Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Trumparegystę bando pažaboti akių mankšta

Trumparegystę bando pažaboti akių mankšta

2012-03-10 15:40

Akiniai su minus šešių dioptrijų stiprumo lęšiais – stalčiuje, o regėjimas – beveik puikus. Trumparegei panevėžietei Živilei Kasparavičienei (28 m.) neprireikė operacijos, nenešioja ji ir kontaktinių lęšių. Gerokai pažengusią trumparegystę ji įveikė atkaklia akių mankšta. „Mano regėjimas smarkiai pagerėjo. Jis dar nėra visiškai tobulas, bet svarbiausia – galiu gyventi be akinių”, – sako moteris, patikėjusi tuo, kad žmogaus valia ir galios rezervai – neišmatuojami.

1/2

Kodėl išsivysto trumparegystė, nėra iki galo žinoma, tačiau manoma, kad įtakos tam turi ir genetinis polinkis, ir įvairūs aplinkos veiksniai. V.Balkūnas

Trumparegystę bando pažaboti akių mankšta

1 / 2

Kodėl išsivysto trumparegystė, nėra iki galo žinoma, tačiau manoma, kad įtakos tam turi ir genetinis polinkis, ir įvairūs aplinkos veiksniai. V.Balkūnas

Ž.Kasparavičienė dvejus metus nebenešioja akinių, nors prisipažįsta dar nematanti tobulai. V.Petrauskienė

(2 nuotraukos) V.Petrauskienė, V.Balkūnas

Visos
Nuotraukos

Po vieną
nuotrauką

Ačiū! Apie klaidą pranešta redakcijai.
Deja, išsiųsti nepavyko. Prašome pamėginti vėliau.
Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai (0)
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Sveikata
2014-08-21 18:58

Negydomos širdies ydos per karščius gali sukelti pavojų gyvybei

3|4

Karšti orai pavojingi sergantiems širdies ligomis. Širdies chirurgas Aleksejus Zorinas primena: „Negydomos širdies ydos progresuoja ir gali sukelti pavojų gyvybei. Gydytis būtina - operacija kelia daug mažiau rizikos nei gyvenimas turint aortos vožtuvo nesandarumą ar stenozę". Koks gydymas laukia paciento, kuriam diagnozuota širdies vožtuvo yda? Kokios šiuolaikinės technologijos gali ateiti jam į pagalbą?


2014-08-20 17:37

Cholesterolis mažiau kenkia širdžiai, nei manyta

8|4

Infarktas ar insultas gali pakirsti netgi tuos, kurių kraujyje - normalus cholesterolio kiekis. Patyrę gydytojai nurodo realesnę klastingosios aterosklerozės priežastį – lėtinį kraujagyslių uždegimą. Ar jį galime laiku užtikti ir imti kontroliuoti?


2014-08-20 09:40

Septynios minutės bėgimo per dieną gali išgelbėti jūsų gyvybę

4

Vos septynios minutės bėgiojimo per dieną gali smarkiai sumažinti riziką mirti nuo širdies kraujagyslių ligų, atskleidė Ajovos (JAV) universiteto mokslininkų tyrimas. Be to, paaiškėjo, kad nebūtina įveikti ilgas trasas ar išlieti gausybę prakaito – ligų riziką sumažina net ir trumpas, ramus bėgiojimas.


2014-08-19 17:41

Kas geriausiai tirpdo inkstuose susikaupusius akmenis?

11

Europoje inkstų akmenlige serga septyniolika iš tūkstančio gyventojų. Medikai skaičiuoja, kad Lietuvoje akmenis gali turėti apie 400 tūkstančių gyventojų, nors ryškūs simptomai pasireiškia ne visiems. Tai rodo, kad inkstų akmenligė yra gana dažna liga tiek Europoje, tiek Lietuvoje. Mokslininkai akmenų formavimąsi inkstuose ir šlapimo takuose sieja su vis prastėjančia mityba ir dėl to sutrikusia medžiagų apykaita.


2014-08-19 16:03

Ar Kauno klinikos moka įvertinti žymių šalies medikų nuopelnus?

9

Ar lankydamiesi didžiausioje Lietuvos medicinos įstaigoje, Kauno klinikose, žinote, kam skirti atminimo biustai ligoninės skveruose? Ar susimąstėte, kam skirtas Gyvybės medis, žymintis anksčiau laiko gimusių naujagimių vardus? Ką mena ant centrinio pastato sienos prikalta atminimo lenta? Leiskimės į ekskursiją po Kauno klinikų atminimo vietas.


2014-08-19 12:19

Medicinos profesorius Algirdas Utkus nepažįsta pagirių kančių

49

Vilniaus universiteto Medicinos fakultetui vadovaujantis profesorius Algirdas Utkus nežino, kas yra pagirių kančios – jis nė karto gyvenime nebuvo įkaušęs. A.Utkus pripažino, kad pagundų vartoti alkoholį labai daug, o žalingi įpročiai formuojasi dar vaikystėje. Nors jo tėvai nebuvo abstinentai, alkoholiu retai kada vaišino svečius.


2014-08-18 16:16

Kūno riebalai – kada jų yra per mažai?

2

Per daug kūno riebalų trukdo pasiekti gerų rezultatų. Tai pasakytina apie visas sporto šakas, kuriose kūno svorį reikia nešti judant, pavyzdžiui, bėgimas, šuoliai. Kai riebalų per daug, mažėja greitis, vikrumas, tai kenkia pusiausvyrai ir ištvermei, didėja nuovargis. Riebalai jus lėtina ir mažina jūsų judesio mechanikos veiksmingumą.


2014-08-17 19:03

Testas moterims: ar sveika jūsų širdis?

7|

Ar jums jau reikia pasirūpinti savo širdimi? Ar jūsų širdis sveika, o gal jums būtina nedelsiant kreiptis į gydytoją? Atsakykite į šiuos klausimus, ir sužinosite. Pasirinkite tinkamą atsakymą.


2014-08-17 18:59

Seimo nario E. Šablinsko pėdą išgelbėjo užsispyręs gydytojas

15|5

Seimo narys Eduardas Šablinskas (56 m.) nebegalės žaisti futbolo – žaidimo, kurį taip mėgo. Bet vyras nenusimena – jam svarbiau tai, kad gydytojai išgelbėjo jo pėdą. Sunkią traumą kadaise patyręs politikas buvo susitaikęs su mintimi, kad pėdą teks šalinti, bet šią kūno dalį išgelbėjo ir iš skausmų išvadavo reta operacija, rašo „Lietuvos ryto" priedas „Gyvenimo būdas".


2014-08-17 11:44

Kategorišką nuostatą prieš donorystę pakeitė šeimos tragedija

4

Nacionalinio transplantacijos biuro prie Sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, moterys organus donorystei aukoja du kartus dažniau nei vyrai. Iš 19 257 donoro kortelių savininkų net 12526 yra moterys. Prieš keturis mėnesius buvo įteisinta galimybė elektroniniu būdu pareikšti savo valią po mirties paaukoti organus donorystei. Kol tokios tvarkos nebuvo, sutikimų tapti donorais per mėnesį būdavo registruojama iki 100.


Populiariausi per 24 val.