Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai (0)
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Sveikata
2015-01-31 12:29

Netikėta pagalba veidą nudegusiems žmonėms – tatuiruotės

2|4| 

Basma Hameed – moteris, nusprendusi padėti tiems, kurie nukentėjo taip, kaip ji. Irako gyventoja buvo sunkiai nudeginta verdančiu aliejumi virtuvėje, kai buvo vos 2 metų amžiaus. Daugiau nei 100 procedūrų nepadėjo B.Hameed paslėpti trečiojo laipsnio nudegimo randų – jos veidas vis dar atrodė randuotas ir ne tos spalvos.


2015-01-31 12:04

Kelionių palydovas – maudžiantis pilvas

Kas antras į kalnus ar šiltus kraštus išsiruošęs lietuvis patiria virškinimo sutrikimų, taip pat dažnai keliautojus kankina alergijos, ištinka įvairios traumos. Iš anksto nepasirūpinus, kaip įveikti šiuos negalavimus, atostogos gali būti sugadintos.


2015-01-30 19:01

Telšių rajone penki žmonės susirgo trichinelioze

4

Užfiksuotas antrasis šiemet trichineliozės protrūkis – Telšių rajone šia liga susirgo penki asmenys, penktadienį pranešė Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC).


2015-01-30 17:03

Kas kaltas dėl nutukimo

2

Jungtinėse Amerikos Valstijose nuo nutukimo kenčia kas ketvirtas šalies gyventojas (27,7 proc.). Panašių pavyzdžių yra ir Europoje – tarp labiausiai „nutukusių“ valstybių čia pirmauja Didžioji Britanija, Islandija ir Malta. Tuo tarpu pasauliniu mastu antsvorio ir nutukimo problema jau viršijo 2 mlrd. gyventojų ribą. Taigi, neišvengiamai kyla klausimas – kas dėl to kaltas?


2015-01-30 12:21

8 būdai kovoti su vidurių užkietėjimu

16

Vidurių užkietėjimas – problema, su kuria galima kovoti natūraliais būdais. Dažniausiai šį negalavimą sukelia netaisyklingas gyvenimo būdas: valgymas paskubomis, sausas maistas, sėdimas darbas, stresas, skysčių trūkumas. Ilgai trunkantis vidurių užkietėjimas nuodija mūsų organizmą. Prieš kreipdamiesi į gydytoją, pasinaudokite portalo parenting.pl patarimais kovojant su vidurių užkietėjimu.


2015-01-29 17:30

Maitinamės sveikai: ką pasirinkti

12|3

Kaip greitai numesti svorio ir jo nesusigrąžinti? Ar įmanoma sportuoti ir gauti energijos vien tik iš daržovių? Šie ir dar daugiau klausimų kyla pradėjusiems sportuoti ar laikytis sveikos gyvensenos. Tad, kaip nesuklysti ir iš tikrųjų pradėti sveikai maitintis, norint numesti svorio, pataria asmeninis treneris ir kultūristas, knygos „Tobulas kūnas“ autorius ir Kilo.lt vadovas Andrius Pauliukevičius.


2015-01-29 16:39

Norite išvengti širdies ligų – analizuokite mitybos įpročius

Statistikos departamento duomenimis, Lietuvoje kasmet diagnozuojama 8 tūkst. miokardo infarkto atvejų, o kas antras žmogus nuo kraujotakos sistemos ligų miršta. Nors susirgimo riziką ypač padidina rūkymas ir neaktyvus gyvenimo būdas, vis dėlto didžiausia grėsmė kyla dėl nesveikos ir per riebios mitybos. Gydytojos dietologės Rūtos Petereit teigimu, lietuviai vartoja per daug sočiųjų riebalų ir per mažai daržovių, vaisių, kuriuose yra vitaminų.


2015-01-29 16:07

Alzheimerio liga neturi įkalinti žmonių tarp keturių sienų

1|10

Nė vienas meno projektas negali sustabdyti silpnaprotystės, nes tai neišgydoma liga. Tačiau išvyka į muziejų gali praturtinti vis labiau atmintį prarandančių žmonių kasdienybę. Programa „Susitikime muziejuje“ pakvietė įvairiomis demencijos formomis sergančius žmones, gyvenančius globos namuose „Senevita“, „Tremtinių namai“ ir Gerontologijos ir reabilitacijos centre, ir užmiršti tai, kad jie yra ligoniai.


2015-01-29 13:19

Likimas atėmė kūdikį, bet paliko viltį susilaukti vaikų

55|2

Neseniai Kauno klinikose į gyvenimą sugrąžintą finansininkę Agnę Martinkėnaitę (34 m.) kankina dvejopi jausmai. Moteris dėkoja jos gyvybę išgelbėjusiems medikams, tačiau gedi įsčiose žuvusio ir šio pasaulio taip ir neišvydusio savo kūdikio. Kaunietei A.Martinkėnaitei likimas pasiuntė sunkų išbandymą. Atvykusi gimdyti antrojo vaiko moteris sužinojo, kad jis nebegyvas, o netrukus ir jos pačios gyvybė pakibo ant plauko. Rašo „Lietuvos ryto“ priedas „Gyvenimo būdas“.


2015-01-29 11:07

Ar Lietuvos vaistininkai pajėgūs diagnozuoti ligas?

2

Tarptautiniai ekspertai tvirtina, kad Lietuvos vaistininkai jau yra pasirengę diegti farmacinės rūpybos standartus ir praplėsti paslaugų spektrą bei didinti savo kompetenciją. „Camelia“ vaistinių tinklo kvietimu Lietuvoje lankėsi farmacinės rūpybos ekspertė Arijana Meštrovič, kuri skaitė pranešimą vaistinių vedėjų konferencijoje.


Populiariausi per 24 val.