Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Čekijoje atsirado nuodingų vorų

Čekijoje atsirado nuodingų vorų

2010-08-12 17:05

Čekijoje plinta nuodingi vorai. Jų įkandimas gali būti mirtinas vaikui ir kelia didelę grėsmę suaugusio žmogaus sveikatai.

1/1

Pavojingų vorų atsiradimą mokslininkai aiškina visuotiniu atšilimu. V.Ščiavinskas

Ačiū! Apie klaidą pranešta redakcijai.
Deja, išsiųsti nepavyko. Prašome pamėginti vėliau.
Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai (0)
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Gamta
2014-12-21 12:50

Šventes pasitiksime žvelgdami į darganotą dangų

Artimiausią naktį vyraus debesuoti orai. Daugelyje rajonų krituliai (lietus, šlapdriba). Vietomis silpna lijundra, plikledis. Vėjas vakarų, pietvakarių, 7–12 m/s, kai kur gūsiai 15–18 m/s. Žemiausia temperatūra nuo 2 laipsnių šalčio iki 3 šilumos.


2014-12-21 10:48

Mažinkite greitį: keliuose formuojasi plikledis

Pasvalio ir Panevėžio rajonuose formuojasi plikledis, barstomi magistraliniai, krašto ir didesnio eismo intensyvumo rajoniniai keliai. Vakariniuose šalies rajonuose dar yra išlikusių slidžių ruožų. Šilutės, Jurbarko, Tauragės, Radviliškio ir Kelmės rajonuose barstomi krašto ir rajoninių kelių pavojingi ruožai.


2014-12-20 17:07

Dėl gražiausiojo titulo Vilniuje rungiasi 1700 išskirtinių šunų

2|39

Gyvūnų mylėtojai šį savaitgalį vykstančioje šunų parodoje turi kur paganyti akis, mat Vilniuje esančiuose „Litexpo“ rūmuose savo išvaizdos pranašumus demonstruoja išskirtiniai šunys. Lietuvos kinologų draugijos (LKD) organizuojamose parodose „Vilniaus žiema“ ir „Kalėdų taurė“ priviliojo daugiau nei 1700 amsinčių keturkojų.


2014-12-20 10:00

Savaitgalis - lietingas, šventinė savaitė - drėgna ir vėjuota

 

Šiandien stojo trumpiausių dienų metas. Ilgosios naktys neatrodytų tokios tamsios, jei žemę klotų sniegas. Deja, sniego Europoje šiomis dienomis nelengva rasti. Balčiausia – Šiaurės Skandinavijoje. Čia per 30 cm sniego, o temperatūra žemesnė nei 10 laipsnių šalčio


2014-12-19 14:13

Iš Lietuvos raudonosios knygos pagaliau išbrauktos lašišos

6

Į valstybinės reikšmės vandens telkinius kasmet įveisiama vis daugiau retų žuvų. Vertingų žuvų ir vėžių išteklių palaikymo, atkūrimo ir gausinimo programas rengia bei jas įgyvendina Žuvininkystės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos.


2014-12-19 07:05

Šiandien bus šilčiausi orai

Vakar labai šiltas oras iš Atlanto subtropinių platumų, pradžioje judėdamas į šiaurę, vėliau pasukdamas į rytus, per Prancūziją plūstelėjo į Vidurio Europą. Dienos temperatūra šiame regione daug kur pakilo iki 10–11 laipsnių šilumos. Šiandien šiluma toliau skinasi kelią į rytus. Nuo savo kilmės vietos netrumpą kelią keliaudamas virš vandenyno, šiltas oras gausiai prisisotino drėgmės ir ją neša į žemyną. Šiandien didelius Europos plotus dengs stori debesys, pliaups lietus.


2014-12-19 07:04

Meškiną džiugina šilta žiema

2

Telšių miškų urėdijos žvėrinčiuje augantis meškinas Timofejus patenkintas šilta žiema ir artėjančiomis šventėmis. Letenos nešąla, o dovanų gauna kone kasdien. „Tokia žiema kaip ši gyvūnams ir paukščiams – tikra palaima. Orai nešalti. Sniego nėra. Todėl miško gyvūnams nesunku rasti ėdesio, o žvėrinčiaus gyventojams nereikia kęsti šalčio“, – sakė Telšių miškų urėdijos žvėrinčiuje auginamus žvėris prižiūrintis Petras Dabrišius. Šalčio ir sniego nepasigenda ir žymiausias žvėrinčiaus gyventojas meškinas Timofejus.


2014-12-18 08:18

Atšilę orai jau išginė žiemą

8

Jei ne spindinčios ir šviečiančios miesto puošmenos, galėtum manyti, kad laukiame ne Kalėdų, o Velykų. Pavasarinę nuotaiką kelia jau anos savaitės pabaigoje prasidėję ir besitęsiantys šilti, dažnai su lietumi orai. Lietus ir šiluma šią savaitę baigė sutirpdyti paskutinius sniego likučius. Rytiniuose šalies rajonuose sniego apklotas, kad ir neištisas, išgulėjo gana ilgai – nuo antrojo lapkričio dešimtadienio pabaigos.


2014-12-17 20:40

Kalėdų rytą – vienintelis šansas išvysti gražią baltą žiemą

30|3| 

Artėjant Kalėdoms, orai nė iš tolo neprimena gražios lietuviškos žiemos. Na, tokios, kaip iš atvirukų, su apsnigtais medžiais ir storomis žemę nuklojusiomis pusnimis. Ar Kalėdos tokios ir bus – niūrios, juodai pilkos, su apmirusiais nuogais medžiais, po kojomis žliugsinčiu purvu ir į veidą šlapius neaiškios rūšies kritulius bloškiančiu vėju?


2014-12-17 09:01

Prasidėjo vėgėlių nerštas – jas žvejoti draudžiama

Siekiant apsaugoti vėgėles, nuo gruodžio 15 d. iki sausio 15 d. – prasidėjus šių žuvų nerštui ir neršto metu - jas draudžiama žvejoti visoje šalyje, o pagrindinėse jų nerštavietėse – Nemune nuo Gėgės upės žiočių iki Jurbarko tilto ir Nevėžyje nuo jo žiočių iki Babtų tilto – nakties metu apskritai draudžiama bet kokia žvejyba.


Populiariausi per 24 val.