Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai (0)
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Komentarai
2014-08-23 07:15

Požiūrių chaosas politikoje veda į autoritarizmą

24

Lietuvoje nėra visuomenę telkiančios politikos. Tai, kas valstybės vadovų pareiškiama, verčia suklusti, stebina, glumina, gąsdina, kartais net sužavi, bet ne vienija.


2014-08-23 07:00

Nesantaiką tarp lietuvių ir rusų Vilniuje įžiebti nesunku

32

Požeminėje perėjoje Lazdynuose prieš kelias dienas pasirodė užrašas „Rusija šalia“. Ant Savanorių prospekto daugiabučio sienos raudonais dažais ištepliotos penkiakampės žvaigždės.


2014-08-22 13:36

Graikijos išpardavimas – kaip galvos skausmas

16

Iš ekonominės krizės štai jau septintus metus besistengianti išsikapstyti Graikija dar pieš gerus ketverius nutarė pardavinėti mažiau žinomas salas. Kurį laiką ypač Vokietijos politikų reikalavimas Graikijai išparduoti savo nuostabiąsias salas tam, kad grąžintų valstybės skolas, piktino ir skaudino šalies gyventojus.


2014-08-22 07:49

Kalėjimo pasaka – be pabaigos

12

Lietuviškos pasakos yra baisios, bet pamokomos. Jos dar yra labai ilgos – kuo ilgiau sekamos, tuo labiau brangsta.


2014-08-22 07:46

Kodėl Vokietija pasikeitė po 1939 m., o Rusija grįžta atgal?

104

Šiomis dienomis ne tik Lietuva, bet ir Latvija, Estija, kitos šalys pažymi liūdną datą: Molotovo-Ribentropo pakto 75-ąsias metines. Ši diena per beveik penkiasdešimt metų trukusį Baltijos šalių okupacijos laikotarpį vadinta Juodojo kaspino diena.


2014-08-22 07:44

Baltijos kelias primena ir neišmoktas pamokas

8

Rytoj Lietuva minės 25-ąsias Baltijos kelio metines. Ką šis įvykis reiškia dabar – ar tai tik smulkus epizodas naujausių laikų Baltijos šalių istorijoje, kuris probėgšmais minimas mokykliniuose vadovėliuose, o gal šventumo aureole gaubiama data, kuriai pagarbiai lenkiasi tauta? Per ketvirtį amžiaus po Baltijos kelio, kai ypatingo dvasinio pakilimo apimti lietuviai, latviai ir estai demonstravo vienybę siekdami laisvės ir nepriklausomybės, neatpažįstamai pasikeitė gyvenimas, visuomenė ir net patys anuomet į gyvąją grandinę susijungę žmonės. Tačiau ar pasikeitusi visuomeninė atmosfera, atslūgusi Baltijos tautų vienybės dvasia jau nurašo šį įvykį į istorijos archyvus ir suteikia teisę jį pamiršti?


2014-08-21 17:52

Statybų būdai – tarsi cirko fokusai

8

Vilnius turi kuo didžiuotis. Miestas, kuriame knibždėte knibžda visokių prievaizdų, pilna inspekcijų, kurios, atrodytų, tik ir ieško, prie ko prikibti, sugeba būti kūrybingas ir kurti vis naujus statybų būdus. Kai kurie jų – tarsi cirko fokusai.


2014-08-21 09:30

Šioje šalyje nėra vietos gėjams

160

Vieną vakarą, tokį vėlesnį, kai gatvėse beveik nebėra žmonių, bet dar ne naktis, išlipusi stotelėje laukti kito troleibuso, pamačiau du vaikinukus. Abu jie buvo „šešiolikiniai", tiesą sakant - dar vaikai. Bet man - dvidešimt šešerių metų senolei - jau visi jaunesni atrodo kaip vaikai. Gerai gerai – jie buvo paaugliai. Kaip tik tame amžiuje, kai pumpuruojasi pirmosios simpatijos.


2014-08-21 07:43

Kada nusileis valdininkijos saulė?

22

Argi valdininkijos drakoną įmanoma nukauti vien burtažodžiais ir užkalbėjimais? Nesvarbu, kokia valdžia būtų prie valstybės vairo, ji vis viena atkakliai bando tik šiuos ginklus. Tad nieko keista, kad rezultatai – apgailėtini.


2014-08-20 20:45

Kremlius – ne Rusija, V. Putinas – ne rusas

68

Rusija yra mūsų kaimynė, o lietuviška, valstietiška tradicija moko, kad kaimynus reikia gerbti ir mylėti. Suprantu, kokią priešpriešą toks pasakymas sukelia šiomis dienomis, kai pasaulį šiurpina tragiški įvykiai Rytų Ukrainoje. Kai pačioje Lietuvoje kelia galvas šv.Georgijaus juostelėmis pasipuošę, tautų genocido organizatorių Josifą Staliną garbinantys rusakalbiai. Kai oficialusis Kremlius kliedi „integralios Rusijos“ idėja, reiškiančia siekį kontroliuoti visas valstybes, kuriose yra rusų tautinė mažuma.


Populiariausi per 24 val.