Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Pareiškėjai viešai skelbiami internete

Pareiškėjai viešai skelbiami internete

2009-02-27 15:00

Internetiniame portale http://portal.nma.lt nuo šiol galėsite rasti visus pareiškėjus, teikusius paraiškas paramai gauti pagal Lietuvos kaimo plėtros 2007–2013 m. (KPP) programos investicines priemones.

Ačiū! Apie klaidą pranešta redakcijai.
Deja, išsiųsti nepavyko. Prašome pamėginti vėliau.
Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai (0)
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Kaimas
2014-10-13 10:36

Pagal skandinavų papročius auginamoms avižoms mūsų žemė tiko

5|2

Grūdų perdirbimo įmonė „Malsena“ šiemet numynė naują verslo taką – pirmą kartą Lietuvoje nukirto pagal skandinavų tradicijas užaugintų avižų derlių. „Malsena“ į naujosios avižų kultūros auginimą ir populiarinimą jau investavo 3 milijonus litų. Iki šiol Lietuvoje buvo auginamos vien pašarinės avižos. Jų kokybė – prastoka, tad ir pašarinių avižų supirkimo kainos yra du kartus mažesnės nei maistinių. Ūkininkai avižų kaip grūdinės kultūros nevertina ir nemano, kad jos turi paklausą.


2014-10-06 11:08

Ūkininkauti nenaudojant chemikalų sunku, bet - įmanoma

1

Pesticidai, kokia bebūtų jų kilmė - organinė ar cheminė, yra nuodingi. Vieni jų – fungicidai - naudojami įvairių augalų kenkėjams, ligų sukėlėjams naikinti, kiti – herbicidai – piktžolėms naikinti. Šios medžiagos, sumažindamos kenkėjų ir ligų daroma žalą, taip pat – ir piktžolių, kurios užgožia šviesą, „atima“ vandens bei maisto medžiagas, gali padidinti žemės ūkio produkcijos derlių, kokybę bei ekonominį efektyvumą.


2014-10-03 11:01

Už lietuviškų karvių pieną moka baudas

2

Ūkininkaujantys Lenkijos lietuviai karves neretai perka ar net išsinuomoja mūsų šalyje. Tačiau už pieną jie sulaukia ne tik perdirbėjų pinigų, bet ir baudų, rašo „Lietuvos rytas“. Kiek pieno gali primelžti kiekvienos šalies ūkininkai, suskaičiuoja Europos Komisija. Ji kasmet kiekvienai valstybei nustato kvotas. Už tai, kad ūkininkai primelžia daugiau pieno, nei leistina, jie yra baudžiami. Lietuvos ūkiams dėl to dar nėsyk neskaudėjo: kvota nebuvo viršyta nė vienais metais.


2014-09-22 17:03

Supylę grūdus į aruodus ūkininkai įtempė lankus

2

Pasibaigus javapjūtei ir pripildžiusi pilnas saugyklas grūdų bendrovė „Kėdainių aruodai“ pakvietė ūkininkus pasidžiaugti gausiu derliumi bei sėkminga partneryste. Iš skirtingų šalies kampelių į Kėdainių rajone, Kunioniuose esančią kaimo turizmo sodybą „Medžiotojų sostinė“ suplūdę ūkininkai šaudymo varžybose išbandė akies žvitrumą, rankos taiklumą bei žaibišką orientaciją.


2014-09-22 12:12

Krizė pieno ūkių plėtros nesustabdė

Ne visi Lietuvos pieno gamintojai keiksnoja supirkėjus ir Rusiją dėl embargo ir kritusių pieno supirkimo kainų bei laukia kompensacijų už patirtus nuostolius. Kai kurie mažieji pieno ūkiai jau ir ėmėsi likviduoti karvių bandas, tačiau didieji ūkiai planuoja plėtrą ir didina primilžius.


2014-09-19 11:35

15 arimo meistrų įrodinėja, kad jie - geriausi

13

Kėdainių rajone vyksta artojų varžybos ir kukurūzų diena. Dėl geriausio artojo titulo varžosi 15 arimo meistrų.


2014-09-19 08:31

Kiaulių ligos įspėja, kad apsauga – būtina

Afrikinis kiaulių maras – ne vienintelė liga, padaranti didelių ekonominių nuostolių. Kitos greitai plintančios epideminės ligos (klasikinis kiaulių maras, gripas ar diarėja) kiaulių augintojams nuolat primena biologinės saugos ūkiuose svarbą.


2014-09-18 15:01

Žemė atidavė duoklę – metas ją pamaitinti

3

Daržovės ir bulvės pamažu guldomos į sandėlius. Obuolių dėžės taip pat kraunamos į saugyklas. Tačiau tuomet, kai žmones maitinantys laukai ištuštės, žemę taip pat teks pamaitinti. Biodinaminių ūkių savininkai tai daro, pasitelkę net filosofų knygas. Teigiama, kad Vokietijos ūkininkus po karo ant kojų pastatė ne tik darbštumas, bet ir biodinaminio ūkio filosofija, kurios jie prisiskaitė Rudolfo Šteinerio knygose. Iš pirmo žvilgsnio, tokie ūkiai nieko ypatingo nedarė. Bet derlių užaugindavo įspūdingą.


2014-09-12 06:59

Šernai skriaudžia ūkininkus

Nors Dzūkijoje, afrikinio kiaulių maro zonoje, šernų medžioklės vyksta nuolat, jų padaryti nuostoliai ūkininkams tik didėja. Perlojoje (Varėnos r.) jie iškniso 39 arų bulvių lauką, o Kastriškių kaime (Alytaus r.) – 20 hektarų ganyklą, rašo „Lietuvos rytas“. Varėnos rajono savivaldybės Žemės ūkio skyrius gavo jau trylikos gyventojų prašymus kompensuoti šernų padarytą žalą, o ankstesniais metais sulaukdavo vos 1–2.


2014-09-11 17:37

Europa persigalvojo - ūkininkams nebeduos žadėtų milijonų

Europos Komisija sustabdė greitai gendančių vaisių ir daržovių sektoriams taikomas 125 mln. eurų vertės skubias paramos priemones, apie kurias pranešta rugpjūčio viduryje. Paramos nutarta skirti po to, kai Rusija uždraudė tam tikrų ES žemės ūkio produktų importą. Teigiama, kad paramos priemones tenka stabdyti dėl neproporcingos paraiškose nurodytos sumos, pavyzdžiui, paraiškose nurodyti kai kurių produktų kiekiai keliskart viršija visą į Rusiją eksportuojamą ES vidutinį metinį kiekį.


Populiariausi per 24 val.