Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Skalūnų dujų baubas - tikras ar sukurtas? (atnaujinta)

Skalūnų dujų baubas - tikras ar sukurtas? (atnaujinta)

2012-03-18 21:06

Perversmą energetikos sektoriuje sukėlusi skalūnų dujų gavyba gali prasidėti ir Lietuvoje. Tačiau net ir šią energetinę žaliavą jau naudojančiose JAV nerimsta kritikai, kuriems pritaria kai kurie kino kūrėjai. Ar iš tiesų tai kenksminga? Atsakymo kol kas nėra, užtat sąmokslo teorijų nestinga.

1/1

Itin pigios skalūnų dujos jau seniai išgaunamos Pensilvanijoje (JAV). „Scanpix“

Ačiū! Apie klaidą pranešta redakcijai.
Deja, išsiųsti nepavyko. Prašome pamėginti vėliau.
Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Įžvalgos ir nuomonės
2015-03-27 15:38

A. Avulis patarė, kaip „papirkti“ darbdavį

30

Dažnai jaunuoliai susimąsto, kas geriau: karjera ar nuosavas verslas? Ypač, kai vis dažniau girdime apie sėkmingus lietuviškus startuolius. Bendrovės „Hanner“ vadovas Arvydas Avulis pastebi, kad kai vieni mato tik problemas, kiti už kiekvienos problemos įžvelgia galimybes.


2015-03-26 14:26

Vilniaus registracijos į darželius sistema IT eksperto akimis

2

Vilniaus savivaldybės tinklapyje skelbiama, jog „Vienos geriausios IT kompanijų, tarp kurių ir IBM, „DPA“ ir „BAIP“ šiuo metu dirba, kad garantuotų tuos duomenų apdorojimo greičius, kuriuos buvo įsipareigoję užtikrinti“.


2015-03-26 13:12

Kur link FED veda rinkas?

Tampa gana įprasta, kad rinkose diriguoja centriniai bankai. Kai Europos centrinis bankas (ECB) prakalbo apie obligacijų supirkimo programą, visas finansinis pasaulis pasiraitojęs rankoves kibo į darbą, kad tam pasiruoštų. Dabar visos akys nukreiptos į Federalinę rezervų sistemą (FED) ir kruopščiai matuojamas jos kantrybės lygis. Paskutinis FED posėdis nustebino, rinkų dalyviai po gana ilgo tikrumo laikotarpio susimąstė. Ką naujoji FED retorika reiškia pasaulio ekonomikos augimui bei visiems investuotojams, ypač dabartinės ekspansinės ECB politikos kontekste?


2015-03-25 16:59

G. Sorosas: „V. Putinas rado visraktį savo įtakai primesti“

22

Pasak George`o Soroso, Kijevas pralaimi Maskvai, nes negauna reikiamos paramos, rašo Italijos laikraštyje „La Repubblica“ Federico Fubini. Amerikiečių investuotojas ir filantropas G.Sorosas laiko „Nacionalinio fronto“ proveržio nebuvimą regioniniuose rinkimuose Prancūzijoje „gera naujiena“. Jo nuomone, daugiau teigiamų momentų Europoje nėra.


2015-03-25 13:01

Iškėlė dar vieną reikalavimą Graikijai

Europos centrinis bankas (ECB) nurodė didžiausiems Graikijos bankams atsisakyti naujų investicijų į šalies valstybines obligacijas, informuoja „MarketWatch“ remdamasi gerai informuotais šaltiniais.


2015-03-25 12:09

Valstybės informaciniai ištekliai: pajudės stovintis traukinys?

Sunku būtų rasti Lietuvoje žmogų, kuris nebūtų girdėjęs pagyrų mūsų interneto greičiui, mobilaus ryšio vartotojų skaičiui ar piliečių aktyvumui socialiniuose tinkluose. Taip pat nieko nebestebina, kad verslo įmonės vis aktyviau perkelia savo klientų aptarnavimą, tarpusavio bendradarbiavimą į internetą. Tačiau dažnai nutylima kita pusė – kaip mes išnaudojame turimą infrastruktūrą ir technologinį potencialą.


2015-03-24 11:16

Prekyba taršos leidimais: gamta yra sąvartynas?

2|2

Baudos ir mokesčio koncepcijos skirtumas išryškėja ir svarstant, kaip sumažinti šiltnamio dujų ir anglies dioksido išmetimą. Ar vyriausybė turėtų nustatyti emisijos normas ir bausti jas viršijančias bendroves? O gal vis dėlto valdžiai derėtų sukurti taršos leidimų prekybos mechanizmą? Antruoju atveju iš esmės būtų pripažįstama, kad aplinkos tarša yra ne žalingas veiksmas, o tiesiog verslo plėtros kaštų dalis. Tik ar toks požiūris būtų teisingas?


2015-03-23 15:28

„Stebuklų šalis“, arba Ką nutyli Žydrė Gavelienė?

14

Neseniai pasirodęs straipsnis, su daug emocingų argumentų, kodėl būtina išsaugoti aviakompaniją „Air Lituanica“, sukėlė daug abejonių ir privertė į išdėstytus argumentus pažvelgti plačiau, ne tik iš emocinės pusės.


2015-03-23 12:03

Nesantaika Ukrainoje kilo dėl itin žemiškos priežasties?

191

Ar gali būti, kad dabartinės nesantaikos Ukrainoje priežastis yra itin derlingos šios valstybės žemės? Ekspertai neatmeta tokios tikimybės, nes juodžemis domina ir rusus, ir amerikiečius, ir net arabus. Fredericui Mousseau viskas aišku: Vakarai trokšta ukrainiečių žemės. Tai anaiptol nėra iš piršto laužtas tvirtinimas.


2015-03-23 11:38

Užsikirto pagrindinis Lietuvos ūkio variklis

9

Statistikos departamento duomenimis, Lietuvos apdirbamosios pramonės produkcija šių metų vasario mėn. buvo 5,6 proc. didesnė nei prieš metus. Tačiau atmetus rafinuotų naftos produktų gamybos įtaką, kurios svoris bendrojoje apdirbamosios pramonės produkcijoje yra ženklus ir iškraipo jos dinamiką, augimas tesiekė tik 2,5 proc. Šių metų sausio-vasario mėn. apdirbamosios gamybos produkcija be rafinuotų naftos produktų padidėjo 1,2 proc. palyginti su atitinkamu laikotarpiu prieš metus.


Populiariausi per 24 val.