Naujienos / lrytas.lt

REKLAMA
2010 m. vasario 9 d., antradienis, 21:35 Išplėstinė paieška
lrytas.lt - BŪK ĮVYKIŲ CENTRE  rss

Netekėjusi mokytoja lituanistė Z.Užlytė į Seimą eina ne vyro ieškoti

 (376)
Ginta Gaivenytė
2008-10-29 13:34

Kai Alytaus vienmandatėje apygardoje nugalėjo Zita Užlytė, politikos žinovai gūžčiojo pečiais - kas tokia yra ši Tautos prisikėlimo partijai atstovaujanti jauna moteris, įveikusi vieną prezidento apkaltos konstruktorių, socialdemokratą Julių Sabatauską? Ko netekėjusi brunetė eina į Seimą - gal ten tikisi sutikti gyvenimo vyrą?

Į Seimą išrinkta Z.Užlytė: „Seime dėl savo mokinių galiu kai ką nuveikti“.
Į Seimą išrinkta Z.Užlytė: „Seime dėl savo mokinių galiu kai ką nuveikti“.

28 metų Z.Užlytė aiškina, kad Seimo vyrams neverta į ją žibinti akis - ji jau turi širdies draugą. Riešės vidurinės mokyklos lietuvių kalbos mokytoja nusiteikusi ryžtingai: ji kels ne tik Alytaus, bet ir visos šalies gerovę. Mykolo Romerio universitete moteris studijuoja politikos ir administravimo magistrantūrą, o laisvalaikiu mėgsta šokti pramoginius šokius ir skaityti Justino Marcinkevičiaus eilėraščius. Z.Užlytė turi vilties, kad šios kadencijos Seimo nariai ims taisyklingiau kalbėti lietuviškai - mokytoja tikrai nesidrovės jų kalbos klaidų pataisyti.

***

- Dabar mokykloje dėstote lietuvių kalbą. Nebus gaila darbą su mokiniais iškeisti į darbą Seimo salėje?

- Dėl to man labai skauda širdį. Kai mokiniai sužinojo, kad pasirinkau tokį kelią, jie sakė - prašysim alytiškių, kad jūsų nerinktų, nenorime jūsų paleisti.

Tačiau ir Seime dėl savo mokinių galiu kai ką nuveikti. Po kelerių metų tie vaikai išeis į gyvenimą. Ir manau, kad tada jau bus padarytas mano įnašas į jų ateitį kita prasme.

- Esate netekėjusi. Jaunai brunetei vyrų dėmesio Seime tikrai netrūks. Galbūt galima tikėtis seimūnų meilės romano?

- Ne, aš turiu širdies draugą. Tikrai neinu į Seimą, turėdama kokių nors su meile susijusių tikslų.

- Kaip širdies draugas reagavo į jūsų pasiryžimą tapti Seimo nare?

- Jis mane labai palaiko. Sunkiausiu laikotarpiu labai padėjo, net lankstinukus kartu dalindavome.

- Kuo užsiima jūsų draugas? Kur su juo susipažinote?

- Jis studijuoja aplinkos apsaugos politiką ir administravimą M.Romerio universitete. Tačiau susipažinome ne per studijas, o per šokius. Mano vyras yra ir šokių partneris.

- Mėgstate šokti?

- Šokti pramoginius šokius labai mėgstu, bet rugsėjį šokdama patyriau didelę raiščių traumą. Tai sustabdė šokius. - Turbūt laisvalaikiu ir daug knygų skaitote. Mėgstamiausi rašytojai?

- Man labai artimi poeto Justino Marcinkevičiaus eilėraščiai. Patinka lietuvių klasika - Žemaitės, Vinco Krėvės kūriniai. Mokykla atima labai daug laiko, todėl į mokymosi programą neįtrauktus kūrinius skaitau rečiau. Patiko Robino Sharmos „Vienuolis, kuris pardavė Ferrarį“, Colleen McCullough „Erškėčių paukščiai“.

- O gal ir pati kuriate?  2 psl.>>

Psl. 1 2 Kitas
Kiti straipsniai, kuriuos parašė Ginta Gaivenytė:
REKLAMA