Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Istorija
2015-11-25 10:14

Stasys Šilingas: jis – antras žmogus po Jono Basanavičiaus

„Apie Stasį Šilingą reikia kalbėti ne tik kaip apie valstybės kūrimo organizatorių, bet ir kaip apie žmogų, kuris bandė suteikti atsikuriančiai Lietuvos valstybei visiškai naują turinį“, – minint Lietuvos valstybės kūrėjo, Valstybės Tarybos pirmininko, teisingumo ministro, teisininko ir visuomenininko S.Šilingo gimimo 130-ąsias metines, LRT RADIJUI sakė Mykolo Romerio universiteto profesorius Alfonsas Vaišvila.


2015-11-24 18:11

Pažvelkite į nuostabų XIX amžiaus Vilnių nuo aukštumų

17|15

Kaip Vilnius atrodė XIX amžiuje, kuo gyveno miestiečiai? Tai vilniečiai gali sužinoti tik J.Čechavičiaus dėka. Mat jis ištisus du dešimtmečius buvo vienintelis Vilniaus fotografas, kūręs atvirame ore. Anot fotografo kūrybos tyrinėtojo Dainiaus Junevičiaus, tuo metu J.Čechavičiaus darytos Vilniaus nuotraukos yra išskirtinės. Kiti miestai tokių neturi. Tad sostinė jomis pagrįstai gali didžiuotis.


2015-11-22 17:12

Avys ir vilkai. Kas pakels Europą kovai už išlikimą?

204|8

„Jie pakels kalaviją, kai tik mes jį numesime!“. Taip apie būsimąjį Vakarų ir Rytų civilizacijų susidūrimą dar XX a. pradžioje rašė vokiečių filosofas ir istorikas Oswaldas Spengleris. Šiandien Europa jau riaugėja visiškai nekontroliuojamais atvykėlių srautais su tarp jų įsimaišiusiais teroristais (o juk pritariančių „pasaulinio kalifato“ idėjai daug daugiau), ją viens po kito purto kruvini džihadistų išpuoliai.


2015-11-22 15:52

Pavargusi Janapolės bažnyčia sulaukė jaunystės eliksyro

2|15

Sunku patikėti, kad miestelis, savo dydžiu lyg pakelės vietovė netoli tokio Žemaitijos centro kaip Varniai, iš tiesų saugo labai gilią apylinkių apgyvendinimo istoriją. Pirmosios rastos gyvenvietės šalia Janapolės, anksčiau vadintos Viržuvėnais, siekė net mezolito laikus, o viename kalne rastas ir žynio kapas iš akmens amžiaus.


2015-11-20 12:08

Maidano dienoraštis. Ukrainos istorija – žmogiška ir gyva

8

Gandai vienas už kitą baisesni, bet ir tikrovė baisi – šiandien Mykolo aikštėje nužudyti du autoinspektoriai. Kodėl? Kam to reikia? Aišku, yra čia ir Maskvos ranka, stumianti Ukrainą į ypatingąją padėtį. O Europos užsienio reikalų ministrai jau trečia valanda sėdi pas Janukovyčių ir įkalbinėja jį deryboms.


2015-11-19 17:05

Vilniaus gimnazistams – gyvos žydų istorijos pamokos

1|4

Vilniaus Šolomo Aleichemo ORT gimnazijos moksleivius įtraukė dar vienas tarptautinis projektas,ž. Jame dalyvauja ir svečiai iš Ispanijos, Lenkijos, Suomijos, Slovakijos, Graikijos, Italijos, Turkijos.


2015-11-16 08:20

Nekropolis prie Kremliaus sienos: politinio nekrokulto apraiška

19|3

1982 m. lapkričio 15 d. Sovietų Sąjunga laidojo ilgametį genseką Leonidą Brežnevą, kuris dėl begalės ligų paskutiniaisiais savo gyvenimo metais veikiau priminė gyvą lavoną nei savarankišką „šeštadalio pasaulio“ lyderį.


2015-11-16 07:51

Pirmųjų asmenų medžioklė: 10 lyderių, tapusių žudikų aukomis

16

Šimtaprocentinis valstybių vadovų saugumas negarantuotas niekur – nei JAV ar Izraelyje, turinčiuose galingą specialiųjų tarnybų aparatą, nei tolimoje nuo politinių sukrėtimų Švedijoje. Nuo seniausių laikų pirmiesiems valstybės asmenims grėsė perversmai ir sąmokslai. Monarchų, atsisveikinusių su gyvybe per prievartą, nesuskaičiuosi. Prisiminkime didžiausią atgarsį sukėlusias valstybių vadovų žmogžudystes nuo XX a. pradžios.


2015-11-16 07:11

Kunigaikščių Radvilų manymu, LDK tradicijos turėtų būti atkurtos

15|4

„Nemažai lietuvių yra įsitikinę, kad lenkai nori atgauti Vilnių. Aš jau pakankamai senas žmogus ir nesu matęs daug lenkų, kurie iš tiesų trokštų prijungti Vilnių prie Lenkijos“, – sakė Mikalojaus Radvilos Juodojo palikuonis.


2015-11-15 12:17

Sukurti garsųjį Džeimsą Bondą įkvėpė dvigubų agentų duetas

1|3

Kino ekranuose vėl sušmėžavęs Džeimsas Bondas galėjo ir nebūti sukurtas, jei knygų apie jį autorius Ianas Flemingas nebūtų susipažinęs su dviem slaptaisiais žvalgybininkais. Būtent jie tapo agento 007 prototipu.


Populiariausi per 24 val.