Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Čekijoje atsirado nuodingų vorų

Čekijoje atsirado nuodingų vorų

2010-08-12 17:05

Čekijoje plinta nuodingi vorai. Jų įkandimas gali būti mirtinas vaikui ir kelia didelę grėsmę suaugusio žmogaus sveikatai.

1/1

Pavojingų vorų atsiradimą mokslininkai aiškina visuotiniu atšilimu. V.Ščiavinskas

Ačiū! Apie klaidą pranešta redakcijai.
Deja, išsiųsti nepavyko. Prašome pamėginti vėliau.
Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Gamta
2015-03-03 09:57

Laukinės gamtos dieną – išgelbėtų vėžliukų padėka pareigūnams

1|5

Kovo 3-oji – pasaulinė Laukinės gamtos diena. Lietuvos muitinės ir kitų tarnybų pastangomis šią dieną gali švęsti ir penki nauji Lietuvos zoologijos sodo gyventojai – vėžliukai.


2015-03-03 06:53

Gūsingas vėjas rims tik rytoj

 

Prasidėjus kalendoriniam pavasariui derėtų trumpai apžvelgti, kokį kovo mėnesį Lietuvai prognozuoja Europos vidutinės trukmės orų prognozių centras. Pasirodo, temperatūros tendencija neturėtų smarkiai keistis. Kovo vidutinė temperatūra numatoma beveik 2 laipsniais aukštesnė už vidutinę daugiametę (vidutinė daugiametė Lietuvoje siekia 0,7 laipsnio šalčio). Didžiausias teigiamas nuokrypis nuo klimato normos žadamas antrą kovo savaitę.


2015-02-28 16:20

Atšilus orams Lukiškių aikštė – vėl neišbrendama

38|2

Nors sostinės širdyje esanti Lukiškių aikštė panaši į bulvių lauką, joje šią savaitę sumontuotas aukščiausias Lietuvoje vėliavos stiebas. Į Lukiškių aikštę dar labiau maldamas purvyną prieš porą dienų atriedėjo ekskavatorius, iškasė duobę 25 metrų aukščio vėliavos stiebui. Vėliau iš Katedros aikštės buvo atvežtas ir stiebas.


2015-02-28 00:01

Po kelių dienų orai ims keistis

4

Aukštesnio slėgio laukas orus lems šiandien ir rytoj. Šiandien dangų niauks pilki debesys. Daugelyje rajonų apsilankys nedideli krituliai, daugiausia lietus. Įdienojus temperatūra pakils iki 3–7 laipsnių šilumos.


2015-02-27 07:13

Saulė Lietuvoje lankysis retokai

Sekmadienį prasidės kalendorinis pavasaris. Dažniausiai kovas dar priskiriamas šaltajam metų laikotarpiui, o sniegas, šaltis, šerkšnas, lijundros, plikledžiai, kartais net pūgos yra neatsiejama pirmojo pavasario mėnesio orų dalis. Vidutinė kovo temperatūra taip pat gana žiemiška – ji svyruoja nuo 0 iki 2 laipsnių šalčio. Paprastai paros temperatūros vidurkis aukščiau nulio pajūryje pakyla tik mėnesio viduryje, o rytiniuose rajonuose – paskutinę kovo dekadą.


2015-02-26 15:41

Prie Metelio ežero išdygo apžvalgos bokštas

32|11

Šią savaitę buvo atidarytas Metelių regioninio parko apžvalgos bokštas. Penkiolikos metrų aukščio bokštas stūkso tarp Dusios ir Metelio ežerų pietinėje Metelių kaimo dalyje, prie kelio Simnas – Seirijai.


2015-02-26 10:13

Silpni krituliai užsuks ne visur

1| 

Pastarosiomis dienomis Lietuva buvo tarpinėje zonoje tarp dviejų ciklonų ir dviejų anticiklonų. Tačiau visi šie žemo ir aukšto slėgio darinių centrai formavosi ir sukosi gana toli nuo mūsų šalies. Tad vieną dieną buvo juntamas didesnis anticiklonų poveikis, o jau kitą parą per šalį praslinkdavo išsekęs, mažai aktyvus atmosferos frontas.


2015-02-25 07:59

Įsivyraus tykūs debesuoti orai

1| 

Šiais metais vasario vidutinės temperatūros kreivė beveik nuolat driekėsi aukščiau vidutinių daugiamečių reikšmių. Tik vasario 9 ir 16 dienomis paros temperatūros vidurkis atitiko klimato normą arba buvo šiek tiek žemesnis už ją. Pastarosios savaitės įprasta vidutinė temperatūra Lietuvoje svyruoja maždaug tarp 3 ir 5 laipsnių šalčio, tačiau šįmet šios reikšmės buvo viršytos net 5–7 laipsniais.


2015-02-24 07:02

Žiemos pabaiga džiugins šiluma

2

Orus Lietuvoje lems keli atmosferos frontai. Vienas jų šiandien nusidriekęs palei rytinius šalies rajonus, o kitas atkeliauja nuo Atlanto vandenyno. Šių frontų debesys aptrauks mūsų šalies padangę ir daugelyje rajonų palis. Intensyvesnis ir gausesnis lietus numatomas šiaurės rytiniuose rajonuose, o kitose vietovėse vyraus dulksna arba silpnas lietus. Popietinėmis valandomis termometrai rodys 3–7 laipsnius šilumos.


2015-02-23 11:33

Lietuvos karstiniame žemėlapyje – beveik pusšimtis naujų įgriuvų

11

Šiemet Lietuvos geologijos tarnyba prie Aplinkos ministerijos (LGT) šalyje užregistravo 48 naujas karstines įgriuvas, vadinamąsias smegduobes. Septyniolika iš jų susidarė pernai. Nors pastaraisiais dešimtmečiais daugiausia naujų paviršinių karstinių reiškinių paprastai susiformuodavo pavasarį ar rudenį, 2014-aisiais, jau baigiantis metams, taip nutiko gruodį.


Populiariausi per 24 val.