Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Vaikai
2016-05-05 19:04

Iš pasalų užklupęs virusas guvų dvimetį pakeitė neatpažįstamai

25|5

28-erių Sigitai Skirienei sunku tramdyti ašaras. Jauna mama vos kelerius metus galėjo pasidžiaugti motinystės teikiamais džiaugsmais. Vos pirmagimiui Nojui suėjo dveji metukai, berniukas susirgo rotavirusine infekcija, kuri komplikavosi į smegenų encefalitą. Akimirksniu ištino smegenys. Nuo encefalito prasidėjo epilepsija, vėliau susidarė sepsis, todėl reikėjo perpilti kraują.


2016-05-05 15:07

Vaikams skaitys dar tik pasirodysiančias knygas

3

Gegužės 7-ąją per Lietuvą ritantis Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos šventės „Lietuva skaito!“ bangai, į knygynus bei kitas erdves plūstelės knygų mylėtojai. Viena tokių erdvių, kuri kvies išskirtinę publiką – mažuosius knygos draugus – leidyklos „Tikra knyga“ knygynėlis, įsikūręs Vilniuje, Arklių g. 22. Vidurdienį čia prasidės būsimų knygų vaikams skaitymai. Ištraukas iš dar tik pasirodysiančių kūrinių skaitys rašytoja Evelina Daciūtė, lėlininkė Edita Lei ir aktorė Daiva Rudytė.


2016-05-05 09:27

Auka suteikė viltį: auglio kamuojamai mergaitei atliktas gydymas

3|

Smegenų auglys – tokią diagnozę 2015-ųjų lapkričio mėnesį išgirdo Airijoje gyvenanti Luizos ir Manto Aniulių šeima. Trimetės Evutės būklė nepaliko abejingų.


2016-05-03 10:07

Vilniečiai tikisi, kad globotinė nesielgs kaip biologiniai tėvai

6|10

Dar visai neseniai Mila (2 m.) dienas leido vaikų globos namuose, o šį sekmadienį savo rankomis padarytą atviruką įteiks mamyte vadinamai globėjai Olgai Malaškevičienei (39 m.). Prieš pusmetį Milos likimas apvirto aukštyn kojomis – peržengusi vilniečių Malaškevičių namų slenkstį ji pateko į draugišką šeimą, kurioje jau auga dvi dukterys.


2016-05-02 17:23

Berniukas liepsnų sudarkytu veidu nori gyventi be užgauliojimų

35|6

Kaitrią 2013-ųjų metų gegužės 10-ąją dieną kilęs didžiulis gaisras Trakų rajone gyvenančios Natalijos Petrovienės šeimos gyvenimą paženklino negrįžtamai. Jos sūnelis Erikas, kuriam tada buvo vos ketveri, tik per plauką liko gyvas.


2016-05-02 14:16

Išaiškėjo, kurioje Lietuvos vietoje gyvena sveikiausi vaikai

Trakų sveikatingumo ir pramogų centre „Trasalyje“ vykusiame 2015–2016 m. vaikų, mokytojų ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistų konkurso „Sveikuolių sveikuoliai“ finale išaiškėjo sveikuoliškiausia Lietuvos savivaldybė. Ja tapo Rokiškio rajono savivaldybė, kurios mokyklos į visus konkurso etapus iš viso atsiuntė net 41 komandą.


2016-05-02 13:52

Vaikų elgesio ribos. Kaip jas įvesti ir netapti tironu?

Kam reikalingos ribos, bendraujant su vaikais ir, kaip jas tinkamai nustatyti? Kaip išlaikyti pusiausvyrą tarp per didelio griežtumo ir nuolankumo? Galiausiai, kaip susikalbėti su vaiku įvairiose situacijose ir išlaikyti gerus santykius? Subtilūs klausimai, į kuriuos atsakymai, ačiū Dievui, yra. Nepasiklysti bendravimo labirintuose ir rasti kelią iš jų padeda individualiosios psichologijos konsultantė Nerilė Norkūnė. N. Norkūnė taip pat veda Vilniaus visuomenės sveikatos biuro organizuojamas „Tėvų grupes“, skirtas tėvystės įgūdžiams lavinti. Jos susilaukia itin didelio tėvų susidomėjimo.


2016-05-02 10:24

Psichologė: vyresnioji karta iš jaunimo turi ko pasimokyti

Ne paslaptis, kad dažnai abiturientai renkasi socialinių mokslų studijas, manydami, kad tai lengviausias būdas gauti aukštojo mokslo diplomą. Kodėl socialiniai mokslai laikomi „nerimtais“? Ar dabartinėje visuomenėje jie tikrai mažiau reikalingi nei, pavyzdžiui, tikslieji mokslai?


2016-05-01 20:03

Suaugusi duktė: „Nuolat padedanti mama verčia jaustis vaiku“

3|5

Britų rašytojos Sarah Thompson (40 m.) motina gyvena netoliese, ir duktė džiaugiasi jos parama. Daugybė moterų balansuoja tarp karjeros bei šeimos ir galbūt svajoja, kad mama gyventų šalia. Tačiau Maskvoje įsikūrusi aktorė Agnė Ditkovskytė (27 m.) neslėpė, kad gyvenimas po vienu stogu su mama galbūt sugriovė jos santuoką. Legendinio atlikėjo Vytauto Kernagio dukra Eglė Kernagytė-Dambrauskė (32 m.) irgi pripažino – per ilgai būnant kartu su mama atsiranda ir pykčių.


2016-04-30 12:18

Kaip nuogas suaugusiojo kūnas kenkia vaikams?

2| 

Šiuolaikiniame pasaulyje vis daugiau žmonių tiki, kad nuogo kūno nereikia gėdytis ir jį privaloma rodyti. Yra itin liberalių tėvų, kurie savo vaikus veda net į nudistų paplūdimius, kur pilna svetimų nuogalių. „Šeimos pačios nusprendžia, kur riba tarp natūralumo, nuogumo ir liberalumo. Psichologai šiuo atveju turi tik vieną atsakymą, kuris yra naudingas vaikui“, – dėsto psichologas Tomas Lagūnavičius.


Populiariausi per 24 val.