Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Trumparegystę bando pažaboti akių mankšta

Trumparegystę bando pažaboti akių mankšta

2012-03-10 15:40

Akiniai su minus šešių dioptrijų stiprumo lęšiais – stalčiuje, o regėjimas – beveik puikus. Trumparegei panevėžietei Živilei Kasparavičienei (28 m.) neprireikė operacijos, nenešioja ji ir kontaktinių lęšių. Gerokai pažengusią trumparegystę ji įveikė atkaklia akių mankšta. „Mano regėjimas smarkiai pagerėjo. Jis dar nėra visiškai tobulas, bet svarbiausia – galiu gyventi be akinių”, – sako moteris, patikėjusi tuo, kad žmogaus valia ir galios rezervai – neišmatuojami.

1/2

Kodėl išsivysto trumparegystė, nėra iki galo žinoma, tačiau manoma, kad įtakos tam turi ir genetinis polinkis, ir įvairūs aplinkos veiksniai. V.Balkūnas

Trumparegystę bando pažaboti akių mankšta

1 / 2

Kodėl išsivysto trumparegystė, nėra iki galo žinoma, tačiau manoma, kad įtakos tam turi ir genetinis polinkis, ir įvairūs aplinkos veiksniai. V.Balkūnas

Ž.Kasparavičienė dvejus metus nebenešioja akinių, nors prisipažįsta dar nematanti tobulai. V.Petrauskienė

(2 nuotraukos) V.Petrauskienė, V.Balkūnas

Visos
Nuotraukos

Po vieną
nuotrauką

Ačiū! Apie klaidą pranešta redakcijai.
Deja, išsiųsti nepavyko. Prašome pamėginti vėliau.
Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai (0)
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Sveikata
2014-11-24 12:49

Slaptas ginklas prieš ligas, bakterijas ir senėjimą – enzimai

1

Be to, kad pastaruoju metu vėl pasirodė žinių apie Europoje plintantį pavojingą paukščių gripą, šaltuoju metų laiku ypač padaugėja įprastų susirgimų kvėpavimo takų infekcijomis. Viršutinių ar apatinių kvėpavimo takų ligas dažniausiai sukelia virusai ir bakterijos, su kuriomis kovoja žmogaus imuninės ląstelės ir fermentai, dar vadinami enzimais.


2014-11-24 11:55

4 mitai apie mitybą, nepadedantys lieknėti

2

Mitai apie mitybą dažniausiai sukurti ir išplatinti tų, kurie niekada į ją nesigilino. Dauguma jų tokie seni, kad priimami kaip neginčytina tiesa nepaisant to, kad neturi jokio pagrįsto paaiškinimo. Vadovavimasis dezinformacija ne tik nepriartina Jūsų prie išsvajotų kūno formų, bet dažnu atveju netgi atitolina. Štai todėl labai svarbu žinoti tikrą tiesą, o ne kažkieno sukurtus mitus.


2014-11-23 14:28

20 sekundžių pasaulyje vienas vaikas miršta nuo pneumonijos

1|2

Plaučių uždegimas arba pneumonija – tiek vaikams, tiek suaugusiems žmonėms pavojinga liga. Tai gyvybei pavojinga kvėpavimo takų infekcija ir viena iš dažniausių mirties priežasčių pasaulyje. Nuo plaučių uždegimo miršta daugiau žmonių nei nuo bet kurios kitos infekcinės ligos. Liūdna, bet tenka pripažinti, kad pneumonija yra dažniausia vaikų mirties priežastis pasaulyje. Kas 20 sekundžių pasaulyje vienas vaikas miršta nuo plaučių uždegimo.


2014-11-22 16:59

Užsitęsęs kosulys gali būti rimtos plaučių ligos ženklas

3

Ilgiau nei du mėnesius be aiškios priežasties trunkantis kosulys ir skrepliavimas, ypač būdingas rūkaliams. Tai pagrindiniai lėtinės obstrukcinės plaučių ligos požymiai, kuriuos primina Vilniaus universiteto profesorius Santariškių klinikų Pulmonologijos ir alergologijos centro direktorius Edvardas Danila.


2014-11-22 16:36

Atskleidė receptą, kaip išlikti amžinai jaunam

33|3| 

Atrodo, tik pradėjai gyventi, o jau laikas keliauti į amžinybę. Juk dar senovės graikai manė, kad iki 70 metų žmogus gyvena savo „vaikystės“ periodą. „Viskas priklauso nuo jūsų mitybos“, – tikino Ukrainos alternatyviosios medicinos puoselėtojai ir žadėjo atskleisti stebuklingą receptą, kaip gyventi 200 metų. Vienas garsiausių šio amžiaus genijų akademikas Borisas Bolotovas dažnai lyginamas su Leonardo da Vinci. Tai neeilinio proto, įvairiausių mokslo sričių: matematikos, branduolinės fizikos, chemijos, biologijos, medicinos, atradimuose pasižymėjusi asmenybė. Būtent jo pasekėjai šiuo metu lankosi Lietuvoje ir žada atskleisti, kaip atsisakyti vaistų ir išlikti amžinai jaunam.


2014-11-22 12:41

Kodėl negalima užsirašyti keliems vizitams į priekį?

2

Pacientas pas vienos tos pačios profesinės kvalifikacijos specialistą gali būti užregistruotas tik vienai pirminei konsultacijai, mat pastebėta, kad leidus užsiregistruoti kelioms konsultacijoms, pacientai neatvyksta ir taip dirbtinai sukuria eiles, tikina Karoliniškių poliklinikos direktoriaus pavaduotoja Margarita Batorienė.


2014-11-22 11:16

ŽIV dažniausiai pasigaunamas iki trisdešimtmečio

1

Žmogaus imunodeficito virusu moterys dažniausiai užsikrečia mylėdamosios su vyrais be apsisaugojimo priemonių, o vyrai - vartodami švirkščiamuosius narkotikus. Tokią išvadą galima padaryti vartant Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro parengtą ataskaitą.


2014-11-21 22:16

Moterys, nuspauskite stabdžius!

2

Kas laukia moterų, kurios per dieną surūko po pakelį cigarečių? O jei dar išlenkia taurelę alkoholio? Duomenys, kurie buvo gauti iš bendraeuropinio tyrimo, jų tikrai nenudžiugins.


2014-11-21 15:24

Susirgus venų tromboze už gydymą tenka mokėti patiems

4

Pasaulinės statistikos duomenimis, giliųjų venų tromboze serga vienas žmogus iš tūkstančio. Per metus Europos Sąjungoje giliųjų venų trombozė diagnozuojama 700 tūkst. žmonių. Remiantis epidemiologiniais duomenimis, Lietuvoje šia liga kasmet gali susirgti apie 4 000 žmonių. Dažnai tai – jauni, darbingi žmonės, kuriuos liga užklumpa lyg perkūnas iš giedro dangaus. Kad ir kokios rimtos giliųjų venų trombozės pasekmės, tačiau vaistai šios ligos gydymui šiandien Lietuvoje nėra kompensuojami.


2014-11-21 14:12

8 būdai nugalėti nuovargį

5

Kalendoriuje vis daugiau priminimų bei darbų, o tau stinga energijos? Jautiesi visada pavargusi ir išsekusi? Portalas kobieta.pl pataria iš kur pasisemti energijos, kurios taip trūksta rudenį.


Populiariausi per 24 val.