Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Savadarbis traktorius Lietuvoje? Nebent per orlaivių registrą!

Savadarbis traktorius Lietuvoje? Nebent per orlaivių registrą!

2010-02-24 18:51

Dūžta seni mitai. Daugelį metų lėktuvas buvo laikomas kone sudėtingiausia mašina, tačiau dabar jį pralenkė tėviškės laukų traktorius. Darbėnų (Kretingos r.) gyventojas Juozas Kubilius sukonstravo nedidelį traktoriuką, tačiau jam teko labai nusivilti: nuvykęs pas rajono Žemės ūkio skyriaus traktorių registravimo specialistą sužinojo, jog niekas jo mašinos neregistruos. Mat Lietuvoje jau keletą metų galioja tvarka, neleidžianti registruoti savadarbių traktorių.

1/1

A.Snarskio piešinys

Ačiū! Apie klaidą pranešta redakcijai.
Deja, išsiųsti nepavyko. Prašome pamėginti vėliau.
Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai (0)
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Kaimas
2014-09-19 11:35

15 arimo meistrų įrodinėja, kad jie - geriausi

7|13

Kėdainių rajone vyksta artojų varžybos ir kukurūzų diena. Dėl geriausio artojo titulo varžosi 15 arimo meistrų.


2014-09-19 08:31

Kiaulių ligos įspėja, kad apsauga – būtina

Afrikinis kiaulių maras – ne vienintelė liga, padaranti didelių ekonominių nuostolių. Kitos greitai plintančios epideminės ligos (klasikinis kiaulių maras, gripas ar diarėja) kiaulių augintojams nuolat primena biologinės saugos ūkiuose svarbą.


2014-09-18 15:01

Žemė atidavė duoklę – metas ją pamaitinti

3|3

Daržovės ir bulvės pamažu guldomos į sandėlius. Obuolių dėžės taip pat kraunamos į saugyklas. Tačiau tuomet, kai žmones maitinantys laukai ištuštės, žemę taip pat teks pamaitinti. Biodinaminių ūkių savininkai tai daro, pasitelkę net filosofų knygas. Teigiama, kad Vokietijos ūkininkus po karo ant kojų pastatė ne tik darbštumas, bet ir biodinaminio ūkio filosofija, kurios jie prisiskaitė Rudolfo Šteinerio knygose. Iš pirmo žvilgsnio, tokie ūkiai nieko ypatingo nedarė. Bet derlių užaugindavo įspūdingą.


2014-09-12 06:59

Šernai skriaudžia ūkininkus

26

Nors Dzūkijoje, afrikinio kiaulių maro zonoje, šernų medžioklės vyksta nuolat, jų padaryti nuostoliai ūkininkams tik didėja. Perlojoje (Varėnos r.) jie iškniso 39 arų bulvių lauką, o Kastriškių kaime (Alytaus r.) – 20 hektarų ganyklą, rašo „Lietuvos rytas“. Varėnos rajono savivaldybės Žemės ūkio skyrius gavo jau trylikos gyventojų prašymus kompensuoti šernų padarytą žalą, o ankstesniais metais sulaukdavo vos 1–2.


2014-09-11 17:37

Europa persigalvojo - ūkininkams nebeduos žadėtų milijonų

21

Europos Komisija sustabdė greitai gendančių vaisių ir daržovių sektoriams taikomas 125 mln. eurų vertės skubias paramos priemones, apie kurias pranešta rugpjūčio viduryje. Paramos nutarta skirti po to, kai Rusija uždraudė tam tikrų ES žemės ūkio produktų importą. Teigiama, kad paramos priemones tenka stabdyti dėl neproporcingos paraiškose nurodytos sumos, pavyzdžiui, paraiškose nurodyti kai kurių produktų kiekiai keliskart viršija visą į Rusiją eksportuojamą ES vidutinį metinį kiekį.


2014-09-08 22:03

Rudens pramogos

5|41

Į žirgų gyvenimą Žiegždrių žirgyne ruduo nieko naujo neatnešė,kaip vasarą taip ir rudenį norinčių pajodinėti netrūksta.Žemaitukams nuo to tik smagiau.


2014-09-06 18:58

Nuostolius patirianti Lietuva prašo milijonų, bet ar juos gaus?

12|4

Kodėl Lietuva prašo Europos Komisijos būtent 46 mln. eurų, - beveik 160 mln. litų po Rusijos embargo žemdirbių patiriamiems nuostoliams kompensuoti? Iš ko sulipdytas šis skaičius? Ar kompensacijų sulauks ir daržovininkai? Šie klausimai lyg pavydas smaugia žemės ūkio produktų pirkėjus, kurie niurna ir bamba, parduotuvėse brangiai mokėdami ir už pieną, ir už mėsą.


2014-09-02 16:31

Rudenį pamaitinta dirva pavasarį kelte kels augalus į saulę

4

Patyrę sodininkai žino, kad, nuėmus derlių, rudeniniai lauko darbai anaiptol  nepasibaigia. Tam, kad kitais metais vėl būtų galima džiaugtis pačių augintomis sodo bei daržo gėrybėmis, reikia būtent rudenį tinkamai pasirengti pavasariui.


2014-08-29 14:29

Gyvūnams - laisvė, žmogui – gardesnis kąsnis

1|3

Smėlio, žolės ir grūdų prisilesusios vištos deda kiaušinius, kurių skonio nė neverta lyginti su kiaušinių, padėtų narveliuose auginamų vištų. Pievose laigančių galvijų pienas taip pat daug gardesnis, nei rišamų tvartuose. O ir kiaulių, kurios gali pasiknisti purvyne, gyvenimas - „saldesnis“, o mėsa – skanesnė, nei saulės niekada nė nemačiusių gyvulių.


2014-08-20 16:50

Žmogui priimtiniausia tai, ką užaugina sava žemė

2

„Ar šie obuoliai lietuviški?“, - toks klausimas nejučia kyla iškart, stabtelėjus prie obuoliais nuguldytų lentynų. Žvilgsnis netrunka susmigti į etiketę, kurioje nurodyta šių vaisių kilmės šalis. Tai, kas labiausiai mus tinka, nuolat yra greta. Ir tai ne tik lietuviški maisto produktai. Tai mitybos įpročiai, tradicijos, ir, žinoma, gamta, užauginanti tai, ką lengviausiai suvirškina skrandis. Per šimtmečius išugdytos ir puoselėtos žemdirbystės, maisto ruošimo tradicijos grįžta į šiuolaikinį gyvenimą ir tampa svarbia sąmoningos visuomenės poreikių dalimi.


Populiariausi per 24 val.