Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Etiketė – itališka, o alyvuogių aliejus – iš Ispanijos ar Afrikos

Etiketė – itališka, o alyvuogių aliejus – iš Ispanijos ar Afrikos

2012-01-16 15:41

Tyro alyvuogių aliejaus vartotojams – blogos žinios iš Italijos. Šios šalies teisėsauga ėmė tirti stambių alyvuogių aliejaus gamintojų produkciją. Paaiškėjo, kad į dailius butelius su spalvingomis etiketėmis pilstomas aliejus cisternomis keliauja iš Afrikos.

1/2

Net ir pačioje Italijoje parduodamas aliejus, kurio kilmė – tiesiog ES. P.Jurkevičiaus nuotr.

Etiketė – itališka, o alyvuogių aliejus – iš Ispanijos ar Afrikos

1 / 2

Net ir pačioje Italijoje parduodamas aliejus, kurio kilmė – tiesiog ES. P.Jurkevičiaus nuotr.

Tikro ir tyro itališko aliejaus gamintojai alyvuoges skina rankomis, kaip ir šio Toskanos ūkio darbininkai. „Scanpix” nuotr.

(2 nuotraukos) „Scanpix” nuotr., P.Jurkevičiaus nuotr.

Visos
Nuotraukos

Po vieną
nuotrauką

Ačiū! Apie klaidą pranešta redakcijai.
Deja, išsiųsti nepavyko. Prašome pamėginti vėliau.
Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai (0)
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Rinkos pulsas
2014-09-03 09:49

Mokesčių inspektoriams parūpo prancūziški blynai

Kauno apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (AVMI), gavusi pranešimą iš muitinės apie Kaune uždaroje lauko teritorijoje stovintį vilkiką su kroviniu, atliko operatyvų patikrinimą, kurio metu priekaboje-šaldytuve rasta 2,6 tonos nežinia kam priklausančių ir dokumentuose neaprašytų prancūziškų šaldytų blynelių. Analizuojant krovinio atsiradimo aplinkybes pradėjo ryškėti suregzta mokestinių pažeidimų schema.


2014-09-03 09:49

Lietuva konkurencingesnė už Latviją, bet nusileidžia Estijai

1

Pasaulio ekonomikos forumo (PEF) konkurencingumo tyrimo duomenimis, Lietuva šiemet užėmė 41 vietą iš 144, konkurencingiausia pasaulio šalimi šeštus iš eilės išliko Šveicarija. Pagal pagrindinių reikalavimų subindeksą, įvertinantį šalies institucinę aplinką, infrastruktūrą, makroekonomiką, sveikatą ir pradinį išsilavinimą, Lietuva šiemet pakilo iš 43 į 37 vietą, konkurencingiausia šalimi šioje kategorijoje tapo Singapūras.


2014-09-03 09:42

Lietuviška vištiena keliaus į Honkongą

Lietuvos paukštienos produktų gamintojams atveriama Honkongo rinka. Honkongo specialiojo administracinio regiono kompetentinga institucija informavo Valstybinę maisto ir veterinarijos tarnybą, kad baigtos veterinarijos sertifikato derinimo procedūros dėl atvėsintos ir šaldytos paukštienos ir paukštienos produktų importo.


2014-09-03 08:24

Mėsininkų viltis – ritualinis skerdimas ir arabai

85|2

Net ir Žemės ūkio ministerijos vadovybė jau užsiminė, kad Lietuvoje reikėtų įteisinti ritualinį skerdimą. Mėsos įmonių šeimininkai tikina to nekantriai laukiantys. Rusijos rinka užsivėrė, todėl šalies mėsos pramonę gali išgelbėti tik arabai. Apie tai kalba ir mėsos perdirbėjai, ir galvijų augintojai. Trūksta smulkmenos: leidimo Lietuvoje skersti gyvulius pagal halal (išvertus iš arabų k. – leistinas) tradiciją.


2014-09-03 08:24

Naujos finansinės sankcijos, kurių Rusija labiausiai baiminasi

54

Europos Sąjunga rengia naujų finansinių sankcijų paketą Rusijai. „Forbes“ atliko apklausą, kokių sankcijų Rusijos ekonomika turi bijoti labiausiai, o kokių – nelabai. Iki kitos savaitės pradžios Europos Sąjungos vadovai ketina parengti ketvirtąjį sankcijų paketą, kuris bus nutaikytas į finansų sektorių. Kol ES valdininkai rengia apribojimus, žiniasklaidoje visaip spėliojama, kas dar gali būti uždrausta – daromos įvairiausios prielaidos, kurios apima ir galimą Rusijos pašalinimą iš tarpbankinių atsiskaitymų sistemos SWIFT, ir rublio pašalinimą iš tarptautinės valiutų sistemos.


2014-09-02 18:30

Pirkinys pribloškė: kaip avėti Vokietijoje įsigytus batus?

54

Pasitikėk, tačiau visuomet patikrink. Tokia taisyklė būtų pravertusi lietuvei, Vokietijoje įsigijusiai patikusius batus. Moterį išgelbėjo tai, kad apsidžiaugusi pirkiniu ne tik dėžę iš pardavėjo rankų paėmė, bet ir susirinko pirkimo dokumentus – kasos čekius. Vokietijoje parduotuvėje nusižiūrėjusi patikusius batus lietuvė juos čia pat ir įsigijo. Pardavėja supakavo pirkinį, moteris už jį sumokėjo, tačiau iki sugrįžimo namo nosies į dėžę nebekišo.


2014-09-02 17:13

Pigesnių produktų dėl Rusijos sankcijų nesulauksime

103

Pirkėjas mažesnių maisto produktų ar daržovių kainų nesulauks. Dėl Rusijos paskelbto embargo ūkininkams siūloma visą derlių, kurį jie išveždavo, naikinti, kad gautų Europos Sąjungos išmokas. Prognozuojama, kad gali būti sunaikintos ne tik daržovės, bet ir kelios žemės ūkio šakos.


2014-09-02 17:12

Nealkoholinė rugsėjo 1-oji kėlė nuotaiką alaus barų savininkams

18

Rugsėjo 1-oji alaus barams, kavinėms ir restoranams buvo puiki diena. Juk draudimas pirmąją mokslo metų pradžią prekiauti alkoholiniais gėrimais jiems negalioja. Sostinės Goštauto gatvėje įsikūrusio tradiciniu lietuvišku alumi prekiaujančio restorano-baro „Alaus namai“ administratorius Adomas neslėpė - rugsėjo 1-osios antplūdžiui alaus restoranas ruošėsi iš anksto. Užsakė daugiau alaus, į darbą rinkosi gausesnis būrys apsaugos darbuotojų.


2014-09-02 12:34

Bloga žinia turistams - Roma tapo brangesnė

3

Italijos sostinė Roma didina vadinamąjį „pagalvės mokestį“. Nuo pirmadienio turistai už naktį viešbutyje turės mokėti iki 7 eurų didesnę sumą, savo svetainėje internete skelbia miesto valdžia. Finansinių sunkumų turinti Roma taip tikisi papildyti savo kasą. Kasmet Italijos sostinę aplanko apie 12 mln. žmonių.


2014-09-02 10:44

Lenkai nutarė, kad jų moterys nebegadina sūrio skonio

15

Pagarba liaudiškoms tradicijoms ne visada yra teigiamas reiškinys. Pavyzdžiui, Lenkijoje tik dabar atsikratyta keistos kone viduramžiškos tradicijos, diskriminavusios šalies moteris. Lenkijos žemės ūkio ministerija nusprendė iš kalniečių vyrų panaikinti nerašytą monopolinę privilegiją spausti tradicinį avių pieno sūrį – oscypeką.


Populiariausi per 24 val.