Tvariais būdais sugautą žuvį Lietuvoje valgo tik katės

Tvariais būdais sugautą žuvį Lietuvoje valgo tik katės


2012-02-21 09:40

88 proc. Europos komercinių žuvų rūšių yra išgaudomos viršijant nustatytą, tvarią žvejybą užtikrinantį sugaunamos žuvies kiekį. Trečdalis Europos žuvų rūšių išgaudytos tiek, kad vargu, ar jų ištekliai kada nors atsikurs. Kituose pasaulio vandenynuose ir jūrose situacija ne ką geresnė. Remiantis Pasaulinės maisto ir žemės ūkio organizacijos duomenimis, 52 proc. pasaulio žuvies išteklių yra visiškai išeikvoti ir dar 28 proc. – pereikvoti arba ženkliai sumažėję.

1/2

Tvariais būdais sugautų jūros gėrybių paklausa gali veikti kaip itin galingas įrankis, užtikrinantis tvarią žvejybą ir racionalų išteklių valdymą. R. Staponkus

Tvariais būdais sugautą žuvį Lietuvoje valgo tik katės

1 / 2

Tvariais būdais sugautų jūros gėrybių paklausa gali veikti kaip itin galingas įrankis, užtikrinantis tvarią žvejybą ir racionalų išteklių valdymą. R. Staponkus

Tvariais būdais sugautų jūros gėrybių paklausa gali veikti kaip itin galingas įrankis, užtikrinantis tvarią žvejybą ir racionalų išteklių valdymą. R. Staponkus

(2 nuotraukos) R. Staponkus

Visos
Nuotraukos

Po vieną
nuotrauką

Ačiū! Apie klaidą pranešta redakcijai.
Deja, išsiųsti nepavyko. Prašome pamėginti vėliau.
Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Gamta
2015-08-30 09:04

Pavojus Baltijos jūroje: saugotis reikėtų visai ne medūzų

53|4

Netrukus į Baltijos jūrą kojos kelti nesinorės ne tik dėl žmones gąsdinančio kiekio medūzų, bet ir dėl milžiniško pūvančio dumblo kiekio ir teršalų. Lietuvos gamtos fondo direktoriaus Edmundo Greimo teigimu, didžiausią pavojų Baltijos jūrai kelia patenkantys azoto ir fosforo junginiai, kurie šiai bene užterščiausiai ir uždariausiai jūrai pasaulyje gali būti pražūtingi. Apie Baltijos jūros ateitį ir jos išsaugojimą – pokalbis su E.Greimu.


2015-08-29 15:54

Vilnietės darže užaugo pomidoras milžinas

5|16

Vilnietės Jolitos Putrimės darže – kasmetis kilograminių pomidorų derlius. Tik natūraliu kompostu raudonskruosčius tręšianti moteris 990 gramų galiūno nuotrauką portalui lrytas.lt atsiuntė socialiniame tinkle „Facebook“. Po nakties vilnietė teigė, kad nuskintas milžinas jau pradeda mažėti.


2015-08-29 08:27

Po dar vienos karščio bangos – stiprios permainos

2| 

Šeštadienį Lietuva bus šiauriniame anticiklono pakraštyje. Numatomi nepastoviai debesuoti, kai kur su trumpu lietumi orai. Pūs vidutinis vėjas iš vakarų. Bus nebe taip šilta kaip vakar – numatomi 18–23 laipsniai.


2015-08-28 23:12

Neprašytos dūzgiančios viešnios: ką daryti, jei puola vapsvos?

14|3

Įkyrios vapsvos, besitaikančios nutūpti ant maisto, gąsdina lauko kavinių lankytojus. Jie mosuoja šakutėmis ir peiliais, besistengdami nuvaikyti šias nekviestas viešnias nuo savo stalų, nes baiminasi, kad šios neįgeltų.


2015-08-28 18:08

Sostinėje tvyrojęs degėsių kvapas – mįslė vilniečiams

 

Penktadienio rytą sostinės gyventojai raukė nosis – mieste, ypač dauboje esančiame senamiestyje, tvyrojo degėsių kvapas. Iš kur jis – nežinia, mat ugniagesiai nei Vilniuje, nei aplink jį, didelių gaisrų gesinti nevyko. Anot specialistų, šiandien pastebėtas padidėjęs kietųjų dalelių ore padidėjimas. Nors pavojingos ribos užterštumas neviršija, patariama vengti sporto ore, labiau pasisaugoti derėtų lėtinėmis kvėpavimo takų ligomis sergantiems žmonėms.


2015-08-28 10:51

Vasaros pabaiga dar nustebins: karštis šoktelės per 30 laipsnių!

6|2

Paskutinėmis rugpjūčio paromis orai tapo nepastovūs, permainingi. Vieną dieną temperatūra šokteli per 30 laipsnių karščio, kitą – siekia vos 21–25 laipsnius šilumos. Staigius atvėsimus atneša virš Atlanto vandenyno susiformavę ciklonai, tiksliau, nuo jų nusidriekę atmosferos frontai.


2015-08-28 07:33

Vilniaus centre jaunuoliui įgėlė angis

26|2

Vilniaus širdyje – netikėtas įvykis. Antradienį apie 19 val. vilniečiui M. Gedimino kalno papėdėje įgėlė angis. Vienintelė Lietuvoje nuodų turinti angis – pavojingas gyvūnas. Laiku nesuteikus pagalbos, žmogui nuo šio roplio įkandimo gali kilti komplikacijų.


2015-08-27 14:43

Kardelių grožiui – ir uogienės antpilas

7

Tradicinė, jau septintoji, kardelių paroda Panevėžio Gabrielės Petkevičaitės-Bitės bibliotekos atrijuje patvirtino: gražiausio metų laiko orai nebuvo idealūs. Didžiausiais ir gražiausiais žiedais galėjo pasigirti tik tie augintojai, kurie kardeliams negailėjo išskirtinio dėmesio.


2015-08-27 12:07

Kaktusas virto šypsnį keliančia gamtos išdaiga

9

Juodkrantiškių šeimai pavyko išauginti šypsnį keliantį augalą, kuris savo forma primena vieną vyrišką organą. Gamtos išdaiga, prie daugiabučio įstatyta į dekoratyvinį medinį vežimėlį, traukia praeivių žvilgsnius. Kai kurie žmonės prie jo fotografuojasi arba įamžina patį augalą.


2015-08-27 10:17

Karščio rekordai – vis nauji ir nauji

1

Atklydus atogrąžų kilmės oro masei užvakar dieną Lietuvoje buvo rekordiniai karščiai – temperatūra šoktelėjo iki 28–33 laipsnių. Mažiausiai šilumos kliuvo Kuršių nerijai – Nidos meteorologijos stotyje buvo išmatuoti 24 laipsniai. Žvelgiant į meteorologinių stebėjimų duomenis, daugelis rugpjūčio 25-osios aukščiausios temperatūros rekordų iki šiol buvo 1997 metais, tačiau šįmet tą dieną karštis buvo didesnis negu kada nors anksčiau.


Populiariausi per 24 val.