Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Skalūnų dujų baubas - tikras ar sukurtas? (atnaujinta)

Skalūnų dujų baubas - tikras ar sukurtas? (atnaujinta)

2012-03-18 21:06

Perversmą energetikos sektoriuje sukėlusi skalūnų dujų gavyba gali prasidėti ir Lietuvoje. Tačiau net ir šią energetinę žaliavą jau naudojančiose JAV nerimsta kritikai, kuriems pritaria kai kurie kino kūrėjai. Ar iš tiesų tai kenksminga? Atsakymo kol kas nėra, užtat sąmokslo teorijų nestinga.

1/1

Itin pigios skalūnų dujos jau seniai išgaunamos Pensilvanijoje (JAV). „Scanpix“

Ačiū! Apie klaidą pranešta redakcijai.
Deja, išsiųsti nepavyko. Prašome pamėginti vėliau.
Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai (0)
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Įžvalgos ir nuomonės
2015-01-24 12:06

Būsimas eurų lietus Lietuvai – tik į naudą

93|3

Prispausdinsime trilijoną eurų ir jais išpirksime valstybių obligacijas. Tokį planą, turintį išgelbėti žemyno ekonomiką nuo sąstingio, vakar paskelbė Europos centrinio banko (ECB) vadovas Mario Draghi. Rinkos tokios žinios laukė tarsi lietaus per sausrą. ECB ir valstybių centriniai bankai pradės supirkinėti vyriausybių obligacijas. Iš esmės tai reiškia, jog euro zonoje bus įjungtos pinigų spausdinimo mašinos.


2015-01-23 16:16

Analitikų žvilgsnis: Lietuvoje liks vienintelis miestas

118

Rytų Europa – unikalus regionas pasaulyje – jame mažėja gyventojų, pasaulyje tokio daugiau nėra. Ir tam tikrose šalyse gyventojų skaičius mažės įspūdingai – tarp jų ir Lietuvoje.


2015-01-22 12:18

Lietuva – skanus saldainis, tik reikia jį tinkamai įvynioti

6|3

„Sąžiningai dirbantys turizmo verslininkai turėjo nelengvus metus“, - laiką nuo praėjusių iki šių metų tarptautinės turizmo ir aktyvaus laisvalaikio parodos „Adventur“ įvertino Turizmo rūmų prezidentė Žydrė Gavelienė. Ji įsitikinusi, kad praėjusių metų patirtis turizmo verslui atnešė ir naudos: Ūkio ministerija inicijavo Turizmo įstatymo pataisas, kurios užtikrintų tinkamą rinkos priežiūrą, į svarbią Lietuvos verslo šaką – turizmą, atkreiptas politikų dėmesys.


2015-01-22 10:04

Kuriame Lietuvos rajone verslui pernai sekėsi labiausiai?

Pernai nesėkmės labiausiai persekiojo įmones, įsikūrusias Klaipėdos mieste, Visagine ir Neringos savivaldybės teritorijoje. O geriausiai su rinkos iššūkiais tvarkėsi verslai, veikiantys Prienų, Birštono ir Molėtų rajonuose. Tokią informaciją, remdamiesi bankrotų, areštų ir dirbančiųjų statistika, pateikia įmonių kreditingumą vertinančios bendrovės „Creditreform Lietuva“ specialistai.


2015-01-21 15:00

Kas pensijų fondų laukia šiemet?

5

Pensijas II pakopos pensijų fonduose kaupia daugiau nei 1,13 mln. Lietuvos gyventojų. Praėjusieji metai jiems buvo ypač palankūs. Lietuvos banko duomenimis, visų Lietuvoje veikiančių II pakopos pensijų fondų grąža buvo teigiama, o vidutinis investicinio vieneto vertės pokytis sudarė 7,78 proc.


2015-01-21 13:37

Po rublio kritimo stabilių atlyginimų rusai ieškos ir Lietuvoje

6

Metų sandūroje prasidėjusi Rusijos ekonomikos suirutė negailestingai beveik perpus nukirpo visų rusų atlyginimus. Kaimyninę rinką stebintys tiesioginės darbuotojų paieškos ekspertai prognozuoja, kad didžiajai daliai kaimyninės šalies gyventojų susidūrus su realia skurdo grėsme, aktyvesni aukštos kvalifikacijos specialistai netrukus ims žvalgytis naujų darbo galimybių Vakarų šalyse. Pasak jų, Lietuva yra vienas iš artimiausių taikinių rublio devalvacijos pasekmes jaučiantiems darbuotojams iš Rusijos, Baltarusijos ir Ukrainos.


2015-01-21 11:14

Kurie finansų ekspertai – taikliausi, kurie nuvažiavo į lankas?

5

Profesorius Vaidievutis Geralavičius su šiuo metu Europos centriniame banke dirbančiu Aurelijumi Cviliku atliko ekonomikos prognozių analizę ir išaiškino, kurie ekspertai, prognozuodami šalies bendrojo vidaus produkto pokyčius, per septynerius metus buvo taikliausi, o kurie – nuvažiavo į lankas. Lietuvos bankas, SEB bankas ir DNB bankas, kuris, beje, prognozes skelbė ne kiekvieną ketvirtį, anot V.Geralavičiaus, pasirodė panašiai ir gana neblogai.


2015-01-21 08:51

Kokius mokslus baigę specialistai paklausiausi darbo rinkoje?

27|3

Ką reikėtų studijuoti, kad baigus mokslus darbdaviai į jus tiestų rankas? Yra kelios profesijos, kurias baigusiems veriasi kone visos durys, o atlyginimas iškart mokamas didesnis nei rinkos vidurkis. Tokius rezultatus pateikė absolventų laimėjimus išanalizavęs Mokslo ir studijų stebėsenos ir analizės centras. Tyrimo autoriai aiškinosi, kaip sekėsi įsidarbinti aukštąjį ir profesinį išsilavinimą įgijusiems asmenims ir kokį atlyginimą jie gauna.


2015-01-20 15:14

Žmonės, kurių politikai neprisimena net prieš rinkimus

12

Artėja rinkimai ir politikų meilė žmonėms vėl liejasi per kraštus. Vis tik ne visus žmones jie myli vienodai. Įprasta manyti, kad politikai nepakankamai rūpinasi skurstančiais Lietuvos gyventojais ir juos prisimena tik per rinkimus. Politikai iš tiesų skurstančiais rūpinasi ne visai taip, kaip derėtų. Tačiau yra ir kita kategorija žmonių, kurių politikai neprisimena niekada.


2015-01-20 12:16

TVF ekspertai vėl įžvelgia pasaulinės krizės grėsmę

5

Tarptautinis valiutos fondas (TVF) sumažino savo pasaulio ekonomikos augimo prognozę tiek šiems, tiek ir kitiems metams. Šiuo metu institucijos pareigūnai mano, kad šiemet pasaulio ūkio plėtra sudarys 3,5 proc., nors ankstesnėje, spalį pateiktoje, prognozėje buvo kalbėta apie 3,8 proc. augimą.


Populiariausi per 24 val.