Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Autizmas: kai frazė „Ar gali paduoti druską?“ suprantama tik kaip klausimas

Autizmas: kai frazė „Ar gali paduoti druską?“ suprantama tik kaip klausimas

2011-03-08 08:35

Apie tokius žmones sakoma – jie keistuoliai. Užsisklendę savyje, nesuprantantys juokų, nejautrūs kito skausmui ir džiaugsmui, matantys tik save ir savo susidomėjimo objektą. Kolektyve tokie iš karto pasmerkti tapti atstumtaisiais. Paklausti, ar gali paduoti druską, jie pasakys, kad gali, bet nepaduos. Kaip galima mėgti tokius žmones? Ar tai – neišsiauklėjimas, o gal sąmoningas piktybiškumas? Ne, tai sutrikimas, turintis neurologinį pagrindą. Autizmas – keista liga, apipinta mitais ir legendomis.

1/1

Pagrindinė autizmo atsiradimo priežastis – genetiniai veiksniai. "Reuters"

Ačiū! Apie klaidą pranešta redakcijai.
Deja, išsiųsti nepavyko. Prašome pamėginti vėliau.
Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Psichologija
2015-04-19 11:14

10 laimingo žmogaus taisyklių

„Jaunystę praleidau galvodamas apie dalykus, kurie galėtų suteikti man džiaugsmo. Man pasisekė, kad suvokiau: niekada neturėsiu laiko savo mėgstamai veiklai, jei pats jo tam neskirsiu. Ir tuomet aš pradėjau gyventi“, – kartą sakė amerikiečių psihologas Chrisas Petersonas.


2015-04-18 12:08

4 labiausiai santykius griaunančios ydos – ar žinote jas?

4

Išnagrinėjęs nemažai įvairių sutuoktinių gyvenimų, šeimos psichoterapeutas Džonas Gotmanas pastebėjo keturis dalykus, kurie yra rimtas įspėjimas, jog jūsų santykiams gresia pavojus. Su kokiomis problemomis susiduria poros? Kaip žinia, problemų būna labai daug ir įvairių, kiekviena pora anksčiau ar vėliau patiria įvairių sunkumų. Nereikėtų daryti tragedijos dėl to, jog kažkas vyksta ne taip, kaip jūs norėtumėte, – juk viską galima išspręsti. Tačiau kur kas sudėtingiau yra tuo atveju, kai pora susiduria su visomis arba beveik visomis žemiau išvardintomis problemomis. Tokiu atveju šeimos psichoterapeutas Dž.Gotmanas abejoja tuo, jog santykiai bus ilgalaikiai, o šeima – laiminga.


2015-04-17 09:33

Nori būti sveikas? Sužinok, kokias klaidas darai prieš miegą

2

Visi žino, kad geras miegas dovanoja sveikatą, grožį ir ilgaamžiškumą. Bet ne visi žino, kaip tai pasiekti. Atsakykite į klausimus ir sužinokite, kokie jūsų reikalai miego karalystėje.


2015-04-16 13:54

Psichologės patarimai, kaip bendrauti su skolininku

2

Skola – ne žaizda, greitai neužgis. Visada bloguoju prisimename žmones, kurie mums „pamiršo“ grąžinti pinigus. Kai kurie bičiuliai gyvena nuo skolos iki skolos, todėl pinigų skolinimas ir grąžinimas tampa uždaru ratu. Kaip iš jo ištrūkti? Ką daryti, jeigu jums nesmagu skolininko paprašyti grąžinti pinigus?


2015-04-15 18:22

Ko geriau nesakyti, jeigu norite didesnio atlyginimo

7

Plušate ištisas dienas ir negalite gyventi taip, kaip norite: neturite pinigų atnaujinti garderobui, įsigyti skalbimo mašinos ar šaldytuvo. Jums atrodo,kad per mažai uždirbate. Svarstote: gal paieškoti darbo kitur ar bandyti apie tai pasikalbėti su viršininku. Kaip paprašyti didesnio atlyginimo?


2015-04-15 14:28

Azartinių lošimų spragos: liguistas potraukis sudaužo likimus

7|2

Trys paros praleistos kazino, užsidėjus sauskelnes, dešimt parų be miego, pakrikę nervai, pajuodusius akys. Nervinis išsekimas. Toks lošėjo portretas psichiatrui liudija apie potraukių patologiją. Tačiau F kodas, naudojamas tarptautinėje ligų klasifikacijos, retai atsidurs jo ligos istorijoje. Lošėjo aistra vis dar nevadinama liguista.


2015-04-15 10:00

Supernaujiena: naujas būdas išmokti anglų kalbą

58

Šios moters istorija nustebino daugelį. Perskaitęs interviu, visiems laikams pakeisi savo mintis apie anglų kalbos mokymąsi. „Vyro teigiamas pavyzdys ir energija įkvėpė mane mokytis anglų kalbos“ – sako Astrida (46 m.). Skaityk toliau ir suprasi, kaip Tu gali išmokti anglų kalbos greitai bei paprastai ir iš karto gauti 55 % nuolaidą anglų kalbos mokymosi programai!


2015-04-14 16:40

Lietuvoje pigiau leisti gerti, nei mažinti stresą darbe?

5|2| 

Medikai, psichologai metų metus trimituoja, kad lietuviai patiria darbo vietoje didelį stresą. Dažnas tokiais atvejais griebiasi populiaraus streso mažinimo būdo – taurelės po darbo. O kai ta taurelė tampa kasdienybe, problemų tik padaugėja. Su alkoholio vartojimu susijusių ligų paplitimas didžiulis. Ar yra išeitis? Galbūt – tačiau, panašu, jog šiandien šalies darbdaviams pigiau yra leisti darbuotojui gerti, nei investuoti į streso darbe mažinimą.


2015-04-14 16:01

Nuolat šliedamiesi prie kitų, galime patirti nelauktą jausmą

3

Bėgdami nuo vienatvės, dažnai prarandame ryšį su savimi ir pamirštame, kas tokie esame, sako humanistinės ir egzistencinės psichologijos krypties psichologas profesorius Rimantas Kočiūnas. Maža to, pasak jo, nenorėdami būti vieni ir nuolat šliedamiesi prie kitų žmonių, ilgainiui galime patirti visiškai nelauktą – vienišumo – jausmą.


2015-04-14 10:10

Kaip įgyti daugiau pasitikėjimo savimi

6

Pasitikėjimas savimi – didžiausia paslaptis:kuo labiau savimi pasitikime, jis mus atsakingu momentu palieka: pirmo pasimatymo, svarbaus pristatymo ar svarbaus pokalbio metu. Nuo mūsų pasitikėjimo priklauso ir finansinė sėkmė, ir karjera, ir laimingas asmeninis gyvenimas. Žinoma, pasitikėjimą galima auginti, tik reikia įsidėmėti kelias taisykles, kurios taptų įpročiu. Paaiškinsime, kaip tapti pasitikinčiu žmogumi ir įveikti savo drovumą.


Populiariausi per 24 val.