Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai (0)
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Sveikata
2014-11-25 11:35

Nevaldomų nuotaikų kamuojama škotė S.Boyle nurimsta tik scenoje

10|3

Kartais ji elgiasi kaip išpaikinta scenos primadona – gali numesti natas ant grindų, atsisakyti valgyti tai, ką užsisakė. Bet įtūžiui praėjus tampa miela. Iš Pelenės pasauline įžymybe virtusi škotė dainininkė Susan Boyle (53 m.) ir ją supantys žmonės dabar jau žino, kad dėl to kaltas ne temperamentas ar blogas auklėjimas, o liga. Angeliško balso bažnyčios savanorė iš Škotijos miestelio pasauline sensacija tapo 2009 metais televizijos konkurse „Britain’s Got Talent“ sudainavusi „I Dreamed A Dream“.


2014-11-25 10:12

Nuo giliųjų venų trombozės miršta kas ketvirtas ligonis

2|4

Lapkričio 21-ąją Lietuvos kardiologų draugija tarptautinio lygio konferencijoje vykusioje diskusijoje „Mirtinas pasekmes galinti sukelti giliųjų venų trombozė: kas gali nuo jos apsaugoti?“ konstatavo, kad neturi kuo saugiai gydyti vėžį ir AIDS paplitimu lenkiančias ligas. Dviejų aukštųjų mokyklų – Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto ir Lietuvos sveikatos mokslų universiteto – specialistai spaudos konferencijoje įteikė Sveikatos apsaugos ministerijos atstovei naująsias giliųjų venų trombozės gydymo gaires.


2014-11-24 12:49

Slaptas ginklas prieš ligas, bakterijas ir senėjimą – enzimai

2

Be to, kad pastaruoju metu vėl pasirodė žinių apie Europoje plintantį pavojingą paukščių gripą, šaltuoju metų laiku ypač padaugėja įprastų susirgimų kvėpavimo takų infekcijomis. Viršutinių ar apatinių kvėpavimo takų ligas dažniausiai sukelia virusai ir bakterijos, su kuriomis kovoja žmogaus imuninės ląstelės ir fermentai, dar vadinami enzimais.


2014-11-24 11:55

4 mitai apie mitybą, nepadedantys lieknėti

2

Mitai apie mitybą dažniausiai sukurti ir išplatinti tų, kurie niekada į ją nesigilino. Dauguma jų tokie seni, kad priimami kaip neginčytina tiesa nepaisant to, kad neturi jokio pagrįsto paaiškinimo. Vadovavimasis dezinformacija ne tik nepriartina Jūsų prie išsvajotų kūno formų, bet dažnu atveju netgi atitolina. Štai todėl labai svarbu žinoti tikrą tiesą, o ne kažkieno sukurtus mitus.


2014-11-23 14:28

20 sekundžių pasaulyje vienas vaikas miršta nuo pneumonijos

2|2

Plaučių uždegimas arba pneumonija – tiek vaikams, tiek suaugusiems žmonėms pavojinga liga. Tai gyvybei pavojinga kvėpavimo takų infekcija ir viena iš dažniausių mirties priežasčių pasaulyje. Nuo plaučių uždegimo miršta daugiau žmonių nei nuo bet kurios kitos infekcinės ligos. Liūdna, bet tenka pripažinti, kad pneumonija yra dažniausia vaikų mirties priežastis pasaulyje. Kas 20 sekundžių pasaulyje vienas vaikas miršta nuo plaučių uždegimo.


2014-11-22 16:59

Užsitęsęs kosulys gali būti rimtos plaučių ligos ženklas

3

Ilgiau nei du mėnesius be aiškios priežasties trunkantis kosulys ir skrepliavimas, ypač būdingas rūkaliams. Tai pagrindiniai lėtinės obstrukcinės plaučių ligos požymiai, kuriuos primina Vilniaus universiteto profesorius Santariškių klinikų Pulmonologijos ir alergologijos centro direktorius Edvardas Danila.


2014-11-22 16:36

Atskleidė receptą, kaip išlikti amžinai jaunam

34|3| 

Atrodo, tik pradėjai gyventi, o jau laikas keliauti į amžinybę. Juk dar senovės graikai manė, kad iki 70 metų žmogus gyvena savo „vaikystės“ periodą. „Viskas priklauso nuo jūsų mitybos“, – tikino Ukrainos alternatyviosios medicinos puoselėtojai ir žadėjo atskleisti stebuklingą receptą, kaip gyventi 200 metų. Vienas garsiausių šio amžiaus genijų akademikas Borisas Bolotovas dažnai lyginamas su Leonardo da Vinci. Tai neeilinio proto, įvairiausių mokslo sričių: matematikos, branduolinės fizikos, chemijos, biologijos, medicinos, atradimuose pasižymėjusi asmenybė. Būtent jo pasekėjai šiuo metu lankosi Lietuvoje ir žada atskleisti, kaip atsisakyti vaistų ir išlikti amžinai jaunam.


2014-11-22 12:41

Kodėl negalima užsirašyti keliems vizitams į priekį?

2

Pacientas pas vienos tos pačios profesinės kvalifikacijos specialistą gali būti užregistruotas tik vienai pirminei konsultacijai, mat pastebėta, kad leidus užsiregistruoti kelioms konsultacijoms, pacientai neatvyksta ir taip dirbtinai sukuria eiles, tikina Karoliniškių poliklinikos direktoriaus pavaduotoja Margarita Batorienė.


2014-11-22 11:16

ŽIV dažniausiai pasigaunamas iki trisdešimtmečio

2

Žmogaus imunodeficito virusu moterys dažniausiai užsikrečia mylėdamosios su vyrais be apsisaugojimo priemonių, o vyrai - vartodami švirkščiamuosius narkotikus. Tokią išvadą galima padaryti vartant Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro parengtą ataskaitą.


2014-11-21 22:16

Moterys, nuspauskite stabdžius!

2

Kas laukia moterų, kurios per dieną surūko po pakelį cigarečių? O jei dar išlenkia taurelę alkoholio? Duomenys, kurie buvo gauti iš bendraeuropinio tyrimo, jų tikrai nenudžiugins.


Populiariausi per 24 val.