Skalūnų dujų baubas - tikras ar sukurtas? (atnaujinta)

Skalūnų dujų baubas - tikras ar sukurtas? (atnaujinta)


2012-03-18 21:06

Perversmą energetikos sektoriuje sukėlusi skalūnų dujų gavyba gali prasidėti ir Lietuvoje. Tačiau net ir šią energetinę žaliavą jau naudojančiose JAV nerimsta kritikai, kuriems pritaria kai kurie kino kūrėjai. Ar iš tiesų tai kenksminga? Atsakymo kol kas nėra, užtat sąmokslo teorijų nestinga.

1/1

Itin pigios skalūnų dujos jau seniai išgaunamos Pensilvanijoje (JAV). „Scanpix“

Skalūnų dujų baubas - tikras ar sukurtas? (atnaujinta)

1 / 1

Itin pigios skalūnų dujos jau seniai išgaunamos Pensilvanijoje (JAV). „Scanpix“

(1 nuotraukos) „Scanpix“

Visos
Nuotraukos

Po vieną
nuotrauką

Ačiū! Apie klaidą pranešta redakcijai.
Deja, išsiųsti nepavyko. Prašome pamėginti vėliau.
Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Įžvalgos ir nuomonės
2015-05-25 12:05

Bankų paslaptys tirpsta, bet kur riba?

Pastaruoju metu vyksta svarbūs pokyčiai asmens bankinės informacijos teikimo srityje, visų pirma informacijos teikimo metoduose ir apimtyse. Iki šiol institucijos, norinčios gauti iš finansų įstaigų reikalingą informaciją apie konkretų asmenį, turėjo pateikti užklausą. Tačiau jau greitai viskas apsivers – bankai ir kitos finansų įstaigos teiks informaciją ne tik pagal atskirą paklausimą, bet ir automatiškai.


2015-05-25 12:00

Dar vienas investuotojų kūdikis – algoritminės prekybos fondas

3

Pastaruoju metu mokslas ir inovacijos keičia visas sritis, ne išimtis ir investavimas. Vokietijos bankas „Deutsche Bank“ atliko apklausą apie alternatyvias investicijas, kurioje dalyvavo 435 investuotojai, valdantys virš 1,8 trilijono JAV dolerių. Tyrimas parodė, jog susidomėjimas algoritminės prekybos fondais sparčiai auga – bent vienas iš trijų apklaustųjų planuoja padidinti savo investicijas šiuose fonduose.


2015-05-24 17:19

N. Mačiulis giria „airBaltic“ sprendimą perimti dalį skrydžių

14|

Vilniaus savivaldybės įkurtos oro bendrovės „Air Lituanica“ žlugimą buvo galima numatyti, teigia „Swedbank“ vyriausiasis ekonomistas. Pasak Nerijaus Mačiulio, tai, kad bendrovė nerado strateginio investuotojo, parodė ir jos perspektyvas rinkoje.


2015-05-23 14:21

Buvęs „flyLAL“ vadovas: nelaidokite lietuviškos aviacijos

20

Žlugusiai nacionalinei aviakompanijai „flyLAL“ vadovavęs Vytautas Kaikaris mano, kad išsilaikyti „Air Lituanica“ buvo labai sudėtinga. Tačiau jei ji būtų įkurta anksčiau, gal viskas būtų buvę kitaip, įsitikinęs verslininkas.


2015-05-22 15:57

Dangus po ilgų krizės metų virš Europos giedrijasi

1

Penktadienį pasisakęs Europos centrinio banko (ECB) vadovas Mario Draghi teigė, kad ekonominis dangus po ilgų krizės metų virš Europos giedrijasi, todėl vyriausybės turėtų pasinaudoti palankia proga ir susitvarkyti savo ekonomikas.


2015-05-21 11:36

Naujojo sezono pradžia žemdirbiams kelia ūpą

2

„Šie metai tikrai unikalūs“, – teigia beveik 30 metų patirtį turinti vyriausioji „Litagros“ agronomė Diana Žemaitienė. Šiemet pasėliai peržiemojo kaip niekada gerai – per visą Lietuvą yra tik vienas kitas laukas, kurį reikėjo persėti, o visur kitur augalai puikiai auga nuo pat ankstyvo pavasario. Beje, pasėlių vegetacija šiemet prasidėjo labai anksti – 2–3 savaitėmis anksčiau nei paprastai. Tačiau vėliau orai labai svyravo ir dabar, pasak agronomės, augalų išsivystymas atitinka daugiametį.


2015-05-20 10:26

Rusijos ekonomika rodo atsparumą sankcijoms?

36

Rusijos ekonomika pirmąjį šių metų ketvirtį pasirodė esanti atsparesnė išoriniams šokams nei prognozavo dauguma ekonomistų. Rusijos ūkį nuo gilesnės duobės apsaugojo augusi naftos kaina bei su ja kilęs rublis.


2015-05-18 14:54

Žinios apie vartotojo norus vertingesnės už bet kokį kapitalą

5

Kalbėdami apie Lietuvos ateitį pirmiausia turime sutarti, kad šiuo metu baigiasi dar viena kapitalizmo era. Tik žaliavomis turtingos valstybių netrukus nebus tarp lyderių. Pramonė pereina prie ketvirtojo raidos etapo – išmaniosios gamybos. Pasitinkame verslo pasaulį, kuriame išlieka ne didžiausi, o greičiausi ir sumaniausi.


2015-05-18 09:52

Stambus britų verslininkas – už šalies pasitraukimą iš ES

3

Garsios Didžiosios Britanijos statybos įrangos gamintojos JCB vadovas pareiškė, kad pritartų „Brexit“ – Britanijos pasitraukimo iš ES – scenarijui, praneša BBC. „Mes esame penktoji ar šeštoji pagal dydį ekonomika pasaulyje. Sugebėtume egzistuoti savarankiškai ramiai ir praktiškai“, – sakė lordas Bamfordas britų regioninei televizijos tarnybai „BBC Midlands Today“.


2015-05-15 09:24

Dėl miškų gnybo prezidentei, bet atkišo špygą premjerui?

29|3

„Seimas ignoruoja ir Vyriausybės, ir Prezidentės pateiktus argumentus. Viena vertus, tai liudija, jog nėra jokio ryšio tarp valdančiosios koalicijos Vyriausybėje ir valdančios koalicijos Seime. Kokiais tuomet argumentais remiantis balsuojama?“ – „Swedbank“ ekonomistas Nerijus Mačiulis neslepia pagiežos dėl to, kad ten, kur turi būti pasikliaujama ekonominiais argumentais, nugali politika.


Populiariausi per 24 val.