Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
  • Lietuvos diena
  • Aktualijos iš Lietuvos

Lietuvos diena – aktualijos, nelaimės, kriminalai, kultūra, gamta. Lietuvos dienos objektyvias žinias skaitykite lrytas.lt internetiniame naujienų portale.

JAV šarvuočiai Lietuvoje – nedviprasmiškas signalas Rusijai

473|36| 

Klaipėdos uoste garsiai riaumodama iš ką tik atplaukusio laivo trečiadienį riedėjo šarvuota JAV pėstininkų kovos technika. Šiomis dienomis šarvuočiai iš laivų kraunami ir kituose uostuose prie Baltijos jūros – Latvijoje, Lenkijoje, Estijoje. Kai kur iš laivų rieda ne tik šarvuočiai, bet ir kovos tankai M1A1 „Abrams“. Baltijos jūros regione keičiasi rotaciniu pagrindu dislokuoti JAV kariai. Amerikiečių desantininkus keičia pėstininkai, su savimi iš Teksaso atsigabenantys ir savo sunkiąją techniką, įskaitant 20 tankų. Tiesa, Lietuvoje mes kol kas šių grėsmingų karo monstrų neišvysime, tačiau jie bus visai netoli – mūsų kaimynų žemėje.

Vagys ir benamiai – tikrieji sostinės Pilies gatvės valdovai

45|10

Ištiestomis rankomis turistus pasitinkanti puošniausia ir seniausia Vilniaus senamiesčio gatvė išgyvena vagišių ir gatvės muzikantų šturmą. Pilies gatvės gyventojai nežino, ko griebtis, nes policija ir savivaldybė – bejėgės. „Ne kartą skambinome policijai, kai patiems neišeina išprašyti. Dažniausiai atvažiuodavo, bet kartais būdavo, kad patys išeidavo, kol ji atvykdavo. Policija važiuodavo maždaug pusvalandį, todėl turėdavo laiko pabėgti“, – lrytas.lt kalbėjo Pilies gatvėje įsikūrusios parduotuvės darbuotoja Lina.

Pensininkų gyvenimas Lietuvoje – kaip Tadžikistane

112

Lietuva šiemet užėmė 60 vietą vyresnių kaip 60 metų žmonių gyvenimo kokybės reitinge, kurį kasmet, minint pagyvenusių žmonių dieną – spalio 1-ąją – sudaro nevyriausybinė organizacija „HelpAge International“. Geriausia šalimi senjorams pripažinta Norvegija, o į dešimtuką dar pateko šios šalys (eilės tvarka): Švedija, Šveicarija, Kanada, Vokietija, Nyderlandai, Islandija, JAV, Japonija ir Naujoji Zelandija.

Vadas J. V. Žukas – apie tai, ko reikia Lietuvos kariuomenei

35|2|

Sprendimas Lietuvos kariuomenę formuoti vien iš profesionalų greitai gali būti svarstomas iš naujo. Pritrūkus profesionaliųjų karių, formuojant karinius dalinius vėl tektų grįžti prie šauktinių klausimo ar dalinės privalomosios karinės tarnybos. Apie šalies kariuomenės situaciją „Lietuvos ryto“ televizijos aktualių pokalbių laidoje „Lietuva tiesiogiai“ su žurnaliste Daiva Žeimyte kalbėjosi Lietuvos kariuomenės vadas generolas majoras Jonas Vytautas Žukas.

Įspūdingas laimikis – surasta pagrobto turto už 1,5 mln. litų

15|10

Rugsėjo 29-osios vakare Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai Kauno mieste ir rajone pradėjo didelio masto specialiąją operaciją, kurios metu patikrino 482 transporto priemones bei 543 asmenis.

A. Ūso artimieji L. Plėšnienei neketina atleisti melo

447|2

Apie nesamas dėmes ant Andriaus Ūso lyties organo visai Lietuvai pasakojusi gydytoja onkologė Laima Plėšnienė išvengė bylos dėl melagingų liudijimų, bet gali sėsti į teisiamųjų suolą dėl šmeižto. Prieš dvejus metus per vieną Lietuvos televiziją parodytas L.Plėšnienės pasakojimas ją persekioja iki šiol.

V. Baltraitienė atskleidė, kokius mokytojus vertina labiausiai

3

Lietuvos žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė prisimena, kai pirmą kartą žengė į mokyklą. „Nebuvau lankiusi jokių darželių, taigi Telšių Žemaitės vidurinė mokykla man buvo pirmoji institucija, kurios duris aš pravėriau. Tai buvo labai didelis, nepakartojamas įvykis mano gyvenime. Jį iki šiol prisimenu labai šiltai, labai šviesiai, kaip ir savo pirmąją mokytoją Vandą Banienę, kuri man buvo kaip mama. Prisimenu jos išorę, bruožus, balsą, nors jos jau ir nebėra“, - teigia ministrė. V.Baltraitienės teigimu, tokio gilaus įspūdžio jai vėliau nepaliko joks kitas mokytojas.

Naujienų srautas
2014-10-01 17:57

Nemune pasiklydęs žvejys nenorėjo pas Rusijos pasieniečius

4

Vileikių užkardos pasieniečiai pagelbėjo iš valties Nemune žvejojusiam klaipėdiečiui, kuris dėl tamsos prarado orientaciją ir pabūgo atsidurti Rusijos krante. Prieš ketverius metus šiam vyrui ne savo noru panašiomis aplinkybėmis jau teko turėti reikalų su Rusijos pareigūnais.


2014-10-01 17:33

Kelyje prie Kauno - 85 metų senolės žūtis

Kauno apskrityje - dar viena skaudi eismo nelaimė. Šįkart po automobilio ratais žuvo 85 metų pėsčioji.


2014-10-01 17:26

Baigėsi NATO karinių oro pajėgų treniruotė virš Baltijos šalių

2|8

Rugsėjo 30 – spalio 1 dienomis Baltijos šalių oro erdvėje vyko Baltijos regiono karinių oro pajėgų treniruotė, kurią jau devynioliktą kartą organizavo NATO Vyriausioji oro pajėgų vadavietė Ramšteine, Vokietijoje. Šįkart Estijoje vykusioje treniruotėje Baltijos šalių karinės oro pajėgos treniravosi kartu su NATO sąjungininkais ir partneriais – Kanados, Portugalijos, Vokietijos, Nyderlandų, Švedijos ir Suomijos karinėmis oro pajėgomis.


2014-10-01 17:17

Detektyvas Kauno apylinkės teisme – be pabaigos

34|5|

Kilus skandalui dėl mįslingai dingusio garso įrašo ir grasinimo lrytas.lt žurnalistei Kauno apylinkės teismas nebenagrinės privataus kaltinimo bylos. Trečiadienį paaiškėjo, jog žurnalistei grasinęs asmuo tikrai turėjo informacijos, kurią galėjo žinoti tik siauras teismo darbuotojų ratas. Grasinimų nepateikti teisme mįslingai dingusio garso įrašo sulaukusi reporterė Jurgita Noreikienė trečiadienį įvykdė savo pilietinę pareigą. Ji privataus kaltinimo bylą nagrinėjančiam Kauno apylinkės teismui pristatė įrašo kopiją.


2014-10-01 16:51

Lietuviška gimnazija Vokietijoje neranda direktoriaus

Vokietijoje įsikūrusi lietuviška Vasario 16–osios gimnazija paskelbė naują konkursą į direktoriaus postą. Naujas konkursas paskelbtas šią savaitę, pretendentų dokumentų laukiama iki lapkričio 10-osios.


2014-10-01 16:46

Šiaulių valdžia nutraukė sutartį su styginio transporto kūrėju

26|5

Vos prieš mėnesį rankomis su proveržį styginio transporto srityje žadėjusia, tačiau įtarimų šalies vadovams sukėlusia kompanija „Rail Skyway Systems Ltd“ sukirtusi Šiaulių miesto valdžia trečiadienį investicijų sutartį nutraukė. Nutraukus sutartį kompanijai „Rail Skyway Systems Ltd“ per penkias dienas turės būti grąžintas ir milijono litų užstatas.


2014-10-01 16:24

Lietuva gali siųsti karinius instruktorius į Iraką

4

Lietuva yra pasirengusi siųsti keletą karinių instruktorių į Iraką rengti vietos pajėgas, kurios kovoja su „Islamo valstybe“ pasivadinusia džihadistų organizacija, trečiadienį pranešė krašto apsaugos ministras Juozas Olekas.


2014-10-01 15:55

Po nuosprendžio už nužudymą – kelionė į Ispaniją

4|5

Trečiadienį Šiaulių apygardos teisme nuosprendį už nužudymą išgirdusio 32 metų Vitalijaus Varanavičiaus laukia kelionė į Ispaniją. Būsimos kelionės rūpesčiai nuteistojo pečių neslegia. Į Saragosoje (Ispanija) esantį kalėjimą, kur turi atlikti bausmę už šioje šalyje įvykdytą nusikaltimą, V.Varanavičių nuveš pareigūnai.


2014-10-01 15:43

Marijampolės pensininkai neišpeikė mero vaišių

8|8

Tarptautinę pagyvenusių žmonių dieną Marijampolės senjorai rinkosi į Trečiojo amžiaus universiteto mokslo metų pradžios šventę bei į 68 metų Marijampolės mero Vidmanto Brazio organizuotas vaišes. Į pastarąjį mero kvietimą trečiadienį atsiliepė per 200 miesto senjorų. Retai pramogaujantys pensininkai džiaugėsi galimybe susitikti su pažįstamais bendraamžiais.


2014-10-01 15:32

Diskusijos dėl Žaliojo tilto skulptūrų užgesintos iki pavasario

10

Tęsiantis protesto akcijoms dėl Žaliojo tilto sovietinių skulptūrų Vilniuje, Valstybinė kultūros paveldo komisija diskusiją dėl jų likimo atidėjo iki pavasario. Pasak komisijos pirmininkės Gražinos Drėmaitės, tarptautinę konferenciją, kurioje būtų diskutuojama dėl sovietinio paveldo, ketinama surengti kovo arba balandžio mėnesį.


2014-10-01 15:31

Kaliniams skirtus narkotikus ir telefonus perėmė pareigūnai

2

Trečiadienį apie 1 val. 45 min. Marijampolės pataisos namų apsaugos poste budėjęs pareigūnas informavo, kad nuo renovuojamo gyvenamojo pastato, esančio Sporto g. 5, stogo į šalia esančią įstaigos teritoriją buvo įmesti du paketai. Gavę pranešimą, tarnybą vykdantys prižiūrėtojai skubiai nubėgo į įvykio vietą.


2014-10-01 15:21

Mylimąją nužudęs Panevėžio rajono gyventojas stos prieš teismą

2| 

Teismui perduota trijų vaikų motinos nužudymo byla. Į teisiamųjų suolą sės buvusią mylimąją nužudęs jaunas Panevėžio rajono gyventojas. Kaip pranešė Panevėžio apygardos prokuratūra, 2014 m. gegužės 19 d. 19 val. Panevėžio rajone, greta Klevečkinės kaimo esančiame miške, ant galinės automobilio „Audi“ sėdynės policijos pareigūnai rado nuo durtinių žaizdų mirusią jauną moterį, kaip vėliau paaiškėjo – 29 metų trijų vaikų mamą N.M. Netoli automobilio sėdėjo ir 25 metų Panevėžio rajono gyventojas A.L. Jį pareigūnai tragiško įvykio vietoje sulaikė kaip įtariamąjį moters nužudymu.


2014-10-01 15:15

Prezidentė priėmė Čekijos ambasadoriaus skiriamuosius raštus

2

Prezidentė Dalia Grybauskaitė priėmė Čekijos ambasadoriaus Bohumilo Mazaneko skiriamuosius raštus.


2014-10-01 15:01

Mikroautobusas partrenkė neatsargų vaiką

2|3

Trečiadienio popietę nelaimė ištiko berniuką, kuris ketvirtajame kelio Šilutė-Rusnė kilometre buvo partrenktas mikroautobuso „VW Transporter“. Pasak mikroautobuso vairuotojo, autobusų stotelėje sustojo autobusas, iš kurio išlipo dvi mergaitės ir berniukas. Jie kurį laiką ėjo kelkraščiu, kai staiga prieš pat „VW Transporter“ išbėgo berniukas.


2014-10-01 14:32

Žurnalistas užčiuopė lietuviškos mafijos ir KGB ryšius

27|2

Didelio skaitytojų susidomėjimo sulaukusių knygų apie Lietuvos šešėlinio pasaulio paslaptis autorius Dailius Dargis skaitytojams siūlo naują kūrinį – „Mafijos kronikos“. Čia bandoma išrutulioti iki šiol miglotą, mitais apraizgytą temą – apie lietuviškos mafijos ir sovietų slaptosios tarnybos KGB ryšius. „Pas Henriką Daktarą (Henytę) sovietinių laikų pabaigoje lankydavosi paslaptingas vyriškis iš Kauno milicijos. Prie „Tartu” kavinės apšvarinti ir brangios sekimo technikos netekę kagėbistai vėliau dėl to pasikvietė H.Daktarą pašnekesio. Jau vien faktas, kad Henytė buvo kalinamas KGB rūmuose Vilniuje, kelia įdomių minčių“, - sakė D.Dargis.


2014-10-01 14:16

Pensininkai liejo apmaudą dėl pensijų ir ašaras dėl euro

83|18| 

Tarptautinę pagyvenusių žmonių dieną Lietuvos pensininkai paminėjo eitynėmis Seimo link. Pensininkai reikalavo grąžinti per sunkmetį sumažintų pensijų dalį. Dar liepos mėnesį Socialinės apsaugos ir darbo ministerija skelbė, kad yra pasiruošusi pradėti per krizę sumažintų pensijų grąžinimą. Skirtingai, nei įprasta, šiais metais papildomai esą skolintis tam nereikės, nes „Sodros“ pajamos viršija planus 130 mln. litų.


2014-10-01 14:15

Įkliuvo suklastotą vairuotojo pažymėjimą pateikęs latvis

Kalvarijos pasieniečiai sulaikė Latvijoje gyvenantį vyrą, kuris dokumentų patikros metu pateikė suklastotą šios šalies vairuotojo pažymėjimą.


2014-10-01 14:14

Kauno krašte – gyvūnų skiepijimo akcija

Kaune ir Kauno rajone spalio 2 – 3 dienomis vyks gyvūnų skiepijimo nuo pasiutligės akcija, kurią rengia Kauno valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (KVMVT) drauge su privačiomis keturkojų gydyklomis. Gyvūnų savininkams už skiepus reikės sumokėti mokestį, kuris neviršys 5 litų.


2014-10-01 14:12

Iš Airijos išsiųstas vyras su su policija aiškinsis ir Lietuvoje

2

Vilniaus oro uosto užkardos pasieniečiai sulaikė iš Airijos išsiųstą Anykščių rajono gyventoją, kurio paiešką policija buvo paskelbusi ir Lietuvoje.


2014-10-01 14:08

Varėnos rajone pasieniečiai sulaikė cigaretes vežusį plungiškį

Varėnos rajone VSAT pareigūnai sulaikė kontrabandines cigaretes vežusį plungiškį. Su įkalčiais įkliuvusiam vyrui gresia bauda arba laisvės atėmimas.