• Lietuvos diena
  • Aktualijos iš Lietuvos

Lietuvos diena – aktualijos, nelaimės, kriminalai, kultūra, gamta. Lietuvos dienos objektyvias žinias skaitykite lrytas.lt internetiniame naujienų portale.

Antradienį – karščio bomba, sinoptikai įspėja dėl permainų

16|2| 

Pirmąją mokslo metų dieną Lietuvą kaitins intensyvi ir bene paskutine šilumos banga. Termometro stulpeliai turėtų šoktelėti net iki 34 laipsnių karščio. Ateinančią naktį šiauriniame šalies pakraštyje palis, vietomis griaudės perkūnija, kai kur tvyros rūkas. Oro temperatūra svyruos iki 12–17 laipsnių šilumos.

N.Venckienės suburtos gaujos byloje – pirmas netikėtumas

295

Nors Lietuvos apeliacinis teismas dar liepos pabaigoje nusprendė, kad JAV pasislėpusios Neringos Venckienės suburtos gaujos bylą nagrinės Šiaulių apygardos teismas, iki šiol nežinoma nei pirmojo posėdžio data, nei kokiam teisėjui teks vargti su bylas mėgstančiais vilkinti „violetiniais“ veikėjais.

Po metų tyrimo – kraupūs vaizdai iš olandų audinių fermų

 

Olandijoje ruošiantis uždrausti kailinių žvėrelių fermas, šios šalies verslininkai ūkius kuria kitose valstybėse, tarp jų ir Lietuvoje. Tačiau gyvūnų teisių gynėjai po metus trukusio tyrimo liko apstulbę. Pasak visuomenininkų, olandų fermeriai nepaiso nei gyvūnų gerovės, nei aplinkosaugos reikalavimų – užfiksuota apgraužtos, negydomos audinės, o šalia gyvų žvėrelių – lavonai. Negana to, gyvūnėlių išmatos pilamos tiesiog lauke – netoli gyventojų šulinių. Aplinkosaugininkams apie tiksinčią ekologinę bombą buvo pranešta dar pavasarį, tačiau situacija nepasikeitė.

Vilniuje rasta negyva verslininkė Ingrida Navickaitė

232|5

Sekmadienio vakarą rasta negyva verslininkė, buvusi kelionių agentūros „Voyage–Voyage“ direktorė Ingrida Navickaitė. Tai portalui lrytas.lt patvirtino šaltiniai teisėsaugoje. Pranešimas apie aptiktą kūną Subačiaus gatvėje gautas sekmadienio vakarą, apie 21 val. 15 minučių. Kaip nurodė policija, mergina rasta pasikorusi vonioje.

Marijampolėje našlaičių įkurtuves apkartino kaimynų pretenzijos

47|16

Prezidentė Dalia Grybauskaitė pirmadienį Marijampolėje dalyvavo vaikų globos namų „Putinas“ uždaryme. Ji su vaikais ant globos namų durų pakabino užrašą „Vaikų namai uždaryti. Vaikai gyvena bendruomenėje“, pranešė Prezidentūra.

Iš Anglijos grįžusi šeima šokiruota: namai virto blusynu

23|

Anglijoje vasarą uždarbiavusi šeima grįžo į blusomis aptekusius namus. Šimto kvadratinių metrų individualiame name buvo rasti trys kraujasiurbių kenkėjų židiniai – jie knibždėjo abiejuose namo aukštuose.

Vilniuje per avariją smarkiai sudaužyti du „Nissan“ automobiliai

3|8

Pirmadienio pavakare Vilniuje susidūrus dviem automobiliams „Nissan“ medikų pagalbos prireikė vienos mašinos vairuotojui. Vaikinas sužalotas nesunkiai, į ligoninę medikai jo nevežė.

Naujienų srautas
2015-08-31 23:41

Sostinės vairuotojus naktį akino galingas prožektoriaus

6

„Vos išvažiavus iš Seimo tunelio ir pakilus ant tilto į akis plykstelėjo ryški šviesa – labai sutrikau ir bandžiau persirikiuoti į kitą eismo juostą, bet tai nepadėjo išvengti spiginimo į akis“, – apie praėjusio šeštadienio nakties įspūdžius pasakojo į redakciją kreipesis vairuotojas Vilmantas R.


2015-08-31 18:15

Petro Dimšos automobilio būklę vertino medicinos ekspertas

11|27|

Tragiškos avarijos sukėlimu kaltinamo 76 metų aktoriaus netenkina teismo ekspertų išvados, todėl jis susirado esą patikimesnį ekspertą. Avarijos schemas bei kitą medžiagą tyrė ir Lenkijoje šiuo metu gyvenantis specialistas Robertas Bajarūnas.


2015-08-31 17:54

Klaipėdos policija sučiupo kelis plėšikus

Klaipėdos miesto policijos komisariato tyrėjai atskleidė keletą drastiškų šį mėnesį Klaipėdoje įvykdytų plėšimų ir nustatė įtariamuosius.


2015-08-31 16:48

Kybartų pataisos namuose nužudytas nuteistasis

4

Kalėjimų departamentas praneša, kad penktadienį apie 23 val. 15 min. Kybartų pataisos namų baudos izoliatoriaus kameroje Nr. 8 rastas V.M. (gim. 1985 m.), nuteisto už nužudymą 10 metų laisvės atėmimo, kūnas.


2015-08-31 16:16

Ieško moters, kuri Kaune matė muštynes

Kaune dienos metu trys chuliganai užpuolė ir sumušė vyrą. Nusikaltėliai paliko gulėti auką ant žemės ir paspruko. Greitosios pagalbos medikus nukentėtusiajam iškvietė nusikaltimo liudininke atsitiktinai tapusi moteris.


2015-08-31 16:08

Drąsus kaimynas iš gaisro išgelbėjo sutuoktinių porą

1|2

Trakų rajono, Žaizdrių kaimo, Liepų gatvės namo gyventojams šių metų rugpjūčio 14-oji įsimis ilgam. Jeigu ne jų kaimyno Dariaus Žuromsko drąsa ir budrumas, sutuoktiniai gaisre būtų praradę ne tik namą, bet ir gyvybes.


2015-08-31 16:06

Nušauto 18-mečio motiną suglumino pokalbis su pareigūnais

294

„Mes jus užjaučiame, kulka buvo skirta ne jūsų sūnui“, – tokius žodžius iš pareigūnų išgirdo sekmadienį palaidoto 18-mečio Edgaro Balčiaus motina, kuriai neduoda ramybės žmonių keliamos versijos, kad jos sūnus buvo nušautas bėgantis, o ne, kaip teigia pareigūnai, automobilyje.


2015-08-31 15:55

NATO oro policijos misiją Baltijos šalyse perėmė Vengrija

9

Pirmadienį per oficialią ceremoniją Lietuvos kariuomenės Aviacijos bazėje Šiauliuose vadovavimą NATO oro policijai Baltijos šalyse misiją baigusi Norvegija perdavė Vengrijai. Tai bus pirmas kartas, kai Vengrijos karinių oro pajėgų kariai dalyvaus šioje misijoje ir saugos NATO oro erdvę virš Baltijos valstybių, pranešė Krašto apsaugos ministerija.


2015-08-31 15:47

Rinktinės „Aras“ pareigūnai dalyvavo ATLAS pratybose Latvijoje

1|2

Šių metų rugpjūčio 26‒28 d. Lietuvos policijos antiteroristinių operacijų rinktinės „Aras“ pareigūnai dalyvavo Europos Sąjungos antiteroristinius padalinius vienijančios organizacijos ATLAS pratybose Latvijoje. Pratybų metu buvo treniruojamasi likviduoti teroristinį aktą, kai yra užgrobiamas keleivius gabenantis tarptautinis keltas.


2015-08-31 14:48

Apvirtus automobiliui Švenčionių r. nukentėjo moteris

1

Viena moteris nukentėjo pirmadienį Švenčionių rajone apvirtus automobiliui.


2015-08-31 14:47

Teismui perduota Sausio 13-osios byla

12|19| 

Generalinė prokuratūra teismui perduoda Sausio 13-osios bylą. Tai reikšmingiausia ir didžiausia Lietuvos teisėsaugos istorijoje byla, pažymi prokuratūra.


2015-08-31 14:28

Girtas jaunuolis per gaudynes taranavo pareigūnų automobilį

5

Pirmadienio naktį, apie 3 val. 50 min., Telšių mieste patruliavę pareigūnai Plungės g. pastebėjo Norvegijos valstybės numeriais ženklintą, įtartinai manevruojantį automobilį „VW Caravelle“, tad buvo nuspręsta jį sustabdyti ir patikrinti vairuotoją bei dokumentus.


2015-08-31 14:20

A. Butkevičius įsitikinęs – prezidentei derėjo patylėti

34|3| 

Premjeras Algirdas Butkevičius įsitikinęs, kad aukšto lygio politikai turėtų susilaikyti nuo komentarų rezonansinėsmis temomis, nes tai galėtų būti spaudimas teisėsaugai. Jis tai pareiškė kilus skandalui dėl Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pareigūnų operacijos gaudant kontrabandos gabentojus, kuri baigėsi tragiškai – žuvo 18-metis Alytaus gyventojas.


2015-08-31 13:04

Mirtina kaktomuša Jurbarko r.: žuvo 17-metis vairuotojas

22|3

17-metis vairuotojas žuvo, trys žmonės, tarp kurių yra ir vaikas, buvo sužaloti vėlų sekmadienio vakarą Jurbarko rajone kaktomuša susidūrus dviem automobiliams.


2015-08-31 13:03

Po šūvio pasienyje – prezidentės nurodymai S.Skverneliui

231|16|

Prezidentė Dalia Grybauskaitė po susitikimo su vidaus reikalų ministru Sauliumi Skverneliu ragino imtis veiksmų, kad ateityje būtų išvengta beprasmių mirčių. Vidaus reikalų ministras S.Skvernelis aiškino, kad būtina kuo skubiau iš esmės persvarstyti teisinę bazę ir nustatyti šaunamojo ginklo panaudojimo sąlygas.


2015-08-31 12:45

Kaune susidūrė 3 automobiliai, labiausiai kliuvo visureigiui

2|6

Kaune pirmadienį apie vidurdienį susidūrė trys automobiliai. Žmonės nenukentėjo, tačiau susidarė didelės spūstys.


2015-08-31 12:37

Motina atskleidė, kas slėgė dingusios paauglės širdį

 

Aštuntą parą nepavyksta rasti Radviliškio rajone dingusios keturiolikmetės. Kurį laiką Vitos Mickūnaitės ieškojo beveik šimtas karių, policija ir savanoriai, tačiau šiandien suburti vos penki pareigūnai, jie renka ir tikrina informaciją, kur galėtų būti keturiolikmetė. Keturiolikmetė gyveno socialinės rizikos šeimoje, kaimynai spėja, kad vyriausioji dukra iš namų galėjo išeiti susipykusi su girtaujančia motina.


2015-08-31 12:32

Druskininkai prašo Vyriausybės paramos mašalams naikinti

4

Druskininkų savivaldybės taryba pirmadienį nusprendė kreiptis į Vyriausybę dėl paramos mašalams naikinti.


2015-08-31 12:30

Vengrijoje sulaikytas 12 sirų nelegaliai gabenęs lietuvis

11

Vengrijoje sulaikytas lietuvis, automobilyje lietuviškais numeriais nelegaliai vežęs 12 pabėgėlių iš Sirijos, pranešė vietos policija.


2015-08-31 11:18

Dėl tragiškų kontrabandininkų gaudynių – dar vienas tyrimas

41

Po tragiško įvykio Druskininkų savivaldybėje pradėtas dar vienas ikiteisminis tyrimas – dėl pasipriešinimo pareigūnams.