Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
  • Lietuvos diena
  • Aktualijos iš Lietuvos

Lietuvos diena – aktualijos, nelaimės, kriminalai, kultūra, gamta. Lietuvos dienos objektyvias žinias skaitykite lrytas.lt internetiniame naujienų portale.

Kriminalinis Vilnius – slaptųjų pareigūnų tinkluose

70|36|

Mūsų automobilis lėkė siaurais ir vingiuotais šunkeliais. Vilniaus čigonų taboro lūšnos pro akis skriejo lyg išgąsdintos varnos. Mikroautobuse sėdėjome septyniese – aš ir šeši ginkluoti vyrai, dėvintys kerzinius batus, vilkintys civilių žmonių džinsais ir striukėmis.

Kedžiams ir A.Skučienei – teismo nuosprendis

345|2|

Alytaus rajono apylinkės teismas, daugiau kaip metus nagrinėjęs Laimutės ir Vytauto Andriaus Kedžių bei Audronės Skučienės baudžiamąją bylą - vieną iš daugelio, susijusių su vadinamąja Kauno pedofilijos istorija, šiandien dvyliktajame posėdyje paskelbė nuosprendį.

Pirmieji rinkimų debatai ekspertų nesužavėjo

13

Verslo, politikos ir ekonomikos ekspertai sako, kad pirmieji prezidento rinkimų debatai per LRT staigmenų nepateikė. Dauguma kandidatų į prezidentus kartojo tas pačias žiniasklaidoje nuolat skelbiamas mintis, nuvalkiotus argumentus.

Vogtus pinigus moteris policininkų akivaizdoje slėpė kelnaitėse

6

Didelę sumą pinigų iš sugėrovo pavogusi moteris, pamačiusi policininkus, grobį žaibiškai paslėpė savo kelnaitėse. Gudrybė nepavyko, dabar ji turės aiškintis su pareigūnais. Kaip pranešė Vilniaus apskrities VPK, trečiadienį 15 val. 45 min. Vilniaus policijos Patrulių rinktinės pareigūnai, patruliuodami A.P.Kavoliuko gatvėje, išgirdo pagalbos besišaukiantį vyrą. M.P. (gim. 1985 m.) bandė sulaikyti dvi merginas - D.B. (gimusi 1982 m.) ir I.S. (gimusią 1985 m.).

Karingajam ministrui V.Andriukaičiui - kaltinimų lavina

128|

Šią savaitę atleidęs savo patarėją, įtariamą sukčiavimu, sveikatos apsaugos ministras Vytenis Andriukaitis pats turi gintis nuo panašių kaltinimų. 90 tūkstančių litų – išviliojus tiek pinigų V.Andriukaitį kaltina Kauno verslininkas Andrius Zapašnikas. Dėl esą patirtos nuoskaudos verslininkas skundėsi ir Generalinei prokuratūrai, ir Socialdemokratų partijos vadovybei, ir Seimo Antikorupcijos komisijai.

Neries krantinės liepų buvo nebeįmanoma išgelbėti

5|10

Savaitės pradžioje Žvejų gatvėje pradėtos pjauti liepos vilniečiams sukėlė daug emocijų. Žmonės piktinasi, kad mieste vėl naikinama širdį džiuginanti žaluma. Atsirado tokį savivaldybės projektą vadinančių net „medžių genocidu“. Portalas lrytas.lt pasidomėjo, kodėl pakrantės liepos buvo nupjautos ir ką savivaldybė žada sodinti vietoj jų. Viešųjų ryšių skyriaus vyriausioji specialistė Inga Simanonytė telefonu paaiškino, kad liepas jau reikėjo šalinti, kadangi jos buvo supuvusios.

Sukčius demaskavusiai Šiaulių pensininkei – policijos padėka

1|4

Ją apgauti pasikėsinusius telefoninius sukčius demaskuoti padėjusi šiaulietė 72 metų Veronika Rudienė sulaukė policijos pareigūnų padėkos - pilietiškai pasielgusias moteriai penktadienį įteikta Angelo sargo skulptūrėlė. V.Rudienė balandžio 14-ąją perprato ja apgauti pasikėsinusių telefoninių sukčių kėslus ir padėjo pareigūnams sučiupti pas ją į namus paimti pinigų pasiųstą moterį.

Naujienų srautas
2014-04-18 15:22

Dviem Afganistano pabėgėliams priteista 21,9 tūkst. litų

2

Vilniaus miesto apylinkės teismas, išnagrinėjęs bylą dėl žalos atlyginimo dviem Afganistano piliečiams dėl neteisėto suėmimo, jiems priteisė 21 tūkst. 900 litų sumą. Šį teismo sprendimą galima skųsti aukštesnės instancijos teismui.


2014-04-18 14:55

Iš apartamentų Vilniaus centre virto juodų dūmų kamuoliai

53|25|

Vilniaus centre penktadienio vidurdienį dangų užtemdė juodi dūmai. Netoli buvusių Sporto rūmų ir Karaliaus Mindaugo tilto užsiliepsnojo gyvenamojo namo stogas. Pranešimą apie gaisrą Olimpiečių gatvėje 1-uoju numeriu pažymėtame name ugniagesiai gavo šiek tiek prieš 12 val. 30 min. Jau važiuodami į įvykio vietą gelbėtojai iš toli matė juodų gaisro dūmų stulpą, kylantį į dangų.


2014-04-18 14:47

Lietuvė tapo tragedijos ant Everesto šlaito liudininke

20|7| 

„Kūnai, kuriuos gelbėtojams pavyko pasiekti, prie sraigtasparnių pririštomis virvėmis gabenami nuo kalno šlaito žemyn. Po vieną“, - penktadienio rytą iš Himalajų pranešė lietuvė alpinistė Edita Nichols. Pirmoji moteris lietuvė, pernai pasiekusi aukščiausio pasaulio kalno Everesto viršūnę, penktadienį ant to paties kalno šlaito tapo tragiškos lavinos, pražudžiusios daugiau kaip dešimt žmonių, liudininke. „Tai iš tiesų labai liūdna diena. Didžiausia kada nors čia įvykusi nelaimė“,– sužinojusi, kad lavina nusinešė ir jos artimo draugo gyvybę, pranešė Edita.


2014-04-18 14:24

D.Čekuolį siūloma skirti ambasadoriumi Prancūzijoje

2

Karjeros diplomatą Dalių Čekuolį siūloma skirti Lietuvos ambasadoriumi Prancūzijoje.


2014-04-18 14:18

Socialinės pagalbos centras klientų ieškos trijose seniūnijose

1|4

Prie pat Nemuno esančiame Plokščių miestelyje (Šakių rajonas), Dvaro gatvėje, už aukštos tvoros stovintis renovuotas pastatas ir gražiai sutvarkyta aplinka, gyventojams kelia daugybę klausimų. Niekas nežino, kas čia įsikurs, ką veiks. Jau metai pastatas stovi be gyvybės ženklų.


2014-04-18 14:08

Siūloma už globojamą vaiką papildomai skirti 130 litų

11

Siūloma už kiekvieną globojamą ne giminaičių vaiką papildomai skirti 130 litų. Tai numatoma Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos parengtose pataisose.


2014-04-18 13:53

Ką darytume, jei Lietuvoje atsirastų žalieji žmogeliukai?

791|21|

Rusija neturi galimybių netikėtai užpulti Lietuvą. Šiuolaikinės žvalgybos technologijos leidžia iškarto pastebėti kaimyninės šalies rengimąsi karui. Net jei ataka būtų vykdoma prisidengus pratybomis, tačiau yra detalių, rodančių, kad rengiamasi tikriems koviniams veiksmams. Vienas pavyzdžių – Rusijos kariuomenė, prieš atakuodama Gruziją, iš tų vietų evakavo rusų vaikus.


2014-04-18 13:35

Po vilkiko avarijos pakaunėje susidarė didelė mašinų spūstis

1

Kelyje Kaunas – Ukmergė prie Karmėlavos miestelio dėl avarijos susidarė didelė transporto spūstis.


2014-04-18 13:17

Konstitucinis Teismas rengs posėdį dėl apkaltos N.Venckienei

21|2

Konstitucinis Teismas kitą mėnesį rengs posėdį dėl apkaltos teisėsaugos ieškomai Seimo narei Neringai Venckienei, kuri yra išvykusi iš Lietuvos.


2014-04-18 12:59

Virš Vilniaus - juodi dūmai

19

Vilniaus centre dangų užtemdė juodi dūmai. Netoli buvusių Sporto rūmų ir Karaliaus Mindaugo tilto užsiliepsnojo gyvenamojo namo stogas.


2014-04-18 12:35

Mažeikiuose pavydus senolis apkūlė savo garbaus amžiaus žmoną

5

Mažeikiuose areštinės gultą teko išmėginti ranką prieš savo žmoną pakėlusiam 85 metų S.D. Garbaus amžiaus vyras savo 81 metų žmoną apkūlė ištiktas pavydo priepuolio. Mažeikių policijai apie namuose kilusį šeimyninį barnį buvo pranešta ketvirtadienį vakare. Atskubėjusiems pareigūnams 81 metų mažeikiškė pasiskundė, kad ją iškoneveikė ir sumušė 85 metų sutuoktinis.


2014-04-18 12:08

Prokurorai tik dabar sulaukė žinių apie V.Romanovo paleidimą

 

Lietuvos generalinė prokuratūra penktadienį pagaliau sulaukė oficialaus patvirtinimo apie prieš savaitę priimtą Maskvos teismo sprendimą, kuriuo buvęs Ūkio banko didžiausias akcininkas Vladimiras Romanovas buvo paleistas į laisvę.


2014-04-18 12:03

Dailininko nužudymu įtariamas A.Maceina teismo lauks už grotų

3|

Vilniaus apygardos teismas penktadienį dar trims mėnesiams pratęsė kardomąjį suėmimą kino režisieriui Algimantui Maceinai, jis įtariamas dailininko Naglio Karvelio nužudymu.


2014-04-18 11:33

„Darbiečiai“ nutarė siūlyti savo kandidatą į eurokomisarus

13

Valdančiajai koalicijai priklausanti Darbo partija planuoja siūlyti savo kandidatą į Lietuvai priklausantį eurokomisaro postą.


2014-04-18 11:12

Pasieniečiai surengė vieną sėkmingiausių operacijų

9|11| 

Druskininkų apylinkėse pasieniečiai surengė vieną sėkmingiausių pastarojo meto prieš kontrabandą nukreiptų operacijų. Jos metu sulaikyta nelegalių rūkalų už beveik milijoną litų, 3 mikroautobusai ir 4 lengvieji automobiliai. Pasieniečiai sulaikė ir į areštinę uždarė 12, įtariama, su šia kontrabanda susijusių asmenų. Bandydamas pasprukti nuo pareigūnų vienas jų automobiliu trenkėsi į medį ir susižalojo.


2014-04-18 11:04

Teismas sugriežtino bausmę už nužudymą nuteistam šiauliečiui

Teismas sugriežtino laisvės atėmimo bausmą dėl pinigų vieną vyrą nušovusiam, o kitą bandžiusiam nužudyti šiauliečiui Gražvydui Kociui. Vietoj anksčiau paskirtos 11 metų laisvės atėmimo bausmės penktadienį Lietuvos apeliacinis teismas paskyrė kalėti 18 metų.


2014-04-18 10:58

Per savaitę avarijose šalies keliuose žuvo keturi žmonės

Lietuvos kelių policijos tarnyba informuoja, kad per savaitę (2014 m. balandžio 11-17 d.), pirminiais duomenimis, Lietuvoje užregistruoti 63 eismo įvykiai.


2014-04-18 10:30

Ukrainai nedelsiant reikia profesionalios kariuomenės

5

Europos Pralamentas, prieš išsiskirstydamas EP rinkimams, vyksiantiems gegužės pabaigoje, priėmė rezoliuciją dėl Rusijos spaudimo Rytų partnerystės šalims. Joje kalbama apie Ukrainą ir Moldovą. Rezoliucijos esmė tokia: tai tvirta parama Ukrainos ir Moldovos suverenitetui ir teritoriniam vientisumui, atmetant Rusijos pretenzijas į Krymą ir Padniestrę Moldovoje kaip visiškai nepagrįstas.


2014-04-18 10:17

Nužudymas Atlanto vandenyne: įtariamąjį teis Klaipėdos teismas

Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Nusikaltimų tyrimo biuro Smurtinių nusikaltimų tyrimo skyriaus pareigūnai išaiškino ir baigė ikiteisminį tyrimą dėl laive įvykdyto T.P. nužudymo. Nors žmogus buvo nužudytas Atlanto vandenyne, netoli Afrikos krantų, Klaipėdos pareigūnams tai nesutrukdė nusikaltimą sėkminga ištirti.


2014-04-18 10:03

Susidūrus moterų automobiliams nukentėjo abi vairuotojos

4|6

Dvi moterys nukentėjo ketvirtadienį Alytaus rajone susidūrus dviem automobiliams. Kaip pranešė Alytaus apskrities VPK, ketvirtadienį apie 12 val. 25 min. Alytaus r., Užubalių kaime, Alytaus r. gyventoja R.G. (gimusi 1963 m.), vairuodama automobilį „Opel Zafira“, važiuodama iš šalutinio kelio nepraleido pagrindiniu keliu važiuojančio automobilio „Toyota Yaris Verso“, kurį vairavo alytiškė I.D. (gimusi 1964 m.).