Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Autizmas: kai frazė „Ar gali paduoti druską?“ suprantama tik kaip klausimas

Autizmas: kai frazė „Ar gali paduoti druską?“ suprantama tik kaip klausimas

2011-03-08 08:35

Apie tokius žmones sakoma – jie keistuoliai. Užsisklendę savyje, nesuprantantys juokų, nejautrūs kito skausmui ir džiaugsmui, matantys tik save ir savo susidomėjimo objektą. Kolektyve tokie iš karto pasmerkti tapti atstumtaisiais. Paklausti, ar gali paduoti druską, jie pasakys, kad gali, bet nepaduos. Kaip galima mėgti tokius žmones? Ar tai – neišsiauklėjimas, o gal sąmoningas piktybiškumas? Ne, tai sutrikimas, turintis neurologinį pagrindą. Autizmas – keista liga, apipinta mitais ir legendomis.

1/1

Pagrindinė autizmo atsiradimo priežastis – genetiniai veiksniai. "Reuters"

Ačiū! Apie klaidą pranešta redakcijai.
Deja, išsiųsti nepavyko. Prašome pamėginti vėliau.
Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai (0)
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Tavo psichologas
2014-09-17 15:50

Ar pavydas jums svetimas? (Testas)

Nesvarbu, ar jūsų pavydas turi pagrindo, – šis jausmas griauna ne tik žmonių santykius, bet ir dvasios ramybę. Atsakymai į toliau pateiktus klausimus parodys, ar esate pavydus. Jeigu toks ir esate, žinokite, kad stiprėjantis pasitikėjimas savimi sustiprins ir jūsų pasitikėjimą kitais. Užuot pavydėjęs, labiau džiaugsitės kitų laime.


2014-09-17 15:17

Pikta veido išraiška padeda dominuoti tarp aplinkinių

2

Išraiška, atsiradusi veide apėmus pykčiui, universali – suraukti antakiai, išsiplėtusios šnervės, kietai sučiauptos lūpos. Ši išraiška vienoda visose tautose. Netgi nuo gimimo aklų vaikų veidai įgyja šią išraišką, kai jie pyksta. Anksčiau atlikti tyrimai parodė – pyktis yra geriausia priemonė išspręsti konfkliktu savo naudai, rašo „Science World Report“.


2014-09-16 09:48

Garsus Niujorko architektas: vaikams reikia leisti rizikuoti

5

Įprastos žaidimų aikštelės visame pasaulyje dabar panašios: sūpynės, laipynės, čiuožyklos, tvirtovės. Jos saugios ir puikiai pritaikytos motorinių įgūdžių lavinimui. Bet ar jos lavina kūrybinius įgūdžius? Vienas žinomiausių Niujorko architektų Davidas Rockwellas įsitikinęs, kad kūrybingumą ugdanti aikštelė turėtų būti kitokia. Jis penkerius metus kūrė ir tobulino, o po to visam pasauliui pristatė naujos koncepcijos žaidimą – „Vaizduotės aikštelę“ („Imagination Playground“), kuri suteikia vaikams galimybę kūrybiškai rizikuoti, panaudoti savo vaizduotę ir taip lavinti ne tik savo judesius, bet ir protą. Ši pasaulinė naujiena šią vasarą atkeliavo ir į Lietuvą.


2014-09-15 17:22

Uždari žmonės „Facebook“ praleidžia daugiau laiko

6

Naujas Alabamos universiteto mokslininkų atliktas tyrimas parodė – drovūs žmonės ir intravertai laiko „Facebook“ praleidžia daugiau. Tačiau jie praktiškai nesidalina informacija su draugais ir pažįstamais – beveik nekelia nuotraukų ir nerašo įrašų.


2014-09-14 14:38

Kovos su stresu būdai neišėjus iš namų

3|4

Greitas gyvenimo tempas, įtampa darbe ar asmeniniuose santykiuose dažnam mūsų neretai kelia stresą. Norėdami atsipalaiduoti, dažnai ramybės ir harmonijos ieškome už artimiausios aplinkos ribų, tačiau reikėtų žinoti, kad ir namie galime rasti veiksmingų būdų nuraminti atsiradusias neigiamas emocijas, stresą.


2014-09-14 14:16

5 blogi įpročiai, kurių privalu atsikratyti

5

Blogų įpročių turi kiekvienas iš mūsų. Vienų iš jų pavyksta atsikratyti greitai ir neskausmingai, o štai su kitais kovoti yra kur kas sunkiau. Kartais net ir ryžtas, kasdieniai pažadai sau bei kaltės jausmas nepadeda mums atsikratyti tų mažų, gyvenimą gadinančių smulkmenų, kurios ilgainiui gali iššaukti išties dideles bėdas.


2014-09-13 14:12

10 savybių, kuriomis turi pasižymėti geras mokytojas

7

Efektyvus mokymasis – gerų rezultatų garantas. Tačiau mokymosi efektyvumas priklauso ne tik nuo paties mokinio. Čia gali prisidėti ir mokytojas. Štai užsienio spaudoje pateikiamas sąrašas, ką turi mokėti geras mokytojas: pirmiausia, geras mokytojas žino, kaip kontroliuoti savo emocijas visą laiką.


2014-09-13 12:36

Užsieniečių įvaikinti lietuvių vaikai nenori prarasti šaknų

Nauja šeima, kiti namai, neįprasta kultūra – visa tai pasitinka vaikus, kuriuos įvaikina užsieniečiai. „Patekti į naują šeimą – didžiulis pokytis vaikui. Dar daugiau iššūkių laukia, jei jis iškeliauja į kitą šalį“, – tvirtino vaikų psichologė Gintarė Jonutienė. Tačiau ji pridūrė – vaikui daug geriau augti šeimoje nei globos įstaigoje. Išvykdamas gyventi į kitą šalį vaikas patiria daugybę skirtingų jausmų: jį apima nežinomybė dėl ateities, jis pasiilgsta vietos, prie kurios buvo prisirišęs.


2014-09-12 10:24

Priminimas tėvams: nepalikite vaiko klausimų be atsakymų

Jau nuo pat tos akimirkos, kai mažylis gimsta, jis pradeda susipažinti su savimi, artimaisiais ir jį supančia aplinka. Teigiama, jog būtent pirmieji treji gyvenimo metai – patys sparčiausi vystymosi požiūriu, kuomet pamažu formuojasi vaiko charakteris, turimą patirtį jis ima sieti su naujomis žiniomis. Tačiau edukologai pabrėžia, jog auklėjant mažuosius reiktų atsisakyti priverstinio mokymo „kraunant“ jiems žinias.


2014-09-10 23:13

Profesorė paaiškino, kodėl estai žudosi rečiau nei lietuviai

44|14

Ir šiaip nemiela Lietuvos savižudybių statistika žvilgtelėjus į estus dar labiau įgelia. Estams nuo piko, buvusio po nepriklausomybės atkūrimo, savižudybių skaičių pavyko sumažinti per pusę. Lietuva šiuo skaičiumi vis dar lenkia kitas Europos šalis. Ko trūksta Lietuvai, kad bent jau pasivytų už save mažesnę Baltijos šalį? Vilniaus universiteto profesorė, savižudybių prevencijos ekspertė Danutė Gailienė nurodo mažiausiai du dalykus, kaip Lietuva galėtų sumažinti savižudybių skaičių.


Populiariausi per 24 val.