• Lietuvos diena
  • Aktualijos iš Lietuvos

Lietuvos diena – aktualijos, nelaimės, kriminalai, kultūra, gamta. Lietuvos dienos objektyvias žinias skaitykite lrytas.lt internetiniame naujienų portale.

7,6 mln. eurų laimėjęs kaunietis pataria, kaip pagauti sėkmę

76| 

Prieš daugiau nei du mėnesius loterijoje „Eurojackpot“ 7,6 mln. eurų laimėjęs kaunietis šiandien mėgaujasi ramybe ir ruošiasi atostogoms Norvegijoje. Žaidėjas prisipažino, kad dideliam laimėjimui jau buvo subrendęs ir jo laukė.

Tabore gaunami narkotikai šienauja gyvybes

27

Ketvirtadienio pavakarę, už Vilniaus romų taboro esančiame miškelyje, buvo rastas negyvas vyras. Pirminiais duomenimis, jo mirties priežastis – narkotikų perdozavimas.

Švenčionių rajone mama sumušė keturmetę

5

Ketvirtadienio naktį Švenčionių rajone esančiame Strūnos kaime mama sumušė ketverių metų dukrą, pranešė Policijos departamentas.

Vaikinas sunaikino pamotės automobilį

2

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos (Kauno apskr. VPK KP NNTV) 3-jame skyriuje atliekamas ikiteisminis tyrimas dėl pavogto automobilio. Laikotarpiu nuo liepos 21 d. 19 val. iki liepos 22 d. 2 val. Kaune, Pramonės pr., pavogtas pilietės (gimusios 1967 m.) pilkos spalvos automobilis „Toyota Yaris“ (2001 m.), apie 2 000 eurų vertės.

Molėtų rajone – traktoriaus ir automobilio kaktomuša

1| 

Ketvirtadienio rytą Molėtų rajone ties posūkiu į Mažeikių kaimą įvyko skaudi avarija. Pranešama, kad susidūrė traktorius ir lengvasis automobilis „Audi 80“. Pirminiais duomenimis nelaimė įvyko, kai lengvasis automobilis išvažiavo į priešpriešinę eismo juostą. Traktorininkas įvykio metu buvo blaivus. Lengvojo automobilio vairuotojas ir keleivis išvežti į ligoninę.

Pašalpų dalintojus nuo agresyvių išlaikytinių saugos policija

10

Nuo agresyvių ir girtų lankytojų kenčiantys socialiniai darbuotojai nutarė pagalbos prašyti policijos pareigūnų. Lankytojų grasinimai, pykčio priepuoliai vis aršesni, todėl Socialinių išmokų skyriaus darbuotojai susirūpino dėl savo sveikatos ar net gyvybės.

Liepos finišas – niūrus, savaitgalį – prošvaistė

2

Baigiasi liepa, gerokai nuvylusi atostogaujančius, besitikinčius kaitresnių ir saulėtų vidurvasario orų. Gal daug kam neišblėso malonūs pernykštės vasaros įspūdžiai, kai maudynių ir kitų vasaros pramogų sezonas, prasidėjęs beveik pirmomis liepos dienomis, truko iki rugpjūčio vidurio.

Naujienų srautas
2015-07-30 10:33

Prokuratūra nusprendė skųsti A.Sacharuką išteisinusį nuosprendį

1

Vilniaus apylinkės prokuratūra nusprendė skųsti nuosprendį, kuriuo dėl piktnaudžiavimo ir dokumento klastojimo išteisintas buvęs Seimo narys Aleksandras Sacharukas.


2015-07-30 09:51

Gelbėtojai kyla paimti kalnuose žuvusios lietuvės kūno

11|

Trečiadienio naktį Tian Šanio kalnuose tragiškai pasibaigusią akmenų griūtį, per kurią žuvo lietuvė Božena Bienkunska, patyrusi keliautojų grupė – jau gelbėtojų rankose. Draudimo bendrovės „PZU Lietuva“ partneris „Altas assistance“ informavo, kad trečiadienį vėlai vakare gelbėtojai susitiko su nuo griūties nukentėjusia grupe – septyniais jaunais keliautojais iš Lietuvos.


2015-07-30 09:04

Girtas vyras švaistėsi peiliu

Praėjusio trečiadienio paryčiais, apie 3 val. Kauno policijos patruliai skubėjo į A.Smetonos alėją. Buvo gautas pranešimas, jog neblaivus vytas bute švaistosi peiliu. Įvykio vietoje rasta nuo aršuolio nukentėjusi 63 metų moteris. Dėl durtinės žaizdos kojoje, suteikus medicininę pagalbą ji gydoma ambulatoriškai.


2015-07-30 08:21

Klaipėdoje į teismą keliaus verslininko V.Dundulio nužudymo byla

1

Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos sunkių nusikaltimų tyrimo valdybos (KPSNTV) ir Klaipėdos apygardos prokuratūros pareigūnai baigė ikiteisminį tyrimą dėl verslininko Vilmanto Dundulio nužudymo.


2015-07-30 07:47

Vilniaus romų tabore per gaisrą žuvo kūdikis

1

Ketvirtadienio naktį per gaisrą Vilniuje, romų tabore, žuvo maždaug devynių mėnesių mergytė.


2015-07-30 06:46

Darbo partija tik rūpinasi, kaip sukišti saviškius

74

Įkišti saviškį į aukštą postą – tiktai rankų miklumo reikalas. Valdančioji Darbo partija toliau demonstruoja vis įmantresnius tokios kadrų politikos triukus. Iš ministerijos – į jai pavaldžią įstaigą, po trijų dienų – į to paties lygio pareigas kitoje įstaigoje, o po savaitės – į tos įstaigos direktoriaus pavaduotojo postą. Tiesa, kol kas laikinai.


2015-07-30 06:42

Vogti dviračių nukako į Neringą

1

Pasitvirtino policijos pareigūnų spėjimas – dviračius Neringoje vagia klaipėdiečiai. Tai paaiškėjo su įkalčiais sulaikius du nepilnamečius.


2015-07-29 21:10

Merginos laužo stereotipus: veržiasi prie orlaivių

20|18

Daugelis inžinieriaus specialybę laiko išskirtinai vyriška, tačiau šių dienų tendencijos byloja priešingai. Visaginietė abiturientė yra puikus to pavyzdys. Ji stengiasi rasti atsakymus į klausimus – iš kokių medžiagų gaminami orlaiviai, kokios yra jų konstrukcijos, tipai ir kaip elgiamasi skrydžio metu.


2015-07-29 21:10

Šešiametis ant kojų sukėlė Tauragės pareigūnus

9|7

Pareigūnai ant kojų buvo sukelti Tauragėje. Čia jų skubios pagalbos reikėjo 6 metų berniukui. Bendrasis pagalbos centras gavo pranešimą, kad Tauragėje prie „Bangos“ kavinės esančioje Jūros upės užtvankoje įstrigo mažametis ir niekaip negali išeiti.


2015-07-29 20:32

Netoli Marijampolės per kraupią avariją žuvo baikeris

63|31|

Trečiadienį prieš vidurdienį kelyje Mokolai–Šunskai–Tursučiai, Gustabūdžio kaime (Marijampolės savivaldybė), kur baigiasi Šunskų miškas, per kraupią avariją žuvo Marijampolės baikerių klubo „Siena“ narys 45 metų Vladimiras B. Kol kas dėl nežinomų priežasčių motociklininkas su „Harley-Davidson“ posūkyje išvažiavo į priešingos eismo juostos šalikelę ir apie 70 metrų važiavo grioviu.


2015-07-29 19:23

Per „Aro“ operaciją sulaikytas „Interpolo“ ieškotas kazachas

4

Antradienio vakarą Vilniuje specialios operacijos metu sulaikytas Kazachstano pilietis Syrymas Shalabayevas. „Interpolas“ daugiau kaip dvejus metus ieškojo šio asmens dėl įtarimų didelės vertės turto pasisavinimu ir iššvaistymu. 


2015-07-29 19:22

Nuteistas pedofilas teismui skundžiasi dėl kankinimų

50

Už vaikų prievartavimą nuteistas pedofilas Europos žmogaus teisių teismui skundžiasi dėl kankinimų, kuriuos esą patyrė, kai pareigūnai atėmė jo akinius. Skandalus Lietuvos teismuose kėlęs ir visiems grasinęs 43 metų kaunietis Tomas K. toliau šokdina Lietuvos teisėsaugininkus ir valstybę, kaltindamas juos kankinimais bei jo teisių į teisingą bylos nagrinėjimą pažeidimu.


2015-07-29 19:22

Po Tian Šanį keliavęs lietuvis patarė, ko reikia saugotis

2|

„Akmenų griūtys – tai antras siaubas kalnuose po lavinos“, – apie pavojus, tykančius alpinistų, pasakojo tris kartus Tian Šanio kalnuose lankęsis vilnietis Leonas Grižibauskas. Pašnekovas teigė galintis įsivaizduoti, kas nutiko lietuvių ekspedicijai, patekusiai į akmenų griūtį, kurios metu žuvo viena jauna moteris.


2015-07-29 18:44

Ventės ragas prisikėlė naujam gyvenimui

8|8

Nuo 2013-ųjų rudens Ventės rage vykusi ornitologinės stoties ir jos aplinkos pritaikymo lankymui rekonstrukcija jau baigta. Rytoj, liepos 30-ąją, 11 val. vyks šio atnaujinto objekto atidarymo iškilmės.


2015-07-29 17:45

Kauno paauglio košmaras: įgrūdo į bagažinę, žagino, įmetė į Nerį

269

Kaune, Kalniečių rajone, su bendraamžiu draugu sekmadienio vakarą pasivaikščioti išėjęs 14-metis Svajūnas (vardas pakeistas) patyrė kelias košmariškas valandas. Prie jų privažiavo BMW ir „Volkswagen Golf“, iš automobilių išlipo du nepilnamečiai vaikinai ir du suaugę vyrai. Svajūno draugas pabėgo, o jį užpuolikai sugavo, atėmė telefoną, įgrūdo į „VW Golf“ bagažinę, ilgai vežiojo, kol pasiekė pakaunės Karmėlavos miestelio apylinkes.


2015-07-29 16:59

Po sūnaus žūties tėvas ieško dingusių pinigų

141|2

Ar gali būti saugesnė vieta laikyti pinigus nei bankas, kuriame dirba sūnus ir marti? Vilnietis pensininkas neabejojo, kad jo santaupos visiškai saugios, bet po sūnaus žūties aptiko tuščią sąskaitą. Nebėra sūnaus, neliko ir pinigų. Nors Maljorkoje prieš šešerius metus nuskendusio bankininko ir finansų analitiko Vadimo Titarenkos tėvas niekada nesijautė sūnaus išlaikytinis, po šios žūties liko tuščiomis rankomis. Nemažai santaupų turėjęs humanitarinių mokslų daktaras 84-erių Vadimas Titarenka vis dar neranda atsakymo į klausimą: savo pinigus jis padovanojo sūnui ar juos pasiskolino marti?


2015-07-29 16:43

Baseine skendęs berniukas po vandeniu išbuvo 5 minutes

8

Pirmadienį į pripučiamąjį lauko baseiną privačioje sodyboje įkritusio 2 metų berniuko iš Kėdainių rajono būklė išlieka sunki, jis vis dar nėra atgavęs sąmonės. Kauno klinikų reanimacijoje gydomo mažylio gyvybę palaiko medicininė aparatūra.


2015-07-29 16:42

Mezgimas ir šokiai – irgi mokslai?

2

Lietuva pagal gyventojų išsilavinimą lenkia daugelį ES valstybių. Vidurinį ir aukštesnį už vidurinį išsilavinimą Lietuvoje turi apie 93 proc. 25 – 64 metų amžiaus Lietuvos gyventojų (ES vidurkis siekė 75,2 proc.). Aukštąjį – 34 proc. 25 – 64 m. amžiaus Lietuvos gyventojų. Tai vienas aukščiausių išsilavinimo lygio rodiklių Europoje.


2015-07-29 15:33

Užbaigta sostinės mokyklų pertvarka

3

Savivaldybės tarybos posėdį iš esmės dėl mokyklų reformos surengę Vilniaus valdantieji pasiekė tikslą – politikai pritarė, kad pagrindinėmis nuo rugsėjo taptų devynios sostinės mokyklos. Sprendimas trečiadienį priimtas nepaisant mokyklų bendruomenių.


2015-07-29 14:29

Rusai nori Žaliojo tilto skulptūrų – R. Šimašius siūlo mainus

75

Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius patvirtino gavęs tiek Sovetsko mero Nikolajaus Voiščevo, tiek Rusijos ambasadoriaus Lietuvoje Aleksandro Udalcovo prašymų perduoti Rusijai Žaliojo tilto skulptūras.