Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Žydų muzika - Nemuno krantinėje

Žydų muzika - Nemuno krantinėje

2011-07-22 12:35

Įvairiasluoksnė klezmerių muzika - visdar nedaug pažįstamas žanras. Tapatintas su žydu vestuvėmis, buvęs ties išnykimo riba, šiandien tai muzika, atliekama profesionalioje scenoje, atradusi savo vietą džiazo improvizacijose, pasižymi stipriu energijos ir emocijų užtaisu.

1/2

Ačiū! Apie klaidą pranešta redakcijai.
Deja, išsiųsti nepavyko. Prašome pamėginti vėliau.
Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai (0)
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Meno pulsas
2015-01-30 15:22

Tarp pirmųjų, pagerbtų kultūros mecenato ženklu, – S. Karosas

5

Prasidėjus vieno grasiausių Lietuvos diplomatų, filantropų ir mecenatų, kompozitoriaus Mykolo Kleopo Oginskio metams, kultūros ministras Šarūnas Birutis sako, jog šie metais bus išskirtiniai Lietuvos kultūros ir verslo santykiams – bus ieškoma naujų bendradarbiavimo formų, pradėta įgyvendinti kultūros mecenatystės strategija. 2015 m. sausio 30 dieną Vilniuje verslo atstovams pirmą kartą įteikti Kultūros ministerijos specialiai Lietuvos kultūros mecenatams sukurti ženklai.


2015-01-30 14:59

Lrytas.lt biblioteka: M.J.Sandel. „Ko nenusipirksi už pinigus?“

Michael J. Sandel (Maiklas Sandelis) – JAV politikos filosofas, Harvardo universiteto profesorius, knygų autorius. Išgarsėjo parašęs knygą „Teisingumas: kaip elgtis teisinga?“ (Justice: What’s the Right Thing to Do?). 2002 m. išrinktas prestižinės Amerikos menų ir mokslų akademijos nariu. M. J. Sandelio kūriniai išversti į aštuoniolika kalbų, jo paskaitos apie teisingumą transliuojamos per televiziją ir skelbiamos internete.


2015-01-30 14:40

Jaunieji teatro kūrėjai teigia: „Tobulumas – tai liga“

Lietuvos teatro sąjunga naujus metus pradeda nauju „Jaunojo režisieriaus eksperimento“ pasirodymu. Trečius metus rengiamas konkursas žiūrovams pristato jaunus scenos meno talentus. Vasario 7 d. sostinės publika kviečiama į režisierės Saulės Norkutės spektaklio eskizą „Voicekas ir Marija“. Spektaklyje vaidmenis kuria aktorių duetas – Jonas Verseckas ir Justina Kaminskaitė. Spektaklio scenografė – Šarūnė Pečiukonytė.


2015-01-30 13:52

Kanuose pagerbtą filmą „Žiemos miegas“ išvys ir lietuviai

Peizažas kaip mėnulyje, atšiaurus oras ir dramaturgija, kurios pavydėtų pats Antonas Čechovas, jei tik būtų gyvas ir žiūrėtų kiną. Būtent toks yra režisieriaus Nuri Bilge Ceylano filmas „Žiemos miegas“ (angl. Winter Sleep, 2014), pernai įvertintas Kanuose (Prancūzija). Jį netrukus galės išvysti ir Lietuvos kino žiūrovai. Trys išankstiniai filmo seansai įvyks jau šį savaitgalį Kauno kino teatre „Romuvoje“. Vėliau „Žiemos miegas“ keliaus į Vilniaus, Šiaulių, Panevėžio kino sales.


2015-01-30 13:13

Mokesčių paskata pritrauks kino produkcijos už 15 mln. eurų

Lietuvos kino centras šiemet tikisi pajusti pernai pradėjusios veikti mokesčių paskatos kino gamybai vaisius. Paskatą administruojantis Lietuvos kino centras prognozuoja, kad 2015-aisiais mokesčių paskata kinui į Lietuvą gali pritraukti kino produkcijos už 15 milijonų eurų.


2015-01-30 12:57

Kauno miesto simfoninis orkestras pasitinka dešimtąjį gimtadienį

3

Kauno miesto simfoninis orkestras, pasitikdamas savo gyvavimo dešimtmetį, ruošiasi sukakties minėjimo koncertams Kauno valstybinėje filharmonijoje. Beveik visi jubiliejinio sezono koncertai dedikuoti šiai sukakčiai, tačiau vasario 5-osios renginys bus ypatingas, nes būtent tądien 2005 metais Kauno filharmonijos scenoje įvyko pirmasis Kauno miesto simfoninio orkestro koncertas.


2015-01-30 11:59

Japonijos kino festivalyje – pažintis su K.Okamotos kūryba

Vasario 6 d. kino teatre „Forum Cinemas Vingis“ prasidės 14-asis Japonijos kino festivalis, rengiamas Japonijos ambasados, Japonijos fondo ir „Forum Cinemas Vingis“. Jame bus iš arčiau pažvelgta į japonų režisieriaus Kihachi Okamoto kūrybą. Bus parodyti septyni jo filmai.


2015-01-30 11:42

Išrinkti knygos meno konkurso „Vilnius ‘2014“ nugalėtojai

Lietuvos Respublikos kultūros ministerija kasmet rengia konkursą geriausioms meninio apipavidalinimo ir poligrafinio atlikimo požiūriu knygoms išrinkti. Šiais metais konkursui 46 leidyklos pateikė 111 knygų pagal šešias temines grupes.


2015-01-29 22:58

Gyventojų tyrimas atskleidė, kodėl lietuviai piratauja

10|6| 

Ketvirtadalis šalies gyventojų teigia, kad intelektine nuosavybe naudojasi legaliai, tačiau tik penktadalis pripažįsta, kad nelegalus jos naudojimas yra vagystė. Tai paaiškėjo „Spinter tyrimai“ 2014 m. gruodžio pabaigoje atlikus reprezentatyvų gyventojų tyrimą.


2015-01-29 22:57

Menas kaip benzinas. Be jo telieka stovėjimas vietoje

8

Arba siūlau dar vieną viziją – Lukas Geniušas duoda didžiulį turą po Lietuvą su fortepijoniniais koncertais. Ar salės būtų pilnos? Būtų. Ar ten sėdėtų žmonės, sumokėję už bilietus filharmoninę kainą? Sėdėtų. Bet jaunasis Geniušas nedarys didžiulio turo po Lietuvą, nes šiuo metu jis negalėtų duoti sąžiningos kokybės. Genialūs muzikantai groja tobulais instrumentais, kurių rajonų kultūros centruose nėra.


Populiariausi per 24 val.