Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Tvariais būdais sugautą žuvį Lietuvoje valgo tik katės

Tvariais būdais sugautą žuvį Lietuvoje valgo tik katės

2012-02-21 09:40

88 proc. Europos komercinių žuvų rūšių yra išgaudomos viršijant nustatytą, tvarią žvejybą užtikrinantį sugaunamos žuvies kiekį. Trečdalis Europos žuvų rūšių išgaudytos tiek, kad vargu, ar jų ištekliai kada nors atsikurs. Kituose pasaulio vandenynuose ir jūrose situacija ne ką geresnė. Remiantis Pasaulinės maisto ir žemės ūkio organizacijos duomenimis, 52 proc. pasaulio žuvies išteklių yra visiškai išeikvoti ir dar 28 proc. – pereikvoti arba ženkliai sumažėję.

1/2

Tvariais būdais sugautų jūros gėrybių paklausa gali veikti kaip itin galingas įrankis, užtikrinantis tvarią žvejybą ir racionalų išteklių valdymą. R. Staponkus

Ačiū! Apie klaidą pranešta redakcijai.
Deja, išsiųsti nepavyko. Prašome pamėginti vėliau.
Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai (0)
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Gamta
2015-01-31 00:01

Šiandien teška, o rytoj pašals

Atsisveikiname jau ir su antruoju žiemos mėnesiu. Diena pailgėjo beveik pusantros valandos. Ilgesnis šviesusis paros laikas žvalina ir kelia nuotaiką.


2015-01-30 14:58

Lietuvoje pirmą kartą pastebėtas retas paukštis iš šiltų kraštų

4

Žiemai persiritus į antrą pusę gamta pateikė staigmeną – Panevėžio rajone fotografas Marius Čepulis aptiko dar neregėtą paukščių rūšį. Iš pažiūros – tai labai nedidelis, į žvirblį panašus paukštelis. Tačiau aštrus fotografo žvilgsnis nepraslydo pro pakelėje ant sniego spurdantį svetimšalį sparnuotį.


2015-01-30 11:37

Medkirčiui pralobti nepavyko – teks mokėti tūkstantinę baudą

4|2

Joniškio rajone medžius neteisėtai pjovęs ir medieną pardavinėjęs vyras turės atlyginti nemenką gamtai padarytą žalą. Pogrindininko piniginė gerokai suplonės – jam teks pakloti 2124 eurų baudą. Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento (ŠRAAD) Joniškio rajono agentūra gavo pranešimą, kad Žūčių kaime, Žagarės seniūnijoje yra pjaunami medžiai neturint leidimo.


2015-01-30 00:01

Niūrūs debesys atneš kritulių

1| 

Virš Europos plytintis galingas ciklonas penktadienį visoms šalims dalija įvairiausių kritulių. Į Pietų Skandinaviją, Baltijos regioną ir rytinius žemyno regionus žemo slėgio sūkurys neša negausų sniegą ir šlapdribą.


2015-01-29 10:13

Žiema Kadagių slėnyje

2|28

Viena patrauklių Lietuvos vietų - Kauno rajone, Arlaviškėse, esantis Kadagių slėnis žiemą akį traukia ne mažiau nei vasarą.Kadagių slėnio takas įrengtas ant Kauno marių šlaito, nuo kurio šiomis dienomis atsiveria įspūdingas snieguotas kraštovaizdis.Į jį žiūrint tampa aišku, kodėl slėnis pramintas Lietuvos Alpėmis.  Į slėnį pasigėrėti gražiais vaizdais atvykstantys žmonės tvirtino, jog kadagynas vilioja ne tik panoramomis. Jame jaučiamas itin grynas oras.


2015-01-29 08:35

Ragų rinkėjas jau laukia pavasario

14

Netrukus elniai ims mesti ragus, todėl Vytautas Mačiulis iš Girdžių (Jurbarko r.) trauks į miškus. Kur ir kada jų ieškoti, jis puikiai išmano, nes pomėgis rinkti ragus jį užvaldęs jau 40 metų. Kambaryje – ragai ant stalo, spintų, sukabinti palėpėje. Briedžių ir elnių ragų pilna ir palėpėje. Taip atrodo 85 metų V.Mačiulio namai. Anksčiau V.Mačiulis dirbo miškavežio vairuotoju. Kartą jį išsiuntė į Smalininkus parvežti medienos. Einant su eiguliu jos apžiūrėti, tas surado nedidelį elnio ragą.


2015-01-29 06:08

Sniegu apklotas Kadagių slėnis traukia grožiu ir grynu oru

12|26

Viena patrauklių Lietuvos vietų pernai Europos vietovių projekto komisijos pripažintas Kadagių slėnis, esantis Kauno rajone, Arlaviškėse, žiemą akį traukia ne mažiau nei vasarą. Kiekvieną dieną čia netrūksta į gamtos prieglobstį bent trumpam ištrūkti trokštančių žmonių.


2015-01-29 00:01

Sniegui kauptis neleis šiluma

2

Didesnę sausio dalį temperatūra buvo artima nuliui, o dienomis neretai laikėsi 2–5 laipsniai šilumos. Todėl antrasis žiemos mėnuo baltais sniego patalais džiugino ne visus vienodai. Šį sausį net keliskart snigo gana gausiai, bet iškritęs sniegas greitai virto balomis.


2015-01-28 20:39

Per valandą užkibo tik kelios stintos. Visos viltys – nakčiai

9|28

Danės upės krantines Klaipėdoje, ties Kruizinių laivų terminalu, aplipo žvejai – juos čia suviliojo pasirodžiusios stintos. Nors laimikis kol kas nedidelis, vyrai nenusimena ir juokauja, kad žvejyba – proga pailsėti, pabūti gryname ore ir pabėgti nuo žmonų.


2015-01-28 07:00

Temperatūra bus artima 0 laipsnių

1| 

Vidurinis žiemos mėnuo artėja prie pabaigos. Lietuvoje sausis gali būti itin nuožmus, tačiau šįmet šaltasis metų tarpsnis iki šiol pasižymėjo dažnais atodrėkiais ir neįprasta šiluma. Gruodžio mėnuo buvo 1,4 laipsnio šiltesnis nei įprasta, o jo daugiametis temperatūros vidurkis šalyje siekia 2,3 laipsnio šalčio. Kadangi artimiausiomis dienomis Lietuvos orus ir toliau lems šiltus, drėgnus orus atginantys ciklonai, sausis jam įprastas temperatūras greičiausiai viršys dar daugiau, maždaug 2–3 laipsniais.


Populiariausi per 24 val.