• Lietuvos diena
  • Aktualijos iš Lietuvos

Lietuvos diena – aktualijos, nelaimės, kriminalai, kultūra, gamta. Lietuvos dienos objektyvias žinias skaitykite lrytas.lt internetiniame naujienų portale.

Nuo pasalos laukuose politikas slėpėsi miške

9

Vilkaviškietis politikas įtaria, kad viduryje laukų jam buvo paspęsta pasala. Jam atrodo, kad naktiniai skambučiai į namus, avarinės situacijos kelyje – kažkieno bandymai keršyti už jo veiklą.

Kaliniams skrieja ir anabolikai, ir vaistai nuo vidurių pūtimo

6|9

Marijampolės pataisos namus kalinių draugai apšaudo kasdien po kelis kartus. Kai kurie paketai su draudžiamais daiktais atsiduria mikliose nuteistųjų rankose, dalį, įskriejusių į uždarą zoną, spėja paimti pareigūnai.

Šiauliuose neblaivus BMW vairuotojas sukėlė avariją

3|7

Trečiadienį vakare Šiauliuose policijai buvo pranešta apie Vytauto-Rūdės gatvių sankryžoje įvykusią avariją – čia jauno vairuotojo vairuojamas BMW markės automobilis susidūrė su „Volkswagen Golf“ automobiliu. Per avariją nukentėjo abu automobiliai. Po susidūrimo „Volkswagen Golf“ dar trenkėsi į metalinį apšvietimo stulpą ir jį palenkė. Atvykę pareigūnai nustatė, kad avarija įvyko dėl BMW vairavusio 19 metų šiauliečio kaltės, kuris važiuodamas Vytauto gatve ir sukdamas kairėn į Rūdės gatvę nepraleido priešpriešiais važiavusio „Volkswagen Golf“. Avarijos kaltininką apklaususiems pareigūnams kilo įtarimas, kad šis vairuotojas yra neblaivus. Patikrinus alkoholio matuokliu BMW vairuotojui buvo nustatytas 0,32 promilių girtumas.

A. Sakalas: „Būčiau balsavęs už premiją V. Landsbergiui“

32|3|

Signataro, vieno socialdemokratų partijos atkūrėjų Aloyzo Sakalo niekaip neįmanoma priskirti prie jo kolegos, Aukščiausiosios Tarybos (Atkuriamojo Seimo) pirmininko Vytauto Landsbergio šalininkų. Juos siejo ir asmeninių, ir visuomeninių ryšių gijos. Pirmoji V.Landsbergio žmona Rita Kučinskaitė buvo antroji A.Sakalo žmona. Jiedu tapo ryškiais tautinio Atgimimo šaukliais, bet prasidėjus Sąjūdžio skilimui atsidūrė skirtingose politinių barikadų pusėse.

Paskelbs, ar daugiavaikėms motinoms priklausys dvi pensijos

Ketvirtadienį Konstitucinis Teismas (KT) skelbs, ar valstybines pensijas už penkis ar daugiau vaikų gaunančios motinos kartu gali gauti ir politiniams kaliniams ar tremtiniams skiriamą nukentėjusiųjų asmenų valstybinę pensiją.

Kalėdų eglės šalies miestuose: visus perspjauti rengiasi Kaunas

10|14| 

Lietuvos miestuose Kalėdų eglės bus įžiebiamos šį ir kitą savaitgalį. Dauguma miestų per galvą nesiverčia – panašūs ar tie patys žaislai, jau regėti papuošimo motyvai. Tik vieninteliai kauniečiai, kaip ir kasmet, šiemet žada išsiskirti savąja žaliaskare. Ji bus išmani.

Karo šūkiai nustelbė muzikos garsus

Laisvę verslui! Pulkime prie ginklų! Gelbėkime vaikus ir gyvūnėlius! Šalin bliuzasriubę su ezoteriniais prieskoniais!

Naujienų srautas
2015-11-26 07:00

Lietuvos miškuose tęsiama kova su afrikiniu kiaulių maru

Lietuva, kaip ir visas Pabaltijo regionas, tęsia kovą su afrikiniu kiaulių maru (AKM). 2015 m. užregistruota 90 vietų, kuriose nustatytas šio maro virusas – iš viso 108 šernams. Nuo metų pradžios ši užkrečiama virusinė infekcija, kuri nėra pavojinga žmogui, bet ja suserga šernai ir kiaulės, dažniau buvo nustatomas nugaišusiems šernams. Mūsų šalyje šis kiaulių maras išplitęs jau 19-koje rajonų savivaldybių.


2015-11-26 06:58

A.Butkevičius vieši Kinijoje: susitinka su šalies prezidentu

Premjeras Algirdas Butkevičius ketvirtadienį Pekine susitinka su Kinijos prezidentu Xi Jinpingu, su kuriuo aptars galimybes bendradarbiauti transporto srityje.


2015-11-26 06:52

Seimas planuoja įteisinti pabėgėlių perkėlimą

Ketvirtadienį parlamentarai planuoja įteisinti pabėgėlių perkėlimą į Lietuvą iš saugių šalių.


2015-11-26 06:13

Beveik realybė: bus baudžiami tik prostitučių pirkėjai

26

Trys Seimo narės siekia, kad prostitutės nebūtų baudžiamos administracinėmis baudomis. Jų teigimu, baudų skyrimas už vertimąsi prostitucija didina prostitucija besiverčiančių asmenų pažeidžiamumą, nes užkerta jiems kelią kreiptis į policijos pareigūnus tapus smurto, seksualinės prievartos aukomis.


2015-11-26 06:06

Pavardė – garsi, turtai ir bankrotai – įtartini

3|3

Teisėsauga ėmė smarkiai purtyti Kauno nusikaltėlių pasaulio šulo Henriko Daktaro sūnų Enriką. Nors šio kauniečio įsteigtos statybų įmonės bankrutuoja, jis pats gyvena vis prabangiau. Ar bankrotas nėra būdas išvengti pretenzijų dėl statybų broko?


2015-11-25 22:44

Specialisto praktiški patarimai: kaip sustabdyti vyrų žvėriškumą

5|2

Tarptautinę kovos su smurtu prieš moteris dieną Vyrų krizių ir informacijos centro steigėjas ir konsultantas Algirdas Meškauskas pateikia naudingus patarimus, kaip užkirsti kelią moterų talžymui. Specialisto praktikos pavyzdžiai padės ir tai šeimai, kuri smurto neregėjo ar tik dabar pradėjo kurti bendrą gyvenimą.


2015-11-25 21:47

Šokiai Kauno mokytojus įkvėpė naujovėms

2

Neretai kalbant apie pedagogus vyrauja stereotipas, kad jie neišradingi, nervingi ir surūgę. Tačiau neseniai vykęs mokytojų šokių konkursas parodė, kad tai netiesa. Šešios Kauno M.Petrausko muzikos mokyklos pedagogės kuriam laikui pamiršo instrumentus ir ėmė suktis šokių aikštelėje. Dalyvavo mokytojams skirtame šokių konkurse ir nugalėjo. Tai moteris įkvėpė naujiems projektams.


2015-11-25 21:47

Smagi spalvinimo knygelė – juodai Kauno dar niekas nenudažė

Plačiau pažinti Kauną, kai jis buvo laikinoji Lietuvos sostinė, miestiečiai ir svečiai gali spalvindami knygelę „Nuspalvink Kauno tarpukarį“. Ši pramoga sudomino ne tik vaikus, bet ir suaugusiuosius.


2015-11-25 21:46

Buvęs Vilniaus meras Artūras Zuokas senjorus vėl vaišins kava

1

Jau 15-us metus buvęs Vilniaus meras Artūras Zuokas senjorus gruodžio pradžioje pakvies pasivaišinti kavos ar arbatos puodeliu. Nors pasikeitė Vilniaus valdžia, savivaldybė neatsisakė prisidėti prie tradicinės akcijos.


2015-11-25 21:46

Kokia Sauliaus Skvernelio populiarumo paslaptis?

17|

Vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis šiuo metu ant bangos. Didvyriškai parašęs atsistatydinimo prašymą, sulaukęs milžiniško visuomenės, pareigūnų, profsąjungų ir net Seimo narių palaikymo, S. Skvernelis laukia penktadienio, kuomet įvyks pokalbis su premjeru Algirdu Butkevičiumi, nulemsiantis tolimesnę ministro ateitį.


2015-11-25 20:50

Musulmonai Vilniaus gatvėse stebino ir praeivius, ir policiją

19| 

Po teroro išpuolių Prancūzijoje musulmonai pro padidinamąjį stiklą stebimi visame pasaulyje. Vilniečių reakcijas į gatvėje sutiktus musulmonus stebėjo jais persirengę „Lietuvos ryto“ žurnalistai. Per kelias eksperimento valandas, sulaukta policijos pareigūnų vizito, eksperimento dalyvius nuolat lydėjo baimės ir pykčio kupini gyventojų žvilgsniai. Žmogaus teisių gynėjai teigia, kad dabar taip jaučiasi beveik kiekvienas musulmonas – mūsų šalyje jie priversti teisintis dėl pasirinkto tikėjimo.


2015-11-25 19:51

Ministerija ir kariuomenė nesusitarė, kokius šarvuočius įsigyti

2| 

Trečiadienį susitikusi Krašto apsaugos ministerijos (KAM) ir kariuomenės vadovybė iki galo neapsisprendė, kokias pėstininkų kovos mašinas turėtų įsigyti Lietuva.


2015-11-25 19:14

Seimas užtrenkė duris vargšų maitintojams

1| 

Vargingus senolius maitinantis „Maltos ordinas“ sulaukė griežto Seimo kirčio. Maltiečiai tęsdami tradiciją, kuomet dalinant sriubą renkamos lėšos senoliams remti, ne kartą akcijas rengė valstybinėse institucijose, kuriose valstybės vadovams kartu ir pristatydavo žmonių problemas. Tačiau panorę šiemet surengti tokią akciją Seime, sulaukė pasirpeišinimo. Parlamento valdyba nutarė – sriubai ir aukų rinkimui Seime, ne vieta.


2015-11-25 18:48

Teismas atidėjo policininkę pražudžiusio vairuotojo bylą

1|12|

Radviliškio rajono apylinkės teismas trečiadienį turėjo nagrinėti policijos pareigūnę pražudžiusio vilkiko neblaivaus vairuotojo Gintaro Badausko bylą.


2015-11-25 17:50

Rytinis Vilnius

23

Ryte Vilniuje jau skruostus dilgina šaltukas. Lapkričio pabaiga.


2015-11-25 17:44

Po I.Molotkino istorijos K.Lančinskas tapo nekalbus

1

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato (VPK) viršininkas Kęstutis Lančinskas nekomentuoja didžiulį rezonansą sukėlusios situacijos dėl automato „Kalšnikov“ pagrobimo iš policijos pareigūnų.


2015-11-25 17:18

Generalinė prokuratūra apskundė nuosprendį R.Lipskiui

 

Generalinė prokuratūra trečiadienį apskundė oro eismo paslaugas teikiančios valstybės įmonės „Oro navigacija“ buvusiam darbuotojui Romualdui Lipskiui paskelbtą nuosprendį šnipinėjimo byloje ir prašo jam skirti griežtesnę laisvės atėmimo bausmę.


2015-11-25 17:14

NATO pajėgų vadas: „Gerai suprantu grėsmes Baltijos šalims“

1

Lietuvoje trumpam apsilankęs vyriausiasis NATO ir JAV pajėgų Europoje vadas generolas Philipas Breedlove'as teigė gerai suprantantis Baltijos šalių saugumo situaciją ir pažadėjo daryti viską, kad bet kokios grėsmės Aljanso narei akivaizdoje būtų užtikrintas deramas atsakas visomis turimomis priemonėmis.


2015-11-25 16:57

Paulausku norintis tapti Henrikas Daktaras nenuleidžia rankų

5|

Paulausku užsimanęs tapti Henrikas Daktaras pagaliau pataikė kreiptis ten, kur reikia. Trečiadienį Teisingumo ministerija sulaukė H.Daktaro paklausimo dėl pavardės keitimo. Iš pradžių netikėto Lukiškėse sėdinčio H.Daktaro prašymo sulaukė Vidaus reikalų ministerija (VRM). Ministerijos atstovai gavo pasirašytą prašymą dėl pavardės keitimo.


2015-11-25 16:48

D.Grybauskaitė pasisakė apie Laisvės premiją ir V.Landsbergį

17

Per 25-erius Nepriklausomybės metus, vertindami nuopelnus laisvei, ne visi išmoko atsiriboti nuo siaurų politinių ir asmeninių ambicijų. Taip Dalia Grybauskaitė pakomentavo Seimo sprendimą nepritarti siūlymui 2015metų Laisvės premiją paskirti pirmajam atkurtos Nepriklausomos Lietuvos Respublikos vadovui, Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo Pirmininkui, Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarui Vytautui Landsbergiui.