Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Kompiuterinio raštingumo įskaita įvertinta nepatenkinamai

Kompiuterinio raštingumo įskaita įvertinta nepatenkinamai

2008-04-01 11:05

Daugiau nei 18 tūkst. Lietuvos abiturientų kovo 28 dieną buvo nusprendę laikyti mokinių kompiuterinio raštingumo įskaitą, kuri tampa vis populiaresnė tarp jaunimo. Kaip ir pernai metais, šių metų egzaminai neapsiėjo be skandalų ar nesusipratimų. Daugelis moksleivių ėmė skųstis, kad dalis įskaitos klausimų buvo netinkami ar bent jau ginčytini.

1/2

Kompiuterinio raštingumo teste HTTP protokolas aprašomas labai abstrakčiai ir dviprasmiškai.

Kompiuterinio raštingumo įskaita įvertinta nepatenkinamai

1 / 2

Kompiuterinio raštingumo teste HTTP protokolas aprašomas labai abstrakčiai ir dviprasmiškai.

Operatyvios atmintinės gamintojai turbūt imtų dievinti Nacionalinį egzaminų centrą, jei jiems pavyktų įgyvendinti ketvirtąjį atsakymą.

(2 nuotraukos)

Visos
Nuotraukos

Po vieną
nuotrauką

Ačiū! Apie klaidą pranešta redakcijai.
Deja, išsiųsti nepavyko. Prašome pamėginti vėliau.
Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Techno
2015-03-27 13:34

Lietuvą pasiekė neregėtą laisvę žadantis „Samsung Galaxy S6“

36|8|

Tai jau oficialu – prekyba naujausiais „Samsung“ flagmanais Lietuvoje prasidės balandžio 17 d. Norintys pigiausio „Galaxy S6“ su 32 GB vidine atmintimi jau gali ruošti 699 eurus, o už brangiausią unikalų „Galaxy S6 edge“ su 128 GB atmintimi teks suploti 1049 eurus. Bijančius, kad lenktasis ekranas lengvai duš, „Samsung Electronics Baltics“ atstovai nuramino, parodę įspūdingus dūžio testus, ir nutildė, pasiūlę ekrano draudimo programą metams. Ir sulaukėme pažado, kad visi „Samsung" telefonų savininkai, įdiegę „Android Lollipop“ atnaujinimą, galės ištrinti visas nepatinkančias gamintojo įdiegtas programėles. Pagaliau laisvė!


2015-03-26 14:13

CD sprogimas sulėtintai – gražiau nei fejerverkas

Žiūrint sulėtintai, net paprasti dalykai atrodo kitaip, o tam tikrais atvejais – gerokai įspūdingiau nei galėtum pagalvoti. Puikus to pavyzdys – šviežias „Slow Mo Guys“ vaizdo įrašas, kuriame užfiksuota, kaip sprogsta itin dideliu greičiu išsuktas kompaktinis diskas.


2015-03-25 07:20

Naujas kinų stebuklas – telefonas su „bekraščiu“ ekranu

26|2

Viena paslaptingų Kinijos kompanijų OPPO, jau kurį laiką kurianti aukščiausio lygio telefonus ne tik vietinei rinkai, kovo 23 d. keliems Kinijos žurnalistams nutekino „slaptas“ būsimo savo įrenginio nuotraukas ir trumpą vaizdo filmuką. Pažiūrėjus į delne laikomą įrenginį nereikia žodžių, kad suprastume – jei tai būsimas telefonas, konkurentams metas pradėti žagsėti. Juolab kad visiškai neseniai būtent OPPO užpatentavo metodą, kaip pagaminti visą telefono priekį dengiantį ekraną.


2015-03-19 23:13

Saugokite fotoaparatą! Kaip saugiai fotografuoti saulės užtemimą

13| 

Saulės užtemimo laukia ir profesionalūs fotografai, ir gyvenimo akimirkas telefonu „gaudantys“ mėgėjai. Bet neskubėkite nukreipti objektyvų į Saulės diską – galite visiems laikams sugadinti fotoaparatą ar telefono kamerą.


2015-03-16 22:53

„Huawei Honor 6 Plus“ – rimtas blynas su dviem akimis

15|8| 

Pastaruoju metu telefonų gamintojai ėmėsi naujos taktikos – labiau stebina netgi ne savo flagmanais, o įspūdingomis kiek pigesnių telefonų savybėmis. „Honor 6 Plus“ – tipiškas tokio netipiško įrenginio pavyzdys. Ir jei kam nors atrodo, kad pailgas stačiakampis ovaliais kraštais, kurio vienoje pusėje yra ekranas, niekuo išsiskirti negali, labai klystate. Kodėl, pavyzdžiui, kitoje „Honor 6 Plus“ pusėje paslaptingai šviečia ne vieno, o dviejų objektyvų akys?


2015-03-16 16:11

Sukūrė nepametamą ir nepavagiamą piniginę

2

Jei dažnai paliekate piniginę namie, darbe, kavinėje arba jei ją iš jūsų dažnai pavagia, derėtų susimąstyti apie „Woolet“ – piniginę, kurios atsikratyti taip lengvai nepavyks.


2015-03-13 09:01

Šokiruojantys faktai apie naują „MacBook“ prajuokintų ir „Apple“

1

Televizijos laidoje bedantis pagyvenęs vyriokas vos nekrisdamas nuo kėdės iš juoko pasakoja, kaip jo vadovaujami „Apple“ inžinieriai ne tik per žioplumą sukūrė visiškai nevykusį nešiojamąjį kompiuterį, bet dar ir sulaukė Timo Cooko pagyrimo už gerokai pelną padidinsiančias inovacijas. Šis, virusiniu „Youtube“ virstantis vaizdelis gal ir tėra komedija, tačiau pro ašaras – juk visi čia pateikti faktai apie naująjį „Apple“ kompiuterį yra tikslūs.


2015-03-11 19:18

„Apple“ pristatė laikrodį, kurio daugelis lietuvių neįpirks

1|13| 

Išmaniųjų laikrodžių parduotuvių lentynose netrūksta jau kelerius metus: nuo keliasdešimt dolerių kainuojančių žaisliukų iki aksesuarų, kurių kaina nenusileidžia išmaniesiems telefonams. Viena problema – jų niekam nereikia. Tačiau didžiausia technologijų kompanija pasaulyje „Apple“ ketina tai pakeisti: pirmadienį ji surengė savojo laikrodžio „Apple Watch“ pristatymą.


2015-03-09 20:25

„Apple“ parodė seksualiausią savo kompiuterį

1|8

Asmeninių kompiuterių pasaulyje parduodama vis mažiau, tačiau vienas gamintojas paklausa nesiskundžia. Tai – „Apple“. O kad situacija dar bent kurį laiką nesikeistų, amerikiečiai pristatė naują nešiojamąjį kompiuterį. Jo pavadinimas – tiesiog „MacBook“.


2015-03-08 13:28

Štai kaip garas ir šviesa ruoš mūsų maistą, kelnes ir plaukus

18

Mikrobangų krosnelė galinti paruošti maistą be mikrobangų? Sulčiaspaudė iš uogų pagaminanti ledus? Šaldytuvas, kuriame sudarytos sąlygos daržovių seksui? Skalbimo mašina prakaitą iš drabužių tiesiog išgarinanti? Depiliatorius, nuo blauzdos ar nuo užpakalio plaukus tiesiog nušvitinantis? Štai tokių naujovių buičiai jau šiais metais į Lietuvą atgabens kompanija iš kurios įpratome laukti tik naujo televizoriaus ar grotuvo – „Panasonic“. Taigi, kas gali būti naujo ten, kur nieko naujo nė nebesitikime – buities kasdienybėje?


Populiariausi per 24 val.