekalus dabar ypač madinga. Tačiau sėklų vartojimas - ne vien mados reikalas. Jos yra itin naudingos organizmui. Daugelyje sėklų galima rasti tai, ko reikia kiekvienam norinčiam būti sveikam ir žvaliam – naudingųjų riebalų, baltymų, skaidulų, vitaminų ir mineralų. Be to, sėklos yra puikus energijos šaltinis ir organizmo šluota, pašalinanti nereikalingus toksinus bei šlakus.


2014-08-01 15:10

Ką studentams būtina žinoti apie sveikatos draudimą?

Artėjant naujiems mokslo metams teritorines ligonių kasas užplūsta vis daugiau būsimų šalies ir užsienio universitetų studentų, besiteiraujančių apie sveikatos draudimą Lietuvoje ir svečiose šalyse. Pagal Sveikatos draudimo įstatymą, visi Lietuvos nuolatinių (dieninių) skyrių studentai privalomuoju sveikatos draudimu draudžiami valstybės lėšomis, duomenis apie juos teikia moksleivių ir studentų registrai, tad jiems dėl draustumo patvirtinimo į teritorines ligonių kasas kreiptis nereikia.


2014-08-01 11:33

Pavojingiausi nuodai pasaulyje priartėjo prie Lietuvos

46|4

Iš penkių pavojingiausių nuodų, esančių planetoje, Lietuvoje nėra tik vieno. Tai – radioaktyvus polonio izotopas 210, kuriuo 2006-aisiais Londone buvo nunuodytas buvęs KGB darbuotojas Aleksandras Litvinenka. Atnaujinus šio paslaptingo nužudymo tyrimą, yra sudarytas naujas toksiškiausių medžiagų penketas. Be polonio 210, šiame sąraše yra Lietuvoje plačiai naudojamas botulino toksinas, taip pat gyvačių nuodai, arsenas ir gyvsidabris.


2014-08-01 11:32

Dantų defektus paslepiančios plokštelės: pliusai ir minusai

2|2

Paslaptingoji Monos Lizos šypsena galbūt nebūtų taip idealizuojama, jei moteris paveiksle šypsotųsi atviriau, ir būtų galima matyti jos dantis. Sveiki ir balti bei gražios formos dantys yra žmogaus vizitinė kortelė. Už ją kai kurie yra pasiryžę sumokėti nemažus pinigus ir kartais pamiršta pasidomėti, kokią riziką kelia procedūra.


2014-08-01 07:57

Auksinės bėgikų maisto taisyklės

4|3

Tapti bėgiku reiškia keisti požiūrį ir į maistą. Taip, jūs galėsite valgyti šiek tiek daugiau patinkančio maisto, bet subalansuotas jo racionas, tikintis pagerinti fizinę formą ir pajusti sporto teikiamą malonumą, taps svarbesnis nei bet kada.


2014-07-31 13:55

Ar tiesa, kad jūsų vyriškumą gali išgelbėti žalios daržovės?

9|2

Neskubėkite griebtis raminamųjų tabletės, jei kamuoja nemiga, jautrumas ar nerimas. Tai gali reikšti, kad jūsų organizme trūksta folio rūgšties. Apie folio rūgšties naudą kalbama seniai, bet ilgai ji dažniausiai buvo siejama su galimybe susilaukti sveiko kūdikio. Šios rūgšties stoka būsimos motinos organizme gali lemti naujagimio centrinės nervų sistemos ydas, tad ginekologai pataria nėščiosioms vartoti daugiau šios rūgšties turinčių produktų. Bet vėliau stebėjimai atskleidė, kad folio rūgštis svarbi ne tik nėščiosioms, bet ir vaikams, jaunimui, vyresniajai kartai.


2014-07-31 10:19

Paukščių kiaušinių lukštai veikia kaip filtras nuo saulės

Didžiosios Britanijos ir JAV mokslininkai pastebėjo, kad paukščių kiaušinių lukšto spalva ir storis kinta priklausomai nuo aplinkos poveikio - taip gamta užtikrina paukščio embrionui optimalų ultravioletinių spindulių lygį. Atlikto tyrimo rezultatai pateikti žurnale „Functional Ecology“, juo remiasi BBC.


2014-07-30 14:59

Medikai įspėjai: vengiant skiepų, daugėja susirgimų kokliušu

12

Kauno apskrityje per septynis šių metų mėnesius užregistruoti 42 kokliušo atvejai, kai per visus 2013-uosius užfiksuoti 29 susirgimai. Medikai primena, kad kokliušas – ūminė bakterinė užkrečiamoji liga, pažeidžianti kvėpavimo takus, ji perduodama oro lašeliniu būdu.


2014-07-30 11:37

Kiek skysčių gerti bėgiojant karštą dieną?

8|2

Bėgiojantys žmonės treniruotės metu karštą dieną kas 10–15 minučių turėtų išgerti po 100–200 ml skysčių. Taip teigia ultramaratonininkas ir sporto medicinos gydytojas Andrius Ramonas. Jis vis dėlto atkreipia dėmesį, kad per didelis skysčių kiekis kai kuriems žmonėms gali net pakenkti.


2014-07-30 09:38

Vasaros karštis – papildomas krūvis širdžiai

8|4

Vieni žmonės ištisus metus tik ir svajoja apie tuos kelis mėnesius, kai Lietuvos padangėje pradės kaitriau šviesti saulė, tuo tarpu kiti su nerimu laukia saulėtų vasaros dienų, nes jiems karštis – kančia. Specialistai pabrėžia, jog karštį ypač sunku pakelti sergantiesiems širdies ir kraujagyslių ligomis. Tokių žmonių Lietuvoje - nemažai. Vos ne kas antras vyresnio amžiaus žmogus turi padidėjusį kraujo spaudimą, nemaža dalis serga koronarine ir kitomis širdies ligomis. Karštomis dienomis jiems kyla didesnė infarkto ar insulto rizika.