Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Skalūnų dujų baubas - tikras ar sukurtas? (atnaujinta)

Skalūnų dujų baubas - tikras ar sukurtas? (atnaujinta)

2012-03-18 21:06

Perversmą energetikos sektoriuje sukėlusi skalūnų dujų gavyba gali prasidėti ir Lietuvoje. Tačiau net ir šią energetinę žaliavą jau naudojančiose JAV nerimsta kritikai, kuriems pritaria kai kurie kino kūrėjai. Ar iš tiesų tai kenksminga? Atsakymo kol kas nėra, užtat sąmokslo teorijų nestinga.

1/1

Itin pigios skalūnų dujos jau seniai išgaunamos Pensilvanijoje (JAV). „Scanpix“

Skalūnų dujų baubas - tikras ar sukurtas? (atnaujinta)

1 / 1

Itin pigios skalūnų dujos jau seniai išgaunamos Pensilvanijoje (JAV). „Scanpix“

(1 nuotraukos) „Scanpix“

Visos
Nuotraukos

Po vieną
nuotrauką

Ačiū! Apie klaidą pranešta redakcijai.
Deja, išsiųsti nepavyko. Prašome pamėginti vėliau.
Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai (0)
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Įžvalgos ir nuomonės
2014-09-22 16:01

„Danske Bank“: Europoje - rūškanoki verslininkų veidai

Nepaisant silpnėjančio euro, dar teks palaukti, kol Europoje vėl ims didėti verslininkų lūkesčiai. Silpnėjantis euras ilgesniu laikotarpiu turėtų po truputį skatinti euro zonos eksportą, tačiau šis efektas bent jau rugsėjo mėnesį dar neatsispindės verslo lūkesčiuose.


2014-09-20 13:31

Lietuvos laivuose dirbantiems rusams jau apkarto krabų žvejyba

58|2|

Lietuvos žemės ūkio ministerijos teiginius, kad Rusijos pareigūnai, tarptautiniuose vandenyse sulaikė žvejybos laivą su Lietuvos vėliava „Jūrų vilkas“ pažeisdami teisė normas, profesionalūs jūrininkai linkę vertinti atsargiau ir santūriau. Jų manymu, bus aiškiau, kas kaltas dėl šio incidento, gavus tikslesnių žinių iš Murmansko, kur plukdomas Barenco jūroje sulaikytas laivas.


2014-09-19 15:30

Kokie šiandien euro ir pinigų politikos prioritetai?

4

Globalių ekonomikos ir geopolitikos iššūkių akivaizdoje Lietuva žengia svarbų integracijos į ES įtvirtinimo žingsnį. Euras įsitvirtins Lietuvos ekonomikoje ir mūsų gyvenime kaip bendra euro zonos valstybių ir Lietuvos valiuta. Daugelis, manau, iš mūsų jaučiamės lyg kažko netenkantys, ir tai – ne šiaip sau sentimentai.


2014-09-19 14:41

Referendumas Škotijoje svarui pridėjo svorio

2|

Didžiosios Britanijos svaras sterlingų per parą pabrango apie 0,8 proc. (per metus jis yra pabrangęs 7 proc.). Kaip skelbia BBC, svaras euro atžvilgiu pakilo į dvejų metų aukštumas, JAV dolerio atžvilgiu – į dviejų savaičių aukštumas.


2014-09-18 16:04

Sandorių tvirtinimą pas notarą ir giria, ir maišo su žemėmis

23

Seimo sprendimas įpareigoti stambius sandorius tvirtinti pas notarus sulaukė nevienareikšmiškos reakcijos. Dantų skausmą gydo nupjaudami galvą, piktinasi vieni. Sukčiams bus sunkiau, gina kiti.


2014-09-18 14:06

Ministras - ne už skalūnų gavybą, bet įstatymų pataisas teikia

10

Vyriausybė pritarė naftos ir dujų gavybos mokesčio įstatymo bei mokesčių administravimo įstatymo pataisoms. Jei Seimas joms pritars, gali būti, kad Lietuva vėl bandys išgauti skalūnų dujas ar naftą. Apie tai – pokalbis su aplinkos ministru Kęstučiu Trečioku.


2014-09-18 11:46

Škotų „Taip“ brangiai kainuotų britams

7| 

Ketvirtadienio referendume škotams pasirinkus nepriklausomybę, labai nuvertėtų Didžiosios Britanijos aktyvai, o svaras sterlingų JAV dolerio atžvilgiu gali smukti 5 proc., mano privačių įmonių analitikai. Savo ruožtu Škotijai tektų spręsti klausimus dėl nuosavos nacionalinės valiutos. Vis dėlto paties referendumo rezultatų analitikai kol kas spėlioti nesiima.


2014-09-18 10:35

Dalia Grybauskaitė prabilo apie „Lukoil“ pinigų galią

64| 

Prezidentė Dalia Grybauskaitė sako, kad jos vetuotos Konkurencijos įstatymo pataisos, mažinančios baudas didelėms įmonėms, naudingos Rusijos naftos komp anijai „Lukoil“. Šalies vadovės vertinimu, tai reiškia, kad pataisų autoriai taip prisideda prie Rusijos „karinės agresijos Europoje“.


2014-09-18 10:18

Po Vakarų įvestų sankcijų Rusiją kamuoja finansiniai sąrėmiai

13

Nors JAV ir ES politikai dar nesiryžo Rusijos atjungti nuo tarpbankinių atsiskaitymų sistemos SWIFT, dėl prieš atskirus privačius ir juridinius asmenis įvestų sankcijų mokėjimo pavedimai jau sulėtėjo. Jei vis dėlto būtų nuspręsta Rusiją nuo SWIFT atjungti, tai reikštų, kad joje arba su ja dirbantis verslas turėtų grįžti, palyginimui, nuo elektroninio pašto prie fakso laikų greičio.


2014-09-17 10:43

Škotijos referendumas iš šalies išgins kapitalą

9| 

Didžiojoje Britanijoje antradienį jautėsi slogios nuotaikos, FTSE 100 indeksui dienos prekybą baigiant 0,18 proc. kritimu. Tokiam pokyčiui įtakos turėjo nesiliaujančios kalbos dėl ketvirtadienį vyksiančio Škotijos referendumo. Jei pasitvirtintų scenarijus, kad Škotija taptų nepriklausoma valstybe, tai paskatintų gana aktyvius kapitalo srautus iš šalies, kurie tikrai nebūtų naudingi pastarosios ekonomikai.


Populiariausi per 24 val.