• Lietuvos diena
  • Aktualijos iš Lietuvos

Lietuvos diena – aktualijos, nelaimės, kriminalai, kultūra, gamta. Lietuvos dienos objektyvias žinias skaitykite lrytas.lt internetiniame naujienų portale.

Valdantieji aptars keturis svarbius Seimo ir Vyriausybės darbus

9

Valdančiųjų partijų lyderiai grįžta prie sprendimų dėl naujojo Darbo kodekso, kurį yra vetavusi prezidentė Dalia Grybauskaitė – ketvirtadienį vyksiančioje politinėje taryboje bus aptariami paskutiniai šios kadencijos Seimo ir Vyriausybės darbai, o vienas jų – apsipręsti dėl kodekso.

Paaiškės partijų numeriai rinkimų biuleteniuose

2

Seimo rinkimuose dalyvaujančių partijų atstovai ketvirtadienį Seime ištrauks numerius, kurie lems partijos vietą balsavimo biuleteniuose.

Kaune motociklininkas tėškėsi ant asfalto, prireikė medikų

1|7

Likus maždaug pusvalandžiui iki vidurnakčio Kauno greitosios medicinos pagalbos medikai ir policijos pareigūnai skubėjo į Karaliaus Mindaugo prospektą.

Vilniaus valdžia mėgina gaivinti stadioną – vaiduoklį

31

Trečiadienį žengtas dar vienas žingsnis, sustiprinęs viltį, kad statybiniai vaiduokliai ant Vilniaus Šeškinės kalvos išnyks, jų vietoje pagaliau bus pastatytas daugiafunkcinis sporto, kultūros ir pramogų kompleksas. Taip pervadintas prieš 30 metų pradėtas, bet apleistas nacionalinis stadionas. Trečiadienį Vilniaus miesto taryba patvirtino konkurso sąlygas.

Trijų Kryžių kalnas ir Rotušė nušvito Ukrainos spalvomis

23|5

Vilnius kartu su Ukraina švenčia Nepriklausomybės 25-metį – Trys Kryžiai ir Rotušė nušvito Ukrainos vėliavos spalvomis

Atidarė ligoninę, į kurią pakliūti beveik neįmanoma

29|34

Virškinimo sistemos, širdies ir kraujagyslių ligos, taip pat psichikos sutrikimai – tokie negalavimai dažniausiai kamuoja šalies laisvės atėmimo įstaigose bausmę atliekančius nuteistuosius.

Baigta ir teismui perduota Kražius sukrėtusių nužudymų byla

7|4|

Šiaulių apygardos prokuratūros 1-ojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorė Jūratė Tamašauskienė Šiaulių apygardos teismui perdavė baudžiamąją bylą, kurioje Kelmės rajone esančiame Kražių miestelyje gyvenusių keturių moterų nužudymu ir plėšimu kaltinamas 58-erių metų Rimantas Bekintis.

Naujienų srautas
2016-08-25 07:50

Ketinate aplankyti Trijų Kryžių kalną? Būkite atsargūs

16|11|

Vilnietis Gintaras iki šiol nesmagiai jaučiasi prieš giminaitį, iš Kauno į sostinę atvykusį praėjusį sekmadienį ir panūdusį pasigrožėti Vilniaus senamiesčio vaizdu, užlipus į Bekešo ir Trijų Kryžių kalną. „Iškyla baigėsi įpusėjus Bekešo kalną. Pusbrolis neatsargiai įkišo koją į sutrūnijusių laiptų skylę ir susižalojo. Išsisuko koją. Giminaitį teko nešti į apačią ant kupros. Laiptai į kalną sulūžę daugelyje vietų, gėda prieš turistus, kurių čia gausiai laipioja“, – piktinosi skaitytojas. „Iškyla baigėsi įpusėjus Bekešo kalną. Pusbrolis neatsargiai įkišo koją į sutrūnijusių laiptų skylę ir susižalojo. Išsisuko koją. Giminaitį teko nešti į apačią ant kupros. Laiptai į kalną sulūžę daugelyje vietų, gėda prieš turistus, kurių čia gausiai laipioja“, – piktinosi Gintaras. Vilniaus pilių valstybinio kultūrinio rezervato direkcijos rezervato tvarkymo skyriaus viršininkas Stanislovas Patkauskas pripažino – padėtis Kalnų parke apverktina.


2016-08-25 06:48

Valdžios atstovai sėja baimę dėl Astravo AE

10

Kada aukščiausi valdžios pareigūnai iš tiesų atsakingai rūpinasi visų piliečių saugumu, o kada tiesiog tyčia juos gąsdina ir mala liežuviu, pigiai politikuodami? Kur ta riba, skirianti vieną nuo kito?


2016-08-24 23:29

Bibliotekos – Kuršių marių pakrantėje ir autobusų stotelėse

4

Nidoje atidaryta pirmoji biblioteka po atviru dangumi – švyturį primenantį knygų namelį sukūrė juodkrantiškis skulptorius Albertas Danilevičius.


2016-08-24 22:21

Kova su kyšiais medikams: įteisins vokelius?

 

Lietuvoje siūloma įteisinti padėkas gydytojams, kad ateityje pacientai vokelių nebekištų medikams į kišenę, o ligoninės ar polikninikos kasose anonimiškai norimą sumą paliktų padėjusiam gydytojui. Tokį pasiūlymą daug kas vertina teigiamai, tačiau mano, kad jis Lietuvoje neprigytų.


2016-08-24 19:58

Baltarusija šaiposi: Lietuva per daug jaudinasi dėl Astravo

9| 

Baltarusija trečiadienį nepagrįstu emocionalumu pavadino Lietuvos priekaištus dėl nepakankamų saugumo standartų netoli Vilniaus statomoje atominėje elektrinėje ir užsiminė apie šio ginčo poveikį kitoms bendradarbiavimo sritims.


2016-08-24 19:16

Vilniuje „Toyota“ taranavo „Opel“

5|3

Trečiadienio pavakarę Vilniuje susidūrė lengvieji automobiliai „Toyota“ ir „Opel“. Avarija nutiko apie 19 val. vakaro, pirminiais duomenimis, „Toyota“ vairuotojas net nestabdė ir rėžėsi į „Opel“.


2016-08-24 18:25

Vilniuje atsiras V.Pociūno vardu pavadinta gatvė

1|2

Vilniuje, Pilaitės mikrorajone šiuo metu bevardei gatvei bus suteiktas Baltarusijoje žuvusio Valstybės saugumo departamento (VSD) karininko Vytauto Pociūno vardas.


2016-08-24 18:12

Po susidūrimo Kaune „Volkswagen“ virto ant šono

11

Kaune apie 17 valandą po dviejų susidūrimo vienas jų nuvirto ant šono, tačiau žmonės nenukentėjo.


2016-08-24 16:58

Narkotikų platinimo byloje policija sulaikė čečėną

3

Vilniaus policija narkotikų platinimo byloje sulaikė čečėną.


2016-08-24 16:38

J.Bernatonis neabejoja konkurso į VTAT vadovus skaidrumu

4

Teisingumo ministras socialdemokratas Juozas Bernatonis neabejoja konkurso į Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos direktoriaus postą skaidrumu.


2016-08-24 16:03

Kaune iš po skverno buvo graibstomos garsių rūbų firmų klastotės

7|6

Kauno policijos pareigūnai pirmadienį surengė sėkmingą reidą į nelegalią rūbų ir batų parduotuvę, veikiančią Aleksoto rajone. Naujienų portalo lrytas.lt žiniomis, visame pasaulyje garsių prekių ženklų klastotėmis prekiavo nuosavo namo gyventojai, įsirengę parduotuvę viename iš kambarių.


2016-08-24 16:01

Teismas iš naujo nagrinės bylą dėl alkoholio tikrintuvo parodymų

2

Vilniaus miesto apylinkės teismas turės iš naujo nagrinėti bylą dėl alkoholio tikrintuvo parodymų – trečiadienį panaikintas vairuotojui palankus sprendimas, byla grąžinta nagrinėti iš naujo.


2016-08-24 14:22

Prezidentė nupirko kvepalų Rio de Žaneire apvogtoms irkluotojoms

56

Prezidentė Dalia Grybauskaitė ketvirtadienį paskelbė nupirkusi kvepalų Rio de Žaneire apvogtoms Lietuvos irkluotojoms Mildai Valčiukaitei ir Donatai Vištartaitei, joms laimėjus bronzos medalius olimpinėse žaidynėse.


2016-08-24 14:15

Bėglių sodintas bulves kasa geraširdis Petras

138|4

Europarlamentarui Petrui Auštrevičiui tenka vienam valgyti bulves, kurias savo sodyboje Vilniaus rajone sodino su priglausta šeima iš Irako. Pabėgėliai tyliai išvyko į Švediją. Kodėl jiems nepatiko Lietuvoje? Į Lietuvą pernai gruodį perkelta pirmoji pabėgėlių šeima iš Irako šiuo metu yra Švedijoje ir neaišku, ar sugrįš į Lietuvą.


2016-08-24 13:54

J.Vitkaus inžinerijos batalionas į atsargą išleido 185 karius

8

Po 9 mėnesius trukusios nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos, Lietuvos kariuomenės Juozo Vitkaus inžinerijos batalionas (JVIB) į atsargą išleido 185 nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos karius. Iš jų net 50 jaunuolių pasirinko profesionalaus kario profesiją Lietuvos kariuomenėje.


2016-08-24 13:53

Advokatą vaidinantis sukčius bėga ir nuo klientų, ir nuo teismo

2|3

Advokato vardu savo aferas dangstantis šiaulietis 37 metų Irmantas Balčiūnas nerimsta. Advokatu prisistatančio, klientus mulkinančio ir jų pinigus besisavinančio šiauliečio nesustabdė net pernai jam už sukčiavimą paskelbti du nuosprendžiai.


2016-08-24 13:43

Vagystę tiriantys pareigūnai prašo padėti atpažinti įtariamąją

1

Alytaus apskrities vyriausiajame policijos komisariate vyksta tyrimas dėl vagystės.


2016-08-24 13:34

Žmones be pinigų palikusi kasininkė keliauja į teisiamųjų suolą

Neteisėtai pasisavinti daugiau nei 223 tūkst. eurų iš beveik pusšimčio nukentėjusiųjų. Tokia byla ką tik pasiekė uostamiesčio teismą. Klaipėdos apygardos prokuratūros Antrojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorė Vida Skalauskienė, vadovavusi šiam ikiteisminiam tyrimui, kaltinimus pareiškė vienai 45 metų Kretingos rajono gyventojai.


2016-08-24 13:26

Kauniečiai iškrėtė piktą pokštą sugėrovui – dingo su jo mašina

1

Antradienio vakarą Partizanų gatvės namo kieme su trimis draugais savo automobilyje girtavęs 43 metų kaunietis sukėlė ant kojų policijos pareigūnas. Gerokai įkaušęs 2001 metų laidos „Volkswagen Sharan“ savininkas per išgertuves išlipo iš mašinos ir patraukė į šalia esantį savo būstą, palikęs stikliuko bičiulius transporto priemonėje. Vyriškis nepasiėmė raktelių, automobilio dokumentų, telefono.


2016-08-24 13:25

Liūdna žinia: Jurbarko r. dingęs 15-metis rastas negyvas

18

Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Jurbarko rajono policijos komisariato pareigūnai ieškojo be žinios dingusio nepilnamečio A. G. (gim. 2001 m.), kuris rugpjūčio 19 d. apie 15 val. 30 min. išėjo iš namų, esančių Jurbarko r., Vilniškių kaime ir negrįžo.