Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
„Tavo psichologas“ atsakys ir patars

„Tavo psichologas“ atsakys ir patars

2011-01-11 15:30

Interneto portalas lrytas.lt kartu su Moterų informacijos centru pradeda naują projektą „Tavo psichologas“. Visi kasdien susiduriame su tarpusavio bendravimo ir supratimo problemomis, su nepasitikėjimu savimi, kompleksais, praradimais ar stipriomis emocijomis.

1/1

Rašykite klausimus psichologui ir jums bus atsakyta. V.Balkūnas

Ačiū! Apie klaidą pranešta redakcijai.
Deja, išsiųsti nepavyko. Prašome pamėginti vėliau.
Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Psichologija
2015-04-28 22:30

Ar jūs jaučiate sielos ramybę?

Gyvenimo išbandymai ne vienam atima ramybę. Kokia jūsų emocinė ir psichologinė būsena, padės atsakyti šis testas. Atsakymus į klausimus pasižymėkite TAIP, NE arba KARTAIS. Kuo sąžiningiau atsakysite, tuo tikslesnis bus rezultatas.


2015-04-28 14:49

Patirtis Černobylyje – nesibaigianti kova su nematomu priešu

2

Praėjus 29 metams nuo Černobylio avarijos dalis jos likvidatorių vis dar išgyvena ten patirtos psichologinės traumos padarinius. Nerimas dėl radiacijos poveikio sveikatai, sunkūs prisiminimai, padidėjęs jautrumas, nuoskaudos jausmas ir nuolatinis bandymas išlikti tvirtu, aktyviu žmogumi – tokia yra dalies likvidatorių kasdienybė, teigia Vilniaus universiteto Filosofijos fakulteto Klinikinės ir organizacinės psichologijos  katedros mokslininkai, atlikę tyrimą ir išanalizavę likvidatorių patirtį.


2015-04-27 19:00

Pažengusį pesimistą atpažinsite iš 8 požymių

Kaip atpažinti pesimistą? Būtų didžiulė klaida taip vadinti žmogų, kuris vieną kartą nuoširdžiai pasipasakojo apie savo nesėkmes. Kiekvienam mūsų būna ne tik šviesių, bet ir tamsių laikotarpių, kuomet viskas atrodo blogai. Tačiau kaip atpažinti žmogų, kuris yra pažengęs pesimistas ir vargu ar bando pasikeisti? Žemiau pateikti požymiai byloja apie žmogų, kuriam labai reikalinga pozityvaus mąstymo pamoka.


2015-04-27 16:30

Ar jūs greitai įsimylite?

2

Kai kurie žmonės įsimyli labai retai, nors apie tai svajoja. Kitiems pakanka tik pažiūrėti į simpatišką žmogų ar netgi gražų daiktą, ir viskas. Kokiai grupei žmonių priklausote jūs? 1. Parduotuvėje pamatėte ilgaaulius batus. Jie jums tinka, bet kainuoja pernelyg brangiai, tiek pinigų neturite. Ar pirksite?


2015-04-27 13:16

Ar jūsų emocinio intelekto lygis aukštas? Pasitikrinkite!

9| 

Šiais laikais vis daugiau kalbama apie emocinį intelektą. Įrodyta, jog emocijos, mintys bei vidinė savijauta daro didžiulę įtaką ne tik gyvenimo kokybei, bet ir sveikatai. Emocinis intelektas – tai sugebėjimas susitvardyti, kontroliuoti savo jausmus, veiksmus, motyvuoti ne tik save, bet ir kitus, atrasti tikrąsias savo psichologinės savijautos priežastis. Žemiau pateikti teiginiai yra būdingi aukšto emocinio intelekto žmonėms, tad patikrinti, ar toks esate – labai paprasta.


2015-04-25 13:26

Tyrimai, susiję su meile – sužinokite 9 įdomius faktus

5

Pavasaris – laikas, kuomet taip norisi įsimylėti ir džiaugtis mylimu žmogumi. Sakoma, jog nuo meilės net protingiausi žmonės tampa kvailiais. Tačiau juk kartais norisi pasidžiaugti taip, kaip džiaugdavomės vaikystėje. Džiaugtis – sveika, tačiau pravartu būtų sužinoti keletą įdomių faktų, susijusių su meile.


2015-04-24 22:32

11 psichologo E.Eriksono patarimų, kaip elgtis konflikto metu

Amerikiečių psichologo bei psichoanalitiko Eriko Eriksono teigimu, konfliktai bei įvairios krizės nebūtinai turi būti negatyvus dalykas. Žmonės nemėgsta pyktis, nemėgsta, kai jų niekas nesupranta, tačiau yra nemažai būdų, kaip iš konfliktų gauti naudos. Būtent šis psichologas paaiškino, ką daryti, kad įveikę krizę bei išsprendę konfliktus, sustiprintumėme santykius.


2015-04-23 18:23

Ar po darbo valandų būtina atsakyti į darbo skambučius?

4

Darbuotojas po darbo laiko neprivalo atsakyti į darbo skambučius ar laiškus, jeigu su darbdaviu nėra iš anksto susitarta kitaip. Tai galioja ir tada, kai telefoną ar kitas technologijas suteikia pats darbdavys, sako Vilniaus universiteto (VU) Teisės fakulteto docentė Daiva Petrylaitė.


2015-04-23 16:51

Rytų išmintis – prieš šiandieninio pasaulio stresą

4|5

Nuolatinis skubėjimas, dinamiškos aplinkos sukeliamas stresas, o galiausiai išsivystanti paranoja ar depresija yra šių dienų žmonijos rykštė. Kovai su šia problema medikai siūlo šimtus įvairiausių tablečių ir preparatų. Tačiau rytų kultūros ir kovos menų ekspertas, Wing Tsun Kung Fu organizacijos Baltijos regiono vadovas Linas Gudonavičius tikina, kad kelias į sveiką gyvenseną ir gerą savijautą glūdi tūkstantmetėse tradicijose ir gebėjime sustoti.


2015-04-23 16:50

Sąmoningas sapnavimas: kaip to išmokti ir kokie nuotykiai laukia

18

Žmogus, suvokiantis, kad sapnuoja, ir gali valdyti savo sapnus, gali pagerinti ir įgūdžius realiame gyvenime, teigia psichologijos mokslų daktaras Tadas Stumbrys. Jo atliktas tyrimas rodo, kad sąmoningi sapnuotojai gali gerinti pačius įvairiausius įgūdžius.


Populiariausi per 24 val.