Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
  • Lietuvos diena
  • Aktualijos iš Lietuvos

Lietuvos diena – aktualijos, nelaimės, kriminalai, kultūra, gamta. Lietuvos dienos objektyvias žinias skaitykite lrytas.lt internetiniame naujienų portale.

Per susišaudymą Vilniaus daugiabučio kieme sužeisti du vyrai

54|17| 

Vilniaus policijai pirmadienio pavakare pranešta apie susišaudymą greta parduotuvės ir per incidentą nukentėjusį žmogų. Netrukus paaiškėjo, kad susišaudymas įvyko daugiabučio kiemo automobilių stovėjimo aikštelėje, per incidentą nukentėjo du žmonės. Pirmadienį maždaug 18 val. 28 min. Vilniaus policijai paskambinę žmonės pranešė apie šūvius Savanorių pr., greta parduotuvės „Maxima“.

Kas išnaudos dešiniųjų susiskaldymą Vilniaus mero rinkimuose?

14|7

Lietuvos socialdemokratų partijai (LSDP) šeštadienį patvirtinus Gintautą Palucką kandidatu į Vilniaus mero postą, vis aiškesnė darosi būsimų tiesioginių mero rinkimų dėlionė. Savo kandidatą jau paskelbė ir Liberalų Sąjūdis – juo tapo buvęs teisingumo ministras Remigijus Šimašius. Tiesa, kortas rinkimuose gali sumaišyti buvusios finansų ministrės Ingridos Šimonytės kandidatavimas. Pati I.Šimonytė kol kas dar nepaskelbė savo sprendimo, tačiau akivaizdu, kad jai pateiktas konservatorių pasiūlymas yra svarstomas rimtai. Politologų manymu, naujos kandidatės įsitraukimas gali sujaukti rinkimų eigą.

Milijonierius politikas šaukiasi bankroto šmėklą

32

Prieš kelerius metus milijoninį turtą deklaravęs buvęs parlamentaras 54 metų Jonas Ramonas dabar teismuose kovoja dėl teisės pasiskelbti bankrutavusiu fiziniu asmeniu. Dvi kadencijas Seime dirbęs, bet praėjusiuose rinkimuose fiasko patyręs politikas tikina, kad nebeturi pajamų ir negali DnB bankui grąžinti per 860 tūkstančių litų kredito. Prieš šešerius metus paskolą paėmęs J.Ramonas dabar įtikinėja, kad turtas nebesiekia ir pusės milijono.

Trečias įtariamasis kaunietės išžaginimo byloje – taksistas

85

Praėjusią savaitę Kauno rajono teisėsaugos pareigūnai sulaikė paskutinį, trečią įtariamąjį 36 metų kaunietės išžaginimo byloje. Tai – taksi vairuotoju Kaune dirbantis Romas A. Moteris rugsėjo 14-osios vakarą buvo nuvežta į Lapių miestelio apylinkes ir išprievartauta atokioje vietoje, prie tvenkinių. Išaiškėjo, kad auka buvo ne tik prievartaujama, daužoma kumščiais.

L.Graužinienė: „Buvo ir prezidentės kandidatų į ministrus ratas“

3

Prezidentė Dalia Grybauskaitė taip pat teikė savo prioritetus dėl naujojo energetikos ministro, tačiau dėl jo galutinai apsisprendė Darbo partija (DP), sako Seimo Pirmininkė, partijos vadovė Loreta Graužinienė. „Vardan teisingumo, jeigu jums tai aktualu, turiu pasakyti, kad Prezidentės pasiūlytų žmonių buvo ur kitas ratas, Premjeras galbūt turėjo savo matymą, tačiau buvo palikta spręsti Darbo partijai ir mes pasiūlėmė R. Masiulio kandidatūrą“, – pirmadienį LRT laidai „Dėmesio centre“ sakė L. Graužinienė.

Kauno valdžia ignoravo Holokausto aukų pagerbimą

70|14

Kauno valdžia pirmadienį pademonstavo, kad Holokausto aukų atminimas jai visiškai nerūpi. IX forto memorialiniame muziejuje vykusiame Kauno ir Šiaulių getų sunaikinimo minėjime nesiteikė pasirodyti ne tik pirmieji Kauno asmenys, neatvyko nė vienas Kauno savivaldybės tarybos narys.

Į ministro postą - be įprasto filtro

44|

Premjeras Algirdas Butkevičius pirmadienį džiaugėsi Darbo partijos pasirinkimu - Roku Masiuliu - nors ir neslėpė, kad jis daugeliui turėjo būti netikėtas. „Prasidėjo staigmenų metas Vyriausybėje. Ir sveikatos apsaugos ministrė irgi buvo netikėtai paskirta“, – pirmadienį komentuodamas sprendimą dėl naujojo energetikos ministro kalbėjo Vyriausybės vadovas. Socialdemokratų lyderis tvirtino, kad tai buvo Darbo partijos pasirinkimas. Anot A.Butkevičiaus, su ja buvo susitarta, kad ji siūlys kompetetingą žmogų. „Tikrai negalima skirti žmogaus, kuris nėra įsigilinęs į energetinę sistemą Lietuvoje arba į vykdomus nacionalinio lygio ir tarptautinius projektus“, – vardijo premjeras.

Naujienų srautas
2014-09-22 22:23

Drėgnas Vilnius

31

Panašu kad saulė pasislėpė ilgesniam laikui,prasideda lietaus sezonas.Lietsargiai tampa labai paklausūs.


2014-09-22 21:02

Susišaudymas daugiabučio kieme: pareigūnų darbas iš arti

2|18

Vilniuje pirmadienio pavakare per susišaudymą daugiabučio kieme nukentėjo du žmonės. Pasak liudininkų, šaudė jauni vyrai. Sužeistieji, atrodo, yra šiek tiek vyresni. Vienas vyriškis sužeistas sunkiai, kitas - šiek tiek lengviau.


2014-09-22 20:28

„Darbiečiai“ patvirtino naujus viceministrus

12

Pirmadienio vakarą Kėdainiuose posėdžiavusi Darbo partijos taryba patvirtino susisiekimo, žemės ūkio, kultūros ir energetikos viceministrus. Susisiekimo viceministru patvirtintas buvęs ministras, Seimo narys Algis Žvaliauskas, energetikos - Vilniaus Gedimino technikos universiteto dėstytojas Rokas Baliukovas.


2014-09-22 19:01

G. Nausėda: „Energetikos ministras įrodė, kad turi stuburą“

16

Didžiausio SEB banko prezidento patarėjas Gitanas Nausėda palankiai vertina naująjį energetikos ministrą Roką Masiulį. Pasak ekonomisto, tai kompetetingas specialistas, parodęs, kad turi stuburą ir gali apginti savo projektus.


2014-09-22 18:40

Vyriausybė nepritaria VMI ir Muitinės departamento sujungimui

Vyriausybės strateginis komitetas kol kas nepritaria Valstybinės mokesčių inspekcijos ir Muitinės departamento sujungimui į vieną instituciją.


2014-09-22 18:30

Kaune susidūrė du automobiliai, nukentėjo keleivė

1| 

Pavakare Kaune judriame Europos prospekte susidūrė automobiliai BMW ir „Audi A3“, į ligoninę išvežta 1993 metais gimusi moteris.


2014-09-22 18:18

Šiaulių policija sučiupo įžūlių kaimo vagišėlių gaują

3

Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Šiaulių miesto ir rajono kriminalinės policijos pareigūnams tiriant vagystę iš Šiaulių rajono negyvenamos sodybos, buvo atskleistos dar dvi vagystės.


2014-09-22 18:14

Kelių gaidelį policininkai iš mašinos ištraukė išdaužę langą

2

Sekmadienį 10 Kelių policijos biuro pareigūnų vykdė reidą Klaipėdos rajone, kurio metu aktyviai kontroliavo transporto priemonių vairuotojų blaivumą ir kitus grubius Kelių eismo taisyklių pažeidimus. Reido metu jie patikrino 556 transporto priemones, užfiksavo 21 Kelių eismo taisyklių pažeidimą.


2014-09-22 18:13

Dėl laivo Lietuva teikia notą, Rusija grasina konfiskuoti

5

Lietuvos užsienio reikalų ministerija Rusijos ambasadai Lietuvoje pirmadienį įteikė notą, kuriame reiškiamas protestas dėl neteisėtų Rusijos pareigūnų veiksmų sulaikant žvejybinį laivą „Jūros vilkas“.


2014-09-22 18:09

Klaipėdoje sučiuptas langus daužęs ir duris laužęs jaunuolis

1|2

Penktadienį Patrulių rinktinės pareigūnai sulaikė ir į Klaipėdos miesto pirmąjį policijos komisariatą nuvežė į svetimą butą besibrovusį dvidešimtmetį vaikiną.


2014-09-22 17:55

Kariškiai ir pasieniečiai pratybose ieškojo „žalių žmogeliukų“

9|4

VSAT Pakrančių apsaugos rinktinės pasieniečiai ir Žemaičių apygardos 3-iosios rinktinės savanoriai dalyvavo pratybose, kurių metu panaudojant tarnybinį VSAT šunį buvo ieškoma neteisėtai į šalį patekusių, sprogmenimis apsirūpinusių ir neteisėta veikla užsiimančių asmenų, po Krymo aneksijos ir įvykių Ukrainoje gavusių bendrinį „žalių žmogeliukų“ pavadinimą.


2014-09-22 17:33

A. Butkevičius santykius su Lenkija vertina optimistiškai

1

Premjeras Algirdas Butkevičius pirmadienį pasveikino naująją Lenkijos Vyriausybės vadovę Ewą Kopacz bei tvirtino, kad pastaruoju metu rodomas Lenkijos politikų dėmesys Lietuvai nuteikia pozityviai.


2014-09-22 17:22

Žudiko etiketę telšiškiui nutrynė teismo ekspertas

1

Kaimyno nužudymu kaltintas 55 metų telšiškis pirmadienio pavakarę lengviau atsipūtė. Teismo medicinos eksperto pirminė išvada jam padėjo atsikratyti žudiko etiketės. Istorija prasidėjo praėjusio šeštadienio vakarą Telšiuose, viename Žagarės gatvės kieme. Čia girtavo du kaimynai. Staiga buvo iškviesti greitosios medikai – mirė 62 metų vyriškis. Atlėkęs ekipažas buvo bejėgis, nes telšiškis buvo miręs.


2014-09-22 17:18

Šilutės rajone per avariją nukentėjo vaikas

Dvejų metų berniukas buvo sužalotas pirmadienio pavakare Šilutės rajone automobiliui nuskriejus nuo kelio ir įsirėžus į medį.


2014-09-22 17:03

Supylę grūdus į aruodus ūkininkai įtempė lankus

2

Pasibaigus javapjūtei ir pripildžiusi pilnas saugyklas grūdų bendrovė „Kėdainių aruodai“ pakvietė ūkininkus pasidžiaugti gausiu derliumi bei sėkminga partneryste. Iš skirtingų šalies kampelių į Kėdainių rajone, Kunioniuose esančią kaimo turizmo sodybą „Medžiotojų sostinė“ suplūdę ūkininkai šaudymo varžybose išbandė akies žvitrumą, rankos taiklumą bei žaibišką orientaciją.


2014-09-22 17:01

Lietuvos humanitarinė parama pasiekė Ukrainos karius

6

Penkios tonos Lietuvos ir Latvijos humanitarinės pagalbos pasiekė Šiaurės Ukrainos Žitomiro regione tarnaujančius karius, kurie vykdo Antiteroristinę operaciją, pranešė Ukrainos gynybos ministerija.


2014-09-22 16:58

Pasirodžius rusams į orą vėl buvo keliami NATO naikintuvai

126|11

Savaitgalį greta Baltijos valstybių buvo stebimas Rusijos karinės aviacijos suaktyvėjimas. Sekmadienį rusų karo lėktuvai net tris kartus buvo pastebėta greta Latvijos krantų. Dėl to į orą vėl buvo keliami NATO oro policijos misiją atliekantys naikintuvai.


2014-09-22 16:49

Kaišiadorių rajone – nepilnamečio motociklininko gaudynės

 

Neturintis teisės vairuoti nepilnametis motociklininkas nepanoro paklusti pareigūnams ir sustojo tik po ilgų gaudynių.


2014-09-22 16:41

Prezidentė paskyrė energetikos ministrą

119|2

Roko Masiulio darbas bendrovės „Klaipėdos nafta“ vadovo poste padarė stiprų įspūdį prezidentei Daliai Grybauskaitei. Puikiai ekonomiką, finansus ir vadybą išmanantį R.Masiulį premjeras Algirdas Butkevičius ir prezidentė įvertino už sėkmingą Suskystintų gamtinių dujų terminalo projekto įgyvendinimą. 45 metų verslo specialistas užims energetikos ministro postą. Pasak premjero, R.Masiulis yra kompetentingas ir gerai išmano tarptautinę energetikos sistemą bei Lietuvoje įgyvendinamus energetikos projektus.


2014-09-22 16:20

Taksisto žudiko byla: liudytojai padėjo atkurti šiurpius įvykius

3

Kauno apygardos teisme taksisto nužudymu kaltinamo 22 metų kaišiadoriškio Justino Maciulevičiaus byla artėja prie pabaigos. Pirmadienį buvo apklausti keturi liudininkai, o kito posėdžio metu bus sakomos baigiamosios kalbos Nuosprendis gali būti paskelbtas jau šių metų pabaigoje.