Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Skalūnų dujų baubas - tikras ar sukurtas? (atnaujinta)

Skalūnų dujų baubas - tikras ar sukurtas? (atnaujinta)

2012-03-18 21:06

Perversmą energetikos sektoriuje sukėlusi skalūnų dujų gavyba gali prasidėti ir Lietuvoje. Tačiau net ir šią energetinę žaliavą jau naudojančiose JAV nerimsta kritikai, kuriems pritaria kai kurie kino kūrėjai. Ar iš tiesų tai kenksminga? Atsakymo kol kas nėra, užtat sąmokslo teorijų nestinga.

1/1

Itin pigios skalūnų dujos jau seniai išgaunamos Pensilvanijoje (JAV). „Scanpix“

Ačiū! Apie klaidą pranešta redakcijai.
Deja, išsiųsti nepavyko. Prašome pamėginti vėliau.
Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai (0)
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Įžvalgos ir nuomonės
2014-10-18 18:46

V. Putino reakcija į sankcijas griauna šalies ekonomiką

83| 

Vladimirą Putiną ir Rusijoje įsigalėjusią kleptokratiją gali palaužti ne Vakarų sankcijos, o paties V. Putino atsakas į jas. Šaliai nepadės net Kinija, į kurią daugybę vilčių deda Rusijos prezidentas. Taip savo straipsnyje „V. Putino reakcija į sankcijas griauna Rusijos ekonomiką ir Kinija nepadės“ teigia Hoover instituto bendradarbis Paulas Roderickas Gregory.


2014-10-17 11:46

Kas vyksta rinkose?

Šią savaitę ėmėme gūžčioti pečiais, stebėdami finansų rinkų judesius. Iš tiesų labiau pagrįstus paaiškinimus tokiais atvejais įmanoma suformuluoti šiek tiek vėliau, kai baigiama mąstyti šauktukų kategorijomis.


2014-10-16 17:30

Rockefelleriai tepa slides?

55

Panašu, kad JAV bręsta permainos, galinčios pakeisti ne tik naftos kainas, bet ir geopolitinių jėgų pusiausvyrą pasaulyje. Šių metų rugsėjo pabaigoje „ABC News“ paskelbė, kad Rockefellerių - garsiausių naftos magnatų - šeimos kontroliuojamas fondas “The Rockefeller Brothers Fund” prisijungia prie klimato kaitos koalicijos „Divest-Invest“ ir traukiasi iš iškastinio kuro verslo.


2014-10-16 11:50

Finansų analitikas: „Gaila, neturiu telefono linijos į Maskvą“

15|4

Kur nuves nestabili politinė padėtis Rytų Europoje, kiek ilgai išliks pati Europos Sąjunga ir kokį stabilumą garantuoja euras? Tai tik keletas klausimų, nuo kurių šiuo metu rimtai skauda galvą ekonomistams ir politikams. Kas laukia Europos ekonomikos ir prie euro zonos prisijungusios Lietuvos? Apie tai lrytas.lt kalbėjosi su Lietuvoje viešėjusiu „Danske Capital“ vyriausiuoju analitiku Bo Bejstrupu Christensenu.


2014-10-16 10:09

R. Šadžiaus prognozė: PVM surinkimo planas nebus įvykdytas

23

Nepaisant kritikos dėl optimistinių kitų metų Lietuvos ekonomikos augimo prognozių, finansų ministras Rimantas Šadžius tvirtina, kad kitais metais šalies ūkio augimas turėtų būti didesnis nei euro zonoje, tačiau jis „nebus audringas“. R.Šadžius pabrėžia, kad dėl ES ir Rusijos santykių krizės sunkumai bus ilgalaikiai.


2014-10-15 11:03

S. Lavrovas: „Maskvai ir Briuseliui laikas pagerinti santykius“

131

Rusija yra pasirengusi aptarti laisvosios prekybos zonos su Europos Sąjunga sukūrimą. Apie tai pareiškė susitikime su Europos verslo asociacijos atstovais RF URM vadovas Sergejus Lavrovas, informuoja „RIA Novosti“. „Mes liekame atviri sąveikai su kitomis šalimis, kitais regioniniais susivienijimais, esame pasirengę aptarti laisvosios prekybos zonos su Europos Sąjunga sukūrimą, pasirengę nuosekliai įgyvendinti integracijos modelį“, - sakė S.Lavrovas.


2014-10-14 17:22

Vygaudas Ušackas guodžia rusus: ES sankcijos gali būti atšauktos

34

ES atstovybės Rusijos Federacijoje vadovas Vygaudas Ušackas pareiškė žurnalistams, kad sankcijų atšaukimo galimybės svarstymas „priklauso nuo to, kaip stabilizuosis situacija, kariuomenės dalinių išvedimas, sienos kontrolė“, informuoja „RIA Novosti“. ES šalys apsvarstys galimybę atšaukti sankcijas Rusijai spalio pabaigoje, pareiškė antradienį žurnalistams ES atstovybės Rusijos Federacijoje vadovas Vygaudas Ušackas.


2014-10-14 12:51

Lietuva ne išskirtinė: turtingų šalių gyventojai irgi emigruoja

19

Net 64 proc. pasaulio gyventojų mielai išvyktų į užsienį padirbėti, o vienas iš penkių jau turi darbo užsienyje patirties. Pagal ketinimo emigruoti mastus Lietuvos gyventojus pasaulyje lenkia daugiau kaip 30 šalių, tarp kurių ir daug labiau išsivysčiusios.


2014-10-13 16:51

„Danske Bank“: euro zonos pramonė rugsėjį traukėsi

Prognozuojama, kad Europoje skelbiami rodikliai šią savaitę toliau nedžiugins. Nors galutiniai duomenys dar nepateikti, manoma, kad euro zonos pramonė rugsėjį susitraukė.


2014-10-13 13:45

Ar pavilios Seimą rūkytos žuvies kvapas?

15

Būdamas aplinkos ministru, 2013-aisiais priėmiau sprendimą nuo 2015 m. uždrausti Lietuvos vidaus vandenys verslinę žūklę. Argumentų kodėl jo prireikė – daugiau negu reikia: mažėjantys žuvų ištekliai, neskaidri žvejų verslininkų veikla, populiarėjanti atsakinga mėgėjiška žvejyba, norai skatinti turizmą ir t.t. Buvo daug pykčių, įvairių judėjimų politiniuose užkaboriuose ir susitaikymų buvo ir rodėsi visi jau buvo susitaikę, laiko prisitaikyti prie pokyčių turėjo pakakti. Tačiau panašu, kad kova dėl Lietuvos gamtos ateities tęsiasi.


Populiariausi per 24 val.