Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai (0)
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Sveikata
2014-09-15 16:12

Lietuvoje auga sergamumas peršalimo ligomis

Lietuvoje didėja sergamumas gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis. Kaip pirmadienį informuoja Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC), rugsėjo 8-14 dienomis 10 tūkst. gyventojų teko beveik 43 peršalimo ligų atvejai. Ankstesnę savaitę rodiklis beveik siekė 20 atvejų 10 tūkst. gyventojų.


2014-09-15 15:00

Vaikų klausos sutrikimai – ar tikrai žinome viską?

2

Klausos sutrikimai nėra populiari tema, dažnas iš mūsų net nežinome kiek daug mus supančių žmonių turi klausos sutrikimų. „Selga“ jau antrus metus kalba šia tema, nori parodyti šios problemos aktualumą, rengia labdaros kampaniją – „Už tikrą vaikystę“. Apie klausos sutrikimus ir jų įtaką vaikų vystymuisi, kalbamės su gydytoja otorinolaringologe - Jekaterina Byčkova.


2014-09-15 13:51

Prostatos vėžio mitas - nieko nejaučiu, vadinasi, esu sveikas

3

Beveik 600 gyvybių kasmet Lietuvoje nusinešantis prostatos vėžys dažniausiai diagnozuojamas per vėlai, kadangi vyrai vis dar vengia urologo kabineto, pastebi vaistininkai ir gydytojai. Tačiau, jų teigimu, norint išvengti bėdų su prostata vien reguliariai tikrintis sveikatą gali nepakakti, svarbu ir koreguoti gyvenimo būdą bei mitybą. Šiandien, rugsėjo 15-ąją, pažymimą Pasaulinę kovos su prostatos vėžiu dieną, specialistai ragina skirti daugiau dėmesio vyrų sveikatos profilaktikai.


2014-09-15 09:50

Sveikiau gyventi kauniečiams padės užsieniečių patirtis?

1

Rugsėjo 24 ir 25 dienomis Kaune vyks tarptautinis renginys „Darnus judumas geresnei sveikatai ir aplinkai“. Renginio tikslas – paskatinti kauniečius daugiau judėti ir sveikiau gyventi, rašo „Lietuvos ryto“ priedas „Laikinoji sostinė“.


2014-09-15 09:45

Kas lemia limfomos gydymo sėkmę?

Rugsėjo 15-tąją Lietuvoje jau dešimtą kartą minima Pasaulinė limfomos diena. Pasaulyje ši dieną pirmą kartą paminėta 2004 m.


2014-09-15 07:30

Gimdos miomos: ar visada reikalinga operacija?

16

Moterų sveikatos problemos, susijusios su reprodukcinių organų ligomis, dažnai lieka už „uždarų durų“. Nors moterims rekomenduojama bent kartą ar du per metus apsilankyti ginekologo kabinete, dažnai pas gydytoją moterys atsiduria tik vejamos rimtų ir varginančių simptomų – kraujavimo, skausmo ar kitokių bėdų. Ginekologas Virginijus Diržauskas pasakoja apie gimdos miomų požymius, atsiradusią trumpalaikio ikioperacinio gydymo galimybę ir moterų apsisprendimą gultis ant operacinio stalo.


2014-09-14 14:52

Ankstyvoji prostatos vėžio diagnostika - galimybė pasveikti

1

Europos urologų asociacija rugsėjo 15 dieną yra paskelbusi Pasauline kovos su prostatos vėžiu diena. Rugsėjis yra prostatos vėžio žinomumo mėnuo, informuoja Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras. Prostatos vėžys - tai priešinės liaukos piktybinė liga, dažniausiai pasitaikantis piktybinis navikas tarp vyrų.


2014-09-14 13:42

Dažniausi mitai apie vegetarizmą, trukdantys gyventi sveikai

4|2

Kas dešimtas pasaulio gyventojas yra visiškas vegetaras, atsisakantis bet kokios rūšies mėsos bei kitų gyvulinės kilmės produktų, arba vegetaras, kurio mitybos režimas ne toks griežtas – nevalgo tik tam tikros rūšies mėsos. Gydytojų nuomonė apie mėsos išbraukimą iš raciono yra nevienareikšmiška, tačiau dėl vieno jie sutinka – svarbiausia mitybą sureguliuoti taip, kad organizmui nebūtų daroma žala.


2014-09-14 10:59

Sukrėsto kūdikio sindromas: tragedijų būna ir mylinčiose šeimose

 

Ir per didelė meilė, ir nevaldomas pyktis – abu šie tėvų jausmai kartais atsigręžia prieš jų mažylius. Neseniai į Kauno klinikas pateko smarkiai supurtytas ir sumuštas dviejų mėnesių kūdikis. Jam diagnozuotas sukrėsto kūdikio sindromas. Nors dažniausiai tokie kūdikiai į medikų rankas patenka iš asocialių šeimų, kartais tokia tragedija ištinka ir vaikus mylinčiose šeimose, kai tėvai, neatsargiai besielgiantys su mažyliais, neįvertina savo jėgų.


2014-09-13 13:50

Nuo gimimo burnos nepravėrusį vaikiną išgelbėjo reta operacija

16|4

Nors soduose obelys lūžta nuo vaisių, mosėdiškis Juozas Jonkus (17 m.) tik dabar pirmąkart gyvenime galės atsikąsti obuolio – iki šiol juos valgydavo tik trintus, kaip ir bet kurį kitą maistą. Vaikinas nuo gimimo negalėjo nei prasižioti, nei kramtyti, nei kalbėti – jo kaukolės veido dalis nesusiformavo taip, kaip turėtų, todėl neišsivystė žandikaulių sąnariai. Gyvenimo pilnatvę žemaičiui sugrąžino Kauno klinikose pirmą kartą atlikta itin sudėtinga operacija – neišsivystę žandikaulio sąnariai pakeisti specialiai iš titano ir plastiko pagamintais implantais. J.Jonkus tapo pirmasis Lietuvoje ir veikiausiai Baltijos šalyse, kuriam naujausios technologijos padėjo atverti burną, rašo „Lietuvos ryto" priedas „Gyvenimo būdas".


Populiariausi per 24 val.