Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Skalūnų dujų baubas - tikras ar sukurtas? (atnaujinta)

Skalūnų dujų baubas - tikras ar sukurtas? (atnaujinta)

2012-03-18 21:06

Perversmą energetikos sektoriuje sukėlusi skalūnų dujų gavyba gali prasidėti ir Lietuvoje. Tačiau net ir šią energetinę žaliavą jau naudojančiose JAV nerimsta kritikai, kuriems pritaria kai kurie kino kūrėjai. Ar iš tiesų tai kenksminga? Atsakymo kol kas nėra, užtat sąmokslo teorijų nestinga.

1/1

Itin pigios skalūnų dujos jau seniai išgaunamos Pensilvanijoje (JAV). „Scanpix“

Ačiū! Apie klaidą pranešta redakcijai.
Deja, išsiųsti nepavyko. Prašome pamėginti vėliau.
Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai (0)
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Įžvalgos ir nuomonės
2014-11-23 16:30

Kurioje šalyje atostogos - privilegija, o ne teisė?

6

Edmundas McCombsas į Sidnėjų persikraustė prieš šešerius metus ir neketina iš ten išvykti. 33 metų vadybininką šioje šalyje laiko ne tik paplūdimiai, palei kuriuos driekiasi kavinių virtinė. JAV, Floridoje, gimęs vyras pasakoja, kad iš Australijos už jokius turtus neišvyktų todėl, kad jau spėjo suprasti: jo viršininkas nuoširdžiai nori, kad pavaldiniai atostogautų ir per jas mėgautųsi gyvenimu.


2014-11-23 15:40

Vilniaus prakeiksmas - kažkokia nelemta trijų Š kombinacija

8

Pastaruoju metu daug kalbama apie savivaldybių finansus, ypač apie Vilniaus miesto padėtį. Ir visa tai dėl dviejų priežasčių: viena - finansų ministras Seimui pristatys kitų metų biudžetą, antroji - net svarbesnė - artėjantys savivaldybių tarybų rinkimai.


2014-11-23 12:02

Ekonomika auga, tačiau gyventojai to nemato

7

Skeptiškai į šalies ekonomikos plėtrą, o dar kritiškiau - į šeimos finansus žvelgiančių lietuvių negalima kaltinti perdėtu pesimizmu. „Swedbank“ vyriausiasis ekonomistas Nerijus Mačiulis teigia, kad didelės dalies gyventojų ekonominio augimo vaisiai išties nepasiekia, o valdžia šio klausimo kelti nedrįsta.


2014-11-21 10:14

Yra tik du vadovų tipai. Koks žmogus vadovauja tau?

17|2

Samdinys ir šeimininkas – du vadovavimo tipai, kurie skiriasi kaip diena ir naktis. Pirmieji sunkia energiją ir žlugdo pavaldinių norą dirbti. Tokioje organizacijoje nesinori likti nė vienam sveiko proto žmogui. Antrieji – it geri šeimininkai rūpinasi atskleisti geriausias darbuotojų savybes. Jo pavaldiniai mėgaujasi darbu ir net sunkiausių užduočių imasi su užsidegimu ir džiaugsmu. Prie kurių priskirtumėte savo vadovą?


2014-11-20 16:33

Storuliai pasauliui kainuoja gerokai daugiau nei rūkaliai

23

Nutukimas kenkia pasaulio ekonomikai ne mažiau nei ginkluoti konfliktai ir rūkymas. Kaip rodo konsultacinės bendrovės „McKinsey Global Institute“ ataskaitos duomenys, kova su nutukimu Žemės gyventojams kainuoja 2 trln. dolerių kasmet.


2014-11-20 08:50

Valstybė sėdi ant pinigų maišo, tik nesiryžta jo praverti

21

Pardavus dalį valstybės valdomų įmonių akcijų finansiniams investuotojams, bet išlaikant jų valdymo kontrolę, galima būtų išlaisvinti milijardines lėšas, jas nukreipti prioritetiniams valstybės poreikiams tenkinti. Taip sakė vertybinių popierių biržos „Nasdaq OMX“ Baltijos rinkos vadovė Arminta Saladžienė


2014-11-19 17:13

R. Dargis: „Mokykloje tik kala datas ir formules“

70

Darbdavių ir moksleivių, absolventų lūkesčiai priimant į darbą ir stengiantis įsidarbinti smarkiai skiriasi, rodo apklausa. Be to, darbdaviai labiausiai pasigenda profesines mokyklas, kolegijas, universitetus baigusių jaunuolių gebėjimo taikyti žinias.


2014-11-19 16:10

Bankrotų banga - gera proga pasimokyti ir imtis pokyčių

Pastaruoju metu nuvilnijusi Lietuvos turizmo operatorių bankrotų banga sudavė stiprų smūgį vartotojams, kartu primindama dar kartą, kad kontroliuojančios institucijos veikia nepakankamai efektyviai. Kartu tai galimybė pasižiūrėti, ką padarė nepakankamai ar ko nepadarė Lietuvos Respublikos institucijos, kad bankrotų prevencijai būtų skirtas deramas dėmesys, geriau vykdoma tai turinčių prižiūrėti institucijų sąveika.


2014-11-19 12:09

Rusijos bankas kirto iš peties. Ką atsakys investuotojai?

26|2

Pirmadienį Rusijos centrinis bankas nustojo ginti rublį ir paskelbė, kad rublio kurso koridorius yra naikinamas ir valiuta tampa laisvai plūduriuojanti. Tuo pačiu centrinis bankas pranešė, kad toliau nebevykdys intervencijų pardavinėdamas dolerius Rusijos rinkoje.


2014-11-19 09:57

Rusijos siekis - nuvertėjęs rublis

5

Rusijos finansų ministras Antonas Siluanovas pirmadienį viešėdamas Singapūre pranešė, kad šiemet kapitalo nutekėjimas iš šalies gali pasiekti 130 mlrd. JAV dolerių. Tiek pat Rusija neteko kriziniais 2008 metais. Rusijos centrinio banko duomenimis, pernai iš Rusijos nutekėjo 62,7 mlrd. dolerių. Todėl, jei A.Siluanovo prognozė pasitvirtintų, kapitalo srovė šiemet taptų dvigubai stipresnė.


Populiariausi per 24 val.