Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
J.Picoult romanas „Devyniolika minučių“ - apie patyčias mokykloje

J.Picoult romanas „Devyniolika minučių“ - apie patyčias mokykloje

2008-11-19 10:40

Romano „Devyniolika minučių“ pagrindinis įvykis, apie kurį sukasi romano siužetas, šiurpus ir ne kartą matytas žiniose ar spaudos pranešimuose. Tai devyniolika minučių trukę šaudymai mokykloje.

Ačiū! Apie klaidą pranešta redakcijai.
Deja, išsiųsti nepavyko. Prašome pamėginti vėliau.
Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai (0)
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Studijos
2014-09-02 19:06

Pirmakursiai rugsėjį už keliones mokės brangiai

56|2

Prasidėjus naujiems mokslo metams pirmakursiai privalėjo spręsti dilemą: rizikuoti ir pirkti mėnesinį viešojo transporto bilietą su studentiška nuolaida maždaug už 20 Lt ar vis dėlto įsigyti tradicinį bilietą be nuolaidos už 100 Lt. Anksčiau ką tik studentais tapusiems ir nespėjusiems atsiimti Lietuvos studento pažymėjimo (LSP) jaunuoliams būdavo siūloma kita išeitis – aukštojoje mokykloje išduodama pažyma apie studento statusą ir jo teisę į viešojo transporto lengvatas, tačiau nuo šių metų tokios pažymos nebus dalijamos.


2014-09-02 07:01

Mokslo rėtis – per retas

4

Pirmą kartą po daugelio metų mokyklose vėl pagausėjo pirmokų – maždaug tūkstančiu. Tačiau bendras tiek moksleivių, tiek studentų skaičius Lietuvoje tebemažėja. Kur veda tokie procesai?


2014-09-01 15:06

Vilniaus kraštas švenčia mokslų metų pradžią

7|56

Vilniaus krašto lenkų tautinė mažuma kiekvieną rugsėjo 1-ąją pradeda bažnyčiose. Po mišių mokyklos bendruomenės buriasi ugdymo įstaigose, kuriose vaikai įteikia mokytojams gėlių. Šiemet visos Lietuvos bendrojo lavinimo mokyklos bendrai turėtų sulaukti apie 343 tūkst. moksleivių, 14 tūkst. mažiau, nei praėjusiais mokslo metais.


2014-09-01 14:50

Šiauliuose ir Panevėžyje duris atvėrė sporto vidurinės mokyklos

40

Mokslo ir žinių dieną Lietuvos duris atvėrė dvi sportininkų kalve tapti turėsiančios mokymo įstaigos, kuriose sportininkų ruošimas bus derinamas su bendruoju ugdymu. Viena sporto vidurinė mokykla įkurta Šiauliuose, kita – Panevėžyje. Abiejų šių specializuotų mokymo įstaigų, kurios kitąmet taps sporto gimnazijomis, atidaryme dalyvavo Lietuvos premjeras Algirdas Butkevičius.


2014-08-31 12:30

Stipriausias vyras Lietuvoje - mokytojas iš Birštono

24|35

Rugsėjo pirmąją vienos Birštono gimnazijos mokiniai, greičiausiai, bus labai drausmingi. Mat Pakruojyje, du metus iš eilės vykusiame Lietuvos 26 –ajame galiūnų finalinio čempionato ketvirtajame etape iš aštuonių dėl aukščiausiojo apdovanojimo kovojusių sportininkų, pirmąkart šalies galiūnų čempionu tapo daugkartinis šalies ir tarptautinių varžybų prizininkas – Birštono gimnazijos mokytojas Vidas Blekaitis.


2014-08-29 13:21

Studentų eisena pagyvino Laisvės alėją

1

Penktadienį Kauno Laivės alėjoje skambėjo Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) studentų juokas. Kauno širdimi tituluojama gatve iškilmingai nešdami universiteto vėliavas žingsniavo studentai ir akademinės bendruomenės nariai. Taip vienas didžiausių šalies universitetų pradėjo naujus studijų metus.


2014-08-28 17:39

Gera žinia: Vilniuje į mokyklas ateis neįprastai daug mokinių

6|3| 

Šiemet pirmą kartą per visą Lietuvos nepriklausomybės laikotarpį į Vilniaus mokyklas ateis daugiau mokinių nei metais prieš tai. Vilniaus miesto savivaldybė pranešė, kad mokyklose šiemet laukiama 60,2 tūkst. moksleivių – 500 daugiau nei pernai.


2014-08-28 14:54

Moksleivius vežantys vairuotojai bus tikrinami alkotesteriu

9|14

Ketvirtadienį Vilniuje savivaldybių atstovams Švietimo ir mokslo ministerija perdavė naujus geltonus mokyklinius autobusus ir alkotesterius. „Pirmą kartą kartu su autobusais įteikiame ir alkotesterius kaip vieną iš vairuotojo kontrolės formų, nes be pasitikėjimo, vis dėlto, reikalinga ir kontrolė. Manau, kad tai dar labiau sustiprins saugų mokinių atvežimą į mokyklą ir į kitus renginius: konkursus, sporto varžybas“, – sakė švietimo ir mokslo ministerijos kancleris Dainius Numgaudis.


2014-08-28 14:49

Būrys užsieniečių Vilniuje pramoko lietuviškai

2|7

Į Lietuvos edukologijos universitetą (LEU) rugpjūčio mėnesio pradžioje suvažiavo beveik 60 studentų iš įvairiausių pasaulio šalių, kad pramoktų lietuvių kalbos. Į Lietuvių kalbos ir kultūros centro (LKKC) organizuojamus lietuvių kalbos ir kultūros vasaros kursus šiemet atvyko studentų iš Ukrainos, Prancūzijos, Italijos, Vokietijos, Armėnijos, Uzbekistano, Kinijos, Ispanijos, JAV ir kitų šalių.


2014-08-28 10:54

VDU kviečia trenksmingai švęsti Rugsėjo 1-ąją

Baigiantis vasarai, į Lietuvos aukštąsias mokyklas sugužėjo studentai, nekantraujantys pradėti arba pratęsti studijas savo pasirinktose programose. Kaip ir kiekvienais metais, pirmakursius šiltai priėmusią įvadinę savaitę Vytauto Didžiojo universitete užbaigs visai bendruomenei skirta tradicinė Rugsėjo 1-osios šventė.


Populiariausi per 24 val.