Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
  • Lietuvos diena
  • Aktualijos iš Lietuvos

Lietuvos diena – aktualijos, nelaimės, kriminalai, kultūra, gamta. Lietuvos dienos objektyvias žinias skaitykite lrytas.lt internetiniame naujienų portale.

Kraupi latvių kelionė Lietuvoje: žuvo moteris, sužeisti 4 vaikai

149|7

Namo iš Didžiosios Britanijos per Lietuvą važiavusi latvių šeima pateko į kraupią nelaimę. Šeštadienio popietę, 15 val. 40 min., Bendrajame pagalbos centre gautas pranešimas, kad Kėdainių r. Pelėdnagių sen., Saviečių k. susidūrė krovininis automobilis ir lengvasis automobilis ir yra prispaustų žmonių.

J.Radzevičius: „Jei ne šeimos palaikymas, būčiau išprotėjęs“

524|11|

Televizijos laidų vedėjas Jonas Radzevičius Kalėdų laukia sunkia širdimi. Penkių vaikų tėvą slegia kaltė dėl vilniečio, kurį partrenkė automobiliu, žūties. Kaltininkas atleidimo prašė klūpodamas. Ekrano žvaigždė pirmą kartą prabilo po tragiškos avarijos, kuri skaudžiai paženklino ne tiktai jo, bet ir kitos šeimos gyvenimą. Teismo laukiantis 38 metų J.Radzevičius davė išskirtinį interviu „Lietuvos rytui“.

Sekmadienio rytą liepsnose sudegė automobilis ir jo vairuotojas

4

Sekmadienį, apie 5val. ryto Šilutės r. Tarvydų kaime liepsnojo automobilis. Nuošaliame kelyje, tiksliau akligatvyje, atsirėmęs į perkasto kelio griovio kraštą degė "Mitsibishi space wagon".

Lietuva ir Lenkija kartu kovos su nusikaltimais pasienyje

5

Lietuva ir Lenkija numato sustiprinti pasienio tarnybų bendradarbiavimo centrą policijos ir muitinės pajėgomis. „Mes su kolegomis Lenkijos pasieniečiais tam centre dirbame jau seniai, jau nuo 2006 metų, bet iškilo būtinybė, reikia ir daugiau teisėsaugos institucijų - ir policijos, ir muitinės, tai šitie visi derinimo veikamai tiek iš vienos, tiek iš kitos pusės vyksta. Gal šiek tiek ir ilgiau užtruko, bet dabar jau į pabaigą - kad ten dirbtų visos tos žinybos“, - BNS sakė Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) vadas generolas Vainius Butinas.

Belgija uždaro 18 diplomatinių atstovybių

3

Belgija, taupydama lėšas, uždaro ambasadą Vilniuje ir dar 17 diplomatinių atstovybių ir konsulinių įstaigų. Belgijos ambasada penktadienį pranešė, kad uždarius ambasadą Belgijos diplomatinius ir konsulinius klausimus Lietuvoje perims ambasada Varšuvoje. Taip pat bus uždaromos ambasados ir kitose Baltijos valstybėse - ambasados Taline funkcijas perims Helsinkis, Latvijos - Stokholmas.

Parlamentarams nepasisekė - jų neišleidžia į Taivaną

2

Nenorėdama supykdyti Kinijos, Seimo valdyba atšaukė prieš kelias dienas duotą leidimą trims parlamentarams vykti į Taivaną. Parlamento vadovybė tokį sprendimą priėmė po premjero Algirdo Butkevičiaus susitikimo su Kinijos premjeru savaitės pradžioje Serbijoje.

Prakartėlėje netoli Kauno rotušės šieną rupšnoja avytė Sigutė

23|15

Savaitgalį naujais gyvais įnamiais praturtėjo tradiciškai prieš gražiausias metų šventes Kauno senamiestyje, Rotušės aikštėje, pastatoma prakartėlė. Mediniame namelyje avytė Sigutė gyvena su ėriuku, kuriam mažieji kauniečiai turės išrinkti ar sugalvoti vardą.

Naujienų srautas
2014-12-21 10:48

Mažinkite greitį: keliuose formuojasi plikledis

Pasvalio ir Panevėžio rajonuose formuojasi plikledis, barstomi magistraliniai, krašto ir didesnio eismo intensyvumo rajoniniai keliai. Vakariniuose šalies rajonuose dar yra išlikusių slidžių ruožų. Šilutės, Jurbarko, Tauragės, Radviliškio ir Kelmės rajonuose barstomi krašto ir rajoninių kelių pavojingi ruožai.


2014-12-21 10:27

J.Radzevičiaus klūpojo prieš savo aukos artimuosius

220|3

Girtas žmogų suvažinėjęs ir netrukus prieš teismą stosiantis televizijos laidų vedėjas Jonas Radzevičius tikisi turėti užtarėjų. Tai - žuvusiojo aukos artimieji. Ar jie iš tiesų atleido avarijos kaltininkui? Norėdamas išgirsti atsakymą iš pirmų lūpų „Lietuvos rytas“ pasibeldė į Stanislovo Korolevičiaus sesers Zofijos Korolevič-Jucevič namų duris. „Visada troškau patekti į „Teleloto“ televizijos studiją, kad iš arti pamatyčiau žaidimo vedėją Joną Radzevičių – jis man labai patiko. O susipažinome tragiškomis aplinkybėmis.


2014-12-21 10:27

Avarija Plungės rajone: trys žmonės žuvo, du sužeisti

79|9

Naktį iš šeštadienio į sekmadienį slidžiame kelyje Plungės rajone įvyko žiauri avarija, per kurią žuvo trys žmonės ir dar du buvo sužeisti. 23 minutės po vidurnakčio Bendrajame pagalbos centre gautas pranešimas apie tai, kad Plungės rajone, Stalgėnų seniūnijoje, ties Milašaičių kaimu, susidūrė trys automobiliai - žuvo trys vyrai, dar du buvo sužeisti. Į įvykio vietą buvo išsiųstos Telšių apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Plungės priešgaisrinės tarnybos pajėgos.


2014-12-20 22:20

Norvegijos oro uoste - ilgos laukimo valandos lietuviams

42|7

Norvegijoje dirbantys keli šimtai lietuvių, šeštadienį planavusių grįžti į Lietuvą šventėms, netikėtai ir ilgam įstrigo Stavangerio oro uoste.


2014-12-20 21:26

Iš keksų šiauliečiai sudėliojo sveikinimą

2

Šiaulių profesinio rengimo centro (ŠPRC) kolektyvas originaliai pasveikino šiauliečius artėjančių švenčių proga. Konditerininkai iškepė pustrečio tūkstančio keksiukų ir juos sudėjo į kompoziciją.


2014-12-20 21:08

Vygrių vienuolynas

24

Nuo VIII a. pr. m. e. iki XIX a. šioje teritorijoje gyveno lietuviams artima baltų tauta – jotvingiai. Nuo XIII-XIV a. iki 1795 m. kaimas priklausė Lietuvos Didžiajai Kunigaikštystei. Kaimą su Merkine jungė vadinamasis Vygrių traktas, kuriuo į medžioklę atjodavo Lietuvos didysis kunigaikštis Vytautas. Beveik iki pat XX a. Vygriuose lietuviai buvo dauguma. XIX a. pradžioje buvo Vygrių apskritis, priklausiusi Naujiesiems Rytprūsiams. Pagal 1920 m. liepos 12 d. Lietuvos ir Tarybų Rusijos taikos sutartį kaimas buvo priskirtas Lietuvos Respublikai. Pagal 1921 m. lenkų valdžios atliktą gyventojų surašymą kaime gyveno 37 žmonės, iš kurių 34 lenkai ir 3 lietuviai.Vygriuose palaidotas Mykolas Pranciškus Karpavičius, žymus Lietuvos pamokslininkas. 1975-1998 m. priklausė Suvalkų vaivadijai. 1997 m. pasirašyta Vygrių deklaracija.Tikėtina, kad kaimo pavadinimas kilęs nuo Vygrių ežero pavadinimo, kuris kilęs nuo lietuvių kalbos žodžio Vingrus. Ežero forma primena S raidę, todėl ir ežeras anksčiau vadinosi Vingriai (Wingry).Kaime yra Kamendulų vienuolių vienuolynas. Šiuo metu vienuolyne veikia kurybinių darbų centras. Senojoje eremitijoje yra svečių namai. Vienuolyno patalpose įregtas restoranas, šiuolaikinio meno galerija vaikams ir Jono Pauliaus II biblioteka, kuri buvo įrengta po jo apsilankymo 1999 m. Vienuolyne taip pat vyksta kultūriniai renginiai, kocertai kaip, pvz., "Nowej Muzyki" (Naujoji Muzika). Barokinio stiliaus vienuolynas yra populiarus tarp medaus mėnesį švenčiančių sutuoktinių ir grigališkojo choralo mėgėjų. Vienuolyno kriptoje palaidoti apie 40 eremitų vienuolio, o pačioje kriptoje yra mirties šokio paveikslas, kuriame vaizduojama giltinė kviečianti vienuolį šokti. Vienuolyno apylinkėje yra daug svečių namų ir stovyklaviečių. Kasmet rugpjūčio 15-16 dienomis kaime ir vienuolyne vyksta šventinė mugė.(Vikipedia)


2014-12-20 20:11

Gabiausi Kauno rajono mokiniai už triūsą gavo stipendijas

5|6

Kauno rajono savivaldybėje penktadienį buvo pagerbti 10 moksleivių, kurie išsiskyrė savo talentu ir aktyvumu. Aurelijos Makūnienės labdaros ir paramos fondas kiekvienam mokiniui skyrė vienkartines 300 litų dydžio stipendijas.


2014-12-20 17:07

Dėl gražiausiojo titulo Vilniuje rungiasi 1700 išskirtinių šunų

2|39

Gyvūnų mylėtojai šį savaitgalį vykstančioje šunų parodoje turi kur paganyti akis, mat Vilniuje esančiuose „Litexpo“ rūmuose savo išvaizdos pranašumus demonstruoja išskirtiniai šunys. Lietuvos kinologų draugijos (LKD) organizuojamose parodose „Vilniaus žiema“ ir „Kalėdų taurė“ priviliojo daugiau nei 1700 amsinčių keturkojų.


2014-12-20 16:34

LSDP išsikėlė tikslus mero rinkimuose ir pagerbė V.P.Andriukaitį

46

Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP) kitą pavasarį pirmą kartą vyksiančius tiesioginius mero rinkimus planuoja laimėti 20-yje savivaldybių, o savivaldos rinkimuose, nepaisant mažėjančio gyventojų skaičiaus, tikisi išlaikyti stabilų rinkėjų balsų skaičių. Taip pareiškė LSDP pirmininkas, premjeras Algirdas Butkevičius.


2014-12-20 16:18

„Darbiečiai“ ruošiasi rinkimams, V.Gedvilas bandys laimę Kaune

23|2

Valdančiajai daugumai priklausančios Darbo partijos taryba šeštadienį patvirtino kandidatus į merus, taip pat kandidatų į savivaldybių tarybas sąrašus, kuriuos dar turės sutikrinti partijos prezidiumas, BNS pranešė Seimo „darbiečių“ frakcijos seniūnas Vytautas Gapšys.


2014-12-20 15:52

Valdininkė suvaidino net savo laidotuves

194

Varėnos valdininkė, suklastojusi beveik šimtą prašymų gauti slaugos ir laidojimo pašalpas, žengė vieną itin įžūlų žingsnį – ji įformino savo pačios mirtį, o išmokas pervedė į sutuoktinio sąskaitą. Už sukčiavimą ir piktnaudžiavimą pareigų netekusios Varėnos savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vyresniosios specialistės Laimos Stačiūnienės visus nusikaltimus teismas suskaičiavo ir įvertino tik išnagrinėjęs vieną po kitos dvi baudžiamąsias bylas.


2014-12-20 15:10

Šeduvoje degė namas

2

Radviliškio rajone, Šeduvos miestelyje, Vytauto gatvėje po vidurnačio ugniagesiai skubėjo gesinti degančio namo. Jiems atvykus, individualus medinis namas degė atvira liepsna.


2014-12-20 14:54

Facebook įsilaužėlis moterį pavertė išmaldos prašytoja

Jauna klaipėdietė tik atsitiktinai sužinojo, kad internetu ji maldauja paskolinti pinigų. Bandydama išsiaiškinti, kas jos vardu prašinėja pinigų, 28 metų moteris kreipėsi į policiją. Klaipėdietė prieš mėnesį sužinojo, kad jos „Facebook“ draugai gavo žinutes, kuriomis jos vardu buvo prašoma paskolinti 150 litų.


2014-12-20 14:27

Po avarijos ugniagesiai vadavo moterį

Alytuje susidūrus dviems automobiliams, ugniagesiams teko gelbėti prispaustą moterį. Avarija Likiškėlių ir Jazminų gatvių sankryžoje įvyko ankstų penktadienio rytą, prieš 6 valandą.


2014-12-20 14:13

Parlamentarus supykdė ambasadorės Italijoje elgesys

122

Ar Lietuva tikrai turi savo ambasadorę Italijoje? Jei turi, ar ji vienų politikų nemyli labiau nei kitų? Tokių klausimų kilo dėl ambasadorės Jolantos Balčiūnienės elgesio. „Lietuvos ryto“ žiniomis, ilgametė diplomatė J.Balčiūnienė ne juokais supykdė Seimo vicepirmininkus „darbietį“ Vydą Gedvilą ir socialdemokratą Gediminą Kirkilą.


2014-12-20 14:12

Kaunietis suniokojo motociklą, vienas žmogus ligoninėje

8|9

Neatsispyręs pagundai žiemą pasivažinėti motociklu jaunas kaunietis juo rėžėsi į automobilį. Įvykio metu Kaune dulkė silpnas lietus, todėl asfalto danga buvo slidi.


2014-12-20 14:11

Prakartėlėje prie Kauno rotušės - ir avytė Sigutė su ėriuku

1|15

Savaitgalį naujais gyvais įnamiais praturtėjo tradiciškai prieš gražiausias metų šventes Kauno senamiestyje, Rotušės aikštėje, pastatoma prakartėlė. Mediniame namelyje avytė Sigutė gyvena su ėriuku, kuriam mažieji kauniečiai turės išrinkti ar sugalvoti vardą.


2014-12-20 14:07

Vagilė apsirūpino sviestu

6

Panevėžietė Kalėdoms ruošėsi išsikepti daug pyragų. Iš Aukštaičių gatvėje esančios parduotuvės 46 metų moteris pavogė 23 pakelius „Smetoniško“ sviesto.


2014-12-20 13:39

Klaipėdiečiams - kariškių grikių košė ir žvejų žuvienė nemokamai

4|14

Šeštadienį Klaipėdoje, Teatro aikštėje prie didžiosios eglės, nuo vidurdienio miestiečiai nemokamai vaišinami kareiviška koše ir žvejų žuviene – miestiečiams paruošta 500 porcijų kareiviškos grikių košės ir tiek pat dubenėlių žuvienės, keli šimtai stiklinių arbatos.


2014-12-20 13:09

Vilniaus rajone prie vairo neblaivus įkliuvo policininkas

13

Penktadienį Vilniaus rajone, Rudaminos kaime, girtas prie vairo sulaikytas policijos pareigūnas.