Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Bi­jū­nai: pasodink kartą – žydės 20 metų

Bi­jū­nai: pasodink kartą – žydės 20 metų

2008-09-12 18:26

Gra­žiau­sia ir lie­tu­viš­kiau­sia so­dy­bo­je gė­le ga­lė­tų bū­ti bi­jū­nas. Se­niai jis nu­žy­dė­jo, bet iki rug­sė­jo vi­du­rio tin­ka­miau­sias lai­kas dau­gin­ti ir so­din­ti pui­kiuo­sius vais­ti­nius, siau­ra­la­pius, rū­ši­nius bei su­me­dė­ju­sius bi­jū­nus.

Ačiū! Apie klaidą pranešta redakcijai.
Deja, išsiųsti nepavyko. Prašome pamėginti vėliau.
Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai (0)
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Kaimas
2014-09-18 15:01

Žemė atidavė duoklę – metas ją pamaitinti

1|3

Daržovės ir bulvės pamažu guldomos į sandėlius. Obuolių dėžės taip pat kraunamos į saugyklas. Tačiau tuomet, kai žmones maitinantys laukai ištuštės, žemę taip pat teks pamaitinti. Biodinaminių ūkių savininkai tai daro, pasitelkę net filosofų knygas. Teigiama, kad Vokietijos ūkininkus po karo ant kojų pastatė ne tik darbštumas, bet ir biodinaminio ūkio filosofija, kurios jie prisiskaitė Rudolfo Šteinerio knygose. Iš pirmo žvilgsnio, tokie ūkiai nieko ypatingo nedarė. Bet derlių užaugindavo įspūdingą.


2014-09-12 06:59

Šernai skriaudžia ūkininkus

26

Nors Dzūkijoje, afrikinio kiaulių maro zonoje, šernų medžioklės vyksta nuolat, jų padaryti nuostoliai ūkininkams tik didėja. Perlojoje (Varėnos r.) jie iškniso 39 arų bulvių lauką, o Kastriškių kaime (Alytaus r.) – 20 hektarų ganyklą, rašo „Lietuvos rytas“. Varėnos rajono savivaldybės Žemės ūkio skyrius gavo jau trylikos gyventojų prašymus kompensuoti šernų padarytą žalą, o ankstesniais metais sulaukdavo vos 1–2.


2014-09-11 17:37

Europa persigalvojo - ūkininkams nebeduos žadėtų milijonų

21

Europos Komisija sustabdė greitai gendančių vaisių ir daržovių sektoriams taikomas 125 mln. eurų vertės skubias paramos priemones, apie kurias pranešta rugpjūčio viduryje. Paramos nutarta skirti po to, kai Rusija uždraudė tam tikrų ES žemės ūkio produktų importą. Teigiama, kad paramos priemones tenka stabdyti dėl neproporcingos paraiškose nurodytos sumos, pavyzdžiui, paraiškose nurodyti kai kurių produktų kiekiai keliskart viršija visą į Rusiją eksportuojamą ES vidutinį metinį kiekį.


2014-09-08 22:03

Rudens pramogos

5|41

Į žirgų gyvenimą Žiegždrių žirgyne ruduo nieko naujo neatnešė,kaip vasarą taip ir rudenį norinčių pajodinėti netrūksta.Žemaitukams nuo to tik smagiau.


2014-09-06 18:58

Nuostolius patirianti Lietuva prašo milijonų, bet ar juos gaus?

31|4

Kodėl Lietuva prašo Europos Komisijos būtent 46 mln. eurų, - beveik 160 mln. litų po Rusijos embargo žemdirbių patiriamiems nuostoliams kompensuoti? Iš ko sulipdytas šis skaičius? Ar kompensacijų sulauks ir daržovininkai? Šie klausimai lyg pavydas smaugia žemės ūkio produktų pirkėjus, kurie niurna ir bamba, parduotuvėse brangiai mokėdami ir už pieną, ir už mėsą.


2014-09-02 16:31

Rudenį pamaitinta dirva pavasarį kelte kels augalus į saulę

1|4

Patyrę sodininkai žino, kad, nuėmus derlių, rudeniniai lauko darbai anaiptol  nepasibaigia. Tam, kad kitais metais vėl būtų galima džiaugtis pačių augintomis sodo bei daržo gėrybėmis, reikia būtent rudenį tinkamai pasirengti pavasariui.


2014-08-29 14:29

Gyvūnams - laisvė, žmogui – gardesnis kąsnis

2|3

Smėlio, žolės ir grūdų prisilesusios vištos deda kiaušinius, kurių skonio nė neverta lyginti su kiaušinių, padėtų narveliuose auginamų vištų. Pievose laigančių galvijų pienas taip pat daug gardesnis, nei rišamų tvartuose. O ir kiaulių, kurios gali pasiknisti purvyne, gyvenimas - „saldesnis“, o mėsa – skanesnė, nei saulės niekada nė nemačiusių gyvulių.


2014-08-20 16:50

Žmogui priimtiniausia tai, ką užaugina sava žemė

2

„Ar šie obuoliai lietuviški?“, - toks klausimas nejučia kyla iškart, stabtelėjus prie obuoliais nuguldytų lentynų. Žvilgsnis netrunka susmigti į etiketę, kurioje nurodyta šių vaisių kilmės šalis. Tai, kas labiausiai mus tinka, nuolat yra greta. Ir tai ne tik lietuviški maisto produktai. Tai mitybos įpročiai, tradicijos, ir, žinoma, gamta, užauginanti tai, ką lengviausiai suvirškina skrandis. Per šimtmečius išugdytos ir puoselėtos žemdirbystės, maisto ruošimo tradicijos grįžta į šiuolaikinį gyvenimą ir tampa svarbia sąmoningos visuomenės poreikių dalimi.


2014-08-20 16:34

Derlius pranoko lūkesčius

Po Žolinės šventės, kai javapjūtės darbai jau nudirbti, pats laikas įvertinti, kas ir kaip mūsų laukuose augo ir derėjo. Žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė pažymi, kad šiemet užaugo didesnis grūdinių augalų derlius negu pernai.


2014-08-12 12:54

Per rugiapjūtę ūkininkai nuo telefonų nesitraukia nė per žingsnį

2

Javapjūtės sezonas įsibėgėjo. Ūkininkai dirba išsijuosę, kad tik spėtų nukulti javus kol nesubjuro orai. Vieniems ūkininkams šiuo įtemptu laikotarpiu rūpi, kad negestų kombainai ir kita technika, o kiti – išbando naujausias technologijas ir į kombainą be išmaniojo telefono nė nelipa.


Populiariausi per 24 val.