Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
„Įvykiai, sukrėtę Lietuvą“ (VII): Viena tėvažudystės istorija

„Įvykiai, sukrėtę Lietuvą“ (VII): Viena tėvažudystės istorija

2012-03-05 22:18

Tai, ko gero, labiausiai Lietuvą sukrėtusi tėvažudystė. 1995–tųjų pavasarį buvo pranešta, kad gerai besimokantis abiturientas Biržų rajone, šulinyje prie namo, užbetonavo abu tėvus ir sesutę. Policijai jis pranešė, kad jie dingę be žinios. Tada laikraščiai pavertė jį herojumi, kuriuo Lietuva žavėjosi.

1/8

E. Knispelio knyga „Įvykiai, sukrėtę Lietuvą“.

„Įvykiai, sukrėtę Lietuvą“ (VII): Viena tėvažudystės istorija

1 / 8

E. Knispelio knyga „Įvykiai, sukrėtę Lietuvą“.

M. Daunoro istorija sukrėtė Lietuvą. LNK archyvas

Namo, kuriame įvyko nusikaltimas, vietoje dabar stovi tik kryželis. LNK archyvas

Danutė Einorienė: Biržų rajono, Kupreliškio kaimo gyventoja. Bendruomenės pirmininkė. Artimai pažinojo nužudytąją šeimą. LNK archyvas

Pranciškus Sabaliauskas: Bene garsiausias visų laikų Lietuvos ekstrasensas, bandydavęs artimiesiems papasakoti apie dingusius šeimos narius. Savamokslis psichologas, galėjęs gana taikliai apibūdinti žmones ir analizuoti jų elgesį. Dėl šių gebėjimų buvo gavęs Lietuvos policijos rėmėjo pažymėjimą, kuriuo didžiavosi. LNK archyvas

Virginija Kalvanaitė: Biržų „Saulės“ gimnazijos mokytoja. Buvusi Mindaugo auklėtoja. LNK archyvas

Knygos autorius E. Knispelis. LNK archyvas

E. Knispelio knyga „Įvykiai, sukrėtę Lietuvą“.

(8 nuotraukos) LNK archyvas

Visos
Nuotraukos

Po vieną
nuotrauką

Ačiū! Apie klaidą pranešta redakcijai.
Deja, išsiųsti nepavyko. Prašome pamėginti vėliau.
Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Literatūra
2015-02-28 16:09

J. Erlickas: „Doroji agresija“

Gerai, kad Lietuva ginkluojasi. Galėsim paremt rytiniam Londone įsitvirtinusias lietuvių gentis, siekiančias atsiskirti nuo Didžiosios Britanijos.


2015-02-27 17:37

Rašytojas S. Žadanas: „Apie karą ir mirtį reikia rašyti kitaip“

1|2

Serhijus Žadanas – žymus poetas ir originalus prozininkas, naujosios ukrainiečių literatūros simbolis ir pasididžiavimas. Jo kūryboje puikiai atsiveria mūsų sudėtingos epochos dvasia; romanai „Depeche Mode“ ir „Anarchy in the Ukr“ išversti į lietuvių kalbą. Pats S.Žadanas Lietuvoje pirmą kartą lankėsi 2001 metais.


2015-02-27 17:19

Pamiršote, kaip atrodė tarybinė moteris? A. Užkalnis primena

127

„Tarybinių laikų moteris turėdavo ištekėti anksti, kad nebūtų laikoma senmerge (nebūtinai studijų laikais, tačiau po aukštosios mokyklos baigimo, kai moteriai jau maždaug 23–24 metai, buvo likę palyginti nedaug laiko: 28 metai jau buvo pažengęs amžius, esant 29-erių prasidėdavo rimta panika su didžiuliu spaudimu iš giminių, 30 metų be sutuoktinio – jau nuosprendis)“, – rašo A.Užkalnis.


2015-02-27 12:58

Visiems – rašytoja A.Liobytė, M.Vilučiui – teta Aldutė

1|2

Vasario 24 d. sukako lygiai 100 metų, kai gimė vaikų rašytoja, aktorė, redaktorė ir vertėja Aldona Liobytė-Paškevičienė (1915–1985). Kaip rašė savo autobiografijoje, „gimiau Vilniuje, gražiausiame pasaulio mieste. Vilniaus reginys taip įsmigo į širdį, kad jau be jo žmogus visur jaustumeisi nelaimingas.“ Pateikiame jos sūnėno dailininko Mikalojaus Vilučio prisiminimus apie ją.


2015-02-27 10:18

Niekas nebenori dirbti kūrėjams, visi nori būti kūrėjais

„LMTA ir VU studentai labai skiriasi, tačiau pastebiu vieną bendrą tendenciją: nepriklausomai nuo specialybės dauguma nori būti kūrėjais. Galbūt todėl mažėja tiek kritikų, tiek teatro vadybininkų: niekas nebenori dirbti kūrėjams, visi nori būti kūrėjais. Manau, kad tai iš tiesų apibusis procesas: kūrėjas tam tikra prasme irgi turi turėti tiek vadybinių, tiek kritinių mąstymo įrankių. Ir turbūt laimės tas, kuris turės didesnę paletę įvairiausių kompetencijų – gebėjimų, žinių, apsukrumo, pažinčių, komunikacinių įgūdžių ir, žinoma, kompetencijos.“, – kalbėjo Gabrielė Labanauskaitė.


2015-02-26 12:02

Prasideda literatūrinė draugystė: Lietuva ir Didžioji Britanija

1|3

2018 m. Lietuva planuoja kartu su Estija ir Latvija tapti Londono knygų mugės „Market Focus“ viešniomis ir šiam įvykiui pradėjo ruoštis iš anksto.


2015-02-25 18:12

Vilniaus knygų mugei pasibaigus: faktai ir skaičiai

3

Daugiau kaip 66 tūkstančiai – tiek vasario 19-22 dienomis skaitančių lietuvių apsilankė šešioliktą kartą rengtoje Vilniaus knygų mugėje. Renginio akcentu tapęs detektyvo žanras į keturias dienas trukusią intensyvią renginių programą įsuko literatūros pasaulio dalyvius, menininkus ir muzikantus, kurie lankytojams dovanojo šventę ir ilgai neblėstančius įspūdžius.


2015-02-25 13:43

Beveik kiekvienas autorius pasinaudoja kitų rašytojų mintimis

Grožiniuose kūriniuose gausu pavyzdžių, kai autoriai pasinaudoja kitų rašytojų idėjomis, tačiau nuspręsti, ar tai plagiatas, ar ne, sudėtinga, sako literatūros tyrinėtoja Gabrielė Gailiūtė. „Lengviau pateikti pavyzdį, kas išsigalvojo originalų siužetą. Dauguma jų būtų senovės graikai. Kiek yra dramų, eilėraščių, pjesių, parašytų remiantis antikiniais siužetais, pavyzdžiui, apie Edipą. O kiek dar jų ne taip akivaizdžiai atpažįstamų, su pakeistais veikėjų vardais, pakeistomis aplinkybėmis“, – pastebi ji.


2015-02-25 13:26

Vieno lito premija – A. Dabulskiui

Lietuvos rašytojų sąjungos Kauno skyriaus sumanyta Vieno lito literatūrinė premija šįmet įteikta poetui, satyrikui, vertėjui Aleksui Dabulskiui. Laureatas sako, daugiausiai kūrybos džiaugsmo jam teikė dainų tekstų rašymas. Pernai aštuoniasdešimtmetį šventęs satyrikas A.Dabulskis pripažįsta, kad į praeives gatvėje vis dar pasidairantis, tačiau jau kelis dešimtmečius gyvenantis ramiai.


2015-02-25 12:55

Tiek apie futbolą, tiek apie kultūrą – paprastai ir aiškiai

1|2

Donato Petrošiaus knyga „Kaip negalima gyventi“ man buvo malonus atradimas. Tiesą pasakius, įsitikinau, kad ne tik man ir mano pažįstamiems, bet ir Antanui Šimkui – Bernardinai.lt kultūros temų redaktoriui. A.Šimkus labai taikliai ir aiškiai išreiškė, manau, kiekvieno, skaičiusio šią knygą, mintį: „Tekstą atpažįsti kaip asmenišką būties liudijimą, subtiliai kalbantį kiekvienam skaitytojui. Tarsi apie savo gyvenimą ir negyvenimą, bet gal net labiau apie kiekvieno mūsų.“


Populiariausi per 24 val.