Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Tvariais būdais sugautą žuvį Lietuvoje valgo tik katės

Tvariais būdais sugautą žuvį Lietuvoje valgo tik katės

2012-02-21 09:40

88 proc. Europos komercinių žuvų rūšių yra išgaudomos viršijant nustatytą, tvarią žvejybą užtikrinantį sugaunamos žuvies kiekį. Trečdalis Europos žuvų rūšių išgaudytos tiek, kad vargu, ar jų ištekliai kada nors atsikurs. Kituose pasaulio vandenynuose ir jūrose situacija ne ką geresnė. Remiantis Pasaulinės maisto ir žemės ūkio organizacijos duomenimis, 52 proc. pasaulio žuvies išteklių yra visiškai išeikvoti ir dar 28 proc. – pereikvoti arba ženkliai sumažėję.

1/2

Tvariais būdais sugautų jūros gėrybių paklausa gali veikti kaip itin galingas įrankis, užtikrinantis tvarią žvejybą ir racionalų išteklių valdymą. R. Staponkus

Tvariais būdais sugautą žuvį Lietuvoje valgo tik katės

1 / 2

Tvariais būdais sugautų jūros gėrybių paklausa gali veikti kaip itin galingas įrankis, užtikrinantis tvarią žvejybą ir racionalų išteklių valdymą. R. Staponkus

Tvariais būdais sugautų jūros gėrybių paklausa gali veikti kaip itin galingas įrankis, užtikrinantis tvarią žvejybą ir racionalų išteklių valdymą. R. Staponkus

(2 nuotraukos) R. Staponkus

Visos
Nuotraukos

Po vieną
nuotrauką

Ačiū! Apie klaidą pranešta redakcijai.
Deja, išsiųsti nepavyko. Prašome pamėginti vėliau.
Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai (0)
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Gamta
2014-08-23 15:26

Rokiškėnas netyčia stiklainyje užveisė gyvatyną

51

Rokiškio gyventojui gamta iškrėtė pokštą: sode suradęs gyvatę ir uždaręs ją į stiklainį, kitą dieną inde rado besirangančias daugiau nei 20 gyvačių, rašo „Lietuvos rytas“. Metro ilgio ir graikinio riešuto storio gyvatė rokiškėno Povilo Ž. sode atsirado tarsi iš niekur. „Sode pjoviau šaką, kuri trukdė pravažiuoti automobiliui. Kai nupjauta šakos dalis nukrito, po kojomis pamačiau įspūdingo dydžio gyvatę. Prispaudžiau ją, paskui atsinešiau stiklainį ir pakviečiau roplį į jį užeiti“, – šmaikščiai pasakojo Povilas Ž.


2014-08-21 11:56

Aplinkosaugininkams – nerimas dėl gandrų

13| 

Pastaruoju metu aplinkosaugininkai nuolat sulaukia neišskridusių baltųjų gandrų likimu susirūpinusių žmonių skambučių. Nors šiuos paukščius paprastai išlydime rugpjūčio 24-ąją, per Šv. Baltramiejų, šiemet jie gana anksti pakėlė sparnus skrydžiui į žiemavietes.


2014-08-20 23:40

Šokas Dauguose: per vieną dieną – 108 kilogramai baravykų

65|2

Lietūs Dzūkijoje jau atgaivino lapuočių ir mišrius miškus Daugų apylinkėse (Alytaus r.). Čia lyg pašėlę ėmė dygti baravykai. Į grybų supirktuves daugiškiai trečiadienį atnešė 108 kilogramus baravykų. Iš jų 80 kilogramų – pirmos rūšies.


2014-08-20 10:32

Rasa

35

Rugpjūčio rytas primena, kad ruduo jau čia pat. Atsikėlę anksti ryte ir išėję į daržą ar pievą galėsite pasigrožėti nuostabiu makro pasauliu.


2014-08-19 16:52

Vilniuje žaliųjų ginami medžiai virsta net be vėjo

8|25

Rami antradienio popietė šalia „Lietuvos ryto“ redakcijos buvo sudrumsta triokštelėjimo. Nulūžusi galinga gluosnio šaka netikėtai nugarmėjo ant po medžiu stovėjusių automobilių variklių dangčių. Laimei, mašinos apgadintos nesmarkiai. Pastaraisiais metais tvarkant Vilniaus gatves buvo iškirsta daug supuvusių ir aplinkai bei žmonėms pavojingų medžių – liepų, topolių ir kitų. Tokie savivaldybės veiksmai sukėlė visuomenės dalies pasipiktinimą. Net paaiškinus, kad seni, sovietų laikais netinkamai pasodinti medžiai yra pavojingi gyvybei, žmonės ir toliau darbininkus ir miesto valdžią kaltina gamtos netausojimu.


2014-08-16 11:45

Savaitgalį apniukusį dangų praskaidrins vis pasirodanti saulė

1|3| 

Artimiausią naktį debesuota su pragiedruliais. Vietomis trumpai palis. Vėjas pietvakarių, vakarų, 3–8 m/s, pajūryje iki 13 m/s. Žemiausia temperatūra 11–16 laipsnių. Rytoj dieną debesuota su pragiedruliais. Daug kur trumpi lietūs. Vėjas pietvakarių, 6–11 m/s, pajūryje iki 14 m/s. Aukščiausia temperatūra 18–23 laipsniai.


2014-08-13 10:40

Ežere – be leidimo nukirsti medžiai

59|5

Prie Veisiejų regioninio parko (Lazdijų r.) apsaugos zonoje esančio Teiraus ežero atvykęs jo savininkas pamanė, kad pakrante praūžė škvalas, bet priėjęs išvydo, jog kažkas nupjautus medžius suvertė į vandenį. „Dvylika metų man priklauso beveik 16 hektarų ploto Teiraus ežeras. Ir jo ribose augančiais medžiais visada rūpinausi. O kažkas atėjo ir suniokojo – dešimt beržų ir alksnių netvarkingai nukirto ir net į ežerą suvertė. Išlaužė ir nuniokojo baltas lelijas ir nendryną“, – stebėjosi iš šio krašto kilęs Valdas Aukštinis.


2014-08-11 23:26

Didžiulis Mėnulis viliojo vakarą praleisti lauke

3|11

Pirmadienio vakarą danguje švietė didesnis negu įprastai Mėnulis. Būriai romantikų traukė ant Vilniaus kalvų pasigrožėti reginiu. Tačiau prapliupęs lietus visus greitai suginė į pastoges.


2014-08-11 13:50

Nepavyksta nustatyti, kodėl Nevėžyje gaišo žuvys

27| 

Aplinkosaugininkams kol kas nepavyksta nustatyti, kodėl Panevėžio rajone Nevėžyje nugaišo dalis žuvų. Kaip BNS pirmadienį sakė aplinkos viceministras Linas Jonauskas, gavus kelių vandens tyrimų rezultatus, kokių nors nukrypimų nuo normos nenustatyta.


2014-08-11 09:27

Sosnovskio barščiai išplitę Utenos ir Kauno apskrityse

21| 

Sosnovskio barščiais užkrėsta beveik 850 hektarų, jie labiausiai išplitę Utenos ir Kauno apskrityse.


Populiariausi per 24 val.