Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Ekspedicija „Baikalas 2011“, skiriama didžiųjų tremčių 70 metų sukakčiai paminėti

Ekspedicija „Baikalas 2011“, skiriama didžiųjų tremčių 70 metų sukakčiai paminėti

2011-07-13 15:35

Liepos 19 dieną iš Naujosios Vilnios geležinkelio stoties išvyks keturių visureigių automobilių kolona į nuotykių ekspediciją „Baikalas 2011”. Maršrutas nusidrieks per visą buvusią Sovietų Sąjungą, pasuks į Šiaurės Mongoliją ir pirmą kartą lankysis lageriuose, kuriuose buvo ištremti lietuviai.

1/3

Ekspedicija tirs versiją, kad trėmimai galėjo būti vykdomi ne tiek ideologiniu, kiek ekonominiu pagrindu, kaip neoimperinės – vergovinės sovietinės santvarkos eros apraiška. D.Zabiela

Ekspedicija „Baikalas 2011“, skiriama didžiųjų tremčių 70 metų sukakčiai paminėti

1 / 3

Ekspedicija tirs versiją, kad trėmimai galėjo būti vykdomi ne tiek ideologiniu, kiek ekonominiu pagrindu, kaip neoimperinės – vergovinės sovietinės santvarkos eros apraiška. D.Zabiela

Ketinama aplankyti Olchono salą, kurioje buvo ištremti lietuvių kunigai ir dirbo Baikalo žvejais. D.Zabiela

Ekspedicija „Baikalas 2011“ vyksta į ekstremalų nuotykių žygį tomis vietomis, kur yra lietuvių tremties paminklų: lagerių, kapinių ar dar gyvenančių lietuvių. D.Zabiela

(3 nuotraukos) D.Zabiela

Visos
Nuotraukos

Po vieną
nuotrauką

Ačiū! Apie klaidą pranešta redakcijai.
Deja, išsiųsti nepavyko. Prašome pamėginti vėliau.
Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai (0)
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Kelionės ir pomėgiai
2014-09-23 14:13

Akcijos laimėtojas mėgavosi kelione jachta Viduržemio jūroje

1|8

Iš Prienų kilęs Tomas Masiulionis savaitę su penkiais bičiuliais praleido Viduržemio jūroje plaukiodamas prabangia jachta. „Italijoje ir vanduo, ir oras buvo apie 26 laipsnius, nors jautėsi lyg gerokai per trisdešimt. Negalėjau įsivaizduoti, kad ir man teks galimybė vairuoti tokią prabangią jachtą. Mėgavausi kiekviena akimirka“, – įspūdžius pasakoja „Švyturio“ vasaros akcijos laimėtojas, kelionei su penkiais draugais nepaklojęs nė lito.


2014-09-23 14:04

Japonus Lietuvoje šokiruoja valkatos ir maudynės ežeruose

2

Lietuvos turizmo departamento duomenimis, pagal iš Azijos šalių į Lietuvą atvykstančių turistų skaičių pirmauja Japonija. Per pirmą 2014 m. pusmetį turistų iš Japonijos atvyko net 37,5 proc. daugiau.


2014-09-23 12:40

Alesia ir Romualdas Mačiuliai: „Tik nedrybsoti ant sofos!“

67|8

Jokio televizoriaus, animacinių filmukų ar drybsojimo ant sofos. Atsikeli savaitgalį ir imiesi veiksmų. Tokiu režimu gyvena žinomų verslininkų Alesios (36 m.) ir Romualdo (30 m.) Mačiulių šeima. Romualdas pats savęs juokais klausia, kam pirko tą televizorių, nes namuose nėra įpročio jo žiūrėti. Nebent teniso ar kitokios sporto šakos varžybas.


2014-09-22 09:46

Ibisos diskotekoms Skaisgiriams pritrūkdavo jėgų

37|13

Krepšinis ir brangūs žmonės. Štai kas prodiuserį Rolandą Skaisgirį (45 m.) su žmona Vaida (23 m.) išviliojo trumpučių atostogų į Ispaniją. Pasaulį išmaišiusiai porai nebeknieti apžiūrėti vienos ar kitos garsios vietos – ji gali atsiduoti tiesiog puikiam laiko leidimui.


2014-09-21 19:33

Dubajaus prabanga per 10 metų pakeitė pasaulio žemėlapį

13|6

Milžiniškas kontrastas nuo skurdo prie prabangos, pakeitusios, net pasaulio žemėlapį. Taip pasikeitė Dubajus per pastarąjį dešimtmetį. Jungtinių Arabų Emyratų širdis yra Dubajus, nors sostinė - Abu Dabis. Tačiau viskas sukasi apie Dubajų, vieną prabangiausių miestų pasaulyje, kuris nepalieka abejingų. Lyg ne iš šio pasaulio mirgančiais viešbučiais, skulptūromis, sunkiai suvokiamais vaizdais, ko visiškai nebuvo prieš 50 metų.


2014-09-18 22:53

J. Didžiulio mama Ana: „Kolumbijoje svajonėms lemta išsipildyti“

4|4

Kolumbietės Anos Elviros Valencia pažintis su Lietuva prasidėjo prieš keletą dešimtmečių. Jos vyriausiajam sūnui – puikiai pažįstamam muzikantui Jurgiui Didžiuliui – dabar 34-eri, o Kalifornijoje gyvenančiai dukrai Arianai – 30 metų. Su jų lietuvių kilmės tėvu Ana jau seniai nebe kartu, tačiau iki šiol yra geri draugai su buvusiais uošviais – Kolumbijoje gyvenančiais išeiviais iš Lietuvos – Laima ir Algiu Didžiuliais. „Nuo pat mūsų pažinties pradžios jie su tokia nostalgija kalba apie Lietuvą, kad ta meilė persidavė ir man“, – sako Ana, jau kurį laiką viešinti pas Jurgio šeimą Vilniuje.


2014-09-18 18:32

Vilniuje linksmai ištraukti „Vilniaus fejerijos“ mūšio burtai

12| 

Jau šį šeštadienį Vilniaus danguje karaliaus fejerverkai – šeštą sykį vyks festivalis „Vilniaus fejerija“. Ketvirtadienio vakarą sostinės Oslo namų terasoje originaliai ištraukti jo burtai – dalyviai iš Belgijos, Bulgarijos ir Čekijos sužinojo, kokie eilės tvarka Vingio parke demonstruos savo išmonę.


2014-09-17 21:05

Gamtos fotografo R. Anusausko taikiklyje – unikalus kadras

39|2

„Gamtą fotografuoju jau 20 metų, mano archyve – pusantro milijono įvairių gamtos reiškinių nuotraukų, tačiau to, ką išvydau prie Merkio upelio temstant, dar nesu regėjęs“, – stebėjosi gamtą fotografuojantis Ričardas Anusauskas. Vyras džiaugiasi, kad su gera technika jam pavyko įamžinti vertikaliai styrantį, milžiniško dydžio raudoną debesų vamzdį.


2014-09-17 10:22

Barselona A. Užkalnio akimis: ką privalu pamatyti Ispanijoje

65|6

Baisu pagalvoti, bet Barselona ne visada buvo vienas pagrindinių pasaulio turistinių miestų ir net nebuvo pagrindinis turistų traukos centras Ispanijoje. Prieš du dešimtmečius, 1992 metais, mieste vykusios olimpinės žaidynės ir pasirengimas joms apipylė Katalonijos sostinę pinigais. Didžioji jų dalis nebuvo iššvaistyti, o pavirto puikia infrastruktūra, gražiais pastatais. Anksčiau buvęs Ispanijos Panevėžys tapo geriausiu šalies eksportu.


2014-09-16 19:06

Garsūs žmonės tikina: geriausias pomėgis - savęs lavinimas

1

Rugsėjo 1-ąją išleidęs atžalas į mokslus dažnas pamąsto, kad ir pačiam vertėtų išmokti ko nors naujo ar pagilinti jau turimas žinias. Naujos žinios vieniems padeda kilti karjeros laiptais, kitiems keisti profesiją, tretiems – įgyti naują pomėgį. Atėjus rudeniui tarsi iš gausybės rago pasipylė siūlymai lankyti įvairias mokyklas, kursus, seminarus.


Populiariausi per 24 val.