Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai (0)
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Sveikata
2014-12-25 13:51

Parkinsono liga sergantį vyrą pribloškė filmuoto vaizdo įrašas

2

Turime penkis pojūčius, kuriuos pasitelkę iš tiesų atpažįstame ir vertiname – pojūčius, kurie mums pasaulį padaro realų. Tačiau yra ir kitų pojūčių – nematomų, vadinamųjų šeštųjų pojūčių, – tokių pat svarbių, tačiau nepastebimų, neįvertinamų. Nors buvo pasąmoningi ir automatiški, juos vis dėlto reikėjo atrasti. Ir iš tiesų jų atradimas vėlyvas: kas Viktorijos laikais neapibrėžtai vadinta „raumenų pojūčiu“ – reliatyviu liemens ir galūnių padėties suvokimu, kylančiu iš sąnariuose ir sausgyslėse esančių receptorių, tas aiškiai apibrėžta (ir pavadinta propriocepcija) tik paskutinį XIX a. dešimtmetį.


2014-12-25 08:55

Psichiatrė: geriausia dovana sau - mažinti alkoholio vartojimą

51|3

Maždaug trečdalis nuo 30 iki 45 metų vyrų ir 12 proc. moterų Lietuvoje žaloja savo organizmą nuodydami jį alkoholiu. Nors šie žmonės nebūtinai yra priklausomi nuo alkoholio, žala jų organizmui nė kiek ne mažesnė. Kaip atskirti, kada alkoholio vartojimas tampa priklausomybės liga, o kada – tik liguistu įpročiu? Vilnietė psichiatrė Nijolė Goštautaitė-Midttun teigė, kad alkoholio vartojimas priklauso nuo įvairių veiksnių.


2014-12-24 16:48

Žiemos snaudulį lemia polinkis kaupti kalorijas

3

Šaltuoju metų laiku gauname daug mažiau dienos šviesos, todėl labiau tingime rytais išlipti iš lovos, o vakarais vietoje įprastų treniruočių mieliau renkamės skaityti knygą ar nuolatinę ekskursiją į šaldytuvą. Mokslininkai patvirtina, kad tokio elgesio priežastis – šviesos trūkumas.


2014-12-23 10:56

Ar mokate skaityti bendrojo kraujo tyrimo atsakymus?

5

Bent kartą per metus turėtų būti atliktas bendras kraujo tyrimas. Dažniausiai po jo mums gydytojai pasako „esate sveikas“ arba paaiškina, ko yra per daug, o ko trūksta. Tačiau bendram išsilavinimui turėtumėm žinoti, ką reiškia kraujo pakitimai. Apie tai mums paaiškino Alfa Clinic dirbanti šeimos gydytoja Dalia Jurevičiūtė.


2014-12-23 10:22

Profilaktiniai sveikatos patikrinimai atliekami nemokamai

1

Suaugusieji ir vaikai turi teisę nemokamai profilaktiškai pasitikrinti sveikatą. Už šias paslaugas mokėti nereikia, nes jas kompensuoja Valstybinė ligonių kasa Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis. Profilaktiškai tikrinant sveikatą įmanoma ne tik įvertinti bendrą sveikatos būklę, bet ir užkirsti kelią lėtinėms ligoms.


2014-12-23 09:55

Penki patarimai, kaip per šventes nepersivalgyti

4|2| 

Dvylika Kūčių valgių ir niekad neištuštėjantis Kalėdų stalas, nukrautas gausybe užkandžių ir keliais karštaisiais patiekalais - tai kelias į persivalgymą. Todėl būtina saikingai rinktis šventinius patiekalus, riboti sočias mišraines, o vietoje kelių karštųjų patiekalų rinktis vieną, mažai kaloringą, lengvai virškinamą patiekalą, pavyzdžiui, orkaitėje keptą vištieną.


2014-12-22 22:08

Sunkiai sergančiųjų akyse premjeras A.Butkevičius matė viltį

38|23

Gailestingumas ir geras žodis net sunkiai sergantiems žmonės gali suteikti stiprybės. Tuo neabejojo Vyriausybės vadovas Algirdas Butkevičius, apsilankęs Vilniuje įsikūrusioje Vilkpėdės ligoninėje. Linkėdamas sveikatos premjeras padovanojo pacientams šiltų šalikų kartu su akcijos „Esame kartu“ sumanytojais. Juos skyrė Lietuvos aprangos ir tekstilės įmonių asociacijos labdaros fondas.


2014-12-22 12:48

Išsausėjo galvos oda, plaukai? Skaitykite šampūnų etiketes

2|2

Jei skundžiatės skilinėjančiais, sausėjančiais, sunkiai sutramdomais plaukais ir pernelyg riebia galvos oda, kaltininkų turėtumėte ieškoti netoliese – savo vonios kambaryje. Plaukų priežiūros priemonių ekspertė Vika Vaineikienė atskleidžia pagrindinius, dažniausiai daugelio šampūnų, kondicionierių gamyboje naudojamus ingredientus, sukeliančius apgaulingą glotnumo efektą, tačiau ypatingai ir negrįžtamai kenkiančius plaukams ir galvos odai.


2014-12-22 10:41

Per šventes būtų sveika ir pabadauti

1| 

Artėjančios didžiosios metų šventės – tai ne tik dovanų ir artimųjų susibūrimo metas. Niekam ne paslaptis, kad tai ir masinio persivalgymo laikas. Gausiai nukrauti stalai vilioja paragauti visų patiekalų ir tuo metu nė vienas nesusimąsto apie persivalgymo daromą žalą.


2014-12-22 09:40

Į tyrimus iš gyvo kraujo lašo medikai žvelgia net pakraupę (II)

49|3

Kanadoje gyvenantis fizikas Vladas Martirosas dažnai lankosi Lietuvoje ir Kaune atlieka tyrimus iš gyvo kraujo lašo. Ko verti šie žmones dažnai išgąsdinantys tyrimai? V.Martiroso prognozė apie jos sūnui gresiantį vėžį vieną teisininkę iš Alytaus taip pribloškė, kad ji kreipėsi į Vilniaus universiteto vaikų ligoninės specialistus.


Populiariausi per 24 val.