Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Rinkos pulsas
2015-05-29 23:37

Sovietinės savivalės viršūnė: apimti klonavimo manijos

65|47| 

Sovietų Sąjungos kūrėjai ir teoretikai tvirtino, kad Sovietų Sąjunga – tai naujo tipo valstybė, ir, savaime suprantama, kur kas pažangesnė už „pasenusias“ kapitalistines valstybes, rašo Olegas Leusenko oficialioje LiveJournal.ru svetainėje. Kad tai yra principinė geroji naujiena žmonijai užsispyrę teigė komunistai. Tačiau vos tik pažiūrėjęs į sovietų materialiosios kultūros artefaktus bet kuris bešališkas vertintojas neišvengiamai padarys išvadą, kad tai – tai šalis klonas, kuri iš visų jėgų kėlė skiauterę, stengdamasi eiti visos planetos priešakyje, bet turėjo tik vilktis pirmaujančių kapitalistinių valstybių uodegoje.


2015-05-29 23:16

10 punktų, kuriuos privalote žinoti apie naująjį Darbo kodeksą

510

Lrytas.lt pateikia svarbiausius pokyčius, kuriems penktadienį iš esmės pritarė Vyriausybė.


2015-05-29 19:41

Rusija uždraudė žuvų produkcijos iš Latvijos ir Estijos importą

8

Rusija įveda žuvų produkcijos iš Latvijos ir Estijos importo draudimą. Tai penktadienį pranešė Rusijos federalinės veterinarijos ir fitosanitarijos priežiūros tarnybos („Rosselchoznadzor“) spaudos sekretorė Julija Trofimova, komentuodama žinybos techninių konsultacijų su Latvijos ir Estijos veterinarijos tarnybomis rezultatus.


2015-05-29 19:37

Vakariečiams Lietuva – lyg karo zona

12

Įtampa Ukrainoje ir kelionių organizatorių bankrotai verčia turizmo agentūras suktis ir perrašyti veiklos planus. Pavyzdžiui, turistų iš Vokietijos pastaruoju metu mažėja, tačiau į jų vietą jau veržiasi kinai. Per metus – apie 27 tūkst. žmonių. Tiek pastaruoju metu jų aplanko Kretingos rajone esantį japonišką sodą. Vieni dažniausių lankytojų čia – kaimynai latviai.


2015-05-29 19:36

Smūgis Rusijai: neperka automobilių, traukiasi gamintojai

70

Automobilių gamybos giganto „General Motors“ pasitraukimas iš Rusijos buvo netikėtas šiai šaliai. Bendrovė uždaro savo gamyklą Sankt Peterburge ir nutraukia veiklą dar dviejose Rusijos įmonėse. Be „General Motors“, nutraukiančios gamybą pranešė dar daugiau nei dešimt kompanijų. Rusija skaičiuoja, kad be darbo liks per 20 tūkst. žmonių. O atsižvelgiant į tai, kad viena darbo vieta automobilių sektoriuje užtikrina darbą dar 8 žmonėms kitose ūkio šakose, skaičiuojama, kad darbo gali netekti dar daugiau žmonių.


2015-05-29 16:42

Analitikai apie reformą: padaugės ir atleidimų, ir priėmimų

61|11

Vyriausybė penktadienį iš esmės pritarė naujo socialinio modelio projektui, kurio pagrindinė dalis yra Darbo kodekso pataisos. Valdžios nesustabdė nei profsąjungų piketas, nei kritikos banga. Galutinai paketui pritarti ministrų kabinetas ketina birželio 8 dieną. Toliau reforma lauks Seimo palaiminimo.


2015-05-29 16:04

Lėta interneto plėtra – stabdys Lietuvai

2|2

30 Mb per sekundę interneto greitis, 2020 metais pasiekiamas beveik visuose lietuvių namuose. Toks į Lietuvos skaitmeninę darbotvarkę įrašytas tikslas gali likti tik popieriuje, jei Vyriausybė nesuskubs koreguoti naftalinu dvelkiančių reikalavimų.


2015-05-29 15:44

Latvijos BVP pirmąjį ketvirtį pakilo 2 procentais

Pirmąjį 2015 metų ketvirtį, lyginant su tuo pačiu ankstesnių metų laikotarpiu, Latvijos bendrojo vidaus produkto (BVP) augimas, atsižvelgus į sezoninius svyravimus, padidėjo 2 proc. Tokią informaciją penktadienį pateikia Latvijos centrinis statistikos biuras.


2015-05-29 15:36

Parduotuvių lentynose – nesaugūs paprikos milteliai

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba gavo pranešimą iš Danijos institucijos, kad ispaniškų paprikos miltelių ženklinimo etiketėse nenurodytas alergenas – migdolai. Panevėžio valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba, atlikusi patikrinimą „Alvas ir Ko“, nurodė įmonei surinkti iš rinkos nesaugius paprikos miltelius, kuriuose nedeklaruotas alergenas.


2015-05-29 14:45

Graikijos bankuose indėlių liko mažiausiai per dešimtmetį

Graikijos bankuose laikomų indėlių apimtys smuko žemiausiai per pastarąjį dešimtmetį, rodo naujausia penktadienį paviešinta statistika. Graikai sunerimę dėl sunkiai į priekį judančių naujosios vyriausybės derybų su savo tarptautiniais kreditoriais, todėl nemaža indėlių dalis atsiimama.


Populiariausi per 24 val.