Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Rinkos pulsas
2015-02-27 17:00

Dviguba nauda: išvalys ežerą ir pardavinės dumblą

9

Mokslininkai jau seniai kalba, kad verslui būtina naudoti milžiniškus sapropelio – ežerinės kilmės nuosėdų – išteklius. Verslininkai savo ruožtu jau žengia pirmuosius žingsnius. Ne šiaip skystas dumblas, bet panašus į drebučius. Taip atrodo sapropelis, išgautas iš ežero dugno. Kam jo reikia? Pasirodo, naudojimo galimybės kuo plačiausios: nuo gydyklų ar pašarų gyvuliams gamybos iki trąšų dirvožemiui.


2015-02-27 16:59

Utenoje per durpyną nuties gatvę ant polių

6

„Aukštaitijos traktas“ jau antrą dešimtmetį vykdo kelių tiesimo ir taisymo darbus. Bendrovė laimėjo konkursą Vaižganto gatvės dalies tarp Pievų ir J.Basanavičiaus gatvių Utenoje statybai. Kaip sakė bendrovės technikos direktorius Ričardas Puodžiukas, šiam sudėtingam darbui reikėjo pasiryžti, nes gatvė tiesiama tiesiog ant durpyno, o giliausia jo vieta siekia net 11 metrų, kitur kiek sekliau.


2015-02-27 16:54

JAV augimas ketvirtąjį ketvirtį – lėtesnis nei manyta

JAV ūkio augimas ketvirtąjį ketvirtį sulėtėjo labiau nei manyta. Daugiausiai įtakos tam turėjo lėtas bendrovių gaminių atsargų didėjimas ir kylantis prekybos deficitas.


2015-02-27 16:45

Turime savo parmezaną: „Liliputas“ pateko į ypatingą sąrašą

23

Lietuviškas sūris „Liliputas“ įtrauktas į ES saugomų kilmės vietos nuorodų ir saugomų geografinių nuorodų registrą, suteikiant teisę šį produktą žymėti specialiu ženklu, kurį pripažįsta visos ES šalys.


2015-02-27 15:54

Karo buhalterija: smuko Rusijos ir Vokietijos prekybos apimtys

Rusijos ir Vokietijos prekybos apyvarta 2014 metais smuko 11,7 proc. ir siekė 67,7 mlrd. eurų. Smukus statistikos duomenims, Vokietijos stambiausių prekybos partnerių iš Rytų Europos sąraše Rusija krito viena pozicija žemyn ir užleido vietą Čekijai.


2015-02-27 14:55

Iki ekonominio renesanso Italijai dar toli

Per pastaruosius penkerius metus italų išlaidos avalynei ir drabužiams sumažėjo 30 proc. Tačiau, kaip bebūtų kurioziška, būtent mados industrija išgyvena mažiausią krizę šalyje, praneša LRT radijas apžvelgdamas Italijos verslo naujienas. Vis dėlto šiais metais situacija turėtų truputėlį pagerėti ir kitose srityse.


2015-02-27 14:44

Vokietijos sprendimas Graikijai – lyg valerijono lašai

 

Vokietijos parlamentas balsavo už tai, kad Graikijai vis dėlto būtų pratęstas finansinės paramos laikotarpis dar keturiems mėnesiams. Šis sprendimas kreditorių buvo patvirtintas dar praėjusią savaitę mainais už Atėnuose įsikūrusios vyriausybės vykdomas reformas. Tiesa, pratęsimą dar turi patvirtinti visos euro zonos valstybės narės.


2015-02-27 14:28

Centrinės valdžios sektoriaus skola sudarė 35,8 proc. BVP

2

Centrinės valdžios skola sausio pabaigoje buvo 13,682 mlrd. eurų, arba 35,8 proc. prognozuojamo šių metų bendrojo vidaus produkto (BVP).


2015-02-27 14:24

Šiaulių valdžios numylėtinius sutramdė tik teismas

2

Šiaurės Lietuvoje pelningiausią kąsnį pernai gavusi bendrovė „Specializuotas transportas" tuo džiaugėsi neilgai. Aukščiausiasis teismas (AT) priėmė jai nepalankią nutartį, todėl Šiaulių miestui teks skelbti naują konkursą atliekų vežėjui parinkti. „Nutartis mus tenkina, bet dar nežinome, ar bandysime išieškoti nuostolius iš savivaldybės, – sakė AT kasacinį skundą pateikusios ir bylą laimėjusios bendrovės „Ekonovus“ direktoriaus pavaduotojas Raimundas Žigas. – Aišku tik tai, kad mes būtinai dalyvausime būsimame konkurse.“


2015-02-27 14:10

Atjungta nuo SWIFT Rusija rastų kaip išsisukti

19

Bankų ekspertai teigia, kad Rusijos atskyrimą nuo Tarptautinių tarpbankinių finansinių atsiskaitymų organizacijos (SWIFT) tinklo neabejotinai lydėtų sumišimas tarpbankinėje rinkoje, tačiau pasaulinė finansų sistema dėl to nesugriūtų, o Rusija rastų kitų būdų pavedimams atlikti – užuot įgyvendinami realiu laiku, jie būtų vykdomi apie dvi darbo dienas.


Populiariausi per 24 val.