Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
  • Lietuvos diena
  • Aktualijos iš Lietuvos

Lietuvos diena – aktualijos, nelaimės, kriminalai, kultūra, gamta. Lietuvos dienos objektyvias žinias skaitykite lrytas.lt internetiniame naujienų portale.

Gaujų sergėtojų darbe nėra vietos kriminalinei romantikai

28|5

Beveik penkiasdešimtmetį skaičiuojantis kaunietis Povilas (pašnekovo vardas pakeistas. – Red.) – vienas iš nedaugelio žmonių, gerai žinojusių, kas dėjosi garsiausių pastarojo meto visuomenės priešais tapusių Lietuvos kriminalinių gaujų užkulisiuose. Mano pašnekovas ne vienus metus akylai saugojo, prižiūrėjo ir skirtingais maršrutais vežiojo ryškiausius kriminalinius nusikaltėlius. Jam yra tekę vairuoti ne vieną itin prabangų, išskirtinį ir netgi pagal specialų užsakymą pagamintą šarvuotąjį banditų automobilį.

Suniokiotas poeto J. Marcinkevičiaus ir kitų garsių žmonių namas

39|44

Sostinėje, Mildos gatvėje, vakarop ant daugiabučio užvirto iki šiol, regis, tvirtai rymojusi aukštaūgė pušis ir stipriai suniokiojo ketvirtame aukšte esantį butą. Dar nesutemus ji vožtelėjo ant daugiabučio. Tą akimirką gretimame name prie lango stovėjęs lrytas.lt skaitytojas teigė, kad nebuvę jokio vėjo. Liudininkų teigimu, prie namo buvo atvykęs keltuvas, tačiau netrukus prie namo jo neliko. Šiuo metu prie namo yra atvykusi policija, priešgaisrinės apsaugos pareigūnai.

Kodėl smulkus vagis iš Linkuvos virto negailestingu budeliu?

57|6|

Vos prieš porą savaičių Linkuvoje (Pakruojo r.) mažai kam žinomas 22 metų Šarūnas Žemaitis skandalingai išgarsėjo visoje šalyje. Koks tikrasis Linkuvos budeliu praminto jauno vyro veidas? Dėl mįslingai dingusios draugės 21 metų Samantos Rakauskaitės prieš televizijos kameras sielvartavęs vyras nesugebėjo įtikinti, kad jo ašaros tikros. Sukurptose versijose painiotis ėmęs Š.Žemaitis galiausiai palūžo ir prisipažino nužudęs gyvenimo draugę.

Konservatorių lyderio rinkimuose laimėjo Gabrielius Landsbergis

469|29| 

Šeštadienį baigėsi opozicinės Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų partijos pirmininko rinkimai. Suskaičiavus balsus paaiškėjo, kad ateinančius dvejus metus konservatoriams vadovaus europarlamentaras Gabrielius Landsbergis Jau preliminarūs balsų skaičiavimo rezultatai rodė, kad suskaičiavus apie 5 tūkst. balsų, už Gabrielių Landsbergį balsavo apie 55 proc., o už Ireną Degutienę – apie 45 proc. partijos narių.

Pasiūlė jaunuoliui: „Susimokėk, išbrauksiu iš šauktinių sąrašų“

60

Kol Lietuvoje jaunuoliai su nekantrumu laukia, kada bus paskelbti šauktinių į privalomąją karinę tarnybą sąrašai, sukčiai jau rado naujų būdų pasipelnyti. Šaukiamojo amžiaus jaunuoliai sulaukia skambučių su pasiūlymais susimokėti už tai, kad jų pavardė būtų išbraukta iš minėtų sąrašų. Tokią istoriją papasakojo su redakcija susisiekusi vilnietė Daiva (tikras vardas redakcijai žinomas. – Aut.)

Pajūrį užplūdusi šiluma priminė artėjančią vasarą

9|23

Palangoje pagaliau padvelkė tikruoju pavasariu. Pajūrį iki šiol kaustę žvarbūs orai staiga atlėgo ir šeštadienio popietę į Palangą įsiveržė net 19 laipsnių šiluma, į kurortą priviliojusi tūkstančius žmonių.

Vilniaus policija išbandė modernų Estijos narkomanų siaubą

32|23| 

„Ar esu kada nors apskritai vartojęs narkotikų? Ar dabar neseniai? Jaunystėje esu bandęs, bet tai buvo be galo seniai“, – nesupratęs policininko klausimo, ar vartojo narkotikų, sako naktį iš penktadienio į šeštadienį Vilniuje sustabdytas vairuotojas. Jis nesiraukydamas sutinka atlikti narkotikų testą ir smalsiai stebi, kaip tai vyksta. Vilniaus policijos pareigūnai sostinės gatvėse bando iš Estijos atgabentą modernią narkotikų aptikimo įrangą. Estijos policija ją naudoja jau kurį laiką, tačiau mūsų šalyje tai naujovė.

Naujienų srautas
2015-04-25 21:21

URM: Nepale nukentėjusių lietuvių nėra

1

Lietuvos pareigūnai kol kas neturi informacijos apie šalies piliečius, šeštadienį nukentėjusius per stiprų žemės drebėjimą Nepale ir aplinkinėse šalyse. Užsienio reikalų ministerijos (URM) atstovas sako, kad oficialiai žinoma apie 25 ten esančius Lietuvos piliečius, tačiau nė vienas jų nenukentėjo.


2015-04-25 18:22

Kariuomenės vadas: „Klaipėdoje atsiras antroji brigada“

9

Naujosios Motorizuotosios pėstininkų brigados štabas 2016 metais bus įkurtas Klaipėdoje, teigia kariuomenės vadas. Tai bus antroji brigada Lietuvos kariuomenėje. „Klaipėdoje bus, nes ten yra infrastruktūra. Mes jau turime tam tikrus padalinius ir batalionus, kurie bus priskirti tai brigadai. Manau, kad 2016 metais mes brigadą turėsime“, – BNS sakė Lietuvos kariuomenės vadas generolas majoras Jonas Vytautas Žukas.


2015-04-25 18:11

NATO karinių oro pajėgumų treniruotė Baltijos valstybių danguje

9

Balandžio 21-22 d. Baltijos šalių oro erdvėje vyko NATO karinių oro pajėgumų treniruotė . Tokias treniruotes tris kartus per metus organizuoja NATO Jungtinė oro pajėgų vadavietė Ramšteine ir Jungtinis oro operacijų centras Uedeme (Vokietija). Tikslas – pademonstruoti NATO įsipareigojimus, siekiant užtikrinti saugumą, sąjungininkų solidarumą ir pasitikėjimą.


2015-04-25 17:26

Akcijoje „Darom“ – rekordiškai daug dalyvių

3|18

Šeštadienį jau aštuntą kartą surengtoje tradicinėje aplinkos tvarkymo akcijoje „Darom“ dalyvavo apie 250 tūkst. žmonių. Skaičiuojama, kad visoje Lietuvoje surinkta apie 2 tūkst. tonų šiukšlių.


2015-04-25 17:13

Kaune garsenybės dalyvavo „Ąžuolyno bėgime“

47

Kaune vykstančiame „Ąžuolyno bėgime“ dalyvavo beveik 1000 įvairaus amžiaus bėgikų. Tarp jų buvo ir nemažas būrys garsių sportininkų, politikų bei pramogų verslo atstovų.


2015-04-25 16:19

Armėnų genocido aukoms atminti – lietuviško ąžuolo kryžius

1|36

Kryžių kalne šeštadienį pašventintas kryžius, skirtas prieš 100 metų prasidėjusio armėnų genocido aukoms atminti. Nuo 1915 m. balandžio 24-osios Osmanų imperijoje buvo išžudyta per pusantro milijono armėnų krikščionių, kuriuos bažnyčia dabar kanonizavo šventaisiais. Iškilmėse dalyvavo iš Armėnijos atskridęs Šventasis Tėvas Aharonas, Rygoje reziduojantis armėnų bažnyčios vikaras Khosrovas Stepanianas, Šiaulių vyskupas Eugenijus Bartulis, Armėnijos ambasadorius Ara Aivazianas, Šiaulių meras Artūras Visockas, Lietuvos armėnų bendruomenės atstovai.


2015-04-25 16:06

Dviejų didmiesčių merams atseikėtas solidus simpatijų avansas

69|6

Jei naujas, tai gal bus ir geras. Tokiomis viltimis daugelis žmonių gyvena ne tik prieš kiekvienus rinkimus, bet ir dar kurį laiką po jų. Šią taisyklę gerai iliustruoja balandžio 10–19 d. atliktos visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų centro „Vilmorus“ apklausos rezultatai. Į apklausos klausimyną pirmą kartą buvo įtrauktos naujųjų tiesiogiai išrinktų Vilniaus ir Kauno merų Remigijaus Šimašiaus bei Visvaldo Matijošaičio pavardės. Nors jie iki šiol nieko nespėjo nuveikti, gyventojai avansu abiem parašė itin aukštus pažymius.


2015-04-25 16:05

Pasiilgusiems sovietmečio – psichoterapeuto V. Putino seansai

30|3

Vedžiodamas savo juodą labradorą filosofas Nerijus Milerius pasisveikindavo ir su kitais šunų savininkais. Kartais persimesdavo keliais žodžiais. Kartą jį nustebino viena rusakalbė močiutė – ji bendravo itin šiltai. N.Mileriui toks menkai pažįstamos moters elgesys pasirodė keistas. Kol ji prasitarė: „Tokį šunį kaip jūsų turi ir V.Putinas.“


2015-04-25 15:54

Kryžių kalne iškilo kryžius armėnų genocido aukoms atminti

12|36

Kryžių kalne šeštadienį pašventintas kryžius, skirtas prieš 100 metų prasidėjusio armėnų genocido aukoms atminti. Nuo 1915 m. balandžio 24-osios Osmanų imperijoje buvo išžudyta per pusantro milijono armėnų krikščionių, kuriuos Bažnyčia dabar kanonizavo šventaisiais. Šiaulių armėnų bendruomenės užsakymu skulptorius Dalius Žymantas sukūrė ąžuolinį kryžių. Jis iškilo greta chačkaro, kurį Kryžių kalne 2001 m. pastatė krikščionybės 1700-ąsias metines šventę armėnai.


2015-04-25 15:23

Vieta, kur akcija „Darom“ niekada nevyksta

60|17

Tai – čigonų taboras Kirtimuose. Jo prieigos užverstos šiukšlėmis, atliekose skęsta miškas, pakrūmės. Švirkštai, plastikiniai maišai, maisto pakuotės – tai tik smulkmė. Vietos gyventojai iš savo namų neša senus šaldytuvus, televizorius ir čia pat juos numeta. Daugybė tuščių plastikinių butelių liudija, kad narkomanai nesitenkina vien kvaišalų dozėmis – reikia ir stipraus alaus.


2015-04-25 15:19

Policijos atstovas: „Neišduosime iš Norvegijos parvežto vaiko“

203| 

Lietuva Norvegijai neišduos šoje šalyje iš globėjų paimto ir į Lietuvą slapta parvežto berniuko bei jo motinos. Apie tai pranešė Policijos departamento atstovas. Ramūnas Matonis sako, kad vaiko paieška turėtų būti nutraukta, o jo motina kol kas saugi tik Lietuvoje.


2015-04-25 14:54

Kaliniu buvęs kūrėjas: mes visi esame nusipelnę mirties bausmės

57|3

Rašytojas ir verslininkas Gintaras Bleizgys šią savaitę atsikvėpė lengviau, kai prokuroras jo nepasiūlė siųsti už grotų. Tarp teismo smagračių patekusio kūrėjo išpažintis – „Lietuvos rytui“. Devynių knygų autorius 39-erių G.Bleizgys, prieš šešerius metus apkaltintas mokesčių slėpimu, kalinio duonos jau yra ragavęs. Jis mėnesį praleido sostinėje esančiame Lukiškių kalėjime.


2015-04-25 14:49

Avarijoje prie Kauno liudininkai pastebėjo krepšininko žmoną

7|14

Netoli Ringaudų gyvenvietės (Kauno r.) apie 13 valandą 30 minučių susidūrė 4 automobiliai, pranešama apie nukentėjusius žmones.


2015-04-25 14:27

Kaune surinkta apie 100 kg gyvsidabriu užteršto grunto

2

Kauno ugniagesiai penktadienį surinko apie 100 kg grunto, kurį kažkas užteršė gyvsidabriu.


2015-04-25 14:15

Sakuros atidarė piknikų sezoną

64

Žiedų nurausvintos sakuros varo iš proto vilniečius. Savaitgalį sakurų sodelyje minios žmonių mėgavosi žiedų grožiu ir geru oru. Pražydęs Vilnius skelbia – piknikų sezonas prasidėjo.


2015-04-25 13:57

Žiedais apsipylusių sakurų alėjoje – šventė

4|25| 

Vilniuje, Č. Sugiharos sakurų parke, išsiskleidę sakurų žiedai į šventę kviečia Japonijos bičiulius ir Japonijos kovos meno kiokušin karatė gerbėjus. Sakurų žiedai laikomi Japonijos kultūros simboliu. Kiekvienais metas daugybė žmonių Japonijoje renkasi į tradicija tapusias iškylas po gausiai rausvais žiedais apsipylusiomis vyšniomis.


2015-04-25 13:42

Narcizų žydėjimo šventė

2|10

Olandai garsėja tulpių laukais, o Druskininkai – geltongalviais narcizais. Savaitgalį Druskininkai pakvietė į Narcizų žydėjimo šventę.220 tūkstančių narcizų jūra ir žiedus išskleidusios 20 japoniškų sakurų lankytojų laukia Vijūnėlės parke.


2015-04-25 13:27

„Darom“: prezidentės Dalios Grybauskaitės pavyzdys neįkvėpė

38|23

Kai prezidentė Dalia Grybauskaitė šeštadienio rytą kuopė Vilnios pakrantes, Naujosios Vilnios gyventojai gyveno įprastu savaitgalio ritmu. Kas keliavo į turgų, kas aptarė savaitės naujienas, kas tvarkė savo reikalus. Atrodė, kad vietos žmonės vadovavosi rusišku posakiu: „Darbe, darbe, nebijoki, mes tavęs neliesim.“


2015-04-25 13:13

Palangos mero šeima laukia pagausėjimo

10|9

Penktadienį vakare iškilmingame Palangos Gintaro muziejaus atidaryme po ilgesnės pertraukos viešumoje pasirodžiusi Palangos mero Šarūno Vaitkaus žmona Vilma nebegalėjo nuslėpti gerokai pasikeitusių kūno formų.


2015-04-25 13:10

Marijampoliečiai iš šiukšlių vadavo parkus ir Šešupės pakrantes

1|9

Švaros akcijoje „Darom 2015“ nuo šeštadienio ryto iki vidurdienio Marijampolėje triūsė per 2 tūkst. įvairaus amžiaus gamtai neabejingų žmonių. Miesto savivaldybės aplinkos valdymo skyriaus vyr. specialistė Regina Pakrosnevičienė sakė, jog talkininkai pasiskirstė 34-iose Marijampolės vietose. Ko gero, labiausiai nuo šiukšlių duso Šešupės pakrantės.