Skalūnų dujų baubas - tikras ar sukurtas? (atnaujinta)

Skalūnų dujų baubas - tikras ar sukurtas? (atnaujinta)


2012-03-18 21:06

Perversmą energetikos sektoriuje sukėlusi skalūnų dujų gavyba gali prasidėti ir Lietuvoje. Tačiau net ir šią energetinę žaliavą jau naudojančiose JAV nerimsta kritikai, kuriems pritaria kai kurie kino kūrėjai. Ar iš tiesų tai kenksminga? Atsakymo kol kas nėra, užtat sąmokslo teorijų nestinga.

1/1

Itin pigios skalūnų dujos jau seniai išgaunamos Pensilvanijoje (JAV). „Scanpix“

Ačiū! Apie klaidą pranešta redakcijai.
Deja, išsiųsti nepavyko. Prašome pamėginti vėliau.
Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Įžvalgos ir nuomonės
2015-07-07 18:02

Ką Graikijos ištartas „ne“ reiškia Rusijai?

163|

Antradienį Europos Sąjungos lyderiai renkasi aptarti graikų ištartą tvirtą „ne“ griežtesnėms taupymo reformoms. Tuo tarpu Rusija – trečia pagal dydį ES prekybos partnerė – tyliai laukia, kas vyks toliau. Ką Rusijai reiškia tokia referendumo baigtis?


2015-07-07 15:46

Kodėl prieš kerpant verta devynis kartus pamatuoti?

Smarkiai nustebau pamatęs ES statistikos tarnybos – Eurostat duomenis, rodančius, kad mūsų visuomenė labiausiai visoje ES pritaria Transatlantinės prekybos ir investicijų partnerystės (angl. TTIP – Transatlantic Trade and Investment Partnership) sutarčiai. Sociologinių apklausų duomenimis, palaikymas mūsų šalyje siekia 76 proc.


2015-07-07 15:18

Investuotojams vis sunkiau prognozuoti Graikijos įvykių eigą

Deja, bet Graikijos saga toliau išliks ne tik ekonominių naujienų, bet ir viso pasaulio svarbiausių naujienų viršūnėse. Investuotojams jau tampa ypač sunku suvokti, kaip gali toliau vystytis „Troikos“ ir Graikijos derybos po to, kai savaitgalį Graikijos piliečiai pasisakė prieš taupymo priemones, kurių reikalauja kreditoriai.


2015-07-07 14:03

Kaip užkariaujamos klientų širdys Lietuvoje

4

Geru aptarnavimu siekia pasigirti kone kiekviena šalies įmonė, tačiau realybėje nėra taip paprasta užsitarnauti ilgalaikį klientų pasitenkinimą. Kaip įtikti reikliam klientui? Kokie receptai veiksmingiausi ir ką lietuviai laiko geru aptarnavimu? Apie tai kalbamės su telekomunikacijų bendrovės „Bitė Lietuva“ pardavimų vadovu Giedriumi Skliutu.


2015-07-07 12:28

Išdidūs Atėnai nutarė pasivaikščioti itin plonu ledu

76|4

Daugiau taupyti nenorime. Tokią žinią pasauliui ir skolintojams per sekmadienio referendumą pasiuntė Graikijos piliečiai. O triumfuojanti šalies valdžia ją pratęsė: nemėginkite palikti mūsų be euro. Naujos taupymo priemonės, kurių mainais į dar vieną paskolų paketą iš Graikijos reikalauja Europos Sąjunga ir Tarptautinis valiutos fondas (TVF), yra netinkamos.


2015-07-04 18:19

Pasaulio ekonomistai dėlioja Graikijos ateitį po referendumo

15

Graikijos visuomenė, kaip rodo apklausos, yra pasidalijusi į dvi apylyges stovyklas prieš itin svarbų referendumą, kuriame bus prašoma atsakyti, ar reikėtų priimti tarptautinių skolintojų keliamas griežtas sąlygas, bet kai kurie iškilūs pasaulio ekonomistai vieningai sako, kad plebiscite ištartas „Ne“ būtų geriausias – arba bent jau mažiausiai blogas – pasirinkimas šaliai.


2015-07-03 15:12

Neskurstate? Tai tik kol kas

49

Paprastai pranešimuose apie skurdą skelbiama skurstančių gyventojų dalis. Ji Lietuvoje – 20 proc. Tai žmonės, kurių namų ūkiuose pajamos mažesnės už santykinę skurdo ribą – 60 proc. vidurinio namų ūkio pajamų. Pagal 2013-ųjų statistiką, kai buvo gauti paskutiniai duomenys, ji yra 235 eurai vienam asmeniui ir 493 eurai keturių asmenų šeimai.


2015-07-03 09:05

Svarstote apie finansų specialisto darbą? Ar verta jį rinktis?

1|2

Nors sakoma, kad svarbiausia atrasti mėgstamą darbą ir tuomet pinigai ateis patys, tačiau realybė dažnai verčia iš anksto daryti apgalvotus ėjimus. Tokie sprendimai neretą abiturientą kamuoja vasaros pradžioje, kai reikia pasirinkti tinkamą profesiją, kuri ne tik būtų miela širdžiai, tačiau ateityje garantuotų stabilias ir orias pajamas. Vis minint inžinerinių ir IT srities specialybių darbuotojų trūkumą, norisi priminti ir apie finansų srities specialistų poreikį.


2015-07-02 10:02

Vasara – atostogų metas? Tik ne investuotojams

11

Įsibėgėjant vasarai ir atostogų sezonui, pastebimai ramesnės nuotaikos įsivyrauja ir akcijų rinkose – investuotojai mažiau dėmesio skiria investicinių portfelių formavimui, todėl atitinkamai mažėja apyvartos. Vis dėlto vidurvasario štilis yra apgaulingas, ir „išeiti atostogų“ investuotojams gali būti pernelyg brangus sprendimas.


2015-07-01 12:09

Patarimai jaunimui: sėkmės formulė pradedantiesiems darbuotojams

5

Absolventų kompetencijos – dažna šiandieninių diskusijų tema, ypač vasaros pradžioje, kai į darbo rinką plūsteli naujai „iškeptų“ absolventų banga. Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacija kompetencijas vadina „XXI amžiaus ekonomikų valiuta“. Vis dėlto atsakyti į klausimą, kokios jos turi būti ne taip paprasta, kaip atrodo iš pirmo žvilgsnio. Kas bus laimėtojai, o kas pralaimėtojai XXI amžiuje? Kokios kompetencijos yra svarbiausios siekiantiems ne tik „išgyventi“, bet ir mėgautis sėkme?


Populiariausi per 24 val.