• Lietuvos diena
  • Aktualijos iš Lietuvos

Lietuvos diena – aktualijos, nelaimės, kriminalai, kultūra, gamta. Lietuvos dienos objektyvias žinias skaitykite lrytas.lt internetiniame naujienų portale.

Biržuose nukrito vienmotoris lėktuvas su dviem žmonėmis

108|20| 

Penktadienio popietę, šiek tiek po 14 val., Biržuose, Veterinarijos gatvėje, nukrito sportinis vienmotoris lėktuvas „Cessna 150“. Pirminiais duomenimis, nukentėjo du žmonės. Teigiama, kad nedidelis lėktuvėlis priklauso Biržų aeroklubui. Juo skrido du vyrai. Vyrus teko iš lėktuvo traukti ugniagesiams-gelbėtojams. Atvykus tarnyboms abu vyrai buvo ištraukti ir perduoti medikams. Abu pilotai sąmoningi, tačiau patyrė lūžių, sumušimų. Teigiama, kad lėktuvu skrido Biržų aeroklubo Mokymo organizacijos vadovas Gediminas Venckus. Abu lėktuvo skridę žmonės iš Biržų. Nelaimė nutiko aeroklubo teritorijoje, pievoje.

VSAT sraigtasparnio aptiktas objektas jūroje – ruonis

34|15|

Sudužusio lėktuvo An-2 paieškos operacijoje dalyvavęs pasieniečių sraigtasparnis užfiksavo jūroje plaukiojantį objektą. Buvo patikrinta versija, ar tai galėtų būtų žmogus. Penktadienį žurnalistams buvo pateiktas iš sraigtasparnio darytas įrašas. Karinių jūrų pajėgų Jūrų gelbėjimo koordinavimo centro viršininko komandoro Artūro Andriušaičio teigimu, iš sraigtasparnio buvo filmuota naktį. Ryte buvo priimtas sprendimas nusiųsti į tą patį tašką kitą sraigtasparnį.

Ąžuolą nulaužusios mašinos vairuotoją vadavo ugniagesiai

11

Jurbarko rajono ugniagesiai penktadienį vadavo į medį atsitrenkusio automobilio vairuotojo. Vyras išlaisvintas ir perduotas medikams. Kaip lrytas.lt sužinojo Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento Situacijų koordinavimo skyriuje, penktadienį apie 13 val. 46 min. buvo gautas pranešimas, kad Skirsnemunės seniūnijoje, Šilinės kaime į medį atsitrenkė automobilis, viduje liko prispaustas žmogus.

Vienas kandidatų į švietimo ministrus – E. Vaitekūnas

20

Lietuvos radijo ir televizijos komisijos pirmininkas Edmundas Vaitekūnas yra vienas iš kandidatų į švietimo ir mokslo ministrus, patvirtino Darbo partijos įkūrėjas Viktoras Uspaskichas. Paklaustas, ar E.Vaitekūno kandidatūra buvo pateikta premjerui, V.Uspaskichas sakė to nežinantis, nes buvo užsienyje, o grįžęs į Lietuvą su niekuo nebuvo susitikęs.

Vandalai Kalvarijos apylinkėse nusiaubė senas kaimo kapines

2|6

Penktadienį rytą į senąsias Akmenynų kaimo (Kalvarijos savivaldybė) kapines užsukęs Akmenynų seniūnijos seniūnas Jaunutis Antanas Kazlauskas apstulbo, pamatęs nuniokotus paminklus ir kapus. Iš viso nuo vandalų nukentėjo 24 kapavietės, nepaliestos liko gal tik dvi trys.

Kariuomenės vadas apie An-2 paiešką: vadovaujamasi ne emocijomis

31|7|

Lietuvos kariuomenės vadas generolas majoras Jonas Vytautas Žukas penktadienį plačiai paaiškino savo ir kariuomenės poziciją prieštaringai vertinamoje orlaivio An-2 dingimo ir jo pilotų paieškos istorijoje. Pasak kariuomenės vado, tokiose operacijose sprendimų priėmimas grindžiamas ne emocijomis, o tarptautiniu mastu pripažįstamais pagrįstais skaičiavimais ir atitinkamomis instrukcijomis. Žemiau pateikiame visą gen. mjr. J.V.Žuko nuomonę, išsakytą socialiniame tinkle „Facebook“.

Ereliais pasijutę grubūs kontrolieriai buvo gerai pamokyti

23|2| 

Vilniaus miesto apylinkės teismas penktadienį kaltais dėl piktnaudžiavimo pripažino du viešojo transporto kontrolierius, kurie panaudojo fizinę jėgą prieš keleivius. Antanas Tamošiūnas turės sumokėti 1129 eurų, o Artūras Kilijonas – 941 euro dydžio baudą. Taip pat kaltinamieji turės atlyginti neturtinę žalą nukentėjusiesiems. Abu kaltinamieji savo kaltę proceso metu neigė, pranešė teismo atstovė spaudai.

Naujienų srautas
2015-05-22 18:40

Pas Kauno gaujos narį – įspūdingas mirtį sėjantis arsenalas

7|5

Kauno teisėsaugos pareigūnai, narpliodami platų atgarsį sukėlusį nusikaltimą dėl sunkaus sveikatos sutrikdymo, įtariamojo garaže aptiko nemenką arsenalą – šaunamuosius ginklus, sprogstamuosius užtaisus, vogtų mašinų detales. Balandžio 9 dieną visuomenę sukrėtė įžūlus išpuolis Partizanų gatvėje. Iš pradžių prie prekybos centro buvo užpultas 47 metų Giedrius T. – jis sužeistas šūviais į kojas. Kartu su juo gatvėje iš daugiabučio išėjęs 36 metų Vidmantas S. buvo tyčia partrenktas važiuojančio automobilio.


2015-05-22 18:19

Tyrėjų po vandeniu vadovas papasakojo, ką pamatė jų robotas

49|3|

Ketvirtadienį Karinės jūrų pajėgos pranešė, jog Baltijos jūroje nuskendusiame lėktuve „An-2“ buvo galimai pastebėtas vieno piloto kūnas. Portalas lrytas.lt pakalbino po vandeniu filmavusių tyrėjų vadovą, Klaipėdos universiteto Jūros tyrimų atviros prieigos centro laivyno ir ekspedicijų tyrimų laboratorijos vadovą Nerijų Blažauską. Jis papasakojo, ką po vandeniu užfiksavo Klaipėdos universiteto robotas ir kaip jo filmuota medžiaga prisidėjo prie kūno atpažinimo.


2015-05-22 18:09

Atsakomybė už tragišką eismo įvykį pasivijo bevik po 5 metų

1

Po beveik penkerių metų keistomis aplinkybėmis paaiškėjo, kas Pakruojo rajone galėjo automobiliu mirtinai partrenkti pėsčiąją.


2015-05-22 18:01

Baigėsi didžiausios nacionalinės pratybos „Žaibo kirtis“

6|6|

Baigėsi mėnesį trukusios didžiausios nacionalinės pratybos „Žaibo kirtis 2015“, kuriose buvo tikrinama mobilizacijos sistema, mokomasi reaguoti į „hibridinio“ karo grėsmes ir teroristinius išpuolius, vyko taktiniai mokymai, penktadienį pranešė Krašto apsaugos ministerija.


2015-05-22 18:01

Teisme išnagrinėta Lieplaukės bendruomenės pirmininko byla

3

Telšių rajono apylinkės teismas penktadienį išnagrinėjo baudžiamąją bylą, kurioje Lieplaukės bendruomenės pirmininkas Vytautas Rumbutis kaltinamas merginos išžaginimu ir seksualiniu prievartavimu.


2015-05-22 17:56

Korupcijos byloje bus teisiamas buvęs prokuroras ir advokatas

1

Kauno apygardos teismui perduota baudžiamoji byla, kurioje prekyba poveikiu, papirkimu ir kyšininkavimu yra kaltinamas buvęs Alytaus apylinkės prokuratūros prokuroras Edgaras Burzdžius, Alytaus mieste dirbęs advokatas K.Ž. bei vieno ikiteisminio tyrimo eiga suinteresuotas pilietis K.S.


2015-05-22 16:00

STT – paviešinta informacija apie V.Gedvilą nėra pažymoje

3

Žiniasklaidoje paviešinta informacija apie „darbietį“ Vydą Gedvilą nėra tapati Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) šalies vadovams pateiktai informacijai, penktadienį pranešė STT. 


2015-05-22 15:47

Siūlo, kad žvalgyba rinktų informaciją apie prezidentę

19

Korupcijos prevencijos įstatyme siūloma įteisinti, kad kriminalinės žvalgybos informacija būtų renkama, tikrinama ir teikiama ne tik apie skiriamus asmenis į valstybės ar savivaldybės įstaigas ar įmones, bet ir apie visuotiniu rinkimų būdu tautos renkamus asmenis.


2015-05-22 15:32

Kauno miesto dieną pasaulį išvydo rekordinis skaičius kūdikių

15|7

Kaunas gegužės 20-ąją pradėjo švęsti miesto dieną. 607-ojo miesto gimtadienio dieną Kaune gimė rekordinis skaičius naujagimių. Penktadienį žinomos moterys pasveikino tą dieną gimusius kūdikius ir jų tėvus.


2015-05-22 15:32

Finansų ministras Rimantas Šadžius Vilniuje sukėlė avariją

34|6| 

Finansų ministras Rimantas Šadžius penktadienio rytą Vilniuje sukėlė avariją, per kurią buvo apgadinti du automobiliai. Žmonės per incidentą nenukentėjo, ministras savo kaltę pripažįsta. Incidentas įvyko šiek tiek prieš 8 val. transporto žiede greta Edukologijos universiteto. Kaip vėliau sakė pats R.Šadžius, jis tiesiog šiek tiek paskubėjo.


2015-05-22 15:28

Žinomas aviatorius įvardijo realiausią An-2 avarijos priežastį

155|7|

Žinomas aviacijos specialistas Vidas Kaupelis bando ieškoti atsakymų, kodėl vieni geriausių pilotų Adolfas Mačiulis ir Alvydas Selmistraitis patyrė avariją. Kaip jų lėktuvas galėjo atsidurti Baltijos jūros dugne? Koks buvo jų gelbėjimosi planas? Kur gali būti antras pilotas? Pasak jo, evakavimasis iš skęstančio orlaivio yra sudėtingas dalykas. Reikia sugebėti ir gelbėjimosi valtį išmesti, ir patiems išlipti, o vanduo plūsta į vidų. Tai sudėtinga, ir reikia pasiruošimo bei gebėjimo susitvarkyti su situacija.


2015-05-22 15:22

Ruošiasi iškelti lėktuvą iš Baltijos jūros dugno

1| 

Lietuvos institucijos penktadienį pradėjo paruošiamuosius darbus Baltijos jūroje nuskendusio lėktuvo iškėlimui, siekiant išsiaškinti tragiškos avarijos aplinkybes. Susisiekimo ministras Rimantas Sinkevičius pranešė, kad Lietuva kol kas sulaukė keturių pasiūlymų – tariamasi su Nyderlandų, Suomijos ir Lietuvos įmonėmis bei Švedijos pakrančių tarnyba.


2015-05-22 15:04

Piromanas: „Šešias mašinas supleškinau iš pavydo“

7

42 metų kaunietis atsidūrė Tardymo izoliatoriuje, prisipažinęs šešių automobilių padegimu. Penktadienį teismas jam skyrė griežčiausią kardomąją priemonę – suėmimą trejiems mėnesiams. Niekur nedirbantis vyras tvirtino mašinas degindavęs iš pavydo: „Kodėl kiti žmonės turi automobilius, o aš neturiu?“.


2015-05-22 14:29

Prezidentė D. Grybauskaitė davė interviu CNN

26|

Rytų partnerystės svarbiausiomis temomis tapo Ukraina, kuriai Europos Sąjunga jau suteikė 2 mlrd. JAV dolerių vertės finansinę paramą, kalbėta ir apie situaciją Graikijoje, su kurios premjeru Alexiu Tsipru Rygoje dar ketvirtadienį susitiko Vokietijos kanclerė Angela Merkel ir Prancūzijos prezidentas Francois Hollande'as. Šis susitikimas tapo pirmąja ES lyderių galimybe po visuotinių rinkimų Didžiojoje Britanijoje susitikti su perrinktu šalies premjeru Davidu Cameronu.


2015-05-22 14:21

Rusijos opozicija sieks tarptautinio B. Nemcovo nužudymo tyrimo

38|19|

Rusijos opozicijos atstovai neturi vilčių, kad Boriso Nemcovo nužudymo Rusijoje užsakovai gali būti išaiškinti, todėl žada siekti tarptautinio tyrimo. „Artimiausiu metu mes ketiname inicijuoti tarptautinį tyrimą dėl B.Nemcovo žmogžudystės. Mes manome, kad Rusijoje šiuo metu tyrimui daromos politinės – administracinės kliūtys nustatant šios žmogžudystės organizatorius ir užsakovus. Dėl to mes suinteresuoti, kad tyrimas būtų atliekamas tarptautiniu lygmeniu. Tai yra vienintelis šansas, kad užsakovai ir organizatoriai būtų nustatyti“, – Vilniuje žurnalistams sakė B.Nemcovo buvęs bendražygis Ilja Jašinas.


2015-05-22 14:18

Išžaginęs neįgalią brolio dukrą, medkirtys surado antrą auką

21

Kauno apygardos teismas penktadienį atvertė baudžiamąją bylą, kurioje du pakaunės gyventojai, 45 metų E.Š. ir jo 35 metų kaimynas J.V., kaltinami paauglės išžaginimu ir tvirkinimu. Medkirčiu dirbantis E.Š. praeityje jau buvo teistas už kitos mažametės – savo dukterėčios, išžaginimą.


2015-05-22 14:02

Nuo pasieniečių sprukęs vairuotojas stabdytas šūviais

2

Lazdijų rajone nuo Kapčiamiesčio užkardos pareigūnų sprukęs ir įspėjamaisiais šūviais stabdytas mikroautobuso vairuotojas užsidirbo tūkstantinę baudą.


2015-05-22 13:54

Lėktuvą An-2 remontavę danai slepiasi po savo šalies įstatymais

143|2|

Nedidelio Danijos vakaruose esančio Stauningo aerodrome jaučiama panika. Angaruose dirbantys technikai sukrėsti, nes šiame amžiuje dar nebūta atvejo, kad iš čia pakilęs lėktuvas taip paslaptingai nukristų. Būtent čia prieš paskutinį skrydį namo buvo remontuojamas lietuvių lėktuvas An-2. Praėjusį ketvirtadienį, gegužės 14-ąją, lietuviai Adolfas Mačiulis, Alvydas Selmistraitis bei inžinierius Borisas Grechniovas į Stauningą atvyko atsiimti suremontuoto lėktuvo. Danai pakeitė kai kurias detales. Į Daniją vyrai atplaukė keltu.


2015-05-22 13:53

Atliktas tyrimas: pilotai turėjo ne visą gelbėjimosi įrangą

120|22|

Vyriausybė, Lietuvos kariuomenės, Susisiekimo ministerijos, Krašto apsaugos ministerijos atstovai suskato išsiaiškinti situaciją dėl lėktuvo An-2 katastrofos Baltijos jūroje. Penktadienį ryte Vyriausybėje vykusio posėdžio metu buvo nuspręsta suformuoti komisiją, kuri ištirtų nelaimę. Pasak Jūrų gelbėjimo koordinavimo centro vadovo Artūro Andrušaičio, per pirmąsias gelbėjimo valandas iš gelbėtojų pusės buvo atlikta viskas – išsiųsti penki orlaiviai. Jei žmonės būtų buvę paviršiuje su oranžinėmis liemenėmis, jie būtų buvę rasti. Išsipūtusio gelbėjimo plausto, kuris suveikia automatiškai, toje zonoje nebuvo rasta.


2015-05-22 13:53

E. Dragūnas teisme pažadėjo šypsotis

24|18|

„Štai, koks mano gyvenimas“, – vos įžengęs į Vilniaus miesto apylinkės teismą ištarė 39 metų dainininkas Egidijus Dragūnas. Į teismą jis atvyko aiškintis dėl Vilniaus policijos pareigūnų įžeidinėjimo.