Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Apie ligas praneša ir liežuvio spalva

Apie ligas praneša ir liežuvio spalva

2008-06-11 08:35

Prieš bėgdami pas gydytojus, apie sveikatos problemas galime sužinoti atsistoję prieš veidrodį ir iškišę liežuvį. Svarbu atkreipti dėmesį į jo spalvą, apnašas ar atsiradusias žaizdeles.

Ačiū! Apie klaidą pranešta redakcijai.
Deja, išsiųsti nepavyko. Prašome pamėginti vėliau.
Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai (0)
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Sveikata
2014-10-21 09:55

Solistės Nomedos Kazlaus vaistažolės – specialiame lagaminėlyje

3

Medetkų, ramunėlių bei imbiero arbatos, gardintos medumi, – pirmiausia, ko užkimusi griebiasi operos solistė Nomeda Kazlauskaitė-Kazlaus. O lietuvės scenos partneris ispanų tenoras Oscaras Marinas, su kuriuo ji dainuos lapkritį Lietuvoje, peršalęs valgo daug svogūnų ir verda aštriais prieskoniais pagardintą vištienos sriubą. Juk operos solistams itin svarbu saugoti balsą, kad koncerto dieną džiugintų klausytojus. Nuo peršalimo apsisaugoti N.Kazlaus ne visada pavyksta, nors ji ir labai prisižiūri. Tačiau kai kurių nuostatų, kaip neperšalti, solistė griežtai laikosi.


2014-10-21 09:51

Ar išvaduoti nuo riešo skausmų gali tik operacija?

2

Sutrikę plaštakų judesiai, sustingę delnai, kankinantys pirštų skausmai – simptomai, varginantys esant riešo kanalo sindromui. Kaip šią ligą atpažinti ir gydyti, pasakoja „Northway“ medicinos centro plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojas medicinos mokslų daktaras Arūnas Jankauskas.


2014-10-21 09:49

Kenčiate nuo migrenos – jums gresia ir Parkinsono liga

1

Žmonėms, kurie susirgo migrena būdami vidutinio amžiaus, yra didesnė tikimybė ateityje susirgti Parkinsono liga. 25 metus buvo tiriami 5 620 islandai, kurių amžius svyravo tarp 33 ir 65 metų. 1 028 tirtieji skundėsi galvos skausmais be migrenos simptomų, 430 tiriamųjų turėjo migreną su aura, tai yra, prieš prasidedant priepuoliui jie matydavo šviesos blyksnius ir girdėdavo spengimą, o 238 sirgo migrena be auros.


2014-10-20 17:07

Lietuvos vyrai mažinasi krūtis ir serga krūties vėžiu

7|2

Problemos dėl krūtų – skirtingai, nei esame linkę manyti, ne tik moterų, bet ir vyrų problema. Stipriosios lyties atstovams iš pasalų gali smogti net krūties vėžys. Kita problema, su kuria šiandien susiduria vis daugiau vyrų, – moteriška krūtų forma, arba ginekomastija (ginekos – moteris, mastos – krūtis). Apie tai kalbėjomės su onkologu chirurgu profesoriumi Valerijumi Ostapenka.


2014-10-20 15:10

Kodėl svarbu tikrintis kaulų mineralinį tankį?

Per dešimtadalį Lietuvos gyventojų kenčia nuo padidėjusios kaulų lūžių rizikos, o osteoporozę specialistai vadina viena iš „tyliųjų visuomenės epidemijų“. Jų teigimu, kadangi ligos pradžia nepasižymi jokiais simptomais, svarbiausias prevencinis veiksnys yra kaulų mineralinio tankio tyrimas, kurį rekomenduojama atlikti visiems vyresnio amžiaus gyventojams.


2014-10-20 14:35

Gauti kompensaciją už sveikatai padarytą žalą bus lengviau?

4

Ar šiandien Lietuvoje sudarytos sąlygos pacientui tinkamai pasinaudoti savo teisėmis į žalos sveikatai atlyginimą? Ar valstybės skirti finansiniai ištekliai tikrai pasiekė pacientus, kuriems žala buvo padaryta? Kokią įtaką pasitikėjimui valstybe, sveikatos apsauga, gydytojais turėjo 10 metų taikytas neefektyvus žalos atlyginimo modelis? Kaip pasiekti, kad klaidos ir nepageidaujami atvejai medicinoje nebūtų slepiami, o pacientai, patyrę žalą sveikatai, galėtų greitai ir be papildomų išlaidų gauti kompensaciją?


2014-10-20 10:55

Pagalbinio apvaisinimo procedūros - kaip užsimezga gyvybė?

2|4

Statistikos duomenimis, net kas penkta pora susidūria su nevaisingumo problema. Ir nors tokių porų vis daugėja, dažnai vis dar vengiama atvirai apie tai kalbėti, o pagalbinio apvaisinimo procedūras gaubia paslaptis. “Northway” vaisingumo centro embriologė Giedrė Belo Lopes, Lietuvos atstovė Europos žmogaus reprodukcijos ir embriologijos draugijoje teigia, kad vaisingumo klinikos neįsivaizduojamos be pagalbinio apvaisinimo laboratorijos ir joje dirbančių embriologų. Nuo jų profesionalumo ir kruopštumo dažnai priklauso, ar moters kūne užsimegs nauja gyvybė.


2014-10-20 08:34

Laboratorija Lietuvoje treniruosis ištirti Ebolos virusą

Šią savaitę Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija treniruosis, kaip ištirti ir nukenksminti Ebolos virusą, jei jis pasiektų Lietuvą.


2014-10-19 16:31

Kaip apsisaugoti nuo griuvimų?

1

Apšviesti laiptinę, kad būtų lengviau atsistoti vonioje, duše ir tualete pritvirtinti turėklus ar atramas, pakloti ant slidžių grindų guminius kilimėlius – tai patarimai, kaip vyresnio amžiaus žmonėms išvengti traumų. Griuvimai – viena pagrindinė priežasčių, kodėl lūžta kaulai. Sergant osteoporoze, tokia trauma gali senyvo amžiaus žmogų ilgam prirakinti prie patalo.


2014-10-19 14:39

Biologinis žmogaus amžius ne visada atitinka įrašą pase

5

Koks iš tiesų yra biologinis organizmo amžius, galima išsitirti kūno analizatoriumi. Tiesa, visiškai pasikliauti jau ir Lietuvoje atsiradusiu moderniu aparatu nereikėtų. Mat jis organizmo biologinį amžių skaičiuoja tik pagal kūno sudėties, riebalų ir raumenų masės rodiklius.


Populiariausi per 24 val.