Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Medicinos žinios
2015-04-28 13:56

Vyrų sveikatai darbas kenkia labiau?

Profesinių ligų valstybės registro duomenimis, kasmet Lietuvoje daugiau kaip 400 asmenų yra nustatomi profesiniai susirgimai. Nors pastaruosius ketverius metus susirgusiųjų skaičius mažėjo, bet 2014 m. vėl išaugo. Vyrams profesinės ligos nustatomos 4 kartus dažniau nei moterims.


2015-04-28 11:27

Gydytis į Lietuvą traukia ne tik emigrantai, bet ir užsieniečiai

Į Lietuvą gydytis grįžtantys emigrantai – jau kasdienybė, tačiau pastebima, kad pasinaudoti medicinos, bei sveikatinimo paslaugomis į mūsų šalį atvyksta ir šimtai užsieniečių. Ekspertai vieningai sutaria, jog medicinos turizmo potencialą Lietuva turi ir atkreipia dėmesį, kad tai – bene didžiausias pajamas šalies biudžetui generuojanti atvykstamojo turizmo rūšis.


2015-04-28 10:32

Gyventojai vaistines renkasi pagal kainas

1

Rinkdamiesi vaistinę, Lietuvos gyventojai yra skrupulingi – tik mažiau nei dešimtadaliui jų nesvarbu, kur kreiptis pagalbos. Penktadalis lietuvių, visų pirma, įvertina vaistinėje dirbančių specialistų profesionalumą bei aptarnavimą, panašus skaičius lankytojų eina ten, kur didžiausias asortimentas, trečdaliui svarbiausias kriterijus yra nuolaidos ir akcijos. Daugiau nei pusė gyventojų pirmenybę atiduoda arčiausiai namų ar darbo esančiai vaistinei. Tokias tendencijas atskleidė vaistinių tinklo „Camelia“ užsakymu atlikta apklausa.


2015-04-27 19:38

Kaune apdovanoti nuoširdžiausi ir rūpestingiausi medikai

6|17

Kauno valstybinėje filharmonijoje pirmadienio vakarą įvyko Medicinos darbuotojų dienai skirta šventė, kurios metu apdovanoti geriausi Kauno medikai. Geriausių medikų apdovanojimuose įsteigtos 7 nominacijos. Svarbiausia „Metų gydytojo“ nominacija skirta 45 metų Kauno klinikų Širdies kraujagyslių chirurgijos klinikos širdies chirurgui Povilui Jakuškai.


2015-04-27 17:41

Lietuvos mediko portretas: algos išaugo, gydytojų nepadaugėjo

13

Lietuvos statistikos departamentas praneša, kad balandžio 27 d. savo profesinę šventę – medicinos darbuotojų dieną – šalyje mini 13,5 tūkst. gydytojų, 2,8 odontologų, 23 tūkst. slaugytojų bei akušerių ir 3 tūkst. vaistininkų. Iš viso asmens ir visuomenės sveikatos priežiūros bei sveikatos valdymo ir mokymo įstaigose Lietuvoje dirba apie 80 tūkst. darbuotojų.


2015-04-27 10:16

Vaistininkai norėtų skiepyti ir atlikti kraujo tyrimus

3

Nuo kitų metų sausio daugelyje vaistinių žmonės galės ne tik įsigyti vaistų, bet ir gauti papildomos informacijos apie jų vartojimą, šalutinį poveikį, konsultuotis apie kamuojamas ligas.


2015-04-27 10:11

Sveikatos pažymėjimai atskleidė: Kauno moksleiviai – ligų maišai

Kiekvienais metais mokiniai turi pasitikrinti sveikatą ir mokyklų visuomenės sveikatos priežiūros specialistams pateikti profilaktinio sveikatos patikrinimo pažymėjimą (forma Nr. 027-1/a). Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras, vykdydamas vieną iš savo funkcijų – visuomenės sveikatos stebėseną, kasmet pagal pateiktus sveikatos pažymėjimus atlieka vaikų sveikatos analizę, stebi sveikatos rodiklių kitimo tendencijas.


2015-04-27 09:57

Per metus – 2 tūkst. elektroninių sutikimų tapti donorais

Galimybė elektroniniu būdu pareikšti savo valią po mirties aukoti organus ir (ar) audinius donorystei mūsų šalyje buvo įteisinta lygiai prieš metus – 2014-ųjų kovo 27-ąją – pasirašytu sveikatos apsaugos ministro įsakymu. Per metus vien elektroniniu būdu sutikimą organų donorystei pasirašė 2128 žmonės.


2015-04-26 18:53

Septyni šiurpūs faktai apie antibiotikams atsparias bakterijas

8

Mokslininkai ir medikai visuomet linkę kiekvieną situaciją vertinti ramiai, nepulti į paniką ir nepiešti apokaliptinio scenarijaus. Tiesa, ne tuomet, kai kalba pasisuka apie atsparumą antibiotikams. Dėl pernelyg didelio jų vartojimo išsivysto antibiotikams atsparios bakterijos, kurios pajėgios sunaikinti kone visą žmoniją. Medikai tikina – tai didelė problema, su kuria kovoti ne taip paprasta.


2015-04-24 17:06

Rožinis autobusiukas pradeda 13-ąją kelionę aplink Lietuvą

Kitą savaitę prasideda kasmetinė sveikatinimo projekto „Nedelsk“ rožinio autobusėlio kelionė per Lietuvos miestus ir kaimus. Šiemet kelionės startu pasirinkta sostinė – pasitikrinti savo sveikatą pirmiausia galės Vilniaus regiono gyventojos, taip pat joms bus suteikiama galimybė pasiklausyti projekto iniciatorės Agnės Zuokienės paskaitos. Šalies moteris dėl krūties vėžio nemokamai tikrins bei konsultuos geriausi šalies onkologai.


Populiariausi per 24 val.