Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
  • Lietuvos diena
  • Aktualijos iš Lietuvos

Lietuvos diena – aktualijos, nelaimės, kriminalai, kultūra, gamta. Lietuvos dienos objektyvias žinias skaitykite lrytas.lt internetiniame naujienų portale.

Kupiškio rajone dingo motinos apibarta keturiolikametė

35|20

Kupiškio rajono policijos pareigūnai intensyviai ieško Alizavos seniūnijos gyventojos 14-metės Karolinos Liasauskytės. Iki šiol niekada iš namų nebėgdavusi paauglė pirmadienio vakarą išėjo ir nebegrįžo.

Dvi Mažeikių gimnazistės santykius aiškinosi kumščiais

7

Galimai dėl vaikino ir viename socialiniame tinkle pasirodžiusios žinutės tarp dviejų Mažeikių „Gabijos“ gimnazijos gimnazisčių kilęs konfliktas baigėsi muštynėmis. Santykius kumščiais dvi toje pačioje klasėje besimokančios šešiolikmetės pabandė išsiaiškinti antradienio rytą.

Buvęs kriminalistų vadas A.Matonis aiškinsis slaptai

24|3| 

Vilniaus apylinkės teismas šįryt pradėjo nagrinėti už vairavimą išgėrus A.Matoniui iškeltą administracinio teisės pažeidimo bylą. Neblaivus prie vairo jis įkliuvo kovo 22-ąją. Kriminalistui nustatytas 1,71 promilės girtumas.

A.Guoga nukarūnavo V.Uspaskichą milijonierių klube

42|5

Liberalų sąjūdžio kandidatas į Europos Parlamentą verslininkas ir sporto rėmėjas Antanas Guoga savo turtais nustelbia iki šiol vienu turtingiausių politikų laikytą Darbo partijos įkūrėją Viktorą Uspaskichą.

Tapti europarlamentarais šiemet panoro 215 lietuvių

58|16

Europos Parlamento rinkimuose dalyvausiančios partijos trečiadienį burtų būdu išsiaiškino savo numerius, pagal kuriuos partijos bus išvardintos rinkimų biuletenyje. Gegužės 25-ąją rinkėjai galės rinktis iš 10 rinkimų sąrašų - devynios partijos rinkimuose dalyvauja savarankiškai, o dvi tautinių mažumų partijos sudarė koalicinį sąrašą.

Rusija atšaukė generalinį konsulą Klaipėdoje

9

Rusija atšaukė generalinį konsulą Klaipėdoje Vladimirą Malyginą. Kaip BNS teigė konsulato atstovai, V.Malyginas išvyksta pasibaigus kadencijai, jis paskirtas dirbti Maskvoje. Konsulo pareigas laikinai eis patarėjas Vladimiras Novikovas.

Kovai su korupcija leisti pinigai pritraukė STT

Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) atlieka tyrimą dėl galimų neskaidrių 1,5 mln. litų vertės Europos Sąjungos lėšomis finansuojamo projekto viešųjų pirkimų. Atliekant ikiteisminį tyrimą, trečiadienį atliktos kratos ir tyrimui reikšmingų dokumentų poėmiai valstybinėse įstaigose ir privačiose įmonėse.

Naujienų srautas
2014-04-23 14:13

Vyriausybė kloja bėgius euro traukiniui

Vyriausybė trečiadienį pritarė Fiskalinės sutarties įgyvendinimo konstitucinio įstatymo projektui, kurio tikslas – nustatyti taisykles, kurios sudarytų sąlygas mažinti struktūrinį valdžios sektoriaus išlaidų ir pajamų atotrūkį, siekiant, kad vidutiniuoju laikotarpiu valdžios sektorius būtų perteklinis arba artimas subalansuotam.


2014-04-23 12:36

Prie prezidentūros - žaibiškas ir smagus sąspietis

2|10

Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės proga trečiadienio vidurdienį Simono Daukanto aikštėje įvyko netradicinis renginys – staigios sulėktuvės. Bibliotekininkai, skaitytojai, bibliotekų draugai ir rėmėjai suformavo gyvą užrašą „Myliu knygą". Renginio metu taip pat buvo galima mainytis, keistis savo atsineštomis perskaitytomis knygomis. Anot renginio organizatorių, tokia akcija buvo puiki proga pasiųsti visuomenei teigiamą žinutę apie bibliotekas bei kūrybingus bibliotekininkus, taip pat - reklamuoti bibliotekų veiklą.


2014-04-23 11:38

Aleksote liejosi pilstuko ir kontrabandinių degalų upės

3|4

Kauno miesto Centro Aleksoto policijos nuovados pareigūnai, gavę anoniminius gyventojų pranešimus išaiškinto ne vieną nelegalaus alkoholio bei kontrabandinių degalų prekybos "tašką". Policijai įkliuvo gerai pažįstami veikėjai, kauniečiai, kuriems nelegalus verslas jau seniai tapo gyvenimo būdu.


2014-04-23 11:14

Skiepų detektyvas – su interesų ausimis

127|4|

Kas ir kodėl pataisė dokumentą dėl skiepų nuo pavojingos ligos? Gal tai galėtų paaiškinti vyriausiasis pediatras Vytautas Usonis, skiepus pirksiantiems valdininkams neatskleidžiantis svarbių tyrimų išvadų, nenaudingų vienai farmacijos bendrovei, rašo „Lietuvos rytas“. „Nuo pneumonijos miršta vaikučiai!“ – neseniai graudino Lietuvą sveikatos apsaugos ministras Vytenis Andriukaitis.


2014-04-23 11:13

Griaustinio bijojusi senutė palikuonis paliko be elektros

68|9| 

Į atokiame Pumpėnų seniūnijos Balčiūniškio 1-ajame kaime, tarp miškų įsikūrusį Reginos (70 m.) ir Vingaudo (76 m.) Jackūnų vienkiemį galima būtų vežti smalsuolius, norinčius pamatyti, kaip XXI amžiuje gyvenama pasišviečiant žibalinėmis lempomis ir neturint šaldytuvo ar skalbyklės. Prieš 70 metų pastatytoje sodyboje iki šiol neįvesta elektra ir vargu ar tai bus padaryta ateityje.


2014-04-23 11:10

Dviejų gruzinų kelionė į Vakarų Europą nutrūko ties Pasvaliu

Pasvalio prieigose VSAT pareigūnai sulaikė du lengvuoju automobiliu vykusius Gruzijos piliečius. Paaiškėjo, kad neregistruota mašina važiavę užsieniečiai yra pasišalinę iš Latvijos užsieniečių registracijos centro.


2014-04-23 10:35

Pretendentų į teisėjus egzaminą išlaikė 4 iš 23 jo dalyvių

15

Lietuvos Aukščiausiajame Teisme vykusį Pretendentų į teisėjus egzaminą išlaikė keturi iš 23 dalyvavusių pretendentų, trečiadienį pranešė Nacionalinė teismų administracija. Teisėjais tapti norinčiųjų skaičius šiame egzamine buvo daugiau nei sausį – tuomet egzaminą laikė 17 pretendentų, išlaikė – šeši.


2014-04-23 10:35

„VW Passat” ir „Porsche Cayenne“ susidūrimas: sužeisti 3 žmonės

1

Trys žmonės buvo sužaloti antradienį Kelmės rajone susidūrus automobiliams „VW Passat” ir „Porsche Cayenne“. Tarp nukentėjusiųjų – vienas vaikas.


2014-04-23 10:22

Kėdainių krašte piktadariai supleškino ūkininko kombainus

1

Antradienio naktį Kėdainių rajone padegėjai supleškino stambaus ūkininko 56 metų metų Alvydo Ch. turtą – du kombainus ir du sunkvežimius. Bendra sudegusių mašinų vertė – 323 tūkst. litų. Ūkininkas buvo apdraudęs tik vieną, brangiausią savo žemės ūkio technikos priemonę – 2013 metais pagamintą kombainą „Sampo Rosenlew C8“.


2014-04-23 10:21

Nuopelnus savinosi ir kairieji, ir dešinieji

43|2| 

Pažadų ir planų – vis dar daugiau nei nuveiktų darbų. Tokią Vyriausybės veiklos ataskaitą Seimui vakar pristatė premjeras Algirdas Butkevičius, rašo „Lietuvos rytas“. Ūkis toliau kopia į viršų, energetikos projektai sparčiai juda į priekį, emigracija mažėja, šalis vis patrauklesnė užsienio investicijoms. Tokie buvo pagrindiniai premjero A.Butkevičiaus optimistinės ataskaitos akcentai.


2014-04-23 10:18

Už nušautą briedę – daugiau kaip 23 tūkst. litų bauda

3

Už neteisėtai nušautą vaikingą briedžio patelę Liolių kaime (Kelmės r.) gyvenantis medžiotojas R.B. turės atlyginti daugiau kaip 23 tūkst. litų gamtai padarytą žalą.


2014-04-23 09:58

V.Jakučio nužudymas - specialiųjų tarnybų operacijos dalis?

72|5

Prieš 10 metų, 2004-ųjų balandžio pabaigoje Kaune prie savo namų, vidury dienos buvo nušautas bendrovės „Italiana International“ bendrovės direktorius Valdas Jakutis. Šis nusikaltimas užbaigė maždaug 8 metus užsitęsusią užsakomųjų žmogžudysčių seriją Kaune, pakirtusią ne vieną nusikaltėlių autoritetą, jiems skersai kelio stojusį ar pakeliui su jais ėjusį verslininką.


2014-04-23 09:56

Tauragės rajone apsivertus automobiliui nukentėjo dvi mergaitės

4

Du vaikai ir viena moteris nukentėjo antradienį Tauragės rajone apsivertus nesuvaldytam automobiliui „VW Passat“.


2014-04-23 09:22

Muitinės sulaikytame diplomatiniame pašte – kontrabanda

2

Antrąją šv. Velykų dieną Medininkų kelio poste sulaikyta cigarečių kontrabanda, gabenta kaip vienos Europos Sąjungos šalies diplomatinis paštas.


2014-04-23 09:16

Vilniaus rajone apšaudyti trys jauni vyrai

Vilniaus rajono policija tiria aplinkybes incidento, per kurį apšaudyti trys jauni vyrai.


2014-04-23 09:08

KET pažeidėjai ir po švenčių išlieka dosnūs

Praėjusią parą policija užregistravo mažiausiai keturis nesėkmingus bandymus papirkti pareigūnus. Policininkai atsisakė kyšių už 1 tūkst. 770 litų.


2014-04-23 07:19

Šiluma nesitraukia – orai iki savaitgalio išliks malonūs

8| 

Praėjusios savaitės pabaigoje į Baltijos regioną plūstelėjo labai šilta atogrąžų kilmės oro masė. Temperatūra mūsų šalyje staigiai šoktelėjo virš 20 laipsnių šilumos, sekmadienį ir pirmadienį termometrai beveik visoje šalyje rodė 23–25 laipsnių šilumą.


2014-04-23 06:29

Šalia Vilniaus – siaubinga kaktomuša, sužeisti du žmonės

69|20| 

Antradienio vidurdienį Vilniaus pakraštyje esančioje Liepkalnio gatvėje, ties Kuprioniškių kaimu, susidarė didžiulės automobilių spūstys - judrų kelią paralyžiavo didžiulė avarija. Pirminiais duomenimis, kaktomuša susidūrė krovininis automobilis ir „Toyota Avensis". Pareigūnai pranešė, kad eismo įvykio metu sužeisti abiejų automobilių vairuotojai. „Avensis" vairuotoją iš automobilio ištraukė ugniagesiai. Per avariją taip pat apgadintas dar vienas krovininis automobilis „Mercedes".


2014-04-23 06:07

Namuose įkalintas V.Adamkus: „Nepasiduosiu, laimėsiu ir šįkart“

205|6

Prezidentas Valdas Adamkus baigė šešias savaites trukusį onkologinės ligos gydymą. Chemoterapijos įtaka akivaizdi: nuslinko plaukai, papurto veidas. Tačiau prezidentas išliko optimistas. „Mano nuotaika visą laiką buvo tokia, kad kovosiu iki paskutinio, nepasiduosiu, laimėsiu ir šį kartą“, – nusišypsojo V.Adamkus. Tiesa, fotografuotis nesutinka. Nenori suteikti peno apkalboms dėl savo išvaizdos.


2014-04-22 21:29

Kur iš Seimo dingsta L.Graužinienė?

172

Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė balandį jau kelis kartus netikėtai atšaukė iš anksto planuotus susitikimus ir dalyvavimą svarbiuose posėdžiuose. Seime pasklido gandai, kad parlamento vadovę galėjo užgulti neplanuotų asmeninių rūpesčių našta.