Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Autizmas: kai frazė „Ar gali paduoti druską?“ suprantama tik kaip klausimas

Autizmas: kai frazė „Ar gali paduoti druską?“ suprantama tik kaip klausimas

2011-03-08 08:35

Apie tokius žmones sakoma – jie keistuoliai. Užsisklendę savyje, nesuprantantys juokų, nejautrūs kito skausmui ir džiaugsmui, matantys tik save ir savo susidomėjimo objektą. Kolektyve tokie iš karto pasmerkti tapti atstumtaisiais. Paklausti, ar gali paduoti druską, jie pasakys, kad gali, bet nepaduos. Kaip galima mėgti tokius žmones? Ar tai – neišsiauklėjimas, o gal sąmoningas piktybiškumas? Ne, tai sutrikimas, turintis neurologinį pagrindą. Autizmas – keista liga, apipinta mitais ir legendomis.

1/1

Pagrindinė autizmo atsiradimo priežastis – genetiniai veiksniai. "Reuters"

Ačiū! Apie klaidą pranešta redakcijai.
Deja, išsiųsti nepavyko. Prašome pamėginti vėliau.
Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai (0)
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Psichologija
2014-12-22 14:08

Atradimas, leidžiantis išmokti anglų kalbą per kelias dienas!

29

„Keliaudama į užsienį, nebesigėdiju angliškai paklausti kelio, ar kiek kainuoja kava”, – taip interviu metu pasakoja parduotuvės vadovė Birutė Stankevičienė (52 m.), kuri per trumpą laiką išmoko anglų kalbos. Tik šiandien – gruodžio 22 d. – skaitykite interviu su Birutė ir sužinok, kaip Tu gali išmokti užsienio anglų kalbos internetu per 14 dienų su 55 % nuolaida!


2014-12-22 12:39

Ko siekiate darbe - gerų rezultatų ar nervingos atmosferos?

2

Darbe kolegos nesisveikina ir netgi svaidosi įžeidinėjimais. Kodėl taip atsitinka? Įtampa darbovietėje įsivyrauja ne tik dėl užsitęsusių sunkmečio padarinių: darbuotojų atleidimų, atlyginimų mažinimo, papildomo darbo krūvio, darbo patirties menkinimo. Chaosą gali sukelti ir bendradarbiai, kuriems nuotaika pagerėja, kai randa prie ko prikibti. Juk kai kurie mėgsta stebėti, kas kada įsijungė kompiuterį, ką nuveikė, užuot patys dirbę tai, kas jiems paskirta.


2014-12-21 18:04

Ilgi tamsūs vakarai ir subjurę orai nuvaro net pas psichiatrus

4|2

Ilgi tamsūs vakarai, vėlai pakylanti saulė, šviesos trūkumas – toks kiekvieną žiemą besitęsiantis gamtos diktuojamas ritmas ilgina ne tik eiles prie saldumynų parduotuvių ar kavinių, kuriose galima užsisakyti tokių skanėstų, bet duoda daugiau darbo ir psichikos sveikatos specialistams - net 30-40 proc. padaugėja pacientų.


2014-12-20 16:56

36 klausimai, kurie padės nugalėti nejaukią tylą

6

Šie klausimai padės užmegzti gilesnį ryšį ir pagelbės tuo atveju, kai neturite apie ką kalbėti. Galite užduoti vieną ar du klausimus, tačiau, jei turite daug laiko ir norite pradėti atvirumo maratoną – pasinaudokite visu sąrašu, pataria portalas republikakobiet.pl.


2014-12-19 11:17

Eksperimentas: vyresnio amžiaus moterys vyrus nuginkluoja nagais

20|7

56-erių metų amžiaus britė Tessa Cunningham negalėjo patikėti savo akimis: barmenas flirtuodamas mirktelėjo jai, besiekiančiai savo taurės. Moteris anksčiau nebūtų pagalvojusi, kad jaunam priešingos lyties atstovui gali patikti pensinio amžiaus moteris. Ji tik neseniai suprato, kad visa paslaptis – jos rankose.


2014-12-17 15:12

Ką daryti, jeigu vaikui prasideda isterija parduotuvėje?

27| 

Turbūt nėra nė vieno nemačiusio isterikuojančių vaikų parduotuvėse. Jie nori saldainių ar žaislų, atkakliai rodo pirštu, ašaros bėga upeliais, o riksmai būna garsesni nei parduotuvėje suveikusi signalizacija. Ką tokiu atveju daryti tėvams? Iš gėdos nėra, kur dėti akių, atrodo, kad iš visų pusių atskrieja smerkiantys žmonių žvilgsniai. Ar geriau ignoruoti vaiką? O gal nupirkti tą saldainį ir prižadėti sau daugiau to niekada nedaryti? Kaip elgtis patekus į tokią situaciją pataria psichologė, Egu.lt lektorė Jūratė Bortkevičienė.


2014-12-17 10:18

Gyvenimo būdo žiniasklaida - tai, kuo domisi patys skaitytojai

4|3

Lietuviškas žodžių junginys „gyvenimo būdas“, kuriuo buvo pavadintas šeštadieninis „Lietuvos ryto“ priedas, jau seniai yra tapęs bendriniu terminu, reiškiančiu ištisą žiniasklaidos kryptį. Kuo ypatinga gyvenimo būdo žiniasklaida, kaip ją pakeitė interneto atsiradimas, aiškino žiniasklaidos ir komunikacijos ekspertas Džiugas Paršonis.


2014-12-15 13:16

Viršvalandžiai dėl kalėdinių atostogų – kaip neišprotėti?

1

Penkios laisvos dienos šventiniu laikotarpiu gali ne tik asocijuotis su poilsiu, bet ir su didžiuliu stresu. Jungtinėje Karalystėje atlikto tyrimo duomenimis, net 73 proc. žmonių prieš didžiąsias žiemos šventes nerimauja, kad nespėtos įvykdyti darbo užduotys gali sugadinti šventinį laikotarpį, ketvirtadalis dažniausiai bijo, jog teks darbuotis ir per šventes, beveik tiek pat tuo metu nenustoja galvoti apie darbą.


2014-12-15 07:00

Muzikos įtaka gerai savijautai

2|2

Sunku būtų įsivaizduoti pasaulį be muzikos. Ji mus lydi kai pramogaujame, dirbame, sportuojame, su draugais sėdime kavinėje ar einame apsipirkti. Tačiau muzika ne tik sukelia estetinį pasitenkinimą, bet ir nulemia mūsų savijautą, nuotaiką, mintis ar net paskatina priimti vienokius arba kitokius sprendimus.


2014-12-14 20:47

20 didžiųjų nuodėmių, arba savybės, kurias reikia išnaikinti (2)

4

Kame bėda? – paklausė vienas politikas iš Kaišiadorių. Ne, man jokios mintys nekyla, kiekvienam geri dėdės iš užsienių gali padovanoti taukuotą sumą, nieko nereikia daryti, tai tik gyvenimo atsitiktinumai ir likimo siunčiamos dovanos. Atsakykime šiam lucky guy, į klausimus reikia atsakyti, pamenate? Bėda tavyje. Patikslinkime ponui, kad nekiltų neaiškumų: tu esi bėda. Dabar jau galime mandagiai pasiteirauti: ką su bėdomis reikia daryti? Visiškai teisingai pagalvojote. Bėdas reikia naikinti. Todėl šiuo džiaugsmingu laikotarpiu tęskime naikintinų bėdų–savybių identifikavimą, kad galėtume toliau sėkmingai vykdyti betonavimo ir kitus statybos darbus.


Populiariausi per 24 val.