Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Etiketė – itališka, o alyvuogių aliejus – iš Ispanijos ar Afrikos

Etiketė – itališka, o alyvuogių aliejus – iš Ispanijos ar Afrikos

2012-01-16 15:41

Tyro alyvuogių aliejaus vartotojams – blogos žinios iš Italijos. Šios šalies teisėsauga ėmė tirti stambių alyvuogių aliejaus gamintojų produkciją. Paaiškėjo, kad į dailius butelius su spalvingomis etiketėmis pilstomas aliejus cisternomis keliauja iš Afrikos.

1/2

Net ir pačioje Italijoje parduodamas aliejus, kurio kilmė – tiesiog ES. P.Jurkevičiaus nuotr.

Etiketė – itališka, o alyvuogių aliejus – iš Ispanijos ar Afrikos

1 / 2

Net ir pačioje Italijoje parduodamas aliejus, kurio kilmė – tiesiog ES. P.Jurkevičiaus nuotr.

Tikro ir tyro itališko aliejaus gamintojai alyvuoges skina rankomis, kaip ir šio Toskanos ūkio darbininkai. „Scanpix” nuotr.

(2 nuotraukos) „Scanpix” nuotr., P.Jurkevičiaus nuotr.

Visos
Nuotraukos

Po vieną
nuotrauką

Ačiū! Apie klaidą pranešta redakcijai.
Deja, išsiųsti nepavyko. Prašome pamėginti vėliau.
Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai (0)
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Rinkos pulsas
2014-07-25 09:33

Žlugo latvių sumanymas nuomoti alkoholį

Vienos Latvijos bendrovės apsukrus mėginimas apeiti prekybos alkoholiu įstatymus, gėrimus „nuomojant“, o ne parduodant, žlugo, kai mokesčių inspekcija atėmė iš tos įmonės licenciją ir pradėjo auditą.


2014-07-25 09:25

Pragaištingas kiaulių maras – su diversijos kvapais

107|5|

Rusijos ir kitų šalių rinką Lietuvos kiaulių augintojams, atrodo, teks amžiams pamiršti. Jie gavo didžiausią smūgį per visą kiaulininkystės istoriją. Afrikinio kiaulių maro židinys – Danijos kapitalo „Idavang“ komplekse Ignalinos rajone. Vėlų liepos 23-iosios vakarą Rupinskų kaime esančiame komplekse ėmė gaišti kiaulės, o netrukus iš veterinarijos laboratorijos atskriejo žinia: gyvulius pakirto afrikinio kiaulių maro virusas, rašo „Lietuvos rytas“. Tą naktį bluosto nesudėjo ne tik įmonės vadovai, veterinarijos inspektoriai ir laboratorijos darbuotojai.


2014-07-25 09:23

Geležinkelių eismo valdymo centras – tarsi kosminis laivas

16|29

Naujasis „Lietuvos geležinkelių“ eismo valdymo centras – tarsi iš kino filmo. Darbuotojus pasitinka griežčiausi saugos įrenginiai, milžiniški kompiuteriai ir programos, dirbančios ne prasčiau nei žmogus. Naujajame Eismo valdymo centre organizuojamas ir valdomas visos Lietuvos traukinių eismas, operatyviai reaguojama į susidariusias pavojingas situacijas.


2014-07-25 08:52

„Wizz Air“ atnaujina skrydžius į Tel Avivą

„Wizz Air“ nuo penktadienio, liepos 25-osios, atnaujina skrydžius į Tel Avivą Izraelyje. Toks sprendimas priimtas vadovaujantis JAV federalinės aviacijos administracijos bei Europos aviacijos saugos agentūros atšauktomis rekomendacijomis dėl skrydžių sustabdymo į Tel Avivo Ben Guriono tarptautinį oro uostą.


2014-07-25 08:43

Į skerdyklą patekusios „Idavang“ kiaulės jau sunaikintos

2|

Sunaikintos visos iš Danijos kapitalo įmonės „Idavang“, kur afrikiniu maru sergančių kiaulių rasta visose komplekso fermose, į skerdyklą išvežtos kiaulės, sako Lietuvos maisto ir veterinarijos tarnybos vadovas Jonas Milius.


2014-07-25 08:40

Krymo kaina: pinigus į pusiasalį tenka gabenti net lėktuvais

2

Iš Ukrainos atplėštas pusiasalis rusams kainuoja kur kas daugiau, negu buvo manyta anksčiau. Pinigus į jį iš didžiosios Rusijos tenka gabenti netgi lėktuvais. Rusijos centrinis bankas paskelbė, kad į Krymą nugabenta 250 tonų rusiškų banknotų ir monetų. Daugiausia – smulkios 50, 100 ir 500 rublių kupiūros. Šie pinigai skirti pakeisti Ukrainos grivinoms, kurios jau nuo birželio pradžios laikomos užsienio valiuta.


2014-07-24 17:34

Rusai apribojo augalinių maisto prekių importą iš Ukrainos

19

Rusijos federalinė veterinarijos ir fitosanitarijos priežiūros tarnyba „Rosselchoznadzor“ stabdo augalinės produkcijos iš Ukrainos įvežimą į šalį rankiniame ir įprastame bagaže bei pašto siuntiniuose. Tokią informaciją ketvirtadienį pateikė „Rosselchoznadzor“ vadovo pavaduotojas Aleksejus Aleksejenka.


2014-07-24 17:25

„Happy travel“ paskelbtas bankrotas

4

Vartotojai, kurie „Happy travel“ administruojamoje internetinėje svetainėje www.happyfly.lt buvo rezervavę lėktuvo bilietus ir/arba apgyvendinimą viešbutyje, tačiau rezervacijos nebuvo patvirtintos ir pinigai nebuvo grąžinti, turi teisę kreiptis į teismo paskirtą bendrovės bankroto administratorių „Top Consult“ (Olimpiečių g. 1-35, Vilnius) iki 2014 m. rugpjūčio 14 dienos.


2014-07-24 17:24

„Ryanair“ Kaunui siūlo naują kryptį

12

„Ryanair“ paskelbė naują kryptį iš Kauno į Šanono oro uostą Airijoje. Tai – naujas žiemos sezono maršrutas. Artėjančiam žiemos sezonui, kuris prasidės spalį, bendrovė vykdys po 10 krypčių iš Vilniaus ir Kauno oro uostų. Šiuo metu iš pastarojo oro uosto „Ryanair“ skraido į dvigubai daugiau krypčių. Iš Vilniaus vasaros sezonu ši skrydžių bendrovė keleivius skraidina 12 krypčių.


2014-07-24 17:21

Geležinkelių eismo valdymo centras – tarsi kosminis laivas

29

Naujasis „Lietuvos geležinkelių“ eismo valdymo centras – tarsi iš kino filmo. Darbuotojus pasitinka griežčiausi saugos įrenginiai, milžiniški kompiuteriai ir programos, dirbančios ne prasčiau nei žmogus. Naujajame Eismo valdymo centre organizuojamas ir valdomas visos Lietuvos traukinių eismas, operatyviai reaguojama į susidariusias pavojingas situacijas. Šalies traukinių eismo saugumas priklauso nuo šio centro, esančio Vilniuje, veiklos. Todėl itin svarbu, kad darbas čia vyktų tiksliai ir sklandžiai. Kol kas centre bandomos sistemos: visu pajėgumu jis pradės veikti nuo kitų metų vasario.