• Lietuvos diena
  • Aktualijos iš Lietuvos

Lietuvos diena – aktualijos, nelaimės, kriminalai, kultūra, gamta. Lietuvos dienos objektyvias žinias skaitykite lrytas.lt internetiniame naujienų portale.

N.Bilevičius griebėsi šiaudo: atsisako advokatės

85| 

Švedijoje iki gyvos galvos nuteistas lietuvis Nerijus Bilevičius bando įrodyti savo nekaltumą. Dėl 17-metės Lisos Holm nužudymo nuteistas vyras skųs Skaraborgo ir Apeliacinio teismų sprendimus. Taip pat, jis nori pakeisti advokatę Inger Rönnbäck, kuri švedų teisininkus prajuokino keistokais gynybos metodais. Aukščiausiasis teismas gali ir nepriimti N.Bilevičiaus skundo ir net nesvarstyti iš naujo bylos ir palikti galioti apeliacinio teismo sprendimą.

Vaiką į šulinį įmetusiai motinai skirtas namų areštas

207|6|

Savo kūdikį į šulinį įmetusiai devyniolikametei Šakių rajono gyventojai teisme buvo nuimti antrankiai. 19-metė Karolina Adomaitytė galės gyventi laisvėje. Teismas atmetė prokurorų prašymą vaiko motiną suimti trims mėnesiams.

Įspūdingų gaudynių atomazga: policija prigriebė 4 BMW grobikus

11

Vilniaus policija pranešė atskleidusi įžūlų praėjusios savaitės plėšimą, kuomet dujomis ginkluoti nusikaltėliai pagrobė automobilį BMW. Tąkart po įspūdingų gaudynių pagrobtas automobilis buvo surastas, tačiau plėšikams iš karto po įvykio buvo pavykę pasprukti. Bet neilgam.

Greitkelyje iš priekabos iškrito joje vežtas automobilis

1|2

Penktadienio popietę Šiaulių rajone, kelyje Šiauliai-Kuršėnai, nuo lengvuoju automobiliu tempiamos priekabos nukrito ja vežtas kitas automobilis.

Nepilnametės prievartautoją bausmė pasivijo po dešimties metų

10|5

Kartu su bendrininkais nepilnametę merginą kvaišalais apsvaiginęs ir oraliniu būdu išprievartavęs, o po to į Ispaniją pasprukęs ir ten slapstęsis radviliškietis 30 metų Paulius Rudauskas bausmės neišvengė.

Kelmės valdžią klampina trauka prabangioms mašinoms

27|2

Į naujus „Volkswagen Passat“ pernai susėdę Kelmės valdžios atstovai jau keli mėnesiai neišbrenda iš skandalų liūno. Kelmės savivaldybės vadovai pylos gavo ir iš Viešųjų pirkimų tarnybos (VPT), ir iš opozicijos. Negana to, paaiškėjo, kad pernai liepą išnuomoti automobiliai net neatinka konkurso sąlygų. Mat valdininkai buvo užsigeidę ir į konkurso sąlygas įrašė aiškiai darbui nebūtinos prabangos – mašinų vidų išpuošti medžio apdaila. Kad naujieji „VW Passat“ neatitinka pirkimo sąlygų – neturi medžio apdailos, paaiškėjo per nebe pirmą kartą automobilių nuomos aplinkybes besiaiškinusio Kelmės rajono tarybos Kontrolės komiteto posėdį.

V.Mazuronis prabilo apie „atvirą pokalbį“ su L.Graužiniene

16|2

Valdančiosios Darbo partijos pirmininkas europarlamentaras Valentinas Mazuronis teigia, kad „po atviro ir konstruktyvaus pokalbio“ su Seimo pirmininke „darbiete“ Loreta Graužiniene tikimasi toliau dirbti kaip viena komanda.

Naujienų srautas
2016-02-12 22:27

NATO laivynas Baltijos jūroje: čia vyktų esminis mūšis su Rusija

205|3| 

Po NATO gynybos ministrų susitikimo Briuselyje britai jau ruošia penkis karinius laivus į Baltijos jūrą. Kodėl stiprinamos pajėgos Baltijos jūroje ir kokie laivai gali pasiekti mūsų krantus?


2016-02-12 19:54

Šimtas estų gaudė tris lietuvius, vieną peršovė

14| 

Estijoje sulaikyti trys lietuviai, įtariami automobilių vagystėmis. Vakar pareigūnams gavus pranešimą, kad Tartu mieste pavogtas automobilis, estai jam ieškoti metė įspūdingas pajėgas.


2016-02-12 17:16

Iš kalėjimo grįžęs ir vaiką išžaginęs vyras vėl grįžo į belangę

4

Panevėžio apygardos prokuratūroje baigtas ikiteisminis tyrimas ir į teismą perduota nagrinėti baudžiamoji byla, kurioje 48 metų vyras kaltinamas išžaginęs ir seksualiai prievartavęs mažametę. Bute buvusi motina dešimtmetės dukters nuo prievartautojo neapgynė, nes girta miegojo kitame kambaryje.


2016-02-12 16:54

Kauno policija pričiupo automobilių vagis

8|4

Kauno apskrities vyriausiasis policijos komisariato(VPK) pareigūnai išaiškino automobilių vagystes, sulaikė įtariamuosius. Vasario 9 dieną apie 7.30 val. Kaune, J. Basanavičiaus al., 1988 m. gimęs vyras pastebėjo, kad pavogtas įmonei priklausantis automobilis „VW Caddy“. Automobilyje buvo palikti įvairūs įmonės veiklai skirti darbo įrankiai bei atsarginės detalės. Padaryta žala tikslinama. Padedant ir pačiam nukentėjusiajam, Kauno VPK Kriminalinės policijos Nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos 3-ojo skyriaus pareigūnai operatyviai nustatė automobilio buvimo vietą. Pareigūnų gauta informacija buvo rezultatyvi – tą pačią dieną Kaune, Dabintos g., privataus namo garaže rastas minėtas automobilis. Automobilis grąžintas savininkui.


2016-02-12 16:39

Iš Prancūzijos išsiųstas 18-etis Lietuvoje įtariamas nusikaltimu

Vilniaus oro uosto pasieniečiai sulaikė 18-metį druskininkietį, kurį už įstatymų pažeidimus išsiuntė Prancūzija ir kuris buvo ieškomas Lietuvoje kaip įtariamasis nusikaltimu.


2016-02-12 16:22

Mažeikiuose vyrai smurtavo vaikų akivaizdoje

Ketvirtadienio naktį Mažeikiuose savo namuose siautėjo du įkaušę vyrai gąsdindami vaikus.


2016-02-12 15:15

Dviejų klaipėdiečių jaunystė penkiolika metų slinks už grotų

1|3

Du bendraamžiai bičiuliai nepripažino nužudę bejėgį benamį, teisme pasakojo ne apie savo, o apie kito veiksmus, tačiau tai nuo griežtos bausmės neišgelbėjo – 21 metų Paulius Pinikas ir Mindaugas Madelis pasiųsti už grotų penkiolikai metų.


2016-02-12 15:12

Kauno mokytojai už seksą su aštuntoku jau pasiūlyta bausmė

108|

Kauno apylinkės teisme penktadienį buvo sakomis baigiamosios kalbos byloje, kurioje už seksą su 14-mečiu moksleiviu teisiama šio miesto 39 metų lietuvių kalbos mokytoja Daiva L. Prokurorė Dovilė Augustauskaitė pasiūlė pedagogei dvejiems metams apriboti laisvę, uždraudžiant bendrauti su nukentėjusiu byloje pripažintu vaikinu.


2016-02-12 15:02

Nė bum bum? Bum bum!

2

Kol tėvai vargsta galvodami, kokio mokslo žinių reiktų prikrėsti į atžalų galveles, kad užaugę klestėtų ir būtų paklausūs negailestingai profesionalus nuo diletantų atsijojančioje darbo rinkoje, atsakymas akivaizdus – mokytis užsienio kalbų.


2016-02-12 14:00

Kraupus radinys Kauno centre – negyvi 65 ir 62 metų sutuoktiniai

3

Ketvirtadienio vakarą Kauno centre rasti du negyvi sutuoktiniai – 65 metų moteris ir 62 metų vyras. Tragedijos aplinkybes aiškinasi policija – kol kas nežinoma, kokios priežastys lėmė jų mirtį.


2016-02-12 13:54

Artimieji mirusįjį iš Kauno klinikų atgavo tik sumokėję išpirką

112|2| 

Marijampolietė Saulė, neseniai palaidojusi jauniausią brolį, teigė patyrusi daug skaudžių išgyvenimų, kol iš Kauno klinikų atsiėmė mirusiojo kūną. Moteris nusprendė netylėti. Marijampolietė pasakojo, jog ją ir brolio našlę pribloškė tai, kad Patologinės anatomijos klinikoje mirusiojo kūnas buvo atiduotas tik po to, kai už nemokamas paslaugas teko susimokėti.


2016-02-12 13:31

Algirdo Butkevičiaus tyla

28

Tik grįžęs iš atostogų premjeras A.Butkevičius surengė spaudos konferenciją, dalyvavo televizijos laidose, gvildenančiose Vyriausybės tikros ar tariamos krizės klausimus, iškart tapo pagrindiniu žinių personažu, dienos herojumi.


2016-02-12 13:22

Vilniaus r. sulaikytas vilkiką apšaudęs jaunuolis

Penktadienį Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Patrulių rinktinės pareigūnai sulaikė jaunuolį (gim. 1996 m.), įtariamą neteisėtu disponavimu šaunamaisiais ginklais, šaudmenimis, sprogmenimis ar sprogstamosiomis medžiagomis.


2016-02-12 13:06

Kaime šalia Marijampolės gaisre žuvo vyriškis

Naktį į penktadienį prie pat Marijampolės esančiame Mokolų kaime ūkiniame pastate kilo gaisras. Aitriais dūmais mirtinai apsinuodijo 45 metų J., sodybos šeimininko brolis. Ugnis stipriai suniokojo medinį pastatą. Kai atvyko ugniagesiai, medinis statinys, kurio perdanga buvo dengta šiaudais, skendo liepsnose.


2016-02-12 13:04

Lietuviai vis labiau bijo nelegalios migracijos

5

Lietuviai vis labiau nerimauja dėl nelegalios migracijos grėsmių saugumui, rodo penktadienį paskelbta apklausa.


2016-02-12 12:48

Prezidentūra gavo paslaptingą vokelį

23|2

Penktadienį buvo pranešta, kad į Prezidentūrą atsiųstas vokas su neaiškiomis medžiagomis, tai ant kojų sukėlė specialiąsias tarnybas.


2016-02-12 12:48

Iš Šiaulių teisėjo kaliniai pareikalavo 5000 eurų

1

Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl turto prievartavimo – bus aiškinamasis, kas iš kodėl iš Šiaulių apygardos administracinio teismo teisėjo V.S. pareikalavo 5000 eurų.


2016-02-12 12:25

Valdininkai kurti motinos iš Varėnos dejonėms

58

20 tūkstančių eurų. Tokią sumą, kurią išleido 12 metų vežiodama neįgalią dukterį į mokyklą, nori iš valstybės atgauti varėniškė Danutė Kuodytė. Varėnos rajono Rudnios kaime gyvenanti bendruomenės slaugytoja 51-erių Danutė Kuodytė kasdien rūpinasi ne tik svetimų žmonių, bet ir savo 24 metų dukters sveikata. Nuo gimimo cerebriniu paralyžiumi serganti Raminta be motinos pagalbos neišsiverstų nė dienos.


2016-02-12 12:24

Kosminės technologijos Anglijoje vogtą BMW padėjo surasti Kaune

44|2

Gavę signalą iš Anglijos ir pasinaudoję moderniosiomis technologijomis saugos tarnybos „Komanda“ darbuotojai Kaune surado Jungtinėje Karalystėje pavogtą ir jau pradėtą ardyti automobilį „BMW M3 Coupe“.


2016-02-12 12:14

Šiaulietę išžaginę ir apiplėšę nusikaltėliai siunčiami į teismą

1

Šiaulių apygardos prokuratūros prokurorė Diana Voskoboinikova Šiaulių apylinkės teismui perdavė baudžiamąją bylą, kurioje plėšimu ir išžaginimu kaltinami du 33-ejų ir 44-erių metų vyrai.