• Lietuvos diena
  • Aktualijos iš Lietuvos

Lietuvos diena – aktualijos, nelaimės, kriminalai, kultūra, gamta. Lietuvos dienos objektyvias žinias skaitykite lrytas.lt internetiniame naujienų portale.

Ne iš mūsų kiemo? Susirink žaislus ir dink!

28

Vilniaus Pilaitės rajone, I.Simonaitytės gatvėje, užrakinta vaikų žaidimo aikštelė – dabar į ją gali pakliūti tik mažyliai iš dviejų šalia esančių daugiabučių. Pilaitėje vaikams jau nuo mažens skiepijama, kad ne visi yra lygūs. Vieniems galima žaisti žaidimo aikštelėje, kitiems – ne.

Palangos darželyje palikta trimetė dvi paras nerūpėjo motinai

20|8

Palangos miesto savivaldybės Vaiko teisių apsaugos skyriaus darbuotojams vasara – įtempto darbo ir nerimo laikotarpis. Dažnas poilsiautojas atsipalaidavimą randa alkoholyje, o jo padauginę pamiršta savo pareigas ir vaikus.

Būsimi studentai: pasirašę sutartis šoko iš laimės

4|35

Vilties ir laimės kupini žvilgsniai bei šypsenos iki ausų – tokiais veidais būsimieji pirmakursiai lakstė universitetų koridoriais studijų sutarčių pasirašymo dienomis.

Apie „perkraustytą“ daugiabutį gyventojams pranešti nesivarginta

„Mano namo adresas pakeistas, bet tai sužinojau tik tada, kad kilo problemų pildant dokumentus, iki tol niekam nešovė į galvą to pranešti paties namo gyventojams“, – apie situaciją, kai 18 butų daugiabučio gyventojams apie jų namo adreso pakeitimą niekas nesivargino pranešti, kol jie patys nepradėjo domėtis, pasakojo Vilniaus rajono gyventoja.

Prie Garliavos susidūrė vilkikas ir traktorius, nukentėjo žmogus

8|18

Mažiausiai vienas žmogus nukentėjo trečiadienio pavakare Kauno rajone susidūrus vilkikui ir grūdus gabenusiam traktoriui.

Reidas paplūdimyje: pareigūnai vos spėjo rašyti protokolus

151|18| 

Orai šyla, į Palangą plūsta poilsiautojai. Policijos pareigūnai su kolegomis nusprendė patikrinti, kaip pajūrio paplūdimyje laikomasi nustatytos tvarkos. Rezultatai nustebino: tvarkdariai vos spėjo fiksuoti vieną pažeidėją po kito.

Poilsiautojus išgąsdino spalvotos Kauno marių pakrantės

Kauno mariose vėl šėlsta dumbliai, kurie šiemet kauniečius stebina spalvų įvairove ir verčia poilsiautojus atsargiau bristi į vandenį.

Naujienų srautas
2016-07-28 09:00

Bėglių gaudynės – su tragedijos nuojauta

5|11|

Sprukti automobiliais nuo policijos pareigūnų – vilniečiams lyg naujas vasaros žaidimas, kuris dviem bėgliams jau baigėsi aklagatviu. Vienas tris mėnesius už grotų lauks teismo, kitas jau išgirdo nuosprendį – aštuoni mėnesiai nelaisvės.


2016-07-28 07:42

Partijų rinkimų sąrašuose – mažai žvilgesio ir daug intrigų

1

Baigiantieji Seimo kadenciją šluoja kadrinių aruodų užkampius, o į jų vietą besiveržiantieji – su kate maiše. Taip galima apibūdinti padėtį artėjančių rinkimų fronte.


2016-07-28 06:56

Dviračių takai apraizgė Kauną – kodėl dar burba dviratininkai?

3|7

Kauną užplūdo dviratininkai. Vieniems dviratis – pramoga, kitiems – susisiekimo priemonė. Kauniečius džiugina tai, kad dviračių takai jungia miestą su rajonu. Tačiau jie negaili priekaištų dėl neprižiūrimų dviratininkų zonų ir lėtos takų plėtros.


2016-07-27 23:24

Monstrai: policija banditams spendžia spąstus

7

Žmonių grobimai, užsakomosios žmogžudystės, reketas, sprogimai. Visa tai neseniai buvo Lietuvos kasdienybė. Kaip pareigūnai kovojo su organizuoto nusikalstamumo slibinu ir galiausiai jį įveikė?


2016-07-27 22:12

Tulpiakiemis: vieno kaimo ar visos šalies drama?

38|5

Tulpiakiemio kaime antradienį blyksėjo mėlyni švyturėliai, o apsaugos darbuotojai skvarbiais žvilgsniais varstė nušiurusių namų eiles. Kur yra tas Tulpiakiemis? Ir kuo jis nusipelnė aukščiausios valdžios ir žinomų žmonių dėmesio? Ukmergės rajone įsikūrusi kaimą dėmesiu pagerbė prezidentė Dalia Grybauskaitė. Ir ne todėl, kad jame būtų prikūlę itin daug grūdų ar nukasę rekordinį bulvių derlių. Veikiau priešingai – tam tikra prasme tai yra baisiausia šalies vieta. Aukšta viešnia mėlynu kostiumu susitiko su bendruomene, apžiūrėjo neseniai atidarytą vaikų dienos centrą, šnektelėjo su priklausomybių kamuojamomis mamytėmis.


2016-07-27 21:31

Globėjos bausmė: už suvalgytas uogas vaikus sodino į dilgėles

2| 

Tėvų paliktus vaikus globojanti moteris mažamečius sodino į dilgėles. Tokios bausmės vaikai esą nusipelnė už tai, kad valgė neprinokusias uogas ir į šulinį mėtė akmenėlius. Yla iš maišo išlindo, kai apie pavyzdinėje šeimynoje galimai skriaudžiamus mažamečius informacija pasiekė policiją. Ji pradėjo ikiteisminį tyrimą. Globėja gailisi dėl savo veiksmų ir vaiko teisių sergėtojus užtikrino taip nebebausianti mažamečių.


2016-07-27 20:02

Avarijoje žuvo keturi. O kas vairavo?

43|15| 

Iš penkių automobiliu BMW važiavusių ir į kraupią avariją patekusių jaunų vyrų gyvas liko tiktai vienas. Pasodintas į teisiamųjų suolą jis neigia savo kaltę dėl tragedijos.


2016-07-27 19:17

Sovietinis paminklas nuo žaibo išgelbėjo bažnyčią ir namą

8

Rokiškio rajone esančiame Obelių miestelyje pirmadienį žaibas trenkė į paminklą, skirtą tarybiniams kariams, žuvusiems Antrajame pasauliniame kare. Nuo smūgio nuskilo betoninio kario ranka, laikiusi vėliavą. Žaibo nuskeltos dalys – ranka ir vėliavos dalis sutrupėjo ir nukrito ant žemės. O metalinis strypas, sutvirtinęs vėliavą, liko apsilydęs nuo stiprios žaibo iškrovos.


2016-07-27 18:58

Du berniukai tapo didvyriais: išgelbėjo keturmetę

3| 

Maždaug ketverių metų mergaitę išgelbėjo šalia buvę vienuolikos ir dvylikos metų berniukai. Pamatę nuo lieptelio šokusią ir neišnirusią nepažįstamą mergaitę paaugliai tuoj pat sumojo ją gelbėti. Žygdarbiu savo poelgio berniukai nelaiko ir net sako – traukti skęstantįjį iš vandens – ne pirmas kartas. Stovyklos, kurios metu ir įvyko incidentas, vadovai sako, išgelbėję berniukai – labiausiai išdykę, bet jų aktyvumas pasiteisino.


2016-07-27 17:44

Teismas išnagrinėjo Kazachstano piliečio ekstradicijos bylą

Lietuvos apeliacinis teismas trečiadienį uždarame posėdyje išnagrinėjo prokurorų skundą dėl sprendimo neišduoti Lietuvoje prieglobstį gavusio Kazachstano piliečio Syrymo Šalabajevo, kurį Kazachstanas ir Ukraina nori teisti dėl finansinių nusikaltimų. 


2016-07-27 17:16

Marijampolės pakraštyje liepsnojo ūkinis pastatas

30

Trečiadienį apie 16 val. Mokolų gyvenamajame rajone užsiliepsnojo ūkinis pastatas, stovintis netoli gyvenamojo namo. Apie nelaimę bendruoju pagalbos telefonu pranešė praeiviai. Ugniagesiai teigė, jog šeimininkų tuo metu namuose nebuvo. Jie atvyko, kai gaisrininkai tramdė liepsnas.


2016-07-27 17:13

W raidė — viešoje vietoje! Kur žiūri kalbininkai?

26|6

Vilniuje atidengtas gatvės pavadinimas anglų kalba: „Washington sq.“ Tai – JAV deklaracijos, pasmerkusios Sovietų Sąjungos įvykdytą Baltijos šalių okupaciją, 76-ųjų metinių proga.


2016-07-27 17:04

Pavoverės pasieniečiams su cigarečių kroviniu įkliuvo vilnietis

3

Ignalinos rinktinės pasieniečiai Švenčionių rajone sulaikė kontrabandinius rūkalus gabenusį vilnietį. Pasipelnyti sumaniusiam vyrui gresia tūkstantinė bauda.


2016-07-27 16:30

Baltarusius narkotikais aprūpinę šiauliečiai stos prieš teismą

1|6

Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos Organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos pareigūnai baigė ikiteisminį tyrimą ir Šiaulių apygardos prokuratūrai perdavė bylą dėl didelio kiekio narkotinių ir psichotropinių medžiagų įgijimo, platinimo ir jų kontrabandos bei kitų nusikalstamų veikų.


2016-07-27 15:57

V. Mazuronį išsyk perkandęs P. Gražulis mirks alkoholyje

88| 

Seimo narys Petras Gražulis šmaikštavo, jog stipriųjų gėrimų atsargomis apsirūpinsiąs keleriems metams, nes entuziastingai kirto lažybų, kad buvęs jo partijos kolega Valentinas Mazuronis neatsisakys šiltos kėdės Europos Parlamente.


2016-07-27 15:57

Kopgalio tvirtovės griovyje nesenka sprogmenų arsenalai

10

Įtarimai kad Kogpgalio tvirtovės (Nerijos fortas) gynybos griovyje gali dunksoti nemažai Antrojo pasaulio karo laikų sprogmenų, pasitvirtino – kariškiai iš dumblo ištraukė dar 21 nesprogusį artilerijos sviedinį. Sujudimas senos tvirtovės teritorijoje įsikūrusio Lietuvos jūrų muziejaus (LJM) darbo nesutrikdė.


2016-07-27 15:45

Mūšiai dėl kastuvėlių – ne vaikų smėlio dėžėje

77|2| 

Pasiūlytus brangiausius kastuvėlius užsimoję pirkti kariškiai pateko į pirkimų prievaizdų nemalonę, bet atkirto negalintys už panašią kainą įsigyti vienkartinių įrankių, kurie lūžta vos įbedus juos į gruntą ir kurie tinkami tik paplūdimiui.


2016-07-27 15:45

Girto ir beteisio ruso gaudynės Klaipėdoje: vaikėsi 5 ekipažai

6| 

Naktį iš antradienio į trečiadienį, apie 3 val., Klaipėdos policijos pareigūnai po persekiojimo ir gaudynių sulaikė neblaivaus Rusijos Federacijos piliečio vairuotą automobilį „Renault Logan“.


2016-07-27 15:27

Darbą baigė JAV ambasadorė Lietuvoje D. McCarthy

Darbą šią savaitę baigė Jungtinių Valstijų ambasadorė Lietuvoje Deborah McCarthy.


2016-07-27 14:54

Ignalinos rajone užsiliepsnojo namas

Trečiadienį 14 val. 12 min. Bendrajame pagalbos centre bendruoju pagalbos telefono numeriu 112 gautas pranešimas apie tai, kad Ignalinos r. sav., Didžiasalio sen., Rimaldiškės k., Ąžuolų g. 33 atvira liepsna dega vieno aukšto medinis namas.