Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Skalūnų dujų baubas - tikras ar sukurtas? (atnaujinta)

Skalūnų dujų baubas - tikras ar sukurtas? (atnaujinta)

2012-03-18 21:06

Perversmą energetikos sektoriuje sukėlusi skalūnų dujų gavyba gali prasidėti ir Lietuvoje. Tačiau net ir šią energetinę žaliavą jau naudojančiose JAV nerimsta kritikai, kuriems pritaria kai kurie kino kūrėjai. Ar iš tiesų tai kenksminga? Atsakymo kol kas nėra, užtat sąmokslo teorijų nestinga.

1/1

Itin pigios skalūnų dujos jau seniai išgaunamos Pensilvanijoje (JAV). „Scanpix“

Ačiū! Apie klaidą pranešta redakcijai.
Deja, išsiųsti nepavyko. Prašome pamėginti vėliau.
Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Įžvalgos ir nuomonės
2015-04-24 18:57

Mažos dovanėlės stiprina draugystę: kaip mus nuperka pardavėjai

4|2

Amerikos įmonė „Nordstrom“ garsėja savo legendine klientų aptarnavimo istorija. Kartą vienas klientas atnešė grąžinti padangas į Aliaskoje esančią „Nordstrom“ parduotuvę. Darbuotojas be jokių klausimų jas priėmė ir grąžino pinigus. Lyg ir nieko keisto, tačiau „Nordstrom“ yra drabužių mažmeninės prekybos gigantė. Ji neprekiauja padangomis.


2015-04-24 12:52

Kas yra Lietuva: surinkimo fabrikas ar paslaugų laboratorija?

10

Koks yra Lietuvos ekonominis identitetas – Vakarų šalių produkcijos surinkimo fabrikas, o gal paslaugų centrų superžvaigždė, inovatorė, naujųjų fizikos, chemijos ir biologijos technologijų kūrėja? Po truputį kylant šalies pragyvenimo lygiui, atitinkamai keičiasi ir ūkio struktūra. Visiems žinoma, kad išsivysčiusios šalys pasižymi vyraujančiu paslaugų sektoriumi ir menka žemės ūkio dalimi. Ir atvirkščiai – neturtingoms šalims būdingesnis išplėtotas žemės ūkis ar žaliavų gavyba, žemesnės pridėtinės vertės produktų pramoninė gamyba. Kitaip tariant, kuo turtingesnė šalis, tuo aukštesnės pridėtinės vertės sektoriai joje funkcionuoja.


2015-04-24 09:47

Ar Lietuva stabdys elektros kainų reguliavimą nuo 2016-ųjų?

1

Praėjusių metų viduryje Energetikos ministerija teigė, kad Lietuvai nutiesus elektros jungtis su Švedija ir Lenkija, galėtų būti visiškai atverta Lietuvos elektros rinka namų vartotojams – nebeliktų reguliuojamų elektros kainų. Jungčių statybos vyksta pagal grafiką ir pradėti jas eksploatuoti žadama jau 2015 metų pabaigoje. Nepriklausomo elektros tiekėjo „Enefit“ vadovas Lietuvoje Janis Bethersas tvirtina, kad jeigu institucijos turi ketinimų nuo 2016 m. pradžios pilnai atverti elektros rinką namų vartotojams, apie tokį sprendimą turi būti paskelbta ne vėliau nei iki šių metų liepos 1 dienos.


2015-04-23 14:50

Ko tikėtis, jei Graikija nesusitars su kreditoriais?

13

Šių metų vasario 20 d., susitarus paskutinę minutę, Graikijos vyriausybei buvo suteiktas 4 mėnesių atokvėpis. Tačiau abi barikadų pusės nesugebėjo surasti bendro sprendimo dėl tam tikrų reformų, kurių šalis privalo imtis, kad jai būtų išmokėta sutarta finansinė parama.


2015-04-23 08:46

Rusijos ekonomikos smukimas – didesnis pavojus nei sankcijos

8

Jau pusmetį Rusija taiko apribojimus Lietuvos žemės ūkio produkcijai. Dėl to sumažintos Lietuvos ekonomikos augimo prognozės. Ar Lietuvos verslas rado naujų rinkų? Kaip Rusijos veiksmai ir nesaugumas regione pakeitė Lietuvos verslo planus? Apie tai – pokalbis su ūkio ministru Evaldu Gustu, Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentu Robertu Dargiu ir SEB banko prezidento patarėju Gitanu Nausėda.


2015-04-22 11:19

Bazinė palūkanų norma augs, kaip reaguos investicijų portfelis?

Centrinių bankų skatinamoji pinigų politika ir istorines žemumas pasiekusios palūkanos akcijų rinkas išaugino kaip ant mielių. Stebėdami aukštyn tebesistiebiančias akcijų kainas, ir finansų rinkų analitikai, ir investuotojai jau ima garsiai kalbėti apie žymesnius neišvengiamus rinkų svyravimus. Lemiančiu veiksniu, galinčiu artimiausiu metu pakeisti rinkų kryptį, taps centrinių bankų pareiškimai ir jų sprendimai.


2015-04-21 15:54

L.Balcerowiczius: „Valdžia kenkia ir politikai, ir ekonomikai“

2

„Mes turime dėti daugiau pastangų kovodami su populizmu visuomenėje, kitaip tapsime dar viena Graikija arba nugrimsime į stagnaciją“, – sako Lenkijos ekonominių reformų pagrindinis kūrėjas, Pilietinės plėtros forumo įkūrėjas profesorius Leszekas Balcerowiczius.


2015-04-21 13:57

Ar darbe manipuliuojate kitais?

Ar tenka darbe naudoti psichologines priemones, siekiant priversti kitus elgtis taip, kaip norite jūs? Ar pasitaiko situacijų, kuomet ką nors nutylite ar pagražinate, kad kitą nejučia priverstumėte priimti vieną ar kitą sprendimą? CVbankas.lt tyrimas atskleidė, kad darbe kolegomis arba klientais manipuliuoja dauguma.


2015-04-21 11:45

Naujosios skolinimosi taisyklės – naudingos tik pasiturintiems

4

Dabartinis Lietuvos banko pasiūlymas griežtinti skolinimąsi gerintų sąlygas tiems, kurie ir be didelių bankų paskolų įperka prabangius būstus, o apsunkintų ieškantiems pirmųjų namų ekonominės klasės segmente.


2015-04-21 11:27

Darbo biržoje magistrai neužsibūna

5|2

Nors Lietuva pagal aukštojo mokslo išsilavinimo skaičių pirmauja Europoje, pastaruoju metu pastebima tendencija, kad vis dažniau studijas baigusiems absolventams užtenka įgyto aukštojo mokslo bakalauro pakopos laipsnio ir apie tolimesnius mokslus nebegalvojama. Visuomenėje vyrauja nuomonė, jog siekti magistro studijų pakopos laipsnio yra bergždžias laiko švaistymas, o solidesnis išsilavinimas ne visada atsiperka.


Populiariausi per 24 val.