• Lietuvos diena
  • Aktualijos iš Lietuvos

Lietuvos diena – aktualijos, nelaimės, kriminalai, kultūra, gamta. Lietuvos dienos objektyvias žinias skaitykite lrytas.lt internetiniame naujienų portale.

Po avarijos Astravo AE – Lietuvos nota Baltarusijai

17|4

Ketvirtadienį Užsienio reikalų ministerija dėl avarijos Astravo jėgainėje pasikvietė Baltarusijos ambasadorių ir jam įteikė notą, kurioje pareikalavo pateikti paaiškinimus dėl galimai įvykusio incidento.

Laikinoji komisija įsiutino Andrių Kubilių: auklėjo rusiškai

16|5

Seimas ketvirtadienį sprendžia, ar pradėti parlamentinį tyrimą dėl paslaptingų teisėsaugos pažymų, kuriomis mojavo prezidentė Dalia Grybauskaitė prieš paskiriant atsakingus postus.

Ant Alytaus ligoninės laiptų staiga mirė moteris

1

Prieš pusvalandį prie bendrų Alytaus ligoninės ir konsultacijų poliklinikos laiptų staiga mirė šiandien iš ligoninės išleista 81 metų alytiškė.

Pokyčiai Vilniaus savivaldybės taryboje: traukiasi „tvarkiečiai“

15

Partijos „Tvarka ir teisingumas“ atstovai Vilniaus taryboje palieka valdančiąją koaliciją, kaltindami valdančiuosius liberalus nesugebėjimu spręsti esminių miesto klausimų. 

Partijos pradėjo žvaigždžių medžioklės sezoną

94|7

„Iš geidžiamiausio jaunikio tapo geidžiamiausiu visų partijų laimikiu“, – taip po garsiojo kalafioro skandalo politikos apžvalgininkai perkrikštijo televizijos laidų vedėją, atlikėją Marijoną Mikutavičių. Anot jų, bet kuri partija, papuošusi M.Mikutavičiaus pavarde savo rinkimų sąrašą, be didelių pastangų paliktų konkurentus springti kelio į rinkimų sėkmę dulkėmis.

Lietuva Astravo radiaciją užfiksuotų, tik gelbėtis būtų vėlu

33|3

Vos už 50 km nuo Vilniaus statomoje atominėje Astravo jėgainėje galimai sugriuvo dalis statybinių konstrukcijų, bet Lietuvoje apie tai sužinota tik po poros savaičių. Laimei, atominė kol kas tik statoma ir branduolinio kuro joje nėra. Jei ateityje atominėje jėgainėje įvyktų rimtesnė nelaimė ir į aplinką pasklistų radiacija, Lietuva apie tai sužinotų po poros valandų, bet evakuoti per tiek laiko 1 mln. gyventojų vargu ar būtų spėta.

Teisių netekusį A.Duonėlą teismas nubaudė antrą kartą

2

Vairuotojo pažymėjimą pragėrusiam ir be jo prie automobilio vairo sėdusiam olimpiečiui Alvydui Duonėlai teismas smogė dar kartą.

Naujienų srautas
2016-05-05 14:49

Šiaulių darželinukams – sveikas maistas

4

Daugumoje Šiaulių miesto ikimokyklinio ugdymo įstaigų vaikai valgys sveikesnį maistą. Jau sudarytas mėnesio valgiaraštis, kurį kuriant prisidėjo ir virėjai, ir dietologai, ir visuomenės sveikatos specialistai. Keisti esamą tvarką nuspręsta prieš metus, kai kilo skandalas dėl kosminėmis kainomis perkamų maisto produktų. Triukšmas kilo, paaiškėjus, jog kai kurie būtini produktai perkami brangiau nei parduotuvėse. Ikimokyklinio ugdymo įstaigoms buvo pasiūlyta perduoti viešųjų pirkimo konkursų organizavimą perduoti Šiaulių miesto savivaldybės specialistams, konsultuotis prieš sudarant sutartis arba prisiimti visišką atsakomybę.


2016-05-05 14:13

Rusui skirta 10 parų arešto dėl neteisėto sienos kirtimo

1

Tauragės rajono apylinkės teismas pranešė dešimties parų areštu nubaudęs Rusijos pilietį už neteisėtą Lietuvos valstybės sienos kirtimą.


2016-05-05 13:32

Šiauliuose pro atvirą langą iškrito keturmetė

Šiaulių medikai gelbsti ketverių metukų mergaitės gyvybę. Mažylė smarkiai susižalojo iškritusi per Tilžės gatvėje esančio daugiabučio laiptinės langą. Nelaimė įvyko trečiadienio vakarą, kai mergaitė su motina ėjo į namus. Neseniai ketvirtąjį gimtadienį atšventusi guvi mažylė pirma nustraksėjo laiptais aukštyn. Netrukus vaikas iškrito per laiptinės aikštelės tarp ketvirtojo ir penktojo aukštų langą. Manoma, kad mergaitė neišlaikė pusiausvyros, kai išgirdo iš kiemo sklindantį vaikų klegesį ir sumanė žvilgtelti į lauką.


2016-05-05 13:22

Kaune susidūrė keturi automobiliai, kūdikis atsidūrė klinikose

Kaune, Dainavos rajone ketvirtadienio vidurdienį susidūrė keturi automobiliai. Viename iš jų buvusi keturių mėnesių mergaitė nugabenta į Kauno klinikas.


2016-05-05 12:17

Greičio mėgėjas Stasys Brundza keliasi pas socialdemokratus

56|3| 

Seimo narys, praeityje garsus lenktynininkas ir kolekcionierius Stasys Brundza perėjo į socialdemokratų partiją. Tai patvirtino Seimo pirmininkė posėdžių salėje.


2016-05-05 12:17

Aiškėja kraupios vyro žūties Alytuje detalės

1|4

Aiškėja, kad trečiadienį Alytuje sudegęs benamis galėjo būti padegtas jau po mirties. Dėl vyro kūno padegimo policija sulaikė ir į areštinę uždarė išgėrusią moterį.


2016-05-05 12:17

Vadovo ašaros – dėl darbo metu Kaune paskendusio darbuotojo

18|2

Trečiadienį ties Kauno senamiesčiu Nemunas pasiglemžė Vidaus vandens kelių direkcijos darbuotojo gyvybę. „Įvykis neeilinis ir graudus. Tarnybos dirba savo darbus“, – graudindamasis portalui lrytas.lt kalbėjo direkcijos vadovas Antanas Ivanauskas.


2016-05-05 12:06

Baltijos jūroje iš gedimą patyrusios valties gelbėti žmonės

3

Trečiadienį Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų Jūrų gelbėjimo koordinavimo centras organizavo gelbėjimo operaciją, per kurią išgelbėti Baltijos jūroje penki gedimą patyrusios motorinės valties keleiviai.


2016-05-05 11:30

Prezidentė galės pasistatyti namą savo sklype?

3

Žemės sklypus Vilniaus rajono Pašilių kaime, kur sklypą yra įsigijusi ir Prezidentė Dalia Grybauskaitė, valdančios bendrovės „Forteka“ atstovai teigia, kad viešoje erdvėje pasirodžiusi informacija apie toje teritorijoje esančius apribojimus gyvenamųjų namų statybai dėl netoliese galimai atsirasiančio žvyro karjero – neturi pagrindo, nes bendrovės valdyti, o vėliau parduoti sklypai nepatenka į dar 2005 metais detaliai išžvalgytų išteklių toje teritorijoje kontūrus.


2016-05-05 11:15

230 km/val. sprukę bėgliai po šūvių persekioti sraigtasparniu

2|8|

Kauno policijos pareigūnai su įkalčiais sulaikė du Tauragės gyventojus, gimusius 1992 m. ir 1998 m. (septyniolikmetis), kurie važiavo prieš parą Vokietijoje pavogtu automobiliu „BMW 530“ (2010 m. laidos).


2016-05-05 11:07

Valstybės pinigus taškę sekliai – kvailio vietoje

62|3

STT agentai ir prokurorai vėl apsijuokė. Beveik dvejus metus persekioję ir tardę Palangos komunalinio ūkio vadovą jie teisme išgirdo, kad dėl mažareikšmiškumo byla nutraukta.


2016-05-05 11:03

Eksperimentai su darželinukų maistu – pagal Indijos guru mokymą

33|18| 

Gyvename ne badmečiu, todėl žudyti gyvūnus ir vėliau juos kimšti į save – nevalia. Tokios pozicijos laikosi pirmasis legalus vegetarinis darželis Vilniuje, kuriame mėsos nėra nė kvapo, o vaikų auklėjimas grindžiamas dvasinio mokytojo iš Indijos pasaulėžiūra – hinduizmu.


2016-05-05 11:03

Girti jaunuoliai po avarijos užmigo apsivertusioje mašinoje

7

Šilutės policija aiškinasi aplinkybes incidento, kuomet nuo kelio nuskriejo ir apsivertė automobilis „Honda Accord“. Po avarijos apsivertusiame automobilyje rasti miegantys du girti jaunuoliai.


2016-05-05 10:53

Kova prieš patyčias? Ne, švietimo sistemos krachas

13

Kol spragos sukreivėjusioje švietimo sistemoje dangstomos kovos prieš patyčias akcijomis ir mokymais, kaip mokyti vaikus mokytis, pati valstybė tampa bejėgė prieš pavienių moksleivių agresiją ir neliečiamumą.


2016-05-05 10:49

J.Požela apie šventę už 25 tūkst.: tradicijos nereikia nutraukti

 

Aktualūs pokalbiai laidoje „Lietuva tiesiogiai“ – nuo pirmadienio iki ketvirtadienio nuo 17:30 val. per „Lietuvos ryto“ televiziją.


2016-05-05 10:37

Praėjusią parą avarijose buvo sužalota 13 žmonių

Lietuvos kelių policijos tarnybos duomenimis, trečiadienį mūsų šalyje eismo įvykių, kuriuose būtų žuvę žmonės, neužregistruota. Praėjusią parą keliuose įvyko 11 eismo įvykių, kuriuose buvo sužeista 13 žmonių.


2016-05-05 10:34

V. Mazuronis įvertino baudas už pabėgėlius: „Tai – šantažas“

3

Pasirodžius pranešimams, kad Europos Komisija (EK) siūlo skirti baudas pabėgėlių kvotos nevykdančioms valstybėms, Darbo partija pasisako esanti kategoriškai prieš tokius mokesčius.


2016-05-05 10:15

V.Andriukaitis apie prekybos centrų boikotą: „Negalime šaipytis“

33

„Žinių radijo“ laidai „Pozicija“ interviu davęs Europos komisaras Vytenis Andriukaitis, pripažino, kad maisto kainos Lietuvoje epo problema ir politikai čia taip pat turėtų prisiimti dalį atsakomybės. Anot jo, apie išlaidas reikia galvoti ne tik formuojant darbo užmokesčio politiką, skaičiuojant, koks yra būtinųjų prekių krepšelis, bet ir atsižvelgti į tai, ar pakankamos žmonių pajamos.


2016-05-05 09:12

Klaipėdoje nuteistas elektros kabelio vagystės organizatorius

8

Klaipėdos teismas realia laisvės atėmimo bausme nuteisė vyrą, organizavusį elektros kabelio vagystę.


2016-05-05 09:08

Neatidus vairuotojas Panevėžyje partrenkė girtą pėsčiąjį

Panevėžio policija aiškinasi aplinkybes avarijos,kuomet atbuline eiga važiavęs automobilis partrenkė ir sužalojo girtą pėsčiąjį.