Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
  • Lietuvos diena
  • Aktualijos iš Lietuvos

Lietuvos diena – aktualijos, nelaimės, kriminalai, kultūra, gamta. Lietuvos dienos objektyvias žinias skaitykite lrytas.lt internetiniame naujienų portale.

Norvegai šokiruoti – lietuviai iki šiol toleruoja beržinę košę

194|2|

Graudžios istorijos apie Norvegijoje iš šeimų atiminėjamus vaikus šios šalies pareigūnų širdžių nesuvirpina. Jie vadovaujasi įstatymų raide ir griežta nuostata – vaiko mušimas ar bet koks kitas smurto aktas prilygsta nusikaltimui. Už jį tėvus reikia bausti, o vaikams rasti kitą gyvenamąją vietą.

Į ministeriją iškviestas Rusijos ambasadorius gavo pylos

330|12|

Pirmadienį į Lietuvos užsienio reikalų ministeriją (URM) buvo iškviestas Rusijos Federacijos ambasadorius Lietuvoje Aleksandras Udalcovas. Užsienio reikalų viceministras Andrius Krivas Rusijos ambasadoriui išsakė griežtą Lietuvos nepritarimą dėl Rusijos tarnybų dirbtinai kuriamų sunkumų, su kuriais susiduria lietuviški lengvieji ir krovininiai automobiliai kirsdami Lietuvos ir Rusijos sieną.

Geležinis karys atgimsta kauniečio kalvio rankose

2|4

250 kilogramų – tiek svers šiuo metu kalvio Jono Malinausko dirbtuvėse atgimstanti istorinė Kario skulptūra. 2,7 m. aukščio iš vario lakštų nukaldinta kario skulptūra iki kitų metų Vasario 16-osios bus sugrąžinta į Vytauto Didžiojo Karo muziejaus kariliono bokštą. „Varinė Kario skulptūra bus tuščiavidurė kaip ir Vytauto Didžiojo, kuriam skirtas paminklas stovi šalia miesto savivaldybės. Šarvus kalu pagal skulptoriaus Juozo Šlivinsko modelį. Dalis šarvų jau nukalta“, - teigė kalvis J.Malinauskas.

Vilniuje vilkikas su rusiškais numeriais suvažinėjo moterį

38|16

Vilniaus gatvėse žuvo dar vienas žmogus. Pirmadienį partrenkta sunkvežimio Naujojoje Vilnioje žuvo moteris. Pranešimą apie nelaimę Vilniaus policija gavo apie 15 val. 55 min. Buvo pranešta, kad Parko g. ir Pergalės g. sankryžoje krovininis automobilis partrenkė senyvo amžiaus moterį. Atskubėję greitosios pagalbos medikai konstatavo maždaug 60 metų moters mirtį.

Lietuviai nebesuka į Kybartų pasienio punktą

8|5| 

Kybartų kontrolės punkte per pusę paros į Kaliningrado sritį teįvažiavo 5 automobiliai su lietuviškais numeriais. Anksčiau per valandą įvažiuodavo apie 20.

Šilutę uždengė sniegas

2|4

Pirmadienio, lapkričio 24-osios, vakarą Šilutę uždengė sniegas – netikėta kruša nubalino gatves, kiemus. Žmonės bijo, kad daugiau pasnigus vėl nepasikartotų praėjusių metų gruodžio 14-osios atvejis.

Buvusiam „Raseinių vandenų“ vadovui – smūgis per kišenę

9|4

Į Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) agentų akiratį dėl neskaidrių pirkimų patekęs buvęs UAB „Raseinių vandenys“ direktorius Raimedas Viršilas pirmadienį Šiaulių apygardos teisme išgirdo apkaltinamąjį nuosprendį. Kaltu dėl piktnaudžiavimo pripažintam R.Viršilui teismas skyrė 13 tūkstančių litų (100 MGL) baudą. Teismo sprendimu buvęs UAB „Raseinių vandenys“ direktorius taip pat privalės atlyginti šiai bendrovei padarytą 42 tūkstančių 54 litų žalą. Teisme buvo įrodyta, kad tiek UAB „Raseinių vandenys“ permokėjo pirkdami prekes, paslaugas bei įvairias medžiagas ne iš tiesioginių tiekėjų, o iš R.Viršilo proteguotos UAB „Statybų aruodas“.

Naujienų srautas
2014-11-24 18:58

Socialdemokratai paskelbė kandidatų į sostinės tarybą sąrašą

1

Tarp Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) kandidatų į Vilniaus miesto tarybą - viceministrai, dabartiniai tarybos nariai, premjero patarėjai.


2014-11-24 18:56

Šiauliuose piktadariai petardomis susprogdino pašto dėžutes

2

Šiaulių pareigūnai aiškinasi piktadarių, petardomis suniokojusių pašto dėžutes.


2014-11-24 18:51

Visagine ugniagesiai gelbėjo briedžio jauniklį

Visagino ugniagesiai pirmadienį gelbėjo briedžio jauniklį, įstrigusį tarp šiluminių vamzdžių.


2014-11-24 18:30

N. Mačiulis: Rusijos ribojimai – laikini, nebaisūs ir naudingi

40|2

Rusijos įvesti ribojimai Lietuvos transportui pasienyje tėra trumpalaikė priemonė, siekiant pagąsdinti, o ilgalaikis draudimas atsisuktų prieš pačią Rusiją, teigia „Swedbank“ vyriausiasis ekonomistas.


2014-11-24 17:49

Besipiktinantiems: sąvartyno mokestis – dėl aplinkos gerovės

1

Po neseniai pasirodžiusių pranešimų apie šiukšlių išvežimo brangimą dėl Mokesčio už aplinkos teršimą įstatymo pataisų kilo pasipiktinimo banga.


2014-11-24 17:33

Rusijos ribojimai pasienyje siejami su prezidentės žodžiais

33| 

Maskva ribojimus Lietuvos transportui pasienyje galėjo įvesti reaguodama į prezidentės Dalios Grybauskaitės pareiškimą, kad Rusija yra teroristinė valstybė, sako politologė Dovilė Jakniūnaitė.


2014-11-24 16:53

10 kartų už KET baustas vilnietis suvažinėjo vyrą ir slėpė kūną

6

Vilniaus miesto apylinkės teismas pirmadienį paskelbė nuosprendį baudžiamojoje byloje, kurioje Saulius Barzdžiukas (1985 gim.) buvo kaltinamas dėl Kelių transporto eismo saugumo ar transporto priemonių eksploatavimo taisyklių pažeidimo ir palikimu be pagalbos, kai gresia pavojus žmogaus gyvybei.


2014-11-24 16:16

„Nuoga tiesa“: ar tikrai lietuviai tingi dirbti?

21|2

Jeigu labai stengsiesi dirbti, tai būsi turtingas! Patikėjot? Šįvakar „Nuogoje tiesoje“ papasakosime istoriją iš Panoterių, kur žmonės labai stengėsi, dirbo, bet algos negavo net penkis mėnesius. Ir vos tik pamėgino pinigus atgauti – darbdavys juos padavė į teismą, todėl žmonės neteko galimybės prašyti valstybės paramos ir bedarbio pašalpų.


2014-11-24 15:56

Seimo Etikos komisijai laikinai vadovaus M. Zasčiurinskas

7| 

Seimo Etikos ir procedūrų komisijos nariai praėjusią savaitę savo laikinuoju vadovu paskelbė komisijos pirmininko pavaduotoją „darbietį“ Mečislovą Zasčiurinską.


2014-11-24 15:28

Požeminių konteinerių privalumus įvertino ir Lazdynai

1

Lietuvos miestų, pasirinkusių požeminius atliekų konteinerius, sąrašą netrukus papildys ir Vilnius. Sostinėje ketinama įrengti daugiau nei 3400 požeminių buitinėms atliekoms skirtų konteinerių. Moderni konteinerių sistema bus įrengta 21 miesto seniūnijoje.


2014-11-24 15:00

Iš „šešėlio“ biudžetą pasiekė daugiau kaip 400 mln. litų

9

Laikinasis Valstybinės mokesčių inspekcijos vadovas Dainoras Bradauskas informavo, kad nuo metų pradžios iš šešėlines ekonomikos veiklų biudžetą pasiekė 446 milijonai litų.


2014-11-24 13:39

Automobiliai su lietuviškais numeriais į Karaliaučių neleidžiami

92|2|

Vidaus reikalų ministras teigia, kad šiuo metu automobiliai su lietuviškais numeriais į Rusijos Karaliaučiaus sritį iš esmės neįleidžiami, tačiau eilių dėl to nesusidarė.


2014-11-24 13:35

Į Lietuvą neteisėtai patekusį gruziną susekė aviganė Ogrė

2

Pasienyje su Baltarusija Kabelių užkardos pareigūnai sulaikė gruziną, į Lietuvą neteisėtai patekusį iš Baltarusijos. Sulaikymo metu pasižymėjo tarnybinė vokiečių aviganė Ogrė.


2014-11-24 13:31

Pasieniečiai sulaikė du teisingumo vengusius asmenis

2

Vilniaus ir Kauno oro uostuose VSAT pareigūnai sulaikė du lietuvius, vengusius teisingumo. Anykščių rajono gyventojas įkliuvo, kai ketino iškristi į Liverpulį, o kaunietė, kai grįžo iš Londono.


2014-11-24 13:25

Vyriausybė atkuria Tautinių mažumų departamentą

4

Vyriausybė pirmadienį nusprendė nuo kitų metų liepos mėnesio atkurti Tautinių mažumų departamentą. Šiam pasiūlymui pritarta Ministrų kabineto pasitarime.


2014-11-24 12:42

Generolas: „JAV pajėgos liks Baltijos šalyse atgrasyti Rusiją“

55|2

Jungtinių Valstijų kariai Baltijos šalyse ir Lenkijoje liks dar bent metus, kad atgrasytų Rusiją, pranešė į Lietuvą atvykęs naujasis JAV sausumos pajėgų vadas generolas leitenantas Benas Hodgesas.


2014-11-24 12:23

Policininkai girtą marijampolietį su BMW įvijo į stulpą

13|4

Nuo policijos sprukęs girtas marijampolietis nesuvaldė savo vairuojamo BMW, rėžėsi į kelio ženklą ir jį nuvertė. Iš karto po avarijos bėglys buvo sulaikytas. Kaip pranešė Policijos departamentas, sekmadienį Marijampolėje policija vykdė reidą, per kurį, apie 15 val. 35 min., Vasaros gatvėje, pareigūnai pastebėjo automobilį BMW 540. Automobilio vairuotojas, pamatęs policijos tarnybinį automobilį, staigiai apsisuko ir dideliu greičiu nuvažiavo tolyn.


2014-11-24 12:09

VTEK vadovu siūloma skirti Romą Valentukevičių

4

Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) pirmininku siūloma skirti Romą Valentukevičių.


2014-11-24 12:02

D. Grybauskaitė Kijeve: „Turime ir galime padėti Ukrainai“

386|3|

Su dideliais iššūkiais susiduriančiai Ukrainai būtina padėti įgyvendinti sudėtingas reformas, sako Kijeve viešinti Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė.


2014-11-24 11:54

Išgirdęs apie baisų V. Jankausko nusikaltimą tėvas jo išsižadėjo

434|

Jaunas šilutiškis Valdas Jankauskas įtariamas studentės Justinos Šikšniūtės nužudymu. 23 metų vaikino nusikaltimas daug skausmo sukėlė trims jo seserims ir motinai. Kaimynų teigimu, vaikinas augo be tėvo. V.Jankauskas turėjo mažai draugų, buvo gana uždaro būdo, pažinčių ieškodavo internete. Savo auką jis rado socialiniame tinkle. Teismas V.Jankauską leido suimti.