Čekijoje atsirado nuodingų vorų

Čekijoje atsirado nuodingų vorų


2010-08-12 17:05

Čekijoje plinta nuodingi vorai. Jų įkandimas gali būti mirtinas vaikui ir kelia didelę grėsmę suaugusio žmogaus sveikatai.

1/1

Pavojingų vorų atsiradimą mokslininkai aiškina visuotiniu atšilimu. V.Ščiavinskas

Ačiū! Apie klaidą pranešta redakcijai.
Deja, išsiųsti nepavyko. Prašome pamėginti vėliau.
Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Gamta
2015-10-09 07:33

Kupiškio ūkininkas su vilkais kovoja patrankos šūviais

10

Kol Kupiškio rajono ūkininkų šeima nebuvo įsigijusi patrankos vilkams baidyti, medžiotojai patarinėjo jiems geriau jau iš karto nusileisti šiems žvėrims ir patraukti gyvulius nuo jų pasirinkto tako, kaip tyčia einančio pro pat sodybą. Dabar gi visi galvas kraipo, girdėdami baisius šūvius ir matydami sveikus veršelius.


2015-10-09 07:32

Orų prognozė: vyraus šalti, ne itin saulėti orai

1|39

Antradienį Lietuvą pasiekus šaltai oro masei temperatūra naktimis daugelyje rajonų tapo neigiama, vietomis net buvo pasiekti nauji žemiausios temperatūros rekordai. Naktį iš antradienio į trečiadienį, spalio 7 dienos nauji šalčio rekordai buvo fiksuojami šalies šiaurės vakaruose – Palangos, Klaipėdos, Telšių ir Laukuvos meteorologijos stotyse.


2015-10-07 10:13

Orų prognozė: kasnakt šaltis spaus stipriau

1|29

Rudenį ir ypač antroje šio metų sezono pusėje Lietuvos orus dažniausiai lemia ciklonai ir įvairios jų dalys. Todėl spalio mėnesį niūrus dangus, dažnas lietus (kartais šlapdriba ir sniegas), gūsingas žvarbus vėjas ar ūkanotos naktys tampa gana įprasti. Žinoma, būna metų, kai orus dažniau lemia anticiklonai, tuomet ilgesniems periodams nusistovi saulėti, sausi ir ramūs orai. Tokie spalio mėnesiai pasitaiko kur kas rečiau nei su ciklonine cirkuliacija.


2015-10-07 09:58

Radinys braškyne – vilkų užkastas šernas

9

Anykščių rajono gyventojas, susiruošęs sodinti braškių, darže pastebėjo šviežiai supiltą kapą – jame gulėjo šernas. Specialistai išsiaiškino, kad susidurta su retu atveju: šerną darže užkasė ne žmonės. Jurgiškio kaimo gyventojo Vasilijaus Jupatovo šeima šeštadienį susiruošė sodinti braškių daigus. Pradėję darbą sodintojai daržo viduryje pamatė nemenką žemių kauburėlį. Šeimininkas nusistebėjo, nes suaręs dirvą žemės nebejudino ir nieko darže neužkasinėjo.


2015-10-05 21:19

Poilsiui gamtoje – dar dvi vaizdingos trasos Vilniuje

1|2

Vilniaus miestas, bažnyčių bokštai ir visa panorama po kojomis. Tokiais vaizdais prasidėjo pėsčiųjų žygis naujai atidarytoje Ribiškių trasoje.


2015-10-05 18:47

Sodo spalvos rudenį

1|29

Rudeniškos spalvos – per fotografo V. Ščiavinsko objektyvą.


2015-10-05 17:58

Šernų populiaciją siekiama sumažinti perpus

3

Kovodama su afrikiniu kiaulių maru, Veterinarijos tarnyba iki 2017 metų balandžio siekia šernų populiaciją sumažinti maždaug perpus – iki 25 tūkstančių. Tarnybos vadovas Jonas Milius pirmadienį pasirašė tai numatantį įsakymą.


2015-10-05 10:06

Buriuotojai Kauno mariose metė iššūkį klimato atšilimui

3

Jau ketvirtus metus iš eilės Kauno mariose vyko buriavimo regata Gintauto Labanausko taurei laimėti. Šis sportinis renginys, kaip sakė taurės įsteigėjas ir buvęs ilgametis Vidaus vandens kelių direktorius Gintautas Labanauskas, yra ne tik pramoga. Tai ir savotiškas protestas prieš neatsakingą, vartotojišką požiūrį į gamtą. „Toks požiūris yra viena priežasčių, iššaukusių visuotinį klimato atšilimą. Pažiūrėkime, kaip apgailėtinai atrodo šios vasaros kaitros išsekintas Nemunas. Mes netenkame mūsų nuostabių upių. Jau nekalbant apie tai, kad pastaruoju metu valstybė beveik nebesirūpina vidaus vandenų ateitimi, perspektyvomis verslui ir turizmui“, – kalbėjo vandens sportui ir aviacijai pasišventęs KTU socialinių mokslų daktaras.


2015-10-04 18:11

Ruduo įleidžia šaknis

2|22

Ruduo ritasi į antrąją pusę – spalis jau įsibėgėja, o orai kitą savaitę atnešė tikrą ir vėsų rudenį. Medžiai dar labiau mes lapus, o žolę dengs šaltukas.


2015-10-04 16:11

Šiluma traukiasi: kitą savaitę – nemalonios orų permainos

2| 

Nors sekmadienis ir pirmadienis vis dar bus šilti, kitą savaitę į Lietuvą atslinks kitokie orai, LRT radijui sakė sinoptikė Alva Nagelytė. Jos teigimu, tai lems iš šiaurės atkeliausiantis šaltas ir sausas oras.


Populiariausi per 24 val.