Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Tvariais būdais sugautą žuvį Lietuvoje valgo tik katės

Tvariais būdais sugautą žuvį Lietuvoje valgo tik katės

2012-02-21 09:40

88 proc. Europos komercinių žuvų rūšių yra išgaudomos viršijant nustatytą, tvarią žvejybą užtikrinantį sugaunamos žuvies kiekį. Trečdalis Europos žuvų rūšių išgaudytos tiek, kad vargu, ar jų ištekliai kada nors atsikurs. Kituose pasaulio vandenynuose ir jūrose situacija ne ką geresnė. Remiantis Pasaulinės maisto ir žemės ūkio organizacijos duomenimis, 52 proc. pasaulio žuvies išteklių yra visiškai išeikvoti ir dar 28 proc. – pereikvoti arba ženkliai sumažėję.

1/2

Tvariais būdais sugautų jūros gėrybių paklausa gali veikti kaip itin galingas įrankis, užtikrinantis tvarią žvejybą ir racionalų išteklių valdymą. R. Staponkus

Tvariais būdais sugautą žuvį Lietuvoje valgo tik katės

1 / 2

Tvariais būdais sugautų jūros gėrybių paklausa gali veikti kaip itin galingas įrankis, užtikrinantis tvarią žvejybą ir racionalų išteklių valdymą. R. Staponkus

Tvariais būdais sugautų jūros gėrybių paklausa gali veikti kaip itin galingas įrankis, užtikrinantis tvarią žvejybą ir racionalų išteklių valdymą. R. Staponkus

(2 nuotraukos) R. Staponkus

Visos
Nuotraukos

Po vieną
nuotrauką

Ačiū! Apie klaidą pranešta redakcijai.
Deja, išsiųsti nepavyko. Prašome pamėginti vėliau.
Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai (0)
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Gamta
2014-09-01 22:06

Galingas Sartų karpis vilniečiui atėmė jėgas, bet neišsigelbėjo

49

Pirmą kartą Sartų ežere žvejojęs vyras grįžo su neįtikėtinu laimikiu. Vilnietis Rišardas Tupikovskis praėjusį šeštadienį pagavo milžinišką karpį. Sartų ežere kartu su bičiuliais žvejojęs vyras pagavo 17,5 kg karpį. Milžino ilgis buvo daugiau nei metras. R.Tupikovskis kilęs iš žvejų giminės. Jo tėvai, brolis ir seneliai yra žvejai. Todėl apie žvejybą Rišardas išmano daug. Jis žino ir tai, kad paprastai ešerio ir dar tokio milžiniško, spiningaujant nepagausi.


2014-09-01 07:15

Šiaulių apskrityje - rūkas, matomumas iki 200 metrų

3

Pirmadienio rytą Šiaulių apskrityje tvyro rūkas, čia matomumas kai kur sumažėjęs iki 200 metrų. Tai pranešė Lietuvos automobilių kelių direkcija. Šalies magistraliniai, krašto ir rajoniniai keliai yra sausi.


2014-08-31 18:28

Pamirškite nykų lietų - kitą savaitę lepins gražūs orai

2| 

Kitą savaitę lietuviai galės pasilepinti šiltesniais orais. Nors pastarąsias savaites dažnai į langus kalė nykus lietus, kita savaitė bus saulėta ir be lietaus. Trumpi lietūs numatomi tik pirmadienį ir antradienį, o nuo savaitės vidurio bus šilčiau ir sausiau. „Nuo trečiadienio Lietuvos orus lems anticiklonas, todėl nebus lietaus. Rugsėjo pradžia tikrai bus maloni, vyraus šiluma nuo 19 iki 24 laipsnių“, - portalui lrytas.lt sakė Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos budinti sinoptikė. Sinoptikės teigimu, naktimis bus vėsiau, vyraus rūkas.


2014-08-31 17:31

Paskutinė vasaros diena Vilniuje - su liūdesio gaida

5|23

Paskutinė vasaros diena Vilniuje buvo kiek apniūkusi, kada ne kada šyptelėdavo saulė. Tokios buvo ir žmonių nuotaikos. Lyg ir miela, kad dar vasara, bet širdyje - šioks toks liūdesys. Nes rytoj - ruduo.


2014-08-30 16:53

Makro pasaulis

4|41

Verkių parko gamta iš labai arti su Olympus "Tough"


2014-08-29 08:49

Grybautojo laimė – pilna bagažinė baravykų per gerą valandą

52|3| 

Du vyrai Šakių rajone per pusantros valandos prisirinko pilną automobilio bagažinę baravykų. Jie buvo rasti 10 arų plote viename Suvalkijos miške.


2014-08-28 18:32

Vasara baigiasi

25

Orai tokie, kad panašu, jog vasarai ateina galas.


2014-08-27 16:08

Lietuviško gintaro ištekliai - daugiau nei kuklūs

50| 

Dėl politinės padėties pablogėjus prekybiniams ryšiams su Rusija, visiškai nutrūko prekyba gintaru, kurio Lietuva gaudavo iš šių išteklių turtingos Kaliningrado srities. Gintaro žaliava Lietuva nuo šiol sieks apsirūpinti pati. Aplinkos ministerija praneša, kad Geologijos tarnyba skelbs konkursą detaliai gintaro išteklių žvalgybai. Geologijos tarnybos direktorius Jonas Satkūnas sako, kad Lietuva gintarą turėtų pradėti gauti jau kitų metų pavasarį.


2014-08-26 06:57

Žaibas užmušė šalia kapinių

6

Panevėžiečių sutuoktinių kelionė automobiliu per smarkią liūtį buvo lemtinga. Stipri žaibo iškrova mirtinai sužalojo moterį, o šalia buvęs vyras mirties išvengė. Panevėžio greitosios pagalbos medikai šeštadienio popietę per liūtį skubėjo prie Kristaus Karaliaus kapinių.


2014-08-25 07:32

Eismo sąlygas Lietuvoje sunkina lietus

5

Pirmadienį didžiojoje šalies dalyje valstybinės reikšmės keliai šlapi dėl vyraujančio lietaus. Tai įspėja Lietuvos automobilių kelių direkcija. Tik vakarų Lietuvoje be žymesnių kritulių, čia kelių dangos sausos.


Populiariausi per 24 val.