Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Dermatologas N.Grušauskas: „Rožę reikia gydyti, ne užkalbėti“

Dermatologas N.Grušauskas: „Rožę reikia gydyti, ne užkalbėti“

2009-04-24 15:42

Rožė – infekcinė liga, pažeidžianti ne tik odą, bet ir giliuosius odos audinius bei limfinę sistemą. Ją sukelia bakterijos – dažniausiai stafilokokai, taip pat streptokokai, kitos žarnyno bakterijos.

1/1

Per 18 dar­bo prak­ti­kos me­tų N.Guršauskui ne­te­ko su­si­dur­ti su užkalbėtojo išgelbėtu pacientu.

Dermatologas N.Grušauskas: „Rožę reikia gydyti, ne užkalbėti“

1 / 1

Per 18 dar­bo prak­ti­kos me­tų N.Guršauskui ne­te­ko su­si­dur­ti su užkalbėtojo išgelbėtu pacientu.

(1 nuotraukos)

Visos
Nuotraukos

Po vieną
nuotrauką

Ačiū! Apie klaidą pranešta redakcijai.
Deja, išsiųsti nepavyko. Prašome pamėginti vėliau.
Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Medicinos žinios
2015-04-01 16:45

Orlaivį sudaužiusio piloto poelgis – dėmė kitiems ligoniams

18|

Paaiškėjus, kad „Germanwings“ orlaivį sudaužęs Andreas Lubitzas sirgo depresija ir norėjo nusižudyti, baiminamasi, jog panašių problemų turintys žmonės bus įtariami nebūtais ketinimais, jų bus šalinamasi. Visas dėmesys po katastrofos buvo sutelktas 149 žmones pražudžiusio A.Lubitzo psichikos problemoms nagrinėti. Depresija, noras nusižudyti – visa tai buvo pabrėžiama aiškinantis katastrofos aplinkybes.


2015-04-01 16:31

Vaiko raidos centras autistams galėtų pasiūlyti daugiau paslaugų

Minėdamas pasaulinę autizmo dieną, Vaikų ligoninės Vaiko raidos centras primena, kad šio centro specialistai nuo pernai metų liepos mėnesio šiems vaikas jau gali suteikti daugiau nemokamų ambulatorinių vaikų raidos sutrikimų ankstyvosios reabilitacijos užsiėmimų per metus. Vaiko raidos centro vadovė dr. Jovita Petrulytė teigia, kad centro specialistai yra pasiruošę teikti vaikams ir dar daugiau bei įvairesnių paslaugų, jei tik turėtų erdvesnes patalpas.


2015-04-01 14:21

Lietuvoje daugėja įvežtinių Denge karštligės atvejų

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) duomenimis, paskutinę šių metų kovo savaitę Lietuvoje užregistruoti 3 įvežtiniai Denge karštligės atvejai. Du vienos šeimos nariai, kaip įtariama, galėjo užsikrėsti Indonezijoje, trečias asmuo – Malaizijoje. Lietuvoje per paskutinius 20 metų (1994-2014) buvo užregistruoti 7 Denge karštligės atvejai, 3 iš jų – praėjusiais metais.


2015-03-31 14:07

Santariškių kaulų čiulpų transplantacijos – aukščiausio lygio

Santariškių klinikų hematologai iš kasmetinės Europos kaulų čiulpų transplantacijos asociacijos (EBMT) konferencijos grįžo su geromis naujienomis – Santariškių klinikų kaulų čiulpų transplantacijos centras prilygsta didžiausiems vakarų Europos transplantacijos centrams ne tik atliekamų transplantacijų skaičiumi, bet ir rezultatais.


2015-03-31 13:46

Organų donorystėje už „sausos“ statistikos – išgelbėti žmonės

2015-ųjų pradžia organų donorystės ir transplantacijos srityje Lietuvai buvo itin sėkminga. Kaip informuoja Nacionalinis transplantacijos biuras prie Sveikatos apsaugos ministerijos (toliau – Biuras), pavykęs tarptautinis donorystės ir transplantacijos procesas, kai mažajai lietuvaitei Estrėjai kovo pradžioje Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikose buvo persodinta donoro iš Prancūzijos širdelė, ne tik pagausino pritariančiųjų donorystei gretas.


2015-03-31 12:31

Ispanijoje pacientui transplantuota didelė dalis veido

Per 27 valandas trukusią operaciją gydytojai Ispanijoje dėl didelės patologijos kenčiančiam pacientui transplantavo dalį veido. Labai sudėtingoje operacijoje „Vall d'Hebron“ ligoninėje dalyvavo iš viso 45 medikai.


2015-03-31 12:30

Gydytojas: tėvų, pasisakančių prieš vakcinas, mažėja

Nors visuomenėje vis dar gajūs mitai dėl skiepų žalos organizmui, antivakcininis judėjimas veikia garsiai, prieš vakcinas nusistačiusių tėvų mažėja. Taip LRT Televizijos laidoje „Teisė žinoti“ kalba šeimos gydytojas Gediminas Urbonas. Savo ruožtu pediatras, profr. dr. Vytautas Usonis pažymi, kad iš 800 tūkst. skiepijimo epizodų per metus tik iki 50-ties jų turi trumpalaikį nepageidaujamą povakcininį poveikį.


2015-03-31 11:00

Paaiškinta, kodėl berniukų gimsta daugiau nei mergaičių

Berniukų ir mergaičių pradedama vienodai, bet daugiau moteriškų embrionų žūva nėštumo metu, todėl vyriškos lyties naujagimių pasaulį išvysta šiek tiek daugiau, pirmadienį paskelbė tyrėjai.


2015-03-31 10:07

Vietą eilėje prie endoprotezų jau galima pasitikrinti patiems

Čia pateikiama ir kita svarbi informacija – pasirinkta gydymo įstaiga, kurioje bus atliekama sąnario keitimo operacija, prognozuojama endoprotezo skyrimo data. Reikiamą informaciją ras ir tie pacientai, kurie, nusprendė nelaukti eilėje, savo lėšomis įsigijo endoprotezą ir laukia kompensacijos.


2015-03-30 11:00

Autistus vaikus turinčios šeimos emigruoja iš Lietuvos

9

Balandžio 2-ąją pasaulyje minima Autizmo diena. Lietuvos sveikatos specialistų skaičiavimu mūsų šalyje per metus gimsta iki 3 tūkstančių autistų vaikų, tačiau, pasirodo, valstybei iki šiol jie mažiausiai rūpi. Ministerijos stumdo atsakomybę viena nuo kitos, specialistai darbui su tokiais vaikais nerengiami, kaip sovietmečiu jie neretai vis dar gydomi vaistais, o ne terapija. Bet dar blogiau tai, kad tėvai, auginantys tokį vaiką paliekami vieni.


Populiariausi per 24 val.