Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Optimizmas mažina širdies ligų riziką

Optimizmas mažina širdies ligų riziką

2012-04-18 20:01

JAV mokslininkai teigia, kad optimizmas gali sumažinti širdies ligų ir insulto riziką, praneša BBC.

1/1

Optimistiškesni tyrimų dalyviai taip pat rinkosi sveikesnį gyvenimo būdą, daugiau sportavo, valgė sveikesnį maistą, ir tai galėjo turėti įtakos tyrimo išvadoms. V. Balkūnas

Optimizmas mažina širdies ligų riziką

1 / 1

Optimistiškesni tyrimų dalyviai taip pat rinkosi sveikesnį gyvenimo būdą, daugiau sportavo, valgė sveikesnį maistą, ir tai galėjo turėti įtakos tyrimo išvadoms. V. Balkūnas

(1 nuotraukos) V. Balkūnas

Visos
Nuotraukos

Po vieną
nuotrauką

Ačiū! Apie klaidą pranešta redakcijai.
Deja, išsiųsti nepavyko. Prašome pamėginti vėliau.
Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai (0)
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Sveikata
2014-08-28 17:39

Vyrai, bijantys prostatos vėžio, kasdien turi valgyti pomidorus

4|2

Didžiosios Britanijos mokslininkų atliktas tyrimas parodė, kad pomidorai gali sumažinti prostatos vėžio riziką, skelbia BBC. Vyrai, kurie kiekvieną savaitę suvalgo daugiau nei dešimt pomidorų porcijų, gali sumažinti riziką apie 20 proc.


2014-08-28 17:39

Laukiantiems klubo sąnario keitimo operacijų - gera žinia

5

2015 metais dvidešimčia procentų didės Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšos, skiriamos traumatologijos ir ortopedijos priemonių kompensavimui. Tai padės sutrumpinti laukiančiųjų kelio ar klubo sąnario keitimo operacijų eiles ir pagerins paslaugų prieinamumą.


2014-08-28 14:32

Odos jaunystę gali pratęsti net bulvės

4|3

Po vasaros ne viena moteris pastebi paryškėjusias smulkias raukšleles apie akis ar lūpas. Viena šių pokyčių priežasčių – net kelis mėnesius trukusios ultravioletinių (UV) spindulių vonios. Estetinės kosmetologijos specialistė Laura Sereičikienė rudenį rekomenduoja kosmetiką su kamieninėmis ląstelėmis, kurios efektyviai skatina odos atsinaujinimą.


2014-08-27 11:38

Tėvai be reikalo kloja krūvas pinigų už procedūrą vaikų dantims

8

Artėjant naujiems mokslo metams Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) primena tėveliams, kad dabar tinkamas metas pasirūpinti vaikų dantų sveikata ir, jei yra būtina, atžalų dantis padengti specialia apsauga nuo ėduonies – silantinėmis medžiagomis. Ši moderni technologija leidžia išsaugoti sveikus dantis augantiems vaikams ir yra kompensuojama Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis.


2014-08-27 09:49

Nepavyksta išsikviesti greitosios? Kalti „teroristai“

3

Ukmergėje išsikviesti greitąją medicinos pagalbą (GPM) – nemenkas iššūkis. Visame mieste liko vos du greitosios pagalbos automobiliai, o trečioji brigada budi tik ypatingomis progomis. Ukmergės GMP nebespėja į visus iškvietimus ir dėl gerokai padidėjusio jų skaičiaus. Anksčiau per parą ukmergiškiai užregistruodavo po 10 - 20 kvietimų, o dabar – 30.


2014-08-25 18:41

Bauginanti statistika: lietuviai geria daugiau nei rusai

94|2

Rusai degtinę geria pusryčiams. Taip sakoma populiariuose anekdotuose, tačiau statistikai tvirtina, kad pagal išgerto alkoholio kiekį vienam gyventojui Lietuva šiek tiek lenkia Rusiją ir patenka į didžiausių alkoholio vartotojų pasaulyje trejetą.


2014-08-25 15:47

Samuelio Taco rankos išvaduoja nuo skausmų pasaulio įžymybes

9|7

Niujorke gyvenančiam išeiviui iš Lietuvos kineziterapeutui Samueliui Tacui (kitose šalyse žinomam kaip Shmuel Tatz) ne viena pasaulinio garso įžymybė dėkinga už sugrąžintą sveikatą. Jo rankos gydė kompozitorių Andrew Lloydą Webberį, violončelininką Mstislavą Rostropovičių, smuikininkus serą Yehudi Menuhiną ir Isaacą Sterną, aktorę Elizabeth Berkley, buvusį Izraelio prezidentą Yitzhaką Navoną ir daugelį kitų. S.Tacas dirbdamas tyli. Tyli, nes klauso savo pacientų kūno muzikos. Vien prisilietimu jis supranta atėjusio bėdas ir randa būdą, kaip padėti.


2014-08-25 14:07

Tūkstančius vėžinių susirgimų lemia antsvoris ir nutukimas

2

Atskleista dar viena priežastis, lemianti piktybinių ląstelių atsiradimą. Apie 12 tūkstančių vėžinių susirgimų pasaulyje kasmet lemia antsvoris ir nutukimas, tai rodo medicinos žurnale „The Lancet“ publikuojamo tyrimo duomenys. Ši žinia taip pat svarbi Lietuvos gyventojams, nes anstvorį turinčių vyrų yra daugiau nei 60 proc., anstvoris kankina ir kas antrą šalies moterį.


2014-08-25 12:48

Siaučiant Ebolos virusui, afrikiečiai renkasi tradicinį gydymą

3|

Suvaldyti siaučiantį Ebolos virusą sudėtinga, nes sveikatos apsaugos sistema Vakarų Afrikos šalyse niekinė, o žmonės dažniau renkasi tradicinį gydymą, sako Vilniaus universiteto Orientalistikos centro dėstytojas Gediminas Degėsys. „Jei yra viena kita privati ligoninė, ji vis tiek pasiekiama labai mažam skaičiui žmonių. Kaimuose gydytojų nėra, atvažiuoja dirbti apmokytos seselės. O jei net ir keliautojas turi kokią problemą, paprastai skiriami tie patys vaistai – tiek nuo maliarijos, tiek nuo galvos skausmo“, – pasakoja G. Degėsys.


2014-08-25 09:35

Kur dingsta penkiasdešimtmečių vyriškumas ir aistra?

33|3

Ten, kur kadaise puikavosi pilvo preso raumenys, dabar pūpso penktąjį nėštumo mėnesį primenantis pilvas. Kojos, jaunystėje galėjusios nubėgti dešimtis kilometrų, dabar sunkiai pakyla į penktą daugiabučio aukštą, o lytinis potraukis, regis, įstrigo amžinojo įšalo žemėje, rašoma "Gyvenimo būde". Tad kur dingo jėgos, energija, aistra? Kur, po velnių, dingsta vyriškumas?


Populiariausi per 24 val.