Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai (0)
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Sveikata
2014-09-14 14:52

Ankstyvoji prostatos vėžio diagnostika - galimybė pasveikti

1

Europos urologų asociacija rugsėjo 15 dieną yra paskelbusi Pasauline kovos su prostatos vėžiu diena. Rugsėjis yra prostatos vėžio žinomumo mėnuo, informuoja Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras. Prostatos vėžys - tai priešinės liaukos piktybinė liga, dažniausiai pasitaikantis piktybinis navikas tarp vyrų.


2014-09-14 13:42

Dažniausi mitai apie vegetarizmą, trukdantys gyventi sveikai

2|2

Kas dešimtas pasaulio gyventojas yra visiškas vegetaras, atsisakantis bet kokios rūšies mėsos bei kitų gyvulinės kilmės produktų, arba vegetaras, kurio mitybos režimas ne toks griežtas – nevalgo tik tam tikros rūšies mėsos. Gydytojų nuomonė apie mėsos išbraukimą iš raciono yra nevienareikšmiška, tačiau dėl vieno jie sutinka – svarbiausia mitybą sureguliuoti taip, kad organizmui nebūtų daroma žala.


2014-09-14 10:59

Sukrėsto kūdikio sindromas: tragedijų būna ir mylinčiose šeimose

 

Ir per didelė meilė, ir nevaldomas pyktis – abu šie tėvų jausmai kartais atsigręžia prieš jų mažylius. Neseniai į Kauno klinikas pateko smarkiai supurtytas ir sumuštas dviejų mėnesių kūdikis. Jam diagnozuotas sukrėsto kūdikio sindromas. Nors dažniausiai tokie kūdikiai į medikų rankas patenka iš asocialių šeimų, kartais tokia tragedija ištinka ir vaikus mylinčiose šeimose, kai tėvai, neatsargiai besielgiantys su mažyliais, neįvertina savo jėgų.


2014-09-13 13:50

Nuo gimimo burnos nepravėrusį vaikiną išgelbėjo reta operacija

16|4

Nors soduose obelys lūžta nuo vaisių, mosėdiškis Juozas Jonkus (17 m.) tik dabar pirmąkart gyvenime galės atsikąsti obuolio – iki šiol juos valgydavo tik trintus, kaip ir bet kurį kitą maistą. Vaikinas nuo gimimo negalėjo nei prasižioti, nei kramtyti, nei kalbėti – jo kaukolės veido dalis nesusiformavo taip, kaip turėtų, todėl neišsivystė žandikaulių sąnariai. Gyvenimo pilnatvę žemaičiui sugrąžino Kauno klinikose pirmą kartą atlikta itin sudėtinga operacija – neišsivystę žandikaulio sąnariai pakeisti specialiai iš titano ir plastiko pagamintais implantais. J.Jonkus tapo pirmasis Lietuvoje ir veikiausiai Baltijos šalyse, kuriam naujausios technologijos padėjo atverti burną, rašo „Lietuvos ryto" priedas „Gyvenimo būdas".


2014-09-12 16:21

Kodėl rudeninė depresija šienauja garsių žmonių gyvybes?

52|2

Poetė Alma Karosaitė nusiskandino šulinyje. Neaiškiomis aplinkybėmis mirė buvęs sporto komentatorius Sigitas Beleckas. Iš begalinio nusivylimo paleido kulką į savo mylimąją ir vėliau pats nusišovė buvęs krepšininkas Martynas Andriukaitis – visi šie tragiški įvykiai užminė mįslę, ar taip galėjo atsitikti dėl depresijos. Skaudžiomis nelaimėmis prasidėjęs ruduo - įrodymas, kad Lietuvoje depresija dar nepakankamai gydoma. Daugelis žmonių, kuriems būtina skirti vaistus nuo depresijos, nesulaukia pagalbos.


2014-09-12 14:47

Šokoladas ir kiti produktai padės pažaboti glaukomą

Nors tai ir nėra pats geriausias būdas rimtai akių ligai sutramdyti, bet simptomai gali būti prislopinti. Kaip rodo atlikto tyrimo rezultatai, sergančiųjų glaukoma būklę gali pagerinti šokolado, vaisių ir daržovių valgymas, kavos bei žaliosios arbatos gėrimas, rašoma dailymail.co.uk.


2014-09-12 11:44

Ar į Lietuvą patekęs Ebolos virusas išplistų žaibiškai?

19|5| 

Žmonėms, kurie negali išvengti kelionių į Afriką, griežtai nepatariama dalyvauti nuo Ebolos viruso mirusių žmonių laidojimo apeigose. Be to, būtina nepamiršti, kad virusą gali platinti ir sergantys laukiniai gyvūnai. Ypač didelė rizika užsikrėsti kiltų, jei, būnant tose šalyse, prireiktų medicininės pagalbos ir tektų kreiptis į ligoninę. Tai pabrėžė Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro Epidemiologinės priežiūros skyriaus vedėja Galina Zagrebnevienė. O kas nutiktų, jei Ebolos virusas patektų į Lietuvą? Ar jis išplistų žaibiškai?


2014-09-12 10:06

Ar žinote, kiek sveria jūsų vaiko kuprinė?

2

Daugelis tėvų pamiršta reguliariai patikrinti, kokius „turtus“ į mokyklą tempia jų atžalos. Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuro specialistai siekia priminti, jog labai sunkių kuprinių palydovai yra nugaros skausmai ir netaisyklinga laikysena.


2014-09-12 10:00

Kaip lietuviai rūpinasi sveikata: išskirtinumo siekėjai

2|7

Šių metų gegužės-liepos mėnesiais „Northway“ medicinos centro užsakymu bendrovė TNS LT atliko tyrimą, kurio rezultatai leido pirmą kartą lietuvius suskirstyti į tipus, pagal jų požiūrį į sveikatą, gydytojus bei gydymo įstaigas. Per savo ilgametę praktiką „Northway“ medicinos centro gydytojai pastebėjo, kad jų pacientų lūkesčiai, atvykus į gydymo įstaigą, yra labai skirtingi.


2014-09-11 18:52

Kūno liga, gyvenimą sugadinanti ne mažiau nei psichikos negalia

6

„Skrandis man nuolat primindavo save. Vos tik susigundydavau paskanauti ko nors aštraus, išgerti kavos ar taurę vyno, jis man kaipmat atsilygindavo deginančiu skausmu krūtinėje. Tarsi nuobauda už pilvo nuodėmes pakildavo skrandžio rūgštis. Nemalonūs pojūčiai ypač paaštrėdavo naktį – kartais jie net prižadindavo mane. Norėdamas pailsėti, turėdavau išgerti skrandžio rūgštį slopinančių vaistų. Visa tai prasidėjo, kai buvau dvidešimties. Kai sulaukiau trisdešimties, jau buvau pamiršęs daugybės patiekalų skonį. Skrandžio rūgštis manęs nekamuodavo tiktai tuomet, kai maitindavausi virta žuvimi“.


Populiariausi per 24 val.