Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Himalajų druska - dar vienas stebuklas ar pirkėjų mulkinimas?

Himalajų druska - dar vienas stebuklas ar pirkėjų mulkinimas?

„Toks kalio ir natrio santykis, kurį nurodo Himalajų druskos pardavėjai, padeda organizme išlaikyti tinkamą skysčių pusiausvyrą. Bet tik tiek to gero poveikio. Specialiai kardiologiniams ligoniams skirtos druskos, kurioje yra sumažintas natrio ir padidintas kalio kiekis, galima nusipirkti ir vaistinėse“, - pastebėjo dietologė J.Dobrovolskienė.

Ačiū! Apie klaidą pranešta redakcijai.
Deja, išsiųsti nepavyko. Prašome pamėginti vėliau.
Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Medicinos žinios
2015-04-26 18:53

Septyni šiurpūs faktai apie antibiotikams atsparias bakterijas

8

Mokslininkai ir medikai visuomet linkę kiekvieną situaciją vertinti ramiai, nepulti į paniką ir nepiešti apokaliptinio scenarijaus. Tiesa, ne tuomet, kai kalba pasisuka apie atsparumą antibiotikams. Dėl pernelyg didelio jų vartojimo išsivysto antibiotikams atsparios bakterijos, kurios pajėgios sunaikinti kone visą žmoniją. Medikai tikina – tai didelė problema, su kuria kovoti ne taip paprasta.


2015-04-24 17:06

Rožinis autobusiukas pradeda 13-ąją kelionę aplink Lietuvą

Kitą savaitę prasideda kasmetinė sveikatinimo projekto „Nedelsk“ rožinio autobusėlio kelionė per Lietuvos miestus ir kaimus. Šiemet kelionės startu pasirinkta sostinė – pasitikrinti savo sveikatą pirmiausia galės Vilniaus regiono gyventojos, taip pat joms bus suteikiama galimybė pasiklausyti projekto iniciatorės Agnės Zuokienės paskaitos. Šalies moteris dėl krūties vėžio nemokamai tikrins bei konsultuos geriausi šalies onkologai.


2015-04-24 11:29

Sveikatos priežiūra švietimo įstaigose: kas pasikeitė?

2

Šiemet ikimokyklinio ugdymo įstaigose, bendrojo ugdymo mokyklose ir profesinio mokymo įstaigose dirbantys visuomenės sveikatos priežiūros specialistai, kurių daugiau kaip tūkstantis, švenčia veiklos 10-metį. Ta proga Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija kartu su Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centru, Higienos institutu bei Savivaldybių visuomenės sveikatos biurų asociacija Alytuje ir Telšiuose organizavo konferencijas „Sveikatos priežiūros mokyklose aktualijos“.


2015-04-24 10:44

Baseinuose teikiamos sveikatos pocedūros – ne visada saugios

Kauno visuomenės sveikatos centras, vykdydamas asmens sveikatos priežiūros įstaigų planinę kontrolę, vertina ir tose įstaigose veikiančių baseinų atitiktį Lietuvos higienos normos HN 109:2005 „Baseinai. Įrengimo ir priežiūros saugos sveikatai reikalavimai“, patvirtintos Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2005-07-12 įsakymu Nr. V-572 (HN 109:2005) reikalavimams.


2015-04-24 10:07

Gyvajai inkstų donorystei Lietuvoje – 41 metai

1

Balandžio 25-oji – įsimintina diena Lietuvos inkstų transplantacijos istorijoje. 1974-aisiais, prieš 41 metus, tądien Lietuvoje, Vilniuje, gydytojas Vytautas Kleiza atliko pirmąją inksto transplantaciją iš gyvo donoro.


2015-04-24 09:53

B. Vėsaitės sutrypti neišnešiotukų tėvai įpyko: jie neasocialūs

82|3

Seimo narė Birutė Vėsaitė socialiniame tinkle „Facebook“ paskelbė įrašą, kuris iki širdies gelmių papiktino daugybę medikų ir vaikus auginančių tėvų. Politikė pareiškė, kad neišnešiotus kūdikius gimdo asocialios motinos, o jie patys yra našta visuomenei.


2015-04-24 09:52

Kaune populiarėja gimdos ertmės histeroskopinės operacijos

22

Gimdos ertmės operacijos, kai prireikia chirurginės intervencijos, išlieka aktualia Lietuvos moterų problema. Vien tik kovo mėnesį VšĮ Kauno klinikinėje ligoninėje buvo atlikta per 20 histeroskopinių operacijų.


2015-04-23 14:26

Vėjaraupiai, hepatitas A, gripas: skiepyti ar ne?

2

Balandžio 24-30 d. – minėsime Pasaulinę imunizacijos savaitę, kuria siekiama priminti apie specifinės profilaktikos (vakcinų naudojimą) svarbą, kuri pripažinta efektyviausia priemone kovai su infekcinių ligų sergamumu, mirtingumu bei rimtomis komplikacijomis.


2015-04-23 14:25

Vaikų reabilitacija po ligų ar traumų – investicija į ateitį

Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) primena, kad vaikams po ūmių ligų, operacijų, sergantiems lėtinėmis ligomis ar joms paūmėjus, po traumų ir kitais atvejais gali būti skiriamas nemokamas sanatorinis ar reabilitacinis gydymas.


2015-04-23 09:54

Lietuvoje daugėja įvežtinės maliarijos atvejų

Vilniaus Santariškių ligoninėje gydomai moteriai diagnozuota tropinė maliarija. Tai penktasis įvežtinės maliarijos atvejis šiemet, pranešė Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC).


Populiariausi per 24 val.