Tvariais būdais sugautą žuvį Lietuvoje valgo tik katės

Tvariais būdais sugautą žuvį Lietuvoje valgo tik katės


2012-02-21 09:40

88 proc. Europos komercinių žuvų rūšių yra išgaudomos viršijant nustatytą, tvarią žvejybą užtikrinantį sugaunamos žuvies kiekį. Trečdalis Europos žuvų rūšių išgaudytos tiek, kad vargu, ar jų ištekliai kada nors atsikurs. Kituose pasaulio vandenynuose ir jūrose situacija ne ką geresnė. Remiantis Pasaulinės maisto ir žemės ūkio organizacijos duomenimis, 52 proc. pasaulio žuvies išteklių yra visiškai išeikvoti ir dar 28 proc. – pereikvoti arba ženkliai sumažėję.

1/2

Tvariais būdais sugautų jūros gėrybių paklausa gali veikti kaip itin galingas įrankis, užtikrinantis tvarią žvejybą ir racionalų išteklių valdymą. R. Staponkus

Ačiū! Apie klaidą pranešta redakcijai.
Deja, išsiųsti nepavyko. Prašome pamėginti vėliau.
Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Gamta
2015-10-05 10:06

Buriuotojai Kauno mariose metė iššūkį klimato atšilimui

3

Jau ketvirtus metus iš eilės Kauno mariose vyko buriavimo regata Gintauto Labanausko taurei laimėti. Šis sportinis renginys, kaip sakė taurės įsteigėjas ir buvęs ilgametis Vidaus vandens kelių direktorius Gintautas Labanauskas, yra ne tik pramoga. Tai ir savotiškas protestas prieš neatsakingą, vartotojišką požiūrį į gamtą. „Toks požiūris yra viena priežasčių, iššaukusių visuotinį klimato atšilimą. Pažiūrėkime, kaip apgailėtinai atrodo šios vasaros kaitros išsekintas Nemunas. Mes netenkame mūsų nuostabių upių. Jau nekalbant apie tai, kad pastaruoju metu valstybė beveik nebesirūpina vidaus vandenų ateitimi, perspektyvomis verslui ir turizmui“, – kalbėjo vandens sportui ir aviacijai pasišventęs KTU socialinių mokslų daktaras.


2015-10-04 18:11

Ruduo įleidžia šaknis

1|22

Ruduo ritasi į antrąją pusę – spalis jau įsibėgėja, o orai kitą savaitę atnešė tikrą ir vėsų rudenį. Medžiai dar labiau mes lapus, o žolę dengs šaltukas.


2015-10-04 16:11

Šiluma traukiasi: kitą savaitę – nemalonios orų permainos

2| 

Nors sekmadienis ir pirmadienis vis dar bus šilti, kitą savaitę į Lietuvą atslinks kitokie orai, LRT radijui sakė sinoptikė Alva Nagelytė. Jos teigimu, tai lems iš šiaurės atkeliausiantis šaltas ir sausas oras.


2015-10-03 13:47

Nuo pirmadienio laukia orų permainos

2

Sekmadienį Lietuvoje šils iki 18 laipsnių, gausesnio lietaus nenumatoma. Kitos savaitės pradžioje kiek atvės, vietomis sugrįš trumpalaikis lietus.


2015-10-02 18:59

Beveik pusė lietuvių stengiasi saugoti gamtą

7

Beveik pusė lietuvių asmeniškai stengiasi apsaugoti gamtą ir biologinę įvairovę, rodo penktadienį paskelbta Eurobarometro apklausa.


2015-10-01 07:03

Rudens orai: stipresnis vėjas lietaus neatpūs

2

Rugsėjis atsisveikino tykiais saulėtais orais. Žengiame į auksiniu vadinamą rudens mėnesį spalį. Tikėkimės, kad jis pateisins savo įvaizdį, pamalonins akį saulėje švytinčiais geltonuojančiais, raudonuojančiais miškais, parkais. Spalį toliau tęsiasi greito rudenėjimo metas. Vidutinė paros temperatūra mėnesio pradžioje daug kur svyruoja apie 9 laipsnius, pajūryje apie 10 laipsnių šilumos. Paskutinį mėnesio penkiadienį ji jau nukrinta žemiau 5 laipsnių ribos.


2015-09-30 12:07

Trečiadienio rytą Vilnius skendėjo rūke

3|43

Pasiklysti migloje – tą buvo galima padaryti trečiadienio rytą, nes Vilnių nuklojo tirštas rūko patalas. Žvitri fotografų akis įamžino miesto vaizdus lyg iš pasakos. Jeigu nespėjote po rūką pabraidžioti patys, siūlome tai padaryti bent jau mintyse grožintis nuotraukomis.


2015-09-30 06:27

Po šalnų orai pamažu šils

4

Paskutinėmis rugsėjo dienomis mūsų orų valdymą perėmė aukšto atmosferos slėgio laukas, kuris praėjusį savaitgalį greitai išplito Vakarų Europoje, o šios savaitės pradžioje nusidriekė virš Skandinavijos ir vis didina savo apimamą plotą rytų kryptimi.


2015-09-29 12:45

Ventės rago padangę papuošė triguba vaivorykštė

2

Galima džiaugtis, pamačius dvigubą vaivorykštę. O jeigu – trigubą? Būten tokį vaizdą serkmadinio rytą Ventėje užfiksavo Ventės rago ornitologinės stoties vadovas Vytautas Jusys. Pasak mokslininkų, trys vaivorykštės, pasirodančios vienu metu yra labai retas reiškinys. Apie tokio tipo vaivorykštes pradėtos kurti legendos, neva jos gale galima rasti aukso puodą.


2015-09-29 06:27

Žolę nubalins rudens šalnos

1

Panašaus kaip praėjusį ketvirtadienį rekordiškai šiltų orų pliūpsnio šią savaitę jau nesulauksime. Oro cirkuliacija virš Europos iš esmės pasikeitė. Vietoj pietų srauto, nuplukdžiusio smarkią šilumos bangą per visą Rytų Europą toli į šiaurę, jau įsigalėjo šiaurės oro pernaša iš poliarinių platumų.


Populiariausi per 24 val.