Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Medicinos žinios
2015-04-21 11:31

Jonavoje padaugėjo vaikų apsinuodijimų vaistais ir alkoholiu

Kauno visuomenės sveikatos centro Jonavos skyriaus specialistai mėgina nustatyti priežastis, dėl ko šiemet padaugėjo rajone žmonių apsinuodijimų. Aiškinasi apsinuodijimų aplinkybes ir eigą pagal tą informaciją, kuri gaunama iš Jonavos ligoninės Priėmimo skyriaus.


2015-04-21 11:29

Naktį pasieniečių sraigtasparnis žaibiškai atgabeno donoro širdį

2|4

Naktį iš pirmadienio į antradienį iš Kauno donorinės ligoninės į Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikas buvo pergabenta donorinė širdis. Valstybės sienos apsaugos tarnybos sraigtasparnis iš Kauno Socializacijos centro stadiono pakilo apie 1 val. nakties ir po pusvalandžio skrydžio nusileido Santariškių transporto žiede.


2015-04-21 09:16

Meningokokas nesitraukia: Varėnos rajone susirgo aštuntokė

1

Išsigandę meningokokinės infekcijos, nes prieš kelias dienas šia pavojinga liga susirgo aštuntokė, šiandien pusė Nedzingės pagrindinės mokyklos moksleivių neatėjo į pamokas. Per du mėnesius tai jau trečias šios ligos atvejis Varėnos rajone.


2015-04-20 12:44

Ar kraujo centrai tikrai nesipelno iš donorų kraujo?

2

Kraujas – nepakeičiamas gyvybės šaltinis, o dovanoti kraują reiškia dovanoti žmogui gyvenimą. Vis daugiau Lietuvos žmonių tai supranta ir tampa neatlygintinais kraujo donorais.


2015-04-20 10:25

Kauniečių sveikatai kenkia ir prastai prižiūrimos gatvės

2|2

Aplinkosaugininkai įsitikinę, kad pavasarį Kauno gatvės pradedamos prižiūrėti ir laistyti per vėlai, trūksta tam skirtos modernios technikos. Todėl padidėja oro užterštumas, kuris kenkia mūsų sveikatai.


2015-04-17 17:01

Vaikams – dar dvi nemokamos vakcinos

8

Nuo 2016 m. planuojama vaikus nemokamai skiepyti nuo dar dviejų infekcijų – kokliušo ir žmogaus papilomos viruso (ŽPV), sako Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro vadovas Saulius Čaplinskas. Jo teigimu, yra tikimybė, kad ateityje nemokami bus ir skiepai nuo erkinio encefalito, tačiau tam reikalinga priimti svarbius politinius sprendimus.


2015-04-17 17:00

Vaikų gydytoja onkohematologė savaitgaliais virsta kare savanore

4|4

Vilma Rutkauskaitė, dar mokydamasi Vilniaus universiteto Medicinos fakultete, nusprendė kartu baigti ir trejus metus trunkančius Karo akademijos kursus. Lankydama akademijos organizuojamas paskaitas ir pratybas du kartus per savaitę, išmoko karybos meno ir baigusi kursus gavo leitenanto laipsnį.


2015-04-17 15:11

„Senukai" tapo kraujo donorų centru

2

Pagrindinis „Senukų prekybos centro“ ofisas visai dienai virto kraujo donorų centru. Didžiausio Baltijos šalyse statybinių medžiagų prekybos tinklo administracijos darbuotojai tapo neatlygintinais kraujo donorais.


2015-04-17 12:52

Kodėl visuomenė taip bijo skiepų?

1

Skiepai – vienas iš tų pasiekimų, kuriais žmonija turėtų labiausiai didžiuotis. Būtent jie, o ne kas kito, padėjo žmogui suvaldyti masines infekcinių ligų epidemijas, nušluodavusias ištisus miestus, o tūkstančius gyventojų palikdavusias suluošintius. Tačiau šiandieninė visuomenė vis dar žiūri į skiepus su baime ir diskutuoja dėl jų reikalingumo.


2015-04-17 10:16

Vytenis Andriukaitis tikėjo lietuvių chirurgų meistriškumu

154|2| 

Dieta – labai ilgam. Bet šis gydytojų patarimas nė kiek neprivertė liūdėti eurokomisaro Vytenio Andriukaičio. Sveikstantis po pilvo ertmės operacijos jis jau nekantrauja, kada ištrūks iš medikų globos. Daugiau kaip septynias valandas trukusi pilvo ertmės operacija buvo sėkminga. Ji apėmė ne vieną organą, todėl kalbėdamas su „Lietuvos rytu“ 63-ejų V.Andriukaitis juokavo, kad tai buvo penkios operacijos vienu metu, o chirurgai dirbo išsijuosę. „Kasdien vis geryn, einu į kalną žingsnis po žingsnio. Tikiuosi, kad galėsiu vykti į Druskininkus, kur man bus tęsiamas reabilitacinis gydymas“, – prisipažino Europos Sąjungos sveikatos ir maisto saugos komisaras.


Populiariausi per 24 val.