Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
  • Lietuvos diena
  • Aktualijos iš Lietuvos

Lietuvos diena – aktualijos, nelaimės, kriminalai, kultūra, gamta. Lietuvos dienos objektyvias žinias skaitykite lrytas.lt internetiniame naujienų portale.

Ukrainos mėsmalė lietuviui baisesnė už visus kitus regėtus karus

288|29|

Algirdas pamatė, kad už kilometro esančiame daugiabutyje žybtelėjo stiklas, todėl greitai krito į pievą ir laukė, kaip keisis situacija. Tai nutiko šių metų balandį prie Slovjansko miesto, kurį tuo metu kontroliavo prorusiški teroristai. Svarbiausiuose pastarojo dešimtmečio kariniuose konfliktuose dalyvavęs lietuvis žurnalistas įtarė, kad tame daugiabutyje pamatė snaiperio optinį taikiklį.

Lietuviai kovojantiems Ukrainos kariams neša šokoladus „Pergalė“

67|7|

Pergalė. Tokio pavadinimo šokoladą lietuviai dėžėmis neša į centrus, kur renkama humanitarė pagalba Ukrainai. Organizatoriai praneša, kad per dvi dienas lietuviai surinko tiek reikalingų daiktų Ukrainos kariams ir jų žmonėms, kad greičiausiai visa humanitarinė pagalba netilps į Lietuvos kariškių lėktuvą „Spartan“. Čia buvo likę vietos dviem tonoms krovinio, tačiau tampa akivaizdu, kad lietuviai sunešė kur kas daugiau. Parama buvo renkama dvi dienas, tačiau ji pratęsta ir penktadienį.

Klaipėdiečio jaunystė nutrūko po dviejų dūrių peiliu

3

24 metų klaipėdiečio gyvybė netikėtai užgeso vieną ankstų balandžio rytą – jis mirė nuo dviejų dūrių peiliu. Į teisiamųjų suolą sėdęs tyčiniu nužudymu kaltinamas devyniolikmetis tikina, kad nelaimė nutiko ginantis nuo agresyvaus bičiulio. Mirusiojo artimieji ir draugai teigia, kad jis buvo draugiškas ir ramus, lengvai bendraujantis, nesiveldavo į konfliktus.

Nepameni, ką pridarei? Teismas gali išteisinti

66|2

Nepakaltinamas dėl girtumo. Taip nuo sunkių kaltinimų bando gintis tris paauglius įkaitais paėmęs ir jų vos nenužudęs kino ir teatro specialistas. Tokia taktika nuo kalėjimo jau išgelbėjo buvusį Algirdo Brazausko asmens sargybinį, rašo „Lietuvos rytas“. Degtinė ir vermutas – protą atimantis kokteilis. Tai savo kailiu išbandė viešųjų ryšių specialistas 25 metų Vytautas Lukaševičius. Jis net teisme rišliai negalėjo papasakoti apie vienos nakties nuotykius praėjusių metų birželio mėnesį. „Prisimenu, kad stovėjau prie gatvės, kažkas mane daužė per veidą, tarsi ir daktaras susišiaušusiais plaukais“, – nežinia, nuo kurio momento savo parodymus pradėjo V.Lukaševičius.

Per avariją Vilniuje nukentėjo motociklininkas

9

Vienas žmogus nukentėjo penktadienį po pietų Vilniuje susidūrus lengvajam automobiliui ir motociklui. Po incidento ties avarijos vieta nusidriekė didžiulė transporto spūstis.

Politikai ragina stiprinti karinį bendradarbiavimą su Ukraina

7

Lietuvos, Latvijos ir Estijos parlamentų užsienio reikalų komitetai (URK) ragina Europos Sąjungą (ES) ir NATO stiprinti karinį bendradarbiavimą su Ukraina ir įvesti platesnes ekonomines bei politines sankcijas Rusijai.

Energetikos ministro ieško ne politikų lauke

40|

Kandidatų į Energetikos ministrus dairomasi ir aukštosiose mokyklose, ir tyrimų institutuose. Naujas energetikos ministras greičiausiai bus iš akademinio pasaulio, nepartinis, bet artimai susijęs su energetika. Neoficialiai jau rikiuojami kandidatai į šį svarbų postą. Naujajam ministrui gali tekti garbė nugriebti grietinėlę nuo visų svarbiausių energetinių projektų - perkirpti juostelę Suskystintų dujų terminale, paskelbti elektros kabelio į Švediją statybos pabaigą, pasveikinti elektros tilto į Lenkiją tiesėjus.

Naujienų srautas
2014-08-29 16:17

Prezidentė į generalinio prokuroro pareigas grąžino D.Valį

19

Prezidentė pasirašė dekretą, kuriuo į darbą grąžino laikinai nušalintą generalinį prokurorą Darių Valį. Tai penktadienį pranešė prezidentės spaudos tarnyba. Generalinis prokuroras buvo laikinai nušalintas nuo pareigų iki galutinio sprendimo prokuratūros atliekamame tyrime. Taip teigiama Prezidentūros pranešime spaudai.


2014-08-29 15:32

Apie aplinkosaugos problemas prabilę sodininkai sulaukė pokyčių

Bet kokios problemos sprendimas prasideda nuo garsaus jos įvardijimo. Tai gali patvirtinti Vilniaus rajono sodininkai, seminarais ir diskusijomis žymiai pagerinę atliekų tvarkymo būklę savo gyvenamosiose vietovėse.


2014-08-29 15:31

Artėja diena, kai galėsime priduoti plastikinę ir metalinę tarą

1

Nuo 2016-ųjų vasario į didžiųjų šalies parduotuvių taros priėmimo punktus ir mažesnes priėmimo vietas nešime ne tik stiklinius butelius, bet ir plastikines pakuotes bei metalines skardines. Tai nustatyta Aplinkos ministerijos 2013 metais parengtame ir šių metų gegužės 8-ąją Seimo priimtame Pakuočių ir pakuočių atliekų tvarkymo įstatymo pakeitime.


2014-08-29 14:35

Reta mopedo spalva vagių neatbaidė

1

Naktį iš ketvirtadienio į penktadienį, tarp 4 – 9 valandos ryto, Užupyje, tarp Aukštaičių gatvės nr. 6 ir 8 namo buvo pavogtas mopedas „Aprilia Scarabeo Jungle“. Anot savininko, tai neįprastas, nors ir standartiniu 49 kubinių centimetrų pajėgumo variklio varomas mopedas, išsiskiriantis retro stiliaus dizainu, dideliais 12 colių skersmens ratais ir, kas svarbiausia, nudažytas margaspalvia „Jungle“ spalva.


2014-08-29 14:29

Teismas padėjo tašką A. Matonio byloje

5

Vilniaus apygardos teismas penktadienį atmetė buvusio Lietuvos kriminalinės policijos biuro (LKPB) vadovo Algirdo Matonio skundą dėl jam skirtos nuobaudos už vairavimą išgėrus. Už Kelių eismo taisykles nubausto ekspareigūno advokatas kreipėsi į Vilniaus apygardos teismą, prašydamas panaikinti žemesnės instancijos teismo skirtą nuobaudą ir administracinę bylą nutraukti.


2014-08-29 14:29

Gyvūnams - laisvė, žmogui – gardesnis kąsnis

3

Smėlio, žolės ir grūdų prisilesusios vištos deda kiaušinius, kurių skonio nė neverta lyginti su kiaušinių, padėtų narveliuose auginamų vištų. Pievose laigančių galvijų pienas taip pat daug gardesnis, nei rišamų tvartuose. O ir kiaulių, kurios gali pasiknisti purvyne, gyvenimas - „saldesnis“, o mėsa – skanesnė, nei saulės niekada nė nemačiusių gyvulių.


2014-08-29 14:12

Kauno rajone – sentikių bendruomenės šventė

3

Ketvirtadienį Ibėnų kaimo (Kauno r.) sentikių bendruomenė paminėjo Švč. Dievo Motinos ėmimo į dangų cerkvės pastatymo 150-ąsias metines. Kultūros paveldo departamento sprendimu 2009 metais Didžiųjų Ibėnų Švč. Dievo Motinos ėmimo į dangų sentikių cerkvė buvo įrašyta į kultūros vertybių sąrašą. Šio kultūros paveldo būklė – kritiška.


2014-08-29 13:59

Kur auga talentų karta?

1

Kokią mokyklą atsimename iš savo rugsėjų? Man įstrigę kardeliai mylimiausiam mokytojui, liūdesys, kad baigėsi vasariškos katino dienos ir džiaugsmas susitikus su draugais.


2014-08-29 13:51

Prie Rusijos ambasados - protestas prieš karą Ukrainoje

10

Vidurdienį Vilniuje prie Rusijos ambasados surengta protesto akcija prieš šios šalies karinę agresiją Ukrainoje.


2014-08-29 13:35

Lietuva perka naujas NATO naikintuvų priedangas

17

Lietuvos kariuomenės karinių oro pajėgų aviacijos bazėje Šiauliuose bus įrengtos trys naujos NATO oro policijos misijoje Baltijos šalyse dalyvaujantiems naikintuvams skirtos priedangos, o 2004 metais įsigytos keturios senosios bus atnaujintos, penktadienį pranešė Krašto apsaugos ministerija. Anot aviacijos bazės vado pulkininko leitenanto Vidmanto Raklevičiaus, papildomų priedangų įsigyti ir senąsias modernizuoti reikia, kad būtų galima apsaugoti jose laikomus modernius naikintuvus nuo tiesioginių saulės spindulių, šalčio, ledo ar sniego.


2014-08-29 13:21

Studentų eisena pagyvino Laisvės alėją

Penktadienį Kauno Laivės alėjoje skambėjo Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) studentų juokas. Kauno širdimi tituluojama gatve iškilmingai nešdami universiteto vėliavas žingsniavo studentai ir akademinės bendruomenės nariai. Taip vienas didžiausių šalies universitetų pradėjo naujus studijų metus.


2014-08-29 12:50

Prezidentė D. Grybauskaitė siūlo tvenkti propagandos upę

167

Prezidentė Dalia Grybauskaitė siūlo įtvirtinti, kad ne mažiau kaip 90 proc. Lietuvoje retransliuojamų televizijos programų kiekio būtų oficialiomis Europos Sąjungos kalbomis, o už karo kurstymą, kėsinimąsi į nepriklausomybę būtų galima skirti baudas.


2014-08-29 12:26

ESBO pasveikino teismo sprendimus dėl BNS žurnalistų pokalbių

3

Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) atstovė pasveikino Vilniaus apygardos teismo sprendimą, kad naujienų agentūros BNS darbuotojų pokalbių buvo klausomasi neteisėtai.


2014-08-29 12:20

Kad Rugsėjo pirmosios būtų šviesesnės

Rugsėjo pirmosios šventės ir liūdnai skambančių mokytojų ketinimų streikuoti fone matau išeičių, kaip iš tikrųjų pagerinti ir mokytojų, ir mokinių būklę bei nusiteikimą naujiems mokslo metams. Dėl didesnių algų ir mažesnio krūvio protestuojantiems mokytojams primenama geopolitinė šalies padėtis ir taip pasakoma, kad biudžeto pinigai dabar strategiškai reikalingesni mūsų visų saugumui užtikrinti ir atremti Rusijos paskelbto embargo ekonomines grėsmes.


2014-08-29 11:59

Per gaisrą Šiaulių prekybos centre nukentėjo du žmonės

1|6

Du žmonės nukentėjo penktadienį Šiauliuose kilus gaisrui parduotuvėje. Ugniagesiai teigia, kad gaisras buvo nedidelis. Penktadienį 9 val. 52 min. ugniagesiams buvo pranešta, kad Lyros g. gaisras kilo parduotuvės „Kubas“ pagalbinėse patalpose. Ugniagesiai į gaisro vietą nusiuntė keturis gaisrinius automobilius.


2014-08-29 11:40

Siūlo įteisinti laikinus pasus

Vidaus reikalų ministerija (VRM) siūlo įteisinti naują asmens dokumento rūšį - laikiną pasą, kuris galiotų iki vienų metų. Ministerija penktadienį pranešė parengusi ir pateikusi Vyriausybei svarstyti Asmens tapatybės kortelės ir paso įstatymo projektą.


2014-08-29 11:34

Nuo mirusios moters rankos per laidotuves dingo auksinis žiedas

9

Marijampolės policija pradėjo tyrimą ir aiškinasi, kas galėjo pavogti auksinį žiedą nuo mirusios moters rankos. Kaip pranešė Marijampolės policija, dar trečiadienį apie 17 val., 1975 m. gimusi, Marijampolėje Kosmonautų g. gyvenanti moteris, būdama laidojimo namuose, esančiuose Marijampolėje Vokiečių gatvėje, pastebėjo, kad ant pašarvotos motinos rankos nėra vestuvinio, auksinio žiedo.


2014-08-29 11:33

Apie karą Ukrainoje prabilo ir A. Butkevičius

43|

Ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius penktadienį surengė ministrų pasitarimą, kuriame buvo aptarti galimi iššūkiai Lietuvos saugumui Rusijos ginkluotųjų pajėgų invazijos į Ukrainą akivaizdoje, Lietuvos strategiškai svarbių objektų apsaugos būklė. Išvakarėse Lietuvos iniciatyva buvo sušauktas Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos posėdis dėl Rusijos veiksmų, šiurkščiai pažeidžiančių tarptautines teisės normas, pasiektus susitarimus ir keliančių grėsmę viso regiono saugumui.


2014-08-29 10:56

Narai jau ketvirtą kartą ieškos dingusio žvejo

2

Ugniagesių tarnybos narai jau tris kartus Prienuose nesėkmingai ieškojo žvejo, kuris, įtariama, nuskendo rugpjūčio 26 dieną.


2014-08-29 10:30

Aplinkos viceministro pareigos teko A. Genevičiui

Penktadienį aplinkos viceministro pareigas pradėjęs eiti Algirdas Genevičius ministerijoje kuruos atliekų, taršos prevencijos, vandenų ir ES paramos administravimo sektorius. Pastaruoju metu jis dirbo Būsto energijos taupymo agentūros direktoriaus pavaduotoju.