Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Trumparegystę bando pažaboti akių mankšta

Trumparegystę bando pažaboti akių mankšta

2012-03-10 15:40

Akiniai su minus šešių dioptrijų stiprumo lęšiais – stalčiuje, o regėjimas – beveik puikus. Trumparegei panevėžietei Živilei Kasparavičienei (28 m.) neprireikė operacijos, nenešioja ji ir kontaktinių lęšių. Gerokai pažengusią trumparegystę ji įveikė atkaklia akių mankšta. „Mano regėjimas smarkiai pagerėjo. Jis dar nėra visiškai tobulas, bet svarbiausia – galiu gyventi be akinių”, – sako moteris, patikėjusi tuo, kad žmogaus valia ir galios rezervai – neišmatuojami.

1/2

Kodėl išsivysto trumparegystė, nėra iki galo žinoma, tačiau manoma, kad įtakos tam turi ir genetinis polinkis, ir įvairūs aplinkos veiksniai. V.Balkūnas

Trumparegystę bando pažaboti akių mankšta

1 / 2

Kodėl išsivysto trumparegystė, nėra iki galo žinoma, tačiau manoma, kad įtakos tam turi ir genetinis polinkis, ir įvairūs aplinkos veiksniai. V.Balkūnas

Ž.Kasparavičienė dvejus metus nebenešioja akinių, nors prisipažįsta dar nematanti tobulai. V.Petrauskienė

(2 nuotraukos) V.Petrauskienė, V.Balkūnas

Visos
Nuotraukos

Po vieną
nuotrauką

Ačiū! Apie klaidą pranešta redakcijai.
Deja, išsiųsti nepavyko. Prašome pamėginti vėliau.
Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai (0)
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Sveikata
2014-09-03 09:44

Paprastas receptas užkerta kelią infarktui ir insultui

Nauji tyrimai rodo: žmonės, suvalgantys daugiau vaisių per dieną, rečiau patiria infarktą ar insultą nei tie, kurie iš viso jų nevalgo. Pakanka 150 gramų vaisių per dieną, kad ši rizika sumažėtų 40 proc. 150 gramų – tai maždaug vienas obuolys ir pusė banano. Didelės apimties tyrimą atliko Oksfordo universiteto mokslininkai. Septynerius metus jie tyrė pusę milijono Kinijos gyventojų.


2014-09-02 20:01

Šiaurietiška dieta - trigubai efektyvesnė nei Viduržemio jūros

6

Pamirškite pietų regiono dietą, naujausia mada ateina iš Danijos. Tos pačios, kurioje tradiciniai gaminiai yra daromi iš miltų tešlos ir riebios kiaulienos. Naujausi mokslininkų tyrimai parodė, kad tokia dieta gali padėti numesti svorio ir sumažinti kraujo spaudimą.


2014-09-02 15:36

Tyrimą dėl vėžio moterys jau gali atlikti ir namuose

2|4

Lietuvoje jau nebūtina apsilankyti pas ginekologą norint išsitirti dėl gimdos kaklelio vėžio rizikos – galima namuose savarankiškai paimti mėginį ir jį išsiųsti į patologijos tyrimų laboratoriją. Medikai viliasi, kad ši naujovė paskatins mūsų moteris aktyviau tikrintis. Tai leistų išgelbėti žymiai daugiau gyvybių.


2014-09-02 15:32

Lietuvoje išaugo sergamumas chlamidioze, sifiliu ir ŽIV

6

Per 2013 metus padidėjo sergamumas chlamidioze, sifiliu ir ŽIV, pranešė Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC). Pernai užregistruota 306 chlamidiozės, 269 sifilio ir 177 ŽIV atvejai. Užpernai šie skaičiai buvo atitinkamai 265, 227 ir 160. Sumažėjo sergančiųjų gonorėja: pernai jų registruota 190, o 2012 metais – 219.


2014-09-02 10:08

Atėjus rudeniui „atsigavo“ viršutinių kvėpavimo takų infekcijos

Atėjus kalendoriniam rudeniui ir vėstant orams, ūmios viršutinių kvėpavimo takų infekcijos gena pacientus į gydymo įstaigas. Pagal ligonių apsilankymų sveikatos apsaugos įstaigose ar medikų iškvietimų į namus registracijos duomenis, didžiausias sergamumas ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis pastarąją savaitę registruotas Vilniuje.


2014-09-01 18:53

Ką valgyti ir ko vengti padidėjus cholesteroliui?

15|2

Cholesterolis – riebi medžiaga, randama visose gyvose ląstelėse. Jo perteklius organizme nėra laikomas liga, tačiau ilgą laiką nesiimant jokių priemonių, gali išsivystyti sveikatai pavojingi negalavimai - infarktas ar insultas. Kardiologai pripažįsta, ka norint išvengti padidėjusio cholesterolio kiekio kraujyje reikėtų atkreipti dėmesį į mitybą, pagrįstą neriebiu ir nekaloringu maistu.


2014-09-01 15:57

Nuo rugsėjo – širdies ir kraujagyslių ligų prevencijos programa

5

Širdies ir kraujagyslių ligos (ŠKL) Lietuvoje, kaip ir visoje Europoje, buvo ir tebėra pagrindinė mirties priežastis. ŠKL dažniausiai sukelia rizikos veiksniai, kurie gali būti kontroliuojami, gydomi ar modifikuojami. Būtent todėl, Vilniaus visuomenės sveikatos biuras kartu su pirminės sveikatos priežiūros įstaigomis nuo rugsėjo mėnesio pradeda vykdyti širdies ir kraujagyslių ligų prevencinę (šviečiamąją-mokomąją) programą „Mano širdis – mano gyvenimas“. Dalyvavimas programoje yra savanoriškas ir nemokamas.


2014-09-01 15:04

Sostinės teismas laikinai stabdo Vilniaus ligoninių sujungimą

Teismas nusprendė laikinai stabdyti Vilniaus miesto savivaldybės tarybos sprendimą sujungti Vilniaus miesto klinikinę ligoninę su Vilniaus miesto psichikos sveikatos centru.


2014-09-01 11:05

Nepilnamečiai bus saugomi nuo elektroninių cigarečių

Naujųjų mokslo metų išvakarėse Seimo Sveikatos reikalų komitetas įregistravo įstatymo projektą, kuriuo siūloma apsaugoti nepilnamečius nuo elektroninių cigarečių vartojimo ir sureguliuoti šių produktų rinką.


2014-08-31 17:01

Cukrus yra tik cukrus. Ar keista, kad esame cukraus vergai?

4|2

Ar jums tikrai patinka, kad kai kurie maisto produktai valdo jūsų elgseną, verčia jų užsigeisti, nors iš tiesų nenorite jų valgyti, bet net ir labai stengdamiesi negalite jiems atsispirti? Tikriausiai - ne. Juk maistas gali būti šiuolaikinės visuomenės lėtinių ligų priešnuodis, netgi vaistas. Tačiau nėra neutralaus maisto, nėra vadinamosios mitybos Šveicarijos, kad ir ką dedame į burną, tampame sveikesni arba ne tokie sveiki – šmaikštauja Melissa ir Dallasas Hartwigai, autoriai knygos „Viskas prasideda nuo maisto".


Populiariausi per 24 val.