Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai (0)
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Įvykiai
2014-10-01 13:00

V. Putinas kovoja su oligarchais, bet apdovanoja gangsterius?

34|3

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas savo kalbose ne kartą pasmerkė chaosą, nusikalstamumą ir laukinį gangsterių kapitalizmą, kuris klestėjo jo šalyje po Sovietų Sąjungos žlugimo. Vis dėlto, vieną iš tų laikų didžiausių nusikaltėlių neseniai apdovanojo prabangiu prezidentiniu laikrodžiu.


2014-10-01 11:22

B. Obama atsidūrė lifte su ginkluotu vyru

8

Nesiliauja incidentai saugant JAV prezidentą Baracką Obamą. Laikraščio „Washington Post“ duomenimis, prezidentui lankantis Ligų kontrolės ir prevencijos centre (CDC) Atlantoje, su juo viename lifte atsidūrė ginkluotas vyras.


2014-10-01 10:45

Honkongo protestuotojai rengiasi didžiausiai demonstracijai

10|8| 

Demokratijos reikalaujantys Honkongo protestuotojai trečiadienį skandavo ir nepritariamai šaukė prie ceremonijos komunistinės Kinijos 65-osioms metinėms paminėti vietos, ir tikimasi, kad susirinks iki šiol didžiausios minios, nes mieste prasideda dvi dienas truksiančios valstybinės šventės.


2014-10-01 09:40

Argentinos prezidentė: amerikiečiai gali mane nužudyti

30

Argentinos prezidentė Cristina Kirchner antradienį savo emocingoje kalboje pareiškė, kad vidaus ir Jungtinių Amerikos Valstijų interesai spaudžia atsistatydinti jos vyriausybę. Esą netgi jos pačios gyvybei gresia pavojus.


2014-10-01 09:40

Rusai įbaugino net švedų kairiuosius, ginkluojasi ir suomiai

172|7

Dar balandį Švediją valdę dešinieji žadėjo: jeigu mus perrinksite, sustiprinsime šalies gynybą. Ir nors švedai pasirinko tokiam planui nepritarusias kairiąsias partijas, pastarosios keičia nuomonę. Sunku patikėti, kad Švedijos socialdemokratai ar juo labiau Žaliųjų partija, kurios neseniai suderėjo dėl koalicinės vyriausybės, galėtų balsuoti už didesnes išlaidas šalies gynybai.


2014-10-01 09:17

J. Stoltenbergas perima raumenis užsiauginusios NATO vairą

7

Buvęs Norvegijos premjeras Jensas Stoltenbergas trečiadienį perima vadovavimą sustiprėjusiai ir vėl gyvybingai NATO, kuri dar prieš mažiau nei metus buvo panaši į Šaltojo karo laikų reliktą sparčiai besikeičiančiame pasaulyje. Ukrainos krizė leido Šiaurės Atlanto aljansui vėl suvokti savo tikslą, tačiau J.Stoltenbergas žino, kad NATO taip pat laukia daugybė kitokių, ilgalaikių iššūkių, sako analitikai.


2014-10-01 07:21

Baltųjų rūmų durys atviros įsilaužėliams

1|2

„Klaida įvyko, kai prezidentas buvo išvykęs. Kas būtų atsitikę, jeigu jis ten būtų buvęs?“ – neslėpė nerimo vienas Slaptosios tarnybos atstovas po to, kai ginkluotas vyras įsibrovė į JAV vadovo rezidenciją. Baltųjų rūmų tvorą peršokęs ir į vidų įsibrovęs 42 m. Omaras Gonzalezas lengvai įveikė prezidento rezidenciją saugančią Slaptąją tarnybą ir su peiliu rankose nubėgo iki pat svarbioms ceremonijoms skirto Baltųjų rūmų Rytų kambario – toliau, nei po incidento tvirtino apsauginiai.


2014-10-01 07:20

Honkongas demokratijos siekia su skėčiais

8|2| 

Honkongo centras jau kurį laiką paralyžiuotas: čia šeimininkauja tūkstančiai skėčiais nešinų demonstrantų. Vietos žurnalistė „Lietuvos rytui“ atskleidė, kad ryžto nenumalšina nerimas dėl valdžios atsako.


2014-10-01 07:16

Pasauliui įgriso keisti norvego pasirinkimai

3

Prestižine vadinamos Nobelio taikos premijos skyrimas kasmet sukelia aistrų. Kas kaltas dėl keistų, sunkiai paaiškinamų ar tiesiog prieštaringų sprendimų skirti apdovanojimą? Pasirodo, vienas žmogus. Bent jau taip apie save mano Norvegijos Nobelio premijos komiteto pirmininkas norvegas 63 metų Thorbjørnas Jaglandas. Šio buvusio Norvegijos kairiųjų – Darbo partijos lyderio nuomone, jį atpirkimo ožiu nori padaryti ir iš posto išversti Norvegiją valdantys dešinieji.


2014-10-01 07:02

Antausius Maskvai teškia ukrainiečių nuverstas Leninas

411|15|

Lenino galva išsitaškė į miesto aikštės grindinį. Ukrainiečių minia Charkove šoko ir dainavo iš džiaugsmo. Antras pagal dydį Ukrainos miestas sekmadienį atsikratė Sovietų Sąjungos simbolio. Kitaip negu Lietuvai, Ukrainai prireikė daugiau negu dviejų dešimtmečių suvokti, kad bolševikų vadas įkūnija nemarų grobuonies instinktą, nepažabojamą Kremliaus aistrą valdyti pasaulį.


Populiariausi per 24 val.