Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Kauno „Žalgirio“ vyrai sutiko po mirties paaukoti savo organus ir audinius

Kauno „Žalgirio“ vyrai sutiko po mirties paaukoti savo organus ir audinius

2008-05-06 12:03

Šešiametė Kamilė vietoj šventės Marijampolėje pateko į ligoninę. Tačiau čia mažylės ir jos tėvų laukė didesnė šventė – po trejų laukimo metų atsirado mergaitei tinkamas donoro inkstas.

Ačiū! Apie klaidą pranešta redakcijai.
Deja, išsiųsti nepavyko. Prašome pamėginti vėliau.
Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai (0)
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Sveikata
2014-09-16 10:09

Kaip lietuviai rūpinasi sveikata: pareigingieji

1|6

Šių metų gegužės-liepos mėnesiais „Northway“ medicinos centro užsakymu bendrovė TNS LT atliko tyrimą, kurio rezultatai leido pirmą kartą lietuvius suskirstyti į tipus, pagal jų požiūrį į sveikatą, gydytojus bei gydymo įstaigas. Per savo ilgametę praktiką „Northway“ medicinos centro gydytojai pastebėjo, kad jų pacientų lūkesčiai, atvykus į gydymo įstaigą, yra labai skirtingi.


2014-09-16 09:51

Iš kur galiu gauti kalcio, jeigu negeriu pieno?

3

Dauguma žmonių, išgirdę kalcio pavadinimą, iškart prisimena pieną, kuris daugelį metų yra pristatomas kaip geriausias jo šaltinis. Tačiau ar tikrai taip yra? Ar vaikams būtinas pienas, kad jų dantys ir kaulai būtų sveiki ir stiprūs, o moterims padėtų išvengti osteoporozės?


2014-09-15 16:12

Lietuvoje auga sergamumas peršalimo ligomis

Lietuvoje didėja sergamumas gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis. Kaip pirmadienį informuoja Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC), rugsėjo 8-14 dienomis 10 tūkst. gyventojų teko beveik 43 peršalimo ligų atvejai. Ankstesnę savaitę rodiklis beveik siekė 20 atvejų 10 tūkst. gyventojų.


2014-09-15 15:00

Vaikų klausos sutrikimai – ar tikrai žinome viską?

2

Klausos sutrikimai nėra populiari tema, dažnas iš mūsų net nežinome kiek daug mus supančių žmonių turi klausos sutrikimų. „Selga“ jau antrus metus kalba šia tema, nori parodyti šios problemos aktualumą, rengia labdaros kampaniją – „Už tikrą vaikystę“. Apie klausos sutrikimus ir jų įtaką vaikų vystymuisi, kalbamės su gydytoja otorinolaringologe - Jekaterina Byčkova.


2014-09-15 13:51

Prostatos vėžio mitas - nieko nejaučiu, vadinasi, esu sveikas

3

Beveik 600 gyvybių kasmet Lietuvoje nusinešantis prostatos vėžys dažniausiai diagnozuojamas per vėlai, kadangi vyrai vis dar vengia urologo kabineto, pastebi vaistininkai ir gydytojai. Tačiau, jų teigimu, norint išvengti bėdų su prostata vien reguliariai tikrintis sveikatą gali nepakakti, svarbu ir koreguoti gyvenimo būdą bei mitybą. Šiandien, rugsėjo 15-ąją, pažymimą Pasaulinę kovos su prostatos vėžiu dieną, specialistai ragina skirti daugiau dėmesio vyrų sveikatos profilaktikai.


2014-09-15 09:50

Sveikiau gyventi kauniečiams padės užsieniečių patirtis?

1

Rugsėjo 24 ir 25 dienomis Kaune vyks tarptautinis renginys „Darnus judumas geresnei sveikatai ir aplinkai“. Renginio tikslas – paskatinti kauniečius daugiau judėti ir sveikiau gyventi, rašo „Lietuvos ryto“ priedas „Laikinoji sostinė“.


2014-09-15 09:45

Kas lemia limfomos gydymo sėkmę?

Rugsėjo 15-tąją Lietuvoje jau dešimtą kartą minima Pasaulinė limfomos diena. Pasaulyje ši dieną pirmą kartą paminėta 2004 m.


2014-09-15 07:30

Gimdos miomos: ar visada reikalinga operacija?

22

Moterų sveikatos problemos, susijusios su reprodukcinių organų ligomis, dažnai lieka už „uždarų durų“. Nors moterims rekomenduojama bent kartą ar du per metus apsilankyti ginekologo kabinete, dažnai pas gydytoją moterys atsiduria tik vejamos rimtų ir varginančių simptomų – kraujavimo, skausmo ar kitokių bėdų. Ginekologas Virginijus Diržauskas pasakoja apie gimdos miomų požymius, atsiradusią trumpalaikio ikioperacinio gydymo galimybę ir moterų apsisprendimą gultis ant operacinio stalo.


2014-09-14 14:52

Ankstyvoji prostatos vėžio diagnostika - galimybė pasveikti

1

Europos urologų asociacija rugsėjo 15 dieną yra paskelbusi Pasauline kovos su prostatos vėžiu diena. Rugsėjis yra prostatos vėžio žinomumo mėnuo, informuoja Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras. Prostatos vėžys - tai priešinės liaukos piktybinė liga, dažniausiai pasitaikantis piktybinis navikas tarp vyrų.


2014-09-14 13:42

Dažniausi mitai apie vegetarizmą, trukdantys gyventi sveikai

4|2

Kas dešimtas pasaulio gyventojas yra visiškas vegetaras, atsisakantis bet kokios rūšies mėsos bei kitų gyvulinės kilmės produktų, arba vegetaras, kurio mitybos režimas ne toks griežtas – nevalgo tik tam tikros rūšies mėsos. Gydytojų nuomonė apie mėsos išbraukimą iš raciono yra nevienareikšmiška, tačiau dėl vieno jie sutinka – svarbiausia mitybą sureguliuoti taip, kad organizmui nebūtų daroma žala.


Populiariausi per 24 val.