Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Amerikietis istorikas bando Vakarams įrodyti, kad gulagų era buvo „kitas holokaustas“

Amerikietis istorikas bando Vakarams įrodyti, kad gulagų era buvo „kitas holokaustas“

Ir J.Stalinas, ir A.Hitleris buvo monstrai, tačiau jų vaidmuo istorijoje nebuvo vienodas.

Ačiū! Apie klaidą pranešta redakcijai.
Deja, išsiųsti nepavyko. Prašome pamėginti vėliau.
Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Istorija
2015-03-30 15:54

Rastos egiptiečių alaus talpos liudija ikiistorines linksmybes

Kasinėjimų Tel Avive metu rasti senovinių talpų alui daryti fragmentai rodo, kad egiptiečiai puotaudavo mieste, kuris šiandien laikomas labiausiai mėgstančiu linksmybes visame Izraelyje.


2015-03-27 22:11

Vatniko logika: „Jeigu manęs bijo, vadinasi, gerbia!“

38

Vatnikai ir koloradai. Kartu su Ukrainos įvykių atgarsiais į Lietuvą atkeliavę nostalgijos kamuojamus sovietmečio garbintojus bei Kremliaus politikos liaupsintojus pašiepiantys žodžiai mūsų krašte greitai tapo populiarūs. Atrodytų, šiandien jų prasmė visiškai aiški be jokių papildomų komentarų, tačiau jie taip pat turi savo istoriją. Šįkart – apie vatnikus.


2015-03-27 10:14

Plėšikai drumsčia Baltijos jūroje nuskendusių laivų ramybę

3|12

Baltijos jūroje pastaruoju metu aptikti įdomiausi nuskendę senoviniai laivai bus globojami valstybės – dešimt jų įtraukta į Nekilnojamojo kultūros paveldo vertybių sąrašą. Nardytojams jų liesti nevalia. Jūrų skenduoliai bene labiausiai vilioja giluminio nardymo mėgėjus, tarp kurių pasitaiko įžūlių plėšikautojų, grobiančių viską, ką tik pamato.


2015-03-26 09:54

Galingiausia Lietuvos akis Molėtuose vis nepaliauja stebinti

3|7

Nėra abejingų didingam ir paslaptingam dangaus šviesulių spindesiui. Jis jaudina ir jausmus, ir protą. Kaip yra sakęs didysis filosofas Immanuelis Kantas: „Du dalykai nepaliauja stebinę visą gyvenimą: žvaigždėtas dangus virš galvos ir žmogaus moralės dėsnis...“


2015-03-23 16:27

Kas Antakalnyje regėjo antruosius Versalio rūmus?

5

„Pats Vilnius yra išskirtinis miestas, tačiau Antakalnis dar labiau išsiskiria, nes jis turi tokią aurą, kurią ilgiau šiame rajone pagyvenę žmonės tikrai pajaučia“, – tikina knygos „Primirštas Antakalnis“ autorius Jurgis Vanagas.


2015-03-23 14:20

Lietuvininkui vokietis, nemokantis lietuviškai, buvo „aklas“

1

„Mes nežinome, kad daugelį dabar vartojamų patarlių pirmą kartą užrašė Jokūbas Brodovskis. Jo žodynas svarbus ne tik leksikografams, bet ir tautosakos tyrinėtojams“, – tvirtino Lietuvos mokslų premijos laureatas Vincentas Drotvinas, pristatęs premijuotame darbe J.Brodovskio žodyną.


2015-03-23 13:11

Argentinoje rasti nacių slėptuvės griuvėsiai

6| 

Archeologai atokiose Argentinos džiunglėse galimai rado slėptuvę, į kurią naciai būtų bėgę, jei pralaimėtų Antrąjį pasaulinį karą. Mokslininkai tiria trijų pastatų liekanas, rastas „Teyu Cuare“ parke šalies šiaurėje netoli Paragvajaus sienos, praneša AFP.


2015-03-22 12:12

Prieš dvidešimt metų Tokiją sukrėtė mirtinas išpuolis metro

1995 metų kovo 20 dienos rytą sausakimšame Tokijo metro buvo paleistos nervus paralyžiuojančios zarino dujos. Viename judriausių pasaulyje metropoliteno sistemų tą rytą į darbą keliavo milijonai japonų. Keli vyrai skysto zarino paketus susivynioję į laikraščius įlipo į rytinius traukinius.


2015-03-22 11:04

Ar įmanoma Lietuvai susigrąžinti pagrobtas kultūros vertybes?

6

„1945 m. viduryje Lenkijos atstovai buvo parengę specialią sutartį dėl kultūros vertybių, kurioje pagrindinis dėmesys buvo skirtas kultūros vertybėms iš Vilniaus ir Lvovo atsigabenti. Didesnį dėmesį Vilniaus vertybėms rodo tai, kad Lenkijos įgaliotinio „Evakuacija iš sovietinės Lietuvos“ aparate buvo įkurtas specialus Kultūros skyrius, kuris užsiėmė kultūros vertybių revindikacijos reikalais. Kiek man žinoma, analogiškų skyrių nei Baltarusijoje, nei Ukrainoje nebuvo“, – sakė istorikė Vitalija Stravinskienė.


2015-03-17 14:13

Atradimas. Seniausias kūrinys Lietuvoje – elnio rago kirvukas

1

12 tūkstančių metų prieš Kr. Prieš tiek laiko naudotas kirvukas iš šiaurinio elnio rago rastas Biržų rajone. Mokslininkai linkę manyti, kad tai – seniausias šalyje rastas žmogaus rankų dirbinys. „Atlikus radiokarboninį tyrimą paaiškėjo, kad tai – vienintelė tokia XII ar net XIII a. prieš Kr. relikvija Lietuvoje. Nors tai tik rago fragmentas, šis faktas atverčia naują Lietuvos istorijos puslapį“, – sakė Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto vyriausiasis mokslinis darbuotojas Linas Daugnora.


Populiariausi per 24 val.