Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Autizmas: kai frazė „Ar gali paduoti druską?“ suprantama tik kaip klausimas

Autizmas: kai frazė „Ar gali paduoti druską?“ suprantama tik kaip klausimas

2011-03-08 08:35

Apie tokius žmones sakoma – jie keistuoliai. Užsisklendę savyje, nesuprantantys juokų, nejautrūs kito skausmui ir džiaugsmui, matantys tik save ir savo susidomėjimo objektą. Kolektyve tokie iš karto pasmerkti tapti atstumtaisiais. Paklausti, ar gali paduoti druską, jie pasakys, kad gali, bet nepaduos. Kaip galima mėgti tokius žmones? Ar tai – neišsiauklėjimas, o gal sąmoningas piktybiškumas? Ne, tai sutrikimas, turintis neurologinį pagrindą. Autizmas – keista liga, apipinta mitais ir legendomis.

1/1

Pagrindinė autizmo atsiradimo priežastis – genetiniai veiksniai. "Reuters"

Ačiū! Apie klaidą pranešta redakcijai.
Deja, išsiųsti nepavyko. Prašome pamėginti vėliau.
Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai (0)
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Psichologija
2014-10-25 13:41

Krizės ištiktam žmogui būtina medikų pagalba

3|3

Respublikinėje Kauno ligoninėje metų pradžioje veiklą pradėjusio Krizių intervencijos centro specialistai įveikti staiga užgriuvusių rūpesčių padarinius pacientams padeda ne tik medikamentais, bet ir psichoterapija. Tokia galimybe jau pasinaudojo beveik 400 žmonių. Krizių intervencijos centras nėra aukšta tvora apjuosta psichiatrijos ligoninė. „Žmonės čia gali laisvai judėti, bendrauti, o specialistai padeda išvengti gerokai sunkesnių ligų“, – kalbėjo šio padalinio vedėja gydytoja Aušra Andriuškevičienė.


2014-10-24 18:39

Kaip įveikti drovumą ir išmokti pasitikėti savimi?

1

Pasitikėjimas savimi yra labai sudėtingas dalykas. Tačiau tai ne nepasiekiama svajonė - kiekvienas gali puikiai jaustis savo kailyje. Taip lengva viską suversti kitiems, nors viskas priklauso tik nuo tavęs. Gera naujiena yra ta, kad tu pats vairuoji šį pasitikėjimo savimi traukinį, ir jis yra pasirengęs išvykti iš stoties. Pradedam kelionę!


2014-10-24 13:19

Kodėl sunku apsiginti nuo patyčių virtualioje erdvėje?

1

Naujausių tyrimų duomenys atskleidė, kad beveik kas penktas Lietuvos paauglys yra patyręs elektronines patyčias. Patyčių prevencijos srityje dirbantys ekspertai atkreipia dėmesį, kad ši paauglių gyvenime vis aktualesnė problema suaugusiems dar yra menkai pažįstama ir todėl beveik nesprendžiama.


2014-10-24 10:49

16 psichologinių triukų, kuriuos vertėtų žinoti kiekvienam

9

Šie paprasti psichologiniai triukai palengvins jūsų gyvenimą ir padės susidoroti su stresinėmis situacijomis, pataria imgur.com.


2014-10-22 13:22

Ar žinote, kaip sustiprinti moteriškumo įspūdį?

2|2

Yra gausybė patarimų, kaip sustiprinti moteriškumo įspūdį, pradedant apranga, baigiant elgesio ypatybėmis. Bet koks pradas iš tiesų slypi jumyse? Tai padės atskleisti šis testas. 1. Ar esate linkusi elgtis tarsi vyras? A. Ne. B. Taip. C. Kartais.


2014-10-21 08:03

Mesti žalingą įprotį klaipėdiečiui trukdė per gera jo žmona

2|2

Žinot, kas yra funkcionuojantis alkoholikas? Kurio žmona gerai uždirba. Taip sekmadienį atvirame susitikime juokavo Klaipėdos anoniminiai alkoholikai (AA). Jų tikinimu, didžiausia klaida, kurią darė jų artimieji, - tai pagalba. Atvirą AA susirinkimą Klaipėdos Marijos Taikos Karalienės bažnyčios bibliotekoje pradėjo Saulius. „Alkoholikas“, - prisipažino vyras.


2014-10-18 17:27

Kokias pamokas išmoksta už rankos nutvertas neištikimas vyras?

71|2

Kiekvienas vyras turi santykių su moterimis filosofiją: vieni nepritaria neištikimybei, kiti pasisako už teisę nuklysti į kairę ir tvirtina, kad poligamija – prigimtinė stipriosios lyties teisė. Statistika menkai paguostų silpnosios lyties atstoves. Skaičiai byloja, kad net 76 procentai vyrų pritaria neištikimybei.


2014-10-18 11:23

Kodėl vyrams sunku suprasti, ką sako moterys

3

Iš pirmojo karto suprasti, ką moteris nori išreikšti žodžiais, būna labai sunku. Ir ypač vyrams. Kodėl? Į šį klausimą pagaliau atsakė Šefildo (Didžioji Britanija) universiteto specialistai, į šią problemą pažvelgę moksliniu požiūriu. Iš tikrųjų, galvos smegenys lengviau suvokia vyrų kalbą nei moterų, greičiau ją „iššifruoja“ ir išsiaiškina.


2014-10-16 15:39

Ar atleidžiate kitiems klaidas?

2

Ieškoti kaltų, net jei patys esate kalti, būdinga dažnam. Bet atleisti lengva ne kiekvienam. Ar jūs ilgai nešiojate pykčio akmenį užantyje ar, priešingai, atleidžiate kitiems, kurie apkartino jums gyvenimą, ir su palengvėjimu žengiate pirmyn? Visa tai paaiškės atsakius į žemiau pateiktus klausimus.


2014-10-15 16:43

Augančios paauglių savižudybės - neišrėktas vienatvės šauksmas

35|2

Lietuvą vėl krečia skaudžios tragedijos – iš gyvenimo vis dažniau ryžtasis trauktis šviesiausia šalies ateitis, jauni žmonės, kurie kada nors galėtų daug gražaus ir prasmingo nuveikti. Šį pirmadienį (spalio 13 dieną) septintokė alytiškė iššoko iš ketvirto mokyklos aukšto ir per plauką liko gyva. O jau kitą dieną Klaipėdos rajone dėl neaiškių priežasčių iš gyvenimo pasitraukė keturiolikametė mergaitė. Didžiausia tragedija tėvams – laidoti savo vaikus. Tačiau kaip laiku pastebėti, kad gyvenimo sunkumų dar neužgrūdintas paauglys išgyvena didelę dvasinę traumą ir galvoja apie savižudybę. Apie tai teiravomės Lietuvos „Jaunimo linijos“ specialisto, psichologo Pauliaus Skruibio.


Populiariausi per 24 val.