Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai (0)
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Rinkos pulsas
2014-09-23 20:11

Japonus Lietuvoje stebina ir elgetos, ir maudynės ežeruose

52|2

Per pirmą 2014 m. pusmetį turistų iš Japonijos atvyko net 37,5 proc. daugiau. Kas Lietuvoje vilioja turistus iš Japonijos? „Suprasti, kiek Lietuva japonams iš tikrųjų patinka, o kiek – ne, nėra lengva. Japonai – ypač mandagūs, jų kultūroje sakyti „ne“ nemandagu, todėl nėra paprasta išsiaiškinti, kada jie sako teisybę, o kada tai – tik baltas melas", - sakė japonus lydinti gidas.


2014-09-23 20:11

Danai saviškius šiurpina lietuviškomis darbo sąlygomis

52|2|

„Ar tai tiesa? Tokia šalis egzistuoja?“, „Mums tai būtų fantastika“, „Oho!“, - taip reagavo Danijos reklamos kūrėjų Vilniuje užkalbinti lietuviai, reaguodami į informaciją, kad „Danijoje darbuotojai gauna pajamas net ligos atveju“! Reklaminiai filmai su vilniečių reakcijomis buvo rodomi per kelis komercinius televizijos kanalus Danijoje, taip pat platinami socialiniuose tinkluose bei interneto tinklalapiuose.


2014-09-23 20:11

Yra produktas, kurio eksportu į Kiniją lenkiame visą pasaulį

27|2

Kinai noriai perka Europoje pagamintas prekes ir yra pasiryžę dosniai už jas mokėti. Mat, kinų požiūriu, Europoje pagaminta prekė – kokybiška, o jei ji kainuoja pigiai, ji tėra padirbinys. Yra buvę kuriozinių atvejų, kai už kelis litus siūlyto gėrimų buteliuko niekas nepirko, o pakėlus kainą keliskart – ledai pajudėjo. „Apsilankęs prekybos centruose Kinijoje gali suprasti, kad jų perkamoji galia – milžiniška. Ten europietiškos prekės du tris kartus brangesnės nei pas mus“, - teigia eksporto ir importo mugėje „Kantono mugė“ apsilankęs Lietuvos verslo darbdavių konfederacijos narys Erikas Saukalas.


2014-09-23 15:28

A. Zuokas stebisi, kodėl neįtinka skaidriai dirbantys taksistai

41

Konkurencijos taryba sostinės savivaldybės sprendimą steigti taksi bendrovę „Vilnius veža“ laiko neteisėtu ir siūlo ją likviduoti. Bet sostinės meras Artūras Zuokas su tuo kategoriškai nesutinka, rašo „Lietuvos rytas“. Konkurencijos prievaizdų nuomone, Vilniaus valdžia sukūrė interesų konfliktą, nes reguliuoja taksi paslaugas sostinėje ir pati užsiima šiuo verslu, be to, skyrė bendrovei „Vilnius veža“ dotacijų iš miesto biudžeto.


2014-09-23 14:08

Musulmonus užversime mėsa: Seimas įteisino ritualinį skerdimą

122| 

Seimas įteisino ritualinį skerdimą, kuris, kaip tikisi ūkininkai, Rusijai paskelbus ES ir JAV maisto produktų embargą, leis gyvulių mėsą parduoti į kitas, musulmonų tikėjimo šalių rinkas. Parlamentarai antradienį skubos tvarka priėmė Vyriausybės siūlymą nuo kitų metų įteisinti ritualinį skerdimą, kuris Lietuvos eksportuotojams galėtų atverti naujas rinkas ir kompensuoti praradimus Rusijoje: už tokias Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo pataisas balsavo 57 Seimo nariai, prieš - 4, o susilaikė 11 parlamentarų.


2014-09-23 10:45

Kalėjimų departamentui 40 milijonų litų - mažmožis

3|2

Lukiškių kalėjimo iškeldinimo darbų konkursu pasipiktinę Seimo nariai ketina kreiptis į prokurorus. Mat Kalėjimų departamentas kažkodėl nepanoro sutaupyti net 40 mln. litų iš biudžeto. Tuo tarpu kaliniai yra užvertę teismus skundais, nes kalinimo sąlygos neatitinka Europos Sąjungos standartų.


2014-09-23 09:57

Birutė Vėsaitė guodžiasi rusams: Lietuvai blogai

439|

Propagandiniam Rusijos naujienų portalui ruBaltic.ru parūpo, kaip Lietuva susidoroja su problemomis, kilusiomis dėl Rusijos taikomų sankcijų, kokių kompensacijų galime tikėtis iš Europos Sąjungos, kokių priemonių žada imtis parlamentas, kad gerėtų situacija. Propagandistai netruko rasti pašnekovų. Buvusi ūkio ministrė Birutė Vėsaitė nepasibrangino ir išsamiai atsakė į pateiktus klausimus.


2014-09-23 08:06

Lupikavimas prie didžiųjų šalies ligoninių - jau užprogramuotas

48

Sveikatos sistemą kamuojančios problemos dabar mažiausiai rūpi. Pastaruoju metu dažniausiai gvildenama tema – šalia ligoninių esamos arba būsimos mašinų aikštelės. Dar prieš praverdamas ligoninės duris ligonis jau turi susimokėti. Už tai, kad galėtų pasistatyti automobilį. Kol kas - 1-2 litus už valandą. Tačiau tokia kaina – tik laiko klausimas. Netrukus ir taip bėdų ir išlaidų turintis žmogus turės dar plačiau atverti piniginę.


2014-09-22 18:02

Dalia Grybauskaitė prašovė: rusų pirkėjų – nė padujų

382|24

Prezidentės Dalios Grybauskaitės pranašystėms, kad pasienio su Karaliaučiaus sritimi gyvenvietes užplūs rusai pirkėjai, nelemta išsipildyti. D.Grybauskaitė apie tai šnekėjo lankydamasi Jurbarke per Žolinę. Praėjo mėnuo. Tačiau nei Jurbarko, nei arčiau sienos esančių gyvenviečių parduotuvės rusų antplūdžio neišvydo. Prezidentė pasienio prekeiviams gerus laikus pranašavo po embargo, kai Rusija uždraudė importuoti žemės ūkio ir maisto produktus iš Europos Sąjungos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Australijos, Kanados ir Norvegijos. Tačiau bergždžiai tikėtasi, kad Lietuvą užplūs alkani rusai.


2014-09-22 17:26

Šiukšlių kalnus tirpdys užstato sistema

15|3

Jau spalį bus pradėta nacionalinės užstato sistemos administratoriaus atranka. Nuo 2016-ųjų vasario už mineralinio vandens, alaus ar kito gėrimo plastikinę tarą teks sumokėti užstatą, kurį bus galima atgauti grąžinus pakuotę į taros supirkimo automatus. Estijoje jau nuo 2005 metų veikianti taros surinkimo automatų sistema davė puikiausių vaisių: ten surenkama apie 80 procentų į rinką patenkančių pakuočių. Pas mus už jas užstato mokėti kol kas nereikia, todėl belieka plastiko tarą mesti į jai skirtus konteinerius.


Populiariausi per 24 val.