Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Lietuvoje užsikrėtusiųjų kiaulių gripu skaičius gali padidėti iki trisdešimties

Lietuvoje užsikrėtusiųjų kiaulių gripu skaičius gali padidėti iki trisdešimties

2009-07-11 20:52

Lietuvoje užsikrėtusiųjų vadinamuoju kiaulių gripu skaičius nuo penkių gali padidėti iki trisdešimties.

1/1

Šiuo metu pasaulyje užsikrėtusių kiaulių gripu yra apie 100 tūkst. "Reuters"

Ačiū! Apie klaidą pranešta redakcijai.
Deja, išsiųsti nepavyko. Prašome pamėginti vėliau.
Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai (0)
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Sveikata
2014-09-23 13:30

Apie robotų chirurgiją svajojantys urologai jaučiasi atsilikę

Šiemet Europos urologų draugija kasmetinę Urologijos savaitę skyrė trims onkourologinėms patologijoms: šlapimo pūslės, inkstų ir prostatos vėžiui. Viltis mirštantiems nuo progresuojančio metastazavusio prostatos vėžio ir nedžiuginantys atokieji urologinės patologijos vėžio gydymo rezultatai, technologinis atsilikimas – tai neramina urologus, kurie nuo rugsėjo 22 dienos mini Europos urologijos savaitę.


2014-09-23 12:53

Vienoje ligoninėje vyriškį pasmerkė mirti, kitoje - išgelbėjo

173

Rokiškio ir Pasvalio ligoninės skiriasi kaip diena ir naktis. Tai savo kailiu patyrė tik per plauką gyvas likęs pacientas. Rokiškėnai medikai ne tik negydė sunkiai sergančio vyro, bet ir apskritai nekreipė jokio dėmesio į akivaizdžiai jau mirštantį žmogų. Artimiesiems pasibaisėjus tokiu nežmoniškumu ir ėmus skambinti pavojaus varpais, ligonį gelbėti ryžosi pasvaliečiai ir po titaniškų pastangų išplėšė jį iš mirties nagų.


2014-09-23 11:59

Ką daryti, kad išsiplėtusios venos nedarkytų kojų grožio?

3

Dažnas mėšlungis, blauzdų niežulys ar kojų tinimas gali būti ligos pranašai. Šie simptomai būdingi žmonėms, sergantiems kojų venų varikoze. Tokių žmonių blauzdos dėl sutrikusios kraujotakos ir išsiplėtusių venų dažnai atrodo tarsi nusėtos mėlynėmis.


2014-09-22 15:06

Medikė rėžė: 12 metų vaikai geria alkoholį, o rūko ir jaunesni

47|2

Rugsėjo viduryje baigiasi terminas, kai moksleiviai į savo mokyklas turi pristatyti profilaktinio sveikatos patikrinimo pažymas.Vilniaus centro poliklinikos Vaikų ligų skyriaus vedėja, gydytoja Laimutė Šumskienė džiaugiasi, kad praėjo tie laikai, kai tokių pažymų moksleiviai pas gydytojus užplūsdavo prieš pat naujų mokslo metų pradžią. Dabar tikrinimas vyksta beveik visus metus.


2014-09-22 14:13

12 priežasčių, kodėl kasdien turite suvalgyti po obuolį

10|2

Purtote galvą, kai kolega vietoje šokoladuko užkandžiui pasiūlo obuolį iš savo sodo? O be reikalo! Obuoliai ne tik vieni skaniausių, bet ir sveikiausių vaisių pasaulyje. Mitybos specialistai dažnai šį vaisių vadina tikru sveikatos stebuklu arba, kaip dabar madinga, „super“ vaisiu.


2014-09-22 10:51

Gimdos miomos trukdo susilaukti vaikų. Tiesa ar mitas?

7|2

Sveikatos sutrikimai sukelia nerimą, o kartais ir išgąstį. Ne viską žinodami, žmonės gali prisikurti baisių scenarijų ir įteigdami sau prastą savijautą net pabloginti ligos eigą. Gimdos miomos yra nepiktybiniai gimdos augliai – tai nėra onkologinis susirgimas, tačiau jo paplitimas gana didelis. Kas trečia vyresnė nei 35 metų moteris turi gimdos miomų. Ginekologas Rolandas Žiobakas pasakoja apie gimdos miomų įtaką vaikų norinčiai susilaukti moteriai.


2014-09-22 10:00

Kaip lietuviai rūpinasi sveikata: darnos siekėjai

4

Šių metų gegužės-liepos mėnesiais „Northway“ medicinos centro užsakymu bendrovė TNS LT atliko tyrimą, kurio rezultatai leido pirmą kartą lietuvius suskirstyti į tipus, pagal jų požiūrį į sveikatą, gydytojus bei gydymo įstaigas. Per savo ilgametę praktiką „Northway“ medicinos centro gydytojai pastebėjo, kad jų pacientų lūkesčiai, atvykus į gydymo įstaigą, yra labai skirtingi.


2014-09-22 09:48

Lėtinė mieloleukemija : dramatiška sėkmės istorija

2

Rugsėjo 22 – oji – Pasaulinė lėtinės mieloleukemijos diena. Šią kraujo vėžio diagnozę kasmet išgirsta apie 30 mūsų šalies gyventojų. Lėtinė mieloleukemija - viena kraujo vėžio formų. Tai lėtai augantis baltųjų kraujo kūnelių vėžys, atsirandantis dėl specifinių genetinės medžiagos pokyčių – apsikeitus 9 ir 22 chromosomoms susidaro Filadelfijos chromosoma.


2014-09-21 17:12

Kas minutę pasaulyje - mirtis nuo sepsio

1|6

Kaune visą savaitę vyko LSMU SMD Intensyviosios terapijos ir Anesteziologijos būrelių organizuojamas renginių ciklas „Sepsio savaitė“, kurio tikslas buvo supažindinti visuomenę su sepsio problematika, pagerinti jos ir studentų supratimą ir žinias apie sepsį.


2014-09-21 15:50

Ar šlapimo nelaikymą padeda išgydyti arbatos?

1

Visuomenėje vis dar gajūs mitai, jog su šlapimo nelaikymo problema susiduria tik senyvo amžiaus žmonės ir kad keli lašeliai neturėtų kelti nerimo, teigia gydytoja, „Inkocentro“ vadovė Jurga Misevičienė. Ji sako pastebinti, kad moterys, ypač tos, kurios pagimdė ne vieną kūdikį, galvoja, kad šlapimo nelaikymas yra normalu: „Mielos moterys, nieko panašaus!“


Populiariausi per 24 val.