Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Autizmas: kai frazė „Ar gali paduoti druską?“ suprantama tik kaip klausimas

Autizmas: kai frazė „Ar gali paduoti druską?“ suprantama tik kaip klausimas

2011-03-08 08:35

Apie tokius žmones sakoma – jie keistuoliai. Užsisklendę savyje, nesuprantantys juokų, nejautrūs kito skausmui ir džiaugsmui, matantys tik save ir savo susidomėjimo objektą. Kolektyve tokie iš karto pasmerkti tapti atstumtaisiais. Paklausti, ar gali paduoti druską, jie pasakys, kad gali, bet nepaduos. Kaip galima mėgti tokius žmones? Ar tai – neišsiauklėjimas, o gal sąmoningas piktybiškumas? Ne, tai sutrikimas, turintis neurologinį pagrindą. Autizmas – keista liga, apipinta mitais ir legendomis.

1/1

Pagrindinė autizmo atsiradimo priežastis – genetiniai veiksniai. "Reuters"

Ačiū! Apie klaidą pranešta redakcijai.
Deja, išsiųsti nepavyko. Prašome pamėginti vėliau.
Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai (0)
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Tavo psichologas
2014-07-31 19:30

Finansų analitikas Gitanas Nausėda buvo prastas matematikas

36|2

Su mokykla atsisveikiname per brandos atestatų įteikimo ceremoniją, tačiau šį gyvenimo etapą iš tikrųjų vainikuoja stojimo į aukštąsias mokyklas rezultatai. Pastarieji vienus nudžiugina, kitus nuliūdina. Tačiau kaip gyventi toliau, kai sužinai, kad neįstojai į norimą specialybę? Apie tai su Vaizdopamokos.lt komanda pasikalbėti sutiko finansų analitikas, SEB banko prezidento patarėjas Gitanas Nausėda.


2014-07-29 11:17

Kas jums svarbiau - išvaizda ar vidinės savybės? (Testas)

3|2

Savo išvaizdai vieni teskiria kelias minutes per dieną, kiti jai puoselėti negaili ir kelių valandų. Depiliacija ar pedikiūras – jau ne tik moterų, bet ir vyrų ritualas. Kiek jums svarbu atrodyti nepriekaištingai ir atitikti šiuolaikinius grožio standartus, paaiškės atlikus šį testą.


2014-07-24 16:37

Tėvus pribloškė tai, ką psichologė padarė jų sūnui autistui

41|2

Svarbiausias darbas - užauginti vaiką ir parengti jį gyvenimui. "Bet kokios karjeros viršūnės, pastatyti namai, sukaupti turtai - visa tai pasidaro nereikšminga, jeigu tavo vaikai nueina šunkeliais", - kalbėjo lietuvių kilmės psichologė Jūratė Tender (72 m.) iš Australijos. Daug metų mažiesiems skyrusi išeivė apgailestauja, kad mokykloje vaikai mokomi daugybės dalykų, bet nemokomi, kaip sutarti vienam su kitu, kaip būti dvasiškai stipriam.


2014-07-22 20:51

A. Sniečkus vietoj A. Smetonos ir kitos pasąmonės klaidos

68|2

Abu ūsuoti. Abu Antanai. Abiejų pavardės neilgos, prasidedančios raide „S“. Abu buvo mūsų šalies lyderiai. Tik Antanas Smetona buvo nepriklausomos Lietuvos prezidentas, o Antanas Sniečkus – sovietų rėžimo statytinis. Šiuos du asmenis supainioti lengva, ar sunku? Jų pavardes sumaišiusi šalies prezidentė praėjusią savaitę tokiu liapsusu nustebino ambasadorių susitikimo svečius.


2014-07-20 23:08

Vienuolika klausimų atskleis, ar mokate džiaugtis gyvenimu

4

Džiaugtis ir dalytis džiaugsmu su kitais lemta ne kiekvienam. Dažnas, atrodytų, nieko gyvenime nestokojantis, nesugeba įvertinti to, ką turi. Ar kasdienybė jums teikia džiaugsmo, padės suprasti toliau pateiktas testas.


2014-07-19 12:06

Psichologė A. Zimblienė griauna mitus apie žmones su negalia

11|2

Visuomenė dažnai būna negailestinga neįgaliesiems. Kai medikai dar įsčiose nustato vaisiaus apsigimimą, moteriai tenka rinktis, ar gimdyti. O gimus neįgaliam kūdikiui nuspręsti – atiduoti jį globoti įstaigoms, o gal savo tėvams? Ar auginti pačiai ir kęsti nebylias visuomenės patyčias, abejingumą.


2014-07-17 16:05

Svarbiausi koziriai, kurie leis pakilti karjeros laiptais

9

Rodos, dirbi dirbi, žmogus, o kvapą gniaužianti svajonių karjera flirtuoja su visais, išskyrus tave. Taip taip, net su ta naujoke, pamanykit! Nedirba čia nė metų, o jau gavo direktoriaus pavaduotojos vietą. Ir baisiausia, kai suvokiu, kad ne dėl figūros ypatumų (tada galima būtų teisėtai burbėti apie lengvai pasiekiamas moteris ir žmonoms neištikimus šefus). Ir kodėl niekas nemato, kad sėdžiu vakarais ilgiau už kitus? Kad puikiai susidoroju su bet kokia man patikėta užduotimi ir senokai nejaučiu konkurencijos iš kolegų, greičiau jau pati jiems padedu. Viskas „čiki“, bėda tik ta, kad noriu būti pastebėta, tačiau metai iš metų sėdžiu savo (o ne kokio nors vadovo) kėdėje.


2014-07-16 14:44

Laimės paslaptį airių rašytojas atskleidė prieš pat savo mirtį

2

Skubančio laiko tekmėje žmonės vis labiau pasiklysta. Atrasti pusiausvyrą padeda prisilietimas prie dvasingųjų vertybių. Harmonijos kelrodės yra ir knygos. Airių filosofas, teologas, mokytojas ir poetas Johnas O'Donohue garsėjo talentu įkvepiamai taikyti išminties žodžius šiuolaikiniam gyvenimui. „Palaiminimų knyga“ – paskutinis J. O‘Donohue kūrinys, išleistas likus keliems mėnesiams iki jo mirties. Joje rašytojas kalba apie lemtingus žmogaus gyvenimo slenksčius – meilę, santuoką, vaikų gimimą, naują darbą ar naujus namus, nelaimes ir netektis. Autorius atkreipia dėmesį į amžinąsias tiesas, parodo jų galią duoti atsakymą į šiuolaikinius klausimus ir palengvinti mūsų dalią didžiųjų pokyčių laiku. Žmogui, žengiančiam iš gerai pažįstamo pasaulio į naują, neištirtą teritoriją, siūlo pagalbą – palaiminimą, kuris padeda išsaugoti dvasios ramybę arba ją susikurti. Siūlome paskaityti paskutinį J.O'Donohue interviu ir ištrauką iš knygos „Palaiminimų knyga“ ( „Tyto alba“ ).


2014-07-15 08:16

Testas: ar esate linkęs į neištikimybę?

10

Meilė ir ištikimybė – puoselėti šias vertybes atrodo savaime suprantama. Tačiau vienas kitam duoti pažadai kartais sudūžta į šipulius. Šis testas parodys, ar esate linkę į neištikimybę. 1. Kodėl esate ištikimas? A. Nenoriu įžeisti mylimo žmogaus. B. Toks mano charakteris. C. Nenoriu sugadinti santykių.


2014-07-13 17:04

Nevaisingumą gali lemti net noras turėti vaikų

3

Labai dažnai poroms nepavyksta susilaukti vaikų ne tik dėl ligų ar patologijų, bet ir dėl psichologinių priežasčių, sako psichoterapeutė Genovaitė Bončkutė-Petronienė. Pavyzdžiui, būna, kad nepastojama tiesiog dėl didžiulio noro. „Jeigu jie, mylėdamiesi pusę metų, nepastoja, juos pradeda imti siaubas. [...] O kai imi bijoti, apima stresas, organizmas įsitempia, pradeda kitaip veikti hormonai. Stresas, baimė niekam nepadėjo nieko padaryti. [...] Bet stresą žmonės patiria klaikų, įsivaizduoja, kad jų gyvenimas žlugęs“, – pastebi ji.