Kauniečiai Kalėdų eglę kuria iš atliekų (nuotraukos, video)

Kauniečiai Kalėdų eglę kuria iš atliekų (nuotraukos, video)


2011-11-27 10:40

Pakaunėje kelios dešimtys savanorių jau nuo spalio vidurio kasdien renkasi į šaltą angarą, kuriame gimsta pagrindinė miesto Kalėdų eglė. Šiemet kauniečiai ir miesto svečiai stebėsis žaliaskare iš 40 tūkstančių plastiko butelių.

1/3

Eglė Čibirienė prisipažino, kad tvirtinti butelių dugnus reikia kantrybės. P.Mantautas

Ačiū! Apie klaidą pranešta redakcijai.
Deja, išsiųsti nepavyko. Prašome pamėginti vėliau.
Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Gamta
2015-07-01 00:01

Šiltą vidurvasarį lis visai nedaug

Liepa – šilčiausias metų mėnuo. Vidutinė jo temperatūra svyruoja nuo 16 iki 17 laipsnių. Kadangi vidurvasarį jau gerokai įšilęs ne tik žemės paviršius, bet ir jūra, temperatūros skirtumai tarp pajūrio ir rytinių rajonų nėra tokie dideli kaip kitais mėnesiais.


2015-06-30 10:46

Dešimtoji regykla dešiniajame Kuršių marių krante – aukščiausia

15|42

Atviri toliai kiek akys užmato. Vėjų šuorų sušiauštos Kuršių marių bangos, anapus dunkso miškingos, o vietomis – plikos nerijos kalvos. Šiapus – gyvenvietė su siaurute ir seklia įplauka į vietinį uostą. Tiek plačiai po vaiskia vasaros dangaus mėlyne iš dešiniojo marių kranto ties Dreverna (Klaipėdos r.) iki šios vasaros nebūta vietos apžvalgai.


2015-06-30 07:51

Liepos pradžioje atkeliaus karštis

4

Besibaigiantis birželis šįmet pavojingais reiškiniais negąsdino. Lietaus buvo visai nedaug, lietingesnės pasitaikė tiktai kelios dienos. Šilumos šis mėnuo taip pat dovanojo mažiau, negu galėtų, vidutinė paros temperatūra dažniausiai net nesiekė normos – 15–17 laipsnių šilumos.


2015-06-29 20:51

Kuršių nerijos smiltpieves uoliai šienauja avys ir ožkos

5|15

Kuršių nerijos nacionalinio parko (KNNP) teritorijoje, Bulvikio kyšulyje, žolę rupšnoja avys. Pamario pievas jos nušienaus geriau negu žemės ūkio technika, o svarbiausia – nepridarys žalos jautriai augmenijai. Ganiavos draustinyje projektas įgyvendinamas legaliai, gavus Norvegijos fondo finansinę paramą.


2015-06-29 20:31

Artėja karščio banga, liepa bus šiltesnė nei įprastai

49|2

Ateinantis ilgasis savaitgalis nudžiugins šiluma. Sinoptikai prognozuoja, kad antrąją šios savaitės pusę vyraus šilti, o savaitgalį – karšti orai. Vilniuje, Kaune, Panevėžyje ir kituose miestuose penktadienį prognozuojamas 27 laipsnių karštis. Savaitgalį bus dar karščiau – termometrai rodys iki 31 laipsnio.


2015-06-28 16:14

Zoologijos sodo gimtadienyje – lankytojų šėlionės

1|17

Dainos, šokiai, gausybė kitokių pramogų ir šventinis tortas – Kaune įsikūręs Lietuvos zoologijos sodas rimtai pasiruošė 77-ajam gimtadieniui.


2015-06-27 15:46

Ankstyvas rytas Varėnos rajone

1|12

Anksti ryte miško gyventojai pasirodo laukymėse. Šiemečiai stirnos jaunikliai jau gerokai ūgtelėję.


2015-06-27 11:05

Sinoptikai žada: savaitgalis bus puikus!

14|3| 

Paskutinėmis birželio dienomis temperatūros vidurkis, kuris pastarosiomis paromis siekė tik 13–14 laipsnių, priartės prie šiam metų tarpsniui būdingų reikšmių. Vidutinė daugiametė temperatūra birželio pabaigoje – apie 17 laipsnių. Orai Lietuvoje pradėjo šilti jau nuo vakar, o šiandien temperatūra kils iki 17–22 laipsnių. Debesuotumas nuolat kaitaliosis, rimto lietaus nesulauksime, nebent tiktai vietomis iškris vienas kitas lašas. Dvelks silpnas gaivus vėjelis. Sekmadienį vyraus sausi, mažai debesuoti ir ramūs orai. Naktį oras atvės iki 7–12 laipsnių.


2015-06-26 09:03

Žvirblių seksas Vilniuje. Neįtikėtina Paškos istorija

37|3

Lietuvos specialiosios tarnybos dar nepastebėjo, bet galbūt atkreips dėmesį, jog lygiagrečiai su geopolitine krize Vilniaus senamiesčio kavinėse staiga padaugėjo įžūlių žvirblių, drąsiai lesančių maistą iš lauko kavinių lankytojų lėkščių. O lankytojai, papirkti juokingo sparnuočių elgesio, jų nevaiko, bet juokiasi ir fotografuoja. Žvirbliai sostinėje tampa vis drąsesni ir jų matyti daugiau. Ar tai reiškia, kad mažesnieji „vagys skraiduoliai“ baigia išstumti stambesnius konkurentus, balandžius? Tikslaus atsakymo nežino net ornitologai, tačiau jie nemano, kad žvirblių populiacijos padidėjimas mieste būtų kuo nors ypatingas, o juolab – pavojingas reiškinys. Žvirblių pagausėjimas pastebimas visose Vilniaus lauko kavinėse jau kelintus metus. Bet daugiausia jų, ypač drąsių – vegetarinių patiekalų restorane „Balti drambliai“.


2015-06-26 00:01

Birželio pabaiga palepins šiluma

6|2

Pirmoje šios savaitės pusėje ties Baltijos regionu buvo įsitvirtinusi vėsesnio oro masė, bet ji jau pradėjo trauktis. Nuo šiandien temperatūra kasdien kils vis aukščiau. Penktadienį mūsų šalies orus lems žemesnio slėgio laukas. Daugiau debesų sukiosis virš vakarinių ir šiaurės vakarinių rajonų, šiuose regionuose kai kur trumpai palynos. Kitur lietaus tikimybė išliks nedidelė, o debesuotumas nuolat kaitaliosis.


Populiariausi per 24 val.