Naujienos / lrytas.lt

REKLAMA
2010 m. kovo 16 d., antradienis, 16:08 Išplėstinė paieška
lrytas.lt - BŪK ĮVYKIŲ CENTRE  rss

Lietuvos finliandizacija - įvykęs faktas?

 (750)
Rimvydas Valatka
2010-01-22 15:23

D.Grybauskaitė pakvietė į Kovo 11-osios jubiliejų prezidentus D.Medvedevą ir A.Lukašenką. Sausio 13-ąją. Pačią netinkamiausią dieną. Pačiu netinkamiausiu būdu. Ir netinkamiausioje vietoje. Per Lietuvos radiją, kurį okupavę ir niokoję okupantų kareivos bei vietos kolaborantai slepiasi nuo teisingumo Rusijoje ir Baltarusijoje.

Ir visiems gerai? Politologai lyg prisidirbę katinai bailiai suka akis į šalį: girdi, kaip čia nepakviesi ruso ir baltarusio - juk kaimynai.

Socialdemokratams, „darbiečiams“ ir „tvarkdariams“ lyg akmuo nuo širdies nukrito. Nebereikės iš baimės būti sutrintiems konservatorių eiti prieš savo valią. Pats V.Landsbergis juk pasakė, tiesa, po keistos pauzės: „Tai gerai, kad pakvietė“.

Gal ir iš tiesų gerai? Gal tai tokia gudri naujoji Lietuvos užsienio politika? Kai laikas pamiršti skaudžią istoriją? Trypiant kazokėlį ant Sausio 13-osios ir Medininkų aukų kapų gauti 30 sidabrinių pigesnę elektros kilovatvalandę ar kubometrą dujų?

Neapsigaukite. Jei jauni politologai būtų atidžiau studijavę Rusijos istoriją, žinotų - Rusijos tokios „gudrybės“ neveikia. Nuolankiai prieš Kremlių nulenkta galva jo valdovus veikia kaip vilką - medžioklės adrenalinas. Kaip ženklas, kad auka nebesipriešins ir ją galima praryti.

Ar tai reiškia, kad kviesti su vizitu Rusijos prezidentą - nusikaltimas? Apsaugok, Viešpatie, tikrai ne. Gyvename realiame pasaulyje. Bet Sausio 13-ąją tai daryti bus galima tik po to, kai Rusija bus išdavusi Lietuvai karo nusikaltėlius, susitepusius 1991-ųjų žudynių aukų krauju.

Ir Kovo 11-ąją su Rusijos prezidentu šampaną gerti ankstoka dar. Per daug „almaksų“ čia buvo užvežta, keistam remontui „Družba“ vamzdis uždarytas, kad patikėtume, kad Rusijai mūsų laisvė – jau ne ašaka gerklėje.

Na, dėl D.Grybauskaitės lyg ir aišku. Jai Sausio 13-oji - tik prezidento pareigų primesta data. Kaip ir Kovo 11-oji, kurios 20-mečiui biudžete neskirta nė cento. „Partškolos“ docentės ir valdininkės - kiti idealai. 

Bet konservatoriai? Partija, kuri net rinkimus triuškinama persvara laimėjus LDPP ir A.Brazauskui, sugebėjo priversti valdžią neiškreipti Lietuvos iš provakarietiškų vėžių. Tėvynės sąjungą ištiko paralyžius?

Jei net savisauga nieko konservatoriams nekužda, tuomet bent jau sąžiningai sau atsakykite į klausimą - kas būtų dėjęsi, jei D.Medvedevą ir A.Lukašenką būtų pakvietęs V.Adamkus? Tarkim, 2009-ųjų Sausio 13-ąją? 2 psl.>>

Psl. 1 2 3 Kitas
Kiti straipsniai, kuriuos parašė Rimvydas Valatka:
REKLAMA