Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
  • Lietuvos diena
  • Aktualijos iš Lietuvos

Lietuvos diena – aktualijos, nelaimės, kriminalai, kultūra, gamta. Lietuvos dienos objektyvias žinias skaitykite lrytas.lt internetiniame naujienų portale.

Kremliaus papūgoms Lietuvoje – per šalta

514|3|

Maskva ieško naujų kelių į lietuvių smegenis, o tradicinės propagandos arsenalas pildomas vis naujais ginklais. Tuo šią savaitę įsitikino „Lietuvos ryto“ dienraščio redakcija, sulaukusi netikėto pasiūlymo iš pastato Vilniaus Latvių gatvėje. Lygiai prieš savaitę Karmėlavoje nuskambėję Dalios Grybauskaitės žodžiai į Lietuvą grįžo keistu aidu. Lietuvos prezidentės paskelbta žinia, kad Rusija yra teroristinė valstybė, įjungė tam tikrus mechanizmus Maskvoje. O Vilniuje, Latvių gatvėje, įsikūrusi Rusijos ambasada, atrodo, gavo specialias instrukcijas ir ėmė skubiai jas vykdyti.

Gražuolė Kauno pareigūnė suklupo lygioje vietoje

176|2

Geriausią Kauno apskrities patrulę 30-metę Živilę Zdanavičiūtę parklupdė girto vairuotojo pinigai – Kaišiadorių policininkė kartu su kolega 33 metų Pauliumi Daukantu netrukus stos prieš teismą dėl kyšio. 2011 metais geriausio Kauno apskrities viešosios policijos pareigūno rinkimuose triumfavusi Ž.Zdanavičiūtė vėliau įklimpo į skandalingą kyšio istoriją.

D. Grybauskaitė: „Iškilo fronto linija tarp melo ir tiesos“

45

Praėjus lygiai metams po Europos Sąjungos Rytų partnerystės viršūnių susitikimo Vilniuje, Europoje iškilo fronto linija tarp melo ir tiesos, o mūsų pareiga yra padėti kiekvienam kovojant su grobuoniškai nusiteikusiomis valstybėmis, sako D.Grybauskaitė.

Degalinėje išlipusi iš mašinos moteris pradingo kaip į vandenį

1

Lazdijų rajone iš Ispanijos grįžtanti moteris degalinėje išlipo iš automobilio ir dingo kaip į vandenį. Policija paskelbė jos paiešką, tačiau tvirtina, kad pareigūnams reikia ir visuomenės pagalbos. Kaip pranešė Tauragės apskrities VPK, Šilalės rajono policijos komisariato pareigūnai ieško be žinios dingusios Linos Krauzienės (gimusi 1982 m.). Moteris 2014 m. lapkričio 24 d., grįždama iš Ispanijos į Lietuvą, apie 5 val. mikroautobusui sustojus „Statoil“ degalinėje, Lazdijų r., Nekrūnų kaime, iš jo išlipo ir dingo be žinios.

Verslininkas už nusuktus mokesčius statėsi namą užmiestyje

12

Valstybę bandęs apgauti Klaipėdos verslininkas Ričardas Valatka turi rimtų nemalonumų. Individualios įmonės „Krova“ savininkas ir vadovas sąmoningai nemokėjo per 820 tūkst. litų mokesčių. Klaipėdos apylinkės teismas pripažino verslininką kaltu ir skyrė dvejų metų laisvės atėmimo bausmę. „Nieko aš nekomentuoju. Jeigu jūs turit kažkokią informaciją, skambinkit į teismą. Viso gero“, - į kalbas su žurnaliste nesileido R.Valatka.

J. Olekas: „Kitąmet gynybos finansavimas grįš į 2008 metų lygį“

10

Kitąmet gynybos finansavimas grįš į 2008 metų lygį, teigia krašto apsaugos ministras Juozas Olekas. Jo teigimu, 2015 metais Lietuvos krašto apsaugai bus skiriama 1,1 proc. bendrojo vidaus produkto (BVP).

Biržų rajone nesuvaldytas automobilis trenkėsi į medį

3

Vienas žmogus buvo sužalotas ketvirtadienį Biržų rajone nesuvaldytam automobiliui nuvažiavus nuo kelio ir atsitrenkus į medį. Kaip pranešė Panevėžio apskrities VPK, ketvirtadienį apie 12 val. 22 min. Biržų r., kelyje Biržai-Raubonys, automobilis „Toyota Avensis“, vairuojamas Panevėžio r. gyventojo (gim. 1980 m.), nepasirinko saugaus važiavimo greičio, nesuvaldė automobilio, nuvažiavo nuo kelio bei atsitrenkė į pakelės medį.

Naujienų srautas
2014-11-28 14:20

VRM bus atliekamas pakartotinis tyrimas dėl K. Jucevičiaus

11|

Vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis nurodė atlikti pakartotinį patikrinimą dėl Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) direktoriaus Kęstučio Jucevičiaus patikimumo. „Pavesta atlikti pakartotinį patikimumo patikrinimą generolo Jucevičiaus atžvilgiu dėl to, kad tas temų, susijusių su jo asmeniu, eskalavimas tikrai yra per ilgas ir kenkiama tiek tarnybos darbingumui, tiek pačiam patikimumui“, - penktadienį BNS sakė ministras.


2014-11-28 14:05

Dėl V. Kotlerovo išdavimo atlikti visi veiksmai

Generalinė prokuratūra teigia atlikusi visus būtinus veiksmus dėl Italijoje sulaikyto įtariamojo Sausio 13-osios byloje Vasilijaus Kotlerovo išdavimo ir tikrina informaciją apie jo buvimo vietą.


2014-11-28 13:48

Jono Radzevičiaus bylos tyrimas – jau finišo tiesiojoje

46|10|

Jono Radzevičiaus, įtariamo, kad vairuodamas girtas pėsčiųjų perėjoje užmušė žmogų, bylos tyrimas sparčiai artėja prie pabaigos. Bylą dar iki didžiųjų metų švenčių tikimasi perduoti teismui. Bylos tyrimą kuruojantis prokuroras Sigitas Jankauskas teigia, kad visi pagrindiniai procesiniai veiksmai atlikti, liudytojai apklausti, visos specialistų ir ekspertų išvados jau gautos.


2014-11-28 13:01

Inauguruotas naujasis ISM rektorius A. Chmieliauskas

Ketvirtadienį inauguruotas naujasis ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto rektorius, mokslų daktaras, docentas Alfredas Chmieliauskas, pranešė universitetas. „Per penkiolika metų iš kelis šimtus studentų turinčios verslo mokyklos tapome geriausiu savo srities universitetu Lietuvoje. Privalome nesustoti ir drąsiai judėti pirmyn. Dabar yra metas, kai galime tapti viso regiono balsu bei pasidalinti unikalia Rytų ir Vidurio Europos šalių patirtimi su tarptautine bendruomene“, – pranešime cituojamas A.Chmieliauskas.


2014-11-28 12:39

Mašinos parblokštas vilkas neišgyveno

5

Šiaulių regione – dar vienu vilku mažiau. Kelmės rajono miške aptiktas negyvas vilkas, kurį, tikėtina, partrenkė pravažiuojantis automobilis. Miško žvėris žuvo iškart po to, kai Šiaulių regione buvo paskelbta 2014-2015 m. sezono vilkų medžioklės pabaiga. Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentui (ŠRAAD) apie užmuštą vilką pranešė Vainagių – Lygumų medžiotojų būrelio pirmininkas. Medžiotojams apie Vainagių miške rastą vilko kūną papasakojo Jadvygavos (Kelmės r.) kaimo gyventoja.


2014-11-28 12:33

A. Paulauskas: „Šiandien nyksta riba tarp terorizmo ir karybos“

13| 

Penktadienį Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitete surengta diskusija dėl Seime atstovaujamų politinių partijų gynybos susitarimo įgyvendinimo.


2014-11-28 12:20

Apie bėdon pakliuvusius paukščius galima pranešti telefonu 112

Į Lietuvą atslinkus žiemai, aplinkosaugininkai vis dažniau sulaukia susirūpinusių piliečių skambučių apie neišskridusius žiemoti paukščius. Aplinkos apsaugos ministerija primena, kad apie ligotus, sužeistus bei paliegusius gyvūnus reikėtų pranešti bendruoju pagalbos telefonu 112.


2014-11-28 12:17

Iš namo pavogti vokiečių karių skiriamieji ženklai

Kėdainiuose iš namo pavogti Antrojo pasaulinio karo laikų vokiečių karių skiriamieji ženklai.


2014-11-28 12:11

Išradingi šiauliečiai iš tepalinės alyvos gamino degalus

3

Šiaulių apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Šiaulių AVMI) kartu su Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos pareigūnais aptiko nelegalų naftos produktų perdirbimo „fabrikėlį“. Šiauliuose sumontuotu įrenginiu buvo perdirbama iš energetikos įmonių įsigyta panaudota tepalinė alyva ir „gaminamas“ produktas, kuris, tikėtina, buvo naudojamas kaip variklių degalai. Minėtos alyvos buvo 20 tonų iš įsigytų 100 tonų. Jas už 130 tūkst. litų nusipirko įmonė, valstybei įsiskolinusi beveik 0,5 mln. litų. Ten pat rasta ir 1300 l dyzelinio kuro be įsigijimo dokumentų.


2014-11-28 11:46

Varėnos rajone neblaivus vyras įtariamas užmušęs katiną

10

Neblaivus Varėnos rajono gyventojas įtariamas neblaivus užmušęs katiną, pranešė policija.


2014-11-28 10:55

Kaune automobilis partrenkė ne vietoje į gatvę išėjusią moterį

1

Ne vietoje į gatvę išėjusi senolė Kaune buvo partrenkta automobilio ir atsidūrė ligoninėje.


2014-11-28 10:51

Istorinė Ventės rago švyturio „kepurė“ grįžo į savo vietą

1|16

Pusantro mėnesio kruopštaus kvalifikuoto darbo – ir meistriškai nušlifuoto metalo cilindrinė dalis su kupolu ir turėklais apjuosta apžvalgos aikštele ketvirtadienį buvo pakelta ten, kur nuo 1863 metų stovėjo – ant Ventės rago švyturio viršūnės, kuri nuo spalio vidurio šiemet dunksojo be apžvalgos aikštelės, žibinto ir balto kupolo stoginės su bumbulu virš jos. Ne bet kokio, o iš tikro vario, sako meistrai.


2014-11-28 10:42

Per savaitę šalies keliuose žuvo 8 žmonės

Lietuvos kelių policijos tarnyba informuoja, kad per savaitę, lapkričio 21–27 dienomis (penktadienį–ketvirtadienį), šalies keliuose, pirminiais duomenimis, įvyko 81 eismo įvykis. Žuvo aštuoni eismo dalyviai: keturi pėstieji, trys keleiviai, vienas vairuotojas (šeši vyrai ir dvi moterys). Jų amžiaus vidurkis – 50 metų.


2014-11-28 10:03

Kodėl suomiai turi 220 tūkst. rezervo karių, o mes tik 4 tūkst.?

91

Kiek lietuvių savanoriškai eitų ginti tėvynės iškilus grėsmei šalies saugumui? Kas ir kaip šiuos savanorius koordinuotų? Penktadienį Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitete surengta diskusija dėl Seime atstovaujamų politinių partijų gynybos susitarimo įgyvendinimo, o ypač daug dėmesio skirta kariuomenės rezervo atnaujinimo ir išplėtimo temai.


2014-11-28 10:01

Nuo Lietuvos kaimo pavargę ūkininkai svajoja apie Baltarusiją

712|16| 

Išsišokimais ir konfliktais su valdžia garsėjanti sugyventinių Jurgitos Šereikytės ir Vinco Paleko pora iš Palūkalnio kaimo (Rietavo sav.) tėškė dar kartą. Devynis vaikus auginantys ūkininkai pavasarį ketina kraustytis į Baltarusiją ir ten visiems viešai pasakoti, kokį persekiojimą patyrė savo tėvynėje. Kaimiečiai, kurių sodyboje netvarka badyte bado akis, iš tiesų parduoda gyvulius, netrukus žada ieškoti ir likusio turto pirkėjų.


2014-11-28 10:01

Panevėžyje girtas vairuotojas sužalojo pareigūną

4

Panevėžyje girto vairuotojo vairuojama mašina rėžėsi į sustojusį policijos automobilį. Per incidentą nukentėjo policininkas. Kaip pranešė Panevėžio policija, ketvirtadienį apie 1 val. 16 min. Panevėžyje, Beržų g. ir Ramygalos g. sankryžoje, degant raudonos spalvos draudžiamam šviesoforo signalui, automobilis „VW Passat“, kurį vairavo girtas panevėžietis (gim. 1986 m.), viršijo leistiną greitį, nesilaikė atstumo bei atsitrenkė į sustojusį automobilį „Škoda Oktavia“, kurį tarnybos metu vairavo Panevėžio m. policijos tyrėjas R.L. (gim. 1982 m.).


2014-11-28 09:57

Vilniaus Sudervės kapinėse ketinama rengti kolumbariumą

1

Vilniaus savivaldybė skelbia konkursą kolumbariumo įrengimui Vilniaus Sudervės kapinėse.


2014-11-28 09:48

Vilniaus rajone nukentėjo atšvaitus pamiršęs nepilnametis

Vilniaus ligoninėje atsidūrė nepilnametis, kurį einantį tamsiu Vilniaus rajono keliu partrenkė automobilis. Nepilnametis tamsoje keliu ėjo be šviesą atspindinčių elementų.


2014-11-28 09:27

Kaune - sąmyšis dėl neaiškios kilmės medžiagų

2

Visos Kauno specialiosios tarnybos ketvirtadienio vakarą buvo sukeltos ant kojų radus du litrus neaiškios kilmės medžiagų. Kaip pranešė Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas, ketvirtadienį apie 20 val. 15 min. Kauno ugniagesiai buvo iškviesti į Prancūzų g. Gelbėtojams policija pranešė, kad atviroje teritorijoje rasti du indai su neaiškios kilmės medžiaga.


2014-11-28 09:21

Girtas vyras Kaune sumušė policininką

4

Kauno policija sulaikė ir uždarė į areštinę girtą vyrą, kuris sumušė pareigūną.