Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Skalūnų dujų baubas - tikras ar sukurtas? (atnaujinta)

Skalūnų dujų baubas - tikras ar sukurtas? (atnaujinta)

2012-03-18 21:06

Perversmą energetikos sektoriuje sukėlusi skalūnų dujų gavyba gali prasidėti ir Lietuvoje. Tačiau net ir šią energetinę žaliavą jau naudojančiose JAV nerimsta kritikai, kuriems pritaria kai kurie kino kūrėjai. Ar iš tiesų tai kenksminga? Atsakymo kol kas nėra, užtat sąmokslo teorijų nestinga.

1/1

Itin pigios skalūnų dujos jau seniai išgaunamos Pensilvanijoje (JAV). „Scanpix“

Skalūnų dujų baubas - tikras ar sukurtas? (atnaujinta)

1 / 1

Itin pigios skalūnų dujos jau seniai išgaunamos Pensilvanijoje (JAV). „Scanpix“

(1 nuotraukos) „Scanpix“

Visos
Nuotraukos

Po vieną
nuotrauką

Ačiū! Apie klaidą pranešta redakcijai.
Deja, išsiųsti nepavyko. Prašome pamėginti vėliau.
Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai (0)
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Įžvalgos ir nuomonės
2014-07-24 15:47

Marius Dubnikovas: „Euras iš krizės išėjo sustiprėjęs“

2

„Svarbu pabrėžti, kad tokios šalys kaip Ispanija, Graikija, Italija ar Airija išsprendė savo nemokumo problemas. Prieš dvejus metus matėme ryškias problemas euro zonoje. Dabar jos išspręstos. Tokios šalys kaip Airija sėkmingai platina obligacijas, išleidžia savo skolos vertybinius popierius ir skolinasi rinkose, kaip tai darė prieš krizę. Euras išsprendė problemas ir iš krizės išėjo sustiprėjęs, kadangi atsiranda nauji kontrolės mechanizmai, kurių nebuvo, tai yra labiau centralizuotas valdymas ir fiskalinė priežiūra“, - teigia Lietuvos verslo konfederacijos Mokesčių komisijos pirmininkas Marius Dubnikovas.


2014-07-24 15:39

Lietuvos gamintojai Rusijos rinkoje skaičiuoja nuostolius

9

Lietuviškos kilmės prekių eksportas į Rusiją šių metų sausį–gegužę sumažėjo 14 proc., palyginti su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu. Ekonomikos ekspertų teigimu, taip nutiko dėl lėtėjančios Rusijos ekonomikos ir nuvertėjančio rublio. Tuo metu protekcionizmu ir eksporto apribojimais vis pagąsdinami verslininkai naujų rinkų ieškoti dar neskuba.


2014-07-24 13:39

Auganti ekonomika nebemažina nedarbo lygio

17

Atrodytų, čia niekam neturėtų kilti klausimų: kuo spartesnė ekonomikos plėtra, tuo daugiau žmonių susiranda darbą ir tuo žemesnio nedarbo lygio įmanoma pasiekti. Taip teigdami pirmiausia prisimename 2004-2007 m., kuomet dviženklis bendrasis vidaus produkto (BVP) ūgtelėjimas per metus neatrodė fantastiškas, o darbo rinka priminė Sacharos dykumą ir buvo galima ramiausia širdimi išsiųsti Darbo biržos darbuotojus atostogauti, kadangi darbo neturėjo tik tie žmonės, kurie labai nenorėjo dirbti.


2014-07-23 10:21

Pinigų pasaulio atstovams Sirija svarbesnė nei Ukraina

Įtakingiausias finansinių naujienų portalas „Bloomberg“ skelbia, kad didžiausią įtaką pasaulio finansų rinkoms daro įvykiai Sirijoje. Įvykiai Ukrainoje užima trečią vietą tarp konfliktų, labiausiai veikiančių finansų sektorių.


2014-07-21 15:34

Euras ateina: ar kaimo parduotuvės taps pinigų keityklomis?

17

Euro įvedimas, nors ir neabejotinai naudingas bei reikalingas, pareikalaus pastangų tiek iš verslininkų, tiek iš vartotojų. Siekiant išvengti įtampos ir problemų, derėtų į visą procesą žiūrėti lanksčiau. Svarstant, kaip geriau pasiruošti 2015 metams, reikėtų prisiminti, kad verslininkai nėra sukirpti pagal tą patį kurpalių, todėl vieniems susidoroti su papildomais iššūkiais bus sudėtingiau nei kitiems.


2014-07-21 15:17

Nuotaikas finansų rinkose kursto įvykiai Rusijoje ir Ukrainoje

Naujienos iš Rusijos ir Ukrainos šią savaitę – finansų rinkų dėmesio centre. Praėjusią savaitę JAV paskelbtos naujos sankcijos Rusijos įmonėms, susijusioms su centrine Rusijos valdžia, ir ketvirtadienį numuštas Malaizijos avialinijų lėktuvas Ukrainos rytuose investuotojus vertė atsisakyti investicijų Rusijoje. Prognozuojama, kad didelis neapibrėžtumas dėl tolimesnių sankcijų Rusijos įmonėms, kurios turėtų žymią įtaką Rusijos ekonomikai, ir galimas karinės situacijos paaštrėjimas rytų Ukrainoje gali paveikti ne tik su Rusija susijusias, bet ir globalias finansų rinkų tendencijas.


2014-07-21 10:26

Lietuviai pamils eurą, jei jis bus įvestas sklandžiai

17

Sklandžiai suvaldytas euro įvedimo procesas turės teigiamą poveikį visuomenės nuomonei, ir ji lengviau priims eurą. Tuo įsitikinęs Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto (VU TSPMI) direktorius Ramūnas Vilpišauskas. "Juolab kad įvertinant fiksuotą lito kursą euro atžvilgiu, iš esmės pinigų politika Lietuvoje nepasikeistų. Pasikeistų tik pačios valiutos išvaizda“, - LRT radijui sakė jis.


2014-07-18 16:08

Svarstoma, ar po dvigubos katastrofos išliks „Malaysia Airlines“

24|

Oro bendrovė „Malaysia Airlines“, sukrėsta dviejų didžiulių tragedijų per keturių mėnesių laikotarpį, civilinės aviacijos pasaulyje tapo panaši į asbestą: toksiška visuomenei ir, anot ekspertų, nebegalinti pataisyti savo reputacijos.


2014-07-18 16:08

Ukrainos ūkio prognozės niaukstosi

28

Tarptautinis valiutos fondas (TVF) penktadienį pranešė numatantis, kad Ukrainos ekonomika šiais metais susitrauks 6,5 proc., o ne 5 proc., kaip buvo prognozuota anksčiau.


2014-07-18 11:52

Prabangus Benedikto Vanago laikrodis – tik gražus suvenyras?

72|3| 

Visi 200 vardinių lenktynininko Benedikto Vanago laikrodžių, kuriuos pagamino lietuvių kompanija „Vostok Europe“, buvo parduoti praėjus vos dviem dienoms po jų pristatymo. Nežinia, kas suviliojo pirkėjus – paties lenktynininko pavardė ant ciferblato ar noras turėti modernią ir prabangią prekę. Būtent į šią – prabangos – klasę taiko laikrodžio gamintojai. Tačiau lrytas.lt kalbintas ekspertas teigia, kad Benedikto Vanago laikrodžiui iki prabangos toli. Jis viso labo – gražus suvenyrinis gaminys.