Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Vaikai
2016-05-03 10:07

Vilniečiai tikisi, kad globotinė nesielgs kaip biologiniai tėvai

6|10

Dar visai neseniai Mila (2 m.) dienas leido vaikų globos namuose, o šį sekmadienį savo rankomis padarytą atviruką įteiks mamyte vadinamai globėjai Olgai Malaškevičienei (39 m.). Prieš pusmetį Milos likimas apvirto aukštyn kojomis – peržengusi vilniečių Malaškevičių namų slenkstį ji pateko į draugišką šeimą, kurioje jau auga dvi dukterys.


2016-05-02 17:23

Berniukas liepsnų sudarkytu veidu nori gyventi be užgauliojimų

35|6

Kaitrią 2013-ųjų metų gegužės 10-ąją dieną kilęs didžiulis gaisras Trakų rajone gyvenančios Natalijos Petrovienės šeimos gyvenimą paženklino negrįžtamai. Jos sūnelis Erikas, kuriam tada buvo vos ketveri, tik per plauką liko gyvas.


2016-05-02 14:16

Išaiškėjo, kurioje Lietuvos vietoje gyvena sveikiausi vaikai

Trakų sveikatingumo ir pramogų centre „Trasalyje“ vykusiame 2015–2016 m. vaikų, mokytojų ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistų konkurso „Sveikuolių sveikuoliai“ finale išaiškėjo sveikuoliškiausia Lietuvos savivaldybė. Ja tapo Rokiškio rajono savivaldybė, kurios mokyklos į visus konkurso etapus iš viso atsiuntė net 41 komandą.


2016-05-02 13:52

Vaikų elgesio ribos. Kaip jas įvesti ir netapti tironu?

Kam reikalingos ribos, bendraujant su vaikais ir, kaip jas tinkamai nustatyti? Kaip išlaikyti pusiausvyrą tarp per didelio griežtumo ir nuolankumo? Galiausiai, kaip susikalbėti su vaiku įvairiose situacijose ir išlaikyti gerus santykius? Subtilūs klausimai, į kuriuos atsakymai, ačiū Dievui, yra. Nepasiklysti bendravimo labirintuose ir rasti kelią iš jų padeda individualiosios psichologijos konsultantė Nerilė Norkūnė. N. Norkūnė taip pat veda Vilniaus visuomenės sveikatos biuro organizuojamas „Tėvų grupes“, skirtas tėvystės įgūdžiams lavinti. Jos susilaukia itin didelio tėvų susidomėjimo.


2016-05-02 10:24

Psichologė: vyresnioji karta iš jaunimo turi ko pasimokyti

Ne paslaptis, kad dažnai abiturientai renkasi socialinių mokslų studijas, manydami, kad tai lengviausias būdas gauti aukštojo mokslo diplomą. Kodėl socialiniai mokslai laikomi „nerimtais“? Ar dabartinėje visuomenėje jie tikrai mažiau reikalingi nei, pavyzdžiui, tikslieji mokslai?


2016-05-01 20:03

Suaugusi duktė: „Nuolat padedanti mama verčia jaustis vaiku“

3|5

Britų rašytojos Sarah Thompson (40 m.) motina gyvena netoliese, ir duktė džiaugiasi jos parama. Daugybė moterų balansuoja tarp karjeros bei šeimos ir galbūt svajoja, kad mama gyventų šalia. Tačiau Maskvoje įsikūrusi aktorė Agnė Ditkovskytė (27 m.) neslėpė, kad gyvenimas po vienu stogu su mama galbūt sugriovė jos santuoką. Legendinio atlikėjo Vytauto Kernagio dukra Eglė Kernagytė-Dambrauskė (32 m.) irgi pripažino – per ilgai būnant kartu su mama atsiranda ir pykčių.


2016-04-30 12:18

Kaip nuogas suaugusiojo kūnas kenkia vaikams?

2| 

Šiuolaikiniame pasaulyje vis daugiau žmonių tiki, kad nuogo kūno nereikia gėdytis ir jį privaloma rodyti. Yra itin liberalių tėvų, kurie savo vaikus veda net į nudistų paplūdimius, kur pilna svetimų nuogalių. „Šeimos pačios nusprendžia, kur riba tarp natūralumo, nuogumo ir liberalumo. Psichologai šiuo atveju turi tik vieną atsakymą, kuris yra naudingas vaikui“, – dėsto psichologas Tomas Lagūnavičius.


2016-04-28 14:06

Atsikvėpti nuo darbų televizijos prodiuserę privertė tik kūdikis

1|2

Televizijos prodiuserė Edita Katauskienė (37 m.) lėkė per gyvenimą, kūrė projektus, pati vedė televizijos laidas, vadovavo valstybiniam dainų ir šokių ansambliui „Lietuva“, organizavo „Mis Lietuva“ konkursus ir pagaliau sustojo. Jau beveik mėnesį ant rankų ji sūpuoja savo pirmagimę dukterį. „Nieko panašaus gyvenime nebuvau patyrusi“, – apstulbinta naujos gyvybės sakė motina tapusi Edita.


2016-04-28 11:35

Kas labiau myli savo mamą – X, Y ar Z karta?

1

Kad ir kokią literatūrą ar spaudą skaitysime, aptiksime, kad visais laikais skirtingo amžiaus žmonėms sunku sutarti, suprasti, susišnekėti, ypač kalbant apie vaikų–tėvų–senelių kartas. Gimę tam tikru laiko periodu, išgyvenę tuos pačius įvykius, paveikti tų pačių ugdymo, auklėjimo, skiepijamų vertybių ypatumų, sudaro kartą, tačiau vertybiniai orientyrai kiekvienos iš vėlesnių kartų pasižymi esminiais skirtumais – tai liečia ir santykius su tėvais, o ypač mama.


2016-04-27 14:15

Kiek kainuoja būti mama?

3

Ši Mamos diena Vitai ypatinga, nes gavo trigubą dovaną – tris mažučius vaikučius, nesveriančius nė vieno kilogramo. Praeitais metais ji tik svajojo susilaukti mažylio, dabar – ji daugiavaikė mama, auginanti trynukus Jokūbą, Vytį ir Evitą.


Populiariausi per 24 val.