Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Burnos skalavimo skystis gaminamas taip, kad jį būtų skanu gerti kaip alkoholį

Burnos skalavimo skystis gaminamas taip, kad jį būtų skanu gerti kaip alkoholį

2012-09-14 00:10

Kai kurie burnos skalavimo skysčiai yra specialiai gaminami taip, kad juos būtų skanu gerti kaip alkoholį, kaltina prekybininkai alkoholiniais gėrimais. Burnos skalavimo skysčiai nėra apmokestinami akcizu, todėl yra gerokai pigesni už įprastus alkoholinius gėrimus. Lietuvos laisvosios rinkos institutas (LLRI) skaičiuoja, kad odekolonai ir burnos skalavimo skysčiai užima didžiulę dalį - apie 7 proc. alkoholio rinkos.

1/1

„Kosmetiką gėrusį žmogų gali atpažinti iš jo salsvo kūno prakaito kvapo. Kartais per dieną atveža ir 10 tokių pacientų. Kai kurie pacientai atvežami taip dažnai, kad juos atpažįstame iš smegenų nuotraukų“, - pasakoja Vilniaus universiteto Toksikologijos centro vadovas R. Badaras

Burnos skalavimo skystis gaminamas taip, kad jį būtų skanu gerti kaip alkoholį

1 / 1

„Kosmetiką gėrusį žmogų gali atpažinti iš jo salsvo kūno prakaito kvapo. Kartais per dieną atveža ir 10 tokių pacientų. Kai kurie pacientai atvežami taip dažnai, kad juos atpažįstame iš smegenų nuotraukų“, - pasakoja Vilniaus universiteto Toksikologijos centro vadovas R. Badaras

(1 nuotraukos)

Visos
Nuotraukos

Po vieną
nuotrauką

Ačiū! Apie klaidą pranešta redakcijai.
Deja, išsiųsti nepavyko. Prašome pamėginti vėliau.
Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai (0)
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Aktualijos
2014-08-20 17:24

R. Zamolskio sulaikymas atgaivino išgyventą įkaitų dramą

25|2|

Panevėžietis Aleksandras Špilevojus laikomas vienu perspektyviausių Lietuvos aktorių, tačiau bene ryškiausią pėdsaką jo gyvenime paliko neplanuotas vaidmuo. Prieš trylika metų A.Špilevojus išgyveno košmarą, kai jį, tuo metu į mokyklą einantį paauglį, Panevėžyje įkaitu paėmė kartu su pavojingu nusikaltėliu Romu Zamolskiu nuo policijos bėgęs bendrininkas.


2014-08-20 16:40

Lietuvos parama Ukrainai – nuo karinių uniformų iki šokoladukų

14|2

„Buriame žmones, kurie mato poreikį remti Ukrainą. Viskas prasidėjo nuo humanitarinės pagalbos, būtiniausių medicininių priemonių siuntimo, o dabar išaugome tiek, kad ėmėmės ir karinės pagalbos“, – kalbėjo vertėjas, dokumentinių filmų režisierius Jonas Ohmanas, prieš daugelį metų iš Švedijos persikėlęs gyventi į Lietuvą. J.Ohmanas bene labiausiai išgarsėjo kaip vienas Lietuvos kino teatruose neseniai pradėto rodyti filmo „Nematomas frontas“ režisierių. Šiuo metu jis daug jėgų skiria programai „Blue/Yellow“, kuri rūpinasi pagalba karo veiksmų draskomai Ukrainai.


2014-08-20 16:26

D. Grybauskaitė siūlo būdą dvigubai pilietybei išsaugoti

4

Prezidentė Dalia Grybauskaitė Seimui teikia 24 teisės aktų projektus, tarp jų - siūlymas leisti išsaugoti Lietuvos pilietybę šaliai ypač nusipelniusiems asmenims, jei jie tapo kitos šalies piliečiais.


2014-08-20 16:19

Šarvuočiai – už milijardą, bet šarvai – žaisliniai?

157|2| 

Brangiausias Lietuvos kariuomenės istorijoje pirkinys gali baigtis rimtu tarptautiniu skandalu. Šarvuotos pėstininkų kovinės mašinos galimai bus netinkamos šalies gynybai, o iš šio sandorio naudos turės visi, tik ne Lietuva. Šiam pirkiniui numatyta skirti apie milijardą litų. Aiškėja, kad pirkimo procedūras jau pradėjusi Krašto apsaugos ministerija kelia itin mažus reikalavimus būsimųjų šarvuočių apsaugai nuo priešo ginklų, ignoruoja karių saugumą, jų misijos efektyvumą ir nacionalinius gynybos poreikius.


2014-08-20 16:11

A. Butkevičius: „Tikrai netvirtinsiu J. Neverovičiaus ministru“

14

Premjeras Algirdas Butkevičius trečiadienį pareiškė, kad atleidžiamo energetikos ministro Jaroslavo Neverovičiaus iš naujo neskirs į šias pareigas, jei tokį pasiūlymą pateiks Lietuvos lenkų rinkimų akcija (LLRA). „Tikrai netvirtinsiu. Aš politiniuose žaidimuose nedalyvauju. Artimiausiu metu bus politinė taryba ir tikrai čia ne vaikų darželis , o Vyriausybė“, – žurnalistams Vyriausybėje sakė premjeras.


2014-08-20 15:52

Šiaulių gatvėje – avarinis sraigtasparnio nusileidimas

28|64

Trečiadienį prieš vidurdienį Šiaulių specialiųjų tarnybų darbuotojus ant kojų sukėlė pranešimas apie Šiaulių pakraštyje gyvenamųjų namų kvartale įvykusią karinio sraigtasparnio avariją. Netrukus į Kviečių gatvę atskubėję priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos bei greitosios pagalbos darbuotojai pastebėjo gatvėje šalia penkiaaukščio namo stovintį sraigtasparnį bei šalia jo bėgiojančius ir pagalbos prašančius žmones. Laimei ši kraupi scena tebuvo tik vakar Karinių oro pajėgų Aviacijos bazės specialistų surengtų pratybų „Griausmas 2014“ dalis.


2014-08-20 14:49

Prašoma išaiškinti, kas turi keisti gatvių pavadinimų lenteles

1| 

Vilniaus apygardos administracinis teismas (VAAT) trečiadienį išnagrinėjo Vilniaus rajono savivaldybės administracijos direktorės prašymą išaiškinti savo sprendimą, įpareigojantį Vilniaus rajono savivaldybės administracijos direktorių pakeisti Valstybinės kalbos įstatymo neatitinkančias gatvių pavadinimų lenteles Vilniaus rajono savivaldybės gyvenvietėse.


2014-08-20 14:44

Vyriausybė nepritarė J. Varkalos siūlymui dėl pensijų didinimo

14

Vyriausybė nepritarė Seimo nario, Drąsos kelio nario Jono Varkalos siūlymui nuo šių metų liepos didinti pensijas 200 litų, nes jis parengtas neatsižvelgiant į biudžeto realijas.


2014-08-20 14:29

LLRA nenusileidžia: J. Neverovičių vėl siūlys į ministrus

30| 

Antradienį iš pareigų atleistą energetikos ministrą Jaroslavą Neverovičių Lietuvos lenkų rinkimų akcija (LLRA) vėl siūlys į ministrus, nes, pasak LLRA atstovo Seimo vicepirmininko Jaroslavo Narkevičiaus, J.Neverovičiumi partija pasitiki.


2014-08-20 14:14

Siūloma didinti baudas už pažeidimus miške

2

Vyriausybė teiks Seimui svarstyti didesnes baudas už neteisėtą miško žemės ir išteklių naudojimą.


Populiariausi per 24 val.