Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Kraujo tyrimas aptinka tūnantį vėžį

Kraujo tyrimas aptinka tūnantį vėžį

2008-09-17 09:18

Pasitelkus naujuosius medicinos laimėjimus, ligos, kurios anksčiau būdavo aptinkamos esant vėlyvajai stadijai, dabar apčiuopiamos vos tik pasirodžius vėžinio auglio užuomazgoms.

Ačiū! Apie klaidą pranešta redakcijai.
Deja, išsiųsti nepavyko. Prašome pamėginti vėliau.
Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai (0)
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Sveikata
2014-12-18 19:39

Maitinatės sveikai, o auga svoris, beria odą. Ką daryti?

6|2

Gyveni sveikai, bet vis dažniau skauda galvą, pučia pilvą ar net išberia odą. Maža to, pradeda augti svoris. Tačiau gydytojams vis nepavyksta nustatyti negalavimų priežasties. Ką daryti?


2014-12-18 18:46

Puola bakterijos ir virusai – ką daryti, kad vaikas nesirgtų?

Nors kiekvieną žiemą drastiškai padaugėja sergančių vaikų, ne visi tėvai imasi priemonių užkirsti kelią ligoms. Taip tvirtina vaistininkai. Šiuo metų laikų mažyliai dažniausiai kenčia nuo virusinių infekcijų. Tačiau tėvai neretai susigriebia per vėlai - vaikai sirgtų rečiau ir trumpiau, jei būtų gydoma pati infekcijų pradžia bei tinkamai stiprinamas imunitetas.


2014-12-18 15:40

Odontologijos klinika pacientus vilioja giliomis iškirptėmis

13

Miuncheno (Vokietija) odontologijos klinikos savininkė Marie Catherine Klarkowski atrado originalų būdą nuslopinti pacientų skausmą ir baimę: jos darbuotojos tiesiog krūtine stojo į kovą su neigiamomis emocijomis.


2014-12-18 15:37

Lietuviai iš Etiopijos parsivežė ne įspūdžius, bet maliariją

41|18

Lietuvoje užfiksuotas neeilinis maliarijos protrūkis. Šia egzotiškų kraštų liga susirgo net 4 žmonės - visi jie sugrįžo iš kelionės po Etiopiją. Epidemiologinio tyrimo metu nustatyta, kad ligoniai keliavo po šią šalį nuo 2014 lapkričio mėnesio 11 iki 30 dienos. O ligos požymiai pasirodė gruodžio 9–11 dienomis. Su kokia kelionių agentūra keliavo užsikrėtusieji, neatskleidžiama. Tuo laikotarpiu kelionę į Etiopiją organizavo kelionių agentūra „West Express“, tačiau jos atstovė, taip pat keliavusieji turistai tvirtino, jog niekas iš jų grupės šia pavojinga moskitų platinama liga neužsikrėtė.


2014-12-17 17:21

Bendras Lietuvos ir Jungtinės Karalystės onkologų projektas

1

Storosios žarnos ligos atsidūrė Europos, Azijos ir Šiaurės Amerikos chirurgų dėmesyje. Londono karališkajame koledže Lietuvos nacionalinio vėžio instituto direktorius profesorius Narimantas Evaldas Samalavičius ir Jungtinės Karalystės profesorius Josephas Nunoo-Mensah surengė tarptautinę konferenciją „Storosios žarnos chirurgijos dilemos ir debatai“.


2014-12-17 10:08

Lietuvoje užregistruoti keturi įvežtinės maliarijos atvejai

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) duomenimis, 2014 gruodžio 9–11 dienomis užregistruoti 4 įvežtinės maliarijos atvejai. Epidemiologinio tyrimo metu nustatyta, kad ligoniai nuo 2014 lapkričio mėnesio 11 iki 30 dienos su kelionių agentūra keliavo po Etiopiją. Iš viso keliavo 12 žmonių iš įvairių Lietuvos miestų. Kelionių agentūros bei ligonių teigimu, informacija apie maliarijos profilaktiką buvo suteikta tačiau vaistai kelionės metu vartojami nebuvo.


2014-12-16 15:43

Išmokite kvėpuoti taip, kad nepultų sloga

12|7

Sloga, peršalimas, net gripas gali būti nebaisūs, jie žmogus kasdien darytų kvėpavimo pratimus. Netradicinę mediciną praktikuojantis Sigitas Povilaitis neprisimena, kada čiaudėjo ar kosėjo. „Vyrai turi pradėti įkvėpti pro dešinę šnervę, o iškvėpti – pro kairę šnervę, moterys, atvirkščiai, - pro kairę šnervę turi įkvėpti, o pro dešinę – iškvėpti. Atlikus tris pratimus, reikia keisti šnerves, o vėliau – įkvėpti ir iškvėpti pro abi šnerves“, - aiškino Trakuose gyvenantis vyras, kuris iš savo protėvių paveldėjo domėjimąsi medicina.


2014-12-16 10:30

Inksto donore dukrai tapusi motina padovanojo jai antrą gyvenimą

3|20

Paaukoti dalelę savęs ir išgelbėti kito asmens gyvybę. Tokiam poelgiui pasiryžę inksto donorai nevadina savęs didvyriais, bet be jų pasiaukojimo užgestų daugelio ligonių gyvybė. Per 40 metų Lietuvoje atliktos 272 inksto persodinimo operacijos, kai inkstą dovanojo gyvas donoras – laukiančio transplantacijos paciento mama, tėtis, brolis, sesuo, senelis, močiutė, vyras, žmona.


2014-12-15 13:00

Sėdimasis darbas – didelis pavojus jūsų sveikatai

4|2

Medžiai, augantys labai tiesiai, savo viršūnėmis greičiau pasistiebs į dangų, o tie, kurie veši pernelyg palinkę, priešingai, negali tikėtis ilgo gyvenimo. Žmogus nuolat juda, tad kūnui sunku pasirinkti tinkamą padėtį. Idealu visuomet būti savajame gravitacijos centre, kad ir kokią padėtį pasirinktumėte. Šis judesys svarbiausias gyvenime, nes, pasak Einsteino, „gyvenimas – kaip dviratis, turi judėti, kitaip prarasi pusiausvyrą“.


2014-12-15 09:58

Žiema - ypač pavojingas metas akių sveikatai

1

Nedaugeliui žinoma, kad žiemos metu akių sveikata reikia rūpintis ypatingai. Nukritusi oro temperatūra, dėl šildymo išsausėjęs patalpų oras, šaltas vėjas – tai faktoriai, kurie nėra draugiški akims. Gydytoja oftalmologė Janina Budreikienė patarė, kokių priemonių reikia imtis žiemą, norint išsaugoti gerą akių sveikatą.


Populiariausi per 24 val.