Čekijoje atsirado nuodingų vorų

Čekijoje atsirado nuodingų vorų


2010-08-12 17:05

Čekijoje plinta nuodingi vorai. Jų įkandimas gali būti mirtinas vaikui ir kelia didelę grėsmę suaugusio žmogaus sveikatai.

1/1

Pavojingų vorų atsiradimą mokslininkai aiškina visuotiniu atšilimu. V.Ščiavinskas

Ačiū! Apie klaidą pranešta redakcijai.
Deja, išsiųsti nepavyko. Prašome pamėginti vėliau.
Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Gamta
2015-07-28 22:07

Stiprus lietus nuprausė Vilnių

3|26

Antradienio vakarą Vilniuje nušniokštė stiprus lietus. Perkūnijos ir žaibų lydimas lietus stipriai nuprausė šalies sostinę, o kai kur susidarė didžiulės balos – dėl jų kai kuriose gatvėse automobiliams kurį laiką buvo sunku pravažiuoti.


2015-07-28 22:06

Stiprus lietus nuprausė Vilnių

26

Antradienio vakarą Vilniuje nušniokštė stiprus lietus. Perkūnijos ir žaibų lydimas lietus stipriai nuprausė šalies sostinę, o kai kur gatvėse susidarė didžiulės balos.


2015-07-28 21:01

Audringa jūra žmonėms nė motais: kova dėl gyvybių – kasdien

21|11

Lietuvos pajūryje poilsiaujantiems žmonėms meteorologai artimiausiomis dienomis nieko gera nežada – orai dar labiau atvės, paplūdimius gairins gūsingas pietvakarių vėjas, protarpiais lynos. Kuršių nerijoje gali nugriaudėti perkūnija. Vėjuotą dieną Kuršių nerijos, Smiltynės ir Melnragės paplūdimiai poilsiautojų nevilioja – smilgomis apžėlusiose kopose užuovėjos nerasi. Tačiau visada atsiranda narsuolių, kurie veržiasi maudytis audringoje jūroje.


2015-07-28 20:19

Įsismaginę vilkai retina ūkininko avių bandą

15|4| 

Šiaulių rajone ūkininkaujantis Kęstutis Šniukas nežino, kaip kovoti su jo avių bandą puldinėjančiais vilkais. Per pastarąsias porą savaičių ūkininkas neteko jau aštuonių avių. Paskutinis išpuolis įvyko pirmadienio naktį – rytą į darbą atvažiavęs darbininkas pamatė prie Akmenaičių (Šiaulių r.) kaimo esančiame aptvare gulinčias papjautas avis. Keturios Šarolė veislės avys gulėjo perplėšta gerkle, o penktąją vilkų gauja sudraskė gabalais. Penkių ėriavedžių netekęs ūkininkas paskaičiavo, kad penkias papjautas avis įvertino dviem tūkstančiais eurų. Vilkų sudraskytos avys išgabentos utilizuoti į Rietave esančią įmonę.


2015-07-28 17:11

Anykščiuose leista sumedžioti keturis vilkus

1

Padažnėjus atvejams, kai vilkai užpuola ir sudrasko ūkininkų gyvulius, Aplinkos apsaugos agentūra leido sumedžioti keturis vilkus Anykščių rajono savivaldybėje.


2015-07-28 14:29

Orų prognozė: griaudės perkūnija, blyksės žaibas

3

Štai ir vėl Lietuvą apglėbė vėsesnė oro masė. Išties šiltais orais mūsų šalies gyventojai galėjo pasidžiaugti šeštadienį, kai temperatūra pasiekė 24–28 laipsnius. Trumpi lietūs (kai kur su perkūnija) į vakarinius rajonus atkeliavo tik vakare. Juos atnešė atmosferos frontas – išstūmė šiltą orą ir pakeitė gaivesniu.


2015-07-28 14:13

Specialistai įspėja: šie vabzdžiai taikosi ir į kvėpavimo takus

8|9

Įkyrių vabzdžių atakos pastarosiomis dienomis – ne kas kita, kaip sparnuotųjų skruzdėlių poravimosi sezono įkarštis. Sparnus užsiauginusios patelės ir patinėliai lenda iš skruzdėlynų poruotis, tuoj pat po meilės šokio patinėliai žūva, o patelės skrenda ieškoti urvelio ar landos naujam skruzdėlynui pradėti. Tad nenustebkite, jei į burną, nosį ar ausis ims lįsti sparnuotosios skruzdėlės – žmogaus kvėpavimo takų ertmės joms atrodo tarsi puiki vieta dėti kiaušinius.


2015-07-28 12:21

Į Lietuvos zoologijos sodą atvyko naujas gyventojas

24|15

Lietuvos zoologijos sode – naujas gyventojas. Šiandien iš Čekijos atvyko žirafos patinas, vardu Nafari. Dosnūs rėmėjai pasistengė, kad nuo 2006 metų Kaune gyvenantis Gudrutis turėtų naują draugą. Lankytojai abi žirafas galės išvysti jau trečiadienį. Didžiausią sumą paaukoję turės galimybę žirafai išrinkti naują vardą. Dar prieš 9 valandą ryto į Lietuvos zoologijos sodą įsuko mikroautobusas „Iveco“ su didele priekaba, kurioje savo žvaigždės valandos laukė žirafos patinas Nafari. Jo ūgis – apie 443 cm.


2015-07-27 19:00

Lietuvos zoologijos sode apsigyvens žirafos patinas

8

Antradienį į Kaune esantį Lietuvos zoologijos sodą planuojama atgabenti Rotšildo žirafos patiną, pranešė zoologijos sodas.


2015-07-27 12:40

Anykščių rajone leista sumedžioti keturis vilkus

8

Anykščių rajone siautėjantiems vilkams ateina atpildo metas. Praėjusios savaitės pabaigoje savivaldybė gavo aplinkos ministerijos leidimą išimties tvarka sumedžioti keturis pilkius dar neprasidėjus jų medžioklės sezonui.


Populiariausi per 24 val.