Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Skalūnų dujų baubas - tikras ar sukurtas? (atnaujinta)

Skalūnų dujų baubas - tikras ar sukurtas? (atnaujinta)

2012-03-18 21:06

Perversmą energetikos sektoriuje sukėlusi skalūnų dujų gavyba gali prasidėti ir Lietuvoje. Tačiau net ir šią energetinę žaliavą jau naudojančiose JAV nerimsta kritikai, kuriems pritaria kai kurie kino kūrėjai. Ar iš tiesų tai kenksminga? Atsakymo kol kas nėra, užtat sąmokslo teorijų nestinga.

1/1

Itin pigios skalūnų dujos jau seniai išgaunamos Pensilvanijoje (JAV). „Scanpix“

Ačiū! Apie klaidą pranešta redakcijai.
Deja, išsiųsti nepavyko. Prašome pamėginti vėliau.
Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai (0)
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Įžvalgos ir nuomonės
2014-10-25 15:58

G. Sorosas: „Prabusk, Europa – Putino Rusija pranašesnė“

198

„Rusija metė iššūkį pačiam Europos egzistavimui. Nei Europos lyderiai, nei patys europiečiai pilnai nesuvokia šio iššūkio ir nežino, kaip su juo geriau susidoroti , - rašo JAV finansininkas ir mecenatas George'as Sorosas leidinyje „The New York Review of Books“ . – Aš tai aiškinu tuo, kad ES apskritai ir euro zona konkrečiai išsimušė iš kelio po 2008 metų finansų krizės“.


2014-10-24 13:33

ES augimą stumtų investicijos

3

Ekonominę stagnaciją išgyvenančiai ES būtinos investicijos, kurios skatintų Bendrijos konkurencingumą globaliose rinkose ir kurtų naujas darbo vietas. Todėl ypatingo dėmesio reikia pramonės modernizavimui ir strateginių projektų energetikos srityje, kurie mažintų gamybos sąnaudas, įgyvendinimui.


2014-10-24 13:23

Biudžetą rikiavusiai Vyriausybei - kaltinimai pažeidus įstatymą

9

Vyriausybė, šiemet suplanavusi daugiau kaip 1 mlrd. litų didesnes išlaidas nei 2013 metais, tačiau nesugebėjusi sumažinti fiskalinio deficito, galėjo pažeisti Fiskalinės drausmės įstatymą, teigia Seimo opozicijos lyderis Andrius Kubilius.


2014-10-23 17:30

Iš turistų pavogti pinigai atsidūrė laiptų fabrike?

15|4|

Kai nemokios „Go Planet Travel“ turizmo bendrovės klientai buvo įkalinti oro uostuose, o kiti viešbučiuose buvo laikomi įkaitais, nes dėl bendrovės skolų jiems nebuvo atiduodami pasai, keli įmonės investuotojais prisistatantys asmenys ramia sąžine dalinosi jų pinigus. Taip tvirtino su šia kompanija dirbusios įmonės „Grand Cru Airlines“ vadovas Valdas Barakauskas.


2014-10-23 10:57

Nejaugi didesni atlyginimai stabdys įmonių plėtrą?

37|2

Minimalios mėnesinės algos (MMA) didinimas trikdo dalies Lietuvos įmonių veiklą ir gali atsisukti prieš pačius darbuotojus. Tą rodo Lietuvos laisvosios rinkos instituto (LLRI) atlikta įmonių apklausa. Iš 181 apklaustos įmonės, kas trečia teigė, kad 2012–2013 MMA didinimas jų veiklą paveikė neigiamai.


2014-10-22 18:44

Rusijos sankcijos Lietuvai: baisoka buvo tik iš pradžių

46

Rusijos paskelbtos ekonominės sankcijos Lietuvos pramonei smūgio nesudavė. Po mėnesio pertraukos apdirbamoji gamyba rugsėjo mėnesį vėl grįžo į spartaus augimo kelią. Paspartėjusį lietuviškos kilmės prekių eksporto augimą rodo ne tik pramonės, bet ir rekordus mušantys transporto įmonių duomenys.


2014-10-21 11:35

Mokslininkas apie eurą: „Gerų dalykų daugiau nei blogų“

1

Ir įmonių vadovai, ir ekonomikos ekspertai sutaria, kad psichologiškai ir verslininkai, ir dauguma Lietuvos žmonių jau pasiruošę eurui – išlaidas ir pajamas, atlyginimus skaičiuoja eurais. Dėl to, pasikeitus valiutai, gyvenimas netrukus turėtų grįžti į įprastas vėžes. Tačiau yra ir grėsmių, kad Lietuva praras patrauklumą konkurencinėje erdvėje.


2014-10-21 11:15

Kitų metų biudžetas - lyg vaikščiojimas peilio ašmenimis

14

Pirmasis „eurinis“ valstybės ir savivaldybių biudžetas šiandien bus pristatytas Seimui. Finansų analitikai itin didelių naujovių biudžeto sandaroje neįžvelgia. Nebent trečdaliu didesnes nei 2014-ųjų metų biudžete išlaidas gynybai, sieksiančias 1,5 mlrd. litų. Vis dėlto Finansų ministerijos užsibrėžtas pajamų iš išlaidų planas kažkiek primena balansavimą ant lyno. Šiuo metu Seime kaip tik ir svarstomas 2015-ųjų biudžeto projektas.


2014-10-21 08:48

Geriau taikyti PVM lengvatą, nei tikrinti kiekvieną šeimą

16| 

Valdančioji dauguma nesutaria, ar reikia kitąmet tęsti pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvatą centriniam šildymui ir karštam vandeniui. Ar ši lengvata reikalinga? Apie tai LRT Televizijos laidoje „Dėmesio centre“ kalbėjo socialinių mokslų daktaras, profesorius Romas Lazutka.


2014-10-18 18:46

V. Putino reakcija į sankcijas griauna šalies ekonomiką

90| 

Vladimirą Putiną ir Rusijoje įsigalėjusią kleptokratiją gali palaužti ne Vakarų sankcijos, o paties V. Putino atsakas į jas. Šaliai nepadės net Kinija, į kurią daugybę vilčių deda Rusijos prezidentas. Taip savo straipsnyje „V. Putino reakcija į sankcijas griauna Rusijos ekonomiką ir Kinija nepadės“ teigia Hoover instituto bendradarbis Paulas Roderickas Gregory.


Populiariausi per 24 val.