Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Skalūnų dujų baubas - tikras ar sukurtas? (atnaujinta)

Skalūnų dujų baubas - tikras ar sukurtas? (atnaujinta)

2012-03-18 21:06

Perversmą energetikos sektoriuje sukėlusi skalūnų dujų gavyba gali prasidėti ir Lietuvoje. Tačiau net ir šią energetinę žaliavą jau naudojančiose JAV nerimsta kritikai, kuriems pritaria kai kurie kino kūrėjai. Ar iš tiesų tai kenksminga? Atsakymo kol kas nėra, užtat sąmokslo teorijų nestinga.

1/1

Itin pigios skalūnų dujos jau seniai išgaunamos Pensilvanijoje (JAV). „Scanpix“

Ačiū! Apie klaidą pranešta redakcijai.
Deja, išsiųsti nepavyko. Prašome pamėginti vėliau.
Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai (0)
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Įžvalgos ir nuomonės
2014-12-19 10:31

Stiprėjantis doleris gali sukelti nacionalinių bankrotų bangą

124|2|

Staigiu dolerio augimu susirūpinę ne tik rusai: JAV valiutos stiprėjimas smogia jau ir išsivysčiusioms, ir besivystančioms rinkoms. Ji ir toliau stiprės, kadangi dabar, kada JAV ekonomika užtikrintai auga, o nedarbo lygis žemas, Federalinė rezervų sistema (JAV centrinis bankas) - FED gruodžio 17 dieną ketina svarstyti klausimą dėl bazinės palūkanų normos padidinimo. Savo indėlį įneša ir pingantys energetiniai ištekliai. Ekspertai perspėja, kad dolerio stiprėjimas gali būti finansinių kataklizmų pranašas, rašo „gazeta.ru“.


2014-12-19 10:28

Kaip tapti laimingu pensininku?

15

Europa sensta. O sparčiausiai senėjanti Europos Sąjungos valstybė yra Lietuva. Šiandien Lietuvoje maždaug dviem dirbantiesiems tenka vienas pensijos gavėjas. „Eurostat“ projekcijos rodo, kad po 25 metų šis santykis pasikeis radikaliai – dirbančiųjų ir pensininkų skaičius bus vienodas. Taigi, jei karjeros pabaigą ir užtarnautą poilsį planuojate po maždaug ketvirčio amžiaus ar vėliau, didelių lūkesčių ir planų geriau neturėti. Arba jau dabar reikėtų imtis veiksmų, leisiančių įveikti nepalankių demografinių pokyčių gravitaciją ir mėgautis senatve.


2014-12-18 09:15

G.Nausėda: „Nerasdama išeities Rusija darysis labiau agresyvi“

61|

Panika dėl kritusio rublio nesibaigia – Rusijos bankuose jau ima trūkti užsienio valiutos, stringa atsiskaitymai, pirkėjai šluoja parduotuves. Ar kartojasi Rusijos finansų krizė? Kokias pasekmes gali pajusti Lietuvos verslas? „Lietuvos ryto“ laidoje „Lietuva tiesiogiai“ į tai bandė atsakyti SEB banko prezidento patarėjas Gitanas Nausėda, buvęs premjeras Gediminas Vagnorius bei Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentas Robertas Dargis.


2014-12-17 12:12

Užteks džiaugtis dėl Rusijos bėdų, laikas apsidairyti

121|

Lietuvos internetai pilni džiaugsmingų tekstų ir minčių apie krentančios naftos kainos įtaką Rusijai. Minimas rublio kainos kritimas ir ateinantis Rusijos bankrotas. Džiaugtis priešo mirtimi visada smagu, bet negerai, kai šventimas užsitęsia per ilgai. Rusija jau kuris laikas nėra įdomi, jei kalbame apie investicijas ar šiaip ekonomiką. Nebent šių sričių koroneriams. Bet daugumai finansų pasaulio jau senokai buvo aišku, kad Rusija pastatė save į tokią poziciją, iš kurios išeitis vienintelė- vienokios ar kitokios formos kolapsas.


2014-12-17 10:55

Ekspertas: ar lietuviams trūksta įrodymų, kad Rusija nepatikima?

86|

Dar antradienio rytą euras Rusijoje kainavo 79 rublius, o popiet už jį prašyta jau 100 rublių. Pirmadienį vėlai vakare Rusijos centrinis bankas drastiškai pakėlė Rusijos rublio bazinę palūkanų normą nuo 10,5 iki 17 proc. Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto lektorius Laurynas Jonavičius sako, kad niekas kitas kitas Rusijai išbristi iš duobės negali padėti – tik ji pati. Kol santykiuose su Vakarais išliks nežinomybė, tol nebus galimybės pritraukti investicijų ir stabilizuoti rublį. Kol nebus išspręsta situacija Ukrainoje, tol problemos gilės.


2014-12-17 10:27

Darbo vietų 2014-aisiais daugėjo. Bet ne visur

2

2014 metai atsisveikina 29 tūkst. išaugusiu darbuotojų skaičiumi, taip pat 4 tūkst. pagausėjusiu darbdavių būriu. Personalą labiausiai gausino prekybininkai ir baldininkai. Tačiau darbuotojų skaičius spėriai tirpo švietimo, siuvimo bei pastatų statybos įmonėse, teigiama kredito valdymo bendrovės „Creditreform“ Lietuva pranešime.


2014-12-16 12:48

Lietuvai Rusijos problemos smogs skaudžiai

70| 

Per pastarąjį pusmetį Rusijos rublis prarado beveik pusę savo vertės, o vien per pirmadienį nuvertėjo maždaug dešimtadaliu. Toks staigus rublio kritimas nebuvo susijęs vien su užsienio kapitalo pasitraukimu iš šalies bei gyventojų noru santaupas laikyti ne nuolat nuvertėjančia nacionaline, o Vakarų valstybių valiuta.


2014-12-16 11:04

Rusijos rublis griūna. Kas toliau?

30|

Kur yra rublio kursas šią sekundę, ne taip jau ir lengva pasakyti – vieną akimirką jis gali būti silpnesnis 1 proc. nei buvo vos prieš keletą sekundžių, dar po akimirksnio – pašokti tiek pat. Šmaikštūs komentarai, pastaruoju metu pasipylę tarsi iš gausybės rago, po truputį, bet užtikrintai tampa realybe.


2014-12-15 11:35

Eurui atkulniavus, dažniausiai bus atsiskaitoma banko kortele

12

Valiutos pakeitimas Lietuvoje turės teigiamą įtaką atsiskaitymams mokėjimo kortelėmis – jomis bus atsiskaitoma gerokai dažniau. SEB banko duomenimis, 2015 metais operacijų banko kortelėmis prekybos vietose skaičius galėtų padidėti mažiausiai apie 20 procentų. Šiuo metu, palyginti su kitomis Europos Sąjungos šalimis, lietuviai kur kas dažniau pinigus linkę mokėti grynaisiais pinigais negu atsiskaityti mokėjimo kortelėmis. Valiutos pakeitimas Lietuvoje turės teigiamą įtaką atsiskaitymams mokėjimo kortelėmis – jomis bus atsiskaitoma gerokai dažniau. SEB banko duomenimis, 2015 metais operacijų banko kortelėmis prekybos vietose skaičius galėtų padidėti mažiausiai apie 20 procentų. Šiuo metu, palyginti su kitomis Europos Sąjungos šalimis, lietuviai kur kas dažniau pinigus linkę mokėti grynaisiais pinigais negu atsiskaityti mokėjimo kortelėmis.


2014-12-14 13:05

Dėl eurų kai kam teks pasikeisti net pinigines

44|2

Iki euro likus vos kelioms savaitėms, prasidėjo tikrasis darbymetis. Įmonės jau rūpinasi grynųjų eurų atsargomis, kad sausio 1-oji neužkluptų nepasiruošus, o gyventojai tiesiog graibsto išankstinius euro monetų rinkinius. Panašu, kad šie rinkiniai bus ne tik praktiška kalėdinė dovana artimiesiems, bet ir pirmas tikras susipažinimas su nauja valiuta.


Populiariausi per 24 val.