Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Auksinis ūsas – vaistas nuo visų ligų?

Auksinis ūsas – vaistas nuo visų ligų?

Bronchinės astmos gydymas. Bronchinei astmai gydyti vartojama spiritinė trauktinė (45 sąnarėliai užpilami 1,5 l degtinės, laikoma 10 dienų tamsioje šiltoje vietoje, periodiškai supurtant). Gerti reikia po desertinį šaukštą 45 minutes prieš valgį 3 kartus per dieną.

Ačiū! Apie klaidą pranešta redakcijai.
Deja, išsiųsti nepavyko. Prašome pamėginti vėliau.
Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Medicinos žinios
2015-04-17 17:01

Vaikams – dar dvi nemokamos vakcinos

7

Nuo 2016 m. planuojama vaikus nemokamai skiepyti nuo dar dviejų infekcijų – kokliušo ir žmogaus papilomos viruso (ŽPV), sako Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro vadovas Saulius Čaplinskas. Jo teigimu, yra tikimybė, kad ateityje nemokami bus ir skiepai nuo erkinio encefalito, tačiau tam reikalinga priimti svarbius politinius sprendimus.


2015-04-17 17:00

Vaikų gydytoja onkohematologė savaitgaliais virsta kare savanore

4|4

Vilma Rutkauskaitė, dar mokydamasi Vilniaus universiteto Medicinos fakultete, nusprendė kartu baigti ir trejus metus trunkančius Karo akademijos kursus. Lankydama akademijos organizuojamas paskaitas ir pratybas du kartus per savaitę, išmoko karybos meno ir baigusi kursus gavo leitenanto laipsnį.


2015-04-17 15:11

„Senukai" tapo kraujo donorų centru

2

Pagrindinis „Senukų prekybos centro“ ofisas visai dienai virto kraujo donorų centru. Didžiausio Baltijos šalyse statybinių medžiagų prekybos tinklo administracijos darbuotojai tapo neatlygintinais kraujo donorais.


2015-04-17 12:52

Kodėl visuomenė taip bijo skiepų?

1

Skiepai – vienas iš tų pasiekimų, kuriais žmonija turėtų labiausiai didžiuotis. Būtent jie, o ne kas kito, padėjo žmogui suvaldyti masines infekcinių ligų epidemijas, nušluodavusias ištisus miestus, o tūkstančius gyventojų palikdavusias suluošintius. Tačiau šiandieninė visuomenė vis dar žiūri į skiepus su baime ir diskutuoja dėl jų reikalingumo.


2015-04-17 10:16

Vytenis Andriukaitis tikėjo lietuvių chirurgų meistriškumu

154|2| 

Dieta – labai ilgam. Bet šis gydytojų patarimas nė kiek neprivertė liūdėti eurokomisaro Vytenio Andriukaičio. Sveikstantis po pilvo ertmės operacijos jis jau nekantrauja, kada ištrūks iš medikų globos. Daugiau kaip septynias valandas trukusi pilvo ertmės operacija buvo sėkminga. Ji apėmė ne vieną organą, todėl kalbėdamas su „Lietuvos rytu“ 63-ejų V.Andriukaitis juokavo, kad tai buvo penkios operacijos vienu metu, o chirurgai dirbo išsijuosę. „Kasdien vis geryn, einu į kalną žingsnis po žingsnio. Tikiuosi, kad galėsiu vykti į Druskininkus, kur man bus tęsiamas reabilitacinis gydymas“, – prisipažino Europos Sąjungos sveikatos ir maisto saugos komisaras.


2015-04-16 16:33

Politikams baigėsi kantrybė: medikų ginčui tašką padės teismas

4|3

Ginčai, kur turi būti gydomi žmonės, kuriems reikia neurochirurgo pagalbos, tęsiasi ne pirmus metus. Dabar toks gydymas teikiamas penkiuose miestuose, tačiau ne už ilgo vienintelė vieta gali likti Kaunas. Toks mat Sveikatos apsaugos ministerijos sumanymas, kurį ji pati vadina logišku ir reikalingu.


2015-04-16 14:25

Lietuva mažins sergamumą onkologinėmis ligomis

6

Piktybiniai navikai tiek Europos Sąjungoje, tiek Lietuvoje užima antrą vietą tarp visų mirties priežasčių. Sergamumas piktybiniais navikais iki šiol Lietuvoje nuosekliai didėjo – nuo 1993 m. iki 2011 m. kasmet šis skaičius augo po 3,8 proc.


2015-04-14 16:39

Iš pirmų lūpų: slaugytojų darbo skirtumai Lietuvoje ir užsienyje

12|4

Lietuvoje slaugytojo darbas anaiptol nesiejamas nei su geru uždarbiu, nei su nedideliu krūviu. Atrodo sunku patikėti, kad kitur yra ne taip. Ieškodami geresnių sąlygų, slaugos specialistai neretai traukia į užsienį – Norvegiją, Vokietiją. Tačiau, kaip lrytas.lt tikino pačios slaugytojos, pagrindinė išvykimo priežastis – ne vien pinigai. Moterys pasakojo, kad ten jaučiasi reikalingos ir gerbiamos, o Lietuvoje – ne daugiau nei „trečios eilės“ specialistės.


2015-04-14 15:53

Ateityje žmonės bus sveikesni?

1

Pasirodo, kai kuriose Lietuvos vietovėse būtų įmanoma net trečdaliu sumažinti mirtingumą nuo pagrindinių neinfekcinių ligų. Šiuo metu net 23 Lietuvos savivaldybėse standartizuotas 0–64 m. amžiaus gyventojų mirtingumas dėl kraujotakos sistemos ligų viršija šio rodiklio Lietuvos vidurkį 20 proc. ir daugiau.


2015-04-13 13:45

Lietuvis medikas gelbsti afrikiečių akis

16|6

Lietuvoje oftalmologija sparčiai žengia į priekį. Kokybiškas akių gydymas galimas visiems šalies gyventojams. O štai ten, kur kasmet vyksta Medicinos diagnostikos ir gydymo centro Oftalmologijos centro vadovas gydytojas oftalmologas-mikrochirurgas Paulius Rudalevičius, kartais ne tik nepakanka vaistų, bet net nėra specialisto, kuris pacientams galėtų padėti.


Populiariausi per 24 val.