Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Skalūnų dujų baubas - tikras ar sukurtas? (atnaujinta)

Skalūnų dujų baubas - tikras ar sukurtas? (atnaujinta)

2012-03-18 21:06

Perversmą energetikos sektoriuje sukėlusi skalūnų dujų gavyba gali prasidėti ir Lietuvoje. Tačiau net ir šią energetinę žaliavą jau naudojančiose JAV nerimsta kritikai, kuriems pritaria kai kurie kino kūrėjai. Ar iš tiesų tai kenksminga? Atsakymo kol kas nėra, užtat sąmokslo teorijų nestinga.

1/1

Itin pigios skalūnų dujos jau seniai išgaunamos Pensilvanijoje (JAV). „Scanpix“

Skalūnų dujų baubas - tikras ar sukurtas? (atnaujinta)

1 / 1

Itin pigios skalūnų dujos jau seniai išgaunamos Pensilvanijoje (JAV). „Scanpix“

(1 nuotraukos) „Scanpix“

Visos
Nuotraukos

Po vieną
nuotrauką

Ačiū! Apie klaidą pranešta redakcijai.
Deja, išsiųsti nepavyko. Prašome pamėginti vėliau.
Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Įžvalgos ir nuomonės
2015-02-27 09:15

Degalai jau pigesni: ką pirks Lietuvos vairuotojai?

Kelerius metus iš eilės kantriai stebėję kylančias kuro kainas, Lietuvos vairuotojai gali lengviau atsikvėpti – antroje metų pusėje drastiškai kritus naftos kainoms, už kurą jau penktą mėnesį mokama mažiau. Žinoma, Lietuvos vartotojas yra matęs ir šilto, ir šalto, todėl ir trečdaliu sumažėjusios kainos nors ir vertinamos pozityviai, tačiau visgi nepatikliai – ir didesnės įtakos vartojimo įpročiams, regis, neturi.


2015-02-26 12:23

Analitikas perspėja Lietuvą: daugiau dėmesio vidaus plėtrai

2

„Nordea“ banko vyriausiasis ekonomistas Europai Holgeris Sandte perspėja Lietuvą daugiau dėmesio skirti vidaus vartojimo rinkos plėtrai. Pasak Lietuvos ekonomikos konferencijoje pranešimą skaičiusio ekonomisto, pastebima tendencija, kad pasaulio ekonomika auga daug sparčiau, nei plečiasi eksporto rinkos. O tai kelia grėsmę daug eksportuojančių šalių ekonomikoms.


2015-02-26 11:54

Ekonomistas: „Atkurti investicijų srautą turi imtis Vyriausybė“

Pernai tiesioginių užsienio investicijų srautas į Lietuvą sumažėjo 859 mln. eurų. „SUMMA Advisers“ vadovas Žygintas Mačėnas teigia, kad investicijų srautą galima atkurti, tačiau tam vien mažų ir vidutinių investuotojų aktyvumo nepakaks – reikalingas kryptingas Vyriausybės indėlis.


2015-02-26 11:19

G. Nausėda: „Euro zonos ekonomika JAV vejasi švininėmis kojomis“

7

SEB banko vyriausiasis ekonomistas Gitanas Nausėda šiemet prognozuoja spartų JAV ekonomikos augimą. O euro zonos ekonomikai koją pakišti gali planuojamas Rusijos rinkos smukimas, Europos skolų krizė, griežtesnis darbo rinkos reguliavimas, didelė priklausomybė nuo eksporto ir nenuosekli pinigų politika.


2015-02-26 11:00

Rusijos ekonomika – tarp nokdauno ir nokauto

9

Pasak „Danske Bank“ vyriausiojo analitiko Roko Grajausko, Rusijos ekonomika šiemet turėtų susitraukti apie 5,5 procento. Šią tendenciją pirmiausia nulėmė dėl naftos kainų kritimo nuvertėjęs rublis. Su Rusijos taikomu embargu importuojamai produkcijai bei ES ir JAV paskelbtomis sankcijomis šie pokyčiai labai stipriai pabrangino importą ir nusmukdė vartojimą šalies viduje.


2015-02-26 10:42

Kas trukdo lietuviams nusipirkti butą ir automobilį?

8

Lietuva po ekonominės krizės buvo viena pirmųjų šalių Europoje kone griežčiausiai apribojusi paskolų teikimą gyventojams. 2011 metais Lietuvos bankas patvirtinto Atsakingo skolinimo nuostatus gerokai apribojusius gyventojų galimybę skolintis. Nuo to laiko padidėjo minimali ir vidutinė alga, sumažėjo nedarbas, ekonomika grįžo į prieškrizinį lygį, bet skolinimosi sąlygos nebuvo atkurtos. Ar ne laikas atleisti varžtus?


2015-02-23 15:55

„Danske Bank“: Graikija ir toliau žais investuotojų kantrybe

Antradienis bus neeilinis. JAV Federalinio rezervų banko (FED) pirmininkė Janet Yellen vasario 24-ąją sakys kalbą JAV Kongrese. Rinkos dalyviai, jos klausydamiesi, iš kalbos intonacijos ir žodžių žaismo spėlios, kada gi FED pakels bazinę palūkanų normą. Be abejo, su Graikija susijusias temas ir šią savaitę investuotojų radarai gaudys kaip pačias svarbiausias.


2015-02-20 15:49

Ko verslas galėtų išmokti iš sporto?

4|2

Koks lengviausias būdas užsieniečiui įžeisti lietuvį? Matyt, daugeliu atveju – pasakyti, kad lietuviai nemoka žaisti krepšinio. Aš, kaip ir daugelis lietuvių, esu krepšinio gerbėjas, tačiau manau (taip turbūt mano ir kiti), kad sporto varžybas žiūriu šiek tiek kitu kampu.


2015-02-20 14:52

Algirdas Butkevičius tikisi, kad Graikija liks euro zonoje

18

Lietuvos premjeras Algirdas Butkevičius sako tikintis, kad Graikija ir jos kreditoriai ES sutars dėl „realistinio plano“, kuris leis šaliai likti euro zonoje.


2015-02-19 12:55

Teks nemažai paplušėti, kad pasaulio ekonomika atsigautų

1

Pasaulio ekonomika tolygiai atsigauna. Nors tai vyksta ne taip sparčiai, kaip prieš 2008 metų krizę, tačiau pastebima vidutinės spartos augimo tendencija: 2015 metais ekonomika augs 3,1 proc., o 2014 metais augimas siekė 2,8 proc., 2013 metais – 2,7 proc.


Populiariausi per 24 val.