• Lietuvos diena
  • Aktualijos iš Lietuvos

Lietuvos diena – aktualijos, nelaimės, kriminalai, kultūra, gamta. Lietuvos dienos objektyvias žinias skaitykite lrytas.lt internetiniame naujienų portale.

Telšių r. garaže sprogusi padanga į orą išlėkė su jaunu vyru, žmogus žuvo

28|493

Pirmadienį apie 18 val. 57 min. buvo gautas pranešimas apie Telšių rajone, Janapolės kaime įvykusį sprogimą, galimai nusinešusį jauno vyro gyvybę.

Į viaduko atramą Vilniuje įsirėžęs vilkikas įstrigo kelioms valandoms

2|19

Tik per laimingą atsitiktinumą niekas nenukentėjo pirmadienį Vilniuje vilkikui įsirėžus į viaduko atramas.

„Žalgirio“ stadioną Vilniuje apsupusios spec. tarnybos jį paskandino švyturėlių jūroje

2|20

Kaukiančios sirenos, sustabdytas eismas, mėlynų švyturėlių jūra, gausybė pareigūnų ir ugniagesių... Tokį vaizdą pirmadienio vakarą galėjo matyti greta griaunamo buvusio „Žalgirio“ stadiono atsidūrę vilniečiai ar sostinės svečiai.

Į policiją atėję du 17-ečiai švenčioniškai prisipažino nužudę žmogų

7|2

Pirmadienį į Švenčionių policiją atėję du nepilnamečiai prisipažino nužudę žmogų. Policija nepilnamečių nurodytu adresu iš tiesų rado negyvą vyrą. Dabar pareigūnai aiškinasi ar jį tikrai užmušė paaugliai.

Prostitutės tenkindavo ir savo sąvadautojų aistrą

20

Norvegijos sostinės Oslo gatvėse klientus aptarnavusios lietuvės prostitutės šioje šalyje sulaukė ne tik žalos atlyginimo iš sąvadautojų, bet ir atgavo uždirbtus pinigus. Tačiau to neužteko – jos pateikė ieškinį ir Lietuvoje likusiam sąvadautojui.

Dėl prostitucijos verslo įkliuvęs politikas neišbrenda iš ligų liūno

18|

Kauno apylinkės teismui jau ketverius metus niekaip nepavyksta išnagrinėti bylos, kurioje prostitucijos organizavimu kaltinamas buvęs Krikščionių partijos Kauno skyriaus vicepirmininkas 42 metų Deividas Kripas. Pirmadienį eilinį kartą posėdis buvo atidėtas – D.Kripo advokatė Jūratė Matonienė ryte teismui pranešė, jog jos klientas susirgo, pakilo temperatūra – jas paskirtas gulimas režimas ir suteiktas nedarbingumas. Todėl du posėdžius, numatytus pirmadienį ir antradienį, prašoma atidėti.

Iš Lietuvos išvyko jau antra pabėgėlių šeima

83|1034

Iš Lietuvos išvyko dar viena pabėgėlių šeima. Tai sirai: du suaugę ir trys vaikai, pranešė LNK Žinios.

Naujienų srautas
2016-09-26 22:51

Bėglio bankininko ramsčiu Rusijoje tapo žmona ir Dievas

112|4|81

Maskvoje priverstas gyventi 2011-ųjų lapkričio 16 dieną uždaryto banko „Snoras“ prezidentas Raimondas Baranauskas pripažįsta, kad šiandien jo vardas yra sutryptas. „Aš netekau ir tėvynės. Skaudžiausia, kad iš manęs ir mano šeimos – žmonos, sūnaus, dukters buvo atimti penkeri gyvenimo metai. Kas tiems piktadariams suteikė teisę tai padaryti?“ – klausė buvęs bankininkas.


2016-09-26 22:47

Vilniaus benamis meną kuria iš to, ką randa konteineriuose

14|2|318

Pirmąją parodą atidarysiančio vilniečio benamio Andrejaus Kibisovo dauguma koliažų sukurta griuvėsiuose ar gatvėje šviečiant saulei, pliaupiant lietui iš to, ką rado šiukšlių konteineriuose. Parodęs vieną didžiausių kūrinių, kuris bus eksponuojamas kino centre „Skalvija“ nuo šeštadienio veiksiančioje parodoje, A.Kibisovas prisipažino, kad koliažą perkūrė daugybę kartų.


2016-09-26 20:03

Aktorius Rolandas Boravskis: „Esu lyg pomirtiniame pasaulyje“

66|28| |657

Po beveik metus trukusios tylos žinomas aktorius ir režisierius Rolandas Boravskis pagaliau pravėrė žurnalistams savo namų duris. 2015-ųjų spalio 10 dieną Vilniuje iš penktojo aukšto balkono iškritęs vyras vis dar gydosi savo kūno ir sielos žaizdas. Tragiška naktis pakeitė jo gyvenimą. 45 metų R.Boravskis gyvena Vilniaus rajone esančioje tėvų sodyboje. Kambaryje prie lubų kabo sportinės virvės. Mus įžengus pro duris, vyras jas pačiupo, kad parodytų, kaip gydytojai išmokė jį treniruotis namie. Vėliau lėtai nužingsniavome į jo suręstą medinę pavėsinę. Aktorius saugodamas gyjančias kūno vietas lėtai atsisėdo ant hamako


2016-09-26 19:37

Klaipėdoje žvejai grasina teismais: nusausino užtvanką – žuvį paliko

2| |119

Klaipėdos rajono žvejai mėgėjai skambina pavojaus varpais. Remontuojant Laukžemės tvenkinio užtvanką, nuleidžiamas vanduo, o žuvis paliekama likimo valiai. Mažėjant vandeniui ir jau didžiąją dalį tvenkinio nusausinus, žuvį nuo žūties dumble gelbėja žvejai – mėgėjai. Mat taip, kaip buvo suplanuota, kad nusausinus vandenį, žuvis išplauks į Danės upę, neatsitiko. Meškeriotojai grasina teismais dėl gamtai padarytų nuostolių. Mat esą visiškai išleidus vandenį, žuvis pradės dusti. Tam pritaria ir aplinkosaugininkai. Tačiau darbus atliekanti įmonė tikina, kad pasirinktas pats pigiausias būdas.


2016-09-26 19:21

Po pranešimo apie galimai apsvaigusį autobuso vairuotoją policija reagavo žaibiškai

4

Vilniaus policijos pareigūnai gavę pranešimą apie galimai apsvaigusį autobuso vairuotoją reagavo žaibiškai – autobusas buvo pasivytas ir sustabdytas užblokavus kelią.


2016-09-26 19:18

Teisme G. Jacka vos nesusistumdė su Palangos meru

8|10| 

Pirmadienį pavakare Palangos apylinkės teismo sekretorė dar ilgai negalėjo užrakinti posėdžių salės, kurioje virė aistros.


2016-09-26 18:42

Panevėžyje garažų kompleksas paskendo dūmuose

4| 

anevėžyje ugniagesiai gesina garažų kompleksą, esantį šalia Skaistakalnio parko. Biliūno gatvėje stovinčiuose mūriniuose garažuose yra įsikūrusios elektrinių variklių ir automobilių remonto dirbtuvės. Liudininkai pasakojo, kad pirmiausiai suveikė apsaugos signalizacija. Į aliarmo signalą atskubėjo apsaugos tarnybos darbuotojai. Tuomet pastebėta, kad kilo gaisras.


2016-09-26 17:31

Reidai Kauno regione: skrajūnas prie BMW vairo ir įšilęs „Ford“ vairuotojas

1

Praėjusią savaitę, rugsėjo 19-25 dienomis, Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos valdybos Kelių patrulių kuopos pareigūnai vykdė transporto priemonių nustatyto leistino važiavimo greičio kontrolę, kurios metu patruliuojant iš viso nustatyti 157 leistino važiavimo greičio viršijimo atvejai: 43 vairuotojai viršijo nustatytą greitį nuo 10 iki 20 km/val., 63 – nuo 20 iki 30 km/val., 37 – nuo 30 iki 40 km/val., 10 – nuo 40 iki 50 km/val., 4 – daugiau nei 50 km/val.


2016-09-26 17:25

Užuomaršą girininką išgelbėjo kriminalistai

2

Trijų policijos komisariatų kriminalistų bendras triūsas buvo apvainikuotas sėkme. Pareigūnams pavyko surasti iš Kelmės girininkijos pavogtą visureigį „Toyota Hilux“. Tytuvėnų miškų urėdijai priklausanti mašina buvo pavogta rugsėjo 15-osios naktį. Tai padaryti vagišiams nebuvo sunku, nes užuomarša girininkas ne tik neužrakino kieme palikto 2012 m. pagaminto visureigio, bet ir paliko salone jo dokumentus ir variklio paleidimo raktelius. Pastebėjęs, kad dingo daugiau kaip 13 tūkstančių eurų vertas automobilis, girininkas vylėsi, kad išgelbės įmontuotas GPS siųstuvas. Tačiau netrukus paaiškėjo, kad apie šią įrangą žinojo ir vagys – siųstuvas buvo surastas ir atjungtas ties Raseinių ir Kėdainių rajonų riba.


2016-09-26 17:18

B. Jelcino bendražygis Vilniuje įvardijo didžiausią Rusijos bėdą

47|2

„Puikiai suprantu šių dienų režimo silpnumą ir laikinumą“, – apie situaciją Rusijoje kalbėjo į Lietuvą atvykęs Genadijus Burbulis. Buvęs Rusijos Federacijos prezidento Boriso Jelcino bendražygis pagerbtas apdovanojimu „Už nuopelnus Vilniui ir Tautai“. Taip įvertintas jos asmeninis indėlis ir parama Lietuvai pripažįstant mūsų valstybės nepriklausomybę ir išvedant Rusijos kariuomenę. Paklaustas apie tai, kokią Rusijos ateitį jis mato, G.Burbulis atsakė: „Šiandien mano tėvynė Rusija išgyvena labai sunkų laikotarpį. Formuojasi tam tikra sovietinės sistemos restauracija.


2016-09-26 16:50

Šiauliai pasižadėjo kovoti prieš balsų papirkinėjimą

4|7

Šiaulių miesto meras Artūras Visockas pasižadėjo visomis išgalėmis kovoti prieš rinkėjų papirkinėjimą. Miesto vadovas pasirašė teisingumo ministro Juozo Bernatonio atvežtą memorandumą dėl bendradarbiavimo kovojant prieš balsų pirkimą. Iš sostinės atvykęs svečias pažymėjo, kad tik bendromis pastangomis galima užtikrinti skaidrius ir sąžiningus Seimo, Prezidento, Europos Parlamento ar savivaldos rinkimus: „Kartu galime užtikrinti, kad rinkimų nebedrebintų mūsų šaliai gėdą darantys balsų papirkinėjimo skandalai, todėl džiaugiuosi, kad savivaldybės aktyviai reiškia norą prisijungti prie kovos“. Šį memorandumą inicijavo birželį teisingumo ministras J.Bertonis, vidaus reikalų ministras Tomas Žilinskas ir Vyriausiosios rinkimų pirmininkas Zenonas Vaigauskas.


2016-09-26 16:50

Bankininkas kraupsta nuo „Snoro“ turto grobstymo mastų

284|3||301

Maskvoje priverstas gyventi 2011-ųjų lapkričio 16 dieną uždaryto banko „Snoras“ prezidentas Raimondas Baranauskas pripažįsta, kad šiandien jo vardas yra sutryptas. „Aš netekau ir tėvynės. Skaudžiausia, kad iš manęs ir mano šeimos – žmonos, sūnaus, dukters buvo atimti penkeri gyvenimo metai. Kas tiems piktadariams suteikė teisę tai padaryti?“ – klausė buvęs bankininkas. Jį „Lietuvos ryto“ žurnalistė aplankė Maskvoje.


2016-09-26 16:40

Viceministras R. Zuoza: mokyklose turime plėsti kalbų pasiūlos įvairovę

1

Rugsėjo 26 d. Seime vykusioje 10-ojoje tarptautinėje Lietuvos kalbų pedagogų asociacijos konferencijoje „Kalbos mokyklose, kultūrose, valstybėse: kūrybiškumas, verslumas, socialinė įtrauktis“ dalyvavęs švietimo ir mokslo viceministras Rolandas Zuoza pabrėžė, kad ir vidurinio ugdymo programoje turime motyvuoti mokinius tęsti dviejų kalbų mokymąsi ir plėsti kalbų pasiūlos įvairovę mokyklose. Mokytis dvi užsienio kalbas privaloma mokiniams, kurie ugdomi pagal pagrindinio ugdymo programą.


2016-09-26 16:03

Kodėl vilkinama atleisti Joną Milių?

1| 

Politologai tvirtina, kad neatleisdami Jono Miliaus politikai gali siekti naudos sau ar savo giminėms. Vyriausybėje stringa Maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus Jono Miliaus atleidimo klausimas. Ministrų kabinetas, turėjęs balsuoti dėl koldūnų skandale minimo Miliaus nušalinimo, nusprendė klausimą atidėti – esą ne visi ministrai yra susipažinę su jo veiklos ataskaita ir STT išvadomis. Iki šiol savo noru trauktis nenorintis Milius situaciją pavadino pašvinkusia.


2016-09-26 15:58

Kaune sunkią traumą patyrė autobuso keleivis – galva trenkėsi į stiklą

1

Kaune pirmadienio popietę per avariją sužeistas autobuso keleivis. Eismo nelaimė įvyko apie 14 valandą, Žemaičių plente. Maždaug 50 metų vyras neišlaikęs pusiausvyros parkrito ir stipriai trenkėsi galva į priekinį stiklą.


2016-09-26 15:24

Už pasikėsinimą nušauti buvusią mylimąją gresia griežta bausmė

3

45 metų pagėgiškiui už tai, kad pasiėmė dviem šoviniais užtaisytą šautuvą, kuriam neturėjo leidimo, ir nusprendė suvesti sąskaitas su neva jam neištikima gyvenimo drauge, prokuroras paprašė skirti dešimt metų nelaisvės.


2016-09-26 14:30

Lietuvis vairavo Vokietijoje ieškomą „Mercedes“, lenkai kelionę nutraukė

1

Lenkijos pasieniečiai sulaikė lietuvį, kuris vairavo Vokietijoje ieškomą automobilį „Mercedes Benz“. Automobilio vertė siekia 140 tūkst. zlotų (apie 32 tūkst. 658 eurų).


2016-09-26 14:09

Į Lietuvą važiavęs Latvijos pilietis turėjo nelegalaus alkoholio

3|2

Ignalinos pasieniečiai sulaikė į Lietuvą iš savo šalies ką tik įvažiavusį Latvijos pilietį, kuris gabeno neaiškios kilmės alkoholį.


2016-09-26 14:05

Kontrabandininkų pievoje paslėptus rūkalus surado pasieniečiai

2

Švenčionių rajone Ignalinos rinktinės pasieniečiai sulaikė beveik 3 tūkst. pakelių kontrabandinių rūkalų. Jie buvo paslėpti pievos įgriuvoje po žolėmis.


2016-09-26 14:03

Vilniuje atidengti Č. Milošo laiptai

24|95

Lietuvos sostinėje pirmadienį atidengti Vilniuje gyvenusio poeto, Nobelio premijos laureato Česlovo Milošo laiptai.