Skalūnų dujų baubas - tikras ar sukurtas? (atnaujinta)

Skalūnų dujų baubas - tikras ar sukurtas? (atnaujinta)


2012-03-18 21:06

Perversmą energetikos sektoriuje sukėlusi skalūnų dujų gavyba gali prasidėti ir Lietuvoje. Tačiau net ir šią energetinę žaliavą jau naudojančiose JAV nerimsta kritikai, kuriems pritaria kai kurie kino kūrėjai. Ar iš tiesų tai kenksminga? Atsakymo kol kas nėra, užtat sąmokslo teorijų nestinga.

1/1

Itin pigios skalūnų dujos jau seniai išgaunamos Pensilvanijoje (JAV). „Scanpix“

Ačiū! Apie klaidą pranešta redakcijai.
Deja, išsiųsti nepavyko. Prašome pamėginti vėliau.
Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Įžvalgos ir nuomonės
2015-10-02 09:24

Kur G.Nausėda niekaip nepaveja N.Mačiulio?

6|2

„Swedbank“ vyriausiasis ekonomistas Nerijus Mačiulis nuo šių metų sausio iki birželio mėnesio buvo cituotas beveik 600 kartų ir yra labiausiai cituojamas nuomonės lyderis Lietuvoje per pirmąjį metų pusmetį. Kitas daugiausiai cituotas bankų sektoriaus atstovas – SEB banko prezidento patarėjas Gitanas Nausėda užima trečiąją vietą.


2015-10-01 09:28

TVF vadovė: „Laukite silpnos pasaulio ekonomikos plėtros“

2

Tarptautinio valiutos fondo (TVF) vadovė Christine Lagarde ketvirtadienį įspėjo, kad šiemet pasaulinės ekonomikos augimas gali būti silpnesnis nei praėjusiais metais. Ji taip pat prognozuoja 2016-aisiais būsiant tik vidutinį augimo spartėjimą. Apie tai praneša BBC.


2015-09-30 16:16

Greitieji kreditai: leisti negalima uždrausti. Kur dėti kablelį?

1

Lietuvos banko nuomone, apie 15 proc. šalies gyventojų yra kvaili, neracionalūs ir nieko neišmano apie pinigus. Jiems pinigų duoti negalima, nes iššvaistys, prasiloš ir prasigers. Būtent toks įspūdis susidaro dabar, kai viešoje erdvėje linksniuojami mažaisiais vartojimo kreditais pasinaudoję gyventojai ir juos teikiančios įmonės.


2015-09-30 15:15

Po kritikos Vilniaus oro uostui – jo vadovo atkirtis

15

Vilniaus oro uostui pranešus, kad 2017-aisiais, kai bus rekonstruojamas kilimo ir leidimosi takas, daugelis orlaivių leisis ne Vilniuje, o Kaune, užvirė diskusijos ir pasipylė klausimų. O Vilniaus oro uosto direktorius Artūras Stankevičius panoro juos atremti.


2015-09-30 13:34

Infliacijos šuolis kitais metais – neišvengiamas

20

Infliacijos rodiklis svarbus ne tik gyventojams, bet ir vyriausybei – jis turi tiesioginės įtakos prognozuojamoms biudžeto pajamoms, o taip pat ir planuojamoms išlaidoms. Ekonomistų infliacijos rodiklių prognozės paprastai nelabai skiriasi, tačiau šiuo metu 2016 metų prognozių spektras yra labai platus – nuo 0,3 iki 2,5 procento. Koks scenarijus labiausiai tikėtinas ir kodėl?


2015-09-29 17:25

Valdžios užmoju oro bendrovės kraustysis į Karmėlavą?

14

Šiandien paskelbta informacija apie planuojamą Vilniaus oro uosto tako rekonstrukciją ir su tuo susijusius ketinimus nuo 2017 metų liepos 14 d. iki rugpjūčio 19 d. visiškai uždaryti šį oro uostą, skrydžius nukreipiant į Kauno (Karmėlavos) oro uostą, kelia įvairių klausimų dėl rekonstrukcijos projekto pagrįstumo ir įtakos šalies turizmo industrijai, galiausiai – dėl (turimos?) šalies pasiekiamumo oru vizijos.


2015-09-29 15:45

Kam skaudesnis Katalonijos atsiskyrimas: ispanams ar jai pačiai?

2|

Katalonija žengė žingsnį nepriklausomybės nuo Ispanijos link. Jei Katalonijai vis dėlto pavyktų paskelbti nepriklausomybę, tai būtų beprecedentis atvejis naujausioje ES istorijoje, kuris turės rimtą ekonominį poveikį.


2015-09-28 15:41

Kainos smuko, bet kodėl negirdėti džiaugsmo šūksnių?

1

Euro zonoje šią savaitę pasirodys apibendrinti rugsėjo infliacijos duomenys. Šio rodiklio rinkos laukia nekantraudamos, o ir stebi jį visada gana akylai. Vis didėja ir spaudimas Europos centriniam bankui (ECB), kad šis padidintų kiekybinio skatinimo programos apimtį.


2015-09-28 13:27

Tyrimas: skolinantis svarbi ir palūkanų norma, ir draugų nuomonė

Lietuviai dažniau nei kiti europiečiai prieš imdami vartojimo paskolą pirmiausia pasidomi, kokio gi dydžio yra jos metinės palūkanos. Be to, beveik kas šeštam lietuviui yra svarbu, ką apie sprendimą pasiskolinti pagalvos draugai ir artimieji, kai tuo tarpu kitiems europiečiams tai apskritai nerūpi.


2015-09-28 11:21

Reikia pinigų smulkaus verslo idėjai? O kodėl jos imatės?

Kaip pigiai pasiskolinti? Tokį klausimą, dirbant smulkiojo verslo finansavimo srityje, tenka girdėti dažnai. Universalų receptą atrasti būtų sunku, tačiau įmonėms patarčiau pirmiausia atlikti finansavimo priemonių rinkos analizę, ir į susitikimą su potencialiu kreditoriumi nusinešti ne tik idėją, bet ir konkrečius atsakymus ‒ kam panaudosite skolintas lėšas ir kaip jas planuojate grąžinti.


Populiariausi per 24 val.