Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Auksinis ūsas – vaistas nuo visų ligų?

Auksinis ūsas – vaistas nuo visų ligų?

2008-12-05 19:20

Jau ne ant vienos palangės įsodintą vazone galima pamatyti augalą, kuris, kaip sakoma, vaistas nuo visų ligų. Tai – auksinis ūsas, kitaip dar vadinamas naminiu ženšeniu, Tolimųjų Rytų ūsu, gyvuoju plauku, Veneros plauku, o mokslinėje literatūroje – kvapiąja kalizija (Callisia fragrans).

1/1

Auksinio ūso nareliai.

Ačiū! Apie klaidą pranešta redakcijai.
Deja, išsiųsti nepavyko. Prašome pamėginti vėliau.
Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai (0)
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Sveikata
2014-08-23 16:49

Ledinio vandens pylimas ant galvos - kilnumas ar savireklama?

9|6

Ar išdrįstumėte ant galvos užsiversti ledinio vandens kibirą, jei tai padėtų išgelbėti žmogaus gyvybę? Tokia užduotis pasirodė juokingai lengva tūkstančiams pasaulio žmonių ir ryškiausioms garsenybėms. Per pastarąsias tris savaites socialinius tinklus užtvindė ledinis vanduo, tiksliau – juo besilaistančių žmonių vaizdo įrašai. Regis, visi ant galvos verčiasi didžiulius kibirus šalto vandens su ledo gabalais. Kodėl?


2014-08-23 16:49

Kaitrą ištvėrusios erkės laukia grybautojų

4|2

Atkutusioms erkėms - antras aktyvumo pikas. Todėl miškuose grybautojų laukia ne tik dygstantys raudonviršiai ir baravykai, bet ir atsigavusios nuo karščių erkės. Specialistai įspėja, kad drėgmę mėgstančios erkės lindi ypač lapuočių miškuose, kur ką tik prasidėjo grybarautė.


2014-08-22 17:29

Medikų kirtis ledinio iššūkio asams: „Iš ligos nedarykite šou“

66|3|

„Mirė“, „Deja, jau palaidojome“, „Pavėlavote gerą pusmetį“, - tokie atsakymai lydėjo surinkus internete nurodytus telefono numerius, kuriuos paskelbė sergančiųjų šonine amiotrofine skleroze (ŠAS) artimieji. Iš tikrųjų nė vienas kalbintas žmogus nesižavėjo šiuo metu Lietuvoje lyg virusas plintančia akcija, kai iš solidarumo su sunkiai sergančiais ligoniais pramogų pasaulio atstovai, visuomenės veikėjai, net politikai pilasi ant galvos ledinio vandens kibirą.


2014-08-22 14:16

Angliški maisto papildai grąsina sugadinti lietuvių sveikatą

4

Vartotojai turėtų būti atidūs, pirkdami Jungtinėje Karalystėje pagamintus maisto papildus sportininkams „Amix Nutrition Opti Pack“, kurie išplatinti aštuoniose ES valstybėse. Vartojant šiuos maisto papildus kyla pavojus perdozuoti vitamino B3 (nikotino rūgšties).


2014-08-22 08:09

Mažas skrandžio rūgštingumas didina žarnyno infekcijos riziką

2

Daugelis įsitikinę, kad didžiausia tikimybė užsikrėsti ūmine žarnyno infekcine liga – salmonelioze – valgant kiaušinius bei vištieną. Dažnai pamirštama apie tai, kad užsikrėsti galima ir nuo įvairių naminių paukščių ar gyvūnų, taip pat – nuo nešvarių vaisių ir daržovių. Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Veterinarijos skyriaus specialistai atkreipia dėmesį į pagrindinius ligos sukėlėjus ir priemones, padedančias išvengti šios nemalonios ligos.


2014-08-21 18:58

Negydomos širdies ydos per karščius gali sukelti pavojų gyvybei

4|4

Karšti orai pavojingi sergantiems širdies ligomis. Širdies chirurgas Aleksejus Zorinas primena: „Negydomos širdies ydos progresuoja ir gali sukelti pavojų gyvybei. Gydytis būtina - operacija kelia daug mažiau rizikos nei gyvenimas turint aortos vožtuvo nesandarumą ar stenozę". Koks gydymas laukia paciento, kuriam diagnozuota širdies vožtuvo yda? Kokios šiuolaikinės technologijos gali ateiti jam į pagalbą?


2014-08-20 17:37

Cholesterolis mažiau kenkia širdžiai, nei manyta

8|4

Infarktas ar insultas gali pakirsti netgi tuos, kurių kraujyje - normalus cholesterolio kiekis. Patyrę gydytojai nurodo realesnę klastingosios aterosklerozės priežastį – lėtinį kraujagyslių uždegimą. Ar jį galime laiku užtikti ir imti kontroliuoti?


2014-08-20 09:40

Septynios minutės bėgimo per dieną gali išgelbėti jūsų gyvybę

4

Vos septynios minutės bėgiojimo per dieną gali smarkiai sumažinti riziką mirti nuo širdies kraujagyslių ligų, atskleidė Ajovos (JAV) universiteto mokslininkų tyrimas. Be to, paaiškėjo, kad nebūtina įveikti ilgas trasas ar išlieti gausybę prakaito – ligų riziką sumažina net ir trumpas, ramus bėgiojimas.


2014-08-19 17:41

Kas geriausiai tirpdo inkstuose susikaupusius akmenis?

11

Europoje inkstų akmenlige serga septyniolika iš tūkstančio gyventojų. Medikai skaičiuoja, kad Lietuvoje akmenis gali turėti apie 400 tūkstančių gyventojų, nors ryškūs simptomai pasireiškia ne visiems. Tai rodo, kad inkstų akmenligė yra gana dažna liga tiek Europoje, tiek Lietuvoje. Mokslininkai akmenų formavimąsi inkstuose ir šlapimo takuose sieja su vis prastėjančia mityba ir dėl to sutrikusia medžiagų apykaita.


2014-08-19 16:03

Ar Kauno klinikos moka įvertinti žymių šalies medikų nuopelnus?

1|9

Ar lankydamiesi didžiausioje Lietuvos medicinos įstaigoje, Kauno klinikose, žinote, kam skirti atminimo biustai ligoninės skveruose? Ar susimąstėte, kam skirtas Gyvybės medis, žymintis anksčiau laiko gimusių naujagimių vardus? Ką mena ant centrinio pastato sienos prikalta atminimo lenta? Leiskimės į ekskursiją po Kauno klinikų atminimo vietas.


Populiariausi per 24 val.