Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai (0)
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Sveikata
2014-11-21 15:24

Susirgus venų tromboze už gydymą tenka mokėti patiems

Pasaulinės statistikos duomenimis, giliųjų venų tromboze serga vienas žmogus iš tūkstančio. Per metus Europos Sąjungoje giliųjų venų trombozė diagnozuojama 700 tūkst. žmonių. Remiantis epidemiologiniais duomenimis, Lietuvoje šia liga kasmet gali susirgti apie 4 000 žmonių. Dažnai tai – jauni, darbingi žmonės, kuriuos liga užklumpa lyg perkūnas iš giedro dangaus. Kad ir kokios rimtos giliųjų venų trombozės pasekmės, tačiau vaistai šios ligos gydymui šiandien Lietuvoje nėra kompensuojami.


2014-11-21 14:12

8 būdai nugalėti nuovargį

3

Kalendoriuje vis daugiau priminimų bei darbų, o tau stinga energijos? Jautiesi visada pavargusi ir išsekusi? Portalas kobieta.pl pataria iš kur pasisemti energijos, kurios taip trūksta rudenį.


2014-11-21 12:28

Norite išvengti vėžio – įminkite mitybos paslaptis

6

Suvartojamo maisto kokybė ir kasdieniai mitybos įpročiai lemia ne tik sveikatos būklę, bet ir prisideda prie rimtesnių susirgimų. Tikimybė susirgti tam tikromis vėžio formomis net iki 80 proc. gali priklausyti nuo suvartojamo maisto. Nors egzistuoja ir kiti rizikos veiksniai, tokie, kaip gyvenimo būdas ar genetika, vis dėlto maistas yra vienas reikšmingiausių veiksnių, darančių įtaką sveikatai. Nors daugeliui sunku patikėti tokia, rodos, pernelyg paprasta, išeitimi, tinkamai sureguliavus mitybą tikimybė susirgti vėžiu sumažėja nuo kelių iki keliolikos kartų.


2014-11-20 15:14

Kaip maitintis prieš treniruotę?

1|2

Treniruotėmis Jūs bandote pakeisti savo riebalų ir raumenų santykį. Tiksliau tariant, dažniausiai norime turėti šiek tiek daugiau raumenų ir mažiau riebalų. Kadangi baltymus ir riebalus gaunate ne treniruoklių salėje, o virtuvėje, Jūsų kūno transformacija prasideda dar prieš treniruotę virtuvėje ir ten tęsiasi po jos.


2014-11-19 16:58

Krūties vėžiu suserga ir tos moterys, kurioms nėra 30 metų

3|2

Krūties vėžio diagnozę Lietuvoje kasmet išgirsta apie pusantro tūkstančio moterų. Sumažinti mirštamumą nuo šios ligos siekiama taikant atrankinės moterų patikros dėl krūties vėžio programą: 50–69 metų moterims kas porą metų atliekama mamografinė patikra. Tačiau kas dešimta moteris, kuriai diagnozuojamas krūties vėžys, dar nėra sulaukusi tokio amžiaus. Ką gydytojai gali pasiūlyti jaunesnėms moterims? Apie tai – pokalbis su Nacionalinio vėžio instituto gydytoja radiologe, medicinos mokslų daktare Rūta Briediene.


2014-11-19 16:57

Moteris atsisakė vaistų ir ŽIV bando įveikti sportuodama

11

Atsikrausčiusi gyventi į Londoną 21-erių Rožė užsiregistravo pas šeimos gydytoją. Jai buvo paskirtas bendras sveikatos patikrinimas su visais rekomenduojamais testais. Atlikus ŽIV testą paaiškėjo, kad jis teigiamas. Ką jauna moteris nusprendė daryti?


2014-11-19 15:33

Ketvirtadalyje ugdymo įstaigų vaikai maitinami netinkamai

3

Lietuvoje savo valgyklas turi 85 procentai mokyklų ir darželių, tačiau net ketvirtadalis visų ugdymo įstaigų valgyklų neatitinka vaikų maitinimui keliamų reikalavimų.


2014-11-19 12:31

Lietuvoje atlikta pirmoji apatinio žandikaulio sąnario operacija

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Veido ir žandikaulių klinikos doktorantas Marijus Leketas, vadovaujamas LSMU ligoninės Kauno klinikų Veido ir žandikaulių chirurgijos klinikos vadovo prof. Ričardo Kubiliaus, atliko pirmąją mūsų šalyje artroskopinę smilkinio apatinio žandikaulio sąnario operaciją. Perspektyvaus mediko operuota 64-erių Aldona Mikutavičienė šiandien jaučiasi puikiai ir dėkoja ją gydžiusiems medikams.


2014-11-19 12:30

Ultragarsinis tyrimas jaunas moteris išgelbsti nuo krūties vėžio

1|6

Ultragarsinis tyrimas, arba echoskopija, eiliniam pacientui atrodo tarsi būrimas iš kavos tirščių. Neįgudusi akis menkai ką tegali įžiūrėti. Tačiau specialistai tikina – šis tyrimas suteikia daug informacijos diagnozuojant ligas. Pavyzdžiui, ultragarsinio tyrimo metu jaunoms moterims galima nustatyti net trijų milimetrų skersmens vėžinius židinius krūtyse. Be to, šis tyrimas yra lengvai prieinamas, nereikalaujantis ypatingo pasiruošimo, nekenksmingas.


2014-11-19 11:41

Priežastys, kodėl iš vaistinių dingsta kai kurie vaistai

15|2

Daugiau naudos ar rizikos? Kai kalbama apie gydymąsi vaistais, tai tampa itin svarbu. Juk vaistai gali žmogų ir išgelbėti, ir pražudyti. Kaip užtikrinama, kad į Lietuvą patektų tiktai efektyvūs ir saugūs medikamentai? Atsakymus į šiuos ir kitus klausimus pateikė Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos (VVKT) bendradarbiavimo su Europos vaistų agentūra ir Tarptautinių ryšių skyriaus vedėja Jolanta Gulbinovič.


Populiariausi per 24 val.