Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Medicinos žinios
2015-11-28 18:45

Sunkvežimiai su mediena iš Baltarusijos į Lietuvą veža mirtį

30

Į Lietuvą vis dažniau bandoma įvežti krovinių, užterštų radioaktyviosiomis medžiagomis iš Černobylio zonos. Pasienyje sulaikoma dešimtys įtartinų baltarusių sunkvežimių. Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Medininkų punkto pareigūnai sunerimo patikrinę 40-mečio Baltarusijos piliečio vilkiku gabenamus medinius padėklus. Važiuojant pro specialius vartus suveikė signalas, įspėjantis apie normą viršijantį radiacijos foną.


2015-11-27 11:20

Kauno klinikų kraujo centras prašo kraujo negimusiam kūdikiui

2

Kauno klinikų Kraujo centras vakar išplatino informaciją, jog kraujo reikia dar negimusiam kūdikiui.


2015-11-26 16:51

Moteris pasipiktino: „Atvėrus piniginę tyrimų laukti nereikia?“

28

Kai kurių tyrimų Lietuvoje reikia laukti net ne savaites, o mėnesius. Tokia situacija neretai susiklosto, jeigu žmogui reikia brangių tyrimų – magnetinio rezonanso arba kompiuterinio tomografo. Skaitytoja Justina tikina, jog laukti reikia dar ilgiau, jei nesi pasiruošęs atverti piniginės.


2015-11-26 10:23

Pasiskiepyti sostinėje norėjusi moteris liko it musę kandusi

4

Kūdikio besilaukianti Reda praėjusią savaitę norėjo pasiskiepyti nuo gripo, deja, atvykusi į gydymo įstaigą moteris išgirdo, kad vakcinų nebėra ir neaišku, ar bus atvežta. Kaip žinia, nėščiosioms vakcinacija nuo gripo yra nemokama, tačiau Reda tokios galimybės neteko.


2015-11-24 15:11

Slaptas tyrimas viename lieknėjimo salone

9|13

Mokslų daktarė, VDU lektorė, Lietuvos moterų sporto asociacijos (LMSA) viceprezidentė ir vienos iš mokslinių knygų „Aerobinių pratybų poveikis aerobinio pajėgumo ir metabolizmo komponentams“ autorė Asta Mockienė jau 25 metus domisi sveika gyvensena ir ją propaguoja. Aktyviai dalyvauja visuomenės sveikatinimo veikloje, skaito paskaitas ir veda praktinius seminarus. Slaptai ištirti vieno salono teikiamų paslaugų veiksmingumą ji nutarė specialiu aparatu – kūno sudėties analizatoriumi „X – Contact 350“, kuriuo yra atlikusi ne vieną mokslinį tyrimą.


2015-11-24 10:01

JAV ligoninėje atskirtos vos 7 savaičių siamo dvynės

 

Kentukio ligoninėje gydytojai sėkmingai atskyrė siamo dvynukes. Kosair vaikų ligoninė Luisvilyje pranešė, kad septynių savaičių mergaitėms operacija buvo atlikta lapkričio 11 dieną ir truko aštuonias valandas.


2015-11-23 17:02

Į ligoninę tyrimų atlikti nuvykę šiauliečiai sulaukė akibrokšto

36

Ką darytumėte, jei su siuntimu nuvažiavę atlikti tyrimų, apmokamų ligonių kasų lėšomis, vis tiek būtumėte paprašytas susimokėti, kitaip jokia paslauga jums nebus teikiama? Šiauliuose gyvenantis Skirmantas nepasimetė ir įrodė tiesą.


2015-11-23 15:05

Sveikatos specialistai įspėja saugotis oro teršalų

1

Prasidėjus šildymo sezonui, ypač miestuose ir tankiai apgyvendintose vietovėse oro teršalų koncentracija kelia didesnį pavojų sveikatai nei įprastai, įspėja sveikatos specialistai.


2015-11-23 12:18

Kaune sukurta technologija leis iš anksto nustatyti sunkią ligą

7|3

„Hipotenzija yra pasaulinio mąsto problema, kuriai iki šiol nebuvo galima užbėgti už akių. Mūsų institutas kartu su LSMU mokslininkais sukūrė technologiją, padėsiančią iš anksto numatyti individualaus paciento hipotenzijos krizės pradžią bei įspėti apie tai gydantį personalą“, – teigė Kauno technologijos universiteto (KTU) Sveikatos telematikos mokslo instituto direktorius prof. Arminas Ragauskas.


2015-11-22 20:31

Psichiatrija iš arti: ar tikrai pacientus riša prie lovų?

19|3

Psichiatrai dirba taip, kaip buvo įpratę sovietmečiu? Tai – mitas, kuriam pakurstyti kartais dar ieškoma dingsčių. Visuomenei, pacientų artimiesiems ir jų draugams jau atsivėrė psichiatrijos gydymo įstaigų durys, kur teikiama daug naujų ir įvairių paslaugų.


Populiariausi per 24 val.