Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai (0)
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Aktualijos
2014-10-01 17:14

JAV šarvuočiai Lietuvoje - nedviprasmiškas signalas Rusijai

26

Klaipėdos uoste garsiai riaumodamos iš ką tik atplaukusio laivo trečiadienį riedėjo šarvuota JAV pėstininkų kovos technika. Šiomis dienomis šarvuočiai iš laivų kraunami ir kituose uostuose prie Baltijos jūros – Latvijoje, Lenkijoje, Estijoje. Kai kur iš laivų rieda ne tik šarvuočiai, bet ir kovos tankai M1A1 „Abrams“. Baltijos jūros regione keičiasi rotaciniu pagrindu dislokuoti JAV kariai. Amerikiečių desantininkus keičia pėstininkai, su savimi iš Teksaso atsigabenantys ir savo sunkiąją techniką, įskaitant 20 tankų. Tiesa, Lietuvoje mes kol kas šių grėsmingų karo monstrų neišvysime, tačiau jie bus visai netoli – mūsų kaimynų žemėje.


2014-10-01 16:46

Šiaulių valdžia nutraukė sutartį su styginio transporto kūrėju

15|5

Vos prieš mėnesį rankomis su proveržį styginio transporto srityje žadėjusia, tačiau įtarimų šalies vadovams sukėlusia kompanija „Rail Skyway Systems Ltd“ sukirtusi Šiaulių miesto valdžia trečiadienį investicijų sutartį nutraukė. Nutraukus sutartį kompanijai „Rail Skyway Systems Ltd“ per penkias dienas turės būti grąžintas ir milijono litų užstatas.


2014-10-01 16:34

Detektyvas Kauno apylinkės teisme – be pabaigos

13|5|

Kilus skandalui dėl mįslingai dingusio garso įrašo ir grasinimo lrytas.lt žurnalistei Kauno apylinkės teismas nebenagrinės privataus kaltinimo bylos. Trečiadienį paaiškėjo, jog žurnalistei grasinęs asmuo tikrai turėjo informacijos, kurią galėjo žinoti tik siauras teismo darbuotojų ratas. Grasinimų nepateikti teisme mįslingai dingusio garso įrašo sulaukusi reporterė Jurgita Noreikienė trečiadienį įvykdė savo pilietinę pareigą. Ji privataus kaltinimo bylą nagrinėjančiam Kauno apylinkės teismui pristatė įrašo kopiją.


2014-10-01 16:24

Lietuva gali siųsti karinius instruktorius į Iraką

1

Lietuva yra pasirengusi siųsti keletą karinių instruktorių į Iraką rengti vietos pajėgas, kurios kovoja su „Islamo valstybe“ pasivadinusia džihadistų organizacija, trečiadienį pranešė krašto apsaugos ministras Juozas Olekas.


2014-10-01 15:43

Marijampolės pensininkai neišpeikė mero vaišių

8

Tarptautinę pagyvenusių žmonių dieną Marijampolės senjorai rinkosi į Trečiojo amžiaus universiteto mokslo metų pradžios šventę bei į 68 metų Marijampolės mero Vidmanto Brazio organizuotas vaišes. Į pastarąjį mero kvietimą trečiadienį atsiliepė per 200 miesto senjorų. Retai pramogaujantys pensininkai džiaugėsi galimybe susitikti su pažįstamais bendraamžiais.


2014-10-01 15:19

Pensininkų gyvenimas Lietuvoje – kaip Tadžikistane

35

Lietuva šiemet užėmė 60 vietą vyresnių kaip 60 metų žmonių gyvenimo kokybės reitinge, kurį kasmet, minint pagyvenusių žmonių dieną – spalio 1-ąją – sudaro nevyriausybinė organizacija „HelpAge International“. Geriausia šalimi senjorams pripažinta Norvegija, o į dešimtuką dar pateko šios šalys (eilės tvarka): Švedija, Šveicarija, Kanada, Vokietija, Nyderlandai, Islandija, JAV, Japonija ir Naujoji Zelandija.


2014-10-01 15:15

Prezidentė priėmė Čekijos ambasadoriaus skiriamuosius raštus

1

Prezidentė Dalia Grybauskaitė priėmė Čekijos ambasadoriaus Bohumilo Mazaneko skiriamuosius raštus.


2014-10-01 14:32

Žurnalistas užčiuopė lietuviškos mafijos ir KGB ryšius

15|2

Didelio skaitytojų susidomėjimo sulaukusių knygų apie Lietuvos šešėlinio pasaulio paslaptis autorius Dailius Dargis skaitytojams siūlo naują kūrinį – „Mafijos kronikos“. Čia bandoma išrutulioti iki šiol miglotą, mitais apraizgytą temą – apie lietuviškos mafijos ir sovietų slaptosios tarnybos KGB ryšius. „Pas Henriką Daktarą (Henytę) sovietinių laikų pabaigoje lankydavosi paslaptingas vyriškis iš Kauno milicijos. Prie „Tartu” kavinės apšvarinti ir brangios sekimo technikos netekę kagėbistai vėliau dėl to pasikvietė H.Daktarą pašnekesio. Jau vien faktas, kad Henytė buvo kalinamas KGB rūmuose Vilniuje, kelia įdomių minčių“, - sakė D.Dargis.


2014-10-01 14:16

Pensininkai liejo apmaudą dėl pensijų ir ašaras dėl euro

67|18| 

Tarptautinę pagyvenusių žmonių dieną Lietuvos pensininkai paminėjo eitynėmis Seimo link. Pensininkai reikalavo grąžinti per sunkmetį sumažintų pensijų dalį. Dar liepos mėnesį Socialinės apsaugos ir darbo ministerija skelbė, kad yra pasiruošusi pradėti per krizę sumažintų pensijų grąžinimą. Skirtingai, nei įprasta, šiais metais papildomai esą skolintis tam nereikės, nes „Sodros“ pajamos viršija planus 130 mln. litų.


2014-10-01 14:14

Kauno krašte – gyvūnų skiepijimo akcija

Kaune ir Kauno rajone spalio 2 – 3 dienomis vyks gyvūnų skiepijimo nuo pasiutligės akcija, kurią rengia Kauno valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (KVMVT) drauge su privačiomis keturkojų gydyklomis. Gyvūnų savininkams už skiepus reikės sumokėti mokestį, kuris neviršys 5 litų.


Populiariausi per 24 val.