Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Auksinis ūsas – vaistas nuo visų ligų?

Auksinis ūsas – vaistas nuo visų ligų?

2008-12-05 19:20

Jau ne ant vienos palangės įsodintą vazone galima pamatyti augalą, kuris, kaip sakoma, vaistas nuo visų ligų. Tai – auksinis ūsas, kitaip dar vadinamas naminiu ženšeniu, Tolimųjų Rytų ūsu, gyvuoju plauku, Veneros plauku, o mokslinėje literatūroje – kvapiąja kalizija (Callisia fragrans).

1/1

Auksinio ūso nareliai.

Ačiū! Apie klaidą pranešta redakcijai.
Deja, išsiųsti nepavyko. Prašome pamėginti vėliau.
Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Medicinos žinios
2015-03-05 17:59

Į Vilnių iš Prancūzijos atskraidinta kūdikio širdelė

47|

Santariškėse gydomai mažajai Estrėjai sužibo viltis. Kovo 5-osios pavakarę prie Santariškių nusileido Valstybinės sienos apsaugos tarnybos sraigtasparnis, gabenantis itin brangią dovaną, – mažą kūdikio širdelę. Niekaip nepavykstant rasti tokio amžiaus donoro Lietuvoje, kūdikio širdis buvo atskraidinta net iš Prancūzijos.


2015-03-05 14:12

Gera žinia kavos mėgėjams: jų arterijos – švaresnės

2

Žmonės, išgeriantys per dieną po kelis puodelius kavos, išvengia arterijų užsikimšimo, kuris yra svarbus širdies ligų rizikos veiksnys. Tokį atradimą padarė Korėjos mokslininkai. Jų tyrimas apėmė daugiau kaip 25 tūkst. dirbančių žmonių, tiek vyrų, tiek moterų, kurių sveikata buvo sistemingai tikrinama darbo vietoje.


2015-03-05 09:56

Norint išsitirti širdį, nebereikės gultis į ligoninę

7

Privalomojo sveikatos draudimo (PSD) taryba pritarė siūlymui dienos stacionaro sąlygomis teikti daugiau kardiologinių intervencinės radiologijos paslaugų, reikalingų greitesniam ir išsamiam pacientų ištyrimui dėl širdies ir kraujagyslių ligų. Ši naujovė padės ne tik trumpinti eiles gydymo įstaigose, bet ir ištirti daugiau pacientų, išgelbėti daugiau gyvybių, užbėgant už akių grėsmingoms ligoms.


2015-03-04 15:49

Sifilio sukėlėjo atradimui – 110 metų, ir jį atrado lietuvis

23

Kovo 3-ąją sukako 110 metų, kai Rytų Prūsijoje gimęs zoologas Fritzas Richardas Schaudinnis nustatė sifilio sukėlėją. Mažai kas žino, kad šis talentingas mokslininkas yra susijęs su Lietuva. Atradimas, kuris prilygo didžiųjų geografinių atradimų epochai. Taip apie sifilio sukėlėjo atradimą XX amžiaus pradžioje kalbėjo Europos mokslininkai.


2015-02-26 14:53

Lenkų gydytojai nenori atskleisti ryšių su farmacijos koncernais

2

Ne tik Lietuvos, bet ir daugelio ES šalių gyventojai baiminasi, kad medikai jiems siekia įsiūlyti ne geriausius, bet tuos vaistus ar medicinos įrangą, kurių gamintojai juos papildomai remia.


2015-02-25 15:48

Europoje – mirtinas tymų protrūkis, PSO ragina skiepytis

1

Pasaulinė sveikatos organizacija (PSO) trečiadienį paragino Europą skirti didesnį dėmesį skiepijimui nuo tymų, kad būtų sustabdytas šios užkrečiamosios ligos protrūkis, kai regione nuo 2014 metų pradžios buvo užregistruoti per 22 tūkst. susirgimo šia liga atvejų.


2015-02-25 10:39

Maisto papildų etiketėse – melaginga informacija

3

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) pastaraisiais metais itin didelį dėmesį skiria Lietuvoje parduodamų maisto papildų kokybei ir nuolat atlieka skirtingų pavadinimų papildų laboratorinius tyrimus. Tiriant, ar gamintojai ženklinimo etiketėse nurodo tikslų maistinių mežiagų, chondroitino ir gliukozamino sulfatų, kiekį, jau ne pirmą kartą nustatomi neatitikimai.


2015-02-24 14:18

Santariškėse – naujas postūmis gydant smegenų vandenę

3

Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikose pradėtas taikyti naujas Lietuvoje neurochirurginis metodas. Į žmogaus smegenų skilvelių sistemą įvedamas specialus kateteris su tam pritaikyta endoskopine kamera (med. šuntoskopas). Tokiu būdu iš vidaus yra apžiūrima smegenų skilvelių sistema – identifikuojamos anatominės struktūros bei galimos kliūtys normaliai smegenų skysčio tėkmei skilvelių sistemoje.


2015-02-24 12:57

K. Levickaitė: ar išleisime iš globos įstaigų „kitokius“ žmones?

2|22

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija planuoja iki 2020 metų pertvarkyti socialinės globos sistemą – iki to laiko turėtų nelikti nei vaikų namų, nei neįgaliųjų globos įstaigų. Žmonių su proto ir psichikos negalia integracija į visuomene besirūpinanti įstaiga „Psichikos sveikatos perspektyvos“ antradienį Vilniuje, Vinco Kudirkos aikštėje į dangų pritvirtintas prie balionų paleido 73 popierines gerves. Tačiau tūkstančiai tokių pat liko sukrautos „narvuose“ ant grindinio.


2015-02-24 11:47

Vilniečių sergamumas gripu vis dar didelis

Vilniaus visuomenės sveikatos centro duomenimis, Vilniaus apskrities gyventojų sergamumas gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) šiek tiek sumažėjo, tačiau išlieka aukštas. Praėjusią savaitę (8-ąją metų savaitę) bendras sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis siekė 111,51 atv./10 tūkst. gyventojų, 7-ąją savaitę – 115,32 atv./10 tūkst. gyventojų.


Populiariausi per 24 val.