Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Kauno „Žalgirio“ vyrai sutiko po mirties paaukoti savo organus ir audinius

Kauno „Žalgirio“ vyrai sutiko po mirties paaukoti savo organus ir audinius

2008-05-06 12:03

Šešiametė Kamilė vietoj šventės Marijampolėje pateko į ligoninę. Tačiau čia mažylės ir jos tėvų laukė didesnė šventė – po trejų laukimo metų atsirado mergaitei tinkamas donoro inkstas.

Ačiū! Apie klaidą pranešta redakcijai.
Deja, išsiųsti nepavyko. Prašome pamėginti vėliau.
Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai (0)
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Sveikata
2014-10-24 13:40

Lietuvos medikai ieško bendros kalbos su žaliavalgiais

2

Jei kam nepavyko iš anksto užsiregistruoti šią dieną vizitui pas savo gydytoją, tai greičiausiai todėl, jog šiandien Tarptautinėje gyvenimo būdo medicinos konferencijoje vyksta pirmasis dialogas tarp Lietuvos ir užsienio medikų apie sveiką mitybą ir jos praktiką medicinoje.


2014-10-24 11:27

Stebuklingos procedūros, puoselėjančios Angelinos Jolie grožį

14|2

Kalbama, kad žavioji aktorė Angelina Jolie reguliariai darosi procedūras, kurios vadinamos „Drakulos patempimas”. Tai specialiosios injekcijos, kurioms naudojami trombocitai iš paciento kraujo. Šios procedūros stimuliuoja odos jungiamąjį audinį, o tai odą atjaunina, ji tampa lygesnė, sveikesnė, švytinti. Ši procedūra kitaip dar vadinama „kraujo kokteiliu”, nes injekcijoms atlikti naudojamas specialiai paruoštas paciento kraujas. Kraujas injekcijoms paruošiamas centrifugavimo būdu, kad būtų atskirta kraujo plazma su odą atjauninančiais trombocitais.


2014-10-24 10:01

Cezario pjūvių epidemija: lietuvės moka už tai, kas nemokama

199|2|

Jei manote, kad naujos gyvybės atėjimas į pasaulį yra apgaubtas paslapties, nenuspėjamas, teks jus nuvilti, mat dalis besilaukiančių moterų savo vaiko gimtadienį suplanuoja labai tiksliai – dienos ir net valandos tikslumu. Lietuvoje cezario pjūvio operacija baigiasi vidutiniškai vienas iš keturių gimdymų. Tiesa, mūsų šalies statistika dar niekaip negalėtų lygiuotis su kai kuriomis užsienio valstybėmis. Kai kuriose Pietų Amerikos regionuose apie 70–90 proc. gimdymų baigiasi cezario pjūviu, tokia pagalba moterims labai populiari Turkijoje, Italijoje, Ispanijoje.


2014-10-23 17:29

Kaip išsirinkti sporto salę arba sporto klubą?

3|2

š praktikos žinau, kad kai kurios moterys negali pradėti sportuoti tol, kol nenusiperka naujo sportinio kostiumo ir naujų sportinių batelių. Ir negali pradėti ne dėl to, kad neturi kuo apsivilkti ir apsiauti. Negali, nes, jų įsitikinimu, pirmiausia reikia naujos aprangos! Vis dėlto aš nemanau, kad tai svarbiausia. Žinoma, galiu ir klysti, tačiau mano manymu, svarbiau yra kruopščiai išsirinkti, kur sportuoti.


2014-10-23 17:28

Dermatologė: sveika ir švytinti oda – ne gamtos dovana

2

Graži ir sveika oda nėra tiesiog gamtos dovana, kuria gali džiaugtis kiekviena moteris. Tai nuolatinė priežiūra ir darbas, o jautrios odos problemos nesirenka nei amžiaus, nei odos tipo. Pasak dermatologės Nadeždos Jarušinos, moterys dažnai klysta manydamos, jog jautri oda – tai tiesiog toks odos tipas. Iš tiesų, gali būti jautri tiek sausa, tiek riebi ar normali oda, ir jai būtina speciali dermatologinė kosmetika, atkurianti odos drėgmės pusiausvyrą ir mažinanti odos jautrumą.


2014-10-23 17:25

Šių dienų realija: dėl nevaisingumo 40 procentų „kaltas“ vyras

6

Pasaulinės sveikatos organizacijos duomenimis, beveik kas penkta pora, norinti susilaukti vaikų, susiduria su problemomis dėl nevaisingumo. Nors visuomenėje manoma, kad nevaisingumas – moters problema, net 40 procentų atvejų „kaltas“ būna vyras, o tiksliau – suprastėjusi jo spermos kokybė ar ejakuliacijos sutrikimai.


2014-10-23 13:46

Ligonė praėjus parai po naviko sunaikinimo: „Jau galiu lakstyti“

23|3

73 metų vilnietei neteko patirti kančių, kurias sukelia atvira operacija. Jai neteks patirti ir kančių, kurios užklumpa žmones, susirgusius vėžiu. Gydytojai jai pritaikė dar naują gydymo metodą, kai navikas sunaikinamas mikrobangomis. Vilniaus miesto klinikinės ligoninės Urologijos skyriuje buvo atlikta tumoro šalinimo operacija pritaikius vieną naujausių inkstų vėžio gydymo metodų - tumoro abliaciją mikrobangomis. Vilniuje naviko pašalinimo abliacija mikrobangomis atlikta pirmą kartą.


2014-10-23 12:00

Mažiesiems pacientams džiaugsmą teikia kūrybos terapija

6

Kauno klinikinėje ligoninėje, kur gydomi tuberkuliuoze sergantys vaikai iš visos Lietuvos, ėmė veikti meno terapijos programa. Kūrybiniai užsiėmimai ne tik praskaidrina ligoninėje leidžiamas dienas, bet ir padeda mažiesiems pacientams greičiau pasveikti.


2014-10-23 10:00

Su naujais dantimis – negrįžtamai pasikeitęs gyvenimas

3

Ar žinote, jog išvydę nepažįstamąjį – net 70 procentų žmonių pirmiausiai atkreipia dėmesį į jo akis ir jeigu šis šypsosi, net 90 procentų žmonių koncentruojasi būtent į šypseną? O kokia gi šypsena, be tvarkingų, sveikai atrodančių dantų. Psichologai teigia, kad dantys – tai viena svarbiausių veido dalių.


2014-10-23 09:00

Testas: ar gyvenate sveikai?

1

Apie tai, kas sveika, o kas – ne, diskutuoti galima nesustojant. Apie sveiką gyvenseną pastaraisiais metais kalbama ypač daug ir, atrodytų, bent svarbiausias nuostatas jau turėtų žinoti kiekvienas. Ar gerai įsidėmėjote sveikos gyvensenos principus, o gal verta pasikartoti? Viskas paaiškės atsakius į žemiau pateiktus klausimus.


Populiariausi per 24 val.