Ekspedicija „Baikalas 2011“, skiriama didžiųjų tremčių 70 metų sukakčiai paminėti

Ekspedicija „Baikalas 2011“, skiriama didžiųjų tremčių 70 metų sukakčiai paminėti


2011-07-13 15:35

Liepos 19 dieną iš Naujosios Vilnios geležinkelio stoties išvyks keturių visureigių automobilių kolona į nuotykių ekspediciją „Baikalas 2011”. Maršrutas nusidrieks per visą buvusią Sovietų Sąjungą, pasuks į Šiaurės Mongoliją ir pirmą kartą lankysis lageriuose, kuriuose buvo ištremti lietuviai.

1/3

Ekspedicija tirs versiją, kad trėmimai galėjo būti vykdomi ne tiek ideologiniu, kiek ekonominiu pagrindu, kaip neoimperinės – vergovinės sovietinės santvarkos eros apraiška. D.Zabiela

Ekspedicija „Baikalas 2011“, skiriama didžiųjų tremčių 70 metų sukakčiai paminėti

1 / 3

Ekspedicija tirs versiją, kad trėmimai galėjo būti vykdomi ne tiek ideologiniu, kiek ekonominiu pagrindu, kaip neoimperinės – vergovinės sovietinės santvarkos eros apraiška. D.Zabiela

Ketinama aplankyti Olchono salą, kurioje buvo ištremti lietuvių kunigai ir dirbo Baikalo žvejais. D.Zabiela

Ekspedicija „Baikalas 2011“ vyksta į ekstremalų nuotykių žygį tomis vietomis, kur yra lietuvių tremties paminklų: lagerių, kapinių ar dar gyvenančių lietuvių. D.Zabiela

(3 nuotraukos) D.Zabiela

Visos
Nuotraukos

Po vieną
nuotrauką

Ačiū! Apie klaidą pranešta redakcijai.
Deja, išsiųsti nepavyko. Prašome pamėginti vėliau.
Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Kelionės ir pomėgiai
2015-05-22 16:41

Penkios didžiausios dviratininkų nuodėmės. Kaip jų nepadaryti?

1

Dviratininkų skaičiui pamažu augant, kyla ir vairuotojų nepasitenkinimas kai kuriais jų įpročiais. Žvelgiant į praėjusių metų statistiką dviratininkai neatrodo itin nedrausmingi. Jie buvo pripažinti kaltais 196 eismo įvykiuose, tačiau tai sudaro vos 5,8 proc. visų incidentų. Bet kodėl tuomet vairuotojams sunku išspausti gerą žodį apie dviratininkus ir atvirkščiai?


2015-05-21 15:08

Neįprastos lenktynės jau įtraukė ir kelis šimtus lietuvių

8

Kauno, Klaipėdos ir Telšių rajono dviratininkų bendruomenės turi puikią progą parodyti ko yra vertos. Visą gegužę vykstant tarptautinei iniciatyvai „Europos dviračių iššūkis 2015“ šių regionų dviratininkai su kitais Europos miestai varžosi, kas daugiausia numins kilometrų. Gegužės 1-ąją startavusioje tarptautinėje programoje „Europos dviračių iššūkis 2015“ dalyvauja ir trys Lietuvos regionai. Tai Klaipėdos ir Kauno miestai bei Telšių rajonas.


2015-05-19 13:56

18 eurų gali išgelbėti kelyje nuo nemalonumų

5

Traumos ar nelaimės kelyje, ypač aktyviau pedalus minantiems dviratininkams – ne toks jau retas dalykas. Ar galima nuo jų apsidrausti? O ar įmanoma apdrausti dviratį nuo vagių? Juk signalizacijos į šią transporto priemonę neįmontuosi. Bendrovės „ERGO Insurance“ Verslo klientų departamento Alternatyvių pardavimų kanalų grupės vadovas Mindaugas Budrys patikino, kad tokias paslaugas Lietuvoje draudikai jau teikia.


2015-05-18 15:42

Žinomi žmonės ragino aktyviai leisti laisvalaikį nuotykių parke

1|26

Praeitą savaitę aktoriai ir prodiuseriai rinkosi į nuotykių turnyrą. Improvizacinio teatro „Kitas Kampas“ aktoriai Audrius Bružas, Kirilas Glušajevas, Dima Golovanovas ir direktorė Airina Kazlauskaitė, aktorė Kristina Savickytė-Damanskienė ir televizijos laidų prodiuserė Elena Puidokaitė lenktyniavo „UNO Park“ nuotykių parko Žalioje trasoje.


2015-05-17 15:57

Netikėti Švedijos ambasadorės atradimai Vilniuje

39|7

Švedijos ambasados Lietuvoje darbuotojai jau trečius metus šiltuoju metų laiku po Vilnių važinėja dviračiais su tariamais diplomatiniais numeriais. „Dviračiai yra su Švedijos vėliava priekyje, gale mes esame pasigaminę žalius diplomatinius numeriukus, visus dviračius sunumeravome“, – sakė Švedijos ambasados atstovė Giedrė Berželionytė.


2015-05-15 20:15

Išradingi vaikinai kuria dviračius, kokių Lietuvoje dar nėra

22|26

Verslo idėja gali slėptis visiškai paprastuose dalykuose. Tuo įsitikino du vilniečiai, turintys iš pirmo žvilgsnio paprastą, tačiau nemažai skrupulingo darbo reikalaujančią idėją – dviračių puošybą. 33 metų Artūras Rožkovas ir 27-erių Vaidotas Ambrozaitis užsiima veikla, kuri dviračių entuziastams mažų mažiausiai turėtų kelti susižavėjimą.


2015-05-14 14:08

Eimutis Kvoščiauskas Ispanijos pietuose gaudė vasarą

7|21

Aktorius Eimutis Kvoščiauskas (34 m.) neslepia – kai sugalvoja, kad nori atostogų, o darbų grafikas leidžia išlėkti iš Lietuvos, šią galimybę griebia net negalvojęs. Ir šįkart, kai su bičiuliais vyko į Ispanijos pietus, jauno vyro nesustabdė faktas, kad tiesiai į Malagą iš Vilniaus nebėra bilietų. Kompanija čia pat griebė bilietus į Madridą ir traukiniu gana greitai iš ten pasiekė Malagą.


2015-05-13 11:40

Kaip gabenti dviratį, kad ir jis, ir automobilis nenukentėtų

5|5

Dviračio nesupakuosi ir nesukiši į automobilio bagažinę. Tačiau aktyviems keliautojams ranką tiesia ir automobilių įrangos gamintojai, ir vežėjai. Automobiliams skirti dviračių laikikliai gali būti tvirtinami ant stogo, prie bagažinės durelių arba ant automobilio kablio. Visi jie turi privalumų ir trūkumų. Skiriasi ir šių įtaisų kainos.


2015-05-12 10:18

Vyro dovana N. Martinavičienei – kelionė į žydintį Madridą

47|36

Joks padovanotas daiktas neatstoja gautų gerų emocijų ir daugybės įspūdžių. Tuo įsitikinę kauniečiai verslininkai Natalija ir Sigitas Martinavičiai, kurie gimtadienio proga vienas kitą vis dažniau nustebina kelionėmis.


2015-05-11 13:07

Įvairiaspalviai „Vespa“ motoroleriai džiugino vilniečių akis

3|12

Savaitgalį vilniečių akis džiugino įvairiaspalviai „Vespa“ motoroleriai – šių dviračių transporto priemonių savininkai atidarė vasaros sezoną. „Vespu“ kortedžas apsuko ratą aplink rotušės aikštę ir išvyko pasivažinėti po Vilniaus senamiesčio gatveles.


Populiariausi per 24 val.