Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
  • Lietuvos diena
  • Aktualijos iš Lietuvos

Lietuvos diena – aktualijos, nelaimės, kriminalai, kultūra, gamta. Lietuvos dienos objektyvias žinias skaitykite lrytas.lt internetiniame naujienų portale.

Prie elektrinės uždarymo aruodo – „Gazprom“ konsultantai

31

Uždaromą Ignalinos atominę elektrinę konsultuos ir „Gazprom“ teisininkai. Už valandą patarimų Lietuvoje jiems bus mokama per tūkstantį litų. Tokia žinia šokiravo Vyriausybę, tačiau išprašyti teisininkų kontorą „DLA Piper“ jau per vėlu. Atominės elektrinės vadovybė teisinasi, kad konsultantai laimėjo pasiūlę mažiausią kainą. O domėtis kitais jų klientais nenumato jokie įstatymai.

Ar Lietuva pajėgi apsisaugoti nuo povandeninių „svečių“?

97|11| 

Jau kelias dienas prie Švedijos karinės pajėgos šukuoja Stokholmo salyno vandenis, ieškodamos rusų povandeninio laivo. Kad pastarasis nepastebėtas galėjo prasmukti prie pat Švedijos sostinės, turėtų kelti nerimo ir lietuviams. O jei toks atvejis pasikartotų Klaipėdoje? Ar Lietuva pajėgi apsaugoti savo strateginį uostą ir tokius objektus kaip Suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalas?

Seimo kirtis žiniasklaidai: apie turinį spręs ir Bažnyčia

229|2

Jau rytoj Seime gali būti priimtos įstatymo pataisos, nulemsiančios šalies žiniasklaidos ateitį. Po metus trukusių kalbų, kaip sustiprinti Lietuvos žurnalistų ir leidėjų etikos komisijos (LŽLEK) darbą, Seimas smogia iš peties. Konservatoriaus Jurgio Razmos užregistruotos visuomenės informavimo įstatymo pataisos privertė išsižioti ne tik žiniasklaidą, bet ir pačius Seimo narius. J.Razma ketvirtadienį Seime skubos tvarka užregistravo pataisas, kuriose ypatingos galios spręsti dėl žiniasklaidos suteikiamos Lietuvos katalikų bažnyčios Vyskupų konferencijai bei pačiam Seimui.

A. Butkevičius: „Koalicijos partneriai pasidavė populizmui“

32|2

Jeigu valdantieji nesusitars dėl pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvatinio 9 proc. tarifo šildymui naikinimo ir jo padidinimo iki 21 proc. nuo 2015-ųjų, daugiau šioje kadencijoje prie lengvatinio PVM tarifo šildymui nebebus grįžtama, sako premjeras. Tai Algirdas Butkevičius pareiškė po to, kai valdančiosios koalicijos išplėstiniame frakcijų pasitarime, kaip ir ryte politinėje taryboje, socialdemokratams, „tvarkiečiams“ ir „darbiečiams“ nepavyko susitarti dėl šildymo PVM tarifo didinimo.

Sugalvojęs į namus patekti pro balkoną, sulaukė policijos

3

Pirmadienio rytą į namus neįprastu būdu grįžęs P.Vaičiūno gatvės gyventojas sulaukė policijos dėmesio. Tačiau paaiškėjo, kad grotomis lipęs vyras – ne vagis, o buto šeimininkas. Maždaug 11 val. 50 min. bendruoju pagalbos telefonu paskambinusi moteris dispečerę informavo, kad priešais esančiame name P.Vaičiūno gatvėje mato pro balkoną į antrame aukšte esantį butą lipantį tamsiai apsirengusį vyrą.

Dėl sunkios traumos mirė odos dizainerės I. Serapinienės vyras

33|4

Išskirtinių rankinių dizainerės ir mados namų „Sirena“ įkūrėjos kaunietės Irenos Serapinienės namuose – skaudi nelaimė. Moteris staiga neteko 52 metų vyro Valdo Serapino, su kuriuo beveik du dešimtmečius koja kojon žengė plėtodama verslą.

Vilniuje iš balkono krinta meškiukai ir kibirai

13|6| 

Tėvai, vesdami vaikus į darželį Vilniaus Skroblų gatvėje, stengiasi pridengti jų galvas ir kuo greičiau prabėgti pro penkiaaukštį namą. Iš antro aukšto balkono šio namo gyventoja mėto atliekas, tarp kurių pasitaiko ir didokų – kibirų, gelžgalių, klozeto dalių bei šiaip visokio kieto šlamšto. Po penkiaaukščio langais jau šmirinėja naujagimio šuniuko dydžio žiurkės, laiptinėje į legionus telkiasi ūsuotoji tarakonų kariauna. Kaimynai krūpčioja iš baimės, bet keistuolei kaimynei nieko negali padaryti nei policija, nei namo prižiūrėtojai.

Naujienų srautas
2014-10-20 22:46

Žydų krauju permirkusiame VII Kauno forte – netikėtas vizitas

24|9

Kaune kilęs skandalas dėl VII forte, šiukšlių maišuose saugomų čia nužudytų nacių aukų palaikų, sudomino ir rabinus. Pirmadienį Kaune lankėsi Europos žydų kapinių išsaugojimo komiteto atstovai apžiūrėjo palaikų fragmentus, virgulėmis tyrė masinę kapavietę, tikino nustatę jos ribas.


2014-10-20 21:16

Kaip kauniečiai žada padėti benamiams?

1|6|

Pirmadienį Kauno Laisvės alėjoje startavo akcija „Neremk priklausomybės“. Jos metu miesto centre veikiančiuose baruose, restoranuose ir viešbučiuose buvo dalijamos specialios skrajutės, kuriose pateikiama informacija, kaip kitaip padėti asocialiems asmenims užuot aukojus jiems pinigus. Lankstinuke nurodytos vietos, kuriose suteikiama nakvynė, maistas bei drabužiai.


2014-10-20 20:25

Konservatorių valdžia neišsirenka kandidato į Vilniaus mero kėdę

13| 

Pirmadienio vakarą posėdžiavęs Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) prezidiumas nutarė partijos Vilniaus sueigai surengti visuotinus kandidato į merus rinkimus.


2014-10-20 20:02

Pogrindinio automobilių laužyno savininkui – bauda

2

Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento (ŠRAAD) Šiaulių rajono agentūros darbuotojai pričiupo ir nubaudė nelegalaus automobilių laužyno šeimininką. Pogrindinis prekeivis mašinas ardė Šiaulių pašonėje esančioje Aleksandrijos gyvenvietėje. Sodyboje rasta keletas išardytų mašinų, krūvos jau išmontuojų „donorų“ detalių.


2014-10-20 19:35

Justiniškėse, Vilniuje, susidūrė du automobiliai

1|2

Pirmadienio vakarą Vilniuje, Justiniškėse, susidūrė automobiliai BMW ir „Honda“. Aiškintis įvykio aplinkybių atvyko policijos pareigūnai.


2014-10-20 19:10

Per operaciją Anglijoje sulaikyti „lukšiniai“ ir jų lyderis

23|8

Šią savaitę Lietuvos kelių policijos tarnybos pareigūnai kartu su kolegomis iš Lenkijos ir Rumunijos dalyvauja Birmingame vykdomoje tarptautinėje specialiojoje policinėje priemonėje „Trivium III". Šią priemonę organizuoja Europos kelių policijos tinklo TISPOL ir Jungtinės Karalystės Centrinės greitkeliu policijos valdyba.


2014-10-20 18:34

Seime apsilankė S. Kovalevskajos mokyklos mokiniai

45|9|

Į sukarintas stovyklas Rusijoje esą vykstantys Vilniaus Sofijos Kovalevskajos vidurinės mokyklos mokiniai apsilankė Seimo rūmuose. „Su mokiniais kalbėjomės apie tai, ką ir siūliau rugpjūčio mėnesį įvairioms mokykloms. Apie Lietuvos valstybingumą“, – lrytas.lt po susitikimo su S.Kovalevskajos mokyklos moksleiviais kalbėjo parlamentaras Arvydas Anušauskas. Jis susitikimą ir inicijavo.


2014-10-20 18:16

Ūkio viceministru paskirtas Gediminas Onaitis

Pirmadienį ūkio viceministro pareigas pradėjo eiti Gediminas Onaitis, iki šiol vadovavęs energijos efektyvumo ir atsinaujinančių energijos išteklių finansavimo konsultacijas teikiančiai įmonei. Į šį postą klaipėdietį delegavo partija „Tvarka ir teisingumas“.


2014-10-20 18:00

Premjeras pareigūnams žada truputį didesnes algas

4

Kitąmet statutiniams pareigūnams darbo užmokestis truputį turėtų didėti, sako premjeras socialdemokratas Algirdas Butkevičius. „Truputį tikrai didinsime“, - pirmadienį BNS sakė Vyriausybės vadovas. Jis teigė nenorįs nurodyti jokių skaičių, nes dar nesutarta, kiek tiksliai lėšų papildomai.


2014-10-20 17:32

Teismas sprendžia dėl neblaivaus vairavusio A.Matonio atleidimo

4

Vilniaus apygardos administracinis teismas pirmadienį uždarame teismo posėdyje išnagrinėjo buvusio vyriausiojo komisaro, Lietuvos kriminalinės policijos biuro viršininko Algirdo Matonio skundą Policijos departamentui dėl sprendimo atleisti jį iš vidaus tarnybos panaikinimo. Teismas savo sprendimą šioje administracinėje byloje skelbs lapkričio 10 dieną.


2014-10-20 17:13

Anykščių policija atskleidė žiaurų moters nužudymą

2

Anykščių policijos pareigūnai nepatikėjo nelaimingo atsitikimo versija ir atskleidė žiaurų moters nužudymą. Kaip rašoma Utenos apskrities VPK pranešime, praėjusį antradienį apie 16 val. 50 min. Bendruoju pagalbos centro telefonu buvo gautas pranešimas, kad savo namuose nuo užsidegusių drabužių apdegė 48 metų moteris, gyvenanti Anykščių r., Gikonių kaime.


2014-10-20 17:04

Už gydytojų klaidas siūlo mokėti iš specialaus fondo

2

Lietuvos gydytojų sąjungos prezidentas Liutauras Labanauskas sako, kad devynerius metus galiojanti pacientams padarytos žalos atlyginimo tvarka yra labai sudėtinga ir neefektyvi, ją reikėtų keisti atsisakant civilinio draudimo ir įkuriant specialų fondą žalai atlyginti.


2014-10-20 16:32

Kauno centre rasta sprogmenų, uždaryta gatvė

13| 

Pirmadienį po pietų Kaune, rekonstruojamuose LSMU rūmuose aptikus kovinių granatų, policija kelioms valandoms buvo uždariusi eismą A.Mickevičiaus gatve, įvestas veiksmų planas "Skydas". Jis atšauktas tik apie 16 val., išminuotojams išgabenus sprogmenis.


2014-10-20 16:29

Š. Birutis paaiškino, kodėl aktoriai neverti atlyginimų

20

Beveik trečdalis aktorių ir solistų yra nepakankamai užimti, tad Lietuva neturėtų mokėti nedirbantiems aktoriams, sako kultūros ministras Šarūnas Birutis. Taip ministras atremia praėjusią savaitę išsakytus aktorių nuogąstavimus dėl ministerijos parengtos nacionalinių ir valstybinių teatrų reformos, pagal kurią teatrai galėtų tapti viešosiomis įstaigomis, o su aktoriais būtų sudaromos terminuotos darbo sutartys iki penkerių metų.


2014-10-20 15:46

Pasieniečiai sulaikė Danijoje vogtą vienatūrį

2

Kalvarijos užkardos pareigūnai sulaikė Danijos teisėsaugininkų ieškotą automobilį „Volkswagen Touran“. Jį vairavęs Kauno rajono gyventojas uždarytas į areštinę.


2014-10-20 15:44

Vilkaviškio r. pasieniečiai aptiko nuo karo užsilikusią miną

1

Vilkaviškio rajone palei sieną su Rusija patruliavę VSAT pareigūnai aptiko nuo Antrojo pasaulinio karo laikų užsilikusią miną. Pavojingą radinį, kuriame buvo išlikęs sprogdiklis ir sprogstamoji medžiaga, išminuotojai išvežė sunaikinti.


2014-10-20 15:40

Sprukusį kontrabandininką krūmuose surado aviganis Rolfas

1|4

Šalčininkų rajone Gintaro Žagunio užkardos pasieniečiams persekiojant kontrabandininką buvo panaudotas tarnybinis ginklas. Krūmuose mėginusį pasislėpti bėglį surado tarnybinis vokiečių aviganis Rolfas.


2014-10-20 15:34

Pensininkė Ukmergėje pati sulaikė kišenvagę

Pensininkė Ukmergės miesto gyventoja pati sučiupo kišenvagę, praneša Vilniaus apskrities VPK.


2014-10-20 15:31

Teismas nestabdo Lukiškių kalėjimo iškeldinimo konkurso

Teismas dar kartą nesutiko stabdyti jau daugiau nei dvejus metus vykstančio Lukiškių kalėjimo iškeldinimo konkurso. Apeliacinis teismas spalio 16 dieną nepritaikė laikinųjų apsaugos priemonių ir paliko nepakeistą Vilniaus apygardos teismo liepos 21 dienos nutartį. Teismas pažymėjo, kad „City Service“ ir „Realco statybos“ prašymas stabdyti konkursą jau ne kartą nebuvo patenkintas įvairiuose teismuose.


2014-10-20 15:29

A. Butkevičius: bus sprendžiama dėl FNTT pertvarkos

Vyriausybė svarstys dėl galimos Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) pertvarkos, sako premjeras Algirdas Butkevičius.