Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
  • Lietuvos diena
  • Aktualijos iš Lietuvos

Lietuvos diena – aktualijos, nelaimės, kriminalai, kultūra, gamta. Lietuvos dienos objektyvias žinias skaitykite lrytas.lt internetiniame naujienų portale.

Kleboniškyje BMW rėžėsi į medį, vairuotoją išvežė medikai

33|9

Penktadienio vakarą Kaune, Kleboniškio gyvenvietėje, įvyko skaudi avarija. Kleboniškio gatvėje, netoli nuo vandentiekio stoties, į medį rėžėsi automobilis. Vairuotoją iš prispaustos mašinos ištraukė atvykę ugniagesiai-gelbėtojai. Automobilis nuo smūgio buvo smarkiai sumaitotas. Nukentėjęs pusamžis vyriškis buvo skubiai nuvežtas į ligoninę. Jo būklė – sunki.

A. Bosas neteko meškos – ji išgabenta į Vokietiją

6| 

Žinomas verslininkas Antanas Bosas atsisveikino su meška Laima. Gyvūnas išvežtas į miškų rezervatą Vokietijoje ir apsigyvens su kitomis iš privačių asmenų paimtomis meškomis. Tačiau daugelį metų gyvūną prižiūrėjęs veterinaras sako, kad ūmaus charakterio Laima Vokietijos rezervate sukels tikrą audrą.

Senolių metodais išpranašauta vasara turėjo būti kitokia

14

Ar pamenate pernai gruodį su etnologu Libertu Klimka atliktą liaudies meteorologijos eksperimentą? Kaip kadaise darydavo mūsų senoliai, taip ir mūsų etnologas nuo gruodžio 13-osios iki Kalėdų stebėjo orus ir pagal tai spėjo, kokie bus ateinančių metų mėnesiai. Nors tuomet išpranašavęs šiltą birželį ir šaltą bei lietingą liepą L.Klimka tikino, kad į ekspedicijas važiuos birželį, kadangi „liepą gali prireikti guminių batų“, liepos pabaigoje užtikome etnologą pačiame ekspedicijų įkarštyje.

Vilniuje į stulpą rėžėsi numirėlį vežęs automobilis

27|14| 

Penktadienio vakarą į stulpą įsirėžė negyvą žmogų gabenęs laidojimo namų simbolika paženklintas mikroautobusas. Pirminiais duomenimis, avarija įvyko staiga sutrikus mikroautobuso vairuotojo sveikatai. Pranešimą apie avariją Antakalnio g. Vilniaus policija penktadienį gavo apie 19 val. 20 min. Buvo pranešta, kad į stulpą trenkėsi automobilis, vairuotojui reikia greitosios pagalbos medikų.

Prie katedros sulėkusios moterys ragino būti nuolankiomis

113|21

Priešais Vilniaus Arkikatedros duris – šventvagystė? Patogiai įsitaisę vyrai penktadienio vakarą su gudriu šypsniu stebėjo po Katedros aikštę išsibarsčiusiais moteris. Specialiai išsipuošusios suknelėmis, jos į aikštę sutartinai sulėkė kitoms moterims dalinti gėlių. Socialiniame tinkle pasklidusioje žinutėje organizatorės skelbė: „Padovanokime gėles nepažįstamoms moterims. Toms, kurios atrodo pavargusios ar liūdnos. Toms, kurias norime nudžiuginti ar padrąsinti“. Kaip teigė viena sąspiečio dalyvių Daiva, toks renginys vienu metu vyksta net dvidešimt dviejose pasaulio šalyse savimi papuošti pasaulio.

Kaune skambėjo Pirmojo pasaulinio karo mūšių aidai

3|13

Penktadienį Kauno tvirtovės VII forto muziejuje buvo surengtas Pirmojo pasaulinio karo pradžios šimtmečiui skirtas renginys. Drauge su IX forto muziejumi organizuojamu renginiu metu dalyviai vienam vakarui grįžo į 1914 metų vasarą, kai politiškai susiskaldžiusioje Europoje vis labiau stiprėjo daugybę valstybių įtrauksiančio karo grėsmė.

Klaipėdos piliavietėje nusilenkta iškiliems klaipėdiečiams

1|14

Klaipėdai švenčiant savo gimtadienį, senojoje piliavietėje pagerbti du iškilūs miesto gyventojai: krepšinio sporto sąjūdžio žadintojui Kazimierui Budriui įteiktos miesto Garbės piliečio regalijos, o teatrologui, pedagogui ir režisieriui Petrui Bielskiui – Kultūros magistro žiedas.

Naujienų srautas
2014-08-01 22:08

Motociklu važiavę sutuoktiniai po avarijos atsidūrė ligoninėje

1

Du žmonės buvo sužaloti penktadienį Švenčionių rajone susidūrus motociklui ir sunkvežimiui. Nukentėjusi sutuoktinių pora važiavo motociklu.


2014-08-01 19:50

Kauno marių paslaptys

1|33

Mėlynos ir žalios spalvos dumbliais nudažytos Kauno marių pakrantės. Galima ir bjaurėtis ir žavėtis. Priklauso nuo to, kaip jūs į tai pažiūrėsite.


2014-08-01 18:31

Praktiškieji „Viasat“ savininkai iš Švedijos – V. Putino glėbyje

46|3

Už ryšius su opozicija iš darbo vejami laidų vedėjai, nutraukta paskutinio laisvo Rusijos televizijos kanalo „Dožd“ (TV Rain) transliacija kabeliniu tinklu „Raduga“. Tai - tik labiausiai matomi pavyzdžiai, iliustruojantys išskirtinį Švedijos koncerno MTG (Modern Times Group) verslą Rusijoje. Lietuvoje MTG turi televizijos kanalą TV3, TV6, TV8, POWER HIT RADIO ir valdo tarptautinį VIASAT tinklą, nepaklususį Lietuvos ir Latvijos valdžios institucijų sprendimui laikinai nutraukti rusiškų propagandinių kanalų transliavimą.


2014-08-01 17:00

Siūlo išbraukti asmens duomenis iš asmens kodo

28

Suteikiant asmens kodą, turėtų būti automatiškai sugeneruojama atsitiktinė 11 skaitmenų seka, o ne lytį ir gimimo datą žymintys skaičiai, siūlo Teisingumo ministerija. Tai numatyta Teisingumo ministerijos parengtose Gyventojų registro įstatymo pataisose.


2014-08-01 16:56

Lenkijos naikintuvai iš Zoknių pakilo palydėti Rusijos lėktuvų

56

Iš Lietuvos karinių oro pajėgų Aviacijos bazės Šiauliuose penktadienį buvo pakelti Lenkijos naikintuvai Mig-29 palydėti virš Baltijos jūros skridusius Rusijos lėktuvus netoli Estijos, patvirtino Lietuvos pareigūnai. „Buvo pakelti Lenkijos naikintuvai palydėti virš Estijos Baltijos jūros neutralių vandenų skridusius Rusijos naikintuvus“, - BNS sakė Krašto apsaugos ministerijos atstovė Asta Galdikaitė.


2014-08-01 16:36

Prie Rusijos ambasados Vilniuje – „obuolių protesto akcija“

487|19|

Solidarizuodamiesi su lenkais lietuviai penktadienį surengė „obuolių protesto akciją“ prie Rusijos ambasados Vilniuje, taip reaguodami į Maskvos įvestus apribojimus lenkiškiems vaisiams. Nešini lenkiškų obuolių maišeliais, prie Rusijos atstovybės atėjo keliolika žmonių, apie akciją iš anksto pranešusių socialiniuose tinkluose.


2014-08-01 16:21

Mirtinas Ebolos virusas – Europoje. Ar yra pavojus Lietuvai?

 

Gyvybes Afrikoje šienaujantis Ebolos virusas kelia nerimą ir Lietuvoje. Tačiau medikai ramina – mirtinas virusas neplinta oro lašeliniu būdu, o užsikrėsti juo reikia artimo kontakto. Tačiau nuo Ebolos nėra nei vaistų, nei skiepų, o mirtingumas siekia net 90 proc. Pasaulio sveikatos organizacija Ebolos protrūkį vertina labai rimtai ir baiminasi, kad virusas gali išplisti Europoje.


2014-08-01 14:50

Prie Rusijos ambasados Vilniuje - „obuolių protesto akcija“

26|19

olidarizuodamiesi su lenkais lietuviai penktadienį surengė „obuolių protesto akciją“ prie Rusijos ambasados Vilniuje, taip reaguodami į Maskvos įvestus apribojimus lenkiškiems vaisiams.


2014-08-01 14:48

Prezidentūros aikštėje – Lietuvos saugumo garantas

46|38

Vilniuje, Simono Daukanto aikštėje, 28-iems Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademiją baigusiems kariūnams buvo suteiktas pirmasis karininko – leitenanto – laipsnis.


2014-08-01 14:47

Jaunas vandalas Kaune daužė mašinas

10

Kaune naktį šūkavęs ir mašinas spardęs chuliganas atsidūrė areštinėje.


2014-08-01 14:47

Lietus sausros nenugalėjo – žemė dar neatsigėrė

6|13

„Gamta viską sutvarkė", - dzūkai karčiai šaiposi iš jau smirstelėjusių kalbų apie tai, kad jiems nebus leista miškuose nei grybauti, nei uogauti. Esą, kad neišnešiotų po namus ir tvartus afrikinio kiaulių maro viruso. Tačiau pavasario šalnos nuskynė mėlynių žiedus. O liepos sausra Dzūkijoje išdegino uogienojus. Apie grybų sezoną neverta nė aušinti burnos - sausa.


2014-08-01 14:32

Meras skėlė: Seimo narys užgrobė Trakų žemę!

47|8| 

Trakų meras Vytautas Zalieckas penktadienį surengė spaudos konferenciją, kurioje pateikė informaciją apie korupciją ir prekybos įtaka atvejį savivaldybėje. Susijaudinęs meras, kuriam yra pareikšta interpeliacija, pažėrė įdomios informacijos. „Šiandien turiu dvi naujienas. Turiu duomenų, kad trejus metus už mokesčių mokėtojų pinigus atlyginimus gavo realiai niekur nedirbantys žmonės. Dabar atliekamas ikiteisminis tyrimas. Vienos partijos, inicijuojančios man interpeliaciją, narys yra kaltinimas sukčiavimu ir piktnaudžiavimu“, - sakė Trakų meras.


2014-08-01 14:32

Kauno rajone nuskendo žemės ūkio bendrovės vadovo sūnus

15

Vandžiogalos miestelyje (Kauno r.) maudynės baigėsi tragiškai - tvenkinyje nuskendo 31 metų Tomas V., o jį išgelbėti mėginęs vyriškis A.A. nuvežtas į ligoninę. Pirminiais duomenimis, ketvirtadienio vakarą vandens telkinyje maudėsi keli vyriškiai.


2014-08-01 13:48

Vilniuje apvirtus konteineriui gatvę nuklojo pjuvenos

12|7| 

Vilniuje penktadienį - neįprastas incidentas. Nuo vilkiko nuvirtus jūriniam konteineriui, iš jo pažirusios pjuvenos nuklojo gatvę. Incidentas įvyko šiek tiek prieš 13 val. Ukmergės g. ir Geležinio Vilko g. sankirtoje. Ukmergės g. nuo kalno nusileidus vilkikui, posūkyje nuo jo nukrito ir apvirto jūrinis konteineris.


2014-08-01 13:43

Penktadienį prisiekė šalies saugumo garantas

12|38

Penktadienį Vilniuje, Simono Daukanto aikštėje, 28-iems Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademiją baigusiems kariūnams buvo suteiktas pirmasis karininko – leitenanto – laipsnis. Generolo Antano Žemaičio Lietuvos karo akademijos viršininkas pulkininkas Eugenijus Vosylius pristatė 21-ają akademijos laidą. Ją šiemet baigė 28 kariūnai. Iš jų – 21 pėstininkas būrio vadas, vienas aviacinės elektronikos specialistas, 4 orlaivių pilotai. Ši kariūnų laida yra pati mažiausia laida Lietuvos karo akademijos istorijoje. Prezidentės teigimu, Lietuvos gynybos interesų užtikrinimas vėl yra tapęs aktualiausiu valstybės uždaviniu.


2014-08-01 13:42

Skautai partizanų miškuose surengė „Nematomo fronto“ peržiūrą

4|7

Netoli istorinės Lietuvos sostinės Kernavės esančiuose miškuose trečiadienio vakarą vyko neįprastas Jono Ohmano, Vinco Sruoginio ir Marko Johnstono filmo „Nematomas frontas“ seansas. Į viduryje miško įrengtoje kino salėje vykusią peržiūrą susirinko dalis iš dviejų šimtų skautų, šią savaitę leidžiančių jubiliejinėje, 25-ojoje, „Kernavės“ tunto stovykloje.


2014-08-01 13:29

Žuvo aukštos įtampos elektros laidus užkliudęs žvejys

48|2

Netikslus žvejo bandymas užmesti meškerę baigėsi žūtimi. Meškerės valas užsikabino už aukštos įtampos elektros laidų, o elektros iškrova pražudė šiaulietį. Nelaimė įvyko penktadienio rytą apie 7.40 val. Šiaulių miesto pakraštyje esančiame Margių tvenkinyje. Šiame vandens telkinyje 54 metų šiaulietis žvejojo kartu su giminaičiu. Vyrai plaukiojo aplink salelę ir, nematydami vienas kito, šnekučiavosi.


2014-08-01 13:22

Varėnoje dingusią moterį policija rado Palangoje

28

Ketvirtadienio popietę, į Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Varėnos rajono policijos komisariato pareigūnus kreipėsi išsigandęs vyriškis – dingo jo 37 metų sutuoktinė.


2014-08-01 13:21

Kaune aptikta kontrabandinių prekių slėptuvė

3

Ketvirtadienį Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kauno miesto Žaliakalnio policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus Eigulių policijos nuovados pareigūnai, pasitikėjimo telefonu gavę pranešimą, jog vieno iš daugiabučių namų, esančių Kaune, Ašigalio g., rūsyje vyksta prekyba kontrabandinėmis cigaretėmis, stebėjo šią vietą. Apie 10.50 val. pareigūnai pastebėjo iš laiptinės išeinantį apie 60 metų vyriškį su maišeliu rankoje, kurį palikęs į automobilyje, nuėjo į namo rūsį. Priėjus prie automobilio, per lango stiklą matėsi minėtas maišelis, iš kurio kyšojo 2 pakeliai cigarečių „NZ Gold“ su nelietuviškomis banderolėmis.


2014-08-01 13:20

Vilniaus centre triušis baidė balandžius

6|12

Kas sakė, kad triušis bailus gyvūnas? Šis auksaspalvis gyvūnas penktadienio popietę Vilniaus centre nebijojo ne tik žmonių, bet ir balandžių.