Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Ekspedicija „Baikalas 2011“, skiriama didžiųjų tremčių 70 metų sukakčiai paminėti

Ekspedicija „Baikalas 2011“, skiriama didžiųjų tremčių 70 metų sukakčiai paminėti

2011-07-13 15:35

Liepos 19 dieną iš Naujosios Vilnios geležinkelio stoties išvyks keturių visureigių automobilių kolona į nuotykių ekspediciją „Baikalas 2011”. Maršrutas nusidrieks per visą buvusią Sovietų Sąjungą, pasuks į Šiaurės Mongoliją ir pirmą kartą lankysis lageriuose, kuriuose buvo ištremti lietuviai.

1/3

Ekspedicija tirs versiją, kad trėmimai galėjo būti vykdomi ne tiek ideologiniu, kiek ekonominiu pagrindu, kaip neoimperinės – vergovinės sovietinės santvarkos eros apraiška. D.Zabiela

Ekspedicija „Baikalas 2011“, skiriama didžiųjų tremčių 70 metų sukakčiai paminėti

1 / 3

Ekspedicija tirs versiją, kad trėmimai galėjo būti vykdomi ne tiek ideologiniu, kiek ekonominiu pagrindu, kaip neoimperinės – vergovinės sovietinės santvarkos eros apraiška. D.Zabiela

Ketinama aplankyti Olchono salą, kurioje buvo ištremti lietuvių kunigai ir dirbo Baikalo žvejais. D.Zabiela

Ekspedicija „Baikalas 2011“ vyksta į ekstremalų nuotykių žygį tomis vietomis, kur yra lietuvių tremties paminklų: lagerių, kapinių ar dar gyvenančių lietuvių. D.Zabiela

(3 nuotraukos) D.Zabiela

Visos
Nuotraukos

Po vieną
nuotrauką

Ačiū! Apie klaidą pranešta redakcijai.
Deja, išsiųsti nepavyko. Prašome pamėginti vėliau.
Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai (0)
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Kelionės ir poilsis
2014-08-19 17:41

Ar norite keliauti kruiziniu laivu, kuriame plaukia ir karvės?

2

Kruiziniais laivais dabar kasmet keliauja daugiau kaip 20 milijonų žmonių. O ar žinojote, kad kruizinių kelionių ištakos siekia XIX amžių? Pirmąją kruizinę kelionė 1844 metais britai suorganizavo po Viduržemio jūrą. O štai 1980 metais į kruizinę kelionę per Atlanto vandenyną buvo paimta... karvė. Jos dėka dvi savaites trukusios kelionės svečiai buvo aprūpinti šviežiu pienu.


2014-08-18 12:17

10 priežasčių, kodėl verta aplankyti egzotiškąjį Ekvadorą

5|7

Jei jau aplankėte tokias populiarias turistines vietas, kaip Roma, Paryžius, Londonas, Niujorkas ir Stambulas, šį kartą pasirinkite kažką naujo ir netikėto. Pavyzdžiui, Ekvadorą. Ši Pietų Amerikos šalis labiau garsėja savo bananais nei turistinėmis vietomis. Vis dėlto į turistų planus vis dar retai įtraukiama nedidelė šalis turi ką pasiūlyti įdomaus.


2014-08-17 16:44

A. Užkalnis keisčiausioje pasaulio šalyje: „Gerkite daug kavos“

82|7

Į Islandijos sostinę geriausia vykti tada, kai saulė nenusileidžia dieną naktį, kai yra poliarinė diena. Gerkite daug kavos – išsimiegosite grįžę. Anksčiau buvusi brangiausia pasaulio sostinė po finansų krizės prieš kelerius metus atėjo į protą, tačiau, žinoma, ji jau niekada nebus labai pigi.


2014-08-16 14:12

Lietuvių kelionės: svarbiau ką nors pamatyti nei pailsėti

3

Vasarai ritantis į antrąją pusę yra puiki proga įvertinti, kaip kinta lietuvių vasaros kelionių įpročiai. Pasirodo, vis daugiau tautiečių renkasi ne poilsines, o pažintines keliones. Kodėl?


2014-08-15 15:33

Nutrūktgalvio amerikiečio nuotykiai – ne silpnų nervų publikai

11|19

Vyras, kuris viename Jungtinių Valstijų realybės šou filmavosi nuogas, dabar keliauja po pasaulį ir rizikuodamas gyvybę bando pasidaryti asmenukes su pavojingiausiais pasaulio gyvūnais. 26 metų Forrestas Galante savo žygio metu pozavo su 6 metrų ilgio anakondą Amazonės upėje, laikė ryklį Bahamose ir priartėjo kelių žingsnių atstumu prie Komodo drakono.


2014-08-15 10:38

Švyturių enciklopedijos kūrėjui ranką tiesia moksleiviai

1|14

Palangiškis marinistas Aidas Jurkštas, nupiešęs ir aprašęs kelis tūkstančius Baltijos pakrantėse blyksinčių švyturių, atrado pasekėjų - jo paskatinti legendomis ir mitais apgaubtų statinių eskizus pradėjo piešti Šilutės rajono moksleiviai. Fridricho Bajoraičio viešojoje bibliotekoje surengta A.Jurkšo ir jo pėdomis žengiančių jaunųjų dailininkų bendroji kūrybos paroda.


2014-08-14 14:26

Ritualiniai kinų šokiai - tik atkakliausių smalsuolių akims

14

Pietų Kinijoje esanti Guižu provincija garsėja senomis kultūrinėmis tradicijomis. Pati įdomiausia - nuošalioji ir nelengvai pasiekiama Baša vietovė, kurioje gyvena miao etninė grupė. Šie žmonės dar vadinami paskutiniais tradicinių ginklų kūrėjais Kinijoje; jiems leidžiama nešioti pačių pagamintus šautuvus.


2014-08-14 08:20

Dainininkui T. Auguliui Turizmo departamentas primena puvėsį

15|2

Daugybę metų keliones į įvairiausias pasaulio šalis organizuojantis žinomas šalies atlikėjas Tomas Augulis negali ramiai stebėti, kaip šalyje daugėja nesąžiningų kelionių organizatorių, žlugdančių lietuvių atostogas.


2014-08-13 18:38

Seulas Andriaus Užkalnio akimis - azijietiška tvarka be mistikos

32|7

Seule buvau keletą kartų ir kiekvieną sykį laukiau, ar jau įsimylėsiu tą miestą, kaip pamilau Kiotą, Saporą, Osaką, Tokiją ar Narą kaimyninėje Japonijoje. Iš pirmo žvilgsnio viskas labai panašu, tik raštas skiriasi, tačiau širdis nepradeda plakti stipriau. Neturiu nė vienos svajonės, susijusios su Seulu. Nė karto jo nesapnavau.


2014-08-12 14:05

Sąmoningas turistas į svetimą šalį nesineš net česnako skiltelės

1

Keliaujant privalu laikytis atsakingo keliavimo principo, nes mes svečioje šalyje visada paliekame kultūrinį, ekonominį ir fizinį pėdsaką, kalba Vilniaus universiteto Orientalistikos centro dėstytoja Ieva Rutė. „Čilė griežtai laikosi karantino, nes, kai Europoje siautusi vynuogių erkutė išnaikino kai kurias vynmedžių rūšis, Čilė stengėsi jas išsaugoti. Nesuprantu, kodėl yra tokių, kurie iš Bolivijos į Čilę kišenėje nešasi tris česnako skilteles ir paskui tuo didžiuojasi. gali būti, kad būtent tos trys česnako skiltelės turi sukėlėją, kuris vėliau paskleis užkratą“, – stebisi ji.


Populiariausi per 24 val.