• Lietuvos diena
  • Aktualijos iš Lietuvos

Lietuvos diena – aktualijos, nelaimės, kriminalai, kultūra, gamta. Lietuvos dienos objektyvias žinias skaitykite lrytas.lt internetiniame naujienų portale.

Po dviratininko žūties – mero iškyla mirtinai pavojingais takais

25|13|

Skambus įvykis, toks kaip tragiška mirtis – puiki proga priminti, kad yra valdžia, kuri rūpinsis žmonėmis. Todėl prieš ilgąjį savaitgalį sostinės meras Remigijus Šimašius nusprendė apžvelgti Vilniaus dviračių takų projektavimo klaidas. Jis su žurnalistais ir keliais smalsuoliais leidosi savo pirmtako sugalvotais ir kol kas nepanaikintais oranžiniais dviračiais po Vilniaus centrą. Ieškoti problemiškų vietų, kaip pats sakė.

Po nelaimės „Sūpynėse“ festivalių laukia permainos

7|

Po nelaimės muzikos festivalyje „Sūpynės“, kai narkotinėmis medžiagos apsinuodijusi mirė festivalio dalyvė, Vidaus reikalų ministerija (VRM) siūlo pradėti diskusiją dėl privačių renginių organizavimo tvarkos. „Reikėtų pradėti diskusiją dėl įstatymo, reglamentuojančio viešųjų ir privačių juridinių asmenų komercinių ar viešųjų renginių organizavimo viešose vietose, jų valdomose bei naudojamose teritorijose ar patalpose, įtvirtinimo“, – rašoma penktadienį išplatintame VRM pranešime.

Užsieniečių registracijos centre svečiavosi briedis

7

Į Užsieniečių registracijos centro (URC) Pabradėje teritoriją patekęs jaunas briedis čia ir pernakvojo. Vėliau nekviestas svečias pasieniečių buvo išprašytas. Ketvirtadienio vakarą Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Užsieniečių registracijos centre budėję pasieniečiai pamatė, kad pro galinius didelės centro teritorijos vartus įbėgo jaunas briedis. Šiuo metu teritorija prie pagrindinių URC vartų yra remontuojama, todėl jie neveikia.

Jauniklių atsikratančios kregždės skelbia apie pavojų gamtoje

2

Marijampolės centre esančios įstaigos darbuotojos priblokštos – antra diena iš eilės prie stiklinių įėjimo durų jos aptinka negyvų kregždžiukų. Dar neapsiplunksnavę paukšteliai iškrito ar buvo išstumti iš lizdo, esančio bemaž keturių metrų aukštyje? „Praėjusią vasarą ant lauko sienos lempos buvo tik vienas lizdas. Kregždės gyveno savo gyvenimą, joms niekas netrukdė, nes tokiame aukštyje jos jaučiasi saugios.

Kaune balkonai krenta kaip musės

5|10

Penktadienį per pietus Kauno Kranto alėjos 14-ojo namo gyventojų siestą karštą dieną nutraukė garsus trenksmas. Pasirodo, nugriuvo ketvirtojo aukšto balkonas, visa betoninė jo apačia. Praėjusiais metais žemėn bumbtelėjo balkonas iš penktojo aukšto. Nuo skaudžios nelaimės būta tik per plauką. Prieš keturiasdešimt metų statytas penkiaaukštis nė karto nematė didesnio remonto. Kranto al. 14-ojo namo gyventojas Kęstutis pasakojo, kad po balkonu, kuris nukrito, dažnai būdavo statomas automobilis. Laimė, griūties dieną jo nebuvo. Išvykę ir buto, kurio balkonas subyrėjo, šeimininkai.

Apsilankymas „Barnevernet“: prakalbo Norvegijos globoti vaikai

268|

Beširdžiai, bet kokiems tėvų argumentams kurti „Barnevernet“ darbuotojai iš pasalų užpuola pavyzdingos imigrantų šeimos namus, atima jų vaikus ir iš karto atiduoda juos globėjams, o paskui vyksta ilgi teismų procesai, kurių pabaiga biologiniams tėvams dažniausiai nieko gera nežada – taip bene dažniausiai piešiamas vaiko teisių apsauga Norvegijoje besirūpinančios tarnybos įvaizdis.

Žuvų pardavėju apsimetęs brakonierius inspektorių nepergudravo

1|5

Ne kartą už brakonieriavimą baustas šiaulietis 38 metų A.K. pastarąjį kartą į Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento gyvosios gamtos apsaugos inspektorių akiratį pateko ne už žuvų gaudymą, o už jų pardavimą. Aplinkosaugininkai gavo informacijos, kad prekiaujama šviežia žuvimi, sugauta Šiaulių apylinkėse. Paskambinę nurodytu telefono numeriu aplinkosaugininkai apsimetė pirkėjais ir susitarė dėl sandorio.

Naujienų srautas
2015-07-03 14:55

Varėnos budelis išsigelbėjo – kažkada jis bus laisvas

1

Kauno apygardos teismas padėjo tašką šiurpioje 19 metų varėniškės Sandros Naujūnaitės išžaginimo ir nužudymo byloje – už šiuos nusikaltimus 21 metų Alytaus gyventojas Mantas Šerpenskas už grotų praleis 18 metų. Žudikui grėsė laisvės atėmimo iki gyvos galvos bausmė.


2015-07-03 14:36

Latvis renka parašus dėl Palangos grąžinimo Latvijai

2

Viešųjų iniciatyvų portale „manabalss.lv“ Latvijos aktyvistas pradėjo rinkti parašus dėl Palangos „krašto ir jūros teritorijos grąžinimo Latvijos Respublikai“.


2015-07-03 14:31

„Sūpynėse“ užgesusios E.Šliževičiūtės mirtis sukrėtė jos kolegas

688|5|

Elektroninės muzikos festivalio „Sūpynės“ reputacija – sutepta. Vieną šio renginio organizatorių 26 metų vilnietę Eglę Šliževičiūtę pražudė narkotikai. Jais šventėje buvo apsinuodiję ir keli žiūrovai, tačiau medikai išgelbėjo jų gyvybę. Jauna, graži, energinga, veikli, gera darbuotoja, tačiau ir užsispyrusi, visada bandanti įrodyti, kad yra teisi. Taip naktį į ketvirtadienį ligoninėje mirusią 26 metų E.Šliževičiūtę apibūdina draugai ir buvę kolegos. Keliose televizijose viešaisiais ryšiais ir autorinėmis laidomis besirūpinusi E.Šliževičiūtė buvo nuolat kviečiama į įvairius vakarėlius, turėjo daug pažįstamų, tarp jų – ir žinomi žmonės.


2015-07-03 13:51

Marijonas Misiukonis lieka išteisintas dėl kaltinimų genocidu

1

Lietuvos apeliacinis teismas penktadienį paskelbė, kad palieka galioti išteisinamąjį nuosprendį buvusiam Lietuvos vidaus reikalų ministrui, buvusiam KGB darbuotojui Marijonui Misiukoniui, jis buvo teisiamas genocido byloje.


2015-07-03 13:03

Savaitgalį alins atogrąžų karštis. Ką daryti, kad neperkaistume?

8| 

Paskutinę darbo savaitės dieną orus lems anticiklonas. Žydrą dangų paįvairins nebent vienas kitas baltas debesėlis. Dvelks vos juntamas nepastovios krypties vėjas. Popietinėmis valandomis temperatūra daugelyje rajonų pakils iki 28–30 laipsnių karščio. Kiek vėsiau bus prie jūros – apie 26 laipsnius, o štai pietvakariniame šalies pakraštyje kai kur gali įšilti ir iki 31 laipsnio karščio.


2015-07-03 12:57

Ant tvoros virbų pasismeigusį dviratininką gelbėjo ugniagesiai

4|4

Ketvirtadienį vakare Šiaulių priešgaisrinės gelbėjimo valdybos vyrams teko gelbėti į nelaimę patekusį dviratininką. Gatvėje neišsitekęs ir dviračio nesuvaldęs neblaivus 61 metų šiaulietis pasuko į šalikelę ir užvirto ant privataus namo kiemą juosiančios metalinių virbų tvoros. Metalinis virbas, kurio viršūnė panaši į žeberklą, dviratininkui persmeigė kairės rankos žąstą.


2015-07-03 12:38

Lietuva skyrė pagalbą nuo potvynių nukentėjusiai Gruzijai

1|

Užsienio reikalų ministerija skyrė 12 tūkst. eurų humanitarinę pagalbą nuo potvynių nukentėjusiai Gruzijai. Parama skirta padėti labiausiai nukentėjusioms šeimoms ir potvynio padariniams likviduoti. Lėšos bus pervedamos Gruzijos finansų ministerijai.


2015-07-03 12:35

Raseinių rajone rasta nelegalių ginklų ir šovinių

Raseinių rajono policijos komisariato Kriminalinės policijos skyriaus pareigūnai trečiadienį aptiko nelegalių ginklų slėptuvę.


2015-07-03 12:21

Keleivių pervežimo įmonė nubausta už sukčiavimą

1

Vilniaus apskrities valstybinė mokesčių inspekcija teigia išaiškinusi sukčiavimo ir mokesčių slėpimo schemą, kuria naudojosi keleivių pervežimu autobusais mieste ir užmiestyje užsiimanti įmonė, pasitelkdama suklastotus degalų įsigijimo kvitus.


2015-07-03 12:20

Raseiniuose degė buvęs dominikonų vienuolynas

1

Ketvirtadienį Raseiniuose degė į kultūros paveldo vertybių registrą įrašytas buvęs dominikonų vienuolynas.


2015-07-03 11:59

Mokyklos virto politikų mūšio lauku

15|2

Mokinius apdovanoti gali ne kiekvienas. Taip buvo atsakyta Seimo nariui socialdemokratui Arvydui Mockui, kuris per brandos atestatų teikimo šventę norėjo pasveikinti geriausius Šiaulių abiturientus. Pasirodo, atstūmę A.Mockų mokyklų direktoriai nenorėjo pyktis su kitais šiauliečiais parlamentarais – socialdemokratu Edvardu Žakariu ir jo buvusiu partijos kolega Valerijumi Simuliku.


2015-07-03 11:57

Kaune – pirmoji neatsargių maudynių auka

Penktadienio rytą iš Lampėdžių tvenkinio ištraukas skenduolis – 22 metų Ričardas M. Pirminiais duomenimis, jaunuolis nuskendo ketvirtadienį, apie 19 val. Jis maudėsi dar su dviem draugais. Vaikinas tapo pirmąja šiais metais Lampėdžių ežero auka. Ketvirtadienio vakare gelbėjimo tarnybos narai ieškojo nuskendusiojo dviejų arų plote iki sutemų. Penktadienio ryte skenduolis rastas ties Batniavos gatve – apie 25 metrus nuo kranto.


2015-07-03 11:48

Valstybės dienos gidas: kur eiti ir ką nuveikti?

1

Lietuvoje bus minima Valstybės diena – pirmojo suvienytos Lietuvos valstybės valdovo, kunigaikščio Mindaugo vainikavimo karaliumi šventė. Su Mindaugo vardu siejamas Lietuvos valstybės susidarymas XIII amžiuje. Šis valdovas nutiesė Lietuvai politinius, ekonominius ir kultūrinius ryšius į modernią Europą. Istorikų teigimu, pirmasis ir vienintelis Lietuvos karalius buvo asmenybė, pranokusi savo epochą politine strategija, mentalitetu ir dvasine jėga. Šaltiniuose jis vadinamas Mindaugu Išmintinguoju, mat sugebėjo vykdyti tokią politiką, kuri niekais pavertė Kryžiuočių ordino planus.


2015-07-03 11:35

Šilutėje BMW rėžėsi į mokomąjį automobilį

7|4

Penktadienį apie 11 valandą, Šilutėje, Sodų ir Miško gatvių sankryžoje, įvyko avarija. Nelaimė nutiko, kai „M“ raidėmis pažymėtas automobilis sankryžoje sustojo praleisti pravažiuojančius automobilius, o iš paskos važiavęs, jaunos merginos vairuojamas penktosios klasės BMW rėžėsi į besimokančios vairuoti merginos „Volkswagen Golf“ galą.


2015-07-03 11:33

Vilkai pernakt papjovė šešias Kalvarijos apylinkių ūkininko avis

6|4

Šią savaitę šešias iš aštuonių auginamų avių praradęs Trakiškių kaimo (Kalvarijos savivaldybė) ūkininkas patyrė pusantro tūkstančių eurų nuostolio ir žada daugiau avių nebeauginti, nes nebegali apsiginti nuo jo bandą nuolat puldinėjančių vilkų. Šie plėšrūnai ūkininkui padarė žalos ir praėjusiais metais. Šleinių medžiotojų būrelio vadovas Valdas Pauliukonis, netoli Trakiškių turintis privataus miško plotą, stebėjosi, jog vilkai nepabūgo pulti avis prie pat visą parą judrios magistralės „Via Baltica“.


2015-07-03 10:39

Rinkimai Šilutėje: gauti 37 pranešimai apie pažeidimus

2

Jau beveik dvi savaitės, kai Šilutės miesto ir rajono gyventojai gyvena rinkimų nuotaikomis. Darbo turi ir pareigūnai, kurie nuolat stebi, ar balsuojantiems asmenims netrukdoma pasinaudoti rinkimų teise. Jiems talkina visuomeninė organizacija „Baltosios pirštinės“.


2015-07-03 10:35

„Romuvos“ jūrininkai sukilo prieš darbdavį – Lietuvos valstybę

23|8

Lietuvos jūrų laivininkystės (LJL) motorlaivio „Romuva“ įgula tesėjo savo pažadą – dėl nesumokėtų atlyginimų kreipėsi į Tarptautinę transporto federaciją (ITF). Jos sprendimu valstybinės įmonės laivas, kuriame darbuojasi 17 lietuvių, neseniai buvo sulaikytas Italijos uoste Tarante. LJL nesuranda lėšų atsiskaityti su darbuotojais, nes iki ausų įklimpusi į skolas.


2015-07-03 10:33

Vetavo įstatymą, atveriantį kelią partijoms valdyti žiniasklaidą

19

Prezidentė Dalia Grybauskaitė penktadienį grąžino Seimui pakartotinai svarstyti Visuomenės informavimo įstatymo pataisas, kurios, anot jos, atveria kelią politinėms partijoms valdyti žiniasklaidą. „Šios įstatymo pataisos turėjo užkirsti kelią savivaldybių piktnaudžiavimui laikraščių leidyba prisidengiant savo įsteigtomis švietimo įstaigomis. Tačiau naikindamas šią įstatymo spragą, Seimas sukūrė dar palankesnes sąlygas politizuoti žiniasklaidą“, – teigiama Prezidentūros pranešime spaudai.


2015-07-03 09:29

Telšiuose rasta 11 tūkst. pakelių kontrabandinių cigarečių

Ketvirtadienį Telšiuose esančiame name rasta 11 tūkst. pakelių kontrabandinių cigarečių, pranešė Telšių apskrites vyriausiasis policijos komisariatas.


2015-07-03 09:16

Ignalinos r. automobiliui užvažiavus ant vairuotojo, šis žuvo

Ignalinos rajone automobiliui užvažiavus ant vairuotojo, šis žuvo.