• Lietuvos diena
  • Aktualijos iš Lietuvos

Lietuvos diena – aktualijos, nelaimės, kriminalai, kultūra, gamta. Lietuvos dienos objektyvias žinias skaitykite lrytas.lt internetiniame naujienų portale.

Į masinę avariją Vilniuje pakliuvo ir autobusas su savivarčiu

9|26

Vilniuje susidūrus savivarčiui, autobusui ir keliems lengviesiems automobiliams judrioje Oslo gatvėje nusidriekė didžiulės transporto spūstys.

Kalbininkai ištyrė, kaip Lietuvoje atsirado Skverneliai

21|3

Prieš tris ar keturis šimtus metų lakstė kresnas berniokėlis Dzūkijos pamiškėmis, pajodžarga, amžinai tabaluojančia skvernais sena sermėga be sagų. Mažažemių dzūkelių šeimoje augo, pinigų sagoms neužteko. Užtat kaimynai jį ir praminė Skverniu, o jo vaikus vėliau imta pravardžiuoti tiesiog Skverneliais. Senovės šaipokai nė nenujautė, kad juokaudami jie davė pavardę vyrui, kurio ainis tolimoje ateityje taps reitingų numylėtiniu Lietuvoje. Iš tiesų buvęs vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis turi seną, tikrai lietuvišką ir pagal geografinę kilmę su Dzūkija ir Suvalkija sietiną pavardę. Pasak kalbininkų, pavardė Skvernelis veikiausiai kilo iš bendrinio žodžio „skvernas“, reiškiančio priekyje susegamo viršutinio drabužio apatinį kampą (žambą), mažybinės formos.

Už trūkusias kepenis – penki tūkstančiai eurų

26

Atsisakę į ligoninę guldyti įkyrų rokiškėną Rokiškio medikai iškvietė apsaugininkus. Vienas jų taip „pasišnekėjo“ su žmogumi, kad jam trūko kepenys.

VRK naikins europarlamentaro G. Landsbergio mandatą

2

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) ketvirtadienį naikins konservatoriaus europarlamentaro Gabrieliaus Landsbergio mandatą.

Pabėgėlių priėmimui visiškai nepritaria apie 46 proc. gyventojų

4

Pabėgėlių priėmimui visiškai nepritaria apie 46 proc. Lietuvos gyventojų, rodo trečiadienį pristatyta visuomenės nuomonės apklausa.

Palangos policija ieško fontaną putoti privertusios merginos

Palangos policija kreipiasi į visuomenę ir prašo pagalbos atpažįstant merginą, kuri į fontaną pripylė vonios putų.

Sukčiai pinigus iš lengvatikių viliojo sėdėdami už grotų

1|9

Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos ir Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus pareigūnai baigė ikiteisminį tyrimą dėl sukčiavimo, kurio padarymu įtariami pataisos namuose laisvės atėmimo bausmę atliekantys asmenys.

Naujienų srautas
2016-05-26 11:22

Išaiškinta prieš 12 metų Visagine įvykdyta žmogžudystė

Vilniaus apygardos prokuratūra ir Vilniaus apskrities vyriausiojo policija išaiškino prieš 12 metų Visagine įvykdytą žmogžudystę ir baudžiamąją bylą perdavė nagrinėti Panevėžio apygardos teismui.


2016-05-26 11:19

Teismui perduota žiauraus 2 žmonių nužudymo Marijampolėje byla

Kauno apygardos prokuratūra teismui perdavė bylą, kurioje 22 metų Marijampolės rajono gyventojas kaltinamas itin žiauriu dviejų žmonių nužudymu.


2016-05-26 11:06

Sveikas ar ciniškas protas?

2

Sveiku protu neretai yra tituluojamas ciniškas nusiteikimas, atsirandantis iš aukštybių besižvalgant į apačioje besikuičiančius žmogeliukus, tokiu būdu neva randant atskaitos tašką` tikros dalykų padėties, pagrįstos neperžengiamais skirtumais tarp žmonių, vertinimui, o tai savo ruožtu reiškia, kad, būnant nuosekliu, pilietinės visuomenės iniciatyvas pakeisti nusistovėjusią blogą dalykų padėtį, įtraukiant žmonių mases į demokratinius procesus, reikėtų vadinti nesveiko proto arba nesveikos valios pasireiškimu.


2016-05-26 10:24

Praėjusią parą avarijose sužeista 10 žmonių

Lietuvos kelių policijos tarnyba praneša, kad praėjusią parą mūsų šalies keliuose, pirminiais duomenimis, įvyko 10 eismo įvykių, kuriuose nukentėjo žmonės. Sužeista 10 eismo dalyvių, tarp jų – 1 nepilnametis (7 metų dviračio vairuotojas).


2016-05-26 10:17

Šiaulių policija dviems įtariamiesiems uždėjo apykojus

5

Gegužės 25 dieną Šiaulių teisėsaugos institucijos pirmąkart taikė naują kardomąją priemonę – intensyvią priežiūrą elektroniniais apykojais nusikalstama veika įtariamiems asmenims.


2016-05-26 10:17

Moters dėmesio pritrūkęs vyras šokdino Šiaulių spec. tarnybas

Moters dėmesio pritrūkęs vyras Šiauliuose pagrasino nušokti iš devinto aukšto. Pareigūnams pavyko vyriškį sulaikyti. Jis perduotas medikams.


2016-05-26 09:58

Prancūzai su Panevėžio policija kratė laivų variklių vagis

Panevėžio teisėtvarkos pareigūnai ištiesė pagalbos ranką laivų variklių vagystes tiriantiems kolegoms iš Prancūzijos.


2016-05-26 09:57

Kaune, prie „Megos“, susidūrė trys vilkikai: susidarė spūstys

8|21| 

Ketvirtadienį ryte Kaune susidūrė trys vilkikai ir vienas lengvasis automobilis. Pranešama, kad žmonės avarijoje nenukentėjo. Keliuose Klaipėdą-Vilnius sostinės kryptimi ir „Via Baltica“ nuo Marijampolės susidarė didelės spūstys.


2016-05-26 09:51

Pasieniečių sraigtasparnis vėl išskrenda į Lesbo salą

4

Penktadienį į tarptautinę misiją Viduržemio jūros regione išskrenda pasieniečių sraigtasparnis „Eurocopter 135“. Ten organizuojamoje prieš nelegalią migraciją nukreiptoje operacijoje „Poseidon Sea 2016 – Rapid Intervention“ du mėnesius dalyvaus Valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnai.


2016-05-26 08:51

Biržuose iš parduotuvės pagrobti juvelyriniai dirbiniai

Biržų policija ieško nusikaltėlių, apiplėšusių juvelyrinių dirbinių parduotuvę. Juvelyrinių dirbinių parduotuvė apvogta ir Mažeikiuose.


2016-05-26 08:44

Čečėnai per Lietuvos sienas gabeno nelegalus iš Vietnamo

4

Pasieniečiai Lazdijuose sulaikė čečėnų tautybės Rusijos piliečio vairuotą automobilį „Opel Zafira“, kuriuo buvo gabenamas  „gyvasis“ krovinys – 4 migrantai iš Vietnamo. Netrukus Valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnams įkliuvo dar du čečėnų tautybės Rusijos piliečiai, įtariama, susiję su šiuo nelegaliu asmenų gabenimu.


2016-05-26 08:42

Iš važiuojančios mašinos išmestas vyras smulkmenų nepasakoja

Joniškio policijos pareigūnai aplinkybes incidento, per kurį iš važiuojančio automobilio buvo išmestas vyras. Jis pats incidento detalių nepasakoja.


2016-05-26 08:32

Sveikatos apsaugos ministras: „Buvo laikas, kai rūkiau“

2

Rudenį prekybos centruose jau matysime cigarečių pakelius, kurių didžiąją dalį užims vaizdai su sergančių asmenų organais. Po keturių metų nebeliks mėtomis, skoniais ir kvapais traukančių cigarečių.


2016-05-26 08:07

Nudžiūvęs medis bažnyčios kieme atgimė kitaip

2|2

Kaune, Vilniaus gatvėje, gana apleistame bažnyčios kieme, iškilo netrukus sužydėsianti medžio skulptūra. Tai – pirmas žingsnis siekiant atgaivinti unikalią senamiesčio vietą ir pritaikyti ją visuomenės reikmėms.


2016-05-26 08:00

Lietuviai neabejingi pabėgėliams: siūlo darbą, maisto, drabužių

6|2| 

Ne visi lietuviai pabėgėlių kvotomis džiaugiasi: didelė dalis lietuvių pabėgėlių priėmimą vertina skeptiškai, tačiau vis dažniau atsiranda žmonių, kurie nori prieglobsčio prašantiems migrantams ištiesti pagalbos ranką.


2016-05-26 07:59

Prabilo ligoninėje mirusio kario tėvas: įtaria medikų klaidas

43|5| 

Praėjus savaitei po Rukloje tarnavusio 21 metų kario Martyno Jurkaus mirties pirmą kartą atvirai prabilo šauktinio artimieji. Šilutiškis Kęstutis Jurkus mano, kad medikai ne viską padarė, kad būtų išsaugota jo vaiko gyvybė. Jie net nesugebėjo tėvams pranešti apie sparčiai blogėjančią vienturčio sūnaus būklę.


2016-05-26 07:49

Drąsią šalį išgarsins vyrų bučiniai

11

Galima sugadinti tonas popieriaus rašant nuobodžius veikalus apie šalies įvaizdį. Galima išleisti milijonus eurų iš biudžeto mokant įvaizdžio ekspertams iš Lietuvos ir užsienio. Ir pagaminti valdiškų namų stalčiams ką nors tokio fundamentalaus kaip vizija „Lietuva 2030“. Nupiešti dar vieną šalies logotipą, sugalvoti šūkį „Lietuva – drąsi šalis“.


2016-05-26 07:43

FNTT vadovo nepričiupo nei poligrafas, nei S. Skvernelis

7

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) vadovas K.Jucevičius gali triumfuoti – visiška jo pergale pasibaigė kova su jau buvusiu vidaus reikalų ministru S.Skverneliu. Vilniaus apygardos administracinis teismas panaikino ministro įsakymą sumažinti šio pareigūno kvalifikacinę kategoriją ir įpareigojo iš naujo įvertinti jo kvalifikaciją.


2016-05-26 07:25

Vagių grobiu tapo retas visureigis

13

Po ilgokos pertraukos Palangoje vėl pasirodė prabangių automobilių vagys. Antradienį kurorte buvo pavogtas Rusijos piliečiui priklausantis retas sportinis visureigis BMW X6M.


2016-05-26 07:06

Nerandama dingusios 16-metės: prognozės itin liūdnos

8| 

Prieš beveik 2 savaites pradingusios 16-metės Ugnės Rukuižaitės paieškos kol kas bevaisės. Policija sako dirbanti aktyviai, ir įtaria pabėgimą iš namų, tačiau mergaitės mama tokia versija netiki ir organizuoja alternatyvias paieškas.