Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
  • Lietuvos diena
  • Aktualijos iš Lietuvos

Lietuvos diena – aktualijos, nelaimės, kriminalai, kultūra, gamta. Lietuvos dienos objektyvias žinias skaitykite lrytas.lt internetiniame naujienų portale.

Lietuva iš JAV tikisi karių ir skalūnų dujų

34

Lietuva tikisi, kad amerikiečių kariai liks Lietuvoje, o NATO susitars dėl papildomų priemonių valstybės saugumui užtikrinti, sako prezidentės Dalios Grybauskaitės patarėja, artėjant JAV prezidento Baracko Obamos susitikimui su Baltijos šalių vadovais.

Lietuvos žmonių parama jau iškeliavo į Ukrainą

1|8

Karinių oro pajėgų Aviacijos bazės Šiauliuose į Ukrainą išskrido Karinių oro pajėgų orlaivis C-27J „Spartan“ su Ukrainos kariuomenei skirta materialine parama. Apie tai pranešė Krašto apsaugos ministerija.

Asmeninės kelionės – su aitriu politiniu prieskoniu

5|

Seimo vadovybei teko skubiai stabdyti kelionei į Armėniją lagaminus susikrovusias parlamentares Almą Monkauskaitę ir Dalią Kuodytę. Viena pakluso, bet kita išskrido. Draugystės su nepripažintu Kalnų Karabachu parlamentinei grupei vadovaujanti Liberalų sąjūdžio frakcijos atstovė D.Kuodytė parlamento valdybos palaiminimu kelionei į Armėniją buvo pasirūpinusi dar liepą.

Buvusio Seimo nario gelbėjimosi ratas – senatis

20

Buvęs Seimo narys, Lietuvos atstovybės prie Europos Sąjungos sveikatos atašė Kęstutis Kuzmickas greičiausiai išvengs atsakomybės už sukčiavimą dideliu mastu. Kauno apylinkės teismas praėjusią savaitę svarstė buvusio socialliberalo 55 metų K.Kuzmicko bylą, kurią netrukus turėtų užversti.

Agresyviai pensininkei – bausmė už smurtavimą

4

Klaipėdietei Anastazijai Šimkienei skirta pusės metų laisvės atėmimo bausmė – už tai, kad sužalojo gerokai jaunesnį kaimyną, niokojo jo turtą, pagrobė dokumentus. Prieš teismą stojusi 69 metų A.Šimkienė kaltinimų nepripažįsta. Ji tvirtina artimiausio kaimyno 53 metų klaipėdiečio Arvydo Žukausko, su kuriuo gyvena viename bute, neskriaudusi – esą vyras pats ją nuolat terorizuoja, apkalba, šmeižia.

Vaikučiai atšventė Rugsėjo 1-ąją - sulaikyta 20 nepilnamečių

1|

Sostinės policija jau suskaičiavo, kiek nepilnamečių netinkamai atšventė Rugsėjo 1-ąją. Pranešama, kad iš viso Vilniaus apskrityje buvo sulaikyta 20 nepilnamečių. Kaip rašoma Vilniaus apskrities VPK pranešime, pirmadienį švenčiant mokslo metų pradžią Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai sulaikė 16 neblaivių nepilnamečių.

Algis Ramanauskas-Greitai vėl galės drąsiai pokštauti

152|2|

Buvęs naujienų agentūros vadovas Artūras Račas Lietuvos žurnalistų ir leidėjų etikos komisijai (LŽLEK) apskundė net tris humoristines televizijų laidas, tačiau nieko nepešė – komisija neįžvelgė etikos pažeidimų.

Naujienų srautas
2014-09-02 09:16

Vandalai Jonavos centre sudaužė stiklinį taką

2

Jonavos sąjūdžio aikštėje siautėjo vandalai – praėjusią savaitę iš po nakties jonaviečiai pastebėjo sudaužytą stiklinį taką.


2014-09-02 09:10

Policininkus gundė girtas keikūnas

Rugsėjo 1-ąją, Mokslo ir žinių dieną Kauno policininkams teko tramdyti viešoje vietoje nederamai besielgusį 67 metų vyrą. Girtas chuliganas bandė pareigūnus papirkti 200 litų kyšiu, tad buvo apgyvendintas policijos areštinėje.


2014-09-02 08:36

Lietuva skirs lėšų į NATO fondą Ukrainai paremti

12

Lietuva prisidės finansinėmis lėšomis prie kuriamo NATO fondo, kuriuo bus teikiama parama Ukrainos kariuomenei. Tai antradienį pranešė prezidentės Dalios Grybauskaitės patarėja.


2014-09-02 08:30

Alytaus rajone neaiškiomis aplinkybėmis sužalotas kūdikis

Alytaus policija aiškinasi aplinkybes incidento, per kurį buvo smarkiai sužalotas dviejų mėnesių kūdikis.


2014-09-02 08:26

Vilniaus r. ieškomas ginkluotas ir žmoną nušauti grasinęs vyras

1

Vilniaus rajono policija ieško ginkluoto vyro, kuris grasino nušauti žmoną. Pagrasinęs sutuoktinei, vyriškis pasislėpė miške.


2014-09-02 07:50

Moterų siaubas – Panerių miško gašlūnas

54

Atsuktuvas, skėtis ar dujų balionėlis. Tai moterų, kurioms tenka keliauti taku per Panerių mišką, gynybos priemonės. Vilniaus pakraštyje esančiame miške jau tris savaites siautėja priekabiautojas, kurio nepavyksta nutverti net policininkams.


2014-09-02 07:42

Premjeras sako, kad Lietuvos parama Ukrainai tik didės

8

Lietuvos parama Ukrainai tik didės. Tai antradienį pareiškė Lietuvos premjeras Algirdas Butkevičius.


2014-09-02 07:19

Kaliniai džiūgauja – jų kalėjimą griauna vėjas

27|3

Kalėjimo tvora nugriuvo, nes ją statant buvo išvogtos statybinės medžiagos. Taip nutiko ne kokioje nors atsilikusioje Afrikos šalyje, o Lietuvoje. Apie tai rašo dienraštis „Lietuvos rytas“. Pravieniškių pataisos namų-atvirosios kolonijos sienos jau beveik pusę metų saugo ne tik kalinius, bet ir savo gėdingą paslaptį. Kovo mėnesį pūstelėjus stipresniam vėjui nugriuvo ir į gabalus subyrėjo beveik 55 metrų ilgio ir 6 metrų aukščio tvoros dalis, nes ją statant buvo išvogta daugybė medžiagų.


2014-09-02 07:19

Sporto komentatoriaus S. Belecko mirtis - mįslė artimiesiems

60

Iš pradžių pasitraukė iš sporto žurnalistikos, o po to – iš gyvenimo. Kas palaužė 50-metį Sigitą Belecką? „Tyrėjai neatmeta nei savižudybės, nei žmogžudystės versijos“, – vakar „Lietuvos rytui“ ištarė vilnietė Lina Beleckaitė-Stukienė. 61 metų moteris tramdė ašaras kalbėdama apie brolį Sigitą, kuris rugpjūčio 30 dieną rastas su šautine žaizda galvoje Vilniaus Vingio parko estradoje. Nors beveik neabejojama, kad vyras nusišovė, L.Beleckaitei-Stukienei sunku tuo patikėti.


2014-09-02 07:11

Tarp grybų – 10 minų

Raseinių rajono Tautušių kaime grybautojai aptiko nemažai sprogmenų, kurie buvo tvarkingai sudėti prie medžio. Manoma, kad juos iškasė metalo ieškotojai, dar vadinami juodaisiais archeologais.


2014-09-02 07:01

Mokslo rėtis – per retas

1

Pirmą kartą po daugelio metų mokyklose vėl pagausėjo pirmokų – maždaug tūkstančiu. Tačiau bendras tiek moksleivių, tiek studentų skaičius Lietuvoje tebemažėja. Kur veda tokie procesai?


2014-09-02 06:58

Kelias į mokyklą – ir vėl vamzdžiu

15

Prieš trejus metus kilo triukšmas, kai valdžia sužinojo, kad moksleiviai iš Zuikių gatvės į klases ateina pralaida, įrengta po geležinkelio pylimu. Nors buvo žarstomi pažadai, iki šiol niekas nepasikeitė. Rugsėjo 1-ąją Zuikių gatvėje gyvenantis berniukas Vaduvos darželį-mokyklą vėl pasiekė pralaida, kurią vietiniai vadina trumpai – vamzdžiu, rašo „Lietuvos ryto“ priedas „Sostinė“. Nors susirūpinimą dėl to, kaip Zuikių gatvės vaikai pasiekia mokyklas, reiškė net prezidentė Dalia Grybauskaitė, per trejus metus niekas nepasikeitė.


2014-09-02 00:39

„Ikea“ kameros užfiksavo, kaip mikroautobusas partrenkė vaiką

4|10| 

Prekybos centro „Ikea“ vaizdo kameros užfiksavo praėjusią savaitę automobilių aikštelėje įvykusią avariją, per kurią baltarusio vairuojamas mikroautobusas partrenkė ketverių metų mergaitę. Išnagrinėję šią vaizdo medžiagą pareigūnai nusprendė, kad dėl nelaimės kalta vaiko mama.


2014-09-01 23:13

J. Olekas: „Kovos mašinos neskirtos gabenti bulvėms“

187|5|

Lietuvos piliečiai buvo linkę nuvertinti šaliai gresiantį pavojų. Taip teigia krašto apsaugos ministras Juozas Olekas. Socialdemokrato nuomone, įvykiai Ukrainoje tarsi atvėrė žmonėms akis. Tai matyti iš smarkiai padidėjusio visuomenės susidomėjimo karine tarnyba ir kariuomene apskritai. Kitais metais bendras ribinis karių skaičius numatomas dviem tūkstančiais didesnis nei šiemet – apie 17 tūkstančių karių. Šalį ginti pasiruošusi ir Lietuvos šaulių sąjunga (LŠS), vienijanti apie 7 tūkst. narių. Jiems 2014-aisiais skirta 2,2 milijonų litų KAM asignavimų. Visas šių metų gynybos biudžetas – apie 980,5 mln. litų ir sudaro maždaug 0,9 procento šalies vidaus produkto (BVP).


2014-09-01 22:06

Galingas Sartų karpis vilniečiui atėmė jėgas, bet neišsigelbėjo

51

Pirmą kartą Sartų ežere žvejojęs vyras grįžo su neįtikėtinu laimikiu. Vilnietis Rišardas Tupikovskis praėjusį šeštadienį pagavo milžinišką karpį. Sartų ežere kartu su bičiuliais žvejojęs vyras pagavo 17,5 kg karpį. Milžino ilgis buvo daugiau nei metras. R.Tupikovskis kilęs iš žvejų giminės. Jo tėvai, brolis ir seneliai yra žvejai. Todėl apie žvejybą Rišardas išmano daug. Jis žino ir tai, kad paprastai ešerio ir dar tokio milžiniško, spiningaujant nepagausi.


2014-09-01 21:13

Nepažabojamas KET pažeidėjas ties Elektrėnais vėl sukėlė avariją

3

Rugpjūčio mėnesį Elektrėnų savivaldybėje dėl girtų vairuotojų kaltės įvyko du eismo įvykiai. Vienu atveju, susidūrus dviem automobiliams, buvo sužalotos dvi moterys, kitu – girtas vairuotojas nuvairavo į Strėvos upelį. Po šių įvykių nepraėjus ir mėnesiui, dėl girto vairuotojo vėl įvyko nelaimė.


2014-09-01 20:34

Mokykla už tvoros su spygliuota viela. Kas juos skatina mokytis?

4|3

Skambutis į klases pakvietė ir gyvenimo klystkeliais pasukusius bei į Kauno nepilnamečių tardymo izoliatorių–pataisos namus pakliuvusius jaunuolius. Čia dirbantys pedagogai atskleidė neįtikėtiną faktą – žudikai yra labiausiai motyvuoti mokiniai. Už spygliuotos tvoros esančioje „Aitvaro“ vidurinėje mokykloje per metus mokosi apie 110 moksleivių. Jų skaičius nuolatos kinta, rašo „Lietuvos rytas“. Jaunuosius nusikaltėlius ugdo 26 pedagogai, o mokyklos išlaikymas per metus Kauno savivaldybei kainuoja nuo 300 iki 400 tūkstančių litų.


2014-09-01 20:24

Rusija ragina Lietuvą suteikti medicininę pagalbą K. Michailovui

17

Rusija ragina Lietuvą Medininkų byloje iki gyvos galvos nuteistam Konstantinui Michailovui (Nikulinui) suteikti tinkamą medicininę priežiūrą. To prašoma Rusijos užsienio reikalų ministerijos išplatintame pareiškime.


2014-09-01 19:50

Surinko tonas paramos, bet lėktuve vietos – it „Audi“ bagažinėje

148|17

Kariuomenė pranešė, kad tik 500 kg Lietuvos gyventojų surinktos paramos antradienį bus nugabenta į Ukrainą. Karininkai pirmadienį susigriebė ir aiškinosi, ar bus leista į Ukrainą vežti karinius šalmus ir neperšaunamąsias liemenes, naktinio matymo prietaisus. Pirmadienio vakarą portalui lrytas.lt buvo patvirtinta, kad aktyvistai negalės vežti jokios karinės ekipuotės - šalmų, liemenių, naktinio matymo prietaisų ir panašiai. Tai reiškia, kad Ukrainos kariai iš Lietuvos žmonių gaus tik šokoladus ir šiltas kojines.


2014-09-01 19:46

JAV prezidento užduotis – padrąsinti Baltijos valstybes

204|5|

Trečiadienį Estijoje lankysis JAV prezidentas Barackas Obama. Vizito tikslas – patikinti, kad NATO pasiruošusi ginti Baltijos valstybes ir pasiųsti aiškią žinia Rusijai. Baltųjų rūmų teigimu, B.Obama Taline pabrėš, kad Aljanso 5-asis straipsnis dėl įsipareigojimo kiekvienos narės saugumui yra tvirta garantija.