Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
  • Lietuvos diena
  • Aktualijos iš Lietuvos

Lietuvos diena – aktualijos, nelaimės, kriminalai, kultūra, gamta. Lietuvos dienos objektyvias žinias skaitykite lrytas.lt internetiniame naujienų portale.

Į Lietuvos priešų gretas verbavo ir narkotikais

1387|4

Jam siūlė pinigų, žadėjo postą valdžioje ir slapčia vaišino narkotikais. Vienos įmonės vadovas buvo pakliuvęs į Lietuvai priešiškų veikėjų pinkles, o dabar liudija teisėsaugos pareigūnų atliekamuose tyrimuose, kuriuose minimos ir garsios pavardės. Kai pas sekso eksperte save vadinančią Mildą Bartašiūnaitę ir kitus prieštaringus veikėjus visoje šalyje pareigūnai atliko kratas, kaunietis Rimas (pavardė redakcijai žinoma) nenustebo. Jis suprato, kodėl tie veikėjai sulaukė teisėsaugos dėmesio, nes ir pats yra buvęs jų gretose.

Kijeve surengtas lietuviško šakočio valgymo čempionatas

19|38| 

Tai, ko iki šiol nėra buvę Lietuvoje, surengta Kijeve. Šeštadienį Ukrainos sostinės gyventojai susigrūmė šakočių valgymo čempionate. Nugalėtojo laukia prizas – 5 kg šakotis. Neįprastos varžybos organizuotos savaitgalį Kijeve vykstančiame festivalyje „Ačiū, Lietuva“.

Šiąnakt Lietuvoje įvedamas vasaros laikas

47| 

Sekmadienio naktį Lietuvoje įvedamas vasaros laikas. Sekmadienį 3 valandą nakties laikrodžių rodykles reikės pasukti viena valanda pirmyn. Vasaros laikas galios septynis mėnesius – iki spalio pabaigos.

Neįgalų lietuvį išgelbėjo geraširdė prancūzė

20|3

Jeigu ne dėmesinga rūkalė kažkuriame Prancūzijos mieste, protinę negalią turintis Mindaugas iki šiol būtų bastęsis prie Šiaurės jūros. Jis nebūtų turėjęs kitos išeities, tik toliau vogti iš parduotuvių. Mindaugui iš Vakarų Lietuvos – 21-eri. Vaikinas neįstengia pasakyti tikslios datos, kada jo pažįstamas Arūnas ir kažkoks Laimis iš Ignalinos išvežė jį vogti į Lenkiją ir Prancūziją.

Laikas neįveikė šokių „Kam per 30“

60|5| 

Sveiki atvykę į 1987-uosius! Tokia iškaba galėtų pasitikti Kirtimų kultūros centro lankytojus, šeštadieniais besirenkančius į poilsio vakarus „Kam per 30“. Šiais naktinių klubų laikais tokia vieta tiesiog prašosi įrašoma į kultūros paveldo sąrašą. Kiekvieną savaitgalį į šokius Kirtimuose susirenka apie šimtą kiek vyresnio amžiaus sostinės gyventojų. Tiesa, dabar jų šiek tiek mažiau. Pasirodo, šokėjai yra dori krikščionys ir laikosi nurodymų per gavėnią nesilinksminti.

V. Landsbergis: „R. Paksui padeda velnias ir purvini pinigai“

359|

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos garbės pirmininkas Vytautas Landsbergis kirto kai kurių parlamentarų norams suteikti galimybę pašalintam prezidentui Rolandui Paksui vėl siekti valstybės vadovo posto. R.Pakso šalininkus V.Landsbergis pavadino sektantais, aklai tikinčiais savo lyderio kankinyste.

Per Žemės valandą Vilnius užtemo nežymiai

4|21

Šeštadienį vakarą šviesos Vilniuje staiga priblėso, o kai kuriose vietose ir visiškai sutemo – bet ne todėl, kad būtų sugedęs gatvių apšvietimas. Lietuvos sostinė prisijungė prie kovo 28 dieną paskelbtos užtemdymo akcija pažymimos pasalinės Žemės dienos. Akcijos tikslas – atkreipti žmonių dėmesį į nesaikingą vartojimą ir planetos turtų švaistymą. Užtemdymo akcija numatyta nuo 20 val.30 min. iki 21 val.30 min. Vieni aktyviausių Žemės dienos akcijos organizatorių buvo susivienijimas „Žali.lt“, visuomeninė organizacija TAIP pakvietė gyventojus uždegti žvakutes Rotušės aikštėje, akcijai neliko abejingi ir verslininkai, simboliškai užtemdę šviesas prie „Akropolio“ prekybos centrų. Visuomeninis judėjimas TAIP paragino vilniečius ir miesto svečius šeštadienį 20.30 val. atvykti į Rotušės aikštę uždegti žvakes ir ant grindinio sudėti „Žemės valandos“ simbolį – „60+“, kuris simbolizuoja elektros taupymo minutes.

Naujienų srautas
2015-03-28 20:04

Jonavoje du vyrai kelias valandas buvo įkalinti agresyvaus šuns

89|5

Šeštadienį apie 10.30 val. į vieno Sodų gatvės nuosavo namo kiemą atklydęs bulterjerų veislės šuo užpuolė žmones. Kol sulaukė pagalbos, du vyrai beveik dvi valandas praleido užsilipę ant statybinių gegnių. Į nuosavo namo kiemą šuo įbėgo pro atvirus vartus.


2015-03-28 18:19

Trumpėja kandidatų į TS–LKD lyderius sąrašas

19

Trumpėja kandidatų į Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS–LKD) partijos lyderius sąrašas – šeštadienį vykstančio partijos tarybos posėdžio metu savo kandidatūras atsiėmė trys kandidatai į pirmininkus.


2015-03-28 17:36

Lietuvos pilietis Rusijoje narkotikais tiesiog lesino paukščius?

22

Rostovo prie Dono teismas 10 metų nelaisvės nuteisė 46 metų Lietuvos pilietį, pripažinęs jį kaltu dėl narkotikų laikymo. Skelbiama, kad „žolę“ jis ne tik vartojo pats, bet ir lesino ja paukščius, rašo „Newsru.com“.


2015-03-28 15:47

Slėnyje prie Neries – neįtikėtini mainai

3|38

Namuose per daug duonos? Mainykite ją į žirkles. Arba į narcizų svogūnėlius. Nesvarbu ką ir į ką – šeštadienį Karmazinų piliakalnio slėnyje prie Neries (Vilniaus r.) reikalingų arba nebūtinų, bet įdomių daiktų buvo galima įsigyti be pinigų, tiesiog mainais. Neries regioniniame parke prie savo sodybos vilniečių pora – Ieva Šidlaitė ir Mindaugas Valiukevičius – pabandė atgaivinti senovinę tradiciją, mainų „kermošių“ (turgų).


2015-03-28 15:30

„Tvarkiečiai“ jau turi savo kandidatą

6

Partija „Tvarka ir teisingumas“ būsimuose Seimo rinkimuose Varėnos-Eišiškių rinkimų apygardoje kelia šio skyriaus pirmininko Mariaus Juškevičiaus kandidatūrą. Tai paaiškėjo šeštadienį Gargžduose vykusiame partijos „Tvarka ir teisingumas" tarybos posėdyje.


2015-03-28 14:56

NATO šventė Šiauliuose: bėgikai nepabūgo prastų orų

29|64

Šeštadienį Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje Šiauliuose 11-ųjų įstojimo į NATO metinių proga vyko tradiciniu tapęs vienintelis toks bėgimas kilimo ir leidimosi taku „Runway Run 2015“. Į bėgimą užsiregistravo per pusantro tūkstančio dalyvių, jie nepabūgo nei apniukusio dangaus, nei per visą renginį dulkusio lietaus. Nugalėtoju tapo trijų kilometrų trasą per 9 minutes ir 10 sekundžių įveikęs šiaulietis sportininkas Justinas Beržanskis. Trijų kilometrų distancijos su kliūtimis Lietuvos čempionui J.Beržanskiui šis bėgimas tapo gera treniruote.


2015-03-28 14:45

Naujuoju LASF prezidentu išrinktas R.Austinskas

3|18

Pastaruosius šešerius metus pakaitomis Lietuvos automobilių sporto federacijai (LASF) vadovavę Gintaras Furmanavičius ir Romas Austinskas Kaune vykstančiame suvažiavime vėl rungėsi dėl prezidento posto.


2015-03-28 13:54

Gamta ir ugnis

1|51

Lietuvoje vėl dega pievos. Jose sudega retų augalų sėklos, žūsta vabzdžiai, gyvūnai, čia perintys paukščiai. Be to, nuo liepsnojančios žolės ugnis dažnai persimeta į miškus, durpynus, gyventojų sodybas, ūkinius pastatus. Degančiose pievose beveik kasmet žūsta ir žmonės.


2015-03-28 13:27

Rolandas Paksas: „Rinkimų rezultatai – labiau nei kuklūs“

13

Savivaldybių tarybų rinkimų rezultatai – daugiau nei kuklūs, sako partijos „Tvarka ir teisingumas“ lyderis europarlamentaras Rolandas Paksas.


2015-03-28 13:24

Andrius Kubilius prakalbo apie permainas konservatorių partijoje

37|26

Šeštadienį Kaune į posėdį susirinkus Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos tarybai jos pirmininkas Andrius Kubilius prakalbo apie neišvengiamas permainas. Iš partijos lyderio posto besitraukiantis politikas pareiškė, kad jo vietą turėtų užimti naujos kartos politikas.


2015-03-28 13:18

Būsimam Šiaulių rajono vicemerui – ikiteisminis tyrimas

6

Per pastaruosius rinkimus kartu su dviem kolegomis į Šiaulių rajono tarybą patekusiam Liberalų sąjūdžio atstovui, į Šiaulių rajono vicemero kėdę taikančiam 59 metų Algiui Mačiuliui koją gali pakišti Šiaulių rajono policijos komisariate pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl dokumentų klastojimo. Šį tyrimą policijos pareigūnai pradėjo gavę medžiagą iš Šiaulių apygardos prokuratūros – įtariama, kad Meškuičių gimnazijai vadovaujantis A.Mačiulis galėjo klastoti įvairius su gimnazijos veikla susijusius dokumentus.


2015-03-28 13:18

Šaukiant karo prievolininkus, neturi būti išimčių elitui

5

Atkurti šauktinių kariuomenę tikrai būtina. Apskritai, privaloma karinė prievolė pristabdyta buvo per anksti, juk buvusioje posovietinėje erdvėje Vladimiras Putinas ėmė žvanginti ginklais dar iki Ukrainos įvykių, tada, kai 2008-siais užpuolė Gruziją. Tačiau Vyriausybė ir Seimas šauktinių grąžinimo įstatymą priėmė pernelyg skubotai, neaptarus svarbių karinio naujokų parengimo detalių. O iš tų detalių susidaro esmė. Tad ar Lietuva turės tris tūkstančius gerai parengtų karių, ar tokį skaičių „patrankų mėsos“ kasmet ir tai tik iš tų, kurie nesugebės patekti į gausių išimčių ratą? Tai yra, Tėvynę gins ir aukosis tik prastuomenės, „runkelių“ vaikai?


2015-03-28 12:28

Artimiausiomis dienomis Lietuvą drėkins lietus

Ateinančią naktį debesuota su pragiedruliais. Rytiniuose rajonuose lietus. Vakariniuose rajonuose rūkas, šarma. Vėjas nepastovios krypties, 3–8 m/s. Žemiausia temperatūra nuo 3 laipsnių šilumos iki 2 laipsnių šalčio, vietomis 4-6 laipsniai šilumos.


2015-03-28 12:24

Dvyliktokas: jeigu mane ims į kariuomenę, persišausiu koją

905|20|

Šiais metais planuojama į šauktinių kariuomenę pakviesti per 3 tūkst. jaunuolių. Ką iš tiesų apie karo tarnybą mano jauni vaikinai ir merginos? Ar jaunimas pyksta, kai juos vadina skystablauzdžiais? Ar vyrukai stengsis išsisukti nuo privalomosios karo tarnybos? To paklausti nusprendėme Salomėjos Nėries gimnazijos abiturientų. Dauguma moksleivių jau sulaukę šaukiamojo amžiaus ir yra devyniolikmečiai. Su mokiniais susitikome lietuvių kalbos pamokoje.


2015-03-28 12:15

Dešimt į vietos valdžią išrinktų parlamentarų liks dirbti Seime

10

Dešimt savivaldybių tarybų nariais išrinktų Seimo narių liks dirbti parlamente. Iki šiol savivaldybės tarybos nario mandato neatsisakiusi Klaipėdos mieste išrinkta konservatorė Agnė Bilotaitė ir Vilniaus mieste išrinktas „Lietuvos sąrašo“ narys Naglis Puteikis BNS patvirtino mandato atsisakysiantys. Tai, kad liks dirbti Seime, laikraščiui „Kauno diena“ yra patvirtinusi ir Kauno mieste išrinkta socialdemokratė Orinta Leiputė.


2015-03-28 12:14

Klaipėdos teatro žmonėms įteiktos „Padėkos kaukės“

2|12

Klaipėdiečiai ištikimi tradicijai – Tarptautinės teatro dienos proga devintą kartą apdovanojo geriausius praėjusių metų profesionalaus scenos meno meistrus. Jiems įteiktos klaipėdiečio juvelyro Vido Bizausko sukurtos „Padėkos kaukės“.


2015-03-28 12:05

Socialdemokratai įvardijo savo didžiausią nesėkmę

6

Didžiausia valdančioji Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP) ryškiausia nesėkme per pirmą kartą šalies istorijoje vykusius tiesioginius merų ir savivaldos rinkimus laiko prarastus Alytaus, Šiaulių, Pakruojo, Tauragės miesto merų postus.


2015-03-28 11:55

A. Butkevičius kritikavo valdančiosios koalicijos partnerius

4

Premjeras socialdemokratų vadovas Algirdas Butkevičius sako, jog valdančiosios koalicijos partneriai per savivaldos rinkimus didelio žmonių pasitikėjimo nesulaukė demonstruodami priešingas nuomones nei buvo sutarta valdančiųjų.


2015-03-28 11:53

Į avariją pateko Seimo narys K. Masiulis, jo žmona ligoninėje

243|2

Penktadienio vakaras buvo nesėkmingas Seimo nariui Kęstučiui Masiuliui. Politikas kartu su žmona automobiliu „Toyota Yaris“ važiavo iš Ignalinos, kai staiga į kelią įbėgo briedis. Seimo narys, vairavęs žmonos automobilį, bandė stabdyti, tačiau susidūrė su gyvūnu.


2015-03-28 11:49

Teatro apdovanojimų iškilmes aptemdė operatoriaus trauma

6

Kauno muzikinio teatro Didžiojoje salėje penktadienį įvyko nelaimė – rengiantis teatro apdovanojimų Auksinių scenos kryžių teikimo ceremonijai, sunkiai susižeidė Lietuvos televizijos 56 metų operatorius, dirbantis Vilniuje. Nelaimingas atsitikimas įvyko ruošiantis filmuoti iškilmingo renginio repeticiją. Operatorius nukrito iš antro aukšto. Kurį laiką jis buvo be sąmonės.