Kailiadirbystė Aukštadvario krašte nepražuvo

Kailiadirbystė Aukštadvario krašte nepražuvo


2012-06-09 14:11

Šiandien retoj šeimoje rasi tikrus avikailius ar batsiuvio siūtus chrominius batus. Tikrą kailį ir odą iš gyvenimo tyliai išstūmė sintetika. O juk toks nesenas tas laikas, kuomet kaimo žmogus neįsivaizdavo gyvenimo be natūralaus kailio dirbinių. Kepurės iš ondatros ir pirštinės iš zuikių, kailiniai iš avių kasdienai ir iš lapių išeigai, bebro apykaklės einant į bažnyčią.

1/7

Nepamainoma Kęstučio Kliucevičiaus atvangos akimirkos draugė – armonika. Šalia – sūnus Girmantas. V. Kasperavičius

Kailiadirbystė Aukštadvario krašte nepražuvo

1 / 7

Nepamainoma Kęstučio Kliucevičiaus atvangos akimirkos draugė – armonika. Šalia – sūnus Girmantas. V. Kasperavičius

Kubile rūgsta avies ir bebro kailiai. V. Kasperavičius

„Ožiukas“ – kailių mezdravimo prietaisas. V. Kasperavičius

Dalgis, peilis ir specialus šaukštas – pagrindiniai kailių mezdravimo įnagiai. V. Kasperavičius

Naudojant šį veleną supaprastėjo kailio minkštinimo operacija. V. Kasperavičius

Ant tokių skietų tempiamas bebro kailis. V. Kasperavičius

Žvilga iššukuoti kiaunių kailiukai. V. Kasperavičius

(7 nuotraukos) V. Kasperavičius

Visos
Nuotraukos

Po vieną
nuotrauką

Ačiū! Apie klaidą pranešta redakcijai.
Deja, išsiųsti nepavyko. Prašome pamėginti vėliau.
Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Aktualijos
2015-07-08 06:16

Lietuvoje gali teisti, o Rusijoje – nušauti

11|2

Buvusio „Snoro“ savininko Vladimiro Antonovo advokatė pareiškė, kad jos klientas iš Londono spruko baimindamasis dėl savo gyvybės. Manoma, kad jis – dabar Rusijoje. Bet ar bėgliui saugu šalyje, kur dukart kėsintasi į jo tėvo gyvybę? Paimti dokumentai, nurodymas gyventi tik tam tikru adresu ir didelis piniginis užstatas nebuvo V.Antonovui ir Raimondui Baranauskui kliūtis pabėgti iš Jungtinės Karalystės ir sukelti sumaištį iškart dviejose šalyse.


2015-07-08 06:03

Prezidentūra – apgaubta dulkių ir triukšmo

1|26

Šiomis dienomis tarp dviejų strateginių valstybinės reikšmės rūmų, Vilniaus universiteto ir Prezidentūros, nusidriekusi Universiteto gatvė skęsta sambrūzdyje ir remonto dulkėse. Įsismarkavo gatvės remontas, šiuo metu virduliuojantis prie pat Prezidentūros kanceliarijos durų. „Patiriame laikinų nepatogumų, bet suprantame, kad prastos būklės gatvė turėjo būti tvarkoma“, – taip paaiškino, kad padėtis kontroliuojama, prezidentės Dalios Grybauskaitės atstovė spaudai. Ji teigė, kad pavyko rasti kitus kelius, aplenkiant Univeriteto gatvę, iki Prezidentūros atsivežti užsienio svečius


2015-07-07 21:08

Gaižiūnų poligone kariai demonstravo oro desanto operaciją

13|27

Antradienį Lietuvoje lankėsi Jungtinių Amerikos Valstijų kariuomenės Sausumos pajėgų štabo viršininkas generolas Raymondas Odierno. Generolas R.Odierno vyko į Jonavos r. esantį Gaižiūnų poligoną, kur stebėjo šiuo metu vykstančias bendras JAV ir Lietuvos karių pratybas. Pratybose kariai pademonstravo oro desanto operaciją – šuolius su parašiutais iš sraigtasparnių UH-60 „Black Hawk“, kitus bendrus Lietuvos ir JAV karių veiksmus.


2015-07-07 21:08

D. Grybauskaitė dėl Graikijos: „Visada jiems yra „manjana““

63|4

Į euro zonos viršūnių susitikimą atvykusi Lietuvos prezidentė sako, jog tarp Graikijos ir jos partnerių trūksta pasitikėjimo, kuris būtinas susitarimui dėl tolimesnės finansinės paramos. „Europa gali surasti sprendimus bet kokiai problemai, bet tam reikia dviejų partnerių kalboms, vienas kito pasitikėjimui ir supratimui, bet dabar kol kas taip nėra“, – žurnalistams antradienį Briuselyje prieš euro zonos viršūnių susitikimą sakė D.Grybauskaitė.


2015-07-07 21:00

Ant Ukmergės senamiesčio pastato – trys pamaivos katinai

14|6

Ukmergėje, ant Vytauto ir Darbininkų gatvių kampe stovinčio pastato sienos pritvirtinti trys metaliniai katinai priverčia nusišypsoti beveik kiekvieną juos pamačiusį praeivį. Nerūpestingi ir atsipalaidavę keturkojai čia atlieka svarbią savo misiją – nukreipia dėmesį nuo iš sienos styrančių metalinių tarsi siauruko „bėgių“. Spėjama, kad kadaise namo šeimininkai, galbūt, ten planavo įrengti arba išardė jau buvusį balkoną.


2015-07-07 20:42

Saulės akmens pagrobėjas peilį iškeitė į rožę

3

45 metų klaipėdietis Linas Mileška, kuris prieš trylika metų pagarsėjo pagrobęs, o po to grąžinęs Saulės akmeniu vadinamą gintaro luitą, nusprendė nebekovoti su policija, pradanginusia du jo žiedus. L.Mileška šiemet buvo sulaikytas ir uždarytas į areštinę po to, kai Klaipėdos apylinkės teisme pasirodė su peiliu.


2015-07-07 20:41

Skandalas policijoje – viršininkas grasino išžaginti pavaldinius

339| 

Kauno policiją krečia dar neregėtas skandalas. Centro policijos komisariato pareigūnai siekia, kad tarnyboje neliktų jų viršininko. Komisaras Raimondas Abugelis stebisi tokiu pavaldinių akibrokštu. Pasak policininkų, komisaras viešai žeminęs darbuotojus, susirinkimų metu vartodavęs slaviškus necenzūrinius žodžius, keikęs pavaldinius. „Išpi...“, „išdu... su minkštu, kad nepajausit malonumo“, „skystakiaušis“, „minkštabyb...“, – šie žodžiai esą skambėjo ne pigiausiame stoties rajono alubaryje, bet Kauno Centro policijos komisariate. Svaidymusi nešvankiomis frazėmis ir grasinimais išžaginti kaltinamas komisariato vadovas R.Abugelis.


2015-07-07 18:44

Lietuvė prašo Islandijos vadovo grąžinti anūką

274|5| 

Radviliškietė Marija Anzelienė parašė graudų laišką Islandijos prezidentui Olafurui Ragnarui Grimssonui. Moteris meldžia grąžinti mirusios dukters sūnų ir klausia, kodėl lietuvišką pasą turinčiam jos anūkui suteikta užsienio valstybės pilietybė. „Aš, Toma Andrušaitytė, savo vaiko globos teises palieku mamai“, – tokia buvo paskutinė emigrantės iš Radviliškio Tomos Andrušaitytės valia.


2015-07-07 18:19

Kauniečiai sunerimę – kas ardo karininkų ramovės laiptus?

2

iesto centre vaikštinėjantys kauniečiai stebisi: kas atsitiko akmeniniams Kauno įgulos karininkų ramovės laiptams, kuriuos ardo darbininkai? Nerimauti neverta – laiptai tarnaus dar ilgai, tačiau juos prireikė išardyti remontuojant statinį.


2015-07-07 18:16

Rusijos ambasadorius paaiškino R. Šimašiui, kaip valdyti Vilnių

126|5|

„Netoli nuo čia yra tokia nedidelė sostinė, kuri vadinasi Maskva. Ten gyvena apie 15 milijonų gyventojų. Apie tai ir pasikalbėjom“, – po susitikimo su sostinės meru Remigijumi Šimašiumi šmaikštavo Rusijos ambasadorius Lietuvoje Aleksandras Udalcovas. Nors nebuvo skelbiama, kokiu tikslu ambasadorius atvyko pas merą, vėliau paaiškėjo, kad abi pusės turėjo viena kitai nemalonių pastabų. Prieš pokalbį paklaustas, ką konkrečiai norėtų aptarti su sostinės meru, ambasadorius atsakė trumpai: „Maskvos ir Vilniaus bendradarbiavimą, Maskvos namų statybą Vilniuje ir Vilniaus namų statybos Maskvoje projektus. Pažiūrėsim, ką pats meras su manim nori aptarti“.


Populiariausi per 24 val.