Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Skalūnų dujų baubas - tikras ar sukurtas? (atnaujinta)

Skalūnų dujų baubas - tikras ar sukurtas? (atnaujinta) (116)

2012-03-18 21:06

Perversmą energetikos sektoriuje sukėlusi skalūnų dujų gavyba gali prasidėti ir Lietuvoje. Tačiau net ir šią energetinę žaliavą jau naudojančiose JAV nerimsta kritikai, kuriems pritaria kai kurie kino kūrėjai. Ar iš tiesų tai kenksminga? Atsakymo kol kas nėra, užtat sąmokslo teorijų nestinga.

1/1

Itin pigios skalūnų dujos jau seniai išgaunamos Pensilvanijoje (JAV). „Scanpix“

Ačiū! Apie klaidą pranešta redakcijai.
Deja, išsiųsti nepavyko. Prašome pamėginti vėliau.
Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai (116)
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Įžvalgos ir nuomonės
2014-04-18 11:34

Dešimt metų ES – neįtikėtinas progresas ir neužgydytos žaizdos

16

Netrukus minėsime pirmojo dešimtmečio narystės ES metines. Pasiektas progresas akivaizdus – pagal daugelį makroekonominių rodiklių Lietuva buvo sparčiausiai besivystanti valstybė. Kita vertus, kai kurios problemos liko ne tik neišspręstos, bet jos net paūmėjo. Kokių rezultatų galima tikėtis antrąjį narystės dešimtmetį ir kokių klaidų vertėtų nebekartoti?


2014-04-17 15:23

Nerimas dėl bankų interneto skylių - perdėtas

1

Interneto naudotojai įspėjami pasirūpinti saugumu – naudoti legalias programas, jas atnaujinti, kompiuterį saugoti antivirusinėmis programomis. Bet internete esi priklausomas nuo to, kaip apsaugotos sistemos, prie kurių jungiesi.


2014-04-17 13:58

Grynųjų pinigų ribojimu šešėlio nepažabosime

15

Šią savaitę Seimas nepritarė atsiskaitymų grynaisiais pinigais, didesnių nei 10 tūkstančių litų, ribojimui. Ir teisingai padarė.


2014-04-17 12:12

Įmonių skola Sodrai – rekordinėse žemumose

2

Bendras visų darbuotojus turinčių įmonių skolos Sodrai lygis per trejus metus susitraukė daugiau kaip 26 mln. litų, nors pačių darbdavių padaugėjo net devyniais su puse tūkstančio. O indeksas DIX, rodantis įmonių sugebėjimą mokėti mokesčius, pagerėjo beveik dvigubai, teigia verslo subjektų kreditingumą vertinančios „Creditreform Lietuva“ specialistai, išanalizavę Sodros teikiamą informaciją.


2014-04-17 10:42

Ekonomistus nuvylė valdžios polinkis išlaidauti

3| 

Lietuvos ekonomika šiais metais gali augti 3,2 proc. – tai mažiau nei anksčiau prognozuoti 3,6 procento. Tą prognozuoja banko „Finasta“ vyriausioji ekonomistė Rūta Medaiskytė. Ji, kaip ir daugelis kitų, tiki, kad euras jau čia pat, tačiau ją neramina mūsų šalies biudžeto balansas, nes vis pasigirsta valdžios užmojų leisti pinigus. „Kad nebūtų taip, jog įsivedę eurą pulsime išlaidauti ir nebetenkinsime Mastrichto kriterijų. Norėtųsi, kad išlaidos būtų planuojamos ne kaip prieš rinkimus“, - kalba R.Medaiskytė.


2014-04-16 17:48

Reputaciją praradusiai Rusijos akcijų rinkai iššūkiai nesibaigė

4

Nors užsienio investuotojai praėjusiais metais nebuvo per daug optimistiškai nusiteikę dėl Rusijos ekonomikos perspektyvų, Lietuvos didžiausios prekybos partnerės pagrindiniai akcijų indeksai, skirtingai nei kritę Kinijos ar Brazilijos indeksai, praėjusius metus užbaigė beveik nepakitę. Kita vertus, vargu ar daug investuotojų tikėjosi, kad Rusija pasuks tokiu drastišku keliu pasibaigus Sočio žiemos olimpinėms žaidynėms ir iki neregėtų aukštumų sukels riziką užsienio investicijų saugumui Rusijoje.


2014-04-15 12:44

Tenka nukabinti nosį - eksportas smarkiai traukiasi

11

Pagal eksporto nuosmukį šių metų sausį Lietuva kartu su Bulgarija dalinosi trečią vietą Europos Sąjungoje (ES). Pirmąjį šių metų mėnesį didžiausias importo nuosmukis užfiksuotas Lietuvoje ir Estijoje, skelbia Eurostatas.


2014-04-15 10:53

Kas iš augančių kainų išpeša naudos?

2

Šiuo metu ekonomistų akys nukreiptos į euro zonos infliacijos rodiklius – jei jie ir toliau mažės, Europos Centrinis Bankas (ECB) imsis naujų priemonių infliacijos skatinimui. Tokie ketinimai gali skambėti makabriškai, nes būtų siekiama didesnio kainų augimo, kuris mažintų gyventojų perkamąją galią.


2014-04-15 07:33

Paslaugų pardavėja įprato būti pasiųsta ant trijų raidžių

123|2

Ar pagalvojate, kas vyksta kitame laido gale po to, kai eilinį numetate ragelį ir nesikalbate su telerinkodaros specialistu, siūlančiu jums dar vieną paslaugą? Dvidešimt ketverių metų vilnietė Gabija Kriščiūnaitė dvejus su puse metų dirbo aktyvių pardavimų vadybininke. Kabelinę televiziją pardavinėjančioje įmonėje dirbusi mergina pripažįsta, kad daugiau tokio „psichologo – pardavėjo“ darbo nedirbtų, nes po to reikia pusės metų poilsio.


2014-04-11 12:13

Ginčuose su euroskeptikais - reitingų argumentas

51

Tarptautinei kredito reitingų agentūrai "Standard&Poor's" penktadienį kilstelėjus Lietuvos ilgalaikio skolinimosi reitingą net per du laiptelius aukštyn – nuo BBB iki A-, analitikai pabrėžė, kad tokio įspūdingo šuolio dar nėra buvę Lietuvos istorijoje, o naujai suteiktas reitingas A- perkelia Lietuvą į naują – stiprių ir patikimų žaidėjų – lygą.