Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Medicinos žinios
2015-03-31 14:07

Santariškių kaulų čiulpų transplantacijos – aukščiausio lygio

Santariškių klinikų hematologai iš kasmetinės Europos kaulų čiulpų transplantacijos asociacijos (EBMT) konferencijos grįžo su geromis naujienomis – Santariškių klinikų kaulų čiulpų transplantacijos centras prilygsta didžiausiems vakarų Europos transplantacijos centrams ne tik atliekamų transplantacijų skaičiumi, bet ir rezultatais.


2015-03-31 13:46

Organų donorystėje už „sausos“ statistikos – išgelbėti žmonės

2015-ųjų pradžia organų donorystės ir transplantacijos srityje Lietuvai buvo itin sėkminga. Kaip informuoja Nacionalinis transplantacijos biuras prie Sveikatos apsaugos ministerijos (toliau – Biuras), pavykęs tarptautinis donorystės ir transplantacijos procesas, kai mažajai lietuvaitei Estrėjai kovo pradžioje Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikose buvo persodinta donoro iš Prancūzijos širdelė, ne tik pagausino pritariančiųjų donorystei gretas.


2015-03-31 12:31

Ispanijoje pacientui transplantuota didelė dalis veido

Per 27 valandas trukusią operaciją gydytojai Ispanijoje dėl didelės patologijos kenčiančiam pacientui transplantavo dalį veido. Labai sudėtingoje operacijoje „Vall d'Hebron“ ligoninėje dalyvavo iš viso 45 medikai.


2015-03-31 12:30

Gydytojas: tėvų, pasisakančių prieš vakcinas, mažėja

Nors visuomenėje vis dar gajūs mitai dėl skiepų žalos organizmui, antivakcininis judėjimas veikia garsiai, prieš vakcinas nusistačiusių tėvų mažėja. Taip LRT Televizijos laidoje „Teisė žinoti“ kalba šeimos gydytojas Gediminas Urbonas. Savo ruožtu pediatras, profr. dr. Vytautas Usonis pažymi, kad iš 800 tūkst. skiepijimo epizodų per metus tik iki 50-ties jų turi trumpalaikį nepageidaujamą povakcininį poveikį.


2015-03-31 11:00

Paaiškinta, kodėl berniukų gimsta daugiau nei mergaičių

Berniukų ir mergaičių pradedama vienodai, bet daugiau moteriškų embrionų žūva nėštumo metu, todėl vyriškos lyties naujagimių pasaulį išvysta šiek tiek daugiau, pirmadienį paskelbė tyrėjai.


2015-03-31 10:07

Vietą eilėje prie endoprotezų jau galima pasitikrinti patiems

Čia pateikiama ir kita svarbi informacija – pasirinkta gydymo įstaiga, kurioje bus atliekama sąnario keitimo operacija, prognozuojama endoprotezo skyrimo data. Reikiamą informaciją ras ir tie pacientai, kurie, nusprendė nelaukti eilėje, savo lėšomis įsigijo endoprotezą ir laukia kompensacijos.


2015-03-30 11:00

Autistus vaikus turinčios šeimos emigruoja iš Lietuvos

9

Balandžio 2-ąją pasaulyje minima Autizmo diena. Lietuvos sveikatos specialistų skaičiavimu mūsų šalyje per metus gimsta iki 3 tūkstančių autistų vaikų, tačiau, pasirodo, valstybei iki šiol jie mažiausiai rūpi. Ministerijos stumdo atsakomybę viena nuo kitos, specialistai darbui su tokiais vaikais nerengiami, kaip sovietmečiu jie neretai vis dar gydomi vaistais, o ne terapija. Bet dar blogiau tai, kad tėvai, auginantys tokį vaiką paliekami vieni.


2015-03-30 10:19

Šiais metais Lietuvoje registruoti 3 tymų atvejai

2

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) duomenimis, š.m. kovo mėnesį užregistruoti 3 tymų atvejai. Vienas įvežtinis kiti du – epidemiologiškai susiję. Visi susirgę asmenys virš 30 metų, neskiepyti arba skiepyti tik vieną vakcinos dozę.


2015-03-30 09:52

Ukmergės ligoninė donoryste lenkia ir didžiuosius centrus

Ukmergės ligoninė – viena iš mažų ligoninių, kurios gydytojai reanimatologai aktyviai įsitraukia į organų donorystės procesą. Mūsų šalyje yra 36 ligoninės, kurios pagal gydomų pacientų skaičių, gydomas ligas, turimą medicininę aparatūrą galėtų ruošti donorus.


2015-03-29 14:03

Medikai apstulbę: ponia geradarė pasisavino jų nuopelnus

47|2| 

Daug ką sujaudino istorija, kaip geradarės emigrantės dėka mažylei iš Pakruojo rajono, Vismantų buvo suteikta galimybė gauti kvalifikuotą medicininę pagalbą Vokietijoje. 1 m. 3 mėn. Orinta kartu su mama Alina Kirjanoviene praėjusią savaitę išskrido į Hamburgą persodinti mergytei dalies mamos kepenų.


Populiariausi per 24 val.