Skalūnų dujų baubas - tikras ar sukurtas? (atnaujinta)

Skalūnų dujų baubas - tikras ar sukurtas? (atnaujinta)


2012-03-18 21:06

Perversmą energetikos sektoriuje sukėlusi skalūnų dujų gavyba gali prasidėti ir Lietuvoje. Tačiau net ir šią energetinę žaliavą jau naudojančiose JAV nerimsta kritikai, kuriems pritaria kai kurie kino kūrėjai. Ar iš tiesų tai kenksminga? Atsakymo kol kas nėra, užtat sąmokslo teorijų nestinga.

1/1

Itin pigios skalūnų dujos jau seniai išgaunamos Pensilvanijoje (JAV). „Scanpix“

Ačiū! Apie klaidą pranešta redakcijai.
Deja, išsiųsti nepavyko. Prašome pamėginti vėliau.
Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Įžvalgos ir nuomonės
2015-09-02 13:02

Ž.Mauricas: paskui darbuotojus gali emigruoti darbdaviai

Lietuvoje labiausiai padaugėjo dirbančiųjų, palyginti su kitomis Baltijos šalimis. Tačiau atlyginimai čia augo lėčiausiai. Tačiau darbdaviams spaudimas kelti atlyginimus tik didės, sako „Nordea“ banko analitikas Žygimantas Mauricas.


2015-09-02 10:54

Investicijos Lietuvoje vėl įgauna pagreitį

Po praėjusių metų, kuomet investicijų augimas Lietuvoje buvo sulėtėjęs dėl paaštrėjusios geopolitinės įtampos, šiemet įmonės, viešasis sektorius ir gyventojai vėl noriai skiria pinigus investicijų projektams. Ir toliau tarp pagrindinių investuotojų išlieka transporto sektorius, tačiau aktyviai prisideda ir gyventojai, investuojantys į nekilnojamąjį turtą.


2015-09-01 15:37

Investuotojų įžvalgos apie naujausias ekonomikos tendencijas

Besidomintys makroekonomikos tendencijomis, finansų rinkomis bei investavimo galimybėmis turi unikalią progą apie tai daugiau sužinoti spalio 1-2 d. „Litexpo“ parodų ir kongresų centre vyksiančioje vienintelėje tarptautinėje investuotojų konferencijoje Baltijos šalyse „Vilnius invest 2015“. Čia įžvalgomis dalinsis 12 finansų ekspertų iš Lietuvos ir 7 investicijų valdymo profesionalai iš užsienio šalių.


2015-08-31 17:51

Kuo toliau, tuo grėsmingiau: Rusija pažino dar ne visus pavojus

71

Ant Rusijos ekonomikos žaizdų druską beria ne tik Vakarai, įvesdami ar pratęsdami jau galiojančias sankcijas. Šiandien ir moksleivis pasakytų, jog prie skriaudikų reikia įrašyti dar ir naftos kainas. Tačiau nuošalyje nereikėtų palikti ir pastaruoju metu suirutės supurtytos Kinijos.


2015-08-31 15:35

Finansų rinkose įtampa dar neslunga – Kiniją visi stebi akylai

1

Nors Kinijos akcijų kainos tam kartui sustingo, tačiau finansų rinkos dalyviai toliau „įsitempę“ seka skelbiamus šios šalies makroekonominius rodiklius.


2015-08-31 14:29

Verslininkai – sumanūs, bet bijo peršokti per plėtros barjerus

Lietuvos verslininkai prisipažįsta, kad drąsius plėtros žingsnius į užsienio rinkas varžo psichologiniai barjerai, tačiau pasiryžti ir juos peršokti artimiausiu metu ketina vos keturi iš dešimties.


2015-08-31 09:57

R. Kuodis: verslo ėjimui į Kiniją chaosas poveikio neturės

1

Kinijos juanio devalvacijos ir „juodojo pirmadienio“ situacija nesukliudys Lietuvos verslui šioje šalyje ieškotis rinkų, ypač maisto pramonėje, transporto sektoriuje, prognozuoja ekonomistas Raimondas Kuodis.


2015-08-27 11:05

Turizmo verslui sukti į Vakarus ar vis dar žvelgti į Rytus?

3

Visiškai persiorientuoti į Vakarus, ar, vertinant įdirbį bei gebėjimą suprasti kaimynų mentalitetą, dar skirti resursų ir Rytų kryptimi? Tokius klausimus, analizuodami ne tik ekonominius bei finansinius rodiklius, bet ir nuotaikas kaimyninėse šalyse, kelia daugelio verslų atstovai. Turizmo sektorius – ne išimtis.


2015-08-27 10:36

Ką turime daryti, kad neliktume tarptautinės arenos užribyje?

Laikant pirštą ant eksporto rodiklių pulso, vis daugiau nerimo kelia šio Lietuvos ekonomikos variklio techninė būklė ir atsparumas. Iššūkių išorinėje aplinkoje kaip niekad daug, o jų priežastingumo ryšius tampa vis sudėtingiau nustatyti.


2015-08-26 11:08

Kylančios rinkos krenta – kaip tai paveiks Lietuvą?

3

Tiesioginis poveikis Lietuvai dėl Kinijos ir kitų kylančių rinkų akcijų smukimo nebus didelis – Lietuvos eksportas į Indijos, Kinijos ir visų Pietryčių Azijos šalis kartu sudėjus sudaro mažiau nei 1 proc. Lietuvos eksporto. Daugiau problemų kels dar labiau susitraukusi Rusijos ir kitų NVS šalių perkamoji galia, tačiau situaciją gelbės atpigusi nafta.


Populiariausi per 24 val.