Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Skalūnų dujų baubas - tikras ar sukurtas? (atnaujinta)

Skalūnų dujų baubas - tikras ar sukurtas? (atnaujinta)

2012-03-18 21:06

Perversmą energetikos sektoriuje sukėlusi skalūnų dujų gavyba gali prasidėti ir Lietuvoje. Tačiau net ir šią energetinę žaliavą jau naudojančiose JAV nerimsta kritikai, kuriems pritaria kai kurie kino kūrėjai. Ar iš tiesų tai kenksminga? Atsakymo kol kas nėra, užtat sąmokslo teorijų nestinga.

1/1

Itin pigios skalūnų dujos jau seniai išgaunamos Pensilvanijoje (JAV). „Scanpix“

Ačiū! Apie klaidą pranešta redakcijai.
Deja, išsiųsti nepavyko. Prašome pamėginti vėliau.
Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai (0)
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Įžvalgos ir nuomonės
2014-08-28 09:19

Vakarienė - prie televizoriaus ar interneto?

7

Anot pasaulinės tyrimų bendrovės TNS, suaugusieji visame pasaulyje lieka ištikimi televizijai, keičiasi tik jos vartojimo įpročiai. Tai patvirtina trys ketvirtadaliai interneto vartotojų (75 proc.), kurie atsakė, kad prie televizoriaus laiką leidžia kiekvieną dieną. Vakarienė prie ekrano taip pat išlieka gyva tradicija: 76 proc. respondentų prisipažino skiriantys televizijai visą savo dėmesį valgant vakare, parodė tarptautinės tyrimų kompanijos TNS atliktas pasaulinis tyrimas, kurio metu buvo apklausta per 55 tūkst. interneto vartotojų visame pasaulyje.


2014-08-26 15:35

Ekonomistas N. Mačiulis įvardijo didžiausias grėsmes Lietuvai

80| 

Santykiai tarp Vakarų ir Rusijos gali dar labiau aštrėti, o tokia rizika slopins ir ekonomikos lūkesčius bei investicijas. Tačiau sankcijų poveikis bus ribotas. Taip mano „Swedbank“ vyriausiasis ekonomistas Nerijus Mačiulis. Kaip vieną didžiausių bėdų Lietuvai jis nurodo ne pavojus iš Rusijos pusės, o retėjančias lietuvių gretas – ekonomikai jau artimiausiais metais kirs prastėjanti demografinė padėtis.


2014-08-22 09:37

Lietuvai koją kiš lėtėsianti Rusijos ekonomika

29

Su krize Ukrainoje susijusi geopolitinė įtampa turės reikšmingos įtakos Pabaltijo šalių ekonomikų augimui. Maža to, tolesnis įtampos eskalavimas gali pakenkti ir visuotiniam investuotojų požiūriui į Baltijos valstybes.


2014-08-21 13:08

R. Vilpišauskas: „Sutartą dujų kainą vertinti dar anksti“

8

Politologas Ramūnas Vilpišauskas sako, kad Lietuvos pasirašyta sutartis su Norvegijos įmone „Statoil“ dėl suskystintų gamtinių dujų tiekimo mažina Lietuvos priklausomybę nuo Rusijos ir sudaro galimybės derėtis dėl geresnių kainų iš bendrovės „Gazprom“, tačiau sutartą kainą vertinti kol kas anksti.


2014-08-21 10:15

Rusija prieš ES: kuriai sunkiau kariauti ekonominį karą

22

ES ir Rusijos ekonomikos šiuo metu primena du chroniškai sergančius ligonius, kurie dėl principinio nesutarimo Ukrainos atžvilgiu nusprendė prispjaudyti vienas kitam į sriubą. Negana to, kai kurie ekonomistai nerimauja, kad ES paskirti vaistai gali būti netinkami, o Rusiją ėmė kamuoti pirmieji pingančios naftos uždegimo simptomai.


2014-08-19 17:56

Nerandate tinkamo darbuotojo? Tai išsinuomokite

21

Lietuvoje darbuotojų nuoma dar apipinta mitais ir daug kam yra panaši į žmonių pardavinėjimą. Bet naujovėms imliame Kaune verslininkai ir darbuotojai vis dažniau renkasi šią laikinojo darbo formą ir kūrybiškai pasinaudoja jos galimybėmis. Nuolatinio darbo neradę ar negalintys dirbti visu etatu gyventojai vis dažniau kreipiasi į laikinojo įdarbinimo, dar žinomas kaip darbuotojų nuomos, agentūras.


2014-08-18 19:11

Gamybos sektoriaus žingsniai - jau lėtesni

2

Praėjusią savaitę paskelbtos naujienos ypač nuvylė laukiančius spartaus euro zonos atsigavimo. Skirtingų šalių BVP augimo rezultatai, Vokietijos užsakymų bei verslo lūkesčių duomenys signalizuoja apie ekonomikos tempų lėtėjimą.


2014-08-18 13:38

Skolų naštą tempia ir statybininkai, ir gamintojai

1

Įmonių pradelstų skolų portfelis liepos mėnesį sumažėjo 7 mln. litų ir laikotarpio pabaigoje sudarė 5,1 mlrd. litų, rodo kreditų biuro „Creditinfo“ duomenys. Verslo skolų suma nežymiai sumenko finansų įstaigoms, telekomunikacijų, komunalinių paslaugų, taip pat ir kitoms bendrovėms. Joms skolingos nekilnojamojo turto, statybos, prekybos ir kitų sričių įmonės.


2014-08-16 11:46

Lietuvai laikas pasimokyti iš Graikijos klaidų

2

Dujų ir elektros energijos rinkų liberalizavimas, kurį skatina ir įvairiais privalomojo pobūdžio teisės aktais reguliuoja Europos Sąjunga (ES), neretai sukelia teisinius ginčus tarp nacionalinių teisės aktų leidėjų bei privačių ūkio subjektų.


2014-08-15 15:00

Griebtis sankcijų V. Putinui patarė surusėjęs vokietis

8|4

Vieną dieną Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas aptarinėjo su vokiečiu Stefanu Dürru, ar nevertėtų imtis atsakomųjų veiksmų. Užsieniečiui pritarus, kitą dieną Kremlius jau paskelbė embargą vakarietiškiems maisto produktams. S.Dürras yra vienas iš svarbiausių Rusijos žemės ūkio veikėjų. Jam priklausanti bendrovė yra trečia didžiausia šios valstybės pieno tiekėja. Dar Michailo Gorbačiovo laikais į Rusiją atvykęs vokietis patarinėjo šios šalies valdžiai sprendžiant žemės ūkio reformos klausimus. Vėliau jis pats ėmėsi verslo, tapo pirmuoju vokiečiu, kuriam rusai suteikė Piotro Stolypino vardo nacionalinę premiją, skiriamą už nuopelnus žemės ūkiui.


Populiariausi per 24 val.