Kailiadirbystė Aukštadvario krašte nepražuvo

Kailiadirbystė Aukštadvario krašte nepražuvo


2012-06-09 14:11

Šiandien retoj šeimoje rasi tikrus avikailius ar batsiuvio siūtus chrominius batus. Tikrą kailį ir odą iš gyvenimo tyliai išstūmė sintetika. O juk toks nesenas tas laikas, kuomet kaimo žmogus neįsivaizdavo gyvenimo be natūralaus kailio dirbinių. Kepurės iš ondatros ir pirštinės iš zuikių, kailiniai iš avių kasdienai ir iš lapių išeigai, bebro apykaklės einant į bažnyčią.

1/7

Nepamainoma Kęstučio Kliucevičiaus atvangos akimirkos draugė – armonika. Šalia – sūnus Girmantas. V. Kasperavičius

Kailiadirbystė Aukštadvario krašte nepražuvo

1 / 7

Nepamainoma Kęstučio Kliucevičiaus atvangos akimirkos draugė – armonika. Šalia – sūnus Girmantas. V. Kasperavičius

Kubile rūgsta avies ir bebro kailiai. V. Kasperavičius

„Ožiukas“ – kailių mezdravimo prietaisas. V. Kasperavičius

Dalgis, peilis ir specialus šaukštas – pagrindiniai kailių mezdravimo įnagiai. V. Kasperavičius

Naudojant šį veleną supaprastėjo kailio minkštinimo operacija. V. Kasperavičius

Ant tokių skietų tempiamas bebro kailis. V. Kasperavičius

Žvilga iššukuoti kiaunių kailiukai. V. Kasperavičius

(7 nuotraukos) V. Kasperavičius

Visos
Nuotraukos

Po vieną
nuotrauką

Ačiū! Apie klaidą pranešta redakcijai.
Deja, išsiųsti nepavyko. Prašome pamėginti vėliau.
Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Aktualijos
2015-05-26 23:25

Gruzinas rėžė, ką mano apie ES, Rusiją ir lietuvius turistus

74|3

„Angliškai kalbu tik su labai paslaptingomis damomis“, – šypsodamasis pokalbį pradėjo Kutaisio universiteto dėstytojas Avtangilas Chačiapuridzė. Penkis kartus apkeliavęs aplink pasaulį, buvęs istorinio susitikimo 1991-aisiais Maltoje liudininku, kai prie derybų stalo sėdo Eduardas Ševarnadzė, Michailas Gorbačiovas ir George’as Bushas vyresnysis, šiandien vyras svečius pasitinka nuosavame gruziniškų patiekalų restorane Kutaisio centre.


2015-05-26 23:05

Iš jūros gelmių – unikalūs nuskendusio lėktuvo An-2 vaizdai

65|3|

Pirmą kartą paviešintame vaizdo įraše matyti, kad Baltijos jūroje nuskendęs lėktuvas An-2 beveik nenukentėjo, sveiki liko visi pilotų kabinos stiklai. Pagal roboto darytą vaizdo įrašą ekspertai nusprendė, kad plačiau atidaryti durelių ir geriau išžvalgyti kabinos vidaus nepavyks, jeigu lėktuvas nebus bent šiek tiek pakeltas.


2015-05-26 20:32

Į giminių lubas pašaudęs gimnazijos pavaduotojas nori į valdžią

 

Vienas gimnazijos vadovų konfliktą su giminėmis sprendė šūviais, o dabar veržiasi į valdžią. Lentvario Motiejaus Šimelionio gimnazijos direktoriaus pavaduotoją Darių Mechovskį demaskuoja dėdė, radęs sušaudytas namų lubas. Su liberalais į valdžią Trakuose taikantis D.Mechovskis už šūvius atsakomybės išvengė pagal laidavimą.


2015-05-26 20:31

Kybartų pataisos namuose ryšio blokavimo įranga išduos pažeidėją

8|14

Kybartų pataisos namų (Vilkaviškio rajonas) nuteistiesiems telefonai, ko gero, nebebus geidžiamiausiu nelegaliu daiktu – įstaigoje pradėjo veikti mobilųjį ryšį slopinanti įranga. Ryšys bus trukdomas 18-oje kamerų ir bendrojo naudojimo patalpose: dušo, poilsio, buities ir pasivaikščiojimo kiemeliuose.


2015-05-26 20:16

Kaune šventusius jaunavedžius išvadino kiauliukais

118|3

Socialiniame tinkle „Facebook“ viena Kauno botanikos sodo lankytoja paskelbė nuotraukas, kuriose užfiksuota, kad vestuves ten šventusi pora paliko krūvą netvarkingai išmėtytų šiukšlių ir išvadino juos kiauliukais. Tinklo vartotojai įvairiai ėmė komentuoti situaciją. Sodo atstovai sakė, kad tai -- nesusipratimas.


2015-05-26 18:26

JAV senatorius Richardas Durbinas Vilniuje ramino lietuvius

119|3| 

Rusijai užpulti Lietuvą būtų „kvaila“, turint omenyje, kad NATO šalys yra įsipareigojusios ginti viena kitą agresijos atveju, sako Vilniuje viešintis Jungtinių Amerikos Valstijų senatorius Richardas Durbinas.


2015-05-26 17:32

Lietuviais su olandais sutarė dėl nuskendusio An-2 skenavimo

7|

Valstybės įmonė „Oro navigacija“ sutarė su Nyderlandų kompanija „Mammoet“ dėl Baltijos jūroje nuskendusio lėktuvo An-2 skenavimo. „Kol kas – pirminė stadija, sutarėme tiktai dėl apžvalgos, tai yra skenavimo“, – antradienį BNS sakė bendrovės „Oro navigacija“ vadovas Algimantas Raščius.


2015-05-26 17:18

FNTT vadovas K. Jucevičius nusprendė nebesibylinėti su VRM

4

Finansinių nusikaltimų tyrimų tarybos (FNTT vadovas Kęstutis Jucevičius nusprendė nesibylinėti su Vidaus reikalų ministerija (VRM).


2015-05-26 16:32

Maskvos šnipinėjimu kaltinamas lietuvis apskundė suėmimą

10| 

Maskvoje praėjusią savaitę dėl įtarimų šnipinėjimu sulaikytas lietuvis apskundė jam skirtą kardomąją priemonę. Antradienį Maskvos teismo atstovė Julija Skotnikova informavo, kad šnipinėjimu įtariamo Aristido Tamošaičio gynėjas pateikė skundą dėl suėmimo.


2015-05-26 16:15

J. Bernatoniui gaila, kad konservatoriams nerūpi žmogaus teisės

5

Teisingumo ministras, Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) vicepirmininkas Juozas Bernatonis reiškia apgailestavimą dėl Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS – LKD) narių Andriaus Kubiliaus ir Jurgio Razmos pozicijos ignoruoti kartu su Lietuvos nevyriausybinėmis organizacijomis parengtą susitarimo projektą „Dėl žmogaus teisių ir laisvių apsaugos Lietuvoje“. Planuojama, kad susitarimas bus pasirašytas be konservatorių kitų svarbiausių parlamentinių partijų.


Populiariausi per 24 val.