Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Skalūnų dujų baubas - tikras ar sukurtas? (atnaujinta)

Skalūnų dujų baubas - tikras ar sukurtas? (atnaujinta)

2012-03-18 21:06

Perversmą energetikos sektoriuje sukėlusi skalūnų dujų gavyba gali prasidėti ir Lietuvoje. Tačiau net ir šią energetinę žaliavą jau naudojančiose JAV nerimsta kritikai, kuriems pritaria kai kurie kino kūrėjai. Ar iš tiesų tai kenksminga? Atsakymo kol kas nėra, užtat sąmokslo teorijų nestinga.

1/1

Itin pigios skalūnų dujos jau seniai išgaunamos Pensilvanijoje (JAV). „Scanpix“

Ačiū! Apie klaidą pranešta redakcijai.
Deja, išsiųsti nepavyko. Prašome pamėginti vėliau.
Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai (0)
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Įžvalgos ir nuomonės
2014-07-31 07:04

Kaip sankcijos Rusijai paveiks Lietuvos ekonomiką?

13

ES ir JAV sankcijos labiausiai smogs Rusijos ambicijoms išgauti naftą ir dujas Arkties vandenyne, taip pat investuoti į Europos akcijas bei obligacijas. Separatistų rėmimu Rytų Ukrainoje kaltinamai Rusijai tenka dar viena sankcijų porcija, kuri bus skausmingesnė nei ligšiolinės.


2014-07-30 15:51

Geopolitinė įtampa neprivertė Lietuvos ūkio keisti pavaros

13|2

2014 m. pirmąjį pusmetį bendrasis vidaus produktas (BVP) siekė 59 056 mln. Lt (17 104 mln. eurų) to meto kainomis. Palyginti su 2013 m. pirmuoju pusmečiu, realus BVP pokytis, pašalinus sezono ir darbo dienų skaičiaus įtaką, sudarė 3 procento (nepašalinus darbo dienų skaičiaus įtakos, BVP padidėjo 3,2 proc.). Ši statistika rodo, kad Lietuva, nepaisant geopolitinio neapibrėžtumo ir iššūkių ūkio viduje, kruopščiai gina savo pozicijas tarp sparčiausiai augančių ekonomikų ES.


2014-07-30 10:54

Laisvoji prekyba tarp JAV ir ES – daugiau vertės ar konfliktų

Nepaisant aštrių šios vasaros aktualijų, kurios užvaldė pasaulinės bendruomenės dėmesį, – konfliktų Ukrainoje ir Gazoje, lėktuvų katastrofų ir kt. – mažiau aštrūs, bet ne mažiau reikšmingi bent kelių žemynų piliečiams procesai vyksta ir ekonominiame lauke. Turiu mintyje JAV ir ES derybas dėl Transatlantinės Partnerystės sutarties (TTIP), kuri apima prekybos ir investicijų sritis.


2014-07-30 10:09

Lietuvos eksporto struktūroje auga ES ir Baltijos šalių reikšmė

Lietuvos pramonininkų konfederacija (LPK) atlikto pramonės vadovų lūkesčių tyrimo rezultatai leidžia tikėtis pramonės plėtros. Tačiau, palyginti su 2013-aisiais, akivaizdžiai pasikeitė pramonės plėtrą lemiantys veiksniai.


2014-07-29 11:24

Ministerija per menkai domisi, kam leidžiami valstybės pinigai

1

Valstybės kontrolė baigė Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos 2013 metų finansinį (teisėtumo) auditą. Paaiškėjo, kad ministerija neužtikrina, kad jai pavaldžios įstaigos tikslingai ir teisėtai naudotų valstybės lėšas: pirmiau įvertintų išlaidų būtinumą, o vėliau tinkamai kontroliuotų lėšų panaudojimą.


2014-07-29 08:45

Medžiotojai kaltinami tyčia spjovę į ministro įsakymą

8

Medžiotojai vieni per kitus kalba, kad šernus šiemet šaudė netingėdami, bet vis tiek ant jų metamas šešėlis. Esą jie tyčia ignoravo aplinkos ministro įsakymą ir nemedžiojo daugiau, nors saugantis afrikinio kiaulių maro tai daryti buvo liepta. Šernai įsismagino. Širvintų rajone krūmais apželdintas sodybas pastarąjį dešimtmetį jie kuo ramiausiai aplenkdavo. O šią vasarą iš peties padirbėjo – taip išvagojo velėną, kad vasaroti suvažiavę miestiečiai turėjo pirmiausia griebtis valerijono lašelių, o po to kastuvų ir grėblių.


2014-07-28 16:15

Šią savaitę laukiama ekonominių rodiklių lietaus

Rinkos dalyviai šią savaitę aktyviai seks naujienas JAV, kur bus paskelbta nemažai makroekonominių rodiklių. Trečiadienį paaiškės JAV Federalinio rezervų banko (FED) sprendimas dėl bazinių palūkanų normų. Esminių pasikeitimų nesitikima, tačiau prognozuojama, kad bus patvirtintas 10 mlrd. JAV dolerių sumažintas obligacijų supirkimo mastas.


2014-07-28 13:28

Mažmeninės prekyba auga - stiprėja vidaus vartojimas

11

Šiandien išleisti mažmeninės prekybos duomenys patvirtina, kad namų ūkių paklausa ir vartojimas atsigauna. Mažmeninė prekyba šių metų sausio – birželio mėnesį lyginant su praėjusių metų pusmečiu išaugo 5,5 procento. Mažmeninė prekyba ne maisto prekėmis buvo ypač stipri ir per pirmą pusmetį išaugo 9,4 procento. Stiprėjančią vidaus paklausą iliustruoja ir mažėjanti naudotų daiktų dalis visoje mažmeninėje prekyboje. Naudotų daiktų mažmeninė prekyba per pirmą pusmetį smuktelėjo 2 procentais.


2014-07-26 17:30

JAV pasiuntinys įspėjo Lietuvą

134|2

Antisemitizmas pasaulyje pastaruoju metu išaugo, nes ekonominius sunkumus patyrę žmonės ima ieškoti atpirkimo ožių, sako šią savaitę Lietuvoje viešėjęs Jungtinių Valstijų pasiuntinys kovai su antisemitizmu Ira Formanas. „Labai mažai abejonių, kad antisemitizmas išaugo 21-ajame amžiuje“, - interviu BNS Vilniuje sakė I.Formanas.


2014-07-25 15:53

Nespręskite apie moterį pagal jos bikinį 

34

Profesorius Aaronas Levensteinas statistiką yra palyginęs su bikiniu – tai, ką ji atskleidžia, sudomina ir suintriguoja. Tačiau tai, ką paslepia, yra esmė. Paviršutiniška Lietuvos darbo rinkos statistinių rodiklių analizė gali labai suklaidinti – Statistikos departamento skaičiuojamas nedarbo lygis didėjo ir praėjusių metų pabaigoje, ir šių metų pradžioje. Tačiau pažvelgę po šiuo „bikiniu“ matome, kad tendencijos – labai džiuginančios, o pagrindo nerimui kol kas nėra.