Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Istorija
2015-07-04 11:22

Giminių vėliavos ir herbai: nykstanti ar atgimstanti tradicija?

2|4

Viduramžiais visos kilmingos giminės turėjo savo herbus ir vėliavas. Dabar unikalius simbolius ir relikvijas saugančių giminių Lietuvoje likę nedaug. Tačiau atsiranda lietuvių, kurie šiandien kuria naujus savo giminės simbolius patys ir taip įamžina save istorijoje. Kaip tikina istorikas Vladas Liepuonius, sukurti savo vėliavą – tai sukurti šeimą ir giminę vienijantį simbolį.


2015-07-04 09:57

Žygis į miesto piliakalnius – usnimis apžėlusiais takais

8

Kaune yra įdomių objektų – neišleidžiant nė cento galima patirti neišdildomų įspūdžių. Tai – septyni piliakalniai. Visi jie pripažinti šalies kultūros paveldo objektais. Tačiau daugelis piliakalnių apžėlę, nuo jų nematyti nuostabių miesto vaizdų, o ir patekti ant piliakalnių trukdo pažastis siekiančios žolės.Ar sulauksime permainų?


2015-07-04 09:44

Istorinės projekcijos kūrėjas rado valstybės šaknį

5

Savaitgalį Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai kviečia išgyventi šalies istoriją. Valstybės dieną čia bus parodyta 3D projekcija „Mes stiprūs, Lietuva!“. Kas joje atliks pagrindinį vaidmenį? Kodėl verta tai pamatyti? Apie tai kalbėjomės su projekto režisieriumi Mindaugu Meškausku.


2015-07-04 09:32

Kernavėje prasideda gyvosios archeologijos dienos

2

Šeštadienį šešioliktą kartą Kernavė kviečia į tarptautinį eksperimentinės archeologijos festivalį „Gyvosios archeologijos dienos“. Jis vyks tris dienas Pilies kalno piliakalnyje.


2015-07-03 10:40

„Būti žydu“: sąmoningumo ugdymas, o gal... naudingų idiotų šou?

15

Parašius antraštę – visai nepalengvėjo: paprastai taip suręsti klausimai keliami retoriškai, aiškiai akcentuojant paskutinę alternatyvą (1). Tokią kalbėseną skatina poreikis nuplėšti kaukę aiškiems apsimetėliams, o turinio požiūriu „naudingų idiotų“ idioma tetaikoma prokremliniams Vakarų demokratams. Tačiau man rūpimu atveju – niekas nėra aišku. Nesuprasi, ar idėja gera, ar ją įgyvendinant pasiekiamas norimas poveikis, o ir patys norai, tikslai ir užmačios – miglotos. Net neaišku, ar tai atvejis, ar jau reiškinys, ar tik paskiras įvykis.


2015-07-01 13:55

Rusijos archyve ieškota su Oginskiais susijusių dokumentų

2

Šiemet minint Mykolo Kleopo Oginskio 250-ąsias gimimo metines, Lietuvos archyvarai Rusijos archyve ieškojo su juo ir kitų kunigaikščių Oginskių gyvenimu bei veikla susijusių dokumentų.


2015-07-01 11:08

Ar iš tiesų Mindaugas buvo karūnuotas liepos 6-ąją dieną?

9|4

Iš Lietuvos pirmiausia keliauta į Rygą, vėliau jūra plaukta į Šiaurės Vokietiją, iš kurios jau žirgais sausuma traukta iki Italijos. Istorikai skaičiuoja, kad pačiu greičiausiu būdu, keičiant žirgus ir pan., iš Lietuvos Italiją buvo galima pasiekti per maždaug penkias šešias savaites.


2015-06-29 16:28

Belgrade iškilo paminklas erchercogo Ferdinando žudikui

3

Serbijos sostinės Belgrado centre sekmadienio pavakare atidengtas paminklas studentui Gavrilai Principui, 1914-ųjų birželio 28-ąją Sarajeve nužudžiusiam Austrijos-Vengrijos sosto įpėdinį erchercogą Franzą Ferdinandą ir jo žmoną Sophie. Įprasta laikyti, kad šie šūviai išprovokavo Pirmąjį pasaulinį karą.


2015-06-29 15:59

Istorinis klausimėlis J.Jankevičiui: „Kiek karalių turėjome?“

3

„Atsimenu, kaip mano laidoje kalbėjo profesorius Edvardas Gudavičius, kad yra tik keletu procentų didesnė tikimybė, jog Mindaugas buvo karūnuotas liepos 6-ąją, o ne kurią nors kitą dieną, – sakė J. Jankevičius. – O kadangi tai graži vidurvasario šventė, aš tikiu, kad profesorius buvo teisus ir išties yra didesnė tikimybė, kad Mindaugas buvo karūnuotas šią, o ne kurią nors kitą metų dieną.“


2015-06-28 16:27

Psichiatras C. G. Jungas dar prieš 70 metų įspėjo Rusiją

119|7

Adolfas Hitleris mirė, bet demonas liko. Po Antrojo pasaulinio karo Carlas Gustavas Jungas ištarė žodžius, kurie dar ir šiandien skamba tarsi apie priešą už vartų įspėjantis bažnyčios varpas. Garsusis psichiatras analizavo vokiečių tautos būseną ir įspėjo apie demonus, kurie pavergia mases, užvaldo žmonių protus, dalį jų paversdami beviltiškais psichopatais. Per interviu šveicarų laikraščiui „Die Weltwoche“ 1945 metais C.G.Jungas įspėjo: puikybės ir žiaurumo demonus labiausiai traukia didžiosios pasaulio tautos. Ne veltui profesorius atkreipė dėmesį į rusus.


Populiariausi per 24 val.