Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
„Tavo psichologas“ atsakys ir patars

„Tavo psichologas“ atsakys ir patars (26)

2011-01-11 15:30

Interneto portalas lrytas.lt kartu su Moterų informacijos centru pradeda naują projektą „Tavo psichologas“. Visi kasdien susiduriame su tarpusavio bendravimo ir supratimo problemomis, su nepasitikėjimu savimi, kompleksais, praradimais ar stipriomis emocijomis.

1/1

Rašykite klausimus psichologui ir jums bus atsakyta. V.Balkūnas

Ačiū! Apie klaidą pranešta redakcijai.
Deja, išsiųsti nepavyko. Prašome pamėginti vėliau.
Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai (26)
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Tavo psichologas
2014-04-23 16:36

Pozityvus mąstymas gali būti klastingas kaip plonas ledas

4|2

Anądien – kai skundeisi gyvenimu ir nemalonumais – viena draugė patarė „mąstyti pozityviai“. Tau tai visai nepatiko. Dvejojai – tik atsidusti ar atžariai atsikirsti, kad ji atstotų. Kadangi ji tau miela ir supratai, kad linki gero, nusprendei tiesiog nukreipti žvilgsnį į šalį ir pradėti kalbą apie ką nors kita, kad nemalonumų nepadidintum dar ir konfliktu. Iš tiesų esi alergiškas posakiui „mąstyti pozityviai“.


2014-04-23 11:22

Po skyrybų D.Tamošiūnaitę guodžia tik knygos

67|3

Kai kurios knygos yra tarsi išminčiai, pakeičiantys mūsų mąstymą, požiūrį. Ar taip mano žinomos šalies moterys? Televizijos laidų vedėja Daiva Tamošiūnaitė (48 m.): „Norėčiau išskirti Andre Maurois biografinę knygą „Žorž Sand gyvenimas“, kurią perskaičiau gal prieš trisdešimt metų. Garsi XIX amžiaus prancūzų rašytoja feministė nebijojo laužyti aristokratiškų taisyklių, vilkėjo vyrišką kostiumą, rūkė pypkę ir mezgė meilės romanus.


2014-04-22 14:11

Senų prietaisų kaupimas gali reikšti psichikos ligą

3|3

Lietuvoje per metus kartu su buitinėmis atliekomis žmonės vis dar išmeta daugiau nei 2 tūkst. tonų elektros ir elektroninės įrangos atliekų. Geriausias sprendimas norint užkirsti kelią tokiam gamtos teršimui – grąžinti atliekas į gamybos ciklą, tačiau neretai pasirenkamas ir trečiasis atliekų „tvarkymo“ būdas – jų kaupimas. Pasak specialistų, nors iš pirmo žvilgsnio tai atrodo tik blogas įprotis, iš tiesų daiktų kaupimo manija laikoma psichologiniu sutrikimu.


2014-04-20 14:54

Psichiatrė: „Šventės apnuogina žmogaus vienišumą“

29|2

Didžioji savaitė – laikotarpis iki Velykų - nebūtinai sunkesnis jautresnės prigimties žmonėms. Nors šiemet per Verbų savaitgalį Marijampolės bažnyčioje visų akivaizdoje nusišovė 45 metų vyras, psichiatrė Nijolė Goštautaitė-Midttun teigė, kad artėjanti religinė šventė niekuo dėta. „Tai greičiau sutapimas. Juk kartą per šimtą metų gali nutikti nelaimė per šventes ir bažnyčioje“, - pripažino gydytoja.


2014-04-18 15:49

Psichiatras Ch.André: „Dvasios ramybė nėra savaime suprantama“

6

Christophe‘as André, dirbantis Paryžiuje, Šv. Onos ligoninėje, pats linkęs į vidines keliones ir laimės paieškas. Jo, kaip psichoterapeuto, specializacija – nerimo sutrikimai ir depresijos būklės, atkryčių prevencija. Garsus specialistas ir rašytojas teigia išmokęs išklausyti ir priimti neteisdamas, nevertindamas dvasios būklių, supratęs, kaip svarbu su pacientais ir skaitytojais apie jas kalbėti paprastai ir nuoširdžiai.


2014-04-17 14:04

Sergantiems vėžiu vaikams - velykinės dovanos

7

Kaip pralinksminti sunkiai sergančius vaikus ir atitraukti jų mintis nuo nuobodžios aplinkos? Galbūt surengti meno terapiją, pavyzdžiui, tapymo ant vandens pamoką? Taip viešosios įstaigos "Meda Project" kolektyvas Kauno klinikų vaikų onkologijos ir hematologijos skyriuje sutiko savo 4-tąjį gimtadienį.


2014-04-16 14:19

Provokuojantis eksperimentas įrodė: grožis yra sąmonės būsena

1

Pirmaujantis asmens higienos prekių ženklas „Dove“ Jungtinėse Amerikos Valstijose (JAV) atliko unikalų eksperimentą, kuris įrodė, kad moters grožis yra ne kas kita, kaip jos pačios sąmonės būsena.


2014-04-16 09:12

Britų rašytoja D. Koomson - nusivylusių moterų guodėja

2|5

Kodėl skaudiname vieni kitus? Kodėl meilė tokia trapi? Kodėl kai kurias santuokas lydi smurtas ir išdavystės? Ar gali kadaise vienas kitą mylėję žmonės įveikti nuoskaudas ir bandyti kurti laimę iš naujo? Į šiuos amžinai aktualius klausimus savo herojų lūpomis bando atsakyti britų rašytoja Dorothy Koomson (42 m.). Gal todėl jos romanai ypač populiarūs tarp moterų, daug dažniau nei vyrai atsiduriančių nuskriaustojo kėdėje.


2014-04-15 15:28

Kas trukdo gerai jaustis darbe?

8|3

Gera emocinė savijauta labai svarbi darbe. Laimingas žmogus ne tik sveikesnis, jis atsparesnis stresui, turi daugiau energijos. Bet kaip pasiekti tokio sunkiai apčiuopiamo dalyko kaip laimės jausmas darbe? Psichologas Marius Daugelavičius vardija pagrindines klaidas, kurias darydami kasdien trukdome sau jaustis gerai darbe ir sulaukti sėkmės.


2014-04-14 15:42

Psichologas P.Skruibis: „Niekad nesuprasime, kas verčia žudytis“

16|2

Ekonomika Lietuvoje kyla. Ar tai reiškia, kad ateityje vėl kils savižudybių banga? Pavyzdžiui, 2008-2009 metais savižudybių rodiklis Lietuvoje buvo 10 proc. didesnis nei prieškriziniais 2006-2007 metais. Kita vertus, krizės metu savižudybių rodiklis buvo net 20 proc. mažesnis nei 2004-2005 metais. Savižudybės – pernelyg sudėtingas reiškinys, kad būtų galima sieti su aiškia priežastimi. „Jaunimo linijos“ vadovas psichologas Paulius Skruibis teigė, kad vien ekonominiais sunkumais neįmanoma paaiškinti tokio sudėtingo reiškinio, kodėl žmogus sau atima gyvybę.